Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) ates2 válasza Tamás34 (#68149) üzenetére


ates2
senior tag

és régi helyén is maradt infó róla...

(#68152) kali válasza gduck (#68150) üzenetére


kali
legenda

Pedig ha korábban annyira panaszkodtak a melegedésre, most meg úgy is csak langyos, hogy 26 - 27 °C van a lakásban és 8 órája megy, akkor valaminek történnie kellett a készülékkel.

A TV csatornákat jól megkeverték.

[ Szerkesztve ]

(#68153) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a csoda Ubee eszközzel sehogy sem tudok 30Mb-nél többet kicsikarni 5GHz-en, 11n-nel? Hozzáteszem 2,4GHz-en sem 11n-nel, sem 11bg-vel sincs több.
Ha egy TP 841N-t teszek mögé, akkor 60-70Mb-et tudok 2,4GHz-en.
De a 240-es netnek így semmi értelme.
Ha 3-4 eszközön egyszerre megy stream, akkor már bőven kevés a sávszélesség.
Nagynénémnek 500-as netje van Connect Boxszal.
Azon 480Mbitet mértem a hétvégén.
Az én eszközömet csak 5000Ft-ért hajlandó a szolgáltató CB-ra cserélni, mert szerintük a Ubee képes kiszolgálni a 240-es netet.
Hát nálam nem igazán.
Jelentsem be hibára?
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68154) Intruder2k5 válasza air (#68153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha kábelen megvan a sebesség, akkor sajnos hiába jelented. A WiFi sebességre semmilyen garanciát nem vállalnak.

(#68155) gduck válasza kali (#68152) üzenetére


gduck
addikt

Hátul a koax kábel becsatlakozása (csak óvatosan) milyen meleg? Azt kézzel nem lehetett megfogni...

UI: a nyári kánikula azért más mint a téli fűtés ;)

(#68156) ates2


ates2
senior tag

UPC oldala másnak is szar,hogy nem lehet megnézni a csomagokat ? francért nem tudnak valami értelmes oldalt csinálni...

(#68157) kali válasza gduck (#68155) üzenetére


kali
legenda

Bő 6 órája megy most a box, az általad jelölt helyen melegebb, mint bárhoz máshol a ház, de forrónak a csatlakozónál sem mondanám, mert nem okoz problémát huzamosabb ideig fogni sem.
Bár a gyártó által meghatározott működési hőmérséklet 0 °C ~ +40 °C, azért a felső határérték közeli hőmérséklet nem jellemző a lakásokban nyáron sem, ideális esetben szobahőmérséklet adott, de akinél kicsivel 30 °C fülé megy akár a hőmérséklet, ott sem fog izzani (ez) a készülék.
Ráteszem most kíváncsiságból a box tetejére a hőmérős órámat, megnézem majd később, hogy mennyit mér.

ates2: Dél körül nekem sem működött, de most már jó.

[ Szerkesztve ]

(#68158) pinnacle


pinnacle
nagyúr

UPC optikai kábelt, védőcsövet rögzíteni kell a ház falához? Nekünk nincs rögzítve, annyira ráncigálja szél, hogy attól félünk el fog szakadni. Optikai kábel lehet nem olyan strapa, mint a koax, amit össze-vissza lehet tekergetni. Amikor nekünk kötötték be, valahogy eltörték a szomszédét.

(#68159) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Most jött valami e-mail hogy új eszközt akarnak teszteni, gondolom ez a horizon box egy új változata. Én speciel nem rendelkezem tv előfizetéssel de gondolotam infonak nem rosz :)

(#68160) kezo0 válasza Lacccca87 (#68159) üzenetére


kezo0
addikt

Nagy kérés lenne, hogy másold be ide az e-mail tartalmát? Nekem nem jött ilyen levél, pedig tévéből igazi heavy user vagyok, és gondolom, vannak így még mások is...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68161) pjen válasza kezo0 (#68160) üzenetére


pjen
félisten

Nekem jött, valami wifi erősítőt akarnak textelni.

(#68162) Lazarski válasza pjen (#68161) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ennél is konkrétabban? Be tudnátok másolni a tartalmát saját adatok/e-mail címetek nélkül? :)
Nekem is van tévé, én sem kaptam ilyet és érdekelne pontosan miről van szó. :F

(#68163) 4Grider válasza Lazarski (#68162) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok értelme nincs. A UPC-től az elmúlt 5 évben nem érkezett pozitívan értékelhető eszköz...

