Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na kiderült a turpisság, a upc tegnap újításokat végzett az aknában, valami új elosztó meg nem tudom felfúrták az akna oldalára, meg elvileg a kockásodás miatt is voltak panaszok, kivi leszek. Szal a turpisság az, hogy amikor felnyitották az aknát, láttam hogy ott fityeg a kábel, nem dugtak vissza, úgyfelejtették, persze a többi be volt dugva :C Szakemberek!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#68602) Beniii06 válasza 4Grider (#68593) üzenetére


Beniii06
őstag

Mix 4 szerintem csak Digis területeken elérhető.

Bárcsak úgy lenne, de nem sajnos :( Én tudnék olyan címet mondani, ami a belváros közepén van(megyeszékhely) és nincs digi, csak UPC + Telekom és van Mix4 csomag. Azt azért nem gondolom, hogy a telekom 30 Mbps start csomagjával + IPTV-vel konkurencia lenne itt, pedig én örülnék a legjobban a társasházban, ha lenne digi :U
Már csak azért is mert, megígérték, hogy év végére már csak optika lesz nekik mindenhol 1000-es csomaggal(D) és a UPC szó szerint bebetonozta magát, az önkormányzat nagyon keservesen ad ki útbontásra/oszlopépítésre vagy épp lengőkábelre engedélyt a környék miatt, szóval jó pár évig maradni is fognak egyedüli rablóként. Lehet még osztanak is vissza ezért pár embernek, hogy ne legyen konkurencia :((( Ha pedig nem tetszik(pl. nekem), akkor lehet unlimited mobilnetre + mytv-re váltani.

"Got any other secret weapons?"

(#68603) kabelmania27 válasza 4Grider (#68599) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Márciusi számlán írták, hogy emelkedni fog a havidíj, digital bronz 3560-ról 3720Ft-ra, a telefon bronze 500-ról 580-ra, áprilisi számlán fiberpower 120 3562,56Ft-ról 3720Ft-ra, régi Trio M.
Akármikor hívnak javasolják az 500-as netet drágább havidíjért, mikor elmondtam, hogy nincs rá szükségünk az volt a válasz, hogy akkor nem tudják adni a gold tévécsomagot.
Előfordul, hogy csúcsidőben nyolc ds frekivel nincs meg a 120Mbit igaz nem egész este, de látszik, hogy több az 500-as előfizető.
TBMC: Tied lett 68600-as hsz. Egy kettes splitterrel kell elosztani a koaxot, új építésű lakás esetén elő általában elő van készítve a kábelezés és csak az aljzatokat kell kivenni, mert a digitális adásoknál problémát okozhat. Amennyiben 1221-en vagy irodába rendeled meg akár másnap bekötik ha van időpont.

[ Szerkesztve ]

(#68604) gduck válasza justice84 (#68579) üzenetére


gduck
addikt

Nekem simán cserélték a tápot! Telefonos úgyintéző mondta, hogy vigyem be az ügyfélszolgálatra.

[ Szerkesztve ]

(#68605) Gubek-Einste válasza gduck (#68604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikor volt ez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68606) Dan-szan válasza 4Grider (#68599) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Természetesen nem is ezt várom,én kérdeztem rosszul valószínűleg. Szóval a CB kontra TC7200U között van e akkora pozitív / negatív különbség, hogy a váltás ne legyen bosszúság.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#68607) gduck válasza Gubek-Einste (#68605) üzenetére


gduck
addikt

~9600 hozzászólással ezelőtt :DDD

#59018 ;)

[ Szerkesztve ]

(#68608) cocka


cocka
veterán

A múltkor a modemről kérdeztem, most a médiaboxról kérdem ugyanezt. Meg lehet tartani egy esetleges szerződés hosszabbítás esetén a Pace HD-t vagy Horizon HD-t hoznak helyette?

Ez a Horizon HD képes közvetlenül a koaxról letölteni pl. az EPG információkat meg a műsorvisszanézőt vagy muszáj összekötni egy modemmel? Ha ez utóbbi a helyzet, akkor mi újság van abban az esetben, ha a box és a modem két különböző helyiségben van?

