Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) Genji válasza viktorhu (#68699) üzenetére


Genji
őstag

Azt fogom! :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#68702) #78121280 válasza gduck (#68700) üzenetére


#78121280
törölt tag

UPC Facebook Online csapatának válasza arra a kérdésemre, hogy soron kívül le küldenék -e az illetékesek :)

" Kedves Roland!
Igen, azonban az Általad említett szoftver még teszt fázisba van, ezért csak limitált számba érhető el. Amennyiben a teszt sikeres lesz, akkor hamarosan minden előfizetőnk számára elérhetővé fog válni, aki ilyen modemmel rendelkezik és remélhetőleg meg fogja oldani az esetleges akadozást. Addig is további türelmed és megértésed kérjük!
Köszönjük! "

Kiválasztott lettél. :D

[ Szerkesztve ]

(#68703) cocka válasza #78121280 (#68702) üzenetére


cocka
veterán

Aztán más modemekre miért nincs fw update? Pl. Ciscokra?

(#68704) rozsomak válasza cocka (#68703) üzenetére


rozsomak
tag

milyen updatet szeretnél rá? mi a gond vele?
Amúgy azok a Ciscok már nem mai darabok, könnyen lehet, hogy már rég EOL :)

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#68705) Teaway válasza cocka (#68703) üzenetére


Teaway
veterán

Melyikre? A két tuneres, HDD-s re?

Nincs itthon csokid??

(#68706) Toth_Jani válasza kezo0 (#68698) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam van egy TV/4 csatorna is ez eddig nem tűnt fel így lehet hogy ez is új.
Ja hogy csak átnevezték. :)

[ Szerkesztve ]

(#68707) blakey válasza Toth_Jani (#68706) üzenetére


blakey
félisten

Story4. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68708) 4Grider


4Grider
nagyúr

A XXII. kerületben a UPC nem véletlenül hívogatja az előfizetőket. Csak én idén eddig 4 egyre jobb ajánlatot kaptam tőlük, legutoljára ma délelőtt. Elutasítottam őket, erre most hazafelé azt látom, hogy románul beszélő munkások lepték el a kerületet és gőzerővel építik az FTTH hálózatot. Ezek már hónapokkal előre tudták, hogy mikor érkezik a konkurencia, és igyekeztek lehűségezni az előfizetőiket. Szerencsére nálam nem jött be. :(((

(#68709) blakey válasza 4Grider (#68708) üzenetére


blakey
félisten

Nálam már hónapok óta itt a konkurencia de még nincs kedvezményes ajánlat UPC részéről, természetesen a konkurenciától van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68710) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. CB-on hogyan lehet a 2.4 GHz.-es és az 5 GHZ-es csatornákat külön SSID-vel ellátni? Tehát, hogy wifi kereséskor külön jelenjen meg az 5 GHz-es csatorna a 2.4-estől....

(#68711) Watercolour válasza 4Grider (#68708) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nálunk is ezt játszották el tavaly. Annyira egyébként ne éld bele magad, itt is 6 hónap telt el az optikai kábelük kihúzásától a szolgáltatás indulásáig.

Aki kapott új CB firmwaret, és tudná tesztelni megfelelő minőségben a DoS és latency kiugrás problémákat, szívesen beleírnám az írásomba. Sajnos már nincs UPC előfizetésem, ezért magam nem tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#68712) ates2 válasza Watercolour (#68711) üzenetére


ates2
senior tag

20Mbit/sec feltöltésből meg van 1.66Mbit/sec gondolom ez annyira nem jó :((( :O

(#68713) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A honlapjukon van a netnél, hogy van 6 mailcím + 6x5 alias. Ha jól értem, akkor 6 olyan mailcímem lehet, mint amit legelőször kaptam? Külön jelszóval?

(#68714) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valaki hallott már olyanról, hogy a CB-t modem módban újra indítja a mögötte lévő router?

