Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) kali válasza TeeJay (#69349) üzenetére


kali
legenda

Nekem semmi bajom a koaxiális szolgáltatással, stabil, jó minőségű a net és a tévé is, bár hoznának be optikát, ha 500-as netre váltanánk fel, de nem kell, jó ez így.

gduck: Idővel kiderül majd, de mint fent is írtam, nekem tökéletes a koax, én nem vagyok elégedetlen.

[ Szerkesztve ]

(#69352) TeeJay válasza kali (#69351) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak lenne olcsóbban üzemeltethető GPON hálózat
ahol értelmes feltöltést is lehet adni és egy kis ONT is elég hozzá nem kell CB és társai
meg STB minden tévéhez :K

szerintem sokan örülnének ha a koax a múlté lenne és GPON lenne mindenhol :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69353) kezo0 válasza TeeJay (#69352) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem meg a legtöbb embernek halálosan mindegy, hogy milyen technológia van a háttérben, csak olcsó legyen...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69354) kali válasza TeeJay (#69352) üzenetére


kali
legenda

Nekem nincs CB, Ubee van bridge módban és utána egy korrekt saját router, ez így is marad, ameddig csak lehet.
A 7 napos visszanézési lehetőség miatt, a Horizon HD Mediaboxról sem szívesen mondanánk le.

(#69355) TeeJay válasza kezo0 (#69353) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de ha valami mondjuk usereknként havi 1000-ért üzemeltethető az előfizetési díjban is olcsóbb lesz
mintha valami userenként 2ezerért üzemeltethető
most csak mondtam számokat
de a GPON kb. 1x kiépül és csak olcsó ONT-t kell adni onnantól passzív hálózat
csak az OLT-nek kell áram
míg a koax-nál van csomó aktív eszköz így sosem lehet olyan olcsóan üzemeltetni
tehát az előfizetési díj sem lesz sosem olyan olcsó
főleg úgy hogy HGW kell ami drágább mint egy kis ONT
STB vagy smart kártya kell ami drágább mint a kódolatlan adás
meg a hálózatnál ott van a csomó aktív cucc hogy működjön egyáltalán ami mind mind költség és ráadásul még annyi user felé sem lehet osztani mint a GPON-t mert nincs akkora kapacitása
tehát drágább hálózat kevesebb userre oszlik így drágábban lehet csak adni

na erre írtam hogy előfizetőknek biza nagyon fontos lenne az olcsó és jobb technológia
csak most még nem nagyon tudnak róla mert csak DIGI-nél meg T-nél van ilyen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69356) Intruder2k5 válasza TeeJay (#69355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

kali már többször is leírta, hogy náluk ott van az ajtóban az összes nagy szolgáltató, így gondolom oka van annak, hogy a UPC mellett döntött. Nem értem egyébként miért kell ez az erőlködés, nem kell minden szolgáltatóból DIGI-t csinálni, UPC-nek is megvan a saját infrastruktúrája, a saját portfóliója. Hogy nem ugyanolyan mint a DIGI-é? És akkor mi van?

(#69357) TeeJay válasza Intruder2k5 (#69356) üzenetére


TeeJay
félisten

magyaréknál az ár a döntő meg a számok amit látnak
senkit se érdekel a wifree és társai
gyors net olcsón meg kódolatlan TV minden bizbasz nélkül jó áron
ennyi
vajon mennyi előfizető maradna U-nak ha mindenhol lenne D-is párhuzamosan?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69358) Intruder2k5 válasza TeeJay (#69357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez egyelőre a UPC topikja, és attól, hogy Te itt folyamatosan szajkózod, hogy milyen szép és jó az ONT meg OLT, attól itt még ED3 van, és lesz is jó darabig. És mint egy hsz-el fentebb írtam, vannak akiknek van választási lehetőségük, mégis a UPC-t választották, talán pont valamelyik nekik szükséges kényelmi szolgáltatás miatt, a többiek meg a DIGI topikban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#69359) kali válasza Intruder2k5 (#69356) üzenetére


kali
legenda

Így igaz, minden mérvadó szolgáltató kábele itt van közvetlenül a bejárati ajtó előtt, voltam is már előfizető több évig mindegyiknél a korábbi lakhelyemen, így tapasztalatom is van azokkal is, a UPC-hez már hűség sem köt lassan egy éve, de összességében ez felel meg leginkább jelenleg, így nem váltunk, ha/ameddig nem akaszt ki valamivel a szolgáltató.

