Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) radi8tor válasza pjen (#10491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem a párhuzamot. Akinek van munkája (termel, szüretel, válogat, szállít, raktároz) az dolgozni fog. Vagy te úgy értelmezed a #maradjotthon-t hogy az is maradjon otthon, akikek nem kéne? :U

⭐ Stella

(#10502) Rive válasza #95561216 (#10464) üzenetére


Rive
veterán

En ennel eddig is optimistabb voltam, mert kizartnak tartottam, hogy nyarnal tovabb elviseljek a politikusok azt a nyomast, hogy hatekonynak tuno vakcinat, ellenszert az engedelyezesi eljaras miatt ne vessenek be.

Ez szinte biztos, hogy meg fog történni, és nem csak (főleg nem) a lakossági nyomás miatt.

A görbelaposítás egy valós módszer lenne (bár itthon a tököléssel inkább egy igazi 'olasz meló' az, aminek sikerült szerintem megágyazni), csak az alkalmazhatósága az egészségügy teherbírásán múlik. Minél magasabb, annál hamarabb keresztül lehet engedni a népességen, a nyájimmunitás eléréséig.

Viszont a Covid19 az kifejezetten erőforrásigényes betegség. Hiába van az, hogy nagyon sokan megússzák otthon kezelhető tünetekkel, a kevésbé szerencsések száma még mindig magas - és akár egy, másfél hónapon keresztül is magas szintű orvosi ellátást igényelnek (nem csak kórház, hanem sokan intenzív, de legalábbis lélegeztetőgép).

Emiatt a betegség terjedési ütemét extrém módon vissza kell fogni: olyan mértékben, hogy a hagyományosan emlegetett két év (ez is egy, az influenzajárványoktól lett kölcsönözve) alacsony áldozatszám mellett valszeg nem lenne tartható.

Szóval úgy sejtem, hogy legkésőbb amikor/ha visszadurran Kína meg lesznek sürgetve a vakcinafejlesztések és ha valakinek sikerül egy 70%-os vakcinát csinálni ami kiszámíthatóan max. otthon kezelhető kaliberben okoz mellékhatásokat, akkor azt már lesz állam, ami bevállalja.

A járványtan hőskorszakának 'vakcinái' közül volt rosszabb... Szinte csak rosszabb volt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10503) Floyd80 válasza Floyd80 (#10484) üzenetére


Floyd80
addikt

Rossz szóval fordítottam, ez a dunkelziffer nem jelentett területet jelöl, ez tolja feljebb a halálozási arányt.

Eine hohe Dunkelziffer verzerrt das Bild in Richtung einer hohen Todesrate.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10504) Lauda válasza radi8tor (#10485) üzenetére


Lauda
félisten

Ez így van alapesetben ahogy írod. Csak közben leállt a fél világ....

Rengeteg ágazat haldoklik már most, rengeteg a veszélyeztetett eset, lesz egy csomó beteg, de aki dolgozni akar az tud. :U

[ Szerkesztve ]

(#10505) radi8tor válasza Lauda (#10504) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Piacon nem azt látom, hogy a gazdák hirtelen nem jönnek fel Pestre és inkább hagyják megrohadni a zöldségeket.
MOM Biopiac is bejelentette, hogy szombaton ismét kinyit, 500 főre korlátozzák a látogatói számot, kordonnál számolni fognak mindenkit és csak ennyit engednek be.

⭐ Stella

(#10506) pjen válasza Kékes525 (#10500) üzenetére


pjen
félisten

Ha vissza gondolsz még egy fertőzés se irtotta ki a fajtánkat,pedig ennél lényegesen agresszívebbek is megpróbálták.TBC,pestis,himlő stb.Nem véletle nyilatkozzák virológusok,hogy esetleg meg kell tanulnunk együtt élni vele.Aki meg gyógyult,szerencsére sokan vannak,már meg is tanulták.

(#10507) Ajándékok válasza snecy20 (#10454) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Lehet, hogy a túlsúly nem kockázati tényező, hanem a túlélés alapfeltétele. :)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#10508) Kékes525 válasza pjen (#10506) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz, de ez nem írja felül azt, hogy a leghatékonyabb védekezés a koronavírus ellen az időben való elzárkózás (otthonmaradás, karantén) és a teszt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10509) pjen válasza Kékes525 (#10508) üzenetére


pjen
félisten

persze,otthonmaradsz,elzárkózol,éhen halsz.Tudod ez olyan mint mikor a vándor már napok óta ment a sivatagban.Már majdnem éhen halt,amikor szomjan halt.Gondolom 1_2 hónapot ki lehet bekkelni,aztán vagy jön a csoda vagy nem.

