Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Laza... válasza Zimi91 (#68550) üzenetére


Laza...
addikt

Lehet meguntak az ügyfélszolgálaton ;] :DDD

Never give up!

(#68552) Saughassy válasza Laza... (#68551) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Tanusitom, hogy a farasztasos technika mukodik. :) Nekem is a harmadik anyazas utan lett meg az 500. Pedig mar az elso utan el akartak hajtani azzal, hogy a garantalt minimum megvan, mit akarok.

(#68553) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Mekkora hátrány az, és milyen funkciókat nem fogok elérni a Mediaboxon ha nincs a TV környékén UTP kábel? Nemsokára fogják bekötni, minden vezeték gipszkarton falak mögött fut, a TV környékére nem lett UTP behúzva, tehát ha nem annyira fontos akkor nem vezetnék oda a szoba másik sarkából feleslegesen..

[ Szerkesztve ]

(#68554) Laza... válasza Red_Bull (#68553) üzenetére


Laza...
addikt

Nem tudsz adásokat visszanézni. Nagyjából ennyi

Never give up!

(#68555) Saughassy válasza Laza... (#68554) üzenetére


Saughassy
aktív tag

na meg nem megy a mobilos/peces tavvezerles sem. (Ami a jelek szerint amugy sem megy az KAONnal:/

(#68556) Laza... válasza Saughassy (#68555) üzenetére


Laza...
addikt

Hátö...nekem sem megy. :/ De talán a másik boxom azért megy full csatorna listával, mert az sem látott még UTP kábelt. Csak tippelem...

Never give up!

(#68557) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Sziasztok! Mit jelent az ha a connect box offline van? Ergo gondolom nem kap jelet? Mert volt területi kimaradás, viszont elhárították de nálunk továbbra sincs semmi, holnap jönnek megnézni számomra viszont furcsa hogy az összes akna fel volt szedve látszik a nyoma, lehet lecsavarták a mi kábelünket? :C Az szerintem létezhetetlen bár semmin sem lepődnék meg.

De ez is vicc hogy ma már nem szalad ide valaki megnézni holott nem bent nálunk van a gáz...létezik ilyen hogy itt voltak de jóó majd holnap megnézzük?! Ha péntek lenne akkor biztos csak szerdán lenne belőle valami..

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#68558) Red_Bull válasza Laza... (#68554) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Köszi, ez nem nagy gond, azt hittem műsorújság meg semmi nem megy nélküle. Amúgy meg nem hiszem el hogy ez csak nálam probléma, még szerencse hogy a hátsó szobába Mediacarddal megy majd a TV, mert ott a környéken sincs netkábel.

[ Szerkesztve ]

(#68559) Saughassy válasza Red_Bull (#68558) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Mivel most koltoztunk, hidd el csak szandek kerdese, hogy minimalis rombolassal, de be tudj huzni egy utp kabelt. Tok jo kabelcsatornas szegelylecek vannak, de meg az sem kell, mert ha leveszed, a fal tovet egy sima furoval is vegig tudod marni annyira, hogy a szegelylec meg fedje, a kabel pedig elferjen benne. Kb fel ora melo. Csak kell hozza nemi motivacio. :)

(#68560) Bishi


Bishi
tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy a Connect Box-szal voltak biztonsági, stabilitási, és lag gondok. Szeretnék érdeklődni, hogy ezek a hibák még fenn állnak?
Ha számítana további részletek:
250-es vagy 500-as csomagot szeretnék, csak az internet kéne, egyéb szolgáltatás nem. A CB semmilyen extra funkciója nem kéne, mögé tennék egy Archer C7-es routert. Stabil sebesség és stream, aktív fel/le töltés több szálon, és multiplayer stabilitás fontos lenne. Alkalmas az eszköz ezekre, vagy menjek inkább a telekomhoz, ha ezek fontosak?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#68561) 4Grider válasza Bishi (#68560) üzenetére


4Grider
nagyúr

250-es csomag már nincs.
Itt semmi nem változik, jó eséllyel firmware cserével sem javíthatóak a puma 6 hibái.
A Telekommal jobban jársz. (Már persze ha van optika.)

