Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) viktorhu válasza Watercolour (#68398) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott kezdtük, hogy ha nincs mögötte publikus szerver, ami az átlag felhasználóról elmondható. A betöréses hasonlat meg teljesen irreleváns (nem zárom be az ajtót), mert az ajtó zárva van, legfeljebb ha odatolnak egy követ elé, nem tudom kinyitni. Az az ajtó, ami nem akadályozza meg, hogy követ toljanak elé, ezek szerint hulladék, ha már az ajtós hasonlathoz ragaszkodsz.

Ha csináltatsz ilyen riasztórendszert, az első dolog, amit javasolni fognak, hogy GSM-alapon működjön, mert a betörő a netkábel elvágásával fogja kezdeni a műveletet.

Tehát elvileg előfordulhat, hogy odatolja valaki a követ a bejárati ajtó elé, de a gyakorlatban ez nem annyira jellemző, hogy ettől kelljen rettegnem.

(#68402) mikung válasza viktorhu (#68401) üzenetére


mikung
aktív tag

GSM riasztó ... mármint csóri 2G GSM ? Hívással, SMS -el ? ... csak mert azokat a legkönnyebb kiiktatni. 900&1800 MHz zavarás és annyi volt. Földkábelt viszont elég látványos dolog éjfélkor markolóval elvágni, de ha vidéken laksz és mindenképp valami GSM, akkor egy 2/3/4G mobilnetes router ami értelemszerűen átvált más frekvenciára ha valahol zavarás van, a teljes spektrumot zavarni meg gondolom elég eszközigényes egy sima betöréshez. ;]

Már írtak rá egy módszert hogy tudhatják meg az IP címed. Semmilyen publikus szolgáltatást nem kell futtatnod.

[ Szerkesztve ]

(#68403) Watercolour válasza viktorhu (#68401) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Egyáltalán nem értem, hogy miért lovagolsz ezen a szerveren és milyen kapcsolatban van egy "publikus szerver" megléte a problémával.

Ha az én hasonlatom teljesen irreleváns volt, akkor amit csavartál rajta már végképp teljesen értelmetlen.

Nem csináltattam semmilyen riasztórendszert, pártízezer forintért vettem egy okosriasztót. Tisztában vagyok a limitációival, csak szimplán példát írtam arra, hogyan lehet visszaélni a Connect Box biztonsági hibájával.

(#68404) viktorhu válasza Watercolour (#68403) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért irreleváns a hasonlat, mert egy ilyen támadással nem törnek be a rendszerbe, és nem is nyernek vele semmit. A szervert meg te hoztad fel az otthoni szerverről való publikus képmegosztással ip cím alapján. Egyelőre elmaradt az Armageddon minden ijesztgetés ellenére, szóval a gyakorlat igazolja, hogy ez nem hétköznapi veszély egy otthoni felhasználónak. Természetesen nem a rettegéshez való jogodat vitatom, meg biztos milliók készülnek otthon, hogy ledosolják a Józsit meg a Mari nénit, csak nem tapasztaltam as átlag felhasználóra releváns hátrányokat.

(#68405) Watercolour válasza viktorhu (#68404) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"otthoni szerverről való publikus képmegosztással ip cím alapján"

Olvasd el mégegyszer a postomat, mert semmilyen otthoni szerverről és "IP cím alapú képmegosztásról" (bármi is legyen az) nem beszéltem. A webszervert azért emlegettem, mert a felvázolt módszerhez szükséges az, hogy hozzáférjek a webszerver accesslogjához, amiről a képet beágyazom a fórumba. Hogy erről hogyan jutottál el a Connect Box mögött hostolt "publikus szerverig", arról gőzöm sincs.

Valóban nem törtnek be a támadással a "rendszerbe", viszont megbénításával komoly kellemetlenséget okozhatnak, vagy egyéb biztonsági réseket nyithatnak (például az internet nélkül működésképtelen okosriasztó esete).

Bár nyilvánvalóan szórakoztató vicceskedni a problémán, ennél kisebb biztonsági hibák elbagatellizálásából is voltak már hatalmas pofáraesések.

