Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) inf3rno válasza Rive (#9590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom a címnél nem jutottál tovább. Kezeltesd magad, lehet már elkaptad. :D

Buliban hasznos! =]

(#9652) viharhozo válasza philoxenia (#9588) üzenetére


viharhozo
addikt

Jo, de most senki nem megy a kozeledbe se.

Mondjuk a liftek nem tudom, hogy mennek mostansag, a tizemeletesekben a tobbsegnek nem opcio a lepcso.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9653) inf3rno válasza Ajándékok (#9622) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy van több millió rendőrünk meg kórházi dolgozónk. Na majd meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#9654) viharhozo válasza Weareus (#9594) üzenetére


viharhozo
addikt

A liszt arat a kereslet kulonosebben nem befolyasolja, mert az nagyjabol konstans. Az, h most elvittek sokat, csak rovid anomalia, tegnap mar sztem mindenhol vehettel lisztet.

A zoldseg az mar inkabb logisztikai kerdes, mert annak a tobbsege telen import, es ha nem jon a kamion, akkor dragul. Tessek kaposztat enni, olcso es tele van vitaminnal!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9655) Ajándékok válasza MongolZ (#9646) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Én pont az ellenkezőjét olvastam.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9656) Vesa válasza VinoRosso (#9650) üzenetére


Vesa
veterán

1. Mivel van alátámasztva? A konteók éppen azért veszélyesek, mert becsomagolják valamiféle hihető és alátámasztottnak _vélt_ adatokba, információkba. Tipikusan ilyen, amikor matematikai, fizikai képletekkel teszik tele, vagy neves tudósokra hivatkoznak. Egy laikus számára ettől hihetővé válik, hiszen az konteókra fogékonyak általában nem jártasak a tudományokban, nem értik ezeket a képleteket, számításokat, magyarázatokat, nem képesek felismerni a számítási és egyéb hibákat sem (nem rád gondolok, általában értve). Mivel számukra érthetetlen, ezért komolynak tűnik, ellenőrizni nem tudják, tehát elhiszik. Egyszerű pszichológia. A kérdés mindig az, hogy a kijelentések mögé rakott bizonyítás hiteles tényekből, vagy csak annak látszatából áll!

2. Az idősek ellátását országonként másként oldják meg. Van, ahol ez szinte kizárólag öngondoskodáson alapul -piaci alapon, biztosítással-, vagyis nincs állami -alanyi jogon- nyugdíj, vagy csak olyan kevés, hogy az nem mérvadó az állami költségvetésben. Ez a járvány világméretű, tehát az ellátórendszer típusától függetlenül mindenkit érint. Ráadásul az pont nem érdeke egy országnak, hogy más országok nyugdíj kiadásait csökkentse az idős lakosság kiiktatásával, hiszen az is terheli a másik ország költségvetését, tehát kvesebb pénze marad mondjuk fegyverekre. Semmi logika nincs ebben.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9657) VinoRosso válasza Vesa (#9656) üzenetére


VinoRosso
veterán

1. Nézd meg a videót, elmondja milyen dokumentumokról van szó.

2. Nem mondtam, hogy a járvány szándékkal indult, de az ellenkezőjét sem. Csak azt, hogy egy biológiai fegyvert nem feltétlenül csak hadsereg ellen fejleszhetnek. Ez aztán elszabadulhat véletlen következtében is, és szándékkal is, akár félkész állapotban (ha adott esetben így jut hozzá egy terrorszervezet pl). Találhatóak felvételek a neten arról, hogy emberek szándékosan terjesztik a vírust. Hogy most ezt szervezetten teszik, vagy csak magányos őrültekről van szó nem döthető el. Egy szervezetről viszont tudni, amelyik nyíltan felszólította a megfertőződött tagjait a terjesztésre, ez pedig az ISIS.

