Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenkit megkérnék, hogy a villanykörte és egyéb termékek fogyasztására vonatkozó eszme cserét ITT fejezze be és menjen át a megfelelő topikba ezzel a témával!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68052) gduck válasza pjen (#68042) üzenetére


gduck
addikt

"egészséges,természetes fénnyel."

Figyeld a "K"-t :D Simán lehet olyan "sárga" fényűt venni, mint a régi izzók voltak (bár ízlések és pofonok, én a fehér fényt preferálom) !

[ Szerkesztve ]

(#68053) ilias válasza Gubek-Einste (#68036) üzenetére


ilias
tag

Megtaláltam. Nagyon el van rejtve, egy al-al-almappában...
Köszi!
Az sajnálatos, hogy a box nem jegyez meg semmit, míg a tv és telo appok igen.

(#68054) TeeJay válasza viktorhu (#68038) üzenetére


TeeJay
félisten

nem lesz itt semmi ED3.1
nincsenek eszközök, senki se kezdett még erre építeni és úgy ha lesz is eszköz sosem lesz olcsó
és semmi sem szól mellette mivel annyira át kell alakítani hozzá a koax hálózatot hogy kb. a gerinc koax kábelen kívül mindent cserélhetnek
akkor meg még a 10GPON kiépítése is olcsóbb és már ott az üvegszál amiről később lehet még tovább lépni
IPTV-t meg egyenesen betiltanám mert ahhoz is áramzabáló elektronikai hulladék STB kell minden TV-re

amikor kb. 10éve lassan minden LCD és egyéb TV tartalmaz már DVB-C MPEG4 tunert
ráadásul az IPTV IP sávszélességet visz meg bonyolultabb mint DVB-C...

szóval 3.1-et nem kell várni meg még a 3.0-ban is van 1-2 kör ha felbővítik
elég ha kidobják az összes analóg TV csatornát és 32DS-re felbővítik a mostani 15DS csatornát
máris 2x annyi sávszélesség lesz adott node-on

utána meg reménykedjünk hogy UPC is belátja hogy a koaxnak vége
és mehet az üvegszál meg a GPON meg TV-ből a DVB-C

ja a poén hogy ugye a GPON hálózat passzív tehát csak az OLT fogyaszt áramot
míg a koaxon a sok erősítő meg egyebek miatt sosem lesz olyan olcsó üzemeltetési költség!!!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68055) pjen válasza ilias (#68053) üzenetére


pjen
félisten

Ha nézed a HBO-t és megnyomod a piros gombot a távon,egyből az OD nál leszel.

(#68056) viktorhu válasza TeeJay (#68054) üzenetére


viktorhu
veterán

Épp az a lényeg, hogy nem kell nagyon átépíteni a hálózatot egy részleges implementációhoz. A mostani frekvenciákon maradva, az ed3-at körbelőve tudnának a két végponti eszköz cseréjével 1000/30-as netet adni úgy, hogy a többi előfizető marad a régi eszközön. Amerikai szolgáltatók épp ezzel kísérleteznek, mert így még mindig olcsóbban megússzák, mintha az utolsó méterekre is optikát vinnének. Majd kialakul ez is, még alig vannak eszközök, ha beindul a dolog, lemegy az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#68057) vlevi válasza TeeJay (#68054) üzenetére


vlevi
nagyúr

IPTV-ből én sem kérek.
Volt egy rövid ideig T-Home TV-nk, amíg az volt, addig megutáltam az IPTV-t.
Azt is elhiszem, hogy azóta sokkal jobban is lehetne IPTV-t szolgáltatni, de akkor se...

(#68058) TeeJay válasza viktorhu (#68056) üzenetére


TeeJay
félisten

ha erre gondolsz
szerintem ez is elég drága lesz hogy 1GHz fölé kitolják a kábelen a frekvenciát
meg vegyítve ED3.0 és ED3.1 menjen majd

mivel a node-ig már ott van az optikai kábel sőt 29-es körzetben már FTTH-t építettek ki amit butítottak vissza koax-ra
akkor mibe kerülne elfelejteni a koaxot és FTTH-t építeni ED3.1 helyett?