Eladtam a routerem használtan, mivel lejárt a garancia én vállaltam rá 1 hetet (hogy kipróbálják, hogy tényleg jó), erre ezzel az újraindulásos dologgal most visszahozzák. Igazából az érdekel, hogy ez kamu (és csak vissza akarják hozni, mivel jó áron adtam el), vagy ez tényleg lehetséges?
Mondjuk ahogy a helyzet áll így is úgy is visszaveszem, csak tudni szeretném, hogy átver-e.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68715) cocka válasza Teaway (#68705) üzenetére


cocka
veterán

Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013

(#68716) #78121280 válasza cocka (#68703) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valószínűleg azért mert már koruknál fogva nincs rájuk szoftver támogatás. :)

(#68717) gduck válasza Watercolour (#68711) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos amíg a UPC nem szünteti meg a csomag vesztést nálam, addig nem tudok tesztelni. Most gyűjtöm az energiát az újabb UPC "kálváriára". :)

(#68718) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#68714) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy a modem valamelyik routerrel nem működik stabilan.

(#68719) kezo0 válasza #78121280 (#68702) üzenetére


kezo0
addikt

Az egy dolog, hogy az itt fórumozók 90%-a nem tud helyesen leírni egy magyar mondatot, de hogy egy UPC méretű cég fb-oldalának adminjai is megbuknának egy általános iskolai nyelvtan felmérőn, az szomorú. Már ha szó szerint idézted, amit írtak neked.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68720) #78121280 válasza kezo0 (#68719) üzenetére


#78121280
törölt tag

Bemásoltam amit írtak, szóval szó szerint így írták!

(#68721) TeeJay válasza 4Grider (#68682) üzenetére


TeeJay
félisten

lassan már mindenhol lesz FTTH UPC mellett akkor majd a konkurencia mentes területeken fejik az előfizetőket?
EU helyében ezt is tiltanám de keményen...
mi az hogy x városban 5ezer y városban meg 10ezer mert ott csak UPC van? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68722) 4Grider válasza TeeJay (#68721) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, a kettős árazás nekem is csípi a szemem. De sajnos minden szolgáltató és kereskedő megteheti, hogy helyszíntől függő árazást alkalmazzon. Az EU-ban is.

(#68723) Toth_Jani válasza TeeJay (#68721) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A modemes betárcsázós internet 16-17 éve, havi 50 óra használattal 9990forint volt, akkor pedig az sok pénz volt, a fizetésekhez képest.
De annyi volt az első szélessávú nettem is, ami már brutális 384 Kbit tempora volt képes. :)

(#68724) headhunter válasza gduck (#68700) üzenetére


headhunter
addikt

Te vagy az első Magyarországon?! :Y

(#68725) ztsoft válasza TeeJay (#68721) üzenetére


ztsoft
őstag

akkor majd a konkurencia mentes területeken fejik az előfizetőket?
Nos, részemről akkor fogom lemondani az egészet (most csendben vagyok, mert konkurencia hiányában elég jó árat kaptam).

(#68723) Toth_Jani
Nekem először 2001-ben volt internetem, szintén betárcsázós, de csak 16 óra, az is csak 16 és 7 óra között (kedvezményes adathívás), mind ez 1000 Ft-ért (persze, az adathívás plusz költség, ami 3350 Ft volt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68726) TeeJay válasza ztsoft (#68725) üzenetére


TeeJay
félisten

szüleim 9716forintot fizetnek 8évnyi netes hűség után
tavaly májusban ezt tudtam kiharcolni amikor lejárt a net hűség és mindent átvittem hozzájuk

240/20net
DIGITAL GOLD+HD 1Horizon Box + 1 HD Smart kártyával
Nonstop M telefon belföldre korlátlan hívás
2év hűség

konkurencia csak Telekom VDSL van de ott csak 50/5megabit lehet max mert messze van a központ
100/10 már nem megy

ha lenne DIGI biztos nem 9700 lenne az ár... :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68727) ztsoft válasza TeeJay (#68726) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem ez van, [link], 2 év hűség, 2019.04-ig. Nálam nincs konkurencia (csak MindigTV meg mobil net).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68728) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Nálunk Telekom régóta van UPC csak 6 hónapja, de most a T is belehúz az árakba, 106-TV, 26HD , 250 Mbit Net, 2 évre 6736 vagy 1 évre az első 3 hónap akciós áron van.
Így ha a UPC nem mond fél év múlva valami hasonlót akkor nem fogok 9-11 ezer forintos csomagot választani, hanem simán lelépek.

(#68729) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlítása ITT!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68730) elodman


elodman
aktív tag

Ave !

