Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) llax válasza Parci (#10740) üzenetére


llax
senior tag

40,5???
Nekem az elmúlt 25-30 év rekordja 38,5 körüli (valamikor kisgyerek korombam állítólag volt több is), de ekkor tüdőgyuszival járt a dolog. Nem is engedte a doki, hogy magam menjek injekciókért, a kijártak hozzám.
37,5-nél már minden ízületem fáj, 38 körül már egyensúlyi zavaraim vannak...

Idén 2x is átgázolt valami rajtam. 1-2 nap durvább köhögés + hőemelkedés, pár nap taknyolás, nem volt több. Mindkétszer az után jött, amikor a táppénzen lévő óvodás unokaöcsémre vigyáztam :) Télen viszonylag szabad vagyok - ami meló akad, azt rugalmasan tudom intézni (az office rész alapból home), ezért egy kis influenzától nem ijedek meg (az utóbbiak, sőt az utóbbi sok túl rövid+enyhe volt egy tipikus influenzához).

(#10752) Vladi válasza snecy20 (#10748) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor mi van, ha usa és kínai is térdel? :U

Neálmodozzak mi? :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10753) csƵ válasza gergo5991 (#10749) üzenetére


csƵ
őstag

Zika?

[ Szerkesztve ]

(#10754) macikos


macikos
addikt

Ilyen szir-szar varrott maszkokat nehogy vegyetek! Kalap szar! Most mindenki maszk varrásba kezdett, barátnőm vett kettőt kíváncsiságból, hiába próbáltam lebeszélni.
Na már most ezen csak akkor megy át a levegő, ha ráfeszül a fejedre, mint a kva élet, na de ez nem. Így nem szűr, hanem oldalt, alul, felül megy be a levegő, mivel az anyagon keresztül nem tud :W

[ Szerkesztve ]

(#10755) Csatravi válasza Vesa (#10730) üzenetére


Csatravi
senior tag

Emlékszel a fekete ruhás nővérre, Sándor Máriára ? Azt a hölgyet is sz*rban hagyta mindenki. Egy egészségügyi dolgozót köt az esküje nem mehet sztrájkolni csak szépeket mondhat maximum egy pódiumon pár ember szemébe. Mert Máriával is ezt történt.
Nekünk embereknek őértük kell majd harcolni, küzdeni. Úgy ahogy most ők küzdenek a mi ÉLETÜNKÉRT ! A sz*ros netadóért tízezrek mentek az utcára de az eü dolgozókat cserben hagyták. Most meg tőlük várják az önfeláldozó, saját életüket is veszélyeztetve a segítséget. Remélem majd mindenki magába száll és ha elment ez a fertő akkor kiharcolja majd az eü dolgozók megbecsülését minden formában !

(#10756) macikos válasza #22743424 (#10623) üzenetére


macikos
addikt

A húsvéti bevásárlásra leszek kíváncsi. Tuti meg fognak indulni a népek...

(#10757) freeknight


freeknight
őstag

Szóval akkor kiderítettük, hogy itt már mindenki elkapta novemberben :D
Úgy látszik ez lesz az új sláger a "nem súlyosabb a mezei influenzánál" után :DDD

(#10758) Parci válasza llax (#10751) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi is a gyerekektől kapunk el minden szart. alkati dolog ez a láz amúgy, te akkor azok közé tartozol, akik hőemelkedéstől is kidőlnek. fiaim rutinból 39+, én rég voltam lázas a tavalyi előtt, akkor bírtam, most nem. feleségem remegett, mint a nyárfalevél, tényleg szarul nézett ki. a 4 hónapos gyerek meg... brrr... hagyjuk. elolvastam most a spanyolnátha cikket a wikipedián, felidéztem ezt, ránéztem a koronavírus számokra, szerintem meg sem várom, amíg ideér, felkötöm magam a gipszkarton mennyezetre :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10759) Lauda válasza Alex91 (#10594) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nagyon max 2-3 hónap és nálunk is el fog indulni az élet. Nem lehet egy gazdaságot 6-12 hónapig megfojtani. Áll a fél ország, a nemdolgozók nagy része táppénzen. Fizetni kell a rendőröket, katonákat, eü dolgozókat+a rengeteg kiadást, tűzoltókat stb, az összes állami szervet, nyugdíjakat, táppénzeket stb stb. Közben rengeteg adóbevétel kiesett. Egy idő után el kell majd gondolkodni, hogy államcsódbe viszik az országot, vagy nyitnak és lesz ami lesz.