(#69360) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Persze fizetünk és mindig is fizetni fogunk, fizettünk a betárcsázós Netért is nem is keveset.
DE ... mi van ha egyszer tényleg megcsinálja valaki hogy ingyen szórja az égből az Internetet?
Jó most ezt nem hisszük el de 18 éve a szolgáltatom megesküdött hogy réz dróton nem lehet 56000 bps-nél többet átküldeni.

(#69361) szabogabor10 válasza Toth_Jani (#69360) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem igazán alternatíva a műholdas net a vezetékes nethez, de még a mobilnethez képest se.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69362) ArthurShelby válasza Watercolour (#69337) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha modem módban van. De ők, és a legtöbb felhasználó router módban használja, magyarán a tejes belső hálózat ki van téve egy hacker kénye kedvének (a DoS csak az első lépcső, mert router módban tovább is tudnak menni).

(#69340) Lacccca87:
"Utcára se menj ki, ugyanis ott ettől jelentősebb több biztonsági veszély fenyeget."
Elég nagy különbség van aközött, hogy kimegyek-e az utcára, és ha elmegyek otthonról bezárom-e az ajtómat. Ezen analógia mentén nem kellenének lakatok/széfek/zárak/kulcsok/kódok..., hiszen mindenki kimegy az utcára.
Itt a hozzászólásodnak értelme nem volt, ez már csak kötözködés.

(#69341) gduck:
1. Az már nagyon régen volt, azóta több hw/sw frissítés is volt.
2. Ezt megválaszolta nekem Watercolour
3. Nálam nemcsak a saját tapasztalat számít, másoktól/mások hibájából is jó tanulni. Egyébként van nekem is CB-m, tudom milyen (csak már egy ideje nem használom). Ami jó benne: ac-s wifi, 15 letöltési, 8 feltöltési csatorna (ez a régieknél csak 8 és 4). Ami rossz: ezt te is tudod, erről vitázunk, hogy ez mennyire lényeges :)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69363) TeeJay válasza kali (#69359) üzenetére


TeeJay
félisten

jó de te koax fan vagy
mondjuk azért úgy érdekelne ha ott van a GPON akkor mi szól az ED3.0 meg a HGW és STB mellett
de biztos csak én nem értem :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69364) viktorhu válasza TeeJay (#69363) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, mindenki a saját igényeiből indul ki, és nem érti a másikat (mint a cb-s vitában). Engem pl. nem érdekel a tévé, és nem értem, amikor valakinek az a szempont, hogy van-e stb, és biztosan azt a szolgáltatót választanám, amelyik optikán szolgáltat, ha lenne ilyen nálam.

Másnak meg kevés a sima fapados tévészolgáltatás, és akar visszanézőt meg sorozatfelvételt stb, és aszerint fog választani.

Szerintem az emberek 99%-ának a technológia és a stb ugyanolyan irreleváns, mint megint a cb-s kérdés.

(#69365) Intruder2k5 válasza TeeJay (#69363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Koax fan? Komolyan ez az érved egy szakmai topikban?

Lehet a videótár, lehet a megállítható és visszatekerhető adás, vagy épp a felvétel, az egy hetes visszanézhetőség, az esetlegesen adott helyszínen stabilabb szolgáltatás, érdeklődési körbe tartozó TV csatornák, ne adj Isten a WiFree, amivel mondjuk ki tudja váltani a mobilnet igénye nagyobb részét, stb...?

Jó lenne észrevenni, hogy az emberek igényei eltérőek, nem mindenkinek a torrent a fontos. Persze jó lenne, ha mindenütt lenne választási lehetőség, de nem kéne minden szolgáltatót egy kedvenc mintájára alakítani.