[ Szerkesztve ]

(#68406) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Az normális, hogy mióta megkötöttem az 500-as netet ezzel az új csodaboxal még a 100mbit/s sincs meg. Előtte cisco modemmel 120-as netnél nem volt gond megvolt a sávszél :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#68407) Lazarski válasza Bagira01 (#68406) üzenetére


Lazarski
kezdő

Még mindig ott tartunk(ha visszaolvastál volna néhány sort), hogy a CB nem okoz sebességproblémát! Nem tudom miért mániája ez mindenkinek. Mivel több csatornát képes egyszerre használni, mint bármelyik másik UPC által adott modem, így alapvetően stabilabban hozza a sebességet, az 500-as csomagot csak ezzel tudod kihajtani. Ha gond van nálad, akkor az másból fakad.

[ Szerkesztve ]

(#68408) kabelmania27 válasza Bagira01 (#68406) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nincs meg a gigabites lankapcsolat 94Mbit a max.
-=RelakS=- : Ezek az értékek rendben vannak. Milyenek a feltöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#68409) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#68408) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Épp akartam írni, hogy most már mind1, süvít a net, ehhez képest a Speedtest kuka :D

Újraindítva a mérést most jött az 500/20, viszont délután még a 2 emelettel feljebb lakó szomszédasszony is megtalált minket, hogy nincs tv. Merthogy az sem volt egy ideig...

Csatorna Frekvencia (Hz) Jelszint (dBmV) Jelsebesség (ksps) Moduláció Csatorna azonosító
1 33200000 47 5.120 64qam 14
2 59800000 48 5.120 64qam 18
3 53200000 47 5.120 64qam 17
4 46600000 47 5.120 64qam 16
5 40000000 47 5.120 64qam 15
6 26600000 47 5.120 64qam 13

Csatorna Csatorna típusa T1 időtúllépés T2 időtúllépés T3 időtúllépés T4 időtúllépés
1 2.0 0 0 11 0
2 2.0 0 0 0 0
3 2.0 0 0 0 0
4 2.0 0 0 0 0
5 2.0 0 0 0 0
6 2.0 0 0 0 0

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68410) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#68409) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://sebesseg.upc.hu/ oldalt próbáld
Ezek az értékek is rendben vannak.
Max annyi teendőd van, hogy megnézed az F csatlakozók nincsenek-e kilazulva osztónál/modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#68411) kezo0


kezo0
addikt

Friss számlalevélen írják:

"2018.05.07-től az egyes csatornák szerepeltetésének vállalt időpontjának lejárata miatt a digitális csatornakiosztás csatornasorrendje módosításra kerül: az AMC HD műsorcsatorna a 83-as csatornahelyről a 69-esre kerül."

Logikailag ott is van a helye, közvetlenül a saját SD-változata utáni helyen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68412) MasterDeeJay

2 napja felhívott egy 0615100961-es szám aki upc csomagajánlatot akart bemutatni. Mondtam hogy nincs rá szükségem. Ez a szám azóta hívogat néha (6x hívott) de ha felveszem lerakja, visszahívom lerakja.
Ez mi lehet?

(#68413) Robi_73 válasza Lazarski (#68407) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem ez nem mánia, csak idáig a nagy többségnél nem volt ilyen gond. Azért az gáz, hogy az 500-as net az ötödét tudja csak. Egész biztos a hálózat a szűk keresztmetszet, mert én is csak a hajnali órákban tudok mérni 400 Mbit/s körüli értékeket. Régebben a 120-as és a 240-es net is max sebességgel hasított (néha többel). A wifi pedig katasztrófa, a CB-vel egy helységben levő eszközök is állandóan eldobják a netet. Az összes csatornán ezt csinálja és emiatt már cserélték a CB-t, de semmi változás. Én kétszer is nemet mondtam a CB-re, de mivel így tudtam kialkudni jobb ajánlatot bevállaltam ezeket a nyűgöket. Modem módban nincs gond. A telefonvonal nálam zajosabb lett a CB-vel, és néha ha nem vesszük fel a telefont, és a hangposta lép életbe addig csörög a telefon amíg ki nem nyomjuk manuálisan. :(

Robi73

(#68414) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#68412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Automata. [link], [link]

(#68415) vargalex válasza MasterDeeJay (#68412) üzenetére


vargalex
félisten

Engem is erről a számról hívtak az UPC-től, hogy ajánlák az 500 Mbps-es netre bővítést némi felár ellenében. Nem kértem, azóta nem is hívtak.

