Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) Lauda válasza radi8tor (#10835) üzenetére


Lauda
félisten

Na akkor ma megint kifosztják az élelmiszerüzleteket, patikákat, mert addig már nem jut el az agyuk, hogy ezután sem fogja ebben korlátozni semmi. Sőt, ezután még jobb is kell lennie, mert elviekben egy családból egy ember mehet bevásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#10852) emvy válasza radi8tor (#10835) üzenetére


emvy
nagyúr

Futni vajon lehet-e?

while (!sleep) sheep++;

(#10853) BITBOYS válasza Rive (#10849) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vajon miért nem ért rá pl hétfőtől? Ez dicséretesen gyorsan kijelölték holnapra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10854) #76500480 válasza Rive (#10849) üzenetére


#76500480
törölt tag

Viszel magaddal egy fonott kosarat benne 1kg kenyérrel vagy üresen. Le van tudva a rendőr elött... Kijátszható a rendszer...

(#10855) radi8tor válasza emvy (#10852) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, social distancinggel.

⭐ Stella

(#10856) emvy válasza radi8tor (#10855) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt eddig is csinaltam, oke. (Ket meterrel kerulok mindenkit.)

while (!sleep) sheep++;

(#10857) Paxker315


Paxker315
addikt

óh bicciglizni meg zőccségtojáshúst vásárolni, netán a gyóccertárba preskripciósmedicináér akkor gondolom mehetek :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10858) Janusz001


Janusz001
őstag

Gondolom az eddig egy légtérben lakó asszony és gyerekkel azért el lehet menni másik saját ingatlanba. Pont holnap akartam volna megnézni, mi a helyzet a hétvégi kulipintyóban.
Mindenesetre viszek adás-vételit az ingatlanról, ha a rendőr basztatna.

(#10859) UberMutant


UberMutant
őstag

sajnos attól tartok, hogy a budán kirándulgatók/ténfergők száma nem fog csökkenni.
múlt szombaton, jeges szélben este 9 után 12 embert számoltam meg ott, ahol korábban ilyen időben (meg kellemesebben sem) egy lélekkel nem találkoztam.

ez a "sportolni/sétálni" szabad nagyon rossz irány. amióta cecil benyögte, hogy a sportolás jó, mindneki kint mászkál. ennyi embert még életemben nem láttam , csak talán augusztus 20án.

(#10860) radi8tor válasza Paxker315 (#10857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

12 óra után mehetsz igen, délelőtt az időseké a rablás lehetősége. :D

UberMutant: a sport jó az immunrendszernek és nem mellesleg a mentálhigénének hogy végre kimozdulhatsz otthonról.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10861) Lauda válasza Atlantis (#10848) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez most 1-2 hónapig tuti maradni fog. Máskülönben nem lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#10862) emvy válasza UberMutant (#10859) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a baj a sportolassal? En fel szoktam futni a Normafara/Janos hegyre lentrol, es bar vannak emberek, szepen tartjak a tavolsagot. Mi a baj a kirandulassal, ha nem maszol ra a tobbiekre?

while (!sleep) sheep++;

(#10863) Atlantis válasza Lauda (#10861) üzenetére


Atlantis
veterán

Megvárom a részleteket, de szerintem így sincs sok értelme...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10864) updog


updog
senior tag

Official. Kicsit sarkos hogy 9 és 12 között csak az öregek mehetnek boltba / gyógyszertárba, de jogos és szükséges

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10865) UberMutant válasza emvy (#10862) üzenetére


UberMutant
őstag

az, hogy tömegek kolbászolnak céltalanul, amióta kitört a járvány. mindenki most érzi fontosnak, hogy sétálgasson.

tegnap a hiradóban egyfolytában megy a maradjotthon, erre az időjárásjelentő csaj benyögi, hogy szép idő lesz használják ki... gratulálok

[ Szerkesztve ]

(#10866) Lauda válasza Atlantis (#10863) üzenetére


Lauda
félisten

Azért hozták most csak 15 napra valószínű az intézkedéseket, mert jelenleg erre van jogköre a kormánynak. Erről beszélt tegnap a gulyás.

