Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) 4Grider válasza süti5 (#69700) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az MTVA csak Magyarország területére vette meg a jogokat, ezért van a geokód. Külföldi ip címmel ilyen tartalmat nem nézhetsz.

(#69702) Teaway válasza 4Grider (#69701) üzenetére


Teaway
veterán

A mediaklikk.hu-ról, és az ott elérhető m4-ről beszélsz?

Nincs itthon csokid??

(#69703) vasg válasza 4Grider (#69701) üzenetére


vasg
csendes tag

Szerintem Horizon Go-val mindenképp lehet nézni határon túl is, hiszen erről szól a rendelet, hogy az itthon előfizetett csomagod egész Európában tudd nézni. Amiről a cikk szól az szerintem az, hogy azon romániai kábelhálózatokon, melyek a továbbítják az M4 csatornát, a csatorna a meccsek idejére kódolva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69704) 4Grider válasza vasg (#69703) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy ha a jogtulajdonos ragaszkodik egy adott korlátozáshoz, azt simán keresztül tudja verni a rendszeren. Mint ahogy a Viasat3 sem nézhető Magyarországon sem UPC ip címtől különböző ip címről a Horizon Go-n, úgy a csak Magyarország területére közvetítési joggal rendelkező adás is letiltható külföldön.
Ha ez ennyire fontos kérdés, akkor meg kell kérdezni a UPC valamelyik gyors elérési lehetőségén (pl. FB).

(#69705) Zimi91 válasza vasg (#69703) üzenetére


Zimi91
tag

BBC iPlayer-ét se lehet sajnos Magyarországon nézni, pedig 4K/UHD-ban adják a VB-t... :/:)

(#69706) LouiS22 válasza 4Grider (#69699) üzenetére


LouiS22
veterán

Kevered a szezont a fazonnal.

Ahogy már többször le lett írva: a hazai jogtulajdonos KIZÁRÓLAG Magyarországra vette meg a sugárzási jogokat (including online jogok). Hovatovább, olyan is van, hogy tévében megy valami, ám online nem (ezt hívják blackoutnak). A közhiedelemmel ellentétben a tévézés nem jószolgálati valami, hanem kőkemény üzlet. Főként sportjogoknál.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#69707) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok
tapasztalt már valaki ilyesmit, h hirtelen a Chrome az új oldalak betöltése helyett alkalmanként a modem beállításai oldalt hozza be?
"sign in to view or modify your Wireless Gateway settings."
(UPC Connect Box)

(#69708) fsdb válasza VÁMpír (#69707) üzenetére


fsdb
aktív tag

Néhány oldalnál. Nem tudom van-e köze ehhez Nagykátán a vihar miatt olyan éjféltől reggel 4-5-ig áram sem volt. Nem csak a chrome csinálja.
Valamilyen pótkocsi takaró ponyva most is ott lóg a vezetékeken villany, optikai szálak, bekötő doboz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69709) ArthurShelby válasza süti5 (#69698) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Használj vpn-t.
Ha van erre képes otthoni routered, akkor azzal, ha nincs, akkor is meg tudod találni a módját.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69710) Toth_Jani válasza VÁMpír (#69707) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen néha megteszi, a modem jelszóbekérő oldalát adja be, mintha nem lenne Internet csatlakozás.

(#69711) oppo


oppo
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudja milyen frekin van az Epic Drama Nyíregyházán?
UPC frekvencia táblázatában még nincs benne.

(#69712) ArthurShelby válasza oppo (#69711) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A frekvencia kiosztása a tv-nek nem mindenhol ugyanaz? Csak a régiókód más (illetve még a helyi csatornák).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69713) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#69712) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem mert településenként eltérő tipusú hálózatok vannak kiépítve léteznek 850 750 700 650 550Mhz-s rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#69714) VÁMpír válasza Toth_Jani (#69710) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

más böngészővel is ezt csinálta.
de modem újraindítás után úgy tűnik most OK...

(#69715) kabelmania27 válasza VÁMpír (#69714) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.
Modem oldalán haladó beállítások, majd hálózat állapota, utána letöltés és feltöltési fülek.

