Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) 4Grider válasza air (#68850) üzenetére


4Grider
nagyúr

És ha bejelentkezel a myupc-ba, akkor nincs mix 4 vagy mix 6 csomagod?

(#68852) air válasza 4Grider (#68851) üzenetére


air
nagyúr

De nincs ám!
Pont ezért hívtam őket.
Amikor belépek, kiírja, hogy a címemen új kedvezmény érhető el, de sehol a kedvezményes csomag. No.1 szolgáltató.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68853) Sanya


Sanya
nagyúr

Nekem is frissült a Connect Box.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68854) polonic


polonic
félisten

(#68855) kali válasza polonic (#68854) üzenetére


kali
legenda

Na, ez így érdekes lesz, több tekintetben is...

(#68856) Toth_Jani válasza polonic (#68854) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De azóta ez már kész tény:
A Vodafone megállapodásra jutott a Liberty Global-lal annak magyar, cseh, német és román leányvállalatainak megvásárlásáról, összesen mintegy 18,4 milliárd euró cégértéken.

(#68857) pinnacle válasza air (#68850) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos a régi ügyfeleknek a legrosszabb, lemondóknak a legjobb. Ismerősömet a hűség lejárta előtt rábeszélték 120 helyett 500-as internetre, hogy az milyen jó gyors. Gondolom azért az internetet nyomják, és nem pl. a HBO-t, mert a kisebb ÁFA miatt, nagyobb a haszon. Nekem is ezért lett az internet drágább a TV meg olcsóbb.

(#68858) ztsoft válasza air (#68850) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Szerintem nem vagy elég rámenős, főleg úgy, hogy ennyi konkurencia is van. Én már korábban leírtam mit, mennyiért kapok (keress rá, ha érdekel). Ha csak a plusz TV-t nézem az enyémhez képest, Te több, mint a dupláját fizeted (nekem a plusz HD + TV = 890 Ft).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68859) canniball válasza kezo0 (#68849) üzenetére


canniball
nagyúr

Jövő év elején nem hiszem, mivel jövő év közepén zárulhat le az üzlet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68860) air válasza ztsoft (#68858) üzenetére


air
nagyúr

Nos, taníts!
Hogy kell elég rámenősnek lenni?
A biorobotnak mondtam, hogy tudom, ő nem adhat kedvezményt, kapcsoljon olyanhoz, aki adhat.
Átkapcsolt. Majd az illető közölte, hogy "ha a fejem tetejére állok, akkor sem kapok jobb árakat".
Ennyi.
Mivel még legalább 1 évig hűségben leszek, tudják jól, hogy hiába hivatkozom a konkurenciára, a kötbér miatt úgysem fogok elmenni.
Megnéztem, hogy neked mit adtak. Szerintem ez valami komoly hiba lehetett, hogy ilyen árakkal engedték ki a csomagod. Ez nem csak a rámenősségen múlt. Vagy hülye volt az ügyintéző, vagy baromi mákod volt. Konkurencia nélküli területen ez nem realitás. 0Ft a HD, és alapáras a 2. kártya. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68861) canniball válasza air (#68860) üzenetére


canniball
nagyúr

A HD nekem (meg mostanában szerintem sokunknak) is 0Ft, úgy rémlik most már alapból benne is van a csomagokban.
Abban viszont sajnos teljesen igazad van, hogy ameddig köt a hűség nem tehetsz semmit.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68862) cigam válasza air (#68860) üzenetére


cigam
félisten

Én megvárnám a hűség végét. Mivel nálad még 1 év hátra van, joggal mondta ezt. Nem tudok olyanról, hogy menet közben jóárasítottak 1 csomagot csak azért mert betelefonáltál. Legkorábban 1-2 hónappal a hűség lejárat elött érdemes próbálkzni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68863) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Sziasztok!

