Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) kabelmania27 válasza Nitrous888 (#68650) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad és milyenek a jelszint értékek?

[ Szerkesztve ]

(#68652) Nitrous888 válasza kabelmania27 (#68651) üzenetére


Nitrous888
csendes tag

UPC connect box
5,0GHz-n ha arra gondolsz.

(#68653) ArthurShelby válasza gduck (#68646) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"A fejlesztési költségekhez meg semmi köze az előfizetőknek"
Igen, de ha annyit tudok, hogy nagyon drága és nem éri meg, akkor abból én következtetéseket tudok levonni, mint előfizető, több hasznos infóm lesz (mennyire éri meg 2éves előfizetést kötni, lesz e később gyorsabb net...). Egyébként ez az előadás sem az előfizetőknek készült.
Az analóg koloncról sokszor volt már szó, de ez csak 1 lépés a sok közül, koránt sem ennyiből áll átmenni docsis 3.1-re, de pont a maradékról nincs sok szó.

Az én értelmezésem szerint:

1. Jobb tömörítés kell (magasabb szintű moduláció, 4096 QAM). Oké, de ehhez mire van szükség? Elég egy frissítés a CB-ra, vagy másik CM (kábelmodem) kell? A fejállomásokat (CMTS) is le kell cserélni, vagy csak frissítés kell?

2. Kibővített spektrum (visszirány 200 MHz-ig, előreirány 1.2 GHz-ig). Ez mivel jár? Elég, ha csak kidobjuk az analóg csatornákat, vagy más változás (pl jobb minőségű kábel) kell?

3. Új hibajavító kód (FEC->LPDC). És ez mivel jár? CM/CMTS frissítés vagy csere?

4. OFDM bevezetése (hatékonyabb csatorna használat, szélesebb spektrum), de ehhez is ki kell vezetni az analógokat.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68654) cigam válasza Nitrous888 (#68652) üzenetére


cigam
félisten

No és ha kábellel kötöd össze, csak egy órára, próbaképpen? Merthogy a wifi kapcsolat ... Az összefoglalóban le van írva hogyan tudod megnézni kábelmodem (CB) paramétereit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68655) Nitrous888 válasza cigam (#68654) üzenetére


Nitrous888
csendes tag

Kábellel használom mióta előfizető vagyok.

(#68656) cigam válasza Nitrous888 (#68655) üzenetére


cigam
félisten

Hja, bocs. a Wifire tett távolsági megjegyzésed, és az 5GHz említése miatt gondoltam, hogy WiFi-n használod.
Most a CB-re kötve használod, vagy van egy + router az útvonalban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68657) Nitrous888 válasza cigam (#68656) üzenetére


Nitrous888
csendes tag

Most kötöttem át a CB-ra 20 perce, ezelőtt a CB-ra volt kötve egy TP-Link TL-WR642G router amivel kb. 1 évig használtam mivel a CB-nak a wifi erőssége elég gyatra volt. De így sem lett jobb hogy CB-ról megy.

(#68658) gduck válasza ArthurShelby (#68653) üzenetére


gduck
addikt

"Az analóg koloncról sokszor volt már szó, de ez csak 1 lépés a sok közül,"

Nem 1, hanem az 1. !!! Amíg ezt nem lépik meg semmi értelme a többiről beszélni!

(#68659) cigam válasza gduck (#68658) üzenetére


cigam
félisten

Már hogyne lenne. Attól, hogy holnap beszüntetik az analóg csomagokat, még nem lesz gyorsabb sebességre képes a hálózatuk. Per pillanat ez egy jó kifogás, amire kenhetik a fejlesztés elmaradását.
Ők nem szolgáltatni szeretnek, hanem pénzt keresni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68660) gduck válasza cigam (#68659) üzenetére


gduck
addikt

"hogy holnap beszüntetik az analóg csomagokat," utána el lehet kezdeni a fokozatos átállást (pl. lásd 4 éves PDF!) ;)

(#68661) cigam válasza gduck (#68660) üzenetére


cigam
félisten

Előtte nem lehet 3.1-es eszközöket terjeszteni? Visszafele nem kompatibilisek az eszközök?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68662) gduck válasza cigam (#68661) üzenetére


gduck
addikt

A PDF-es előadás alapján tudnak 3.0-s módban működni. De se a 3.1-es modemeknek, se az analóg lekapcsolásnak semmi jele, ergo egy ideig tuti nem lesz fejlesztés :(

(#68663) woodworm válasza gduck (#68662) üzenetére


woodworm
veterán

Nemcsak tudnak, abban működnek.

(#68664) viktorhu válasza ArthurShelby (#68653) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha lesz 3.1, akkor félig lesz, alacsony frekvencián, így nem kell újrakábelezni. Eszközt szolgáltatói oldalon kell cserélni + azoknál az előfizetőknél, akiknek kell a nagyobb sebesség, a többiek maradnának 3.0-n. Valószínűleg a digitális adást is dobni kellene hozzá, iptv lenne.