(#68164) Lacccca87 válasza kezo0 (#68160) üzenetére


Lacccca87
őstag

Kedves XY!

Innovatív Szolgáltatóként folyamatosan azon dolgozunk, hogy szolgáltatásaink és berendezéseink által Ügyfeleink élményekben gazdag és zavartalan szórakozásban részesüljenek; és igyekszünk a legkorszerűbb megoldásokat elérhetővé tenni számukra, hogy otthonuk valódi Happy Home lehessen.

Most azon Ügyfeleinket szeretnénk megszólítani, akik az otthonunk minden pontján stabil wifiélményre vágynak, szeretnének még jobb és gyorsabb otthoni wifihálózatot, illetve akik a Horizon HD Mediabox-aikon azért nem használják az interaktív funkciókat (például: MyPrime, Műsorvisszanéző), mert az eszköz működéséhez plusz-kábelezésre lenne szükség.

Ha Te is ezen Ügyfeleink közé tartozol, akkor most van számodra egy jó hírünk! Hamarosan egy új eszközt kívánunk piacra vezetni, amely egyszerű és hatékony megoldást nyújt a fentiekre.

Ha szívesen kipróbálnád, tarts velünk! Jelentkezz tesztelőnek mielőbb, de legkésőbb 2018.április 8-ig!

Ráadásul most 2000 Ft jóváírást is kaphatsz az internet vagy televízió előfizetésed havidíjából.

Érdemes mielőbb jelentkezned, mert a tesztelendő eszközökből korlátozott mennyiség áll rendelkezésre.

Ez meg még érdekes lehet:
https://www.upc.hu/rolunk/UPC-internet-booster-teszteles-felhasznalasi-feltetelek/

[ Szerkesztve ]

(#68165) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#68164) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerkeszteni már nem tudom de átolvasva annyi az egész hogy kiadnak neked olyan eszközöket amik a fali vezetéken keresztül továbbítják a netet és a végponton is van egy WIFI szóró egység.

(#68166) woodworm válasza Lacccca87 (#68164) üzenetére


woodworm
veterán

Mik ezek? Powerline adapterek?

(#68167) Lacccca87 válasza woodworm (#68166) üzenetére


Lacccca87
őstag

Valószinüleg

(#68168) gduck válasza woodworm (#68166) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem egy 220-as aljzatba a dugható kis wifi repeater, aminek a LAN portját kötöd össze a Horizon box LAN portjával... Powerline adapter ennél sokkal drágább és nem tud wifit erősíteni!

[ Szerkesztve ]

(#68169) szabogabor10 válasza Lacccca87 (#68165) üzenetére


szabogabor10
veterán

Valószínűleg ilyesmi lesz. Ziggonál már jó ideje van ilyen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68170) gduck válasza szabogabor10 (#68169) üzenetére


gduck
addikt

Hát ez 10x annyiba kerül mint egy wifi repeater, sőt drágább mint maga a Horizon box... Viszont a vezetékes kapcsolata miatt gyorsabb lenne a wifi ;)

[ Szerkesztve ]

(#68171) szabogabor10 válasza gduck (#68170) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jó, szerintem nem a linkelt adaptert kapjuk, az csak a hollandoknak meg a többi nyugati országnak jár. :DDD
Ez 100 euró, itthon túl nagy sikere nem lenne szerintem ennyiért. Pedig nem rossz eszköz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68172) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! Átkötöttem mix 4 csomagra. Tv csatornák rendben is vannak. Az lenne a kérdés, hogy 500-as netet a mostani epc3212-es ciscoval életre lehet kelteni vagy, csak az újonnan kapott "fosboxal" fog menni? Illetve a myupc oldalon a szolgáltatásoknál már digital gold tv csomag van de a netnél még csak 120mb/s, ez jelent valamit?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#68173) -Maujuri- válasza Bagira01 (#68172) üzenetére

csak cCB vel fog menni az 500mbit. ciscoval kb max 300

(#68174) Gubek-Einste válasza Lacccca87 (#68164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima Powerline adapter készletet adnak, akár wifi-s egységgel is, nincsen ebben semmi különös.
Ha valakinek kellene ilyen akkor simán tudna venni bármelyik műszaki boltban elég széles választékban.
T-nél is lehet kérni ilyet IPTV mellé, drágán wifi nélkül. Ők D-Link DHP-P509AV adnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68176) gduck válasza Gubek-Einste (#68174) üzenetére


gduck
addikt

De ez továbbra is az iszonyat drága megoldás!!! Bár a UPC-nél mostanában ne keressük a logikát ha a Horizon boxról van szó. A lényeg, hogy minden előfizető megkapja :W