IPTV-t meg jobb ha nem hoznak mert megint minden TV-hez STB kell és fene akar már ezzek szórakozni
mondom én EU szinten betiltanám ezeket ha ott van alapból a DVB-C MPEG4 tuner akkor minden szolgáltató oldja meg hogy DVB-C-t adjon és kész, ne kelljen külön eszköz hozzá

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68059) ilias válasza pjen (#68055) üzenetére


ilias
tag

Ok, köszi!

(#68060) petey


petey
tag

Sziasztok, ma kb. este 8 körül elkezdett szarakodni az adás. Villog a kép, és azt a hibát mutatta hogy nincs jel, ellenőrizzem a csatlakozókat a mediabox hátulján. A fura, hogy nem minden csatorna, de pl. az összes HD csati, Super TV2, RTL 2, Viasat 6, Cool stb. Gyorsan kipróbáltam másik HDMI kábellel is de ugyanez. Internet van, és mivel működik sok csatorna nem is az erősítőre tippelek. Lehet a box leheli ki a lelkét lassan?
A másik TV-n kártyával faszán megy minden.
:F

(#68061) vlevi válasza TeeJay (#68058) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondjuk, ha az iptv-re van valami normális okostv app, akkor talán, mint pl Telenor mytv, HBO go, de úgy is határeset.

(#68062) hawyka válasza gduck (#68041) üzenetére


hawyka
tag

“az előfizetők 15%-a "képcsöves nyugdíjas"

Kicsit sem lepne meg... ;)

[ Szerkesztve ]

(#68063) hawyka


hawyka
tag

Ja és nem érdemes szerintem álmodozni, a upc nem a digi, hosszabb távon igenis ed3.1 és iptv a valószínű, ahogy előttem már leírták.
Nem lesz mindenutt optika meg fapados ingyenadás 8 tvre - ez sem a műszaki koncepciójukba sem az üzletpolitikájukba nem passzolna.

[ Szerkesztve ]

(#68064) kabelmania27 válasza viktorhu (#68038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg marad még sokáig a dvb-c szolgáltatás, jelenleg a box és a modem közötti utp kábel kihagyható, iptv esetén viszont kötelező, médiacardot használók nem szeretnének boxra váltani, van aki a konkurenciától az iptv miatt jön át, ezért szvsz sokan nem fognak megbarátkozni az ipv-vel.
Analóg adások megszüntetése után több letöltési csatornának lesz hely.
hawyka: Ha a dvb-c rendszert lecserélnék iptv-re, szvsz sokan nem kérnének tévé szolgáltatást, csak netet, konkurenciás területen pedig lehet még azt sem.
petey: Próbálj meg egy box újraindítást, nézd meg az osztónál nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Ha leírod a modem értékeket+osztó tipusát kiszámoljuk kb mennyi a bejövő jelerősség+kell-e netszakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#68065) pjen válasza kabelmania27 (#68064) üzenetére


pjen
félisten

Lányoméknál,és a nővéremnél is IPTv van boxal,nincs vele semmi bajuk.Nekem UPC kér felvevős cisco box,rendben működnek.Van Digim is,kellett hozzá venni 20K ért box-ot,hogy majdnem mindent tudjon mint a UPC box.

(#68066) Shamat


Shamat
aktív tag

Az elmúlt hónapban szinte nem volt olyan nap, hogy ne lett volna valami gebasz a UPC netemmel. :( Most is küszködik. Másnál is ez van? (Miskolc, belváros) :((( :((( :(((

DEAD LIKE ME

(#68067) kabelmania27 válasza Shamat (#68066) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad? Nézd meg a modem értékeket.