Ezzel a részleges bevezetéssel a feltöltés maradna a mostani rendszerben, 1000/30-as csomagot lehetne vele csinálni.

Ha ennél nagyobbat akarnak fejleszteni, akkor inkább optika érné már meg.

(#68665) kabelmania27 válasza Nitrous888 (#68652) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem oldalán haladó beállítások/hálózat állapota menüpontban nézd meg az értékeket a letöltési és feltöltési füleknél.

[ Szerkesztve ]

(#68666) gduck válasza viktorhu (#68664) üzenetére


gduck
addikt

"Valószínűleg a digitális adást is dobni kellene hozzá, iptv lenne."

Miért is? Ezt fejtsd ki bővebben ;)

(#68667) cof


cof
veterán

Helló!

Vettem egy USB DVB-T/C TV tuner sticket és ha koax-ot bedugom PC alatt a tunerbe, elkezd ugrálni a kép (LCD monitor, D-SUB csatlakozás (csatornákat megtalálom programmal a tuner jó, jelenleg is használom DVB-T-nek)), ha mini pc-be dugom ami a TV-re van kötve HDMI-vel akkor elmegy teljesen a kép a TV-n mintha ki lenne kapcsolva, a kábel szétválasztásnál ráz. Olvastam, google-ban, hogy izolátor kellene nekem diagnózis szerint, kérdésem az, hogy az UPC-sek ingyen hoznak egyet és bekötik ha telefonálok ügyfélszolgálatra vagy inkább vegyek és kössem be magam. Ha igen már egyből a bejövő kábelre az F coupler helyére (20 cm lóg be a falból-coupler-1 m kábel- 2-es osztó), vagy csak az osztó után? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68668) viktorhu válasza gduck (#68666) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogy úgy szabaduljon fel kapacitás, hogy nem kell magasabb frekvenciát használni, mert ahhoz építkezni kéne (árnyékolások például).

(#68669) ArthurShelby válasza viktorhu (#68664) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy újabb jó példa (iptv vs dvb-c),ami nem volt a pdf-ben, és előfizetőként számomra fontos infó lehet.

"Eszközt szolgáltatói oldalon kell cserélni + azoknál az előfizetőknél, akiknek kell a nagyobb sebesség, a többiek maradnának 3.0-n."

CMTS-nként változna, hogy 3.0/3.1, vagy keverve lenne (és a 3.0-n is akkor iptv lenne)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68670) TeeJay


TeeJay
félisten

Felejtsétek el az ED3.1-et, senki sem épít még rá, meg bőven van még tartalék az ED3.0-ban is. 32DS azért elég sok mindenre elég lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68671) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Noob kérdés, vadi új UPC kábelnetestől (500Mbit):
- A beszerelésnél kaptam egy nagy dög fehér routert, azt egy az egyben kicserélhetem a meglévő jobb routeremre minden gond nélkül?
- Milyen eszközre van szükségem ha a routeren lévő 4 csatlakozó helyett kellene 10db? Esetleg konkrét típust tudnátok ajánlani? Elnézést az OFF-ért, de nem értek hozzá és hátha itt sok a szaki. :R
Köszönöm!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#68672) kabelmania27 válasza Genji (#68671) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Fehér hgw-t állítsd át modem üzemmódban utána a saját routeredet (modemet kösd össze a routered wan portjával) tudod használni, ha kevés a port gigabites swich mehet a router után.
Switch vásárlással kapcsolatban ITT tudsz kérdést feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#68673) pjen válasza kabelmania27 (#68672) üzenetére


pjen
félisten

Szia, eléggé nem értek hozzá. A UPC hgw re nem lehet switch et kötni külön router nélkül?

(#68674) Lacccca87 válasza pjen (#68673) üzenetére


Lacccca87
őstag

Lehet de akkor router módban kell használni a Cb-t.

(#68675) pjen válasza Genji (#68671) üzenetére


pjen
félisten

Jó router van a CB Ben. Nem az a gyenge pontja.

(#68676) Genji válasza kabelmania27 (#68672) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm a válaszod! :R

(#68675) pjen : Nekem WIFI tetü lassúnak tűnik. Előtte kisebb sávszélességű Digi-m volt és a meglévő routerrel (ASUS RT-AC66U B1 AC1750) gyorsabb volt a WIFI mint most. Konkrétabban 300Mbites DIGI WIFIn töltött olyan 20-22Mbyte/sec-el, most az 500as UPC ugyanezt a meglévő CB-vel 4-5 Mbyte/sec-el adja elő... Vagy a router a ludas vagy ennyivel kevesebbet tud a UPC!?

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#68677) Dan-szan válasza pjen (#68675) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia.

És mi a gyenge pontja? Csomagot készülök váltani,és az 500-hoz már ugye ezt adják. Szóval mitől kell tartanom ha beengedem a házba a "jövőt" :DDD ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#68678) pjen válasza Dan-szan (#68677) üzenetére


pjen
félisten

Legfőképp biztonsági, de olvass vissza, nekem semmi bajom vele. A router jobb mint a Cisco volt.

