Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) Ringman válasza pjen (#10200) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy erre dél-koreában nem gondoltak! :U

(#10202) Csatravi


Csatravi
senior tag

Azért a Spanyolok is megtettek minden a katasztrófa kialakulásáért !
."...március 8-án több mint 120 ezren vonultak a fővárosban a Gran Víán a nőnapi tüntetésen, "
[link]

(#10203) S e t h válasza pjen (#10166) üzenetére


S e t h
nagyúr

A karanténból mióta lehet kijönni szavazni? Tudomásom szerint történt feljelentés, te már tudod az eljárás végét?Megállapították, hogy lehet szavazni?
Ne hari.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10204) pjen válasza S e t h (#10203) üzenetére


pjen
félisten

Itt nem az a lényeg,hogy feljelentették vagy nem.A nyugdíjas maradjon otthon pedüg lehet a kenyérre valót keresi meg.Például ma is kihozták a reklám újságokat.Egy másik a Tesco pontokat.A képviselőnek nem kenyérre kellett a szavazás.

[ Szerkesztve ]

(#10205) Csatravi válasza Ateszponthú (#10186) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az életkorukat is vizsgálni kellene nem csak azt hogy dokik. Van ahol a doki otthon van mert idős és az asszisztense meg a rendelőbe tolja a recepteket a felhőbe. A doki és az asszisztens is kapcsolatban vannak telefonon egymással és a betegekkel is.

(#10206) Oppenheimer válasza Narxis (#9722) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hogy vagy most?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10207) pjen válasza Ringman (#10201) üzenetére


pjen
félisten

Azért a két országot nem kéne összehasonlítani.

(#10208) Darmol válasza #22743424 (#10051) üzenetére


Darmol
senior tag

Van amelyikkel azért mert nem mértékadó piaci szereplő, van olyan amelyikre ha azt mondanám kókler abban amit képvisel akkor erősen hízelegnék a szakmai szintjének, és van nagyon sok olyan cég amelyik nem szerepel a listán, pedig kellene.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10209) fant0mi válasza Csatravi (#10205) üzenetére


fant0mi
addikt

Miniszteri rendelet korlatozza a jarobeteg-szakellatast jelenleg. Szakrendeles alig van, szoval tenyleg van szabadidejuk sok szakterulet szakorvosanak.

(#10210) animatrix11


animatrix11
őstag

Arról van infó, hogy ha esetleg valaki elkapja, átvészeli, utána ő még lehet fertőző? Illetve el lehet e kapni újra? Erről volt ugyan egy cikk, hogy két ember Ázsiában másodszor is megfertőződött, de majmokon kisérletezve az ellenkezője volt az eredmény, nem fertőződtek meg újra

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10211) #95561216 válasza Soulfly842 (#10196) üzenetére


#95561216
törölt tag

Lehet onzonek tunik, de engem elsosorban az erdekel, hogy itthon mi lesz, nem India. Hogy delebbre rosszabbak a higienias viszonyok az epp taplalja abbeli remenyeimet, hogy nyarra enyhul. Ha addigra lesz eleg teszt, urambocsa hatekony gyogyszer, akkor a korlatozasok nagy reszet fel lehet oldani.

(#10213) fant0mi válasza pjen (#10207) üzenetére


fant0mi
addikt

Miert? Ne csinald mar... Oda van leirva: "del-koreai mintara".
Romania jo peldanak tekinti Koreat, utanamenne.
Aki meg beteg, az meg otthon vagy a korhazban marad, nem fertozi a tobbieket. Ez a lenyeg!

(#10214) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon sok egészségügyi dolgozó és beteg érintkezett egy köhögő, lázas beteggel a kisvárdai kórházban, közölte az RTL Klub. A beteget tesztelték, és kiderült róla, hogy koronavírussal fertőzött. [link] :U

(#10215) vzsryl válasza viharhozo (#10195) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Továbbra is tartom, hogy a negatív hozzáállás nem segít a helyzeten, sőt...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10217) Meggyi001 válasza #95561216 (#10194) üzenetére

Ez elég alaposnak néz ki, meg nem egy perc átnézni, köszi.

https://gamergep.hu/

(#10218) Csatravi válasza fant0mi (#10209) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát ha valaki akkor ezt én tudom :)
Szóval ott lehettek szakrendelősök és a koruk miatt kieső dokik is.

