Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9602) lacos001 válasza Soulfly842 (#9600) üzenetére


lacos001
senior tag

Tegnap este pl egy svájci főorvossal néztem riportot, ha már úgyis itt van tőlem fél órányira...
Feltették neki a kérdést a betegek életkorával kapcsolatban.
Úgy fogalmazott, hogy fiatal=60 év alatt, idős=60 év felett.....Érdekes számomra...

[ Szerkesztve ]

(#9603) nubreed válasza Meggyi001 (#9601) üzenetére


nubreed
veterán

Totálisan félreértik a helyzetet. Nem csak az időseket kéne karanténba küldeni hanem mindenkit! És a mozgást úgy korlátozni, hogy csak munkába mehet (aki nem tud otthonról dolgozni) és bevásárolni élelmiszert és patika.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9604) Azie válasza Soulfly842 (#9600) üzenetére


Azie
őstag

leirnam, de azt irja topik, hogy keruljuk a politikai jellegu hozzaszolast...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9605) Graphics válasza Meggyi001 (#9601) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokszor olvastma hasonlókat...

NEkem decemberben volt egy ilyen érzésem, mint amit itt leírt...

Persze nem lehettem koronavírusos mert ugyan hogy már...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9606) smc válasza Nerd (#9598) üzenetére


smc
addikt

El is zavarnák most az ilyet, tudtommal már ott is max 5 vagy 6 db-ot lehet termékenként venni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9607) Vesa válasza st3v3np3t3r (#9441) üzenetére


Vesa
veterán

Photoshop...
Ugyanaz a kép itt már 74999Ft.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9608) Rive válasza Graphics (#9605) üzenetére


Rive
veterán

Általános gyöngeség előfordul influenzánál is, ahogy az izületi fájdalom is. Az egyik gond most pont az, hogy nagyon változatos, milyen tünetekkel jelentkezik, a lehetséges készlet pedig szinte teljesen azonos az influenza és a megfázás lehetséges tüneteivel (némileg eltérőek a hangsúlyok). Szóval teszt nélkül ~ reménytelen azonosítani.

Nekem asszem' valamikor januárban volt egy-két rossz napom valami nagyon durva izületi fájdalmakkal. Influenza nem lehetett, mer arra voltam oltva. Korona még nem volt itthon reális. Aztán kiderült, hogy koffeinelvonás volt :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9609) Top cat válasza smc (#9606) üzenetére


Top cat
őstag

Nem látok semmi infót az oldalukon, árú vásárlási korlátozásról.

Az már tényleg a világ vége lenne, ha sörből is csak 5-6 db-ot lehetne venni. :D

(#9610) #22743424 válasza st3v3np3t3r (#9441) üzenetére


#22743424
törölt tag

Evvel kapcsolatban nekem ez a véleményem.Az tuti nem FFP3-as még el is van írva ráadásul. Szóval még átverés is sztem. Nincs rajta szelep. Ezek sima FFP 1- es maszkok. Még csak minősítést sem látok rajta. Ezek ára a járvány előtt kb 80-100 Ft/ darab max 200 Ft volt.

(#9611) Meggyi001 válasza Soulfly842 (#9600) üzenetére

Ezen én is gondolkoztam már :K .

Más: Mehetünk rossz kocsival is, ha van... [link]

https://gamergep.hu/

(#9612) Graphics válasza #22743424 (#9610) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Photoshop!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9613) Digitalis válasza lacos001 (#9602) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nálunk még ez is rugalmas. Egy 65 éves dolgozni még fiatal, amúgy meg öreg. :)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#9614) st3v3np3t3r válasza Vesa (#9607) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

vagy csak felment az ára :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9615) smc válasza Top cat (#9609) üzenetére


smc
addikt

Igaz, pedig itt is írta valaki, de akkor nem tudom melyik bolt volt.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9616) Ajándékok válasza inf3rno (#9547) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Akkor is jobb, mint a semmi, ha igazad van.
De nem is biztos, hogy igazad van. Ha több rétegből csinálják, már szűrhet jobban, személyre készül->jobban illeszkedhet. És MINDENKI SZÁMÁRA HOZZÁFÉRHETŐ !!!