Alex

(#68416) Binyuuu


Binyuuu
újonc

Sziasztok!

UPC Kábelezéshez kérnék segítséget. Adott egymás mellett 3 szoba. a "szoba 3 bejövő koax"-nál van egy süllyesztett 65-ös dobozban a bejövő koax, Itt lenne egy Tv, ezen kívül még a "szoba 2" és "szoba 1" ben lenne Tv. Délelőtt beszéltem telefonon a UPC-s ügyfélszolgálat-al, ahol egy hölgyemény nem túl meggyőzően magyarázta el hogyan is kellene kikábelezni a UPC-hez. Kérdésem a következő lenne a rajzon látható módon megfelelő a kábelezés a UPC-hez? További szép napot. Üdv!

(#68417) mikung válasza Binyuuu (#68416) üzenetére


mikung
aktív tag

Tkp. így is lehet, mondjuk én a "Szoba 2" TV -nél osztanám el a sárgát, nem vinnék oda 2 koaxot, a modemhez meg tapot raknék. Szintén a "Szoba 2" tv -hez raknék egy AP/Switch kombót, így lenne +2 extra utp port.

(#68418) Gubek-Einste válasza Binyuuu (#68416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tökéletes ez az elrendezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68419) pjen válasza Binyuuu (#68416) üzenetére


pjen
félisten

Utp t nem próbáltam, de a coax:65 doboz 2 és osztó, következő szoba megint kettes osztó. A hármas osztó ugyanannyit csillapít mint a két kettes, de nincs plusz kábel csillapítás.egyébként úgy, is jó ahogy rajzoltad. UPC megcsinálja ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#68420) Binyuuu válasza pjen (#68419) üzenetére


Binyuuu
újonc

Igen, megcsinálnák, csak most van a lakásban felújítás, és azt kérte a tulaj, hogy ha lehet akkor most készítsünk mindent, elő a upc-hez. Nem akarja, hogy ha kész a lakás, akkor vezetékek menjenek a szegőn, ill csatornában. Tehát marad a csövezés. Köszönöm mindenkinek, a segítőkészséget, és a gyors válaszokat. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#68421) kabelmania27 válasza Binyuuu (#68416) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Jó lesz a kábelezés, két tévé és egy modem esetén olyan hármas osztót szokott a technikus bekötni, amelynek egyik kimenete kevesebbet csillapít, erre a kimenetre mehet a modem.

(#68422) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom elérni a UPC connect box-ot, ha modem mode-ben van? Tegnap átraktam router mode-ból modem mode-ba, és azóta nem tudok távolról a géphez hozzáférni (Remote Desktop Connection-t használok). A port forwardolva volt a connect boxban, és eddig működött is, használtam rednszeresen. De amióta átraktam modem mode-ba, nem tudok a géphez egyáltalán csatlakozni, és a normál IP-n keresztül nem érem el a connect box-ot.
A gép amit távolról akarnék elérni közvetlenül a connect box-hoz csatlakozik. Átrakjtam esetleg a routerre? (ASUS RT-AC68U).

Köszönöm!

(#68423) kali válasza laci06 (#68422) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Próbáld meg a 192.168.100.1 címen.

(#68424) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#68414) üzenetére

Na ma megint hívtak és végre emberi hang szólt bele, mondtam hogy nem szeretnék több hívást.
Most androidba beállítottam tiltólistára.
Gondolom rossz a rendszerük ezért hívogatnak össze vissza.

