Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) 4Grider válasza Intruder2k5 (#68499) üzenetére


4Grider
nagyúr

Volt azért olyan hozzászólása is amiben rákérdez, hogy miért kérdezik az analóg végpontot. Tehát a 3 box az még nem biztos, hogy 3 tv vételezési helyet takar. És te is tudod, hogy minden osztás jelveszteséggel jár.

(#68502) erahurka


erahurka
félisten

Micsoda vitát robbantottam itt :DDD

3 digitális tévé van plusz a net.

(#68503) Intruder2k5 válasza erahurka (#68502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem volt itt semmiféle vita, csak beszélgettünk.

(#68504) Mirman


Mirman
őstag

Megosztanám veletek UPC-s történetem ha elfér itt . Évek óta UPC-nel van a net elofizetesunk és többé kevésbé elégedett is voltam vele egészen 2 hónappal ezelőttig. Ekkortájt elkezdett óránként többször ledobni a net , a hálózat viszont megmaradt és a szolgáltató állítása szerint nem látott problémát . 1 hónap alatt volt nálam 3 különböző szerelő akik kb szét tárták a kezüket és ment az ügyfélszolgálat és köztük az egymásra mutogatás (ugyanis hibátlan eszközt , modemet nem cserélhet a szerelő ) . A pont az i-re az volt amikor a UPC szerelő javasolta hogy váltsak DIGIre. Ez megtörtént , azóta elégedett vagyok :D .

(#68505) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én csak annyit fűznék hozzá letöltésnél általában az 500-as Net olyan 2-300-al megy, de.... érdekes hogy a Google driveról töltve mindig megvan a stabil 500-550 igaz csak addig az 1-2 percig, amíg lekapja azt a 4-6 Gigányi anyagot.

(#68506) viktorhu válasza Toth_Jani (#68505) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek szerint megvan az 500-as letöltés. Nem a speedtest számít, hanem a valós sebesség, és ha a google drive-ról megvan, akkor a többi nem a upc-n múlik.

(#68507) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy nem mai összeállítású csomag előfizum van. Durván 11 ezer ft-ot fizetek 120-as netért, digital bronz + hd tv-ért, 2 mediaboxért, és egy hd mediacardért, meg valami alap telefonért.

A MyUPC azt írja, hogy 2018 12.06-ig van hűség az előfizetésen. A kérdésem az lenne, hogy most tudok váltani a Happy Home Mix 3-ra? Csak mert akkor 6280, + kb 3000 Ft-ért (a 2 mediabox, és a HD mediacard) lenne sokkal jobb netem.

Ez a váltás működőképes hűségidő lejárta előtt?

Köszönöm!

(#68508) kabelmania27 válasza Slyer (#68507) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Magasabb csomagra hűségidőn belül is lehet váltani.
Általában jobb ajánlatot szoktak adni, ha lejár a hűségnyilatkozat, ettől független 1221-en megrendelés menüpontban megpróbálhatod megrendelni ezt a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#68509) Slyer válasza kabelmania27 (#68508) üzenetére


Slyer
senior tag

Hát nem tudom hogy ez magasabbnak minősül-e. Mert amúgy teljesen ugyanaz mint a mostanim, csak nem 120-as, hanem 500-as net van benne, viszont olcsóbb. Az oldalon be tudom rakni a kosárba, viszont csak 1 mediaeszközt tudok hozzáadni, csak ezért nem rendeltem még meg online.

(#68510) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, a kettes elosztót kicseréltem egy hármasra, de a tvadás szakadozni kezdett.
Nyilván az új splitter a gagyi: 900-2400MHZ.
Kérdésem az, hogy milyen 3-way splittert vegyek, ami biztosan jól működik, köszi!

(#68511) pjen válasza Meghivott (#68510) üzenetére


pjen
félisten

Az az osztó műhodhoz való,olyat vegyél aminek 1000 vagy kicsit kevesebb a teteje.