(#10867) emvy válasza UberMutant (#10865) üzenetére


emvy
nagyúr

Sokkal-sokkal-sokkal kevesebben vannak, mint egy atlagos tavaszi napon. A Normafa konkretan tomve szokott lenni napos idoben (sok szaz ember egyszerre), ezekben a hetekben meg van par tucat ember.

A sportolas nem celtalan kolbaszolas, hanem fizikai es mentalis karbantartas.

while (!sleep) sheep++;

(#10868) Ateszpapa válasza updog (#10864) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nyuggerek úgysem tartják majd be.

(#10869) UberMutant válasza emvy (#10867) üzenetére


UberMutant
őstag

hát én meg azt látom, hogy sokkal többen vannak.

(#10870) Kékes525 válasza Ateszpapa (#10868) üzenetére


Kékes525
félisten

A tacskók még kevésbé.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10871) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Miként kell értelmezni azt, hogy az idősebb emberek?

(#10872) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A kormányrendelet "lesifotós" verziója:



⭐ Stella

(#10873) Kékes525 válasza ubyegon2 (#10871) üzenetére


Kékes525
félisten

65 felett.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10874) medica válasza emvy (#10852) üzenetére


medica
senior tag

a zéletedér :D. Futni lehet még, talán azt is elnézik hogy kimenj kocsival a szabadba mozogni ahol senki sincs.
Győr ipari park: sok leállás miatt áttérnek az online biztonsági rendszerekre, a biztonsági őröknek game over (a többség már fizetettlenen van de megszüntetik a munkahelyüket)
Audi: 150 embert kirúgtak 2500-4000 körül terveznek
Lear: 50 embert kirúgtak

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10875) Hansomester válasza radi8tor (#10872) üzenetére


Hansomester
tag

Ez alapján kb semmit nem ér az egész, csak látszatintézkedés.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#10876) Lauda válasza radi8tor (#10872) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi!

(#10877) Paxker315 válasza radi8tor (#10872) üzenetére


Paxker315
addikt

Nagyon szépen köszönöm! Úgy látom, "nincs itt semmi látnivaló", ennyi. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10878) radi8tor válasza Hansomester (#10875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem így látom. Mostantól van jogalapja az oszlatásnak és bírságolásnak. Ez azért elrettentő lehet egyeseknek.

⭐ Stella

(#10879) smc válasza Hansomester (#10875) üzenetére


smc
addikt

Arra jó, hogy haza lehet zavarni a parkban ücsörgő, iszogató embereket (margitsziget pl)
Illetve hogy a nyuggereknek beszabályozták mikor vásárolhatnak.

Egyébként is várható némi javulás pusztán a bejelentés hatására. Persze az önérzetes elvetemült fajta megy majd ugyanúgy, de szerintem többen fogják vissza magukat.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10880) Hansomester válasza radi8tor (#10878) üzenetére


Hansomester
tag

Na igen, mondjuk aki eddig szart bele, hogy megfertőz másokat, stb. Azok ellen jó lehet.
De az átlag normális ember életét érdemben nem befolyásolja.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#10881) Rive válasza radi8tor (#10878) üzenetére


Rive
veterán

Én is ~ ezt látom a rendelet legnagyobb erényének.
Kösz a lesifotós infót :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10882) radi8tor válasza Hansomester (#10880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, azt mondta OV, hogy a magyar rendelet ebben a 9-12-ig lehetnek idősek a boltokban résszel szigorúbb csak a német rendeletnél.

⭐ Stella

(#10883) tepenzed válasza radi8tor (#10872) üzenetére


tepenzed
őstag

Barátnőmmel most egy hétig ő szüleinél, aztán enyémeknél home officeolunk, pesti lakásba nem bírtuk. Két ház között 60 km van. Szerintetek ilyenkor lehet hivatkozni arra, hogy a szüleinek/nagymamájának megyünk segíteni mikor utazunk a két ház között heti egyszer kocsival? Egyszer az én lakcímkártyámon szereplő cím, utánna a barátnőm kártyáján szereplő..