#9579 Kobe: Már linkelték az okot. Felsőbb utasítás.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9617) Weareus válasza dobolan (#9597) üzenetére


Weareus
addikt

Biztos van, ahol lehet, nálunk nem. (Szigetvár környéke). Szerencsére nem volt annyira fontos.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9618) inf3rno válasza Ajándékok (#9616) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Félreérted. Ez nem arról vitatkozás, hogy kinek lehet igaza, ez mérési eredmény. Persze lehet a mostaninál hatékonyabban is csinálni az otthonit több réteggel vagy inkább sűrűbb szövésű anyaggal, stb., de ha lesz elérhető sebész maszk, akkor jobb, ha mindenki azt választja, mert a gyártójának már van pár évtized rutinja abban, hogy hogyan lehet jó maszkot csinálni, nem tegnap kezdte... Szerintem a most érkezett szállítmányt hamarosan elkezdik szétosztani a még működő cégek között. Remélhetőleg idővel a teljes lakosságra jut maszk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9619) Kobe válasza Digitalis (#9599) üzenetére


Kobe
veterán

Magasabb vernyomas, koleszterin, neadjisten egy mitralis prolapsus es hasonlo bagatell dolgok, tunetek amik kb a lakossag 30-40%nal fennallak, szinten a kronikus betegsegek koze sorolandok.
Magas vernyomassal es vernyomascsokkento gyogyszerrel siman el lehet elni, szezonalis influenzat stbt labon kihordva, de ha megis a covidot elkapod akkor rogton ugy allitanak be hogy amugyis masfel labbal mar a sirban lettel volna....

(#9620) inf3rno válasza Kobe (#9619) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja orvos ismerősöm is mondta egy darabig, hogy csak azok halnak bele, akik amúgy is meghaltak volna meg komorbid, meg stb. Aztán felvilágosítottam, ez azért nem influenza, és legalább 1% a halálozás. Még mindig nincs teljesen meggyőzve, de azért már ébredezik.

Buliban hasznos! =]

(#9621) stargate78


stargate78
újonc

Sziasztok,

A családban van egy genetikus professzor, főleg rák kutatás a szakterülete, viszont most ők is rá álltak a COVID-19 vizsgálatára, van tőle egy videó érdemes megnézni, sajnos angolul.

Az van, hogy a virus mutálódik és ami európában van az sokkal agresszivebb, mint ami ázsiában!

[link]

(#9622) Ajándékok válasza inf3rno (#9618) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Te érted félre. A házi maszk VAN. MOST.
A gyári nincs. Még mindig. 1 Hónapja kellene hordania mindenkinek, de nincs.
Orbán beszélt róla ki kap maszkot: Egészségügy, rendfentartás. Az átlag embereket nem is említette. Ezzel már nincs is gondom, de legalább említené, hogy mindenki csináljon magának otthon.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9623) Rolly válasza nubreed (#9570) üzenetére


Rolly
veterán

inkább Kásler levele - facebookon osztotta meg egy ismerős - volt érdekes a kórboncnokoknak ... akinek nincs komoly betegsége és meghal ott a a covid lesz a halálozás oka... akinek van fő betegsége (cukor, szív és ér, daganat, stb) ott a másodlagos ok lesz a covid ... tehát így szépen lehet majd játszani a halálozási aránnyal, mert akit nem vizsgáltak és tüdőgyulladásban halt meg de szívbeteg volt azt le lehet summantani a statisztikából...

(#9624) Rolly válasza hyperspace (#9566) üzenetére


Rolly
veterán

köszi sajnos a napi tesztelések száma nincs benne pedig azzal akartam számolgatni ... :(

(#9625) envagyok válasza Rolly (#9623) üzenetére


envagyok
veterán

És azt hogyan számoljuk, hogy ezek az emberek vidáman élhettek volna még 10-20+ évet, ha nem kapják el a koronavírust?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9626) #22743424 válasza Graphics (#9612) üzenetére


#22743424
törölt tag

Neked elhiszem :DDD :R :)

(#9627) Rolly válasza envagyok (#9625) üzenetére


Rolly
veterán

ezt ne tőlem kérdezd... én csak azt írtam le amit láttam egy hivatalosnak levélben (pecsét aláírás fejléc)

(#9628) snecy20 válasza envagyok (#9625) üzenetére


snecy20
veterán

Sokan a 80+ korosztályból lehet hogyha nem a koronavírus miatt halnak meg, akkor még élhettek volna...mondjuk +2 napot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9629) envagyok válasza Rolly (#9627) üzenetére


envagyok
veterán

Nem neked szólt :R
Arra a levélre reagáltam csak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9630) Weareus válasza envagyok (#9625) üzenetére