(#68609) pjen válasza cocka (#68608) üzenetére


pjen
félisten

Ha két különböző helységben vannak átfúrod a falat és áthúzod a kábelt.

(#68610) Gubek-Einste válasza gduck (#68607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az már történelem, azóta sok víz lefolyt már a Dunán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68611) Gubek-Einste válasza cocka (#68608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kötelező csere nincsen így marad ha nem kéred a cserét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68612) havast


havast
aktív tag

Tud esetleg valaki/hallott róla, vagy bármi, hogy a UPC tervez-e savszelt növelni a jelenlegi csúcs FiberPower 500-as neten, vagy vezet-e be 1000-res csomagot? (Nem almodozom, ha csak 60 mbsre novelnek a feltöltést már boldog lennék..

(#68613) Lazarski válasza havast (#68612) üzenetére


Lazarski
kezdő

Infóm nincs, de amilyen jól haladnak a T előbb fogja bevezetni. 60Mbps feltöltésre szerintem ne számíts... Külföldön is ahol már van 1000-es csomag (nem UPC), ott sem adnak ennyit.

(#68614) kabelmania27 válasza havast (#68612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési sebességet az ed3-as technológia sajátossága miatt csak docsis3.1 rendszer bevezetésével lehet kiadni, 25-65Mhz között max öt-hat feltöltési csatorna fér el, letöltési sebesség növeléséhez több letöltési csatornára van szükség, amelyhez analóg tv adókat kell csökkenteni/megszüntetni.

(#68615) hardverlog válasza kabelmania27 (#68614) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Sziasztok!

Ma a 13. kerületben egész délelőtt nem volt se kábel tv, se net, se telefon. Tudja valaki mi lehetett az oka?
:R
Üdv.

(#68616) kabelmania27 válasza hardverlog (#68615) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet eszköz vagy hálózati hiba volt.

(#68617) mikung válasza kabelmania27 (#68614) üzenetére


mikung
aktív tag

Bocs, ha triviális dolgot kérdezek, de ... miért ne lehetne ED3 -on 100Mbps up ? Wiki szerint nincs felső határ meghatározva a feltöltésre összefogható csatik számát illetően.

(#68618) Laza... válasza mikung (#68617) üzenetére


Laza...
addikt

Mert nincs üres csatorna. Van X, és neked Y mennyiség kellene. Csak az öreg nyugdíjasoknak is el kellene magyaráznod, hogy neked kell a sávszél, ezért holnap a hagyományos tv-jüket cseréljék síkképernyősre.

Never give up!

(#68619) TeeJay válasza mikung (#68617) üzenetére


TeeJay
félisten

32/8-as talán a legjobb ED3.0 vezérlő amivel 1600/216megabit-re lehetne csatlakozni
csak ahhoz 8US stream kell és elvileg a mostani hálózat nem alkalmas 8US-re csak 4-6-ra max
a feltöltést meg ráadásul szénné lehet hajtani a hét minden napján torrentezéssel
így meg 200megabit vissza irányt eladni 100 előfizetőnek 100megabitre lehetetlen sajnos

FTTH-nál könnyű mert ott 2,4/1,2gigabit van max 32végpontra itt meg 218megabit lenne vagy 100végpontra
ha meg nagyon kevés körre osztják ki nagyon drága lenne
30megabit szerintem amit max be mernek vállalni főleg hogy most 2-4US szokott lenni általában minden UPC területen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68620) ArthurShelby válasza TeeJay (#68619) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tényleg 30 a max amit bevállalnak jelenleg.
Az üzletinél van 500/30 (meg 350/30), persze 100/6 a garantált.
Egyébként már az üzletinél is a CB-t nyomják, a hiltron kikerült a képből.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68621) kabelmania27 válasza mikung (#68617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a CMTS-hez csak pár modem csatlakozik akkor lehet, de ez csak laborban lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#68622) mikung válasza kabelmania27 (#68621) üzenetére


mikung
aktív tag

Az eddigiek alapján kijelenthetjük hogy FTTH-HFC területen, kipucolva az analóg adókat, 32/8 -as ED3 modemmel különösebb erőlködés nélkül lehetne adni 1000/200 -as netet ?

