Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) inf3rno válasza Kékes525 (#9483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Értelme annak lenne, ha orvosi maszkokat osztanának, aztán aki nem hordja az utcán az kap gumibottal. Annak van értelme, mert nem a levegőbe köhögi a taknyát meg másokra, hanem a maszkba.

Buliban hasznos! =]

(#9502) radi8tor válasza st3v3np3t3r (#9498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nagyon nem így van. Próbálj logikusan gondolkozni. Ha van a szád előtt valami és azon keresztül veszel levegőt, akkor az szűrt levegő. A vírus nem magában közlekedik, hanem vízcseppekhez tapadva halad a levegőben. Ezek a cseppek sokkal nagyobbak, mint a sebész maszk szűrője tehát megszűri.
A virológus azért nem biztatja az embereket sebész maszk vásárlására, mert akkor nem jutna annak akinek valóban szüksége van rá.

⭐ Stella

(#9503) TA68


TA68
senior tag

(#9504) Kékes525 válasza inf3rno (#9501) üzenetére


Kékes525
félisten

"Értelme annak lenne"

Is!!! És az is amit írtam. A kettő nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9505) viharhozo válasza radi8tor (#9459) üzenetére


viharhozo
addikt

Amig lehetnek teljesen tunetmentes fertozottek, addig a leheto legtobbet kell tesztelni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9506) philoxenia válasza st3v3np3t3r (#9498) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok embernek az az elképzelése, hogy a vírus bemászik a maszk résein. Nyilván koronavírusos közvetlen környezetében kell a legerősebb szűrés, nekem a sima szájmaszk arra elég, hogy a többi ember által kilégzett levegőben esetleg még lebegő cseppeket kiszűrje, de főleg, hogy amit én "köpködök" cseppeket, megfogja.
A tesztelés nem volt igazán életszerű: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9507) Soulfly842 válasza lm83 (#9471) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez már mennyiség.

(#9508) philoxenia válasza inf3rno (#9501) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

osztanának
Persze aztán árulnák is a következő sarkon....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9509) viharhozo válasza philoxenia (#9506) üzenetére


viharhozo
addikt

En csak azt nem ertem, miert nem hat ra a gravitacio. Tehat ha lefele tusszentesz, akkor az hogy a jo istenbe fog vki szajaba szallni?

Az rendben van, h a padlon ott marad egy ideig, hadd maradjon.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9510) philoxenia válasza viharhozo (#9509) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem csak a tüsszentés terjesztheti, a kilégzett levegő párája is száll egy bizonyos távolságig.

Mótvá?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9511) Lauda válasza Graphics (#9476) üzenetére


Lauda
félisten

Jelen van az mindenhol, max nincs kitesztelve.

(#9512) Graphics válasza Lauda (#9511) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyan urban legendek mennek már itt is.... :D Mi nem megyünk sehova, maszkot beszereztük, Kínából rendeltem én is még pluszba 10 db-ot... 180FT/db áron sebészit.

Két ember létezik, aki már volt koronavírusos, meg aki majd lesz...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9513) tacto válasza TA68 (#9503) üzenetére


tacto
aktív tag

Az!

(#9514) evitiguF válasza inf3rno (#9501) üzenetére


evitiguF
senior tag

Boldog boldogtalan használja a maszkot, de biztos hogy mindenki számára indokolt? :F

(#9515) Azie válasza sb95 (#9466) üzenetére


Azie
őstag

vicces, hogy itt mindenki pörög a nyerészkedő 10k/db maszkokon, meg hogy kötél nekik. El kéne gondolkodni, hogy ki az, aki mesterségesen magasn tartja a közmű- és üzemanyagárakat, shortolta a forintot (1 hónap alatt 10%-ot romlott a dollárhoz és euróhoz is), az eü- és más közjóléti fejlesztéseket, infrastrukturális- és mg. támogatásokat magánzsebbe folyatta... hagyjuk már a sírást.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9516) st3v3np3t3r válasza evitiguF (#9514) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez a kép Respect+++ :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9517) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Az Amerikaiaknál egyébként csúnya lesz a helyzet két héten belül... Hatalmas káosz lehet...