UBEE EVW3226 csodarouteren Avast Free Antivirus wifi-scanje ezt a kellemes üzit dobta ki, s nem tom, a hozzáértők legyintenének-e, v. komolyabb aggodalomra adhat-e okot.
Az ajánlott firmware frissítést asszem csak a gyártó / szolgáltató kezdeményezheti, így tanácstalan vagyok.

DnsMasq heap buffer overflow vulnerability
Severity: High

Reference: CVE-2017-14491 | Google Security Blog

Danke bármi infoért !

--------
Description
Our scan found a vulnerability on your router or Wi-Fi hotspot device. Your device contains a problem that can be misused by cybercriminals to break into your network and compromise your security and privacy.

Android devices used as a Wi-Fi hotspot can be also affected.

Solution
Some of the vulnerabilities may be patched in new versions of the device firmware or system update. Applying the latest firmware or system update may solve the issue.

Consult your device's manual for instructions. If an update adressing the vulnerability issue is not available, contact your devices's vendor or manufacturer to provide an update as soon as possible.

Note:
As routers typically do not perform automatic updates, you need to manually download and install the appropriate patches on the device.
Done incorrectly, applying the latest firmware can make your router unusable. We recommend this method for advanced users or computer technicians only.

Details
We have identified the following problem with your router or Wi-Fi hotspot device:

Description:
The affected device's DNS service is running an outdated version of the DnsMasq software which is known to have a heap buffer overflow vulnerability. A remote attacker can gain control of your network device and your Internet connection by sending malformed DNS packets to the device. It allows the attacker to intercept connections and perform a traffic hijack, or execute arbitrary code with unrestricted privileges as well as access all important and private data stored on the device -- your device login/password combination, your Wi-Fi password, and your configuration data.

Impact:
Any device connected to your network, including computers, phones, tablets, printers, security cameras, or any other networked device in your home or office network, may have an increased risk of compromise.

Recommendation:
The issue was fixed in DnsMasq software version 2.78, released in October 2017.

To solve the vulnerability on your device, apply the firmware or system update that contains DnsMasq software version 2.78 or higher provided by your device's manufacturer.

If an update addressing the vulnerability is not yet available for your device, you can secure your router or Wi-Fi hotspot with a strong password to minimize risks imposed by the vulnerability. We also advise you not to visit suspicious websites or run software from questionable sources.

[ Szerkesztve ]

(#68731) Lazarski válasza elodman (#68730) üzenetére


Lazarski
kezdő

Igen, te valóban nem tudod frissíteni, de azért annyira szerintem nem kell ezen aggódnod, mert a többi HGW-nél is vannak hasonló sérülékenységek. Használj saját routert, akkor valószínűleg nem lesz ilyen probléma. Ubee-t meg rakd modem módba.

(#68732) erahurka


erahurka
félisten

Na valamit úgy tűnik csinált a UPC, de csak rosszabb lett...
A lefelé irányuló értékek 2-3 helyett -2 körül vannak kettes osztó után, felfelé az egyik csatorna 51 helyett most már 50.75...

Vicc hogy fél éve nem tudják megoldani hogy jó legyen a jelszint. :W

(#68733) kabelmania27 válasza erahurka (#68732) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet azért magas az adási mert azon a környéken a hálózatot még docsis2-re tervezték, ahol magasabb a tűréshatár, mert a modem egyszerre csak egy feltöltési csatornát használ.
Ettől független ezzel az adási értékkel is működhet stabilan a netkapcsolat amennyiben rendben van a hálózat, nincs beázás és zajbetörés, ussnr értéknek kell rendben lenni, de ezt a modem nem írja ki. -2es vételi érték elfogadható, ősszel/télen pozitív lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68734) Laza... válasza kabelmania27 (#68733) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem most -4 és -7 között van. És hasít. A szerelő aki sokat járt ide ( :DDD ) mondta hogy -11-től lehetnek bajok, addig minden OK. A jelszintje a boxnak épp csak közepesen van, a jel minőség viszont "kiváló". És tényleg az

Never give up!

(#68735) kabelmania27 válasza Laza... (#68734) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálunk is hasonlóak a vételi értékek, tévénél van 90%-os erősségű freki, minőség változó és vannak gyengébbek pl. 112 120 128-as.

[ Szerkesztve ]

(#68736) zala005


zala005
tag

Sziasztok érdemes azzal foglalkoznom,hogy a upc szerint valami nincs rendben?