(#68623) adika4444 válasza mikung (#68622) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem mert a felfelé irány mindig megoszlik. Szerintem az 500-hoz kéne 50 Mbps felfelé minimum, azt talántalán tartani lehetne, bár már az is nagyon karcos, elég 4 torrenthuszár már ha van 8 us felfelé azzal a 200 körüli Mbps-sel...

üdv, adika4444

(#68624) kabelmania27 válasza mikung (#68622) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési csatornákra nincs hatással az analóg adások száma, docsis3.1-nél lehet magasabb frekin feltöltési csatornát használni, de ahhoz cserélni kell az erősítőket.

(#68625) TeeJay válasza mikung (#68622) üzenetére


TeeJay
félisten

mi nem volt világos azon hogy 8US ha menne akkor is csak 216 megabit van felfel irányba de az nem csak 1 userre hanem vagy 50-100-ra adott node-on

annyira meg nem fognak telerakni minden várost node-al hogy a torrenteseknek lehessen 100megabit feltöltést adni amit szénné járatnak egész hónapban gond nélkül
ha lehetséges lenne 32US-t összefogni talán akkor de olyan meg nincs és nem is lesz 3.0-n max 3.1-en

ráadásul most is csak 4US-t nyomnak pedig lehetne többet is mivel az elsó frekvenciákon lenne több US-nek hely... szóval a mostani 108megabitre ne várj 30megabites feltöltéstől többet
és az is kérdéses lesz egy forgalmasabb területen sok torrentes mellett mi marad a 30megabitből

szüleimnél 240/20 van és azt karácsonyi időszakban 1hétig szénné tudtam járatni éjjel nappal nem lassult 20megabit alá... viszont ők faluban laknak ahol van 3 nagy UPC-s doboz és az egész faluban van 1200-1300lakos szóval 200-300UPC előfizető lehet max és vidéken nem torrenteznek folyamatosan mint a városiak

megnézném egy 9. kerület sűrűn lakott újépítésű részen a 20megabit mennyire 20 megabit csúcsidőben

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68626) gduck válasza mikung (#68622) üzenetére


gduck
addikt

Egy kis olvasnivaló ;) KATT IDE!

(#68627) Livius válasza gduck (#68626) üzenetére


Livius
őstag

Tehát a jelenlegi DOCSIS 3.0 szabvány 2006 óta létezik, és kb Magyarországon most 2018-ban lehet már végre kijelenteni, hogy ez a full alap a UPC-nél, tehát majdnem 10 év kellett míg méltóztatták bevezetni full alapként.

Ez a +10 években számolható bevezetési idő vajon a DOCSIS 3.1-re mennyi lesz, ami már 2013 óta van? Egyáltalán van olyan területe a UPC-nek, ahol már létezik belőle valami az otthoni felhasználók felé? 2014-ben készült ez a pdf, azóta illene már valamit mutatni belőle, nem csak marketingileg tolni a bullshitet konferenciás ppt/pdf-ekben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68628) gduck válasza Livius (#68627) üzenetére


gduck
addikt

Igen, mondhatjuk hogy 4 év alatt nem történ előrelépés 3.1 ügyben, ráadásul óriási marketinggel szórják a 3.0-s CB modemet... Egyértelműen látszik hogy 3.1 még egy jó ideig nem lesz, ergo a feltöltési sebesség sem fog megugrani!

