Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Gyurka6 válasza hypno skate (#69495) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ne izgulj, elvileg így kell, összekötni ugyan nem a konektornál kellene, de nem sok helyen van kiépítve a megfelelő lehetőség. Most kellene a földhirok leválasztó még elé. Igaz, ezt mindenhol így kellene, mivel moost esetleg egy kis feszültség/áram kering csak, de érkezhetne egy jóval kellemetlenebb értékű is. Hozzátéve, hogy ez a leválasztó lett javasolva már másnak és valamilyen működési zavart okozott ( már nem emlékezem, hogy mit). (Majd az optikai megoldja....)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#69502) Laza... válasza wjbhbdux (#69500) üzenetére


Laza...
addikt

Nem, ezt te fizetnéd ki

Never give up!

(#69503) ztsoft válasza wjbhbdux (#69500) üzenetére


ztsoft
őstag

:C Csak így tovább fiúk! Meg lesz az évégi prémium is a jól megérdemel munka után! ;]

Most komolyan, van még olyan része az oldalnak, ami hibától mentes (nem kell, hogy tökéletes legyen, csak rendesen működjön)? :F

Most nagyon jó az oldaluk, össze-vissza hiba üzeneteket dobál fel, egymás után újra és újra be kell jelentkezni, de a számlámat még most sem tudom letölteni. Katasztrofális, amit művelnek.

(#69502) Laza... Most néztem meg, nálam nincs mínusz jel az összeg előtt.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69504) szabogabor10 válasza ztsoft (#69503) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ilyenkor tényleg úgy érzem, hogy jobb is, hogy eladták őket. Ennél csak jobb jöhet (reméljük).
A “horájzon” box bevezetése volt, ami végleg kivágta nálam a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69505) 4Grider válasza szabogabor10 (#69504) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért a cb sem kutya.

(#69506) szabogabor10 válasza 4Grider (#69505) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na igen. Ráadásul azt a nyugati piacokra is betették.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69507) hypno skate válasza Gyurka6 (#69501) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én már nem izgulok. :D
A plazma topicon Kernel kolléga elmagyarázta a dolgot azt is hogy mi okozza és illusztrálta is. Szerintem meg is értettem a lényegét.

Minden működik, és ez nem nekem elég. Mivel nálam bevált, ha valakinek gondja van, megosztom amit megtudtam. Aki akarja kipróbálja, aki nem az meg nem

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#69508) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A Upc-nél még mindig csak 3 eszközt lehet kérni tv-hez?
Tudom, hogy annyira kell jelet biztosítani, de ettől függetlenül nem lehet egy negyediket is bérelni?
Nem bánnám, ha a Horizon boxot csak akkor látnám bekapcsolva, ha valamit vissza akarok nézni. A tvbe így mehetne egy kártya és alapból azt nézném.

[ Szerkesztve ]

(#69509) Clever0 válasza NoOne1976 (#69508) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha van TV előfizetésed, akkor tudod nézni a kódolatlan adókat bármely erre képes eszközön: A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma

(#69510) Intruder2k5 válasza NoOne1976 (#69508) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy TV előfizetéshez legfeljebb három eszköz kérhető, de tudtommal ez más szolgáltatóknál is így van, tehát nem UPC sajátosság.

(#69514) mutyi


mutyi
őstag

Adott egy UPC előfizetés,amely koaxon jön be a házba a tulajhoz.
Az alsó szinten mi bérlők vagyunk és fentről ida le szintén koaxon lejön a kábel, de mivel nincs annyi box/media kártya, így mi mind a két szobában sima analóg tv-t nézünk.
Ha jól tudom (apósoméknál így van elvileg) akkor ha akarnánk simán elő lehet fizetni még egy előfizetésre és akkor a lenti koax végére dugni az új előfizetési modemet és akkor lent is lenne digitális tv meg normális net.
A kérdésem az,hogy ez valóban így van-e? A másik kérdés pedig az, hogy nem csak egy teljesen új előfizetés lenne akkor, hanem a saját nevünkre köttetnénk és nem a tulaj nevére a meglévő mellé.
Ez működik?

(#69515) 4Grider válasza mutyi (#69514) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy címre tudtommal csak előfizetést kötnek be. Ha társasházról van szó, az persze más eset.
Nem csak az analógot lehet nézni szabadon, hanem néhány hozzászólással korábban (#69509) megemlített szabadon fogható dvb-c csatornákat is (természetesen dvb-c képes tunerrel).