(#10510) szabi__memo válasza Rive (#10502) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És az is lehet hogy nem is lesz vakcina belátható időn belül (mármint pár éven belül)

(#10511) csƵ válasza pjen (#10509) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem is. 2 hónapot foggal-körömmel, de hogy itt 8-10 hónapra megakasszanak mindent, az elképzelhetetlen.

(#10512) azbest válasza pjen (#10497) üzenetére


azbest
félisten

"Valamilyen szinten biztos igazad van,de.Mész az utcán eléd ugrik valaki egy tesztel,megcsináljátok.Eredmény 3 nal mulva.Közben ha fertőzött vagy,20 embert megfertőzhetsz.Ha nem vagy az,az sem jelent semmit,hiszen a teszt után 3 percel elkaphatod."

Csakhogy a tömegesen használt ellenanyagot érzékelő gyorstesztek nem 3 napig tartanak, hanem kevesebb, mint egy óra, van amelyiknél 10 percet ígérnek, mert olyan egyszerű, mint egy terhességi teszt vagy vércukor mérés. Persze nem 100%, mert még lehet nem termel ellenanyagot a szervezeted, de talán addig nem is vagy annyira fertőző. Másrészt azt kell felfogni, hogy nem az egészségeseket akarják kiszűrni, hanem a biztosan betegeket, hogy azok szigorúbban el legyenek különítve és hogy aki a munkája és feladatai miatt kénytelen más emberekkel érintkezni, legalább azt rendszeresen kell ellenőrizni, hogy ne legyen belőle újabb gócpont indítója.

[ Szerkesztve ]

(#10513) #73959936 válasza szabi__memo (#10510) üzenetére


#73959936
törölt tag

talán némi pozitivitás nem ártana....

lenni kell valaminek, mert nagyon okos emberek vannak, meg fogják találni, amit kell.... :K

(#10514) Spirit


Spirit
őstag

Johns Hopkins Egyetem elemzése Indiára. Figyelni kell rájuk, mert eddig is félelmetesen pontosak voltak az előrejelzéseik. Aki nem akarja végignézni:
Egyidőben fertőzöttek száma a csúcson 150-250 millió.

A "Lakhs" mértékegység indiai, 100.000(10^5)

(#10515) Parci válasza csƵ (#10511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor kellően nagy már a gazdasági kára, akkor inkább bevállalják a halottakat. ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10516) Kobe


Kobe
veterán

USA kozben egy het alatt produkalt 3.2M munkanelkulit

(#10517) pjen válasza azbest (#10512) üzenetére


pjen
félisten

A hirstarton van egy friss hír.A Spanyolok és a Csehek vettek Kinából gyórs teszteket,Valószínű használhatatlanok.+ honnan tudod ránézésre melyik a fertőző,ha elég sokan lesznek mit kezdesz velük.

(#10518) szabi__memo válasza #73959936 (#10513) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az előzőkre sem találták meg, ezért max hinni lehet benne

(#10519) windlord válasza pjen (#10486) üzenetére


windlord
őstag

Tőlem? 🤗

(#10520) snecy20 válasza Spirit (#10514) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy tudom Indiában sincs túl sok lélegeztetőgép 1.3 milliárd emberre...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10521) Kékes525 válasza pjen (#10509) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez van, sajnos ez a helyzet. A minimumra kell csökkenteni a kijárást. Senki nem tudja megmondani, hogy 3 hónapig, vagy ki tudja meddig kell, kellene otthon maradni. A veszélyezetteknek valószínűleg tovább.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10522) Atlantis válasza Parci (#10515) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt a pontot szerintem már elértük, csak senkinek nincs töke még elismerni és meglépni először az elkerülhetetlent...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10524) PitLee


PitLee
őstag

(#10525) llax válasza Kékes525 (#10352) üzenetére


llax
senior tag

Védőfelszerelés használatát én is tanultam (nem bio téma, de nincs messze).
Az mindvégig arról szólt, hogyan tudom magam megvédeni. Ez járványnál is tök jól működne, ha mindenki önmagát védené az eszközök szakszerű használatával.