(#68425) VeryByte válasza laci06 (#68422) üzenetére


VeryByte
őstag

Rakd át, router-en meg port forward.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#68426) ates2


ates2
senior tag

Na ilyen se volt még,hogy 23:35 kor azt mondja be az automata,hogy magas a terheltség hívjam őket később,gondolom a gond az,hogy külföld fele packet loss van és minden WoW LOL os telefonálgat :D

(#68427) pjen válasza ates2 (#68426) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem mindíg azt mondja,nem kell vele foglalkozni.

(#68428) kezo0 válasza pjen (#68427) üzenetére


kezo0
addikt

+1, bármilyen napszakban ezt mondja, akár hajnali fél 4-kor is. Engem ez nem szokott visszarettenteni. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68429) ates2 válasza kezo0 (#68428) üzenetére


ates2
senior tag

Hmm nekem eddig nem mondta :)

(#68430) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok,

Van egy Mediacardom, ami még nem működik (ez annyira nem érdekes, elvileg ma jön valamikor a UPC-s ember megnézni közelebbről).

Ami viszont érdekelne és amit nem bírok teljesen megérteni:

A leírásában az van, hogy a digitális csatornakeresést akkor végezzem el, amikor a kártya nincs benne a TV készülékben, és az előbb beszéltem a nénivel telefonon, aki szintén kivetette a kártyát a TV-ből és úgy kerestette újra a csatornákat. Valaki el tudná magyarázni, hogy miért nem lehet bent a kártya csatornakereséskor? :U

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#68431) blakey válasza fleetcmd (#68430) üzenetére


blakey
félisten

Benne maradhat, már 100x hangoltam úgy a tv-ket, tehát nem kötelező kivenni, de gondolom régebben volt olyan tv ami nem szerette ha kártya is van benne hangolás közben, én még olyannal nem találkoztam, kb 8 tv-ben használtam médiakártyát, mindegyik tudott úgy hangolni, hogy benne volt a kártya.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68432) Toth_Jani válasza fleetcmd (#68430) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy azért mondják, mert ha kártya nélkül nem talál a TV csatornát akkor felesleges belerakni a kártyát, mert úgy sem fog.
Maga a kártya amúgy sem "veszi" a TV műsort, csak a kódolást oldja fel.

(#68433) Teaway válasza ates2 (#68426) üzenetére


Teaway
veterán

Este hatkor is azt mondta, pedig akkor minden „rendes” ember a kocsmában van :D

Nincs itthon csokid??

(#68434) fleetcmd válasza blakey (#68431) üzenetére


fleetcmd
tag

@blakey és @Toth_Jani

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#68435) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Milyen házerősítőt érdemes venni UPC rendszerhez?

:R

(#68436) pjen válasza erahurka (#68435) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell,erölködő?A UPC kiépíti működő képesre a rendszert 3 Tv re.

(#68437) erahurka válasza pjen (#68436) üzenetére


erahurka
félisten

De nem működőképes, és azt mondták, ez az egyetlen megoldás :U

(#68438) laci06 válasza VeryByte (#68425) üzenetére


laci06
senior tag

Köszi, valóban megoldotta a dolgot.

(#68439) Intruder2k5 válasza erahurka (#68437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy olyan házerősítő, ami alkalmas a visszirányú jelek továbbítására (erősítésére) is, nem olcsó dolog, ráadásul ha Te veszed meg, akkor Te is felelsz a működéséért, nem reklamálhatsz ha azzal sem lesz jó, Neked kell beállíttatni, stb. Pl. ez szerintem megfelelő lenne, de azért ezt erősítse meg más is:

TRIAX GHV 930 szélessávú házerősítő

Én azért inkább ütném tovább a UPC-t, az ő kötelességük, hogy elégséges jelet biztosítsanak a szolgáltatás átadási pontokon. Ha pedig nem megfelelő minőségű a szolgáltatás, akkor kötbérigényt kell benyújtani, onnantól majd jobban fognak igyekezni megoldani a problémát, ahelyett, hogy rád hárítják azt.