(#68512) Meghivott válasza pjen (#68511) üzenetére


Meghivott
addikt

Köszönöm!

(#68513) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, egyik ismerős mondott olyat, hogy volt neki egy upc-s eszköz régen, amivel tudta nézni az adásokat, és tudott youtube-ot is nézni (magyarán volt internet is), a jel pedig koaxon jött be. Ma ügye úgy van, hogy jön be a koax, megy tovább a tv-kre, illetve a upc connect box-ba, amin a net etherneten vagy wifin vehető le.Szóval régebben működhetett neki ez a felállás, tehát hogy a koaxon a tv mellett jött a net, is amit dekódolt neki az upc-s eszköz? Ma ez már nem működhet? Köszönöm.

(#68514) Intruder2k5 válasza mikk2000 (#68513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Régebben a UPC-s TV box-okon volt egy alkalmazás, amivel lehetett nézni a YouTube oldalon lévő videókat. Bár én már nem vagyok UPC-s egy ideje, de ha jól tudom, ezt az alkalmazást már megszüntették. A Horizon előtti box-oknak saját beépített modemük volt, így ott még nem volt szükség külön UTP kábelre a Set-Top Box-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#68515) mikk2000 válasza Intruder2k5 (#68514) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszönöm a választ, elég logikusan hangzik, és megerősíti amit mondtak nekem. :)

(#68516) pjen válasza mikk2000 (#68515) üzenetére


pjen
félisten

A cisco boxon most is van pár interaktív alkalmazás,de yutu az nincs.

(#68517) Intruder2k5 válasza mikk2000 (#68515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár a leírás nem említi, a képen még pont az van.

https://www.upc.hu/mobil-oldalak/extrak/upc-tv-apps/

UPC TV Apps Cisco, Pace, Thomson, Philips mediaboxon

https://youtu.be/oMreIijUSvw?t=30

(#68518) mikk2000


mikk2000
őstag

Köszönöm a válaszokat még egyszer! :)

(#68519) erahurka


erahurka
félisten

Másnál jó a szolgáltatás Budaörsön? Itt el-elszáll minden, aztán fokozatosan visszajön.

Ami a legfurább, hogy a legutóbbi óta a lefelé irányuló teljesítmény -13 dBmV helyett -3 :Y

Lehet valamit szerelnek és az ügyintézők se tudnak róla? :F

Minden esetre holnap elvileg küldenek szerelőt, ha mást nem átrendeztetem velük az osztókat.

(#68520) kabelmania27 válasza erahurka (#68519) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

-3as vételi érték négyes osztó után már megfelelő.
Feltöltési értékek is változtak?

(#68521) erahurka válasza kabelmania27 (#68520) üzenetére


erahurka
félisten

Azok nem, továbbra is 51.

De legalább már az ügfélszolgálatos hölgy is azzal kezdi hogy igen a bejövő értékek nem megfelelőek.

(#68522) kabelmania27 válasza erahurka (#68521) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kettes osztóval 50 alá fog kerülni az adási és pozitív lesz a vételi.

[ Szerkesztve ]

(#68523) erahurka válasza kabelmania27 (#68522) üzenetére


erahurka
félisten

Én csak attól félek, hogy a fenti tévék az asszimetrikus hármas nagyobb csillapítású részein túl kevés jelet fognak kapni.

(#68524) kabelmania27 válasza erahurka (#68523) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel erősebb a vételi ezért lehet nem lesz gond+ ősszel/télen erősebb kicsit a bejövő jel. Egy próbát szerintem megér.

[ Szerkesztve ]

(#68525) erahurka válasza kabelmania27 (#68524) üzenetére


erahurka
félisten

Tévénél amúgy csak a vételi számít?

(#68526) kabelmania27 válasza erahurka (#68525) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, tévénél a vételi számít, netmodemnél a feltöltési érték is.