Ha elkezded egyszerűsíteni a dolgot, nem feltételezel szakszerű használatot, akkor akkor egyszerűbb magamtól megvédeni másokat, feltételezve azt, hogy akár tünetmentes fertőzött is lehetek (nem tudom elkerülni az emberekkel találkozást - bármikor elkaphatom). Bár nem köhögök, de ha valami ingerli az orrom, akkor kisebb tüsszentés előfordul. Légzés, beszéd közben is távoznak cseppek. Ha csak ezektől megkímélek másokat, szerintem azzal is nagyon sokat tettem... Ha esetleg valami bajom is lenne, akkor már muszájból se megyek emberek közé.

Ma is volt rajtam maszk, összesen kb. 3/4 órát. (2 bolt, 1 gyógyszertár, legközelebb 1-1,5 hét múlva) Csak akkor teszek fel, ha az tényleg indokolt. Autóban egyedül pl. nem, ha dolgozok, az idő nagyobb részében szintén nem kell...

(#10526) csƵ válasza PitLee (#10524) üzenetére


csƵ
őstag

Már egy híradóhoz is 21:9-es képarány fog kelleni. :DDD

(#10527) Spirit válasza snecy20 (#10520) üzenetére


Spirit
őstag

Benne van az elemzésben, olvasd át alaposabban. Körülbelül 1 millióra lenne szükségük és van 30-50 ezer nekik.

(#10528) Snoop-y válasza Rive (#10502) üzenetére


Snoop-y
veterán

A nyajimmunitas akkor mukodik ha nem mutalodik. Pont ezert van influenza jarvany is minden evben. Mivel ez is virus igy minel tobb emberen engeded at egyre jobban fog mutalodni ergo nem lesz vedettseged csak az ellen a torzs ellen amit epp legyoztel. Ha nem igy lenne nem lenne influenza sem mar reg...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10529) PitLee


PitLee
őstag

Nemtom votemá

Akár 2,2 millió koronavírusos beteg kezeléséhez szükséges gyógyszert tudnak előállítani az Alkaloida Zrt. birtokában lévő alapanyagból.
https://www.kemma.hu/gazdasag/hazai-gazdasag/huszmillio-darab-koronavirus-elleni-gyogyszert-keszithetnek-magyarorszagon-2178006/?fbclid=IwAR1adbiSd7d4zPNNy8HGqMCeROlekrxvTCSllF_7P-zCQ1p9-TeJRZdKVCY

(#10530) aprokaroka87 válasza Snoop-y (#10528) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem a mutálodás mint olyan, akkor is megvan ha mondjuk csak 2-3 embert érintene a világon.

(#10531) pjen válasza PitLee (#10529) üzenetére


pjen
félisten

Persze,de nem biztos,hogy hatásos.

(#10532) Rive válasza Snoop-y (#10528) üzenetére


Rive
veterán

Három dolog maradt ki. Egyik, hogy az egymással közeli rokonságban álló törzsek közül valamelyik okozta betegség részleges immunitást tud kialakítani a rokonok ellen. Ezért van az, hogy igazán erős influenzajárvány ritka - a korábbi, rokonok adta részleges védettségek megakadályozzák, hogy elfajuljanak a dolgok. Akkor van nagy járvány, ha az adott vírus új, nem volt még forgalomban elegendően közeli rokona.

Másik, hogy pl. pont a többi emberi koronavírusnál nem annyira/csak a mutáció az, ami forgalomban tartja őket, hanem a kialakuló védettség ideiglenes jellege. Azaz néhány év múlva lehetséges ujrafertőződés, jellemzően már gyengébb tünetekkel. Részben ennek a fajta 'előkészítésnek' a hiánya az, ami annyira durvává teszi a COvid19-et.

A harmadik, hogy egy kórokozó tartós jelenléte esetén a halálosabb, kellemetlenebb változatok általában evolúciós hátrányban vannak => hosszú távon ha mutálódásra kerül a sor akkor inkább a járvány szelídülése várható.

Ha marad a cucc és mindenkin átmegy egyszer (vagy az eredeti, vagy egy vakcina), akkor jó esélyünk van abban bízni, hogy a végeredmény csak egy ötödik humán koronavírus-megfázás lesz, nem több.

Csak addig ugye el kell jutni.

Ui.: arról a két 'törzsről' amit emlegetni szokás. Egyelőre ez főleg nevezéktan: kialakult két (esetleg több) elegendően elkülönülő génkészlet, ami némileg eltérő viselkedést okoz fertőzés során. Az, hogy ez járványtani szempontból is két törzs-e, azaz képesek-e egymástól függetlenül megfertőzni ugyanazt a személyt, egyelőre nem tiszta. Illetve inkább: erre jelenleg nincs bizonyíték. Valószínűbb, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10533) #73959936 válasza GypsFulvus2 (#10388) üzenetére


#73959936
törölt tag

Állítólag a tünetek előtt (ízlelés) szaglásvesztés van....vagy van bizonyos %-nál.