[ Szerkesztve ]

(#68737) Gubek-Einste válasza zala005 (#68736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router vagy bridged módban van a HGW?
Van valami gondod vagy csak érdeklődsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68738) woodworm válasza zala005 (#68736) üzenetére


woodworm
veterán

Általában annak a jele, hogy nem gigabites a kapcsolat az egyik porton, pl. a hd box.

(#68739) zala005 válasza woodworm (#68738) üzenetére


zala005
tag

Köszönöm mindenkinek, a tv box lesz a "ludas".

(#68740) ztsoft


ztsoft
őstag

Nem igazán értem a UPC szoftver fejlesztőit (a fenti képet már nem először látom itt), miért kell ilyen amatőr módon megírni egy szoftver? :W Az általam eddig látott, használt, írt szoftverben a háromszög jelentése figyelmeztetés, nem pedig hiba! Pláne nem piros színnel, hanem sárgával!
A másik, ha egy eszköz nem tudja a gigabites sebességet, az miért hiba? Személy szerint csak egy kék i betűt tennék ki (információ), meg egy szöveget, hogy alacsony sebességű eszköz található a hálózatban.

Valahol nem rég olvastam, hogy a fejlesztőket ganaj hordásra alkalmas személyeknek titulálta az egyik felhasználó (talán az Androidos Horizon GO hozzászólásainál a Play áruházban). :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68741) Intruder2k5 válasza zala005 (#68739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még jó, hogy pont a másik saját eszközükre jelez hibát. Be kell jelenteni, hogy hibát jelez a CB, és amint a Horizon boxot lehúzod róla, megszűnik a jelzés, ezt oldják meg, javítsák ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#68742) cigam válasza ztsoft (#68740) üzenetére


cigam
félisten

Ne bántsd őket. Hetek óta előszőr visszanézhető a NatGeo ;]
Nem mellesleg nem ismerős az a történet, hogy nem szakmai döntés(eke)t hoznak egy projekt megvalósítása során?

Nem (feltétlen)a programozókat kell szidni, hanem azokat a középvezetőket, akik prezentációt tartanak egymásnak és a felső vezetésnek, hogy ez milyen kurva jó lett, mennyire sikeres, minden a legnagyobb rendben van. Szokták volt mondani fejétől bűzlik a hal.

2015 Az új vezető a UPC írországi cégétől, a Virgin Media ügyvezetői posztjáról érkezik a magyar vállalathoz. Az eddigi vezérigazgató, Severina Pascu, a UPC anyavállalata, a Liberty Global közép- és kelet-európai régiójának ügyvezető igazgatói teendőire koncentrál majd.
2016 Robert Redeleanu tölti be a UPC Magyarország Kft. vezérigazgatói pozícióját szeptembertől. A szakember jelenleg a UPC Románia vezérigazgatója, ezt a pozíciót továbbra is megtartja, így a cég működését mindkét országban ő fogja irányítani.
2018 Április elsejétől Robert Redeleanu, a UPC Magyarország és UPC Románia jelenlegi vezérigazgatója irányítja majd a UPC lengyelországi vállalatát, miután Frans-Willem de Kloet, a UPC Lengyelország jelenlegi vezetője úgy döntött, távozik a cégtől. Robert Redeleanu ugyanezen időponttól egyszerre fogja ellátni a UPC Magyarország és UPC Lengyelország vezérigazgatói feladatait, új megbízatása miatt ugyanakkor március végén megválik a romániai cég élén betöltött pozíciójától.

Vajon mi történne, ha egy magyar igazgatót vennének fel, akinek az otthonában UPC a szolgáltató :F

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68743) Gyurka6 válasza cigam (#68742) üzenetére


Gyurka6
őstag

Olyan nincs...

Gyurka

(#68744) Howkeddlee válasza Watercolour (#68711) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Zuglóban ez a Diginek nagyon gyorsan ment, láttuk hogy húzzák a kábeleket a román melósok, majd kb. rá 1-1,5hónapra a lépcsőházban egy falra kitett szórólap melyen az ügyintéző neve illetve elérhetősége szerepelt, igazolta hogy már rendelhető is a szolgáltatásuk. Rá kb.1hétre már láttuk is a digis autót rajta az "alaminium létrával" hogy jöttek bekötni valakihez a lépcsőházba.
Sajnos kicsit elkéstek vele,mert már aláírtam előttük nemsokkal ismét a 2évet a UPC.hez. :( Azóta is csak a gond van velük... :( (tv adás kockásodás sokadszorra)