Weareus
addikt

Statisztika. Mármint az adott kórház statisztikáját fogja javítani, hiszen aki relatíve kevésbé idős, annak jobb az esélye a túlélésre.
Továbbá azzal is kell számolni, hogy ilyen esetben a mérlegelés nem az egyén szintjén történik, hanem társadalmi szinten. (Ok, a pápa biztos kivétel lenne... :) ). Az a társadalomnak (is) jobb, ha 10 lélegeztetőgépre tett betegből 8 éli túl és nem 6. Kivéve persze annak, aki túlélhette volna, ha ráteszik, de nem tették (mert "túlkoros" volt) és elhunyt. Az ő családtagjainak a felháborodását mondjuk nehéz lenne statisztikákkal elhessegetni.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9631) Ringman


Ringman
nagyúr

az eb után az olimpia is elmarad:
A koronavírus-járvány miatt nem rendezik meg 2020 nyarán (július 24-augusztus 9.), az eredeti időpontban az olimpiai játékokat, jelentette be a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. Három olimpiát nem rendeztek meg eddig (1916, 1940, 1944), valamennyi háború miatt maradt el.

(#9632) envagyok válasza Weareus (#9630) üzenetére


envagyok
veterán

A vezér 99 éves nagymamáját gondolom nem fenyegeti ilyen veszély :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9633) NavySeal válasza Ringman (#9631) üzenetére


NavySeal
senior tag

A kialakult helyzet függvényében, azt gondolom, hogy ez egy bölcs döntés.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9634) AxBattler


AxBattler
félisten

És egy kis vidámság: A Death Stranding ihlette egy kínai apuka babahordozóját :D

Mondjuk a kínai hatóságok tudtommal bannolják a külföldi konzolokat, szóval nem tudom,
hogyan jutott hozzá a játékhoz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9635) Madwe válasza AxBattler (#9634) üzenetére


Madwe
nagyúr

1-2 éve már kaphatóak, de erősen cenzúrázott h mi jelenhet meg náluk. + nem is annyira kelendőek, meret nem éppen szeretik a japánokat vagy amcsikat :D

(#9636) Vesa válasza Rolly (#9623) üzenetére


Vesa
veterán

"tehát így szépen lehet majd játszani a halálozási aránnyal..."

Hatöööö....
Utálom Káslert , de most nem értek egyet. Miért maradna ki a statisztikából? Kísérő halálokként lesz feltüntetve, viszont így elkülönül a beteg egyéb, akár halálos krónikus betegségeitől. Ha majd azt vizsgálják a járvány végén, hogy az egyéb betegségekkel nem rendelkező egyéneknél milyen arányú volt a mortalitás, akkor ez a fajta adatrögzítés kifejezetten előnyös lesz.

Ami viszont gáz, az továbbra is a tesztelés! Mert ha nincs teszt, nincs SARS2 diagnózis sem, tehát enélkül valóban nem kerül be semmilyen statisztikába az eset!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9637) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Erről mi a vélemény?

Francis Boyle Coronavirus Wuhan Biological Weapon

A csávó legitnek tűnik, de eléggé fura dolgokat mond. [link]

Dezinformáció lenne?

(#9638) proci985 válasza VinoRosso (#9637) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az, bovebben hoax lista.

egy 15-20 eves hoax felmelegitve

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9639) Top cat


Top cat
őstag

Maradj otthon Tasnádi edition.

(#9640) #22743424 válasza VinoRosso (#9637) üzenetére


#22743424
törölt tag

Foglalkozása:
emberi jogi ügyvéd és jogi professzor :)

(#9641) Csatravi


Csatravi
senior tag

Újabb statisztika a nagyvilágból.
[link]

(#9642) VinoRosso válasza proci985 (#9638) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem értem, hogy egy ilyen kaliberű ember hogyan vállalhat fel egy ilyet? Be lenne szervezve? De akkor mégis melyik titkosszolgáltba? A CIA-nek mi érdeke lenne egy ilyen dezinformációt terjeszteni?

cybermanus: És? Ha valaki ügyvéd attól még érthet annyira a virológiához, hogy értelmezni tudjon szakmai anyagokat, főleg ha ez a szakterülete. Ez a fazon dolgozta ki az USA biofegyver és terrorizmus elleni törvényét, csak hogy tiszta legyen kiről van szó.