(#68068) canniball válasza hawyka (#68063) üzenetére


canniball
nagyúr

A huszonvalamennyi kódolatlan adó sem volt mindig, most meg van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68069) canniball válasza pjen (#68065) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyetértek veled, nem vagyunk egyformák; ha bevezetnék az iptv-t én az első adandó alkalommal mondanám is le és váltanék másik dobozmentes szolgáltatásra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68070) Lazarski válasza canniball (#68069) üzenetére


Lazarski
kezdő

És ugyan melyikre a "sok" alternatív lehetőség közül? :D
A UPC-nél kizártnak tartom, hogy megszüntetnék a DVB-C-t. Külföldön sem történik ilyen más kábeltévés szolgáltatóknál. Nézd meg, amcsiknál se lett optikára cserélve a koaxos hálózat, miközben egyre több helyen 2 másik szolgáltató kínál optikát. Helyette inkább a felhasználó hülyítése megy szolgáltatói oldalról (talán egyre kevesebb sikerrel), hogy válaszd a koaxot, mert az jobb neked. :D

(#68071) pjen válasza canniball (#68069) üzenetére


pjen
félisten

Végül is mi bajod a dobozzal.Most,hogy van Digi össze tudom hasonlítani.Most két tv-n tudom nézni mindkettőt+Digit simán és amiko boxal.UPC box,csati váltás egy pillanat,digin váltás amikóval szintén.Viszont digin váltani simán antennáról egy csatornát néha fél perc is van.És nincs felvétel,vissza nézés videó tár,my pryme.Nem olyan rossz az a UPC box,ha van igényed némi extra szolg.ra is.

(#68072) kabelmania27 válasza pjen (#68071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modemet utp kábellel kell összekötni, iptvnél ha nincs net semmi sincs.

[ Szerkesztve ]

(#68073) pjen válasza kabelmania27 (#68072) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,de ez UPC és itt nincs IPTV ,a doboz csak kényelmi szolgáltatásokat nyújt.Egyébként a UPC nél most már a második áramszünet után megy el minden,és lazán közlik,várható javítás két nap.

[ Szerkesztve ]

(#68074) ilias válasza kabelmania27 (#68072) üzenetére


ilias
tag

Pár évvel ezelőtt azt az infót kaptam a T-től, hogy tv-ként 5 Mb/s kell nekik.

(#68075) hati válasza pjen (#68071) üzenetére


hati
addikt

Próbáld meg elrakni a TV felvételedet, mondjuk megvágva. Melyiknél tudod megtenni?

(#68076) pjen válasza hati (#68075) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a DIGI+Amiko duo val simán,de nem akarom elrakni,ha el akarnám letölteném.Csak volt már olyan például,hogy nem voltam otthon mikor valamit adtak.

(#68077) hati válasza pjen (#68076) üzenetére


hati
addikt

Ha letöltöd, akkor vki. már felvette neked kódolatlanul, valszeg nem IP-TV-ről és nem UPC-től, hanem a D*-től...

(#68078) pjen válasza hati (#68077) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk UPC ről is meg lehet oldani különösen SD minőségben,de ebbe most ne menjünk bele.Csak egy példa,elindítod a horizon go+t egy PC-n.Közben futtatsz egy képernyő rögzítő progit és már meg is oldottad.

(#68079) hati válasza pjen (#68078) üzenetére


hati
addikt

Hát tényleg szuper. Nem is gond akkor, sem az IPTV sem, a CI+...

(#68080) pjen válasza hati (#68079) üzenetére


pjen
félisten

Nézd a PC vel mindenre van megoldás,az a kérdés,hogy szórakozni vagy gépészkedni akarsz?Ja és ott vannak a műholdas adások,sok beltéri csak megvonja a vállát,ha kódolást észlel.