[ Szerkesztve ]

(#69366) kali válasza TeeJay (#69363) üzenetére


kali
legenda

Nem vagyok én semmilyen fan, de nem is az az elsődleges szempont, hogy milyen technológián jön a szolgáltatás, nem muszáj optika, jó a kox is, csak legyen az stabil (ez adott esetben koaxiális kábelen is rendben van a net és a tévé tekintetében is), a net hozza az elvárt sebességet (mindig a névleges 120/10 Mbps felett van: Link, mérhetem reggel, délben, délután, este és éjszaka is, a csúcsidők csúcsidejében is), a tévéadások képminősége legyen jó (ez is okés), legyenek adottak a kínálatban az elvárt csatornák, meghatározottak HD-ben is (ez is rendben van, viszont a másik három szolgáltatónál már kompromisszum lenne, mert mindegyiknél hiányzik valami), aztán jönnek a kényelmi szolgáltatások (ez is rendben van, de a másik három szolgáltatóból kettő kiesik a visszanézhetőség hiánya miatt).
Ezek a preferációk, még csak az árazást sem szoktam nézni, hajlandó vagyok akár többet fizetni a jobb szolgáltatásért - mobilos fronton így is teszek -, bár itt vezetékes szolgáltatásoknál a többi szolgáltató elérhetősége okán a UPC hűség nélkül is olcsó.
Nem olyan nehéz ezt szerintem megérteni.
Ha torrenteznék ezerrel és nem tévéznék, akkor biztos jobban érdekelne más szolgáltató, ahol sokkal gyorsabb feltöltési sebesség adott, más meg nem számít, de szó nincs erről és érthető módon az igényeimhez, igényeinkhez szabjuk a szolgáltatást és azáltal a szolgáltatót.

(#69367) Teaway válasza kali (#69366) üzenetére


Teaway
veterán

"jó a kox is"

De még milyen jó... 😂

Nincs itthon csokid??

(#69368) -Maujuri-

Sziasztok.
Kérdésem az lenne hogy a mobiltelefonomról megoszthatom e a upc netet egy darab tabletre?

(#69369) Lacccca87 válasza -Maujuri- (#69368) üzenetére


Lacccca87
őstag

Persze, akár annyira is amennyit elbír a telód :)

(#69370) vg válasza Lacccca87 (#69340) üzenetére


vg
addikt

Az a baj, hogy te nem vagy szakember, láthatóan nem értesz hozzá. Watercolour elég szépen leírta mi a gond a szerkezettel, a vak is látja. Te nem látod. Erről senki sem tehet.

(#69371) 4Grider válasza vg (#69370) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem jó aspektusból nézed a dolgot, ez így nem jó, te is le leszel hülyézve. Az ő álláspontjuk az, hogy a laikus által használt gw-el addig nincs gond, amíg működik. És messze a cb-nek a legjobb - az eddigi UPC gw-ek közül - a wlan-ja. A felhasználók zömének ui. nincs szüksége stabil netre, mert nem munkára, hanem szórakozásra használják a netet. Ergo nem kell nekik saját router, megteszi ez a 20 dolláros vacak is. És egyébként engem is meglepett az, ahogy a napokban a UPC hálózatmenedzsment a VPNFilter malware-val kapcsolatban lépett. (Értsd: értesítette a néhány napos hír alapján az előfizetőit a fertőzött routereikről). Van tehát remény rá, hogy amikor tényleges támadás éri a cb-ket, elég hamar be tudnak avatkozni, konkrétan 72 órán belül meglesz a hibaelhárítás. Innentől kezdve pedig nem érdekük, hogy a 100000 db cb-t kihajítsák a hibái miatt.
Az megint más kérdés, hogy pont a napokban voltam egy telephelyi kamerás őrzéseket vállaló cégnél, ahol megmutatták nekem a rendszerüket, majd mikor a netre rákérdeztem, rámutattak a Hitron gw-re. Volt náluk két másik optikán szolgáltató cég is, mégis a UPC 120-as netjét választották a gigabites Digi vagy Telekom helyett. És persze panaszolták, hogy időnként kimerevednek néhány másodpercre az optikai bérelt vonalon feléjük küldött kameraképeink is. Azóta adtam nekik egy 3212-est és láss csodát: Nem merevednek a képeink. Mert én ilyen fekete-fehér vagyok...