[ Szerkesztve ]

(#68562) ThodEE válasza 4Grider (#68561) üzenetére


ThodEE
őstag

240es lesz az :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#68563) 4Grider válasza ThodEE (#68562) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen tudom, hogy van lakossági 240-es csomag, az üzleti 250-es szűnt meg a közelmúltban...

(#68564) Bishi válasza 4Grider (#68563) üzenetére


Bishi
tag

Bocsánat, elírtam.
Kevertem a hasonló T-s mérettel. 240-esre gondoltam a kérdés kapcsán. Mindenesetre mindenképp 100 MB feletti csomagban gondolkozom.
Köszi a választ és (#68562) ThodEE köszi a javítást!

(#68565) Luc22 válasza boneyard (#67987) üzenetére


Luc22
csendes tag

Egy kis update:

A héten kipróbáltam az alábbi szolgáltatásokat külföldről, mindegyik működött VPN nélkül:

Horizon Go
Telenor Mytv
Digi Online

[ Szerkesztve ]

(#68566) Saughassy válasza Luc22 (#68565) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nekem egyelore semmi nem megy at rajta, se NAS, se Smart home.

(#68567) Lacccca87 válasza Bishi (#68560) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nincs gond sem játék sem streamnél. Amit hajtogatnak igy egyesek azok létező gyengepontok a CB-nek, de gyakorlati tapasztalatban nem jön elő, ha átlag felhasználó vagy, vagy nem azt nézed minden tizedmásodpercben hogy mekkora a ping

(#68568) woodworm válasza Lacccca87 (#68567) üzenetére


woodworm
veterán

Pont online játékoknál érheti el az ingerküszöböt a késleltetés kiugró értékei.

(#68569) Lacccca87 válasza woodworm (#68568) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hmm, érdekes módon nálam még nem érte el pedig itt néha egyszerre 2 gépen is játszanak a kapcsolatról úgy hogy routerként van használva a CB. Szóval azért annyira ne ferdítsünk már. Maradjunk annyiban hogy kimérhető az anomália, de nem érzékelhető az esetek 99.9%-ban játékoknál.

(#68570) woodworm válasza Lacccca87 (#68569) üzenetére


woodworm
veterán

Szeretek ebben a vitában középen állni. Elhibázott tanácsnak tartom a saját játékos tapasztalataid alapján kijelenteni, hogy nyugodtan beleugorhat egy előfizetésbe, miközben ellentétes visszajelzések is vannak és az általa játszott címeket sem ismered.

(#68571) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Mitől lehet, hogy a kábeles UPC-n az alacsony frekis adók beszaggatnak néha ?
Le van terhelve a hálózat felénk ? :U

(#68572) Bishi válasza Lacccca87 (#68567) üzenetére


Bishi
tag

Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólását! Nem mondhatom magam átlagusernek, eléggé kihasználom a technikát, érdeklődésem és szakmám által is. Talán betudnám bizonyítani a szolgáltatás elégtelenségét, ami egy szerződés bontáshoz kell. Sajna még hatósági végzésem is van arról - igaz régről -, hogy a upc nem találta a hibát, ami megoldását telefonon látatlanban megmondtam a hiba bejelentéskor. + Fél éve belefutottam egy szolgáltató+router gyári fw hibája miatti kellemes kombóba. A hasonló tapasztalatokat kerűlném, bár azért egy felem adna egy esélyt a UPCnek, de inkább a biztonságosan működőt fogom választani.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek az értékes véleményét! :R

(#68573) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

A kérdés: ha 2019-ben lejár a hűségszerződés, többek közt netre is, akkor egy esetleges hosszabbítás esetén van bármiféle mód arra, hogy a Cisco EPC3212 modemet megtartsam?

Ha a hűség lejártával szerződést bontok, akkor vissza kell adni a modemet?

(#68574) Intruder2k5 válasza cocka (#68573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van rá mód, ha nem rendelsz 500Mbps netet, ugyanis 240Mbps-ig megfelelő a CISCO is. Ha szerződést bontasz, akkor a nálad lévő eszközöket le kell adnod, különben kiszámlázzák, ami nem hiszem, hogy megéri.

