Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) kabelmania27 válasza Zimi91 (#69100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a modem korábban UPC-s volt tudod regisztrálni, 500-as netnél is megtudod csinálni.
Tied a 69100-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#69102) Intruder2k5 válasza Zimi91 (#69100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen cserélgethető bármikor, anno én is így használtam egy ideig saját cisco-t, bár nekem a hivatalosan nálam lévő is cisco volt. Használható 500-as nethez is, de csak 3-400Mbps közti sebességet lehet elérni vele, ennyire képes a hardver.

(#69103) Zimi91 válasza Intruder2k5 (#69102) üzenetére


Zimi91
tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ! Igen azt olvastam már, hogy nem tudja az 500at. Eddig mondjuk 400nál többet sose sikerült mérni, elvagyok ezzel is, úgyhogy még nem jártam utána a "problémának", ezt is csak (500as net) azért rendeltem meg, mivel ez volt a legjobb árú mix csomag. :)

Akkor szerintem veszek egyet, aztán megnézem, hogy érzek-e bármi különbséget a CB és ezek közöt (online játéknál pl.). TC-t vagy Ubee ajánljátok amúgy?

69100 jelent valamit? :)

(#69104) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy számhordozással összefügghet-e az a jelenség,hogy nem lehet használni mobilról indított parkolásra a telefont? Telekom előfizető voltam,és számot vittem UPC-hez.
Az oszlopon felhívott szám után azonnal jön egy sms,valami technikai hibára vonatkozólag. Véletlen,vagy sem,azelőtt nem volt ilyen probléma. Kihez forduljak segítségért? Köszi előre is a választ!!

Üdv: Attila

(#69105) wjbhbdux válasza Zimi91 (#69103) üzenetére


wjbhbdux
veterán

játék témában, a TC7200 pl GTA V-nél mindenkit kidobál mellőled ha router módban fut, bridge módban jó csak.

tillatrilla: upc mobil és SMS szolgáltatások nem túl kompatibilisek, én csak 2. simnek használom a korlátlan netet, a telefonszámot főleg semmire. Korábban jeleztek problémát parkolásról, bankolásról, netes belépő azonosítő SMS-ek nem jönnek meg stb.
Talán ha teljes értékű Vodafone ügyfelek leszünk akkor majd fog működni.

[ Szerkesztve ]

/s

(#69106) Intruder2k5 válasza tillatrilla (#69104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Rákeresve azt találtam, hogy két éve sem működött, így gondolom most sem egyedi eset.

[link] + [link]

(#69107) tillatrilla válasza Intruder2k5 (#69106) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!

Tehát ezzel az átlépéssel az upc-hez használhatatlan a mobilparkolás?Bakker,ezt miért nem mondták?? Március közepén jöttem át,rengeteget használtam mobilparkolásra,most vigyek aprót,meg futkossak,ha nem végzek addig,míg szól a jegy? Hát ezt nem hiszem el.... :W

Üdv: Attila

(#69108) cigam válasza tillatrilla (#69107) üzenetére


cigam
félisten

Használj app-ot. Vagy ezek is csak sms-t küldenek?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69109) tillatrilla válasza cigam (#69108) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Egyszerűbben tudtam megfogalmazni a problémát,ha azt írom,hogy nekem van bajom a mobil parkolással...Igazából a nejem szenved vele.Az ő számát vittem át az upc-hez,de tény,hogy Ő nagyon sokat használta a mobilról indított parkolást. Annyit tudok,hogy a különböző zónákban azt hiszem más-más telefonszám van az automatákon. A szám felhívása után jön egy sms,hogy erre a rendszámra elindult a parkolás. Végeztél a dolgoddal,ismét megcsörgeted a számot,jön sms,hogy leállítva,x forintba kerül,+a tranzakciós díj. Hogy app-al működne-e a parkolás,azt sajnos nem tudom. Veszprém városról van szó.

Üdv: Attila

(#69110) tillatrilla válasza wjbhbdux (#69105) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia. én költség csökkentési tényezők miatt vittem át a számot,mert kb. 25 éve vagyok ,,T "előfizető,és nem voltak hajlandóak semmiféle kedvezményt adni. UPC-t megkérdeztem,hogy mondjanak egy ajánlatot,ha átviszek egy számot hozzájuk. Mondták,hogy havi fix 2000Ft,ebben 100perc bármerre,illetve 500Mb net havonta. Ennyi.

Üdv: Attila

(#69111) cigam válasza tillatrilla (#69109) üzenetére


cigam
félisten

Én is veszprémi vagyok :) A bérlet nem megoldás? Vagy a zónához tartozó telefonszám felhívása?

Persze ez nem mentesíti a UPC-t. Esetleg kérdezz rá a fb-on, vagy az ügyfélszolgálaton.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69112) tillatrilla válasza cigam (#69111) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Pontosabban nemesvámosiak vagyunk.. Mindig próbálok egyszerűsíteni,és bebukok a végén :W Bérlet nem pálya. Szerintem a nejem azt a számot hívja,ami az automatán szerepel.De az zónánként más,nem?? A Nemzeti Mobilfizetési app viszont tetszik,csak utána kell járnom,hogy tutira tudjuk-e használni...

Üdv: Attila

(#69113) viktorhu válasza tillatrilla (#69112) üzenetére


viktorhu
veterán

Sokkal egyszerűbb az app, én a simple-t használom, nem kell semmit beírni, egész országban automatikusan választ zónát gps alapján, csak parkolás gomb, térképen mutatja a zónát, jóváhagyod, és terheli is a regisztrált kártyát. A végén leállítás gomb, és annyit fizetsz, amennyit használtad. Amióta kipróbáltam, soha többet sms parkolás.