(#69372) Watercolour válasza 4Grider (#69371) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"Van tehát remény rá, hogy amikor tényleges támadás éri a cb-ket, elég hamar be tudnak avatkozni, konkrétan 72 órán belül meglesz a hibaelhárítás."
Bár nem teszteltem, de úgy emlékszem rá, hogy a sebezhetőség TCP kapcsolatok kiépítésének kísérletével is kihasználható az UDP mellett. Tehát ha egy támadás érné a Connect Boxokat elosztott forrásból (például egy botnet), és mivel a támadásnak semmilyen szabályszerű karakterisztikája nincs, ami szűrhető, a UPC egyetlen lehetősége az lenne, ha még az előfizetők modemje előtt valamely saját eszközén teljesen letiltaná az UDP forgalmat, és az összes bejövő TCP kapcsolatot, ami súlyosan megcsonkítaná az internet kapcsolatok használhatóságát.
És ezzel még csak nem is hárítanák el az összes támadási felületet, hiszen a DoS teljesen jól működik például Wi-Freen keresztül is.

(#69373) kali válasza Teaway (#69367) üzenetére


kali
legenda

Pedig azzal nem élek, sosem tettem, de úgy látszik, még a billentyűzetem sem, a net viszont igen, gondolom azért megy mindig a névleges maximum felett. :DD

(#69374) Lacccca87 válasza vg (#69370) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az a baj hogy azt nem veszik észre hogy ezek a problémák nem a végfelhasználóknak kellene hogy gondot okozzon illetve felesleges nekik foglakozni ezzel a kérdéssel, mert felhasználási oldalról nem releváns.
Felhasználói oldalról mi is a releváns? Átlag háztartásban kivált 1 eszközt így kevesebb a fogyasztó a lakásban. Le tudják osztani rögztön az internetet vezetéken és WIFI-n is. Korábbi eszközök wifi minőségéhez képest erősebb és stabilabb a jele. Nem kell fél évente tápcserére hordani az eszközt. Könnyebb a beállítása eszközök párosítása Wifi-n. Nagyobb átviteli sebességet lehet vele elérni akinek szüksége van rá. Nem utolsó sorban (mondjuk ez ízlés kérdése) még normálisan is mutat nem kell eldugdosni. Felhazsnálói élmény oldalról többet nyújt mint a korábbi eszközök.

Értem amit mondanak, és ha szakmai oldalról nézzük akkor ott a hiba es tény, de ez lényegtelen nekünk végfehasználóknak. És ezért nem értem miért itt kell ezt állandóan előhozni, ez egy felhasználói téma nem pedig szakmai.

Nem kell ide CB, egy Botnet-tel bármelyik hálózatot meg tudod fektetni, amire elég jó példa az elmúlt 3 év E-sportban történt változások is ennek a hatására értek be ( gye szét DoS-olták a rendezvényeket aztán 1-2 napos csúszás 0 közvetítés stb...)

(#69375) Clever0 válasza Lacccca87 (#69374) üzenetére


Clever0
senior tag

Réteg probléma, de a belső hálózat címtartományát nem lehet állítani, ami elég fura. A többi általam látott UPC-s doboznál ez változtatható volt.

(#69376) #19482368 válasza Lacccca87 (#69374) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igazad van, a C.B sok esetben semmivel nem rosszabb mint a All-IN-ONE eszközök. De ha már biztosít eszközt a szolgáltató, az a minimum hogy bizonyos biztonsági előírásoknak megfeleljen, és azt teljes körűen felügyelje, frissítse azt. Az nem a maximum szolgáltatás hogy van internet, és azt egy eszköz tovább tudja osztani. Ez a minimum, figyelembe véve napjainkban a felhasználók igényeit. De az igazság az, hogy sok felhasználónál már itt is elvérzik a C.B. Ami legyünk őszinték, egy telekommunikációs cégre nézve, finoman szólva rossz vicc kategória.