(#68575) cocka válasza Intruder2k5 (#68574) üzenetére


cocka
veterán

De most 120-as van és félő, hogy ha 240-esre váltanék, akkor rögvest erőltetnék a Connect boxot.

(#68576) Intruder2k5 válasza cocka (#68575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg szerződni akarsz, addig előnyben vagy. Kötni kell az ebet a karóhoz, hogy marad a CISCO, vagy nincs új szerződés. Egyébként meg ~340Mbps-ig bírja az is.

szerk.:
Sőt, ha jól tudom automatikusan csak 500-as nethez jár a CB, illetve új előfizetőknek már 120-tól. A régi előfizetők pedig plusz pénzért (egyszeri díj) kaphatják meg 120 és 240-es csomaghoz, szóval nem hiszem, hogy a spontán csere veszélye fenyegetne.

[ Szerkesztve ]

(#68577) cocka válasza Intruder2k5 (#68576) üzenetére


cocka
veterán

Ó, akkor nyugodt vagyok. Csak értitek ki tudja mi lesz itt még jövő nyárig.

(#68578) szabogabor10 válasza Ghostman78 (#68571) üzenetére


szabogabor10
veterán

DVB-C-nél nincs köze a terheltségnek a beszaggatáshoz. Kábelezést, osztót ellenőrizd.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68579) justice84


justice84
tag

Sziasztok.
Ha a upc-s Cisco EPC3212 modem megadta magát, nem reagál semmire. A legegyszerűbb ha beviszem és cserélik vagy mindenkép kikell hívni a szervizest?
Köszi előre is.

(#68580) 4Grider válasza justice84 (#68579) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezeknek 95%-ban a tápegysége szokta magát megadni. Én vettem helyette egy másik tápegységet, mert ha beviszed, garantált, hogy sokkal gyengébb modemet/routert fognak helyette adni. Tehát ugyanilyet és hozzá való tápegységet már nem adnak, csak jóval olcsóbb eszközöket.

(#68581) ArthurShelby válasza justice84 (#68579) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Elvileg ha a tápot beviszed adminisztráció nélkül kicserélik (bár nekem még szerencsére nem kellett).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68582) justice84 válasza 4Grider (#68580) üzenetére


justice84
tag

Az a baj hogy olyan hülye tápegysege van hogy 16voltos hogy egy kazal van itthon 9,12,18 de 16 egy se :(((

(#68583) ArthurShelby válasza justice84 (#68582) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy kicsit ha erősebb nem baj, mert pont kicsit alul lett méretezve a táp, azért se bírja.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68584) kabelmania27 válasza Ghostman78 (#68571) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálunk a 128Mhz-n a Discovery kockásodik néha.
Kapcsolj alsófrekis (112,120,128Mhz) adásra és nézd meg speedtest mérés közben megáll-e teljesen.
Modem értékek rendben vannak? Mennyi az adási?
Bishi: Bekötés után 14napon belül elállási jogra hivatkozva felmondhatod a szolgáltatást.
szabogabor10: Említett 128Mhz-es frekinél akad a Discovery ha netforgalom van, speedtest mérés közben leesik a minőség és szétesik a kép, többi frekin ezt nem csinálja. Lg tévé szerint az alsófrekik gyengébben jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#68585) 4Grider válasza justice84 (#68582) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor jó lesz neked valamelyik újabb/vacakabb modem is. Az új/olcsóbb modemek legalább szebben néznek ki, és be lehet rajtuk kapcsolni mások számára a Wi-Free-t, amivel maximum a te kapcsolatod lesz instabilabb, de az sem kizárt, hogy észre sem veszed a változást...

(#68586) 4Grider válasza ArthurShelby (#68583) üzenetére


4Grider
nagyúr

De nem feszültségre, hanem teljesítményre alulméretezett a gyári. Nálam most 15V-os 1.68 A-es táp viszi a 3212-est immáron vagy 4 éve...

(#68587) cocka válasza justice84 (#68582) üzenetére


cocka
veterán

A Conradban lehet kapni jóféle 2 amperes tápegységet, ami jóval kevésbé melegszik, mint az eredeti 15 voltos. Egyébként meg bőven elég neki a 12 volt is.