Volt ilyen tüneted ? :U

(#10534) snecy20


snecy20
veterán

Annyi elkeserítő hír jön napi szinten, hogy ezeket szerintem jobb ha Parci nem is olvassa el egyenként, mert még pánikbeteg is lesz. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10535) Lauda válasza radi8tor (#10505) üzenetére


Lauda
félisten

A világ munkaerő piaca nem ebből áll amit látsz. A 2008-as helyzetnél súlyosabb válságot jósolnak, szóval rengeteg dolgozni akaró embernek sem lesz majd munkahelye.

[ Szerkesztve ]

(#10536) Vesa válasza #95561216 (#10464) üzenetére


Vesa
veterán

"Ehhez kepest mai Timesban olvasom, hogy UK mar most azon gondolkozik, hogy a vakcinak tesztelesenel phase 2-3-t dobjak"

Ez egy rettentő felelőtlen magatartás lenne. A tesztelési fázis (állat/human), nem ok nélkül ilyen hosszú. Egy nem kellően tesztelt vakcina akár több kárt is okozhat, mint amennyi hasznot. Mondjuk fél év múlva kiderül, hogy idegrendszert károsító hatása is van, vagy bármi más, komoly mellékhatás. Ahhoz, hogy ez kiderüljön, tesztelni kell és ki kell várni azt az időt, amíg viszonylag nagy biztonsággal kijelenthető, hogy a vakcina biztonságos. Én absolute oltáspárti vagyok, várom nagyon a vakcinát, de nem szívesen oltatnám be magam egy nem kellően tesztelt verzióval.

A tudomány a valóság költészete!

(#10537) #86564352 válasza kekedi (#10494) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az internet nincs lezárva, meg tudod nézni mennyit tudott tesztelni eddig Mo. és környező/hasonló létszámú ország. Mai legfrissebb adatok alapján:

26.698 Csehország [link]
35.995 Ausztria [link]
8.005 Magyarország [link]

Osztrák kancellár azt mondta napi 15 ezres kapacitást készülnek felépíteni. Az osztrák vöröskereszt figyelmeztető appot készít, az eü-i minisztérium területi bontást, interaktív térképen, korosztály és nem szerint, hányan vannak intenzíven. Magyarországon Ceci néni nem közli a területi adatokat, a sajtónak kell összevadászni az adott polgármester posztjaiból. Nem tudjuk a 8 ezer mintavétel hány emberre vonatkozik, hiszen valakitől 3-4 mintát is vesznek mire gyógyultnak minősítik. Azt tudni a 8 ezerből csak egyedül a felelőtlen szegedi rektor miatt 120 mintát kellett venni. Az index szerint nem közölték a Budapesten elhunyt brit diplomata korát, és volt-e betegsége. (37 éves volt)

Cseheknél csak maszkkal (sál, kendő) lehet utcára lépni. Szlovákoknál is. Magyarországon azt mondják nem szükséges maszkot hordani, ugyanakkor a napi győzelmi jelentésben mindig elmondják milyen sok maszkot varrnak a rabok. (Közben a polgármesterek mégis rendelik a maszkokat a lakosság számára is.) Cseh miniszterelnök bocsánatot kért a hibákért, az ellenzék tiszteletét is elérve a szar helyzetben. Magyar kormány a sajtót és ellenzéket osztja és időkorlát nélkül akarja a különleges jogokat. (még Putyin is elhalasztotta a hosszabbítását engedélyező népszavazás színjátékot) Romániában lemondott az eü miniszter, mert orvosok tucatjai fertőztek meg egymást és pácienseket. <-> Magyarországon a síelő szegedi rektor esetének lesz következménye? (kérdezi a költő)

Egy Facebook Q&A egy minden szempontból messzi ország miniszterelnökétől (hang is volt :)) érthető, nyugodt kommunikáció, bizalmat árasztó

(#10538) proci985 válasza Lauda (#10535) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meglatjuk, Skandinaviaban a 2008as valsagnak 2010 nyarara mar nagyon nyoma se volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10539) szabi__memo válasza Vesa (#10536) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