(#9658) Lauda


Lauda
félisten

(#9659) -Mosquito- válasza Meggyi001 (#9386) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Itt a megoldás. [link] , [link]
Hungexpo rendezvényközpont is felajánlotta a segítségét az operatív törzsnek.
"A Hungexpo 5 nappal ezelőtt a saját honlapján ajánlotta fel a segítségét az operatív törzsnek. Szükség esetén a törzs rendelkezésére bocsátják az egyik 9000 nm-es, professzionális kiállítócsarnokukat"

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#9660) Ajándékok válasza inf3rno (#9653) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

1 embernek nem 1 maszk kell.
Orvos: fertőzés gyanús személyhez csak maszkban közeledik.
Mivel nem lehet tudni tényleg fertőzött-e, a következő fertőzés gyanús személyhez új maszkban megy oda.
Rendőr: karantén ellenőrzéseket is csinálnak. Ugyan az a helyzet, mint az orvossal. Minden helyen új maszk. (lehet, hogy most a rendőrök hordják szét a vírust az ellenőrzések során?)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9661) Meggyi001 válasza -Mosquito- (#9659) üzenetére

Igen, köszi, tegnap késő este én is megtaláltam. Nem volt jó érzés nézni ezt a sok ágyat így :(((
-----------
:R

https://gamergep.hu/

(#9662) koko52


koko52
veterán

Euro 358

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9663) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Anno a #3000-ben emlitve lett egy elorejelzes. Ezen az oldalon drasztikus tores lathato az utobbi ket nap adatainal (Elvileg a JHU adataibol dolgozik, de egyik osszefoglalobeli oldalon (a JHU-s arcgis-en sem) sem latok hasonlo adatokat - pedig jo lenne).

Programhibarol / adatsori / feldolgozasi hibarol lehet szo, vagy esetleg tudhat emberunk valami vilagrengeto dolgot amire nem figyeltem fel? :)

Koszi!

Udv. core2

(#9664) , válasza inf3rno (#9618) üzenetére


,
addikt

A híradások szerint azokat a maszkokat kórházak és orvosok fogják megkapni, dehogy osztanak szét bármit is.
A "még működő cégek" amúgy elég sokan lehetnek, mert a rokoni, haveri, ismerősi, stb. köreimben mindenkinek ugyanúgy kell dolgoznia járni, mint eddig.

(#9665) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sikerült vennem kék maszkot és kézfertőtlenítő zselét. 700 ft volt a maszk. 1600 a zselé. A vigyor a kisboltos arcán olyan 5000 ft-os.

(#9667) #22743424 válasza Kalandor (#9665) üzenetére


#22743424
törölt tag

Grat, lehet érdemes lesz megint szétnézni a boltban? Most, hogy lecsengett az a nagy bevásárló láz? Az a zselé hány ml-es ha szabad kérdezni?

(#9668) MongolZ válasza Ajándékok (#9655) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez érdekes írás. Mindenképpen el fogom olvasni az eredetit, a fordításokat nagy ívben kerülöm.

Megjegyzem, amit linkeltél, az "csak" annyit ír, hogy évről-évre mutálódik (és emiatt újra elkaphatod), nem azt mondja, hogy egyre erősebb lesz.
(Igazából a mutálódás során jellemzően pont gyengébbek szoktak lenni a vírusok. Ezért is tartom én valószínűnek azt az elméletet, hogy bár nem annyira mutálódik, valószínűleg szép lassan belesimul a szezonális influenzába / átveszi a helyét, hasonlóan alacsony CFR mellett)

Én jellemzően a következőket olvasom rendszeresen: Lancet, JAMA, BMJ, NEJM, ez nekem kimarad a szórásból.

[ Szerkesztve ]

(#9669) radi8tor válasza Kalandor (#9665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik patikában ma kaptam végre kézfertőtlenítőt "WHO által előírt receptúrával", 1 deci darabja 1300 Ft. :W

cybermanus: többen írták, hogy a kínai boltokban lehet kapni kézfertőtlenítőt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9672) Kalandor válasza #22743424 (#9667) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem csak nepperkedik az illető, nem hivatalos ellátásból kapta.
100ml-es zselé.

