Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Draken válasza ztsoft (#69895) üzenetére


Draken
őstag

Megyek vissza és kezdem elölről az egészet. Amugyis vissza kell vinnem a régi bazonagy stb-t. Az a baj hogy rám akarta tukmálni az hbo-t kétszer is, és szerintem belezavarodott ő is. Persze mindent úgy csinalt, hogy közben nem mondta reszletenkent, hogy ez ennyi és kész. A végső szerződést részletezve az emailemen láttam először! Eredetileg én a 6970es home mix csomagot szerettem volna, amiben S teló van (mivel így a kedvezőbb) erre meghagyta azt, amit anno kötöttünk!

[ Szerkesztve ]

(#69902) 4Grider válasza Draken (#69901) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szóbeli szerződéskötésnél el kell mondaniuk tételesen, hogy mire fizetsz elő. Arra kell mondjál egy igent. Ha nem figyeltél rendesen és mégis igent mondtál, akkor még ott a 14 napos elállás lehetősége.

(#69903) ztsoft válasza Gyurka6 (#69896) üzenetére


ztsoft
őstag

Az igaz, de azt a "robotok" és egyéb programok nem tudták olvasni. Ma már a képből is simán kinyerik az információt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69904) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#69899) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csillapító nincs bekötve. Az osztó az alsó szinten egy Antronix 4 way splitter -7db out-tal. (A felső szinten jön be a kábel, onnan jön le a -3,5db-es ágon a kábel lentre.)

De ami érthetetlen, hogy ezen a szinten a másik két tv-n nincs akadás, amelyek ugyanerről az osztóról mennek, ráadásul hosszabb koaxon. És itt is idő kell hozzá, hogy elkezdődjön. Pl. a mostani Brazília-Costa Rica-n egy félidő kellett hozzá, hogy először megakadjon a kép.

Ha a bekapcsolástól előjönne a probléma, akkor azt mondom, hogy a koax is ludast, de ilyet én még nem láttam kábel hibánál, hogy csak egy idő után jön elő.

(#69905) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#69904) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed a modem értékeket kilehet számolni kb milyen a bejövő jelerősség.
Milyen tipusú a másik osztó?
Lehet túlmelegszik a box, vagy más probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#69906) #78121280 válasza Draken (#69901) üzenetére


#78121280
törölt tag

Happy Home Mix csomagok szerintem már más néven mennek.

Pesti címekkel próbáltam, mivel úgy néz ki nálunk Vásárhelyen már nem akarnak ügyfelet szerezni, így el is tűntek ezek a kedvező árú csomagok a weboldalról. :F

Happy Home Fiber 120 + Digital Bronze Online Extra Tartalmazza a Nonstop S 5.890 Ft 12 hónap hűség
Happy Home Fiber 500 + Digital Gold Online Extra Tartalmazza a Nonstop S 6.970 Ft 12 hónap hűség

(#69907) Intruder2k5 válasza #78121280 (#69906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ezt dobta DIGI-s területen. [kép]

(#69908) Gergőke88


Gergőke88
addikt

11 napja ilyen csodálatos netet biztosít az Upc.
Kötbér 75e Ft.
Kijöttek nem tudnak mit tenni, gondolkodnak.
Soha többet Upc.

(#69909) kabelmania27 válasza Gergőke88 (#69908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modemértékeket. Milyen modem van nálad?

(#69910) Gergőke88 válasza kabelmania27 (#69909) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fehér új cucc.
Hogy tudom megnézni?
Padláson van osztás. 1 kábel jön be és onnan van 4 lakásra osztva.

(#69911) Gergőke88 válasza Gergőke88 (#69910) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jelszintek:
Letöltés 14dBmV
Feltöltés 57dBmV

(#69912) kabelmania27 válasza Gergőke88 (#69911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haladó beállítások/hálózat állapota/ letöltési és feltöltési fülek.
Határeseten van az adási, azért van gond a nettel, mert csak egy feltöltési freki van.
Modenújraindítás után nem javul?

[ Szerkesztve ]

(#69913) Gergőke88 válasza kabelmania27 (#69912) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem javul. Már többször ki lett húzva....:(
Ami nevetséges hogy 1.5 hét alatt nem képesek kijönni és a hibát elhárítani.