(#68588) cocka válasza 4Grider (#68586) üzenetére


cocka
veterán

Én csak azt nem értem, hogy akik itt korábban meg hónapokkal/évekkel ezelőtt írták, hogy elővettek másik tápot, azoknak nem okozott problémát a foglalat?

Azért vettem univerzális tápot, mert fix feszültségű tápoknak nem szokott ilyen 4.75-ös végük lenni:

[link]

Ez pontosan beleillik. És ezt készletekbe sem szokták tenni, csak így külön kapható.

Működik a 4 × 1.7-tel is [link] de ez túl laza lesz a külső átmérő miatt.

Egy akármilyen 12 voltos tápnak meg általában a szabvány 5.5 × 2.1-es vége szokott lenni, az meg értelemszerűen túl nagy.

(#68589) ztsoft válasza ArthurShelby (#68583) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért vigyázz az ilyen ajánlásokkal, mert ha véletlenül (akár szándékosan, költség megtakarítás) 16 Voltos elektrolit kondenzátorokat építettek a box-ba, akkor akár még tűz is lehet belőle.
Szép nagyot tudnak pukkanni, füstölni, volt szerencsém hozzá egy hibás táppal, csak 2 Volttal lépte túl a feszültség a kondenzátoron szereplő értéket.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68590) 4Grider válasza cocka (#68588) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meddig tart levágni a rossz tápegységről fél méter kábellel a dugót, és átkötni az új tápegység madzagjára? A művelet legkritikusabb része, hogy legyen otthon szigetelőszalag, vagy zsugorcső...

[ Szerkesztve ]

(#68591) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nemsokára lejár a hűség,nézelődtem és a Happy H csomag kisebb nettel drágább mint a mix4 :U ? Ennyire tolni akarják a connect boxot vagy hol az átverés a dologban?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#68592) woodworm válasza Dan-szan (#68591) üzenetére


woodworm
veterán

A boltokban is a polcon hagyják az akciós mellett a normál árú és kiszerelésű pakkokat, hátha megveszed.

(#68593) 4Grider válasza Dan-szan (#68591) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mix 4 szerintem csak Digis területeken elérhető. A honlapon előfizetőként bejelentkezve is látod megrendelhetőként?

(#68594) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy UPCnél hogyan érkezik a bejövő? TV előfizetés esetén.
(digital bronz + filmbox csomag lenne)

szimpla koaxon keresztül (mint jelenleg a diginél)? vagy muszáj vmiféle boxot kérvényezni?

(2db TV lenne a lakásban)

markbellus.hu 

(#68595) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Igen, ott láttam. Kérdés hogy megéri e a CB és problémái+nagyobb netcsomag mint a mostani csomag+TC7200U ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#68596) Intruder2k5 válasza TBMC (#68594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyrészt egy darab koax kábelen jön be a net és a TV is, kivéve a 29-es körzetet, ahol már optika jön be az ingatlanra, és ott alakítják át koaxra. A végberendezések viszont mindenütt egyformák, van lehetőséged médiacard-ot is igényelni, ha a TV-ben van DVB-C tuner, és CI+ kártyafoglalat.

(#68597) 4Grider válasza TBMC (#68594) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC nem Digi, itt a csatornák többsége kódolt. A kikódoláshoz vételi helyenként előfizetői kártya és szolgáltatói eszköz (set-top-box ami most a gagyi Horizon box, vagy médiakártya) kell. A médiakártya csak ci+-os tv-kben működik. A második(harmadik) tv-nél külön havidíja van a kikódolást végző eszközöknek.

(#68598) Dan-szan válasza 4Grider (#68597) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Rossz gombot nyomtam, kicsit visszább a válasz.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#68599) 4Grider válasza Dan-szan (#68598) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt mi nem dönthetjük el helyetted. Én biztos, hogy nem váltanék, a net stabilitása nálam fontosabb, mint az ár.

(#68600) TBMC válasza 4Grider (#68597) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm mindenkinek!
jelenleg is médiakártya van a tvkben a HBOkhoz.

akkor minden gond nélkül működni fog a koax+médiakártya kombó.

köszönöm! :R

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.