(#68745) ztsoft válasza cigam (#68742) üzenetére


ztsoft
őstag

Ne bántsd őket. Hetek óta előszőr visszanézhető a NatGeo
Ja, bocsánat, azonnal vissza is vontam. :B :C :R

Nem mellesleg nem ismerős az a történet, hogy nem szakmai döntés(eke)t hoznak egy projekt megvalósítása során?
De, igen. Sajnos volt már benne részem, de nagy nehezen sikerült meggyőzni a vezért, hogy az úgy nem lesz jó (lehet csak azért, mert külsős voltam, és úgy nem vállaltam volna a munkát).

Nem (feltétlen)a programozókat kell szidni, hanem azokat a középvezetőket, akik prezentációt tartanak egymásnak és a felső vezetésnek, hogy ez milyen kurva jó lett, mennyire sikeres, minden a legnagyobb rendben van. Szokták volt mondani fejétől bűzlik a hal.
Lehet, még nem dolgoztam ilyen helyen, ahol ennyire megszabják, hogy pontosan milyen ikonokat (logókat), szöveget használhatok (betű típust, színt, kinézetet igen, kaptam egy grafikus által készített képet a kinézetről, leírást a kért szoftver elvárásairól, a többi rám volt bízva, a végén úgy is Ő bólintott rá). Ilyenbe lehet bele sem mennék, mivel ez engem minősít, főleg ha kitudódik, hogy én készítettem. :D

Vajon mi történne, ha egy magyar igazgatót vennének fel, akinek az otthonában UPC a szolgáltató
Ez egy jó kérdés. Csak félek tőle, hogy nem itt fejlesztenek, mint ahogy az Android-os Horizon GO-nál is meg van adva (Netherlands, [link], legalul), így nem hiszem, hogy sok beleszólása lenne (lehetne). Ahogy már korábban is itt írta valaki (bocsánat, de nem emlékszem a nevére), hogy az anya cég készíti, készítteti a szoftvereket.

Sajnos, elnézve a UPC által elénk tett szoftverek használhatóságát, minőségét, azt kell mondanom, hogy csoda, hogy még működik a UPC (ezt volt szerencsém látni az egyik ügyfélszolgálaton is, mikor a hölgy nem tudott egy adatot bevinni a rendszerbe, mert az nem engedte, a végén kiderült, hogy a nálam lévő box nincs a rendszerben, így visszavenni sem tudja. Ezzel szemben a MyUPC-ben a nevemen szerepelt, ment rajta az előfizetett TV csomag).
Ezek után kérdem, mit várhatunk ha még a saját rendszerüket sem tudják normálisan megcsinálni?

Inkább hagyom, mert csak felhúzom magam. Szánalmas egy banda.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68746) viktorhu válasza Howkeddlee (#68744) üzenetére


viktorhu
veterán

Bezzeg nálunk több mint egy éve építik :(

(#68747) hati válasza Howkeddlee (#68744) üzenetére


hati
addikt

Hát nálunk Zuglóban nem teljesen rózsás a helyet. Addig amit írtál, hogy jött az autó és húzták a társasházba a kábelt még igaz, aztán semmi. Fél éve nincs szolgáltatás, mert hiányzik ~100m kábel és az egész környéket nem tudták rákötni a központra....

[ Szerkesztve ]

(#68748) kabelmania27 válasza Howkeddlee (#68744) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hány %-os a jelerősség és a minőség a tévén?
Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül tudsz-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#68749) fokukac válasza viktorhu (#68746) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálunk bent van az utcában a digi is az optikával, de társasházba nem voltak hajlandóak bekötni, mondván, hogy ez családi házas hálózat...
Mindegy, a upc ezt nem tudta, és jó árat ajánlott, és nekem a szolgáltatás is oké, hasít mindig a net (nappal olyan 350 körül, este 510, felfele is legtöbbször megvan a 23-25.), a tévé pedig nem kockásodik. Egy-két üzemszünet volt már, de ezt még betudom az új kiépítésnek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#68750) Dan-szan válasza fokukac (#68749) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Én is az erkélyről látom a digi cuccait az oszlopon,a szomszéd társasházban van,hozzánk már nem hozták/hozzák be :U

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.