[ Szerkesztve ]

(#9518) philoxenia válasza Soulfly842 (#9517) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Honnan származnak az adatok?
[link]
Konkrétan a cukorbetegek életkor és típus szerint eloszlása érdekelne.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9519) Soulfly842 válasza philoxenia (#9518) üzenetére


Soulfly842
addikt

Bocsi, átraktam a komolykodó topicba :)

[link]

Nem tudom, Facebookon azt írta, hogy másfél hetes kutatómunka eredménye az írás.

De szerintem komoly forrásokból dolgozott, ő egy egyébként a doklist.com és több egészségügyi startup társalapítója

De jó itt is a link ismétlése, mert szerintem tényleg alapos írás.

[ Szerkesztve ]

(#9520) snecy20 válasza Soulfly842 (#9517) üzenetére


snecy20
veterán

Ráadásul úgy, hogy az amerikai talán az egyik legfegyelmezetlenebb nemzet a világon....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9521) Rive


Rive
veterán

Namégegyszer, maszk dolgában.

Konkrét tudományos tanulmányok ismertek, amik alapján helyes használat esetén még a száj elé tekert kendő is jelent valamennyi védelmet, kifele is, befele is. PONT.

Mára már eléggé az a tudományos konszenzus, hogy a Covid19 fertőző már tünetmentes fertőzött esetén is, és ez jelentős mértékben hozzájárul a betegség terjedéséhez. További (nem megelőző: további) információ felbukkanásáig PONT.

Mivel a tünetmentesek miatt nem tudni, ki fertőző és ki nem, indokolt lenne társaságban/utcán/tömegközlekedésben/munkahelyen mindenkinek valamilyen eszközzel folyamatosan eltakarni a száját. (Sajnos, nem csak tüsszentés, hanem pl. beszéd is fertőzhet.)

A műtősmaszk vagy hasonló elvileg valamivel több védelmet jelent, kifele is, befele is mint egy DIY megoldás, de amatőr szinten több difit jelent a helyes használat.

Amatőr szinten a tipikus használat (hanyagság) miatt minősített maszkok nem jelentenek jelentősen több védelmet, mint a műtősmaszk.

Szelepes maszkok csak befele jelentenek védelmet, kifele nem.

Orvosi szinten minősített maszkok lennének szükségesek, kiegészítve más védőfelszereléssel. Nem tudom, hogyan állnak az orvosok/kórházak, de amíg csehül, addig a magam részéről pofátlanságnak tartom minősített maszkok (pláne: szelepes változatban) civil használatát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9522) inf3rno válasza philoxenia (#9508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugtass meg, hogy ellenzéki vagy, azok szoktak még az élő fába is belekötni, aztán a végén levezetik, hogy miért ne csináljunk semmit, és várjuk a véget inkább. :D

Buliban hasznos! =]

(#9523) philoxenia válasza Soulfly842 (#9519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugye olyan nincs, hogy "cukorbeteg". Minden általam ismert cukros különbözik valamiben tőlem és egymástól is.
Ellenben mióta diagnosztizáltak, -lehet, hogy a mértékletesebb életmód miatt is- inkább javult a reakcióm a fertőzésekre, mint romlott.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9524) philoxenia válasza inf3rno (#9522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindennek ellenzéke vagyok, az ellenzéknek is. Igyekszem mindig azokat a szempontokat keresni, amit meglátásom szerint nem vettek figyelembe. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9525) inf3rno válasza philoxenia (#9523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A cukorbetegek általában sokkal érzékenyebbek a tüdőgyulladásra, és könnyebben meghalnak tőle. Nem tudom, hogy ez pontosan mitől függ, de nem hiszem, hogy a mértékletesebb életmód visszahozza arra a szintre, mint amin a nem-cukorbetegek vannak. Ez mondjuk csak educated guess. Ha fontos szívesen utánanézek. Cink, szelén, D-vitamin, amit tudok javasolni, hogy meglegyen minden az immunrendszernek, ha szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9526) Soulfly842 válasza philoxenia (#9523) üzenetére


Soulfly842
addikt

Máshol is azt írják, hogy könnyebben elkapják

11. mítosz: Az új koronavírus csak az idősebb embereket betegíti meg.
Az új koronavírus minden korosztályt megfertőzhet válogatás nélkül. Ugyanakkor az idősebb emberek és a már súlyos egészségi problémákkal küzdők (például asztmások, cukorbetegek, szívbetegek) érzékenyebbek a vírusra, náluk könnyebben alakulhat ki súlyos lefolyású betegség.