[ Szerkesztve ]

(#69516) pjen válasza mutyi (#69514) üzenetére


pjen
félisten

Ha van DVB C tuner a TV-ben,akkor tudsz nézni kb 26 digitális csatornát azon a koaxon.A még egy előfizut nem tudom.Van még a Horizon Go,én sokáig néztem WIFI ről egy laptop Tv kombóval.

[ Szerkesztve ]

(#69517) mutyi válasza 4Grider (#69515) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat.
A DVB-C szabadon fogható csatornákat hogyan lehet?
Kell hozzá bármilyen kártya vagy most hogy simán be van dugva a upc koax akkor már elvileg tudnám is nézni csak hangolni kell?
Elkezdtem volna hangolni analóg és digitális,de kiírta hogy kéri a hálózati azonosítót.
Ha légit választok,akkor csak 2x darab analóg csatornát talált,a földinél van az hogy kér valami azonosítót ha kiválasztom hogy a szolgáltató UPC.

[ Szerkesztve ]

(#69518) Clever0 válasza mutyi (#69517) üzenetére


Clever0
senior tag

A kódolatlan azt jelenti, hogy nem kell hozzá kártya, csak digitális kábel tuner. Nem kell megadni azonosítót vagy szolgáltatót, vagy ez utóbbi lehet egyéb. A UPC oldalán megtalálod, hogy a Te településeden melyik frekiket kell lekeresned. Annyi a titok, hogy a 346 MHz-es csomag 64 QAM modulációval dolgozik, a többi 256-tal. Továbbá a jelsebesség mindegyiken 6900, kivéve a helyi TV-t, aminél 6000.

(#69519) mutyi válasza Clever0 (#69518) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm, sikerült is, köszi mindenkinek, most már van M4HD is, így tudom nézni a foci vb-t jó minőségben.

(#69520) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy furcsa lesz a kérdés, de arra lennék kíváncsi, honnan lehet megtudni, hogy egy adott településen mióta van kiépítve a szolgáltatás?
Tehát tudom, hogy van (még ha a pontos lefedettséget nem is tudom), de arra lennék kíváncsi, mikor épült ki a hálózat az adott településrészen.

Köszi.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#69521) Miska0330


Miska0330
tag

Németországi UPC (Unitymedia) 2018 Októberétől DOCSIS 3.1 -en fog szolgáltatni gigabites netet Frankfurtban.
A feltöltés az maradni fog max 50 Mbit /sec.

Forrás: https://www.broadbandtvnews.com/2018/06/06/unitymedia-to-roll-out-gigabit-internet-in-frankfurt/

(#69522) 4Grider válasza taip (#69520) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., Megkérdezed a helyi önkormányzatot, vagy csak natúr a helyieket a kocsmában.
2., Adatot igényelsz az NMHH-tól.
3., Megkérdezed a UPC-t.

(#69523) kabelmania27 válasza taip (#69520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha leírod melyik településről van szó lehet meg tudjuk válaszolni.

(#69524) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ez komolyan vicc, már megint eltűnt, illetve be sem tölti a Mozi+HD és a ViasatHD csatornák adatait a kártya. Csináltam egy gyári visszaállítást a tv-n (LG 670V) ekkor jó is lett, de masnapra megint nulla, semmi nincs ott, még a csatorna neve is üres, de műkódik egyébként, csak semmi információ nincs ott. Mi a fene okozhatja ezt, más akinek LG-je van nem tapasztal ilyet? (WebOs 3.5) kártyafrissítés kellene központilag, vagy mi a tippetek?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#69525) 4Grider válasza norberto_th (#69524) üzenetére


4Grider
nagyúr

A csatorna nevének megjelenítése és a guide/epg független a médiakártya működésétől. Ott a tv-vel lesz valami. A tv firmware nem frissíthető újabbra?