A csodas uj belterinel mas is tapasztal akadozast? Tehat nem kockasodik, hanem megfagy a kep, majd tovabb megy. Ez belteri gond lehet, vagy az adott csatorna, esetleg ugy komplett az egesz szolgaltatas hibaja?
Egyelore csak 1 belteri van beuzemelve, igy nem latom, hogy mindketton megjelenik e ez a tunet, plane egy idoben.

De rohadt idegesito, az UPC direct elmult 10 eve alatt szerintem osszesen nem akadt ennyiszer.

Az internet amugy hozza a nevleges maxot, szoval gondolnam, a vonalminoseg nem lehet rossz. (500 mbit megvan)

Valami megoldasi javaslat?
Elore is koszi.

(#68864) cigam válasza Saughassy (#68863) üzenetére


cigam
félisten

Nálam is van ilyen jelenség. Arra tippelek hogy a rádugott lemez timeshift-re használt területe gyengélkedik, és ettől akad meg a box. Nem csináltam még ellenpróbát úgy, hogy lehúzom a merevlemezt.
Persze az sincs kizárva hogy valamelyik fw frissítés óta ilyen.

Ma pl. a 3. újraindítás sem hozta rendbe a visszanéző funkciót, az EPG-gben nem lehet visszafele tekerni. Biztos lekapcsolták az egész kócerájt, ez legyen a Vodafone problémája :)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68865) 4Grider válasza Saughassy (#68863) üzenetére


4Grider
nagyúr

Használd a tv saját tunerjét (kérj médiakártyát a box helyett).

(#68866) Laza... válasza pinnacle (#68857) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem ilyet sikerült "kiharcolni", összesen 3 körben. Azt mondták lejjebb már nem tudnak menni, menjek át a digihez ha annyira akarok :D

Never give up!

(#68867) 4Grider válasza Laza... (#68866) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a 6100 Ft-os ár (Gold+FP500) nagyjából a Digis területek hiéna ára, nem csoda, hogy nem mennek alá.

(#68868) akosar válasza air (#68860) üzenetére


akosar
tag

Én 8 éve vagyok ügyfél, minden szerződéshosszabbításkor azt játszom el, hogy a címemen x szolgáltató is szolgáltat, és egyik este becsengetett egy ügyintéző, hogy xy csomagot TV-vel, internettel megkapom x Ft-ért. Szóval ha lejár a hűség, váltok. itt te találsz ki valami tetszőleges dolgot, úgyse tudják ellenőrizni. Így már más az alku pozíciód, hiszen közlöd, hogy te ennyiért is megkapod ezt. Persze nem szabad irreálisnak lenni, de ilyen -50% elérhető. Én 500 megabitért, legnagyobb HD tv csomag + HBO max pack fizezek 5k-t.

[ Szerkesztve ]

(#68869) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Sajnos fel kell mondani a UPC előfizumat (TV,telefon,Net) a nyár alatt. Épp ma hívtak, hogy ajánlanak nekem jobbat mert lejárt a hűség, de mondom nekik pekh, oda ahova megyek a Té az egyedüli szolgáltató. A kérdésem az, hogy mi a menete a lemondásnak? Gyors fájdalommentesen lenne jó, van ennél nagyobb problémám is. Köszi!

(#68870) Laza... válasza Kolondrum (#68869) üzenetére


Laza...
addikt

Amit kaptál cuccokat (Box, modem..), a hónod alá veszed, besétálsz az első ügyfélszolgálatra, és leadod a cuccot, és lemondasz mindent. Ennyi

Never give up!

(#68871) Kolondrum válasza Laza... (#68870) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nincs túlbonyolítva. Köszi! Dobozokat előkeresem. :D

Amúgy nagyon sajnálom, alig volt üzemzavar, de itt a Té-é minden és 2x annyi lesz kb ugyan az. Kiút nincs.

[ Szerkesztve ]

(#68872) Laza... válasza Kolondrum (#68871) üzenetére


Laza...
addikt

Az sem fontos

Never give up!