Forrás:
[link]

Az új koronavírus (COVID-19) csak az idősekre veszélyes, vagy a fiatalabbak ugyanúgy megbetegedhetnek?

A koronavírust bármely nemű és életkorú ember elkaphatja. Idősebb emberek és azok, akik egyébként is valamilyen egészségügyi kockázattal (pl. asztma, cukorbetegség, magas vérnyomás, szívbetegségek) bírnak, fokozottan veszélyeztetettek, hiszen fennáll a veszélye, hogy sokkal súlyosabban megbetegednek a vírustól. A WHO azt javasolja, hogy az idős emberek tegyék meg a megfelelő lépéseket saját biztonságuk érdekében, betartva az egészségügyi előírásokat.

[link]

(#9527) inf3rno válasza inf3rno (#9525) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igy előljáróban arra tippelnék, hogy könnyebben felülfertőződik egy vírusos tüdőgyulladás bacikkal, amik szeretik a magas cukrot a vérben, de nem lennék meglepve, ha ennél valami sokkal bonyolultabb oka lenne. Legalábbis ez a tapasztalatom, hogy elég csavaros a biológiai észjárás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9528) philoxenia válasza inf3rno (#9525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mely cukorbetegek? Nagyon nem oké minden cukorbeteg fronton. A 14 év alatt sok mindent elolvastam a témában, de az egészségügyi előírások/kezelések/határértékek időközben összevissza változgattak. Volt mikor kötelező volt negyedévente a labor, mindegy milyen állapotú betegnek. Összemossák az inzulinos 80 éves nénit az életerős diétás/gyógyszeres negyvenes férfival.
Hogy csak egy szempontot hozzak, soha nem mértek nálam például inzulinszintet, (ismerőseim nagy részénél sem) honnan tudják, hogy sok, vagy kevés?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9529) pethYeti válasza philoxenia (#9528) üzenetére


pethYeti
addikt

Én is cukorbeteg van 1-es típusu, azt gondolom az elhízás miatti 2-es cukorbetegek sokkal rosszabb egészségügyi állapotban vannak mint az 1-es típusosok (persze ez saját tapasztalat, nem akarok általánosítani). Egyik tanulmányból se derül pl. az ki, hogy 1-es vagy 2-es típusu cukrosokra van rosszabb hatással.

1-es típusu cukorbetegek mindegyike inzulinos, legyen 6, 30, 80 éves. Míg a 2-es típusuak egy nagyobb része gyógyszerrel kezelhető, de nem is alakul ki, csak 40-50 körül.

(#9530) nubreed válasza Soulfly842 (#9526) üzenetére


nubreed
veterán

Sajnos nekem a családi környezetemben vannak agyhalott emberek. Az április hosszú hétvégén akarnak kerti sütögetést csinálni, amint 10-20 közötti ember lenne. MOndtam nekik, hogy ez nem jó ötlet, persze le lettem hurrogva. Asztmás vagyok, de hálistennek nagyon régóta tünetmentes, mert világéletemben sportoltam, azt mondják ebből nem lehet kigyógyulni maximum tünetmentessé válni. Plusz nekem már volt gyerekkoromban tüdőgyulladásom és pollen allergiám is van. Emiatt 3szorosan is veszélyeztetett vagyok. De persze én vagyok a f*sz mert nem akarok menni a kerti partira. Pedig nem hülye emberek, van köztük több diplomás is, de ezek szerint ez semmit nem számít. Ezt csak azért írtam le, mert nagyon sok helyen így állnak hozzá az emberek és azokat nézik hülyének akik óvatosak és próbálják betartani az ajánlásokat (maradj otthon, stb).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9531) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Hát erre szerintem csak angolnyelvű írásokban találsz majd forrást :)

De a szakma általánosítva egyet ért abban, hogy a cukorbetegeknek kiemelten figyelni kell:

"A cukorbetegek magas veszélyeztetettségű csoportba tartoznak, akiknél a fertőzés következtében súlyos betegség alakulhat ki!"