Pedig már az elemzők is megmondták: "... kulcsfontosságú a jelenleg használt vezetékes és mobil technológiák további fejlesztése mind az optikai, mind a Docsis 3.1 vagy akár az 5G megoldások irányba..." Sajtóközlemény, UPC :)

[ Szerkesztve ]

(#68629) szabogabor10 válasza gduck (#68628) üzenetére


szabogabor10
veterán

És ez addig is a Digi/Telekom/Invitel hármas malmára fogja hajtani a vizet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68630) Livius válasza szabogabor10 (#68629) üzenetére


Livius
őstag

Nem hajt itt senkinek sehova semmit. A Telekom legalább ugyan ilyen szinten tojik a fejlesztésekre. Ők is csak kidobják az 500Mbites, 1-2 Gbites csomagjaikat a marketing bullshit weboldalukra, és kész, ez a nagy fejlesztésük, aztán ezeket a csomagokat, jó ha az országban max 800 háztartás tudja valahogy igénybe venni az EU pénzek szétlopása után. Talán a Diginek jut valami előny, miután már az invitel is az övé lesz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68631) ArthurShelby válasza gduck (#68626) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez szerintem túl sok mindent nem mond el.

Livius
Sajnos azért ezt a hfc hálózatot is meg kell becsülni, mert pl a T-nél még rengeteg helyen van dsl, a D is csak most kezdi fölszámolni, hogy mindenhol 1000-res nete legyen.

További örömre adhat okot az, hogy a 29-es körzetben már optika van (átalakítóval). Szerintem ha fejlesztenek az optika irányába fognak, de nem vagyok jós.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68632) szabogabor10 válasza Livius (#68630) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyilván az optikával lefedett területekre gondoltam.
Azért ez a 800 háztartás barokkos túlzás, de ezt szerintem te is tudod. A UPC-nek minél gyorsabban lépnie kell, ez nem kérdés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68633) gduck válasza ArthurShelby (#68631) üzenetére


gduck
addikt

"Ez szerintem túl sok mindent nem mond el."

Szerintem meg igen ;) Látszik hogy mi kell az ED3.1-hez és látszik hogy a UPC nálunk még nem indult el ezen az úton. Még ennél több infóra is szükséged van?

(#68634) #56184576


#56184576
törölt tag

Mai nap 30mbs sebességről váltottam 500mbs-re,még mindig 30mbs az internet,mikortól aktiválják a gyorsabbat?Kaptam új modemet is,fehéret.

(#68635) ThodEE válasza #56184576 (#68634) üzenetére


ThodEE
őstag

A régi kommentek szerint majd akkor ha elégszer telefonáltál velük :U :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#68636) #56184576 válasza ThodEE (#68635) üzenetére


#56184576
törölt tag

Értem.

(#68637) Intruder2k5 válasza #56184576 (#68636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem 72 óra a csomagváltások határideje.

(#68638) ThodEE válasza #56184576 (#68636) üzenetére


ThodEE
őstag

Még nincs tapasztalatom velük azért nézegetem a fórumot mert 6. hó elején költözünk addigra kellene valami jó szolgáltatást lőnöm, és a jelek szerint az UPC érhető el az utcánkba, bízom benne hogy több sikerrel sikerül megkezdenünk a szolgáltatást mint jó pár kommentelőnek :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#68639) mikung válasza kabelmania27 (#68624) üzenetére


mikung
aktív tag

Sry, ezt nem tudtam hogy nem lehet szabadon variálni az up frekiket.

#68625 TeeJay
Ezért írtam FTTH-HFC végpontot, ahol a koaxon csak te vagy egyedül, amit #68626 gduck pdf -e alapján benéztem.

(#68640) TeeJay válasza Livius (#68627) üzenetére


TeeJay
félisten

van még az ED3.0-ban pár kör azért ne felejtsd el
analóg TV-t kidobják máris lehet mindenhova 32DS-t rakni a mostani 15 helyére
és azért 1600megabites kapacitás elég lesz 1000-es csomaghoz is talán hiszen most 750megabitre adnak 500-as csomagot
persze ahhoz új cucc kell majd ami 32/8-as