(#9673) Top cat válasza azbest (#9671) üzenetére


Top cat
őstag

Többen azt írják, hogy ez Mexikóban volt 2017-ben.

(#9674) #22743424 válasza radi8tor (#9669) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na annyi eszem már nem volt mikor ott vettem a szájmaszkot, hogy megnézzem van-e zselés kézfertőtlenítő is. :W

Kalandor az még egész jó árban volt sztem a mostani viszonyokat nézve. :)

[ Szerkesztve ]

(#9675) envagyok


envagyok
veterán

"Közben szomorú hír érkezett az olasz járvány egyik hőséről. 72 éves korában meghalt Giuseppe Berardelli atya, aki arról vált híressé, hogy egy fiatalabb betegnek ajánlotta fel a lélegeztetőgépet, amire rákötötték, miután az új koronavírus okozta tüdőgyulladással kórházba került. A pap, aki tettével megmentette egy ismeretlen életét, a bergamói Lovere város kórházában hunyt el, írja a BBC. Casnigo-ban, ahol Berardelli atya lakott, a házak ablakaiból és erkélyeiből nézték és tapsolták az emberek, ahogy koporsóját a temetőbe vitték, hogy gyászszertartás nélkül eltemessék."
Hát igen, vajon hányan lesznek még ilyenek ezentúl?
És ők már nem lesznek híresek.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9676) smc


smc
addikt

Átléptük a 400000 esetet.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9677) AxBattler válasza Madwe (#9635) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt nem tudtam... hiába, a piac oda is betör. :)
Ja, ők PC pártiak!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9679) Meggyi001 válasza envagyok (#9675) üzenetére

Durva, és hány embert temetnek el így, meg a hozzátartozók nélkül, szomorú :(((

https://gamergep.hu/

(#9681) MongolZ válasza smc (#9676) üzenetére


MongolZ
addikt

Hivatalosan. Szorozzuk meg legalább 10-el. De inkább 20-al.

(#9682) NavySeal válasza radi8tor (#9669) üzenetére


NavySeal
senior tag

Érdi Központi gyógyszertárban készítenek kézfertőtlenítőt cca 1700Ft/500ml

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9683) inf3rno válasza Ajándékok (#9660) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, igazad lehet. Én csak abból vontam az összefüggést, hogy leszállt a repülő a maszkokkal, itthon meg egy rokonnak bejelentette a cége, hogy nemsokára megérkeznek a maszkok az összes dolgozónak. Lehet, hogy csak a véletlen műve, passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9684) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Utánanéztem közben a cukorbetegségnek, ahogy ígértem. Úgy néz ki, hogy mindkét típusnál ugyanúgy leépül a tüdő és olyan 10 év betegség után már jóval gyakrabban kapnak tüdőgyulladást (többségében bakteriális, vagy virális bakteriális felülfertőzéssel), és halnak bele, mint a nem cukorbetegek. Az elhízáson, magas vérnyomáson, ilyesmiken érdemes javítani, mozogni kell és figyelni a vércukrot, hemoglobin a1c-t, úgy talán lassítható a folyamat. Nem tudják pontosan mitől van, nem tűnik úgy, hogy magyarázná, hogy a cukorbetegek között gyakoribbak az elhízottak vagy az olyanok, akik mozgásszegény életmódot folytatnak. Olvasok még tovább, de nem hiszem, hogy ennél több ki fog derülni.

Buliban hasznos! =]

(#9685) pjen


pjen
félisten

Most mondta a rádió,már kilencen nem vagyunk.kaptam 2 maszkot a cégnél.