(#68873) Saughassy válasza 4Grider (#68865) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Igen, csak azzal elbukom a visszatekerest, ami amugy hasznos funkcio lenne.

Tovabba elbukom a mobilrol taviranyitast (oke, azt az uj box miatt eleve elbuktam, de csak nem marad igy orokke).

Valamint (es ez a legfajobb) elbukom a normalis hangositast, mivel max ARCn keresztul tudnam felfuzni a hazimozi erositore, de az meg nagyobb bughalmaz, mint ez a media box. :)

Szoval nem tetszik egyelore a sajat kartya, jo lenne inkabb az akadast megfixelni. A hasznalhatatlan taviranyitot mar kivaltottam egy normalis Logitech Harmonyval. :)

(Istenem, de visszasirom a HelloHD muholdas boxot. Vagy a sajat Coolstream Neomat.)

(#68874) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#68871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell a doboz, én tavaly mondtam fel, szépen mindent eredeti dobozba vittem vissza, ott a csaj kitépkedte belőle, lerakta a cuccokat a hát mögé a földre, a dobozokat meg mind visszaadta, hogy nekik az nem kell.

(#68875) headhunter válasza Sz_Imre (#68848) üzenetére


headhunter
addikt

Mikor kaptad a Connect Boxot?

Nálam 2016.09.18-tól van CB a 4.01-es verzóval, tied későbbi gyártás lehet... (pl.: 2017)

(#68876) kezo0 válasza canniball (#68859) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, de ez a tegnapi hírben még nem szerepelt. Így még rosszabb a helyzet. A jelenlegi tulaj MÁR nem csinál semmit, az új tulaj MÉG nem csinál semmit, egészen addig, míg teljesen le nem zárul az üzlet. Sőt, az új tulaj birtokon belül kerülése után még számolhatunk jópár hónapot, míg bármilyen észrevehető változást lehet majd érzékelni – és majd akkor is ki tudja, milyen irányban... De ne legyen igazam.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68877) Sz_Imre válasza headhunter (#68875) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

2018.04.24 kaptuk meg. Az hogy mikor gyártották azt passzolom.

(#68878) viktorhu válasza kezo0 (#68876) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek nem is kell a hírben szerepelnie, ez természetes, hogy ilyenkor a versenyhatóság vizsgálódik. De biztosak lehetnek az engedélyben, mert kizárták az összefonódást az üzletből (nem veszik át az angliai hálózatot, ahol már van vezetékes hálózata a vodának). Szóval itt nem konkurensek egyesülnek, hanem egymást kiegészítő szolgáltatásokat fognak nyújtani.

És mivel biztosak lehetnek a jóváhagyásban, már addig is készülhetnek bizonyos dolgokkal, nem érdeke a Vodának, hogy egy legyengült céget vegyen át. Szerintem mire meglesz a pecsét, addigra a változások is bejelenthető állapotba kerülnek. Szerintem sok változást fog hozni a dolog, pl. koax helyett ftth irányú fejlesztéseket, meg a nyilvánvaló quad play-t, amit a upc már most is a vodával együttműködve csinál, de nyilván ezután oda fogja adni hozzá a voda a 4G-t is például. A német telekom rendesen megijedt a mai hírek szerint.

(#68879) kezo0 válasza viktorhu (#68878) üzenetére


kezo0
addikt

Mármint az nem szerepelt a tegnap linkelt hírben, hogy ez az egész folyamat még egy teljes évig eltart majd. A többi egyértelmű volt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68880) Teaway válasza Intruder2k5 (#68874) üzenetére


Teaway
veterán

Mondtad volna, hogy te ugyan vissza nem viszed, dobja a kék kukába.

Nincs itthon csokid??

(#68881) viktorhu válasza kezo0 (#68879) üzenetére


viktorhu
veterán

Erre mondtam, hogy ez mindig így van ilyenkor, nem külön hír igazán. Viszont tévedtem is, mert a Kabel Deutschlandot megvette pár éve a Voda, így ott keletkezik versenykorlátozás (a DSL-t nem számolom ide, mert azt a Telekom hálózatán adja).