Érdekes olvasni ezeket a lecsengőben a vírus teóriákat, miközben az unió eü rendszere épp megszünőben van. :D

[ Szerkesztve ]

(#10760) Parci válasza freeknight (#10757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

praktikus volna, mert már hétvégén csinálhatnánk egy rohadt nagy topikbulit valamelyik sörházban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10761) #22743424 válasza gergo5991 (#10749) üzenetére


#22743424
törölt tag

Lehet választani [link]

(#10762) kano válasza Vladi (#10683) üzenetére


kano
nagyúr

Mi is így jártunk a 2 kisfiammal. December-január volt kb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10763) Viktoár


Viktoár
addikt

macikos
A maszkot használók 95%-a nem azért hordja hogy belégzéskor szűrjön. Jó reggelt kívánok! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#10764) kano válasza Viktoár (#10763) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy itthon szerintem de. :W

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10765) radi8tor válasza macikos (#10756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várd ki a végét. :U

⭐ Stella

(#10766) Csatravi válasza macikos (#10754) üzenetére


Csatravi
senior tag

Készítsen ilyenből ha tud varrni és van varrógépe.

Sűrű de nem szőtt anyag és könnyen átmegy rajta a levegő. Többfajta ilyen törlőkendőt kapni ami tömött de átengedi a levegőt. Mosható, hipózható. Szabásmintát tudok adni ha kell.

(#10767) macikos válasza Viktoár (#10763) üzenetére


macikos
addikt

Azért nem hátrány, ha belégzéskor is szűr, amikor senkin nincs maszk és köhögnek a képedbe.
FFP3-as kilégzőszelepes maszk? Pont hogy kifelé nem szűr, csak befelé...

[ Szerkesztve ]

(#10768) Viktoár válasza kano (#10764) üzenetére


Viktoár
addikt

Lehet hogy igazad van és azért hordják mert így biztonságban érzik magukat. A lényeg hogy embertársainkat védik a fertőzéstől akár tudátában vannak vele akár nem. :D

Aki viszont azért nem hordja mert tisztában van vele hogy belégzéskor nem véd (a legtöbb) azt hagy ne minősítsem. :((

macikos

És hány emberen látod azok közül akik hajlandóak maszkot viselni? :U

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#10769) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Lázmérésről: Egyébként én ettől a lázméréstől vagyok "ki". Nálunk is mérik munkahelyen. Na most én kerékpárral járok be, de van aki autóval, de olyan is van aki ugyan úgy mint én, kerékpárral vagy gyalog. Na mármost a lázmérő érintésmentes, azaz infravörös. Beérek a munkahelyre, egyből be a portára. előtte 1,5kmen keresztül fújta a menetszél a homlokomat, akkor is ha sapka volt rajtam közben. Sokszor meg sem tudja mérni, ott "bénázunk", aztán mikor sikerül, akkor mér valami marhaságot 34-35 fokot a kihűtött homlokon, vagy van hogy meg sem tudja mérni, mert méréshatáron kívül van. Mondjuk van okosabb portás is köztük, aki kicsit később bejön mikor már mindenki beért, és újramér mindenkit, na ilyenkor már értelmes értékek szoktak kijönni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10770) Floyd80 válasza Lauda (#10759) üzenetére


Floyd80
addikt

Tegnap már egy német cikkben is ezt boncolgatták, hogy nem lehet bezárni az embereket, újra kell indítani a dolgokat és közben valami mild intézkedéseket fenntartani. És nem pár hónapról beszéltek, hanem hamarabb. Valószínű Trump is erre készül, mikor a húsvéti normalizálódásra utalt.

De közben pár nap alatt (4-5 kb.) duplázódik az esetszám. És lehet a svédek is gyorsan pálfordulnak mint Boris bácsi is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10771) Parci válasza Snowy_owl (#10769) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

halánték ereken lehet jól mérni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10772) HellGreg válasza Snowy_owl (#10769) üzenetére


HellGreg
őstag

Már bocsi de ha koronavírusos vagy, akkor miért és hova jársz be???

(#10773) Floyd80


Floyd80
addikt

Róluk se feledkezzünk meg: 20000 fő 3000 sátorra

https://www.politico.eu/article/only-a-matter-of-time-greek-migrant-camps-brace-for-coronavirus-outbreak/

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10774) Meggyi001 válasza vzsryl (#10744) üzenetére

Igen, lesznek ott most ott is durva dolgok.