[ Szerkesztve ]

(#69914) kabelmania27 válasza Gergőke88 (#69913) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy lakáson belül milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#69915) Freel


Freel
tag

Üdvözletem.

Idestova 8 éve nincs bekötve TV a házba, csak UPC-s net. Gondolkodom a bekötésen. Tudna valaki arra választ adni, hogy XBOX ONE-on, vagy XBOX ONE X-en hogyan tudok UPC-s TV-t nézni? Annyit tudok csak, hogy a konzolon van HDMI bemenet és a hivatalos oldalon írják is, hogy egy rakás eszközt így rá is lehet kötni. De ez akkor hogy a TV esetében? Ad a UPC valami media boxot és abból HDMI-n jön ki az adás? És adnak hozzá távirányítót is? Vagy hogy?

Köszönöm előre is.

(#69916) Draken válasza #78121280 (#69906) üzenetére


Draken
őstag

Visszamentem, és igen, kiderult, hogy ami volt 1honappal ezelőtt, ezen a területen, amit én is írtam, azt már nem dobja fel nekik sem, ezért ennyi az annyi..ergo marad igy, ahogy tegnap köttetett :/ hiába mondtam, azt mondja, hogy ez inkább új előfizetőknek van már. Szarka akkor sunt..

(#69917) ztsoft válasza Draken (#69916) üzenetére


ztsoft
őstag

Te tudod, én a helyedben inkább vissza mondanám és kezdeném elölről az egészet. Esetleg egy jó ügyfélmegtartót harcolnék ki a lemondás segítségével.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69918) kezo0


kezo0
addikt

Ha nem lenne elég a „bivalyerős” Connect Box lefedettsége... Havidíjért, pfff.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69919) ztsoft válasza kezo0 (#69918) üzenetére


ztsoft
őstag

:C

Van még hova süllyedni. Rá is kerestem az oldalukon, nem is egy fajtát kínálnak, [link].

De ami nem hagyott nyugodni,
Hiheteten sebesség

Akár 10/100/1000 Mbp/s-es teljesítmény otthonod villamoshálózatán keresztül.

Ugyan, ez a szöveg kinek a fejéből pattant ki? Egy, "Akár 1000", nem kell a 10, 100. Kettő, "Mbps" vagy "Mb/s", olyan nincs, hogy "Mbp/s".

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69920) LouiS22 válasza kezo0 (#69918) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez nagyon kínos :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#69921) Gergőke88 válasza kabelmania27 (#69914) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia
Ilyennel

(#69922) Gubek-Einste válasza kezo0 (#69918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban is volt már róla szó, egy sima wifi-s Powerline eszközpár, ajánlatosabb saját magadnak megvenni máshol egy ilyet.
HomePlug AV2-est szabad csak venni manapság.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69923) kabelmania27 válasza Gergőke88 (#69921) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó.
Nézd meg nincsenek-e kilazulva az f csatlakozók az osztónál és a modemnél.

(#69924) Draken válasza ztsoft (#69917) üzenetére


Draken
őstag

Szerintem ezek után már sok esély nincs, max visszamondhatom, elállok az új szerződéstől és szerződés lejártával átmegyek máshova, bár tudják ők is szerintem, hogy azon a területen bezony digi nincs jelen csak a té, így nem fognak ajánlani kedvezőbbet, pedig mondom, 1-1,5hónappal ezelőtt tuti benne volt ez a 6970huf-os csomag is, csak akkor még nem voltam 2hónappal a mostani szerződés lejárta előtt..mondták, hogy jöjjek vissza júniusban, na akkor meg már kivették ezt a lehetőséget..

(#69925) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#69905) üzenetére


NoOne1976
őstag

A furcsa nekem az, hogy a jelszint/minőség, ha a tv-be kötöm közvetlenül a kábelt, akkor 100/100, míg a Horizonon alacsony. Természetesen a tv-n így nincs is akadás. De sajnos a visszanézés funkció miatt kell a box, így nem cserélhetek kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#69926) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#69925) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A box alacsonyabb jelerősséget mutat, nem egyformán viszonyítanak a készülékek.
Modem értékek rendben vannak, a feltöltés közel van az 50-hez.
Melyik osztóba van kötve a modem?