[ Szerkesztve ]

(#69716) gduck válasza Gubek-Einste (#69695) üzenetére


gduck
addikt

A UPC--nél kell a hely az analógnak! :DDD

(#69717) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Rövidesen lejár a határozott idejű szerződésem.
Ebben az esetben új szerződést vagyok köteles kötni vagy a meglévő opciók élnek tovább a kedvezményekkel együtt?

A számla mellékletében egy sor arról biztosít, hogy "a szolgáltatás díja változatlan marad", majd részletezi az általam igénybe vett csomagokat egyesével, ami szerint közel duplájára növekszik az összérték.

(#69718) TeeJay


TeeJay
félisten

Bejövő főkábelen 3-as osztó van
1 modem 1 Horizon 1 Smart kártya
Új TV esetén a Horizon box elé tennék egy kettes osztót és még 1 TV-re menne Smart kártya így 3 TV lesz és egyik TV kábel ketté osztva.
Mennyire para hogy akadni fog a digitális TV?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69719) 4Grider válasza bostone (#69717) üzenetére


4Grider
nagyúr

A meglévő előfizetés határozatlan idejűvé válik. Egy hónappal előtte írják a számlalevélben, ha emiatt emelnek az áron, nálam nem mertek, mert megjelent optikával a digi is...

(#69720) 4Grider válasza TeeJay (#69718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Puding próbája az evés. Milyen a mostani tv-n a jelerősség, ha a koaxot közvetlen bele dugod? Vagy abszolút nem rendelkezik dvb-c tunerrel?

(#69721) blakey válasza TeeJay (#69718) üzenetére


blakey
félisten

Nem fog akadni ha kiegyenlített az osztás, nálam is hasonló, azaz a bejövő kábel egy 3-as leágazóhoz csatlakozik aminek 2 kimenete -8dB és a másik -2dB körül van, utóbbihoz csatalkozik egy 10 méteres kábel majd egy 2-es splitter, mindenhol közel azonos a jelerösség, akadás akkor van ha a szolgáltatónál is akad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69722) TeeJay válasza blakey (#69721) üzenetére


TeeJay
félisten

hát fene tudja most milyen csillapítások vannak
tetőtérben 3-as osztó ott nyílván a modem megy a legkisebb csillapításra

a két TV felé meg nagyobb csillapítás
és most az egyik TV felé menő kábelre még ráraktunk egy kettes osztót és úgy nézem
a Horizon box nem panaszkodik az megy szépen rajta
az LG TV lesz majd kérdés kártyával tetszeni fog-e neki

bár mivel az utca elején van a UPC doboz meg van erősítő is pár házra tőlünk szerintem nagyon jók a jel/zaj tartalékok

TC ezt adja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69723) blakey válasza TeeJay (#69722) üzenetére


blakey
félisten

Nem hinném, hogy gond lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69724) bostone válasza 4Grider (#69719) üzenetére


bostone
addikt

Köszönöm a választ.
Mindenesetre felveszem a kapcsolatot, nehogy meglepetés érjen.

(#69725) TeeJay válasza blakey (#69723) üzenetére


TeeJay
félisten

Egerben ilyen kettes osztót találtam
remélem jó lesz hozzá :DDD
Kabelmania? vélemény?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69726) pjen válasza TeeJay (#69725) üzenetére


pjen
félisten

Nem tőlem kérdezted, de jó az.

(#69727) kabelmania27 válasza TeeJay (#69725) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél ilyen van, nincs vele gond bekötheted.