UK. Szerintem az elmúlt évek után furcsa azon csodálkozni, hogy felelőtlenek

(#10540) gergo5991


gergo5991
őstag

Szlovakia eü
baleset miatt bementem a surgossrgire, egy golflabdanyi dudor van az alhasamon esesbol szarmazoan.
korhaz bajarata elott sator : kikerdezes merre jartam az elmult idoszakban, merlegeles hogy tovabb mehetek-e, tovabb engedtek mert szerintuk sulyos, lazmeres: 37,5.
recepcion adatfelvetel, elmeseltem ugyan azt mint a satorban, tovabb kuldtek az orvoshoz
orvos elott 1 orat varattak, sehol egy lelek nem volt, se bent se a varoteremben, belulrol kacaraszas vihogcsalas,
1 ora mulva behivtak: miert most jott? Eloszor a korzetihez kell menni, ide csak eletveszelyes allapotban levoket latnak el, (honnan tudhatnam en abban vagyok-e, o honnan tudhatna ha meg csak ram se nezett), viszont latasra

az a gyanum ha nem lenne koronavirus, akkor is elkuldtek volna hiaba egy lelek sincs bent.. 1 ora mulva nyit a korzeti sebész, szerintem vissza fog kuldeni a korhazba..

(#10541) dobolan válasza Lauda (#10535) üzenetére


dobolan
senior tag

A 2008-as válságból a kiutat nem igen lehetett látni. A mostanit nem a gazdaság generálja, hanem egy járvány, amire szerintem tekinthetünk úgy, hogy belátható időn belül lefut (legalábbis szerintem lesz rá ellenszer előbb-utóbb, ha a másképp nem is csengne le.).
Az addig tönkrement cégek pedig vagy újraélednek, vagy mások töltik be a helyüket, mert a kereslet visszaáll a korábbi szintre nagyon gyorsan, vagyis a foglalkoztatás szintje is ezzel együtt.
A gazdasági károk nyilván jelentősek lesznek, de ilyen az élet. Aki belehal, az rosszabbul jár.

(#10542) szabi__memo válasza gergo5991 (#10540) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mintha csak itthon történt volna.

(#10543) dobolan válasza szabi__memo (#10542) üzenetére


dobolan
senior tag

Azért itt az sbon minimum egy röntgent csináltak volna szerintem. Ha lábtörés miatt mész be, azt is röntgenezik, nem küldenek haza, hogy majd akkor gyere, ha nyílt törés...

(#10544) Kékes525 válasza llax (#10525) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Szakszerű védőfelszerelés használatát nem lehet elvárni a mindenkitől (sajnos), leírtam az egyik okát (információ terjedés). Viszont törekedni kell rá, mert másképp még rosszabbul fogják használni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10545) szabi__memo válasza dobolan (#10543) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De jó hogy neked ilyen tapasztalataid vannak. Vagy csak ezt képzeled?

(#10546) Lauda válasza gergo5991 (#10540) üzenetére


Lauda
félisten

Konkrétan ki sem jöttem volna. Ha akar vitessen ki, de felírom mindenkinek a nevét és ha baj lesz majd a bíróságon találkozunk. Nemrég jártam úgy, hogy azt mondtam, én innen nem megyek sehova, amíg meg nem vizsgálnak/nem küld el a megfelelő képalkotó vizsgálatra. Megvizsgált, elküldött vizsgálatra. Nekik ez semmi, hazamegy, kész. A beteg meg lehet maradandó károsodást szenved egy életre. :W Amúgy ezeknek is csak a rendelőben nagy a szája. Egyik helyi sebész paraszt módon beszélt barátnőmmel, mikor bement a sűrgősségire. Na mikor később a postán összefutottunk vele és "megszólítottam", már érdekes módon tudott normálisan viselkedni.

[ Szerkesztve ]

(#10547) dobolan válasza szabi__memo (#10545) üzenetére


dobolan
senior tag

Tapasztalataim nincsenek hála istennek. Dolgozik barátom sbon. Ilyen sérüléssel senkit nem küldenek haza, akár belső vérzés is lehet, az meg nem játék.

(#10548) #95561216 válasza dobolan (#10543) üzenetére


#95561216
törölt tag

Engem izomszakadással 3 percig vizsgáltak: 2 perc lebaszás, hogy miért ide jöttem, egy perc alatt megnyomkodta és mondta, hogy borogassam meg vegyek ketodexet, viszontlátásra. Ez hat éve volt, még mindig járok vele gyógytornára.

(#10549) szabi__memo válasza dobolan (#10547) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:))) többet kellene híreket is olvasnod

(#10550) IG55 válasza #73959936 (#10533) üzenetére


IG55
senior tag

Ez nem jellemző minden légzőszervi megbetegedésre? Úgy értem, ilyen felsőlégútiakra. Ahol van orrváladék, ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.