Felhasználó elvárása, ha szüksége van a szolgáltatásra az üzemkész legyen, és biztonságos. Sajna a C.B mint biztonság elvérzik, Ha igénybe veszi a Ü.SZ, sok esetben csak a lerázás, és a félrevezetés tapasztalható.
A "szakemberek" munkája kimerül az eszköz cserében. A problémák okát ki nem vizsgálják. Főleg lakossági előfizetőknél. Sajnálatos módon, napjainkban egyre több biztonsági incidens történik, és a routereket se kímélik. Erről elég sokat cikkeznek napjainkban.
A C.B. mivel üzemkész állapotban van független hogy modem módban, vagy router módban van a nap 24/h-ban. Tehát kiváló lehetőség, hogy ennek az eszköznek a sebezhetőségeivel visszaéljenek, illetéktelen személyek, csoportok. A másik probléma, hogy az eszköz sebezhetőségeivel együtt hozzá járul a szolgáltató további illegális tevékenységekhez.
Nos nem kell itt összeesküvés elméleteket kreálni, a DOS támadások, a zombie hálózatok mind lakossági előfizetők eszközeiből épülnek fel. A routerek se kivételek. Az hogy a felhasználó nem tud róla, mert működik az internet, nem jelenti azt hogy minden rendben van. A UPC helyében, nem hogy nem reklámoznám, hanem a problémás előfizetőknél egyszerűen kicserélném, egy olyan eszközre, ami valóban megfelel a biztonsági elvárásoknak, és azt legalább 2 havonta FW frissít. Persze lehet érvelni hogy a több szolgáltató eszköze se különb, csak ők nem eszközzel reklámoznak. Lásd minden UPC reklámban megemlítik a C.B. mint valami prémium kategóriás eszközt, holott erről szó nincs.

(#69377) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy érdemi panasztétel/ kártérítés kapcsán valaki végig járt-e már valamilyen utat a UPC-nél? Kezdem megunni velük az állandó baszakodást, fizetek egy kalap pénzt és havonta 4-5 nap is van amíg nincs internet elérésem.
Kezdhetném bújni az apróbetűt, de gondoltam hátha valaki már megtette korábban. Köszönöm.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#69378) 4Grider válasza lumpy92 (#69377) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan mi a probléma? Itt a fórumon jelszinteztél már?

(#69379) lumpy92 válasza 4Grider (#69378) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Hétfőn délelőtt elment az internetem, nem csak a WiFi nem működik, kábelen sem jön be, az egység csak villog. Pénteken du. jön a szerelő (déltől négyig...).
Ez a jelszintezés őszinntén nem tudom mi, de ha segíthet rajtam, akkor érdekel.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#69380) Intruder2k5 válasza lumpy92 (#69379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elsőként azt kellene látni, hogy milyenek a modemben (HGW-ben) a DOCSIS jelszint értékek. Ha nem tudod hol találod, akkor írd meg azt, hogy milyen típusú eszközt kaptál a UPC-től.

(#69381) lm83 válasza lm83 (#69313) üzenetére


lm83
őstag

Na tegnap itt miattam lángolt fel a fórum a cisco modem cserém miatt.
Úgyhogy alig merek írni :D
Még egy kérdésem lenne, jöttek az elektronikus doksik, az lehet, hogy ez a csere nekem 5000 forintomba került? :F

(#69382) kabelmania27 válasza lumpy92 (#69379) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed a modem értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a jelszint.
Amennyiben leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül javítható-e a helyzet.

(#69383) pjen válasza lm83 (#69381) üzenetére


pjen
félisten

Az érdekes, nekem 300Ft havidíj csökkentést adtak. Igaz ők akarták cserélni, nem én kértem.

(#69384) cigam válasza lm83 (#69381) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, mivel anno amikor bejött, 5k-t kértek az eszközcseréért. Vagyis ha a csomagod alapján nem járna, de CB-t kérsz a régi modemed helyett, az eszközcserének minősül, és van valamennyi díja. Lehet ebbe futottál bele. Reklamáld meg, hogy te nem cserét kértél, hanem a rossz helyett egy jót szerettél volna, ill. erről nem tájékoztattak megfelelően (ezekszerint).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69385) lm83 válasza cigam (#69384) üzenetére


lm83
őstag

Hát ott jelölgettek nekem a gépen mindent ahogy halottam.
Ketten is voltak , épp egy új ügyintéző lehetett, mert mellette mindent mondtak neki...

(#69386) lm83 válasza lm83 (#69385) üzenetére


lm83
őstag

Hát igen a 1221-en is ezt mondák amit Te,
Hát mondtam akkor viszem is vissza, mert nekem a régi bőven jó lenne és ilyet egy szóval sem mondtak, hogy a csere miatt majd fizetni kell.
Most visszahallgatják , hogy tényleg nem volt e szó arról, hogy fizetni kell...
Addig így marad, ha igazam van, jóváírják.
De ha ezt meg is említik egyből mondtam volna, hogy inkább várok két napot a szerelőre, az cserélje ki...
Mert azt is mondták, a szerelő is nagy valószínűséggel már erre fogja cserélni.