(#68527) kabelmania27 válasza Meghivott (#68510) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modemértékeket, ha kettes osztóval 50körül van az adási akkor csak a kettes tévés kimenetét oszd el kétfelé.
Amennyiben nem nem háromszoros árnyékolású kábelt használsz az alacsonyabb frekiken lévő adásoknál előfordulhat kockásodás.

[ Szerkesztve ]

(#68528) erahurka válasza kabelmania27 (#68526) üzenetére


erahurka
félisten

Na most -0,7 a legrosszabb lefelé irányuló csatornán. Bár a vihar óta elég sokat hűlt az idő, gondolom most a padláson sincs szauna.

(#68529) kabelmania27 válasza erahurka (#68528) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kb. hét körül van a bejövő osztó előtt ami jónak számít.

(#68530) erahurka válasza kabelmania27 (#68529) üzenetére


erahurka
félisten

De ha lefelé ilyen jó, akkor felfelé miért nem mozdul el 51-ről? :F
Mindegy, holnap elvileg kijönnek, remélem megoldják. :R

(#68531) kabelmania27 válasza erahurka (#68530) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért mert a négyes osztó 7,4dB-t csillapít, kettes osztó 3,5dB körül csillapít, ezért elvileg 48körüli adási lenne osztócsere után, ami már jó és a vételi érték is pozitív lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68532) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Sziasztok!

Uj UPC elofizeto vagyok es mar KAON boxot kaptam. Meglepve kellett tapasztalnom, hogy a tavoli eleres, programozas, sot a taviranyito funkcio sem megy vele. Allitolag ez csak a regi boxokkal megy. Ez igaz, vagy hulye az ugyfelszolgalat. (A megteveszto reklamokat most hagyjuk is...)

Elore is koszi a segitseget.

(Lattam, hogy tema volt a sebesseg. Nekem a harmadik reklamaciom utan javult meg, addig 170mbit, azota 450-480. (Bar neha mertem alacsonyabbat is, de a nagysagrend vegre stimmel.)

(#68533) gduck válasza Saughassy (#68532) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Ez sajnos igaz! Az új box kevesebbet tud mint a régi :(

(#68534) Saughassy válasza gduck (#68533) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Na de akkor miert cserelik le? Felhasznaloi oldalrol van barmi negativuma az ujhoz kepest?

Nem akarom elhinni, hogy az ujjal nem megy a tavoli rogzites. Se.

(#68535) mikung válasza Saughassy (#68534) üzenetére


mikung
aktív tag

Feltehetően gombokért jutottak hozzá, jó az efiknek a gagyi is.

(#68536) gduck válasza Saughassy (#68534) üzenetére


gduck
addikt

Ez egy érdekes történet...

5,5 éve Hollandiában debütált a Horizon box (platform). Ez egy 6 tuneres, wifis Samsung box volt, ráadásul volt egy kistestvére is. Egymással tudtak kommunikálni és streamelni is tudták a tartalmat a család egyéb eszközeire. De ez egy picit drága mulatság volt a UPC-nek így váltottak olcsóbb, de még minden több tuneres Horizon boxra. Ezek jelenleg is elérhetőek tőlünk nyugatra!

De mire ideért hozzánk (Magyarország, Szlovákia és Románia), addigra ez a Kaon lett belőle, amire ráerőszakolták a butított Horizon szoftvert. 1 tuneres, no HDD, no kábel tuner, stb. Becsületükre legyen mondva, azóta is foltozgatják és próbálnak javítani rajta.

Hogy miért adják mindenkinek? Mert ez egy SIKER SZTORI! Fogy mint a cukor! :DDD

Úgyhogy várjuk a csodát (és közbe féltve őrizgetjük a régi boxokat), ami jelenleg egy reklám szerint a Virgin TV V6 box lesz. Persze a UPC semmit nem tud a bevezetéséről...