(#69927) gduck válasza kezo0 (#69918) üzenetére


gduck
addikt

Nincs ezzel semmi probléma, nagy területnél hasznos egy wifi repeater. Nem ez minősíti a Connect boxot, amivel nekem továbbra is 0, azaz NULLA problémám van ;)

[ Szerkesztve ]

(#69928) ztsoft válasza Draken (#69924) üzenetére


ztsoft
őstag

Amire én céloztam, vissza mondod az új szerződést, vársz addig, amíg kevés idő lesz már csak hátra a mostani hűségedből (1, 2 hét, esetleg 1 hónap), majd telefonon (1221) felhívod Őket és a lemondás menüt választva közlöd az ügyintézővel, hogy ha nem adnak valami elfogadható árú csomagot, akkor lemondasz mindent.

Praktikákról meg itt a fórumon sokat olvashatsz, sokan leírták már a saját történetüket (köztük én is) ez ügyben.

A többi már rajtad múlik, hogy hogyan döntesz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69929) powers


powers
tag

Úgy látom tényleg megszűntek a happy home mix csomagok,most csak ezek vannak: [link]

(#69930) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#69926) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ahogy írtam, az alsó szinten a 4-es osztó esetén már egyforma mind a 4 kimenet. Ebből megy az egyik a modembe. Másik 3 pedig 2 boxba és 1 CI modulos tv-be.

Még egy fatális véletlenre tudok gondolni. A koax kábel valahol meg van törve egy kicsit és ha a tv-be kötöm közvetlenül, akkor pont "jól hajlik" a koax, míg ha a boxba, akkor pedig rosszul. Vagy ez hülyeség?(OFF)

(#69931) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#69930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, rendben van a bejövő jelerősség.
Ennyi meghajlást elvisel a kábel, nézd meg ha megmozdítod a kábelt kockásodik-e az adás.

[ Szerkesztve ]

(#69932) canniball válasza #78121280 (#69906) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi az az "online extra"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69933) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Hello, másnak is megszűnt a feltöltés Nagykanizsa környékén? Olyan alacsony a sebességem, hogy a Speedtest nem is tudja mérni. A UPC mérőkéje az összefoglalóból latency test errort dob.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69934) #78121280 válasza canniball (#69932) üzenetére


#78121280
törölt tag

Gondolom csak online elérhető meghatározott területeken, vagy a fene tudja. :DDD

(#69935) kabelmania27 válasza VoidXs (#69933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemújraindítás után javul a helyzet?
Nézd meg milyenek a modemértékek.

(#69936) VoidXs válasza kabelmania27 (#69935) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak várnom kellett, most már jó. Egyébként ugyanazok voltak a modemértékek (40-50 dBmV), és újraindítás sem segített, ellenben negyed órát kellett rá várni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69937) tomp


tomp
félisten

RTL Klub HD és MTV Live HD napok óta hajlamos a kockásodásra. 1-2mp-et kockásodnak.
Jelerősség 91%, minőség 100% stabilan, nem ingadoznak.
Amióta van ez a jelenség a visszanéző olykor nehezen indul el a Cisco boxon. Azaz elindul de kocka tenger az egész. Újra el kell indítani, hogy jó legyen. Ez után már tökéletesen megy és nincs kockásodás.
Nincs sehol sem meglazult csatlakozás.

(#69938) ztsoft válasza tomp (#69937) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is hasonló a helyzet. MTV Live HD (594 MHz, 91/100 %), RTL Klub HD, Discovery Science (610 MHz, 90/100 %), eddig ezek kockásodtak (igaz, mostanában ritkán nézek TV, inkább netes tartalmat fogyasztok).

Box nincs, így a visszanézőt nem tudom tesztelni. Viszont van 1 %-os packet loss is a bix.hu-ra. Valami kezdi megadni magát.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69939) gduck válasza ztsoft (#69938) üzenetére


gduck
addikt

UPC-s default gateway-re is van 1% packet loss?

(#69940) ztsoft válasza gduck (#69939) üzenetére


ztsoft
őstag

Az bajom, hogy nagyon kiszámíthatatlan a viselkedése (mind net, mind TV esetén), van egy 1 - 10 mp-es tartomány, mikor konkrétan használhatatlan a szolgáltatás, de utána mintha elvágták volna, tökéletes. A következő alkalom lehet egy órán belül is, de lehet több nap után, vagy akár több hét után (kép). Így hiba bejelentést sem tudok tenni, mert nehéz lenne bizonyítani, főleg ha a két esemény közt több hét is van.