(#69387) hacsa


hacsa
tag

Szeptembertől teljes UPC csomagra szeretnék váltani. Jelenleg DIGI műhold és UPC net+telefon kombó van. Esetleg várható a Spíler 2 és 3 felvétele a csatornalistába? A DIGI-nél szinte kizártnak tartom a Spílerek megjelenését és mivel a legtöbb sportjogot szeptembertől a TV2 csoport kapja, nálam a váltás kézenfekvő lenne emiatt.

(#69388) szabogabor10 válasza hacsa (#69387) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt itt senki nem fogja tudni megmondani.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69389) Multibit


Multibit
veterán

CAM-mal kapcsolatban kérek segítséget tőletek:
A CAM-ot még az ügyfélszolgálaton aktiválják?
A CAM tévébe helyezése után mennyi ideig kell várni arra, hogy minden adó nézhető legyen?

Köszönöm

(#69390) Zimi91 válasza Multibit (#69389) üzenetére


Zimi91
tag

Ha jól tudom aktiválva van, viszont én szarakodtam egy sort vele, mire ment (többek között felhívtam őket). Valamint HD csatornák jártak volna a csomaghoz, de sikerült nem aktiválni, úgyhogy 3. telefonálásra végül megoldották (ha esetleg ilyen jellegű a második kérdés).

(#69391) 4Grider válasza Multibit (#69389) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elméletileg aktiválják, gyakorlatilag sokszor nem sikerül. Ha gondod van a kódoltan maradt csatornák számával, akkor hívd a 1221-et.

(#69392) Multibit válasza Zimi91 (#69390) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm a hasznos információt!
A második kérdés arra is irányult, hogy megtudjam, van-e valamiféle tv-card párosítási procedúra és ha igen, ez meddig tart?

#69391
Értem. Thx!
Este (20 óra után) is lehet hívni őket? Lesz valaki, akivel beszélni tudok? Apámnak segítenék, de csak este tudok ott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#69393) 4Grider válasza Multibit (#69392) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha már médiakártya nélkül megkerestetted korábban a digitális csatornákat, akkor csak annyi teendőd van, hogy beteszed a kártyát a tv-be. Onnantól kezdve a kódolt adások minden odakapcsoláskor kikódolásra kerülnek.

(#69394) Zimi91 válasza 4Grider (#69393) üzenetére


Zimi91
tag

Nálam (de gondolom nálad is) annyi van még, hogy bekapcsolás után kell pár másodperc ameddig "betölti" a kártyát.

(#69395) 4Grider válasza Zimi91 (#69394) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem androidos tv-m van, az amúgy is lassan kapcsol be, így vagy látok az elején kártyaellenőrző ablakot, vagy már nem. De ezzel kapcsolatban nincs teendője a felhasználónak...

(#69396) 4Grider válasza Multibit (#69392) üzenetére


4Grider
nagyúr

Apád annyit tegyen meg mielőtt beteszi a kártyát a tv-be, hogy kerestessen meg minden digitális csatornát a tv-vel. Ha megvan a teljes listája, akkor tegye be a kártyát a tv-be, akkor már csak kártyahiba, vagy a kártya aktiválatlansága okozhat gondot. Azokkal kapcsolatban meg úgyis hívnia kell a 1221-et.
https://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/102/~/1221%2C-a-upc-telefonos-%C3%BCgyf%C3%A9lszolg%C3%A1lata

(#69397) Zimi91 válasza 4Grider (#69395) üzenetére


Zimi91
tag

Persze, csak írtam, hogy minimálisat várni kell.

Multibit: "minden munkanap 7 és 21 óra között rendelkezésére állnak"

(#69398) Multibit válasza Zimi91 (#69397) üzenetére


Multibit
veterán

Zimi91, 4Grider, köszönöm!

(#69399) kabelmania27 válasza Multibit (#69389) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg kártya nélkül a kódolatlan csatornák stabilan jönnek-e.
Amennyiben a csatornák egy része nem fogható és leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van bekötve Fam/Attanuator feliratú csillapító akkor meg lehet mondani, hogy lakáson belül javítható-e a probléma.
Osztó üres kimenete okozhat vételi problémát.

[ Szerkesztve ]

(#69400) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Ezen az új oldalon sehol nem találom a wi-free kikapcsolásának a lehetőségét.
Ebben kérnék egy kis segítséget.

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.