Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) philoxenia válasza Lauda (#9250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jelentős különbség van azért a népsűrűségben. Gyakorlatilag vidéken egy fülke egy utas a vonaton kb. de tudtommal a buszokon sincs tömeg.

9249:
Továbbítva

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9252) Lauda válasza philoxenia (#9251) üzenetére


Lauda
félisten

A magyar adatokra való előrejelzés érvényességét a vírus eddig tapasztalt, több országon átívelő hasonló dinamikájára alapoztuk.

A vuhani csak példa volt. A számításhoz a cikk szerint figyelembe vettek más országban tapasztalt viszonyokat is.

--------------------------------------

Márc 15-én írták ezt a MOK honlapján:

Az ismertté vált esetek száma alapján a járvány Magyarországon már a gyors kibontakozás szakaszában van, és a fertőzött, de még nem azonosított betegek száma már akár az 1 000 főt is elérheti. Ez a szám egy hét múlva az epidemiológiai statisztikai modellek alapján a 7-8 ezer, két hét múlva akár 50 – 60 ezer is lehet.

Ha erre alapozunk, akkor jelenleg a fertőzött, de nem azonosított esetszám már 7-8 ezer körül járhat.

[ Szerkesztve ]

(#9253) Miklós315 válasza Micsurin (#9246) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Félreérted:
1. tök érdekes infót (saját benyomást, tapasztalatot) közölt.
2. a németeknek közismert kollektív bűnbánó hozzáállásuk van bizonyos témák tekintetében.
3. ezért gondolkodtam azon, nem függ-e össze ez, ezzel a nekünk tök fura, és a fent írt tapasztalatok szerint hibás gyakorlattal ("szűrésmentesség").
4. ezért kérdeztem rá, nincs-e erre valami kapott (helyi) válasza, plusz infója, ötlete.
(érdeklődés)

"Szerintem."

(#9254) philoxenia válasza Lauda (#9252) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gazdaság így is padlóra került. :( Kevesebb lesz a fertőzött, de éhen halnak kb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9255) Hieronymus válasza ubyegon2 (#9214) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt tudom elmondani, hogy a bajoroknál hogyan működik a tilalom.

Az élelmiszer és a háztartási boltok valamint a gyógyszertárak nyitva vannak. Ezekbe szabadon lehet menni vásárolni, de csak egyedül. Tankolni szintén szabad.
Kettőnél több személy nem gyülekezhet. Ez leginkább a tizenéveseket korlátozza.
Sportolni és kimenni a szabadba, szabad. Erdőbe, mezőre,... ahol kevés ember fordul meg családostól lehet menni. A kutya, macska, ...sétáltatás is megengedett. Hosszabb távra nem szabad utazni. Még városon belül sem. Ezzel akadályozzák a blokkok közötti vírusátadást.
Az ellenőrzés egyszerű. Nagyjából olyan helyre raknak ellenőrző pontot, aminek az átlépését nem lehet vásárlással indokolni.
Dolgozni sok helyen szabad. Ehhez útvonal igazolást ad a munkahely.
Létezik egy magasabb szintű munkahelyi igazolás, ami sem időben sem térben nem korlátozza a mozgást.
Azok kapnak. akiknek a munkája fontos a működőképesség fenntartásához. EÜ dolgozók, azonnali hibaelhárítási szolgáltatások (pl. csőtörés), ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9256) Rotyi válasza Csatravi (#9218) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Te valamit nagyon félreértettél... :U
Szó nem volt arról amit írsz.

Ami majdnem az, az nem az!

(#9258) emvy válasza vzozo (#9241) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg vagyok lepve. Nemetorszagban es Magyarorszag kiemelkedoen jol teljesit terhesgondozasban. Nalunk elegge koran jott a baba, es valami egeszen elkepesztoen jo volt a korhaz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9259) carl18 válasza Digitalis (#9220) üzenetére


carl18
addikt

Igen, ezért nem vagyok elbérletbe. Volt egy tartozásom amit tavaly le kellet tudnám ,meg volt pár extra kiadás is.