[ Szerkesztve ]

(#68177) Terentius


Terentius
őstag

Az komoly, hogy a Horizon Go-n neten keresztül nem érhető el HD adás? Fogtam és kiraktam hdmi-n keresztül tv-re mert nincs media box vagy digitális kártya ehhez a tévéhez erre ez a fos minőség fogad. Komolyan ez jár havi 10 ezer havidíjért? :W

Poco F5 12/256 Gb

(#68178) Intruder2k5 válasza Terentius (#68177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HorizonGo-t tudtommal mobil eszközökre szánták, és nem box vagy kártya kiváltására 40"-os TV-n, ennek megfelelően 5-10"-os kijelzőn megfelelő is a minősége.

(#68179) Terentius válasza Intruder2k5 (#68178) üzenetére


Terentius
őstag

De ez azért vicces, mert ugye adott az előfizetés és mellé ez is. Gondolom ez is csak arra megy ki, hogy a retkes kis 890 Ft-os box/kártyájukat rendeljem meg. HBO Go-n bezzeg nincs probléma sem a 40"-es tévén, sem a mobilon...

Poco F5 12/256 Gb

(#68180) Intruder2k5 válasza Terentius (#68179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilvánvaló, hogy nem céljuk a saját üzletük rontása, de ugye a UPC nem egy non-profit társaság, így ez nem is meglepő.

(#68181) #54715584 válasza Terentius (#68177) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megnéztem mobilon és netes böngészőben is, a csomagomban lévő HD adók elérhetőek ezen a platformon is HD minőségben.

(#68182) Terentius válasza Intruder2k5 (#68180) üzenetére


Terentius
őstag

Ez érthető, csak eléggé sz*rrágásnak tartom, hogy ilyen előfizetési díj mellé is berakják ezt a korlátot.

Poco F5 12/256 Gb

(#68183) blakey válasza Terentius (#68182) üzenetére


blakey
félisten

A Horizon Go nem külön szolgáltatás hanem az előfizetés mellé járó kiegészítés, tehát azt kapod amire előfizetsz, ha majd átállnak egy olyan szolgáltatásra, hogy minden előfizetés nélkül előfizethetsz a Horizon Go-ra (mint pl. Telenor MyTv) akkor szintén azt fogod kapni amire előfizetsz de ott már jelen lesz a HD, hiszen valószínűleg abban a szolgáltatásban minden HD lesz. Szóval mielőtt ekézel valamit/valakit előbb nézd meg, hogy van-e jogosultságod használni vagy sem illetve olyan minőségben van előfizetésed vagy sem, amúgy a HD adók többnyire elérhetőek Horizon Go-ban is és teljesen rendben vannak. Ha előfizetsz a HD csatornákra akkor lesz a Horizon Go-ban is HD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68184) woodworm válasza gduck (#68168) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az oldalon megadott készülékekre rákeresve powerline eszközökre vannak találatok.

(#68185) ArthurShelby válasza Bagira01 (#68172) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Regisztrálni kell a cisco modemet a saját upc-s email címeddel+jelszavaddal. Annyi, hogy mivel csak 8 letöltési csatornát tud, így kb 330Mbit a teteje, de ez a környék leterheltségétől is függ.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68186) Terentius válasza blakey (#68183) üzenetére