[link]

de a koronavirus.gov.hu is kiemeli a cukorbetegeket.

Cukorbetegeknek szóló blog (itt van forrás megjelölés is!):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9532) philoxenia válasza pethYeti (#9529) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kettes típust elég jól ismerem - belülről sajnos.
1-es típusnál sok minden egyszerűbb, ha inzulinozol a kettesnél az nagyon nehezen tartható szerintem normál szinten a saját inzulin termelésének esetlegessége miatt.
Az izmokban nálunk nem ugyanaz a működés, van mikor kevesebb mozgással is több a felhasználás, van mikor sokat mozogva sem esik le. Nyilván a bélflóra+táplálkozási szokások is rengeteget számítanak, azonkívül a májból sem mindig ugyanúgy szabadul fel a cukor.
Volt, hogy hanyatt fekve erős agyműködéssel leesett például. Volt mikor tizenkilométert gyalogolva sem. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9533) Soulfly842 válasza nubreed (#9530) üzenetére


Soulfly842
addikt

Közel 10 éves értékesítői múlt alapján (ebből egy részét KKV értékesítésben töltöttem)

Sokszor a diplomás embereknek a legerősebbek a beidegződései és az ő prekoncepcióikat a legnehezebb szétzúzni, hogy bármi újat befogadjanak, elismerjenek. Van egy tudatalatti entellektüel hübriszük, ami rohadt makacs bír lenni! :D

Ez sajnos ilyen...

(#9534) adika4444 válasza nubreed (#9530) üzenetére


adika4444
addikt

Nem kell ezen csodálkozni. Én a korona előtt is masszív kézmosós voltam. Mindenki röhögött, meg jött ezzel a "nem lesz erős az immunrendszered" kezdetű ócska szöveggel.

Most majdnem ugyanazoktól hallom, hogy mossak ám gyakran kezet, meg ők is gyakran mosnak. Az emberek marha bátrak amíg csak szájhősködni kell, illetve 10-ből 6 még mindig szkeptikus a koronával kapcsolatban amíg nem tapasztalja meg akár tágabb ismerősi körben.

a másik az a fajta beszélgetés, amikor három centire belemászik a beszélgetőtárs az arcomba, attól is hülyét tudtam kapni, most meg itt is az van, hogy ami a különcségem volt most elvárt...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#9535) philoxenia válasza Soulfly842 (#9531) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt is azt írják, amit sejtettem, hogy a kiemelten társult betegségekkel is rendelkező idős cukorbeteget vették leginkább számításba.
Ebben a korban valószínűleg már igen komoly százalékban rosszak a vércukorértékek. Arra nézve, hogy mondjuk mekkora az a vércukorszint ami a koronavírus esetében plusz kockázatot jelent önmagában, nem találtam eddig adatot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9536) #73959936


#73959936
törölt tag

A maszk önmagában nem elegendő a fertőzés megállításához, ám viselése mások védelme érdekében javasolt, ha valaki légúti tünetektől szenved. Amennyiben valamilyen alapbetegsége (magas vérnyomás, cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegség, légzőszervi betegség, májbetegség, daganatos betegség) van, saját védelme érdekében viseljen maszkot!
Ha köhög vagy tüsszent, használjon papírzsebkendőt, azt használat után azonnal dobja ki a szemetesbe, majd mosson/fertőtlenítsen kezet!

Ezt most találtam a hivatalos oldalon. Nem szeretnék vitát nyitni, de akkor mégiscsak szükséges az a maszk alapbetegség esetén....