(#69728) TeeJay válasza kabelmania27 (#69727) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi teszi a dolgát úgy néz ki
Horizon Box sem panaszkodik, ma már az új TV-t is beüzemeltem és az ingyenes csatornák mennek kártya nélkül is. M4 HD jó hogy megy mert kártyát nem tudtak adni majd szerdán hozza a futár és addig is tudjuk nézni.

tökéletes az adás úgy látszik van bőven jel felénk és nem gond a dupla osztás sem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69729) AtHoS válasza TeeJay (#69728) üzenetére


AtHoS
nagyúr

BOX csere után nálunk is rendben vannak a csatornák és a BOX is indul mikor bekapcsoljuk, nem akad le b007-el, viszont ma fateromnak volt egy érdekes megjegyzése, miután rákérdeztem a UPC box rendben bekapcsolt-e? Persze el is felejtette megnézni, mert oszlopcseréznek Émász-ék az utcában és egész héten napközben nem volt itt UPC hálózat, miközben áram volt. Szóval gyorsan bekapcsolta, váltogatott néhány csatornát, megnézte megy-e a spíler, aztán benyögte: visszaváltok a digi-re, mert azon jobb a kép

32LG3000 HDready TV-re van kötve, default auto képmód van a UPC BOX-nál
Történetesen műholdas digi van, de azért mondjátok már mit nézzek meg, mert nem gondolnám, hogy a tányéros digi jobb lenne a UPC-s kábelnél :F hacsak nincs a BOX-nak valami "extra" képjavítása, ami nem tetszik faternak és a pár éve nézett digit választja inkább

Majd rákérdek mi tetszik neki jobban a digis adás esetében

read-only mode on the forum

(#69730) kpityu2


kpityu2
őstag

Nem tudom mi van ezzel a céggel, már 3-4 hónapja képtelenek megmászni az oszlopot, hogy ráncba szedjék a kábelt. A csatornák fele akadozva jön, van ami egyáltalán nem. :F

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69731) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

29es körzetben Nagykátán megszűnt a régi tv szolgáltatás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#69732) kabelmania27 válasza kpityu2 (#69730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Amennyiben megírod a modem értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.

(#69733) fsdb válasza enginev3.0 (#69731) üzenetére


fsdb
aktív tag

Már egy ideje, amióta az optika megy. Nincs csak DVB-C-ben kódolatlan. Én mondjuk nem élek vele.

(#69734) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Ha valakinél, csak internet előfizetés van, Technicolor modemmel, tud tv-t nézni, ha tesz be egy Splittert, s a tv be onnan antenna kábelt?

Köszönettel!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69735) pjen válasza pkaresz (#69734) üzenetére


pjen
félisten

Ha szerencséd van,esetleg,de nek valószínű.Próbának nem is kell osztó.Veszel egy csavaros végű antenna dugót.Arra rá tudod tekerni a kábelt ami a beltéribe megy.

(#69736) 4Grider válasza pkaresz (#69734) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez attól függ, hogy feltették-e a notv szűrőt az oszlopon/szekrényben a kábelre. Ha igen, akkor nem sok olyan freki marad, amin jön tv...

(#69737) pkaresz válasza pjen (#69735) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ok, de akkor nem lesz NET.
Jah, próbának, értem, köszi! :R

(#69736) 4Grider: csak az M4 kellene! :-) Foci VB. :)
Az szabadon fogható, ha jól tudom. :)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69738) pjen válasza pkaresz (#69737) üzenetére


pjen
félisten

Azért írtam,hogy próba,ha megy vehetsz osztót.Persze egy ezresből meg van.

(#69739) 4Grider válasza pkaresz (#69737) üzenetére


4Grider
nagyúr

TV előfizetőknek persze, hogy szabadon fogható. De te azt írtad, hogy csak internetre fizettél elő...

(#69740) ataB válasza süti5 (#69698) üzenetére


ataB
csendes tag

Rossz hír, innen Erdélyből: tényleg nem megy az M4 sport streamje.
2006-ban csak a határon belülre vették meg jogokat, 2012-ben a szerződést meghosszabbították, a mostani VB-re is érvényes:
https://www.hirado.hu/video/2018/06/13/a-foci-vb-kozvetitesi-jogai-orszaghataron-belulre-szolnak/
A következő nagyobb sporteseményeknél talán másképp lesz.
Én már több eseményt néztem meg magyarországi IP-met adó VPN-en keresztül, fizetős változatot használva jól ment a stream (Hola-vpn stb ingyenesek felejthetőek). Most is így nézem a VB-t, android box okosítja a tévét,az M4 sport app simán eltöröltnek látja a határt :) ... (Privátba megírom a VPN-szolgáltató címét, ne vegye senki reklámnak).
Ha neked lehetőséged van az otthoni szolgáltatásodat megosztani egy kis VPN-en keresztül, akkor menni fog az M4 sport stream, hiszen magyarországi IP címed lesz...