Terentius
őstag

Mivel van a háztartásban két media box, ezért ott jönnek a HD adások. Most ráraktam még egy tv-t amire csak ráküldtem a horizon go képét pcről és ott nem megy egy HD sem.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#68187) TeeJay válasza Lacccca87 (#68164) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább adnának olyan STB-ot amiben van 2 antennás AC/N-es Wifi és egyből tudna a Connect Box-ra csatlakozni...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68188) kezo0 válasza TeeJay (#68187) üzenetére


kezo0
addikt

Vagy inkább adnának olyan boxot, amit nem kell külön a szolgáltatói HGW-hez is csatlakoztatni, kábellel vagy wifin. Ahogy az összes, Horizon előtti boxot sem kellett.
De lássuk be, a tendencia nem ez, hanem épp ellenkezőleg: minél nagyobb mennyiségben szórnak ki egy eszközt az előfizetőknek, annál egyszerűbbnek kell lennie annak az eszköznek. Minél egyszerűbb felépítésű ill. csekélyebb tudású az a doboz, annál olcsóbban gyártja le a beszállító, plusz annál kevesebb a hibalehetőség, amit kezelnie kell majd az amúgy sem túl szakképzett ügyfélszolgálatnak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68189) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Hali,
Albérletbe költözöm rövidesen, az elérhető szolgáltató pedig csak a UPC, ezzel kapcsolatban kérdeznék, hogy tulajdonosi hozzájárulásra szükségem van, hogy bekössék a szolgáltatást? A szolgáltatás ki van építve, csak a modemet kell kb rádugni és megy, kis túlzással persze.
A honlapon a letölthető dokumentumok között csak egy bérlői nyilatkozatot találtam, ami nem teljesen ez.

[ Szerkesztve ]

(#68190) Lazarski válasza kacsaesokos (#68189) üzenetére


Lazarski
kezdő

Meghatalmazás kell.

[ Szerkesztve ]

(#68191) kacsaesokos válasza Lazarski (#68190) üzenetére


kacsaesokos
tag

köszönöm

(#68192) Lazarski válasza kacsaesokos (#68191) üzenetére


Lazarski
kezdő

Bocs, hülyeséget linkeltem. Ez csak akkor kell ha a tulaj belemegy, hogy a nevében kössetek szerződést (ebbe nem fog belemenni valószínűleg), a tulajdonosi hozzájárulással kevertem össze. Elvileg mást már nem fognak kérni, csak beviszed az ingatlan bérleti szerződésed + igazolványaidat és megkötheted a saját nevedre a szerződést. Privi ment.

[ Szerkesztve ]

(#68193) Lacccca87 válasza kacsaesokos (#68189) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem kell semmi. Én simán megkötöttem anno a szerződést telefonon, majd költözéskor szintén probléma nélkül átmozgattam az új albérletbe a meglévő szerződésemet.

(#68194) Lazarski válasza Lacccca87 (#68193) üzenetére


Lazarski
kezdő

Köszi, ezt nem tudtam. Változtak a dolgok, vagy csak engem szivattak. Ezek szerint már bárki köthet bárhova bemondásra... :D Egy albérlő általában nincs bejelentve. Nekem tulajdonosként kértek földhivatali papírokat, igaz akkor nem volt kiépítve még.

(#68195) blakey válasza Lazarski (#68194) üzenetére


blakey
félisten

Azért egy tulajdonosi beleegyezés nem árt, mi is adtunk egy nyilatkozatot, hogy az albérlő bekötheti a szolgáltatást, saját nevén, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68196) Lacccca87 válasza blakey (#68195) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hát tőlem nem kértek semmit. Átkötést már személyesen intéztem, oda mondjuk magammal vittem az új albi bérelti szerződését, de nem kellett.

(#68197) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Tőlem sem kértek semmit, kértem egy visszahívást bemondtam az adataimat, név lakcím anyja neve stb, de a kutya nem kérdezte hogy ez saját lakás vagy albérlet, és azóta sem kértek semmilyen hivatalos papírt hogy ne egy ismerős lopott adataival kérjem a szolgáltatást.
Persze gondolom elég az a ráutaló magatartás, hogy havonta fizetem a számlát, így él a szóbeli szerződés.

(#68198) Storms


Storms
őstag

Üdv!
UPC Wi-Free-nek mennyi a max. le/feltöltési sebessége?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#68199) Intruder2k5 válasza Storms (#68198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC Wi-Free sávszélessége

A kínált 10/1Mbps, a garantált pedig 0/0Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#68200) TeeJay válasza Storms (#68198) üzenetére


TeeJay
félisten

10/1megabit ha jól emlékszem
lassan egy éve le van tiltva mert odahaza a TC HGW-t csak megbolondította
mióta központilag tiltva van jó a wifi
meg amúgy se tudtam sehol használni mert a 2,4GHz gyenge városban
ha meg olyan ismerősnél vagyok akinek van UPC úgyis megadja a jelszót a wifihez

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.