(#9242) Szemétláda
Igen manapság ez nem sok pénz, irtam közös költségbe beleszálok.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9260) vzozo válasza emvy (#9258) üzenetére


vzozo
senior tag

Magyar tapasztalat annyi van, hogy anno felesben toltuk sok-sok hazaúttal, ezért mindkét rendszer "előnyeit" élvezhettük.

A kötekedőknek: a magyar ellátás privátban volt, minden zsebből állva, nem élősködtünk.

Németben befizettünk egy "extra" package-re, ami így több orvos-kismama kontaktot tartalmazott, de egyébként ami alapból jár, az talán 3 találkozás (minden trimeszterben egyszer) a szülésig?

(#9261) lacos001 válasza vzozo (#9257) üzenetére


lacos001
senior tag

100%ban az ellenkezőjét irtad ide, mint amit mi tapasztaltunk. Rengeteg ilyen "tapasztalattal" találkozok, ami teljes ellentéte a miénknek. Érdekes.

törölve, ahogyan látom...

(#9262) vzozoÉn nem nevezném igazságnak, hanem másfajta tapasztalatnak a részetekről, mint ami általános. Ezért is érdekes...Nem volt ott vmi "bibi" veletek? Semmi kötözködés ne érts félre, de totál ellentéte a linkeken kivül a leirt szavaid annak, amit mi és jó pár család átéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#9262) vzozo válasza lacos001 (#9261) üzenetére


vzozo
senior tag

törölve, ahogyan látom...

Úgy látszik valakinek bökte a csőrét. Érdekes, az igazság fáj?

(#9263) DopeBob


DopeBob
addikt

elhagyta a karantén és bement a parlamentbe a fideszes képviselő [link]

hiaba, minden szavazat számít... gondolom jövő héten is be rendelik meg hogy meglegyen a tej hatalom korlátlan ideig mert miért ne

MZ/X

(#9264) azbest válasza vzozo (#9262) üzenetére


azbest
félisten

szerintem az a mondat, amiben olyan szavakat használtál, ami sehol sem nyomdaképes az oldalon :U Ha nem trágárul írtad volna, akkor valsz nem törlik.

Nem kicsi németország, gondolom vannak regionális eltérések. A családból csak csípőprotézis beültetés és rehabilitáció tapasztalat van. Azzal valószínűleg nem versenyezhet a magyar egészségügy - kivéve, ha drága magánklinikára mégy itt... talán.

(#9265) vzozo
ráadásul kontextus nélkül nem hiszem, hogy sokan tudják kiről beszéltél, eslőre nekem sem esett le.

[ Szerkesztve ]

(#9265) vzozo válasza azbest (#9264) üzenetére


vzozo
senior tag

A náci kurva? Te minek neveznéd azt a némbert, aki Hitler mellett kidolgozott egy "remek" gyereknevelési programot, majd évtizedekre nyomorított egy egész nemzetet?

(#9266) philoxenia válasza vzozo (#9265) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Némber?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9267) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#9268) Csatravi válasza Rotyi (#9256) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem értettem én félre semmit sem.....

(#9269) Gainka válasza carl18 (#9259) üzenetére


Gainka
őstag

Szerintem meg nagyon jó hogy ennyit el tudtál rakni, gyakorlatilag nagyobb összeget semmire nem költöttél, gondolok itt hobbira stb, igy értem hogy ügyes. Sokan örülnének ha fél év után fél milla biztonsági tartalékkal haladhatnának tovább.
Én áldom az eszem hogy nem kezdtem el még idén beruházkodni, igy hogy jött ez a rettenet... :(((

(#9270) vzozo válasza azbest (#9264) üzenetére


vzozo
senior tag

ráadásul kontextus nélkül nem hiszem, hogy sokan tudják kiről beszéltél, eslőre nekem sem esett le.