(#69741) gyulazsolti válasza pkaresz (#69737) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hali!

Majd írd már meg, hogy sikerrel jártál-e.
Igaz nekem Ubee EVW 3226 van.
Nálam is csak Net előfizetés van.

[ Szerkesztve ]

(#69742) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok,

Egy ideje nem tudtam belogolni a UPC WiFree-s hálózatokra, nem foglalkoztam vele egy darabig.
Most eszembe jutott, és beléptem a profilomba, itt pedig az látszik, hogy 'leiratkoztam' a szolgáltatásról.
Ahogy rákattintanék a szolgáltatás módosítására, infinite loopba kerül az oldal.

Valaki megnézné, hogy működik e a UPC profilja alatt ez a menüpont?

Köszi :)!

Edit: most már belépni sem tudok, infinite loop, lehet, hogy lehalt a login serverük?

[ Szerkesztve ]

(#69743) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!
Mitől lehet,hogy a twitter nem működik az asztali gépen? ezt írja már pár napja:Hiba
Hoppá, valami hiba történt. Kérjük, próbálkozz később! De pl. nemzetisport oldalán se játssza le a twitter-es videókat. Mobilon wifi-el megy.

Másik dolog: Normális,hogy vályogházban,már 2 szobával távolabb,már addig van jel a connect box-al? Az udvaron nem is megy a wifi.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#69744) kabelmania27 válasza gumisxxx (#69743) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezeték nélküli átvitelt nem garantálják a szolgáltatók.
Nézd meg a modem oldalán elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor a my upc oldalon ki tudod kapcsolni az ipv6-ot vagy 1221-en csak internet hiba menüpontban tudod visszakérni.
Amennyiben nem használod a közösségi wi-free szolgáltatást szintén 1221-en tudod kikapcsolni.

(#69745) Gubek-Einste válasza gumisxxx (#69743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége, teljesen normális, külső antennás eszközökkel sem lenne jobb ugyan onnan nézve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69746) AtHoS válasza AtHoS (#69729) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rálestem a TV beállításaira...persze teljesen más volt a két HDMI-nél belőve, ezért beállítottam a UPC-s BOX bemenetét is ugyanúgy, mint a digisnél van és szemre egyforma "hőmérsékletű" lett a végeredmény. Előtte "opálos" volt a UPC box-nál, szóval user error volt szerencsére :B

read-only mode on the forum

(#69747) Toth_Jani válasza qltsar (#69742) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A WiFree-nek valami hibája lehet mostanában, mert én sem tudok csatlakozni sehová, pedig 2-3 hónapja ha kikapcsoltam a CB-t simán csatlakoztam a szomszédokhoz.

(#69748) qltsar válasza Toth_Jani (#69747) üzenetére


qltsar
addikt

Lehet, viszont nálam ki van kapcsolva a szolgáltatás a profilom alatt. Amióta írtam ide, azóta nem tudok belépni az oldalra.[link]

Valaki megpróbálná, hogy csak az én accountommal van e valami, vagy globális probléma van?

[ Szerkesztve ]

(#69749) gyulazsolti válasza qltsar (#69748) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Be enged, most.

Van hogy nem sikerül, de akkor 10-15 perc múlva megy.

A WiFree-t pedig nekem az utóbbi 2 hétben, 2-szer kellett beállítani, mert valami miatt letiltotta.

Most éppen jó. :) [kép]

(#69750) qltsar válasza gyulazsolti (#69749) üzenetére


qltsar
addikt

Most, hogy írtál pont beengedett, de a bekapcsolásnál megint infinite loop, kíváncsi vagyok, hogy aktív e a szolgáltatás...

Edit: természetesen nem, király az oldaluk :DDD. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.