(#69526) TeeJay


TeeJay
félisten

szakiktól kérnék megerősítést

ha van egy 3-as osztó amiből kettő megy digitális TV-re egy meg egy TC7200-es HGW-be
akkor a HGW elé be lehet még rakni egy 2-es osztót hogy egy TV-re analóg adást lehessen nézni? (DVB-C-t nem tud sajnos)

vagy a HGW előtti kábelt már nem illik ketté osztani hanem inkább a 3-as osztóból az egyik TV ágat kellene?

másik kérdés pedig hogy van még 1év hűségünk de lesz véve egy új LG smart TV és a Horizon boxra már nem lenne szükség
smart kártyára le tudom cseréltetni vagy rá kell majd fizetnem?

onnantól már csak 2 TV-n lenne smart kártya és STB nem kell de minden más maradna az eredeti szerződésben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69527) kabelmania27 válasza TeeJay (#69526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem elé nem ajánlott újabb osztást bekötni mert magasabb lesz az adási érték ezért akadhat a netkapcsolat, azt a tévé ágat oszd ketté ahol közelebb van a tévé.
Milyenek a modem értékek?
Lehet a cserének lesz díja, hűségnyilatkozat lejárta után biztos lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#69528) ArthurShelby válasza TeeJay (#69526) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én horizon boxot cseréltem médiakártyára ingyen (a hűség idő sem nőtt). Beviszed a boxot, bemondod a szüleid nevét, megcsinálják a papírmunkát, aláírod.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69529) TeeJay válasza kabelmania27 (#69527) üzenetére


TeeJay
félisten

megnézem a jelet ha jövőhéten szülőknél leszek de úgy emlékeztem tavaly mikor mindent átraktam UPC-hez
a szerelő bekötéskor rámért és mondta hogy gyönyörű minden jel
mondjuk nem is csoda 300 méterre van a nagy UPC szekrény és onnantól csak olyan 20 házban van UPC

ha jó a jel akkor sem rakhatok be elé kettes osztót?
padlástéren van a 3-as osztás most és onnan még 1 kábelt bevinni a tetőtéri szobámba ahol a HGW van
felér egy 2hetes kínzással pláne nyáron mikor 80fok van a padlástéren és finom üveggyapot szigetelésen kellene végig mennem
az a baj nekem meg itthon csak 3-as osztóm van azt meg már gáz berakni mert nagyobb a csillapítása
hol lehet ketteset olcsón venni?
meg kb. évente 2x1hetet vagyok szülőknél addig legyen analóg TV a többi nem érdekel
utána úgyis kikötöm és csak a HGW lesz rajta

horizonBOX-ot meg akkor jövőhéten vissza is dobjuk és smart kártya lesz
LG 55UJ670V TV-hez marhára nem kell horizon box már :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69530) kabelmania27 válasza TeeJay (#69529) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jó a jel beköthetsz kettes osztót, a legfontosabb az adási érték, mert a TC modem 51,9-es értékig tud négy frekin adni.
CE 5-1000Mhz feliratú kettes osztót vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#69531) headhunter válasza Miska0330 (#69521) üzenetére


headhunter
addikt

Bochumban már rendelhető... [link], [link]

FRITZ!Box 6591 (DOCSIS 3.1) is jobbnak tűnik, mint a mostani Connect Box (DOCSIS 3.0)... [link]

[ Szerkesztve ]

(#69532) TeeJay válasza kabelmania27 (#69530) üzenetére


TeeJay
félisten

na legyen az hogy jövőhét csütörtökön megnézem a TC-t mit ír ki jel értékre
aztán megmondod hogy próbálkozhatok-e és akkor valahol pesten vadászok ilyen 2-es osztót meg 2 F csatlakozót is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69533) pjen válasza TeeJay (#69526) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy kettes osztó a CB előtt,a konyha Tv miatt,nincs vele semmi gond.

(#69534) headhunter válasza headhunter (#69531) üzenetére


headhunter
addikt

"...Die FRITZ!Box 6591 Cable ist laut AVM allerdings für noch schnellere Anschlüsse ausgelegt. Laut Hersteller sei problemlos eine Geschwindigkeit von bis zu 6.000 MBit/s im Down- und 2.000 MBit/s im Upload möglich. Hierfür setzt AVM auf eine 2x2-OFDM-Kanalbündelung. Zudem ist der Router auch abwärtskompatibel und kann somit auch an allen aktuellen Anschlüssen eingesetzt werden..." [link]

[ Szerkesztve ]

(#69535) pjen válasza headhunter (#69534) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk majd az USB-t majd jól letiltják.

(#69536) kezo0 válasza headhunter (#69534) üzenetére


kezo0
addikt

Utálom, ha egy eszközt csak a tápkábel kihúzásával lehet áramtalanítani. Csak, hogy belekössek valamibe. :P
(Persze az is egy megoldás, ha sosem kell áramtalanítani, de olyan eszközzel még nem találkoztam.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69537) pjen válasza kezo0 (#69536) üzenetére


pjen
félisten

Bedughatod egy kapcsolós hosszabbítóba is.