(#9686) smc


smc
addikt

Olasz +5249
743 halott.
Nem egyértelmű még, de ez még beleférhet a tetőzésbe a tegnap tegnapelőtti számok alapján. Várni kell még egy napot.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9687) Alex91


Alex91
félisten

Olaszoknal ma megint tobb a fertozott, halott :( .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9688) smc válasza Alex91 (#9687) üzenetére


smc
addikt

Kevesebb mint tegnap előtt, tehát még várjunk ezzel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9689) Vesa


Vesa
veterán

Bár nem magánemberek részére készült ez a tájékoztató, hanem élelmiszerrel dolgozó cégeknek, de ezt most korrektnek tartom! Sok hasznos infó van benne, ami hasznosítható háztartásokban is.

A tudomány a valóság költészete!

(#9690) spileraaa


spileraaa
senior tag

Szerdától teljes kijárási tilalom lesz Romániában, a katonaságot is bevetik [link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9691) TaaT válasza Kalandor (#9665) üzenetére


TaaT
veterán

Az egyik rendvédelmi szervnél vagyok raktáros, megnéztem mennyiért vettük anno az orvosi maszkokat: 22,28ft/db

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9692) #95561216 válasza inf3rno (#9684) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#9693) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Így kell ezt csinálni, mint Indiában :D

Indiában 1,3 milliárd embernek rendeltek el háromhetes házikarantént

Egy-két picsogónak, aki lófrál egész nap a városban kiváló megoldás lenne ez :D

Bsszus, mi lesz ott? :D

[ Szerkesztve ]

(#9694) Lauda válasza TaaT (#9691) üzenetére


Lauda
félisten

A nagy kereslet felveri az árakat. A gumikesztűt 1400ft-ért szoktam venni/100 db. Ma 2800ft az ára, holnap már 3500ft körül mondták. Persze örül az ember, ha kap egyáltalán. Vannak akiknek mindig szüksége van ezekre és emiatt az őrület miatt vagy nem jutsz hozzá, vagy többszörös áron. Bőrfertőtlenítő ugyanez, lassan dupla árnál járunk és ezt nem lehet domestosra meg hypóra kiváltani. :W

[ Szerkesztve ]

(#9695) Soulfly842 válasza Lauda (#9694) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nálunk a vass-műszakiban már 4E...

(#9696) radi8tor válasza Lauda (#9694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol?

⭐ Stella

(#9697) #95561216 válasza Alex91 (#9687) üzenetére


#95561216
törölt tag

Százalékoz nézzétek, ne magát a számot!

(#9698) Paxker315 válasza #95561216 (#9692) üzenetére


Paxker315
addikt

ej, a gond az, hogy "v'miprilt" vagy "bármisartan"-t itthon NAGYON sokan szednek, és az ilyen hírektől persze sokan majd megtagadják. Én szkeptikus vagyok. A szakértők is. [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#9699) nubreed


nubreed
veterán

Az orosz milliárdosokban nem csalódtam: [übörög a szolidaritás – az orosz milliárdosok hazaviszik a lélegeztetőgépeket]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9700) Soulfly842 válasza #95561216 (#9697) üzenetére


Soulfly842
addikt

Meg a globális görbét... ami továbbra is exponenciálisan nő.... :F

Március elsején ~3E haláleset
7. ~3800

2 és fél hét alatt már ötszörését éri el az érték a haláleseteknek... (holnapra biztosan átlépi ezt)

Akkortájt még 'csendes volt' a görbe, de ahogy az első esetek megjelentek sok országban kilőtt... és az újabb kilövések - az országokat nézve - sokkal nagyobb érintettségű országokkal még csak most jön...

Durva lesz itt nagyon a járvány vége...

ha bő két hét alatt ismét ~5* -e lesz, akkor már a 100E körüli haláleset is meglehet... És most indul be olyan helyeken, mint Amerika, India, vagy akár Anglia...

Apropó... india... 100-assával ugrál már ott is a szám...

30 fok felett van napközben egész indiában... :( Itt a jóidő max lassítja, de meg nem állítja ezt az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.