Katt a képre a nagyobb változatért

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Más, mindenkinek: Szlovákiában szerda óta (tegnap)kötelező a védőmaszk viselése, ha kilépünk az utcára. [link] [link]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Franciaországban egy nap alatt 365-tel nőtt a halottak száma - Egy 16 éves lány is elhunyt. [link] Forrás: MTI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A svédek szabadjára engedték a járványt, és nagyon reménykednek
[link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#10775) radi8tor válasza Parci (#10771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel szemben Kóreában olyat láttam, hogy a kocsiban utazóknak a csuklója alatti ütőeret nézték. Bár lehet csak azért, mert a homlokot eltalálni nehézkes az autó mellett állva.

⭐ Stella

(#10776) Meggyi001

Jó lenne érteni, hogy mit mond [link]

https://gamergep.hu/

(#10777) Lauda válasza Snowy_owl (#10769) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy teljesen felesleges kb, látszatpolitika, mivel a lappangási idő alatt (2-14-27 nap) alatt semmilyen tünet nem jelentkezik és közben fertőz tovább az illető.

Sőt, a fertőzöttek legnagyobb részén még utána sem jelentkeznek tünetek, vagy csak enyhék.

[ Szerkesztve ]

(#10778) #46105344 válasza Meggyi001 (#10776) üzenetére


#46105344
törölt tag

(#10779) #22743424


#22743424
törölt tag

Húsvétra egy kis locsoló vers :)

Én negatív tesztes vagyok
Viruciddal locsolkodok
Nem kérek én italt, kaját
Csak legyen szíves tegyen érte
Ne a kórház legyen az út vége
Használja a kesztyűt, maszkot
Hogy jövőre majd igyunk snapszot.

(#10780) Meggyi001 válasza #46105344 (#10778) üzenetére

De egy kis szemétláda vagy :D :D :D

https://gamergep.hu/

(#10781) aprokaroka87 válasza Floyd80 (#10770) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az egész karantén dolog elég sok veszélyt is rejthet magában.

Lázadás, Háborúk....... stb....

(#10782) Peterhappy válasza Redneck (#10673) üzenetére


Peterhappy
őstag

Eddig read only voltam és ezután is az leszek, de kivételesen itt és most megragadnám gyorsan az alkalmat magam is, hogy elmondjam, mennyire csodálatra méltó, amit napról-napra tesztek, s hogy mennyire hálásak lehetünk Neked, Nektek, és általában mindenkinek, aki ezekben a hetekben, hónapokban, a magyar egészségügyben próbál jóformán éjt nappallá téve helytállni, embereket gyógyítani, életeket menteni.

Minden tiszteletem a Tiétek!

A Családom két hete a kapun nem tette ki a lábát, most már közel másfél hete én is itthon vagyok. Nem tudom, jövő héten lesz-e még állásom, de a vésztartalékunk még egy jó ideig kitart és amíg a számlámon pénz lesz, addig rendszeresen utalok valamilyen formában az Egészségügy számára (e hónapban másodjára, ma délután épp a Szent László Kórháznak).

Háromgyerekes családapaként, családfenntartóként sok minden mást nem tehetek jelenleg, mint becsülettel #maradunkotthon és igyekszünk minden nap tudatosítani a Gyermekeinkben, mennyire szerencsések vagyunk, hogy szeretjük egymást, hogy számíthatunk egymásra, hogy fedél van a fejünk felett, és hogy egészségesek vagyunk.
És persze reméljük a legjobbakat...

Kitartást és jó egészséget kívánok Mindenkinek!

És még egyszer köszönet és tisztelet minden Egészségügyi dolgozónak :R

(#10783) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mi 2 hete vagyunk itthon, eselyes hogy rajtunk atment.
Eloszor en voltam beteg, laz nem volt, kohoges, orrfolyas 2-3 napig, aztan jobban lettem, de lassan es enyhe kohoges azota is van idonkent, aztan a parom is lerobbant hasonloan akkor abba is hagyta rogton a munkat gyertekek is itthon maradtak a sulibol es itthon maradtunk onkentes karantenban.

(#10784) Meggyi001 válasza Peterhappy (#10782) üzenetére

:R Öröm olvasni az ilyesmit. Tisztelet!

------------------------

(#10783) Malibutomi:
:Y , ügyesek legyetek és vigyázzatok magatokra!

https://gamergep.hu/

(#10785) Fotonhámozó válasza Parci (#10710) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Meg tudom erősíteni, amit írsz. 1 ismerős január közepe óta köhögőrohamokkal küzdött 3 héten át, alig tudott kijönni belőle. Antibiotikumot írtak fel neki, semmit nem használt. Tüdőröntgenre is küldték, negatív lett. Rokonom február óta durva köhögéssel, fej-, hát- és mellkasfájdalommal küzd. Háziorvosa szerint nem influenzás, de nem tudja megmondani, hogy mi a baja. Kórházba (eddig) nem küldte, gyógyszer rajta sem segít.