Hát így már sokan nem is fogják, mret fontosabb volt kimoderálni:

https://www.zeit.de/wissen/geschichte/2018-07/ns-geschichte-mutter-kind-beziehung-kindererziehung-nazizeit-adolf-hitler

(#9261) lacos001

Nem volt ott vmi "bibi" veletek?

Jó fej vagy, hogy jön az áldozathibáztatás. :)

Nyilván a csoportos terhesgondozás is azért volt olyan alacsony színvonalú, mert pont minket szúrtak ki. :) Illetve az általános ellátási protokollt is csak miattunk butították le, oké...

(#9271) ubyegon2 válasza DopeBob (#9263) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

hogy meglegyen a tej hatalom korlátlan ideig

Szerintem ha tej hatalmuk lenne, azt kutya se bánná! :D

(#9272) #76500480


#76500480
törölt tag

Azért nem kell ennyire leírni a gazdaságot... az Audi megint rendelt szerszámalkatrészt, nem sűrgős felkiálltással szerdára :DDD + pörög a fémipar ezerrel. Pennyben se hús se élesztő se liszt. Csütörtöki akciós fordulónapon érdemes próbálkozni, reggel. Plexi az nincs ahogy gumikesztyűt, maszkot sem hordanak a pénztárosok. Fül-orr-gégészt vadászni kell vagy ismerős mentős stb, különben marad a bedugult fül. Mellkas sugáron átesettek is nagyon vigyázzanak. Sajnos elöfordul a tüdőmegégetése.

Tegnap a Heti Naplóban megszólaltatták Szlávikot. Szegény elég tájékozatlan....gyerekek enyhe tüneteire nem tudott semmit se mondani, szülők megnyugtatása érdekében, pedig vannak találgatások: kevésbé agresszív immunrendszer, hiányzó fehérje amihez kötődik a vírus.

[ Szerkesztve ]

(#9273) nubreed


nubreed
veterán

Ez volt már?
[A házastársak ráuntak egymásra a kínai karantén idején]
Egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy ez lett, vélhetően ez idehaza és a világ más pontjain is így lesz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9274) envagyok


envagyok
veterán

Alkoholhoz még.
Ha a szeszgyárak csak 1 hétig tiszta alkoholt csinálnának "tengerészital" és más hülyeségek helyett, elképzelhető, hogy lehetne kapni hordózható fertőtlenítőt, ami épp sehol sincs.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9275) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9276) philoxenia válasza envagyok (#9274) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kell az hordószám, a flakonos a hiánycikk... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9277) Noukoum válasza Vesa (#9194) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilvánvalóan nem arra gondolok aki tényleg napról napra él (és erről nem tehet)
De azért őszintén mondom, nagyon sokan az utolsó vasat is elköltik, nem azért mert muszáj hanem mert miért ne.
Mert kell az előfizetés, az autó, a cigi, a buli, a nyaralás, fodrász stb. Annyi pénzt költenek az emberek, ne csodálkozzunk ha nem marad a hó végén. És hangsúlyozom, nem arra értem aki egyedül nevel 3 gyereket, nem bántani akarok senkit. De tegye fel a kezét aki még nem találkozott a fentebb emlegetett mindegy milesz tipussal.

És igen, igazíts mindent a fizetésedhez ha nem telik rá ne vedd meg! Csak mert a szomszédnak is az van. Csak lehet a szomszédban 2x annyi jövedelem fut be havonta..

És nehéz? Ki mondta hogy nem. Én is szívesen elköltenék 2x-3x annyit havonta, lenne mire. Mégsem teszem, mert bármikor történhet valami. És most úgy néz ki folyamatban van valami..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9278) PitLee válasza vzozo (#9241) üzenetére


PitLee
őstag

Jó lenne pár szám adat a Pneumococcus védőoltás, lakosság áttoltságáról életkor alapján.
Németország
Olaszország
Magyarország

Nem-e az miatt van ennyivel kevesebb elhalálozás No.-ban az Olaszokhoz képest, mert ott az idősek PC védőoltása magasabb arányú ?