(#10884) radi8tor válasza tepenzed (#10883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán, ennyire valószínű nem fogják szigorúan venni a dolgot. Még háziállatot etetni is elmehetnél bárhova.

⭐ Stella

(#10885) Corleone33


Corleone33
aktív tag

valaki el tudná nekem mondani mert azóta se kaptam erre konkrét választ:

ha pl kaját rendelek netpincéren, a futár ettől független ki tudja azt hozni? magyarán az ő közlekedésüket ez a rendelkezés mennyire korlátozza?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10886) Lauda válasza radi8tor (#10882) üzenetére


Lauda
félisten

Ez abból a szempontból finom intézkedésük, hogy azok az idősek, akiknek nincs aki bevásároljon, majd lemegy 9-kor, aztán se ez se az nem lesz, mert addigra kipucolják a termékeket.

(#10887) smc


smc
addikt

Jól értem, hogy továbbra sem kell munkáltatói? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10888) Alex91 válasza tepenzed (#10883) üzenetére


Alex91
félisten

Vigyetek a virust...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10889) emvy válasza tepenzed (#10883) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk meg a nagyszulok is es mi is full izolacioban vagyunk hetek ota, es hetfon tuti elvisszuk a gyerekeket, mert mindenkinek ez a legjobb.

Apam meg _garantaltan_ ki fog jarni futni, annak ellenere, hogy 65+; de ennek meg azert van ertelme, mert ha valaki heti 30-50 km futas utan egyszercsak lemegy nullara, az jellemzoen lebetegedik a fenebe. Szoval hagyom, hadd fusson.

while (!sleep) sheep++;

(#10890) emvy válasza Corleone33 (#10885) üzenetére


emvy
nagyúr

Semennyire, ez munka. A kajakiszallitas tok ertelmes dolog.

while (!sleep) sheep++;

(#10891) Corleone33 válasza emvy (#10890) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Köszi a választ, jó tudni

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10892) tepenzed válasza Alex91 (#10888) üzenetére


tepenzed
őstag

Nem teljesen mindegy, mikor több szülő korházban dolgozik, illetve taxizik is? Pont mi vagyunk, akik most nem érintkeznek mással.

(#10893) rednifegnar válasza radi8tor (#10882) üzenetére


rednifegnar
senior tag

szoval nyugger mehet barmikor boltba, mi meg 9 elott es 12 utan. mert ebben ez van. legalabb most jobban osszetomoritik a nem nyuggereket...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#10894) Ateszpapa válasza rednifegnar (#10893) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem, 9-12 között mehetnek.
[link]

"6. §
(1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát,
piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja."

[ Szerkesztve ]

(#10895) scorpion1 válasza medica (#10874) üzenetére


scorpion1
csendes tag

És ez mind a vírus miatt ? A vírus miatt kirugnak 2500-4000 ember között ? Na nee tévedsz ! Nem a vírus miatt ne írj hülyeségeket , ezt már jóval korábban betervezték ...

(#10896) Alex91 válasza scorpion1 (#10895) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig e-miatt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10897) csƵ válasza radi8tor (#10872) üzenetére


csƵ
őstag

Tehát mindent lehet csinálni, csak részegen nem lehet az utcán ténferegni.

(#10898) Alex91 válasza tepenzed (#10892) üzenetére


Alex91
félisten

Ti lesztek a kapocs a ket csalad kozott... Anyadeknal megkapod, anyosodnal leadod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10899) rednifegnar válasza Ateszpapa (#10894) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem ez megengedonek tunik a hatjaval.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#10900) medica válasza scorpion1 (#10895) üzenetére


medica
senior tag

a logisztikáról is küldtek el véglegessel (rudolf) sokakat pedig az nem csak az audihoz kötődik már.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.