(#69538) kezo0 válasza pjen (#69537) üzenetére


kezo0
addikt

Köszönöm, _szükségmegoldásokban_ magam is igen találékony vagyok, így nyilván nem az volt a hsz-om lényege, hogy vajon hogyan is lehetne áramtalanítani ezt a HGW-t, hanem az, hogy egy ilyen komoly (?) eszköztől elvárható lenne, hogy legyen rajta egy pici főkapcsoló – ahogy pl. a Connect Boxon is van. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69539) Clever0 válasza headhunter (#69534) üzenetére


Clever0
senior tag

Az "ISDN-S0-Port" vajon ISDN telefont is tud kezelni? Nekem van 2-3 olyan telefonom még Matáv időkből, amit nem tudok használni.
Az egymással szembefordított Ethernet portokba nem lesz könnyű törésgátlóval szerelt kábeleket bedugni.

[ Szerkesztve ]

(#69540) pjen válasza kezo0 (#69538) üzenetére


pjen
félisten

Még akárhol voltam a HGW mindenhol nehezen elérhető helyen volt,ezért a kapcsolós hosszabbító egy jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#69541) kezo0 válasza pjen (#69540) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam történetesen elérhető helyen van a HGW hátoldala is, de nyilván a te személyes tapasztalataid statisztikailag sokkal megbízhatóbbak. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69542) TeeJay válasza pjen (#69533) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi akkor évente 3x1 hetet kibír az szülőknél is majd a TC előtt
de lehet átnézem analógban mik vannak Eger mellett és inkább HDMI-n nézünk majd rajta filmet laptopról

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69543) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Több órája nincs internet. XIV Gvadányi, hogy szakadna rátok a kredenc. Nem szoktam ilyet , de most pont kéne a net. Kolléga akivel szenvedtünk nagy Ping miatt, szintén Füredi lakópark Gvad. írhatna mi van :)

Ok lekopogom nagyon kevés az ilyen, de most kellene.
Ügyfélszolgálatot se tudom hívni telefon sincs.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#69544) TeeJay válasza headhunter (#69534) üzenetére


TeeJay
félisten

6/2gigabitet tud a hálózat és ebből 1000/50megabitet adnak?
akkor minek menőzni hogy 6/2gigabitet tud a rendszer? :DDD
2gbit up-ból 50megabitet adni egy userre az inkább szégyen
lásd GPON-on 1,25gbit up-ból 200-500-at adnak idehaza igaz ott max 32 user van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69545) viktorhu válasza TeeJay (#69544) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a modem max kapacitása, nem a hálózaté. Valószínűleg csak lefelé csinálták meg a 3.1-et.

(#69546) TeeJay válasza viktorhu (#69545) üzenetére


TeeJay
félisten

kérdés milyen SOC van benne mert itt még nem látom a listán a cuccot
[link]

ahogy látom az összes 32x8-as illetve Intel vagy Broadcom SOC létezik még
meg mindegyiken csak gigabit LAN van tehát itt ezzel a pre ED3.1 cuccokkal is 1gbit lesz a max
és akkor már vágom miért 50megabitet adnak csak kint

mondjuk akkor nem értem ha ED3.1 cucc miért 32x8-as :F
ED3.1-en nem 10/2gigabit van?

ha meg 32x8-as akkor 1600/218megabiten osztoznak az előfizetők

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69547) pjen válasza TeeJay (#69542) üzenetére


pjen
félisten

Nekem már vagy két éve előtte van az osztó.UPC bejön a padlásra,ott egy kettes osztó.Egyik láb megy egy kettes osztóba CB és konyha Tv.Másik lába szintén kettes osztó két felvevős box.

(#69548) Beniii06 válasza headhunter (#69534) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez talán pontosabb információkat ad, németül nem beszélőknek is: [link]

Az internet résznél vajon mit jelenthet: "Full-Band Capture Tuner" :F Letöltjük-felvesszük a komplett internetet ;]

"Got any other secret weapons?"

(#69549) BaLee válasza headhunter (#69534) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jók ezek a Fritz! cuccok. Főleg Németországban és Ausztriában vannak elterjedve.

[ Szerkesztve ]

(#69550) cigam válasza headhunter (#69534) üzenetére


cigam
félisten

A Fon S0 mire jó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.