(#68440) pjen válasza erahurka (#68437) üzenetére


pjen
félisten

UPC mondta?Akkor Ők megtudják mondani.Én egy széles sávú az UHF sávban legalább 20db tudó szabályozható erősítőt vennék.Hallgass az előttem szólóra.

[ Szerkesztve ]

(#68441) erahurka válasza Intruder2k5 (#68439) üzenetére


erahurka
félisten

Azt mondta a csávó hogy erősebb jelet nem tudnak küldeni, mert akkor az egész utcát csillapítani kéne, de az nem járható út. Én nem vágom annyira ez mit jelent :F

3 tévé van amúgy plusz a net. Le van ez valahol írva, hogy jogszabályok szerint ehhez biztosítaniuk kell a kraftot?

[ Szerkesztve ]

(#68442) Intruder2k5 válasza erahurka (#68441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jogszabályban biztosan nincs, szerintem az ÁSZF-ben le van, ott nézz utána a minőségi célértékeknek.

(#68443) erahurka válasza Intruder2k5 (#68442) üzenetére


erahurka
félisten

Azt tudom valahogy ellenőrizni amúgy, hogy valóban a nettel van gond, vagy a VPN kiszolgáló kínlódik valamit? :F

(#68444) Intruder2k5 válasza erahurka (#68443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legegyszerűbb mondjuk egy folyamatos ping-et indítani, és annak a kimenetén látod, hogy az is megszakad-e, amikor a VPN szakad.

(#68445) erahurka válasza Intruder2k5 (#68444) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint net gond? :(

(#68446) erahurka


erahurka
félisten

Egy kettes osztó után egy asszimetrikus hármas mennyire rontaná le a jelet? Arra gondoltam hogy a kettes egyik ága lenne a net, a másik a hármas. A hármas legkevésbé csillapított ága menne a lenti tévére, a maradék kettő lenne fent.

A fent egy SD tévé van meg az enyém, amin csak M1 HD meg Eurosport SD megy 99%-ban, ide szerintem nem fontos a fullos jelerősség. A lenti tévé viszont sokat van használva, és pl. a Nat Geo Wild SD most is meg-megszakad, de annyira nem zavarja szüleimet.

Szerintetek?

Vagy ha a bejövőre menne a tripla osztó, aztán annak a legerősebb ága lenne ketté osztva és az menne fentre, a maradék két ág meg menne netre és lenti tévére?

Melyik lenne optimálisabb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#68447) Intruder2k5 válasza erahurka (#68445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen. Packet loss semmilyen mértékben sem elfogadható, de 6% már nem is kevés.

(#68448) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok ma jött meg az új connectbox és a horizon media box. Az útmutaókkal megegyezően csatlakoztattam. Első indítás után pedig a mediabox bedobja a nyelvválasztó képet, de mozogni nem lehet a menüben valamint a kijelzőjén UPC és init felirat helyett ez látható: [link] A távirányító jelét veszi mert az arra szolgáló visszajelző LED veszett mód villog ha nyomom, viszont innen tovább nem jutotttam két órája áll így a szerkezet. Kártya benne. Esetleg valakinek egy tippje mi lehet a gond?

(#68449) kabelmania27 válasza erahurka (#68446) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első verzió jobb.
Bejövőre kettes osztó, egyik kimenet modem, másik kimenet hármas, ennek kisebb csillapítású kimenetére mehet a földszinti tévé. Ezzel a bekötéssel javulni fognak a modemértékek mert a mostani 7,5dB csillapítás helyett 3,5dB körül kapna és a tévé is rendben lesz amennyiben árnyékolású koaxot használsz.
Ha mindenképpen erősítőt kell használni a kettes osztó tévés kimenetére tegyél hpf szűrőt és utána mehet az erősítő és a hármas osztó.

[ Szerkesztve ]

(#68450) erahurka válasza kabelmania27 (#68449) üzenetére


erahurka
félisten

Fene tudja milyenek a kábelek, a UPC rántotta be őket ősszel. Szart csak nem húznak. Vagy igen? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.