Németországban e szerint 23 féle típus ellen oltanak
https://www.impfen-info.de/impfempfehlungen/fuer-erwachsene/pneumokokken.html
a korlátozott készletek miatt, az időseknek javasolják,
https://www.test.de/Pneumokokken-Fuer-wen-die-Impfung-sinnvoll-ist-5391444-0/
mivel a koronavírus egyik szövődménye a tüdőgyulladás.

Olasz 2015
https://www.epicentro.iss.it/vaccini/pdf/2016_04%20Vaccinazioni%20in%20Trentino.pdf

Magyar 2014
http://www.infektologia.hu/upload/infektologia/document/streptococcus_pneumoniae_vedooltas_ajanlas20141015.pdf

(#9279) forceberg válasza Noukoum (#9277) üzenetére


forceberg
veterán

Ők a folyamatos fogyasztói társadalom. Ahogy halad az idő, egyre csak töben és többen vannak.
Csak az a baj, hogy ezek a "semmire sem kell felkészülniék" várják el a leginkább az államtól az alanyi jogon járó segítséget...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9280) Noukoum válasza #46105344 (#9193) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg nincs. (Sajnos). Kitartást!
Ha vége lesz ennek az egésznek akkor utána simán tehetsz félre pénzt. Ha kicsit akkor annyit, sok kicsi sokra megy. De ehhez is kitartás kell.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9281) fant0mi válasza envagyok (#9274) üzenetére


fant0mi
addikt

Azok osszetevoje ugyis viz, finomszesz, aroma.
Es mint fontos alapanyag, szerintem gazdasagi veszteseg sem erne oket.

(#9282) Hieronymus válasza UHHH (#9247) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Te kiket ölnél meg inkább?"

Hibás a döntés logikai alapja.
A jármű, a legrövidebb úton egyenesen haladva, maximális gördülési ellenállással tud megállni.
Amennyiben nem lehetséges kikerülni az akadályt, a fékezés és kormányzás együttes használata növeli a baleset súlyosságát. Életszerű helyzetben amúgy sincs lehetőség a mérlegelésre. A balesetből gyilkosság lesz, ha a döntés nem születik meg az áldozat eléréséig. De a döntésre fordított idő mindenképpen növeli a baleset nagyságát.
Kormány egyenesben tartása mellet padlófék. Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9283) Vesa válasza forceberg (#9279) üzenetére


Vesa
veterán

"Ők a folyamatos fogyasztói társadalom."

Az ugye megvan, hogy a fogyasztás miatt van jólét és ez képezi a gazdaság motorját?! A jelenlegi gazdaságot érintő intézkedések -különösen a hitel visszafizetési moratórium-, kimondottan azt a célt szolgálják, hogy az embereknél maradjon pénz, és a vészhelyzet lecsengésével -remélhetően nyár végén, ősszel-, elkezdjenek ismét vásárolni, mert ez az egyetlen módja, hogy a gazdaság ismét elinduljon! Ha nem vásárolsz, nem kell termék, nem kell szolgáltatás. Ha ezek nem kellenek, akkor adóbevétel sincs, és az ilyen munkákat végzők munkájára seincs szükség, ami tudjuk hova vezet..

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9284) Hieronymus válasza PitLee (#9278) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Pneumococcus védőoltás baktérium fertőzések ellen hatásos.
Angela is megkapta. Ha a karanténból kórházba kell vonulnia, a baktérium ellen védett lesz, nem fog kialakulni a másodlagos tüdőgyulladás. Ha ez esetben ennek az okozati összefüggésnek értelme van.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9285) Because válasza Vesa (#9283) üzenetére


Because
őstag

Egy utópiában remélhetőleg kevesebben leszünk és így nem kell ennyit termelni amellett, hogy mindenkinek jutni fog egy sokkal minőségibb, élvezhetőbb létezés.