[ Szerkesztve ]

(#68537) herdsman12


herdsman12
őstag

Alkalmanként megfordulok egy UPC/tecnicolor TC7200 modem/router környezetben, ahol több Apple cucc rendben működik, amíg be nem kapcsolok egy régebbi MSI (Linux) laptopot. Otthon, saját környezetben Xiaomi MiWiFi Router 3-al semmi baja a laptopnak.
Benéztem a TC7200 beállításokhoz és úgy nézem, hogy nem megy a 2,4 és 5GHz egyszerre. Ez normális?
Újabban már egy Sony TV se szeret WiFi-n csatlakozni a hálózatra.
Jöhetne valami jó ötlet, merre nézelődjek.

(#68538) kali válasza herdsman12 (#68537) üzenetére


kali
legenda

Az az eszköz még nem tudja párhuzamosan a két sávot.
Ha 2.4 GHz van használva, akkor érdemes megnézni a környezethez és az eszközökhöz képest a használt csatornát és a csatorna sávszélességét.

[ Szerkesztve ]

(#68539) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Be tudtok lépni a MyUpc-be?

Nekem csak gondolkodik, aztán valami szerverhibára utaló üzenetettel megszakad.

Köszönöm a segítséget :R

(#68540) pjen válasza Jim74 (#68539) üzenetére


pjen
félisten

Üdv,ha T-hom vezetékes számról hívnak,kicsöng,de hang nincs.Vodás mobilról működik.Szerintetek kit kéne zaklatnom?

(#68541) blakey válasza pjen (#68540) üzenetére


blakey
félisten

Indítsd újra, a modemet, feltételezem, hogy vezetékes telefonon kerestek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68542) Jim74 válasza Jim74 (#68539) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most már beengedett. Úgy látszik átmeneti hiba volt.

(#68543) Saughassy válasza gduck (#68536) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Koszi a hatterinfot.

A bajom csak az, hogy a Horizon reklamban egyertelmuen toljak a tavoli felvetelek inditasat, amit viszont nem lehet az uj boxszal. Vagyis atbasznak, mint szart a palankon. Hala az egnek a koltozes miatt erre még nincs energiam, de nem felejtek. :)

(#68544) pjen válasza blakey (#68541) üzenetére


pjen
félisten

köszi megpróbálom. :R

(#68545) herdsman12 válasza kali (#68538) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi. Csatornákkal talán nincs gond, otthon ennél sűrűbb a helyzet.
A laptopom csak 802.11g szabványt ismeri, a router beállításokban Greenfield 802.11n volt, átállítottam vegyesre.
Azt nem vágom, hogy normális, ha a router WiFi, a UPC Wi-Free és a TV WiFi egy csatornán vannak, egyforma jelerőséggel?
Router - Általános - Helyi hálózat, nincs DNS kiszolgáló beállítva, ez jó így?
Most TV-n WiFi-t kikapcsoltam, kábelen csatlakozik a routerre, eddig megy minden.

(#68546) Toth_Jani válasza herdsman12 (#68545) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen hiszen csak így lesz 1 hálózat.

(#68547) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Nehezen indul nekem ez a UPC dolog.

Tegnap a HBO HD Alien Covenant akadozott, probaltam a belterit ujrainditani de nem segitett, rangattam a kabeleket, az sem. Viszont erdekes modon utana a Westworld (hala az egnek:) tokeletes volt. Ez mennyire gyakori es uzemszeru?

(#68548) kali válasza herdsman12 (#68545) üzenetére


kali
legenda

Normális úgy.
Alapesetben a szolgáltatótól kéri le a DNS-t, akkor kell külön beírni, ha eltérőt szeretnél használni.

(#68549) Laza...


Laza...
addikt

Végre, így 2,5 hónappal a bekötés után rendesen megy a net, nem csak félgőzzel :D Bónusz, hogy a 2. Horizon boxon még mindig full csatornák vannak, azt hiszem ez már így marad(t).

Never give up!

(#68550) Zimi91 válasza Laza... (#68549) üzenetére


Zimi91
tag

Ezt hogy érted el? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.