és kitudja lehet később jön még ED3.0-ra 48/8-as vezérlő is aztán még egy kört kibír
ha nem lenne analóg TV adás nagyon sok frekvencia felszabadulna digitális SD és HD adókra meg ugye főleg internetes DS sávra

még a CB sincs kimaxolva mert 24/8-at tud és most csak 15DS-re van csatlakozva
csak ugye még UPC mindig nem dobta ki az analóg TV-t bár nem tudom mire várnak még...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68641) Intruder2k5 válasza TeeJay (#68640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán arra, hogy bizonyos szint alá csökkenjen az arra irányuló igény, az azt használó előfizetők száma. Gondolom ide a fórumra irkáló emberek közül átlagosan jóval kevesebben néznek analóg tv-t, mint ha azt az össz előfizetői létszám vonatkozásában néznénk. Vagyis noha itt 10-ből mondjuk 7-8 ember az analóg kivezetése mellett szavazna, az összes előfizetőt tekintve biztos kiegyensúlyozottabb ez az arány.

(#68642) ArthurShelby válasza gduck (#68633) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A problémám vele:
1. Ez egy előadás vázlata csak, rengeteg fontos infó, magyarázat kimaradt belőle (amit valószínűleg szóban mondott el az előadó.
2. Hozzáértőnek kell lenni, hogy valamennyire értelmezni tudd, sok az ismeretlen szó, főleg egy teljesen laikus számára.
3. Nincs szó árakról, költségekről, hogy jelenleg jelenleg hol tart, mekkora beruházás lenne ez a upc-nek. Pl mit kell cserélni, frissíteni, mi maradhat...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68643) cigam válasza Intruder2k5 (#68641) üzenetére


cigam
félisten

+ pár torrent bubuson kívül nem sok embert érdekel a feltöltés sebessége. Jó, vannak még akiknek a munkájuk miatt érdekes az upload, de az előfizetők többségének elég, ha bejön a facebook a youtube, és a poresz.

Engem jobban aggaszt, hogy nem cserélik a hibás chipekkel szerelt CB-t, hogy évek óta nem tudták ráncbaszedni a visszetekerős szolgáltatásukat, és csak alap szolgáltatásokat nyújtó box-ot adnak, szándékosan korlátozzák a szolgáltatást (pl. TV-n csak 1 napos az EPG, A HD adókért + pénzt gombolnak le vételi pontonként,...)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68644) Livius válasza szabogabor10 (#68632) üzenetére


Livius
őstag

Már több mint hárommillió otthonban elérhető a Telekom nagysebességű, szélessávú vezetékes hálózata "Ebből 800 ezer háztartásban gigabit-képes optikai hálózat áll az ügyfelek rendelkezésére, akik igénybe vehetik a szolgáltató 1.000 illetve 2.000 Mbit/s sebességet biztosító díjcsomagjait 1 is."

Ez a sajtóba kiadott hivatalos szám, de azt nem árt megjegyezni, hogy ez csak az elérhető, ennek jó esetben a 30-40%-ában van csak használatban, mivel voltak olyan kedvesek, és csak a komoly konkurenciás területeket priorizálják az optikai fejlesztésekben, és hát ott annyira nem fog mindenki hipp-hopp váltani rájuk a másik "jónetről". Amúgy Magyarországon ha jól tudom több mint 3 millió háztartás van, szóval ez még elég gyér.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68645) TeeJay válasza Intruder2k5 (#68641) üzenetére


TeeJay
félisten

ezzel csak az a baj hogy már réges régen vagon eszközt spórolnának meg ha csak a DIGITAL GOLD csomag maradna de az kódolatlanul
és csak annak kellene STB vagy smart kártya akinek nincs DVB-C képes TV-je vagy extra csomagot akar nézni...
fele annyi cucc kellene ami mehetne azoknak akiknek régi képcsöves TV van vagy nem érdekli őket a digitális adás minőség