Amikor a Vodafone megvette a Mannesmannt, hogy német mobilszolgáltatóvá is váljon, akkor el kellett adnia a Mannesmann portfóliójából az Orange céget. De azért egy országban 20% piaci részesedést átvenni messze nem az a kategória, mint ami a Voda és az Orange egyesülése lett volna.

(#68882) pinnacle válasza cigam (#68862) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hűség alatt mikor lehet kötbérmentesen felmondani az előfizetést? Mondjuk ha egy csatornát kivesznek, elég indok?

(#68883) canniball válasza kezo0 (#68876) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ne is! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68884) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Mi a véleményetek, jó lesz az nekünk ha a Vodafone megveszi a komplett bagázst? :U

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#68885) szabogabor10 válasza norberto_th (#68884) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem ezt lehetetlen megjósolni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68886) Yodamest


Yodamest
addikt

Segitségeteket kérném: olyan problémám lenne, hogy ha megy a PC és adatforgalmat generálok vele, tehát megy a torrent, vagy bármi ami netet használ, akkor a TV műsor bekockásodik és szétesik a kép...

A UPC már 3. alkalommal volt kint nálunk, lemérték műszerrel stb. és elvileg mindent rendben találtak. Egy dolgot nem néztek meg ezt már én találtam meg, a TV infoban mutatja, hogy a jelminőség valóban jó 100, viszont a jelszint ha nem megy a torrent akkor 90 stabilan, de ha bármit elinditok a PC-n, akkor 80 körülre esik és ott össze vissza ugrálni kezd.

Most ezzel mi a fenét lehet csinálni? Jelerősitő kellene esetleg a koaxra, én erre gondolnék, de érdekes ezt fel sem vetették... Járt hasonló cipőben már valaki?

(#68887) kabelmania27 válasza Yodamest (#68886) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Összes adás akad?
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#68888) Yodamest válasza kabelmania27 (#68887) üzenetére


Yodamest
addikt

minden adás akad és csak egy 2-es elosztót látok a falból kijönni, nem láttam hogy lenne rajta bármilyen toldás... ezt a csillapitot egyébként a koax melyik végére szokás tenni? Egyből az elosztó utáni részhez vagy ahol már megy bele a TV-be arra a végére?

(#68889) kabelmania27 válasza Yodamest (#68888) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több helyre is szokták tenni, de valószínűleg nem szükséges bekötni.
Milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#68890) Yodamest válasza kabelmania27 (#68889) üzenetére


Yodamest
addikt

modem érték alatt mit értesz? a ping 5-6-os speedtesten nézve és az 500mbit-ből is szépen átjön csúcsidőn kivül az 500, csúcsidőben 7 óra körül kevesebb akkor 430 körül.

a dologhoz még annyit hozzátennék, hogy furán van nekünk a kábelezés, mert emeletes ház és az alsó szintre is megy koax, az is már el van választva egy ponton 2-felé, de a UPC-azt mondta, hogy 4 elosztás még bele kell férjen. Illetve érdekes, de egy újabb tipusú tévével is kipróbáltuk azzal meg már nem csinálja... lehet annak a készüléknek jobb a jelfogója? vagy nemtudom..

[ Szerkesztve ]

(#68891) Schweini


Schweini
tag

Másnál sem működik a net, ahol connect box van? Nálunk tegnap óta nem jó. Ügyfélszolgálat annyit mondott, reseteljem de az nem segített. Elvileg valami központi hiba van, nem tudni mikorra lesz jó.
Más is beszélt velük esetleg?

(#68892) kabelmania27 válasza Yodamest (#68890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszint értékeket kellene megnézni, modem oldalán haladó beállítások utána hálózat állapota majd letöltés és feltöltés füleket nézd meg.
Ha tudod meg kellene nézni, hogy vannak bekötve az osztók, hátha átkötéssel vagy osztócserével lehetne javítani a helyzeten.