[ Szerkesztve ]

(#68081) canniball válasza Lazarski (#68070) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha más nincs még mindig ott a MindigTV. De én speciel akkor sem esnék kétségbe ha semmiféle alternatíva nem lenne...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68082) canniball válasza pjen (#68071) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, nincs igényem semmiféle extra szolgáltatásra. Legyen adás oszt' jónapot. Volt UPC-s (SD Pace) boxom, olyan "stabil" volt hogy néha legszívesebben a falhoz vágtam volna. A szüleimnél most ugyanez van pepitában a T-sat box-szal. Nekem megváltás volt amikor bevezették a mediacardot, többé box nálam tuti nem lesz. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68083) pjen válasza canniball (#68082) üzenetére


pjen
félisten

Semmi gond,attól másnak még lehet fontos.Ha nem box akkor tényleg a DIGI rendszere a járható út,hisz a kártya nem ad semmit,csak pénz beszedés.

(#68084) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlítása ITT!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68085) pjen válasza Gubek-Einste (#68084) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez nem a szolgáltatók össze hasonlítása.Én csak megpróbáltam leírni nekem mért fontos a box.Ahhoz,hogy tudjam valami mért jó,azt is tudnom kell ,mihez képest .

(#68086) hawyka válasza kabelmania27 (#68064) üzenetére


hawyka
tag

Nyilván marad a dvb-c még jó ideig, pont az általad leírtak miatt.
De nem gondolom, hogy a tömegeknek ennyire szitokszó az iptv, pláne, ha tényleg stabil vonal van alatta. Idővel el fog jönni, h nem lesz választási lehetőség, és oár dvb-c marad csak “ajándékba” Ja, és a magentánál is látjuk, mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#68087) kabelmania27 válasza hawyka (#68086) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a téma hasonló a lineáris tévézés jövőjéhez.
Ha jól emlékszem régebben egy hsz-ban leírta valaki, hogy technikus szerint utp kábelezés miatt többen a helyszínen nem kérték a horizon box telepítését, az előfizetők egy jelentős része szvsz elégedett a dvb-c rendszerrel főleg amióta van médiacard lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#68088) petey válasza kabelmania27 (#68064) üzenetére


petey
tag

Köszi! Most értem haza, lecsekkoltam minden faszán megy. Akkor tuti valahol a szolgáltatással volt baj.

(#68089) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Korábban hallottam már, hogy a UPC analóg TV szolgáltatást megszüntetik. Most azt hallottam, hogy mától (vagy holnaptól). Ez mennyire valós?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#68090) Lazarski válasza TomMusic (#68089) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nem szüntetik meg, még nincs ilyen hivatalos bejelentés.

[ Szerkesztve ]

(#68091) Intruder2k5 válasza TomMusic (#68089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az esetek nagy többségében egy szolgáltatás megszüntetése két lépésben szokott megtörténni. Először lezárják az adott csomagot, tehát nem fogadnak rá új előfizetőket, de a régi, már meglévő előfizetők még egy jó ideig kapják a szolgáltatást, és csak x idő eltelte után történik meg a lekapcsolás, amikor minden meglévő előfizetőnek felajánlanak helyette mást. Az analóg kábel TV szolgáltatásra jelenleg még lehet előfizetni 12 hónapos hűséggel, így nem hiszem, hogy az idén ezt lekapcsolnák, szerintem van még néhány éve hátra.

(#68092) gduck válasza TomMusic (#68089) üzenetére


gduck
addikt

Ahogy kinéz szerintem soha! Sőt szerintem még a fekete-fehér adást is vissza fogja állítani a UPC :W

Egy technológia váltásnál, a régi és az új technológiát még 10 év után is PÁRHUZAMOSAN üzemeltetni, értelmetlen és iszonyatos erőforrás pazarlás!