(#9643) Vesa válasza VinoRosso (#9637) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt a biológiai fegyver témát kis gondolkodással ki lehetne zárni. Biológiai fegyvernek olyan vírust vagy baktériumot szokás fejleszteni, aminek a mortalitása irtózatosan nagy (különben semmi értelme). Ezzel szemben a SARS-CoV-2 esetében nem ezt látjuk, sőt, az a pár százalék halálozás is javarészt a katonai szempontból már erősen túlkoros -tehát harcászati szempontból haszontalan- korosztályt érinti.

Kis logikával belátható, hogy aki egy ilyen vírust szánt volna biológiai fegyvernek, annak minimum elment az esze.

A tudomány a valóság költészete!

(#9644) proci985 válasza VinoRosso (#9642) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

passz, egy fel oras interjut nem fogok vegignezni ami bizonyitottan okorsegeken alapul. szoval lehet arnyaltabb a kep. ugyanakkor fake newsnel pontosan az a lenyeg, hogy zorej kell: hiaba erheto el az igazsag is, ha megfullad a zajban es a sok hazugsagban.

nezd meg a wiki fake news listajat, nagyon sokan sokfelekeppen probaljak a pillanatot uralni.

a kulonbseg az az, hogy mar van net, szoval amikor egymasnak feszul kulonbozo orszagoknak a szavazoknak szolo propaganda, az adott esetben kijut az orszagbol.

viszont, a hoaxok egy resze a jelen pillanatban explicit modon is veszelyes, szoval ezert is fontos eloszor ranezni a cuccra, aztan utana linkelni.

egyebkent nem te voltal az elso, nekem meg onnan tunt fel, hogy emlekeztem, hogy 15 eve is biofegyverrol fantazialtak par helyen a SARS kapcsan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9645) NavySeal válasza Vesa (#9643) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én anno ezt úgy tanultam (ha jól emlékszem), hogy az ellenség hátországában az erőforrások lekötésének érdekében "hasznosabb" a sebesült katona, mint a ténylegesen halott katona.
Azért hozzáteszem, NEM hiszek az ilyen konteókban...!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9646) MongolZ válasza stargate78 (#9621) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez azért érdekes, mert millió független labor kimutatta és publikálta az eredményeit, hogy 99,9%-ban ugyanaz, mint a legelső kínai változat, és nagyon nem hajlamos mutálódásra.

(#9647) Vesa válasza NavySeal (#9645) üzenetére


Vesa
veterán

Ennél a vírusnál a fertőzöttek 80%-ka nem produkál még csak erős tüneteket sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#9648) Ajándékok válasza Vesa (#9643) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha biológiai fegyver lenne, szerintem EU vagy USA valószínűbb gyanúsított, mert nekik van/lesz gondja az elöregedő társadalommal.

9636: Ha a krónikus betegségek lennének a kísérő... sorban, nem lehetne statisztikát csinálni?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9649) #22743424 válasza VinoRosso (#9642) üzenetére


#22743424
törölt tag

Olvastam de akkor is *csak jogász. A jogban biztos nagyon otthon van a biológiai fegyverek terén. Mi, mire ,hogyan és milyen körülmények között vonatkozzon az adott biológiai fegyverekre illetve ellenük.

(#9650) VinoRosso válasza proci985 (#9644) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez szimpla előítélet(cybermanus szintén). Én mindenkit meghallgatok, aztán a tartalma alapján eldöntöm, hogy adok-e neki hitelt vagy sem. Nem azt nézem, hogy utcaseprő vagy hogy mások mit írnak róla, hanem azzal foglalkozok, hogy mit mond és mivel tudja alátámasztani. A videó éppen ezért lényeges, mert amit mond az alá van támasztva.

Ezen kívük sok olyan dolog van, ami konteónak, fake newnak lett bélyegezve, és később kiderült, hogy igaz. Pont ez a dezinformáció egyik célja, hogy ne lehessen elválasztani az ocsút a búzától, azaz, hogy összemossa a hiteles információt baromsággal.

Vesa: ez csak abban az esetben igaz, ha katonák ellen akarják bevetni. Én el tudok képzelni olyan biofegyvert is, aminek a munkaképtelen réteg a célpontja. A zyklon-B-t is pont egy ilyen rétegre alkalmazták (remélem nem jön senki azzal, hogy e az vegyi fegyver volt, a dolog realitása a lényeg...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.