[ Szerkesztve ]

(#10219) pjen válasza fant0mi (#10213) üzenetére


pjen
félisten

Leírni sok mindent lehet.

(#10220) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintem érdemes odafigyelni Svájcra. Most vagy sikerült szinte mindenkit letesztelniük, vagy öregedő társadalom, és emiatt több a halott náluk, mint egy átlag országban. Szerintem egy héten belül kiderül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10221) fant0mi válasza pjen (#10219) üzenetére


fant0mi
addikt

Igazad van. Megyek is inkabb vizet gereblyezni, tobb sikerelmenyem lesz, mintha ide sokmindent leirok, hogy lassuk az osszefuggeseket. Tenyleg.

(#10222) VinoRosso válasza pjen (#10200) üzenetére


VinoRosso
veterán

Pedig ez lenne a leghatékonyabb megoldás.

Teljes kijárási tilalom, ezalatt baromi gyorsan mindenkit letesztelni. Majd a fertőzötteket elkülöníteni és a többit kiereszteni. Egy hét múlva megismételni ugyanezt, majd megint egy hét múlva ha szükséges.
Ha ezt meg lehetne csinálni, és elkezdték volna március elején már túl lennénk az egészen. Utána csak az országba ki-be lépőkkel kellene ezt csinálni.
De valószínű nem vagy nagyon nehezen kivitelezhető:

- teszthiány
- humán erőforrás
- gazdasági károk

10 milla ember soknak tűnik de nem az. Baszki Kínában ez egy közepes város. Vuhan körzetében pl 50 millát vágtak karanténba úgy, hogy amikor valaki kilépett az utcára rögtön a seggébe dugtak egy lázmérőt (na jó nem valószínű, hogy a seggébe).

(#10223) #22743424 válasza Darmol (#10208) üzenetére


#22743424
törölt tag

A lista még nem teljes ;] :)

(#10224) S e t h válasza pjen (#10204) üzenetére


S e t h
nagyúr

De, az a lényeg, mivel mindegyik olyan normasértést követett el, ami miatt eljárás indul ellenük. Semmi különbség nincs kettejük között, mindkettő felelőtlen, másokat veszélyeztető magatartást tanúsított.
Hipotézisekbe ne menjünk bele, hogy a nyugdíjas miért ment ki, mert az is lehet, hogy aznap már harmadjára volt boltban egy zsemle miatt.
A nyugdíjas tudja jelezni amennyiben ellátásra szorul, de semmi sem menti a magatartását amikor másokat egy ilyen ragálynak tesz ki.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10225) HellGreg válasza VinoRosso (#10222) üzenetére


HellGreg
őstag

Ehhez kellenének olcsó (és megbízható) gyorstesztek, előbb-utóbb lesznek azok is, reméljük.

[ Szerkesztve ]

(#10226) fant0mi válasza inf3rno (#10220) üzenetére


fant0mi
addikt

Meglepo, de Svajcban is igen korlatozottan tesztelnek csak. Svajc igazi atjarohaz, melegagya a fertozes terjedesenek. Az intezkedesekkel is elkestek (iskolazar pl a magyarral egyidoben kb). Lehet hogy amugy bezzegorszag, de ebbol a szempontbol nagyon nem dicsekedhetnek.

(#10227) PitLee


PitLee
őstag

Elhívatottság

(#10228) MongolZ válasza #95561216 (#10194) üzenetére


MongolZ
addikt

Ezzel az elemzéssel az a baj, hogy sokmidnent nem vesz figyelembe:
- rengeteg ország csak a gyanús eseteket teszteli, így nagyon sokan kimaradnak belőle
- Irán, és hozzá hasonló országok a halottak számát is titkolják
- az R0 nagyban függ az országban hozott döntésektől és a lakosság viselkedésétől
- továbbá az országos demográfiai viszonyoktól, népsűrűségtől, stb.