Ha pl. a szülők így állnának a gyerekeikhez, azok még 10 éves korukban is pelenkába tojnának! :DDD Ha egyszer valamit meg kell lépni, akkor azt 10 év után minden szívfájdalom nélkül megtehetnék! De úgy látszik amit DVB-T fronton már rég megléptek, azt DVB-C fronton képtelenek megcsinálni! :(

[ Szerkesztve ]

(#68093) hati válasza Intruder2k5 (#68091) üzenetére


hati
addikt

Nekem is pl. csak analóg kábeltvm van. Mert csak a kódolatlan csatornák kellenek, mert azt tudom PC-vel is "fogni".

(#68094) TomMusic válasza Lazarski (#68090) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
(#68091) Intruder2k5: Neked is!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#68095) Xtomi válasza pjen (#68078) üzenetére


Xtomi
tag

A régi jó kis Techwood TW-C7100-632 -m, beletéve a mediacardot kódolatlanul rögzít.

(#68096) TeeJay válasza hawyka (#68086) üzenetére


TeeJay
félisten

megnézem mikor tudnak TV-be tenni IPTV "tunert" ami bármelyik EU szolgáltató alatt menne

DVB-C MPEG4 tuner meg már van lassan 10éve minden TV-ben, a jobbakban már dupla tuner
és emellé STB meg smart kártyára köteleznek a szolgáltatók
hát fenét, jó nagy büntetést nekik hogy hulladékot osztanak ki meg felárat kérnek amikor már kifizetted a TV csomag árát...
sőt amelyik a HD csatornákért felárat kér a TV csomag havidíja mellé azt is büntetném...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68097) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

:((

[ Szerkesztve ]

/s

(#68098) viktorhu válasza TeeJay (#68096) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, a DVB-C ott van minden tévében, egy több mint húsz éves technológiáról van szó. Szóval lehet benne még pár év, de fura volna a jövő megoldásaként beszélni róla. Ha meg váltanak, akkor megint ott lesz a kompatibilitás kérdése a régivel (a DVB-C is milyen lassan terjedt el, már az LCD korszakból is van még egy csomó olyan tévé használatban, ami nem tudja). Szóval hosszú távon úgysem kerülhető el az ügyfelek jelentős részénél a set top box, arról nem is beszélve, hogy mennyi van még egyáltalán a lineáris tévézésben - nem a teljes megszűnésről beszélek, de hogy mikor jutunk el oda az átlag tévénéző szempontjából, hogy nem "bekapcsolom a tévét, és keresek egy filmet, amiből még nem ment túl sok le, és talán érdekel is", hanem "keresek egy olyan filmet, ami érdekel", vagy akár "megnézem a ... filmet" lesz a tipikus megoldás. A 76 éves anyukám is sokszor inkább a youtube-on néz magának nézni valót, és nem a csatornákat kapcsolgatja.

Emellé jön a szükségszerűség, hogy egyszerűen kell a sávszélesség a netnek, és az iptv-n nemcsak kevesebb sávszélesség kell, hanem csak azokat a csatornákat kell sugározni, amiket az adott szegmensben éppen ténylegesen néznek (multicast).

Semmi értelme a tévébe pakolni az iptv vagy akármilyen tunert, sokkal gyorsabb lesz annál a változás, a tévé inkább monitorrá fog válni.

(#68099) szabogabor10 válasza viktorhu (#68098) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan. Nálam már természetessé vált, hogy a lineáris tv-zés keveredik az interaktivitással (pl. műsorvisszanéző, videotár, mást nézek, mint amit épp felveszek stb.). A jövő pedig az IPTV. És a UPC hálózata képes lenne DVB-C minőségben adni IP alapon a csatornákat. Ráadásul több csatorna is lehetne így a kiosztásban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68100) hawyka válasza TeeJay (#68096) üzenetére


hawyka
tag

Ez a te véleményed, de attól még valszeg az all-ip/interaktív tv felé fog tolódni a piac.
A “rádugomosztmegy”- téma pedig párhuzamosan lesz még egy darabig, de örökké biztosan nem.
Büntetni pedig miért is kéne? Mert pénzért nyújtanak szolgáltatást? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.