Most ezt kaptam a default gateway-re és a bix.hu-ra (egymás után futtatva):

--- 176.63.51.254 ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99151ms
rtt min/avg/max/mdev = 5.990/8.693/25.768/3.362 ms

--- bix.hu ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99149ms
rtt min/avg/max/mdev = 14.296/17.585/34.232/4.081 ms

LEDE-ből ki lehet valahogy nyerni az aktuális default gateway-t? Így tudnám azt is monitorozni, talán többet segítene.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69941) gduck válasza ztsoft (#69940) üzenetére


gduck
addikt

Pl. az ip r paranccsal ;)

[ Szerkesztve ]

(#69942) ztsoft válasza gduck (#69941) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért ennyire nem egyszerű, a monitorozó program a NAS-on van (mert egy esetleges áram kimaradás esetén eltűnne az összes adat a LEDE-ből), így a hálózaton keresztül kellene megoldani.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69943) ztsoft válasza ztsoft (#69942) üzenetére


ztsoft
őstag

Meg is van! :C Köszi a parancsot :R , ssh-val kiegészítve meg is kapom, még egy kis kozmetikázás, egy shell script-ben megoldom az egészet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69944) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Connect box-on és Horizonon keresztül megy a szolgáltatás, illetve jelenleg csak részben. A TV működik, de se net se telefon. (XVI. kerület, Cinkota)

Modem újraindítást próbáltam, de nem segített, a készülék elején a le-fel nyilak zölden villognak, alul a led fehéren világít (a wifi jel is világít).

Nagy nehezen sikerült megnéznem a modem értékeit és logját.
(Wifin és kábelen keresztül is folyton visszadob a főmenübe és újra be kell lépni jelszóval, 2 géppel és több böngészővel is próbáltam.)

Csatoltam a screenshotokat:

[status]
[downstream]
[upstream]
[config]
[log]

Próbálkozzak meg egy resettel?
Ha az se segít marad az ügyfélszolgálat?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#69945) tPedro_ válasza tPedro_ (#69944) üzenetére


tPedro_
őstag

Sima áramtalanítás után a Boxon az alsó led fehéren világított, a le-fel led pedig zölden villogott.

Csináltam egy resetet, most az alsó led is zölden villog.

(#69946) ztsoft válasza gduck (#69939) üzenetére


ztsoft
őstag

Most épp a Viasat 3 HD kockásodott, csináltam is gyorsan tesztet az alapértelmezett átjáróra, szépen megugrott a ping.

--- 176.63.51.254 ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99163ms
rtt min/avg/max/mdev = 4.734/45.742/1380.673/192.398 ms, pipe 2

Ennyi volt, ismét jó minden. :W Az a valami igazán megadhatná már magát, kezdem unni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69947) kabelmania27 válasza tPedro_ (#69944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Úgy tűnik azért nincs internet/telefon mert nincs visszirány vagy más probléma van ezért a modem nem tud szinkronizálni.
1221-en jelentsd be a problémát, lehet az automata mondani fogja, hogy a környéken máshol is kimaradás van.

(#69948) headhunter


headhunter
addikt

Lemaradtam a 2018. június 17. vasárnap 15:20 - 16:10 sugárzott Vadállat a családomban I. évad 1. részéről. [link]

Viasat Nature History HD nincs benne a Horizon GO-nál visszanézhető csatornák között.

Felvette valaki és megtudná osztani? (MeGA vagy más fileletöltő oldalon)

[ Szerkesztve ]

(#69949) ztsoft válasza ztsoft (#69946) üzenetére


ztsoft
őstag

Immáron az átjáró is szerepel a mérésben. Most akkor a UPC és köztem van valahol a hiba?

(#69948) headhunter
Szerintem rossz helyen keresed. Ha az illető hajlandó is lenne feltölteni valahova, ha ki is tudná menteni az adott eszközről, még akkor is kicsi rá az esély, hogy meg tudnád nézni, mivel a felvétel kódolva van.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69950) o.gaby válasza ztsoft (#69946) üzenetére


o.gaby
tag

Akinék akadozik jelentse már be, mert én bejelentettem és azt jelezték vissza, hogy nem központi hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.