(#9286) Vesa válasza Hieronymus (#9284) üzenetére


Vesa
veterán

Van értelme, de a jelzett baktérium ellen antibiotikum is rendelkezésre áll. Bakteriális tüdőgyulladásba igen ritkán halnak meg manapság, főleg csak akkor, ha egyébként is idős, beteg emberről van szó, mivel ezekre van gyógyszerünk.

Because
Ez valóban utópia, mert semmi alapja nincs a jelenlegi gazdasági folyamatokon belül...(értsd: nem így működik)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9287) bigdady válasza envagyok (#9274) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kapacitás/gyártó cég nincs nem alapanyag...

[ Szerkesztve ]

(#9288) freeknight válasza Hieronymus (#9284) üzenetére


freeknight
őstag

Ne keverjétek a koronavírust az influenzával!
A koronavírusnál nincs másodlagos tüdőgyulladás, amit baktérium okoz.
A koronavírus önmagában képes megtámadni a tüdőt, épp ezért nincs ellenszere. Merkel se a koronavírus miatt kapta az oltást.

(#9289) envagyok válasza bigdady (#9287) üzenetére


envagyok
veterán

Tiszta alkoholt sem lehet kapni.
Hetek óta.
Nem egy gyógyszergyárban próbáltam.
Így csökkentsd a lehetséges fertőzést....

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9290) bigrock


bigrock
addikt

Dr. Tóth Csaba paleo-ketogén orvos, kicsit más megközelítésből, a járvánnyal kacsolatban.

(#9291) philoxenia válasza envagyok (#9289) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sima denaturált szesz, ha csak fertőtlenítenél....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9292) Csatravi válasza nubreed (#9273) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kérdés, hogy most a válások vagy a gyermekszületések száma fog megnőni az összezártság miatt ?

[ Szerkesztve ]

(#9293) philoxenia válasza Csatravi (#9292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Is. Nyilvánvalóan. Sőt lesz ahol a pár ugyanaz lesz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9294) Parci válasza Lauda (#9221) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, valaki a kertben eltöri valamijét, belelép egy szögbe stb. végig kell gondolni, hogy minimalizáljuk az esélyét, hogy a következő bő 2 hónapban kórházba kelljen menni! és sajnos rengetegen vannak, akiknek muszáj :( :( :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9295) Parci válasza Kékes525 (#9219) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aki tudja magáról, hogy nem jó a szaglása, annak nyilván használhatatlan, mint indikátor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9296) Csatravi válasza bigdady (#9287) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nemrég volt egy betelefonáló az egyik TV fórumában aki jelezte, hogy neki és kapcsolati cégeknél lenne kapacitás a fertőtlenítőszerek gyártására. Se őt se a másik cégeket a kutya sem kereste meg ilyen irányú igényekkel.

(#9297) fant0mi válasza Csatravi (#9296) üzenetére


fant0mi
addikt

Na erre kivalo lenne a honvedsegi koordinacio.
Ahova lehetne jelezni, hogy miben tud segiteni. Azert az nem elvarhato, hogy egy kkv-nal tudja barki is, hogy eddig koromlakkot gyartott, es van kapacitasa, megfelelo muanyag flakont beszerezve kivaloan gyarthatna a kezfertotlenitot peldaul.

[ Szerkesztve ]

(#9298) Kékes525 válasza Hieronymus (#9284) üzenetére


Kékes525
félisten

Én még tavaly nyáron oltattam be magam (Pneumococcus), ez 5 évig hatékony, decemberben pedig az influenza ellen, ez 1 évig hatékony. Annyi okozati összefüggés van, hogy a legyengült szervezet könnyebben kap el más vírus és baktérium fertőzéseket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9299) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Parlament, Orbán Viktor napirend előtti viszontválasza....
Itt több mindenről is esik szó részletesebben,karantén,maszkok,stb....

(#9300) Viktoár válasza Kékes525 (#9298) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen és? :) Ezért vannak veszélyben az idősebbek illetve valamilyen nyavajában szenvedő emberek. Ettől te még egy fél fokkal sem leszel védetebb a koronavírus ellen. :N

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.