Kb. 15 év óta nem voltam influenzás, egyszer-egyszer volt kisebb hőemelkedésem, de semmi komolyabb megfázásos tünetem nem volt. Viszont február vége óta kapar a torkom, néha hamarabb kifulladok mint szoktam, száraz köhögésem van (nem rohamszerű, hanem időnként egyszer-egyszer köhögök), az orromból nem folyik semmi, helyette valami fehér ragacsos nyákszerűség termelődik, amit alig tudok kifújni, esetenként éjjelente arra ébredek fel, hogy úszom az izzadtságban és napközben hőrohamaim vannak. Hőmérő 37.5-nél többet eddig nem mutatott.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#10787) Malibutomi válasza Meggyi001 (#10784) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Koszi mar gyakorlatilag jol vagyunk. De meg jo darabig karanten biztos ami biztos.

Parom kulfoldi diakokjal dolgozik szoval lehet onnan jott hozzank.

Persze nem 100% hogy korona volt, de elegge eselyes as idozites miatt. Ha lesz antitest teszt majd kiderul.

ish4d0w neked is koszi, meg itthon maradunk, kerulunk mindenkit.
Ha ez volt akkor mi nagyon konnyen megusztuk

[ Szerkesztve ]

(#10789) #22743424 válasza #22743424 (#10779) üzenetére


#22743424
törölt tag

Még mielőtt valaki félreértené. Jobb ha az idén elfelejtjük azt a hagyományosan megszokott locsolkodási formát. Telefonon, webkamerán keresztül * locsoljuk meg az illetőt. Majd jövőre bepótolja mindenki. :) :R

(#10790) fant0mi


fant0mi
addikt

Az országos tisztifőorvos tiltó és kötelező határozata a járványügyi helyzetre tekintettel
2020, március 26 - 22:12
[link]

(#10792) #95561216 válasza #72445440 (#10791) üzenetére


#95561216
törölt tag

A koronavirus lappangasi idejenek medianja 5.5 nap, es az esetek tulnyomo tobbsegeben 2-11 nap koze esik.

(#10793) #22743424 válasza fant0mi (#10790) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na végre :W Jó lenne tudni az a vizsgálat mit is jelent konkrétan a határon. Remélem a teszteket is el kezdik használni végre :) Gondolom majd a vizsgálat függően valamilyen karantén majd idővel ott is vizsgálat megint.

[ Szerkesztve ]

(#10795) lacos001


lacos001
senior tag

Én erre azt mondtam, hogy waooooooooo
[VR Rendering Shows COVID-19 Inside Patient's Lungs] youtube videó, 3 perc, doki beszél közben
Azért offba teszem, hátha delete a sorsa

(#10796) Asbee válasza #72445440 (#10791) üzenetére


Asbee
veterán

Akinek hirtelen antibiotikumra jól reagál az nem korona. Egyébként tényleg sok furcsa eset van. Én hiszem, hogy ez már rég idekerült . Barátomék családjában januárban apukának és fiának (45, 13) elég hirtelen kétoldali tüdőgyulladás mindkettőnél. A gyereknél érdekes módon nem volt láz, nagyon enyhe hőemelkedés. 3 féle antibiotikumra sem reagált , ezért 1 hét kórház megfigyelés, viszont 1 hét alatt rengeteget javult magától. Apuka szintén antibiotikum semmi, 2 hétig lázasan feküdt otthon, a fürdőig ha kiment meg vissza abba kimerült és fulladt. Így visszagondolva....

(#10798) Vesa válasza freeknight (#10757) üzenetére


Vesa
veterán

"Úgy látszik ez lesz az új sláger a "nem súlyosabb a mezei influenzánál" után"

Nem jó, de nem is vészes! :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10799) fant0mi válasza #72445440 (#10794) üzenetére


fant0mi
addikt

Mi abban az aggaszto, hogy rovidebb, mint ket het? Minel rovidebb a lappangas, annal jobb. Hamar eszreveszi, hogy beteg, nem fertoz eszrevetlenul.

(#10800) attiati válasza Vesa (#10738) üzenetére


attiati
veterán

Így van. És mindezt tüdőgyógyászkent. Azért is linkeltem utána a másik MTA cikket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.