így meg ami STB mennyiséget megspórolnak a sok LCD TV előfizetőn annyit nyernének azon hogy vagon frekvencia felszabadulna és lehetne újabb HD digitális TV adót meg internetes DSsávot betolni

egyedül azért nem lépik meg mert átlag minden előfizetőn legalább egy de inkább kettő plusz eszköz bérleti díjat be lehet szedni ami havonta sok sok millió forint és az kiesne ezentúl ha kódolatlan lenne a GOLD csomag
csodálkozom hogy az EU még nem rakta meg azokat a cégeket akik felárat kérnek ha a már kifizetett szolgáltatásukat második vagy harmadik vagy sokadik TV-n szeretnéd otthon nézni...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68646) gduck válasza ArthurShelby (#68642) üzenetére


gduck
addikt

A lényeg nagyon szépen látszik, szerintem még a hozzá nem értők számára is! A fejlesztési költségekhez meg semmi köze az előfizetőknek ;) Amíg továbbra is a hátán cipeli a UPC az analóg koloncot, addig itt semmi fejlesztés nem lesz! Digital BRONZE kódolatlanná tétele+ANALÓG megszüntetése az első lépés ;)

[ Szerkesztve ]

(#68647) Intruder2k5 válasza TeeJay (#68645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom meg is válaszoltad magadnak a kérdésed.

Ez kb. olyan, mint ha veszek 1db korlátlan mobilnet előfizetést, akkor ahhoz miért nem adnak még 2-3-4-5 másik SIM kártyát, hogy a családban mindenki tudja használni, ha már egyszer korlátlan? OK, tudom, hogy van ahol adnak +1-et, de azt is némi felárért akárcsak itt a tv boxot, de nekem akkor érné meg, ha minden családtagom tudná használni azt az egy előfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#68648) #56184576


#56184576
törölt tag

Facebook-on írtam UPC-nek,elnézést kértek és kijavították a hibát :)

(#68649) Livius válasza TeeJay (#68645) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem egyszerűen a nagyobb szolgáltatók összebeszélve direkt lassú ütemben csinálják/szüneteltetik egyes helyeken a fejlesztéseket, hogy minél hosszabb ideig tudják a régi technológiákról lehúzni a lóvét, és nagyobb legyen a megtérülése azoknak így.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68650) Nitrous888


Nitrous888
csendes tag

Az a gondom már kb. több mint 1 éve hogy amikor kedvet tart a UPC szervere, vagy pedig a híres connect box amit mikor bekötöttek csak kérdezték hogy miért használom a régi tp-link routeremet, mivel annyira gyenge a jelerőssége hogy 10 méteren belül semmi jel nincs 2 betonfalon át.

Mindegy, a lényeg hogy ha játékkal játszom akkora packet loss van néha hogy szinte játszhatatlan. Ezen tudok valamit itthonról változtatni? Azt légyszíves ne írja le nekem senki hogy hívjam fel őket mert akkor ez lenne a 101. alkalom. Persze akkor is csak azt mondta a hang alapján valószínű szőke kollegina hogy indítsam újra a modemet stb.. Digit nem tudok használni mert nincs itt ahol lakunk.

Próbáltam egyes portokat kinyitni, nem segített, Uotrace nevű programot használtam www.upc.hu nevű linket trackelni, a legalacsonyabb ping 12ms a legnagyobb pedig 1208ms az előbbi 10 percben történt mérések alapján az aorta.net szerverről!!!

Host Name IP Address Hop Ping Time Ping Avg % Loss Pkts r/s Ping best/worst
catv-89-135-175-254.catv.broadband.hu 89.135.175.254 1 8ms 11ms 0% 404 / 405 6ms / 565ms
catv-89-135-221-238.catv.broadband.hu 89.135.221.238 2 9ms 10ms 0% 404 / 405 7ms / 49ms
hu-bud04a-rc1-ae32-2013.aorta.net 84.116.240.102 3 25ms 100% 0 / 404
hu-bud03a-rc1-ae0-0.aorta.net 84.116.137.205 4 10ms 100% 0 / 404
hu-bud03a-ra1-ae1-0.aorta.net 84.116.240.198 5 13ms 20ms 0% 400 / 404 12ms / 1208ms
catv-195-184-178-196.catv.broadband.hu 195.184.178.196 6 11ms 15ms 0% 403 / 404 9ms / 758ms

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.