(#68679) merqree


merqree
őstag

Jelenleg fizetek 7870 forintot havonta a Digital Gold + HD + Nonstop S + FiberPower 240-ért, és összesen kettő 2db media cardom van.
MyUPCre belépve Happy home mix 4 - 6900/hó, ami csak abban különbözik, hogy FiberPower 500 van, és egy éve rabláncot kellene vállalnom.
A címemen elérhető a Telekom optikai szolgáltatása és a DIGI is szolgáltat.
Éves szinten 12ezer forintot lehetne spórolnom.

[ Szerkesztve ]

(#68680) ArthurShelby válasza Lacccca87 (#68674) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem, a upc 3 publikus ip-t ad, szóval modem módban 3 eszköz lehet a CB-n (vagy akár switchen).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68681) ates2


ates2
senior tag

Esetleg valaki meg tudja nézni,hogy milyenek a pingek illetve van e packet loss winmtr progival pingelve www.upc.hu-t vagy bix.hu-t ? thx

(#68682) 4Grider válasza merqree (#68679) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol van valódi konkurencia (a Telekom optika nem az), ott így működik a UPC.

(#68683) Nitrous888 válasza kabelmania27 (#68665) üzenetére


Nitrous888
csendes tag

Nem értek hozzá, de te biztos tudsz valamit mondani ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#68684) ArthurShelby válasza 4Grider (#68682) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Magyarán a valódi konkurencia csak a Digi?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68685) kabelmania27 válasza Nitrous888 (#68683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adási közel van az 50-hez.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#68686) Laza... válasza ates2 (#68681) üzenetére


Laza...
addikt

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| No response from host - 100 | 4139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 4139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 4139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 4139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 4139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| catv-195-184-178-198.catv.broadband.hu - 1 | 4138 | 4132 | 11 | 16 | 161 | 13 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Never give up!

(#68687) cocka válasza merqree (#68679) üzenetére


cocka
veterán

És még te panaszkodsz?

Digital Gold + HD (médiacard nincs, csak egy box), FB 120, Nonstop L -> 9703 Ft

2 év hűséggel

[ Szerkesztve ]

(#68688) ates2 válasza Laza... (#68686) üzenetére


ates2
senior tag

Az úgy érdekes. De köszi :D

(#68689) gduck válasza Lacccca87 (#68674) üzenetére


gduck
addikt

Nekem pl kell a tűzfal és dupla NATot se akarok, ergo nálam szolgáltatói eszköz csak modem módban elképzelhető ;)

[ Szerkesztve ]

(#68690) merqree válasza cocka (#68687) üzenetére


merqree
őstag

Nem.panaszkodtam, nem dicsekedtem, kizarolag leirtam masok tajekoztatasara. ;)

(#68691) nicu71


nicu71
addikt

Fox helyett lett valami betéve?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#68692) szabogabor10 válasza nicu71 (#68691) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem.
Telekom a Film4-et rakta be.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68693) kezo0 válasza szabogabor10 (#68692) üzenetére


kezo0
addikt

Máj. 7-től az AMC HD lesz a helyén (vagyis a 69-es programhelyen), de az nem új, csak áthelyezik, mert így lesz közvetlenül az AMC SD utáni helyen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68694) szabogabor10 válasza kezo0 (#68693) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt tudom, de az szerintem nem annyira számít új csatinak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68695) kezo0 válasza szabogabor10 (#68694) üzenetére


kezo0
addikt

Szó szerint ezt írtam. De tény, hogy a Fox helyére az kerül. ;)

Ami meg a Film4-et illeti, nekem pl. nem hiányzik egy n+1-edik, ezeréves filmeket ismétlő, SD csatorna...

popely16: nincs.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68696) popely16


popely16
tag

Sziasztok, nincsen valami info, hogy lenne újra 2 tuneres box ?
Köszi

(#68697) cigam válasza kezo0 (#68693) üzenetére


cigam
félisten

Na és miért kell erre 7 napot várni? Tipikusan megmagyarázhatatlan dolog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68698) kezo0 válasza cigam (#68697) üzenetére


kezo0
addikt

Azt hiszem, tegnap még ment a Fox, szóval csak 5 nap... De jogos. :)

Nyilván leköti őket a ED 3.1-re átállás és az új, 6 tuneres boxok beszerzése... (ez itt a szarkazmus helye)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68699) viktorhu válasza Genji (#68676) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha van egy jó routered, miért nem azt használod? Én csak egy speedtest erejéig csatlakoztam a cb-ra (ami 200 fölötti letöltést adott wifin), aztán állítottam is át bridge módba.

(#68700) gduck válasza headhunter (#68334) üzenetére


gduck
addikt

Nálam épp most frissített ;)

CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH ---> CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.