Nagyon, NAGYON félrevezető egy ilyen képletet leírni:
𝑅 =3.968 − 0.0383 𝑇𝑒𝑚𝑝𝑒𝑟𝑎𝑡𝑢𝑟𝑒 − 0.0224 𝑅𝑒𝑙𝑎𝑡𝑖𝑣𝑒𝐻𝑢𝑚𝑖𝑑𝑖𝑡

Nagyon szép, mély munka, sok elemzéssel, le a kalappal előtte, imádom az ilyen adatbányászatot, de sajnos ez csak retroperspektív igaz és nem mutat semmit a jövőre nézve, mert az R0 legalább annyira függ az emberi viselkedéstől, mint a hőmérséklettől vagy a relatív páratartalomtól. (Már csak azért is, mert kutatások azt bizonyítják, hogy 30% páratartalom alatt és 70% fölött érzi jól magát, tehát nem lineáris a skála)

Azt meg felejtsük el, hogy Kínában egységes az egészségügyi színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#10229) inf3rno válasza fant0mi (#10226) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt azt írják, hogy 80.000 tesztet végeztek eddig. Azért 10.000 fertőzött megtalálása ennyi tesztből elég jó merítés. [link] A halottak száma alapján 1.4%-al számolva szinte az összes fertőzött megvan. Kíváncsi vagyok, hogy a valóság mennyiben tér el ettől. Ha nagyjából stimmel, akkor a héten visszakell esni az új fertőzöttek számának. Majd meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#10230) pjen válasza VinoRosso (#10222) üzenetére


pjen
félisten

Voltál már Romániában?Azért Trump se véletlen mondta,hogy az nem jó ha a probléma megoldása többet árt mint maga a probléma.

(#10231) pjen válasza S e t h (#10224) üzenetére


pjen
félisten

Hol olvastad,hogy a nyugdíjas ellen eljárás indul,ha kimegy az utcára?Cecilia nem győzi hangsúlyozni,hogy nem a nyugdíjasok a hibásak.

[ Szerkesztve ]

(#10232) MongolZ válasza inf3rno (#10229) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez inkább elkeserítő arány. 12,5% volt fertőzött a teszteknél??? Dél-Koreában tudod mennyi???

(#10230) pjen Trump többször bizonyította a vírussal kapcsolatban, hogy nincs képben, nagyon rossz hivatkozási alap.

(#10233) inf3rno Biztos van korreláció a hőmérséklet és az emberi viselkedés között, lásd mediterrán népek ölelkeznek, puszilkodnak folyamatosan (=terjed a vírus, mint az állat), míg mondjuk egy finn nép nagyon nem ilyen. De ettől még a vírus viselkedése nem lesz hőmérséklet vagy páratartalom-függő.

[ Szerkesztve ]

(#10233) inf3rno válasza MongolZ (#10228) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, amit írsz. Elképzelhető, hogy a hőmérséklet és a páratartalom is hat az emberek viselkedésére, és emiatt is terjed kevésbé melegben. Nem tudom, hogy erre korrigáltak e valamilyen módon, vagy elemezték e.

Buliban hasznos! =]

(#10234) #95561216


#95561216
törölt tag

Mar megint a c-vitamin.

(#10235) inf3rno válasza MongolZ (#10232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem benéztem, és még sokan járnak a betegség elején, azért alacsony viszonylag a halálozás Svájcban. Dél-Korea egy fokkal jobb sok a gyógyult, de még ott is sok halott lesz, és valszeg még jócskán van felderítetlen fertőzött is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10236) VinoRosso válasza pjen (#10230) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem voltam, de nem hiszem, hogy ez lényeges.

Affelől pedig vannak kétségeim, hogy Trump mennyire tudja felbecsülni, hogy a probléma vagy a megoldás árt többet.

Az biztos, hogyha megvan a megfelelő mennyiségű erőforrás a probléma megszüntethető max 1 hónap alatt.
Ha meg szabadjára engednék a vírust és nem tennének semmit, abból nem egy hónapos leállás lenne sehol sem.

Tehát ez a megoldás valószínűleg kevesebb kárt okoz mint a probléma.