(#9537) nubreed válasza adika4444 (#9534) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is az volt az első, bárhova megérkeztem, egyből kezetmostam. De sajnos nem 30 - 60 mp-ig, mint ahogy azt kéne, hanem rövid ideig. De most egy életre megtanultam az alapos kézmosást legalább. Viszont az előbb említett családi vonalon, a fiatalabbak ugyanúgy jönnek mennek, emberekkel találkoznak, spanolnak, stb. mintha nem lenne világjávány. Az agyam eldobom ettől a hozzáállástól.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9538) #95561216 válasza philoxenia (#9532) üzenetére


#95561216
törölt tag

Korabban vernyomascsokkentok kapcsan volt arrol szo, hogy bizonyos fajtai miatt aktivabbak(?) az ACE2 receptorok, amit a virus a sejtbe jutashoz hasznal fel. Ott lett mellekesen megemlitve, hogy egyes cukorbetegsegre szedett gyogyszerek is hasonlokepphatnak.

(#9539) philoxenia válasza #73959936 (#9536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A sima maszk semmiképp nem árthat, azért mondják sokszor feleslegesnek, hogy több maradjon. DIY maszkokkal nem vesszük el a fontosabb védendők elől a maszkokat, szerintem azt minimum érdemes használni. Eleve, ha nem konkrét C19 ellen védekezel, de nem fertőzöl meg másokat nátha, influenza, pszeudoinfluenza vírussal, akkor nem terheled az ezzel megbetegített emberekkel az egészségügyet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9540) Ijk


Ijk
nagyúr

Felségem most van a 12. hétben, ma ment kötelező vizsgálatra beutalóval, időponttal. Hazaküldték másik 3 kismamával együtt hogy a járvány miatt időpontot kell kérni (ami annyit számít hogy rajtuk kívül még hárman voltak). Kérdezték hogy ezt honnan kellett volna tudni, állítólag nőgyógyásztól.
Szóval csütörtökön megy vissza, reggel megkapja a beutalót vérvételre és ultrahangra, majd vérvétel és délben kell visszamenni ultrahangra.
Ha valaki ebben az időszakban van mindenképp hívja a kórházat, minden részletet egyeztetve, nehogy potyára keringjen a kórházakban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9541) Fernet


Fernet
senior tag

Leesett a hó, megteltek a játszóterek. Lányom kérdezi ő miért nem mehet amikor mindenki más ott van... :(

(#9542) inf3rno válasza philoxenia (#9528) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kell még egy óra mire átnézem a cikkeket. Vannak tanulmányok 1-es és 2-es típusúakról is, talán még életkor szerinti megoszlást is tudok nézni.

Buliban hasznos! =]

(#9543) Ajándékok válasza lacos001 (#9400) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Szerintem nálunk lesz a legalacsonyabb a koronavírus halálozási aránya. :W

#9501 inf3rno: Miért várod, hogy más védjen meg? A TE egészségedről is szól. Csinálj otthon lepedőből. A Szlovákok meg tudták tenni. Ha csak várod, hogy a sült galamb a szádba repüljön, be fog repülni. Csak nem a sült galamb, hanem a koronavírus.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9544) philoxenia válasza #95561216 (#9538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9545) pjen válasza adika4444 (#9534) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy most azoknak lesz szerencséjük.Esetleg tényleg sokkal erősebb az immun rendszerükl.Azt,hoy 3 centiről az arcomba beszéltek,én is útáltam.

(#9546) nubreed válasza Fernet (#9541) üzenetére


nubreed
veterán

A többi felelőtlen szülőért senki más nem felelős. Te csinálod jól. Elképesztő, hogy az emberek nem képesek felfogni a dolog komolyságát. Csak a kijárási tilalom lesz a megoldás ha ennyire szarik bele az emberek egy része.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9547) inf3rno válasza Ajándékok (#9543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van maszkom, ha ez volt a kérdés. Viszont egy orvosi maszk, amit erre terveznek más minőséget képvisel szerintem, mint egy házilag tákolt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9548) wintikek válasza Fernet (#9541) üzenetére


wintikek
tag

Ezt mondjuk jobb helyeken megoldotta az önkormányzat. Nálunk 16-a óta tilos látogatni a játszótereket.

(#9549) #95561216 válasza philoxenia (#9544) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#9550) Rive válasza inf3rno (#9547) üzenetére


Rive
veterán

...egy orvosi maszk, amit erre terveznek más minőséget képvisel szerintem, mint egy házilag tákolt...

Az egyszer biztos, viszont civil használatban ez jellemzően nem igazán szokott számítani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.