(#68893) gduck válasza Schweini (#68891) üzenetére


gduck
addikt

KATT IDE!

Esetleg lehet hogy nálad se ment le rendesen a frissítés? Mi a szoftver verziószáma?

(#68894) ztsoft válasza air (#68860) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt a csomagot már hűség nélkül harcoltam ki, lemondással fenyegetőzve (amit komolyan is gondoltam). Annyit mondtam, hogy, "ha nem kapok egy elfogadható árú csomagot, akkor lemondom az egészet". Kért egy kis türelmet, majd egy az előző árnál 500 Ft-tal olcsóbbat mondott (változatlan csomag összeállítás mellett), megköszöntem, majd kértem, hogy kapcsoljon át egy olyan ügyintézőhöz, ahol le tudom mondani az összes szolgáltatást. Erre ismét kért egy kis türelmet, majd közölte, hogy csak úgy tud olcsóbbat adni, ha feljebb lépek. Mondtam, rendben, akkor legyen gyorsabb net (30-asból lett 120-as), ismét egy kis zene, majd a mostani árat mondta, ekkor rendeltem a második Horizon box-ot is, 890 Ft/hó áron, ha vállaltam volna hűséget rá, akkor 450 Ft/hó lett volna.

A HD csomagot akkor harcoltam ki, mikor már az új csomagok alapból tartalmazták. Erre hivatkozva nagy nehezen megkaptam, de csak a második box-ra.

Tavaly decemberben közepén cseréltem le az egyik box-ot kártyára (nem volt biztos, hogy a TV megy vele, így csak egyet rendeltem), majd a két ünnep között rendeltem a második kártyát (ekkor már rossz volt a rendszerük), többszöri megrendelés miatt a másik kártyára is megadták a HD csomagot, valamikor január közepén, végén kaptam meg a kártyát.

Természetesen hűség alatt nem fognak olcsóbb árat mondani, meg kell várni amíg lejár (voltak itt olyanok, akik egy, két hónappal előbb már tudtak alkudozni).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68895) Yodamest válasza kabelmania27 (#68892) üzenetére


Yodamest
addikt

letöltés jelszint minden csatornán 6-os, feltöltés pedig 47-48

(#68896) kezo0 válasza norberto_th (#68884) üzenetére


kezo0
addikt

Ilyen az, amikor valaki 0 db hozzászólást olvas vissza...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68897) kabelmania27 válasza Yodamest (#68895) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek elfogadhatók. Tévéknél gyártóként eltérhet a tuner érzékenységes.
Meg kellene nézni majd hogy van elosztva a koax.
Amennyiben a bejövő el van osztva két szintre és a két szinten van egy-egy kettes az elvileg rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#68898) Yodamest válasza kabelmania27 (#68897) üzenetére


Yodamest
addikt

elvileg úgy van, de mégis kockásodik, lehet túl hosszan mennek a kábelek, a villanyos meg tuti nem a drágábbik fajtát vette, ami fel is volt pedig irva neki... bosszantó

Akkor ezen az antenna csillapito sem segitene?

(#68899) cigam válasza pinnacle (#68882) üzenetére


cigam
félisten

Hűség alatt mikor lehet kötbérmentesen felmondani az előfizetést?

- A bejelentett hiba kijavítása több mint 30 napig elhúzódik.
- Elköltözöl, és az új lakcímeden nem tud szolgáltatni.
- Kiveszik kedvenc csatornádat(, de pl. a FOX kivonulása tippem szerint nem tartozik bele).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68900) Soulfly842 válasza Schweini (#68891) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem működik. Álmomban nem gondoltam most a resetre kijött a szerelő csinált egy resetet és már működött is. Szerintem próbáld újra, lehet nem kapott megfelelő profil adatokat.

A szerelő mondta azt is, h. tipikus hiba ennél az eszköznél, hogy időnként hajlandóak elszállni a profilok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.