(#10237) Darmol válasza Top cat (#10075) üzenetére


Darmol
senior tag

Majd rákérdezek ismerősnél, most már van néhány nap tapasztalat mit is akarnak.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10238) MongolZ válasza #95561216 (#10234) üzenetére


MongolZ
addikt

Annyiban igaza van, hogy a mai átlagember vitaminhiányos. C, D, stb. vitamin szükséges. Ettől nem lesz felturbózva az immunrendszer, nem fogja legyőzni a vírust egyik napról a másikra, egyszerűen csak lehetővé tesszük a normális működését.

A Lancet-en publikált tanulmány szerint a mai halottak számát a 14 nappal ezelőtti fertőzöttek számára kell vetíteni. Ezzel lehet egyetérteni, meg lehet nem, epidemiológiai és statisztikai okai vannak. Így már egyből más a leányzó fekvése. (Mai vicces feladat: ezt nézd meg Magyarországra vetítve)

(#10236) VinoRosso "Az biztos, hogyha megvan a megfelelő mennyiségű erőforrás a probléma megszüntethető max 1 hónap alatt."
Lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#10239) Darmol válasza #22743424 (#10223) üzenetére


Darmol
senior tag

Egen, ez nyilvánvaló. De attól hogy több lesz, az eddigiek alapján nem lesz több, ha érted mire gondolok.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10240) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Rendben meggyőztetek! Minden idős és jelenleg munkanélküli doki most intézze ügyes-bajos dolgait. Ezzel is példát mutatva. ( maradj otthon, főleg öregen, hómofisz meg egyebek)

(#10241) inf3rno válasza MongolZ (#10232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mit értesz a vírus viselkedése alatt. Ha a fertőzőképességet nézed, vagy azt, hogy az immunrendszer mennyire tud védekezni ellene, akkor mindkettő erősen függhet a hőmérséklettől és a páratartalomtól.

Buliban hasznos! =]

(#10242) S e t h


S e t h
nagyúr

Nekem a videóból az szűrődik le, hogy ott bizony a hölgy megszegte a karantén szabályait, különben nem így nyilvánultak volna meg vele szemben. Mintha elhangzott volna, hogy tüneteket produkál, plusz a védőöltözet alapján nekem inkább az a legvalószínűbb verzió, hogy a hölgy kivonta magát a karantén szabályai alól és ezért a keresni kezdték, aztán amikor megtalálták, akkor - ugyan nem megfelelő stílusban - de felelősségre vonták.
Nem igazán hinném, hogy csak azért kiabáltak vele, mert nyugdíjasként vásárolni ment.

Tudomásom szerint szabálysértési eljárást von maga után ha vki önkényesen elhagyja a karantént, az operatív törzs szokta is kommunikálni, hogy hány ilyen eljárás indult a szabályszegőkkel szemben.

Ergo joggal feltételezhető, hogy a védőruhás személy nem csak kiabált egyet, mert ideges volt, majd utána ment mindenki tovább a dolgára, hanem inkább otthonába szállították a hölgyet és megindították ellene az eljárást.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10243) inf3rno válasza MongolZ (#10238) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én továbbra is azt mondom, hogy csak a Diamond Princess-t van értelme nézni ilyen szempontból. Ott teszteltek mindenkit, ismert a populáció, lassan mindenki meggyógyul, nincsenek rejtett fertőzöttek. Ha kiadnák, hogy milyen a nemek és életkorok megoszlása a hajón, mennyi volt a krónikus beteg, kik haltak meg, vagy kerültek súlyos állapotba, akkor viszonylag pontosan lehetne becsülni egy-egy országra, hogy mennyi lesz a halálozás és mennyi lehet a max fertőzöttszám egy időpontban mielőtt összeomlana az egészségügy pl a lélegeztetőgépek hiánya miatt, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10244) MongolZ válasza inf3rno (#10241) üzenetére


MongolZ
addikt

Egyértelműen arról beszéltem, hogy a különböző hőmérsékleten és páratartalmon mennyire marad életképes felületeken, levegőben. Az immunrendszer viselkedése nem függ a a környezeti hőmérséklettől vagy páratartalomtól. Az, hogy mennyire kapod el, valóban számítHAT, de az adatok azt mutatják, hogy nem jellemző, nagyon alacsony a korreláció.

(#10243) inf3rno Ebben valószínűleg teljesen igazad van, abban viszont nem, hogy (ha igaz lenne a bemesélt lélegeztetőgépszám) a személyi feltételek előbb nem fognak teljesülni.

[ Szerkesztve ]

(#10245) fant0mi válasza pjen (#10230) üzenetére


fant0mi
addikt

Trumpra hivatkozni? Tenyleg? Trumpra? :))
Aki szerint a media hiszteriakeltese meg a demokratak kampanyeszkoze a jarvany. Ezt mondta par hete. Most mar o is maskent gondolja. Imad konzultacio nelkul okossagokat kinyilatkoztatni a vilagnak, es senki nem mer neki szolni, hogy "a kiraly meztelen".

Nade a lenyeg. Pont az lenne a lenyeg, hogy csak azok legyenek karantenban, akik fertozhetnek. Ne legyen mindenkire ervenyes a kijarasi tilalom. A tobbiek szepen dolgozzanak, tegyenek meg mindent, hogy az orszag valamilyen szinten mozgasban maradjon. Erre a szeparaciora a megoldas, hogy tomegesen, lehetoleg mindenkit teszteljunk.

(#10246) #22743424 válasza Darmol (#10239) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értem :K De a katonák között is nem kevés szakképzett emberke, jármű, felszerelés van.Persze ez is lehet kétélű fegyver, lehet használni megfelelően és lehet kihasználni is a katonai hatalmat. De nem kell egyből mindennek a rossz oldalát nézni. :)

(#10247) MongolZ válasza fant0mi (#10245) üzenetére


MongolZ
addikt

" Pont az lenne a lenyeg, hogy csak azok legyenek karantenban, akik fertozhetnek. Ne legyen mindenkire ervenyes a kijarasi tilalom."

A probléma az, hogy visszajutottunk oda: tesztelni kell. Mert közel 80%-ot a jelenlegi magyarországi módszerrel nem találsz meg, márpedig ők is ugyanúgy fertőznek. Na most Kásler et. szerint a tesztelés fölösleges, nem ér semmit. (értm én, hogy azért mondta, mert a fertőzés alsó légúti, a teszt meg felső légúti, de egy "szakember" ilyet nem mondhat)

(Bocs, most vettem észre, hogy te is erre jutottál)

(#10248) inf3rno Amire te gondolsz, az az, hogy hidegben az orrban az erek összeszűkülnek, így valóban az immunreakció lokálisan kevés.

[ Szerkesztve ]

(#10248) inf3rno válasza MongolZ (#10244) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem meg függ a külső hőmérséklettől az immunválasz, de mindjárt utánanézek. Csak amiatt gondolom, mert véges az energia, amit el kell osztani a szervezetnek a szervek fenntartása, a hőmérséklet szabályozás, az immunválasz, a gondolkodás, az emésztés és a mozgás között, és ha mondjuk a hidegben a hőmérséklet megtartására koncentrál, akkor kevesebb marad minden másra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10249) inf3rno válasza MongolZ (#10247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az is egy magyarázat, de nem arra gondoltam. Jobb nem szerkeszteni úgy látszik, mert már totál felborult az időrend. :D

Itt is megfigyelhető a jelenség egereknél influenza ellen: [link] csak itt a hűtésre fordítja az energiát a szervezet, nem a fűtésre. Ha erős hőnek teszik ki az egereket fertőzés után, akkor lassabban épülnek fel. Persze lehet, hogy ennek más oka van, mindenesetre a hideg és a meleg is stresszt vált ki, és a stresszhormonok gyengítik az immunválaszt. Hogy a rendelkezésre álló energia mennyiségnek ebben szerepe van e, azt nem tudom, talán a stresszel jobban magyarázható.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10250) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdezném hogy a denaturált szesz fertőtlenítő hatású alkoholnak számít?
Nyomkodós kézi ablakmosó flakonba töltve kesztűre maszkra kézre permetezve?
Még régen az OBI-ban vettem és egyébként másra használom, de ha erre is jó...
(legalább gyorsan szárad)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.