(#69114) 4Grider válasza viktorhu (#69113) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs a simple-nek kényelmi díja?

(#69115) handrash válasza tillatrilla (#69112) üzenetére


handrash
őstag

Zónákként és szolgáltatónként is más.
Sms-t nem próbálta?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#69116) 4Grider válasza handrash (#69115) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha visszaolvasol, pont az az egyik gond, hogy a UPC-hez hordozott mobilszámokra az ellenőrző sms-ek nem érkeznek meg.

(#69117) Teaway válasza 4Grider (#69114) üzenetére


Teaway
veterán

Már csak az hiányozna. . .

Nincs itthon csokid??

(#69118) viktorhu válasza 4Grider (#69114) üzenetére


viktorhu
veterán

Van, de azt csak kp bedobálással lehet kikerülni, ami nekem többe kerül, mert rendszerint túlbiztosítom magamat.

[ Szerkesztve ]

(#69119) 4Grider válasza viktorhu (#69118) üzenetére


4Grider
nagyúr

Parkolás/jegyvásárlás/matricavásárlás esetén pontosan mennyi az?
Közben megtaláltam: Parkolás esetén 70 Ft. Ettől azért van olcsóbb megoldás is...

[ Szerkesztve ]

(#69120) szabogabor10 válasza 4Grider (#69119) üzenetére


szabogabor10
veterán

Úgy tudom, minden ilyen szolgáltatásnak van kényelmi díja, de nem zavar, nálam nincs az a szituáció, hogy aprókat kezdjek dobálni automatákba...
Amúgy asszem a Simple még a legolcsóbb.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69121) z67


z67
őstag

Segítetek értelmezni ezt?

2018.05.16-án érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a UPC FiberPower 500-as csomag garantált letöltési sebessége KÖZVETLEN KÁBELES csatlakozás esetén 100 Mbit/s.

Mondjuk rohadtul nem is kérdeztem ilyet, de akkor UTP-n korlátozott a sebesség?

(#69122) blakey válasza z67 (#69121) üzenetére


blakey
félisten

garantált letöltési sebessége - ennyi a minimum.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69123) 4Grider válasza z67 (#69121) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltató eszközét (cb, uborka,cisco, stb.) egy szem néhány méteres legalább cat5e szabványú patch kábellel összekötöd egy gigabites ethernet porttal rendelkező pc-vel. Az felel meg a közvetlen kábeles csatlakozásnak.

(#69124) hypno skate válasza z67 (#69121) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem. UTP-n garantált, hogy 100-nál kisebb nem lesz. Wifi esetében meg ahogy állnak a csillagok.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#69125) 4Grider válasza hypno skate (#69124) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy 10/100-as ethernet hálózaton, vagy csak 100-as ethernet adapterrel gigabites hálón neked semmilyen UTP kábelen nem fognak 100 Mbps-ot garantálni...

(#69126) hypno skate válasza 4Grider (#69125) üzenetére


hypno skate
senior tag

De az a te hülyeséged, ha 10/100-as eszközökön akarsz egy 500 Mbps névleges sebességű adatfolyamot átpréselni. Attól a sebesség a modemig meg van.
Azt meg nem garantálták, hogy aki előfizet annak esze vagy tudása is lesz.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#69127) 4Grider válasza hypno skate (#69126) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, de nem modemig mérünk, hanem utána. Ott ha UTP-ről beszélsz, akkor hozzá kell tenned, hogy gigabites kábeles kapcsolatról van szó. Egyébként nem csoda, ha minden nap emberek sokasága háborodik fel, hogy a hibára kihívott szerelő a saját laptopjával jó sebességeket és jelszintet mérve lezárja a hibajegyet...

(#69128) blakey válasza 4Grider (#69127) üzenetére


blakey
félisten

…és a mikróba nem teszünk macskát. ;]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69129) hypno skate válasza 4Grider (#69127) üzenetére


hypno skate
senior tag

Viszont a kolléga egy mondat értelmezésében kért segítséget és azt megkapta.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#69130) z67


z67
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

A tények, van egy Asus AC RT88U routerem a CB után. Amikor elofizettem ment az 500 wifin, mostmár jó a 200-300. Ezt leírtam és erre kaptam válaszként ezt a baromságot. Hozzáteszem UTP csatlakozva kb. ez a 100 körüli érték jött, de ezt szóba sem hoztam a bejelentés során.

(#69131) blakey válasza z67 (#69130) üzenetére


blakey
félisten

Router nélkül mennyit mérsz? Lehet, hogy a routerrel van a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69132) viktorhu válasza z67 (#69130) üzenetére


viktorhu
veterán

Így érthetőbb a sztori, ha a kábeles lassabb a wifinél, akkor ott a hálókártya vagy a kábel lehet a probléma. Mindenképpen azt kell először felderíteni, hogy megfelelő eszközökkel kábelen mennyi lesz az eredmény (pl. gyors ftp-ről ssd-re letöltéssel, letöltött speedtest alkalmazással Telekom Budapest szerverre mérve stb.)

Ha ott gond van, erre vonatkozik a szolgáltató válasza, hogy a garantáltat eléri azért - alkalmi hibára oké a valasz, egyébként meg nem elég. Nem korlátozzák, hanem túlterhelődhet a hálózat.

Utána jöhet a wifi - ez router meg szomszédok meg eszközök kérdése, nálam pl. 5 GHz-en is átjön a szomszéd jel, lehet, hogy 500-as netnél ez már bezavarna.

Ilyen sebességnél már egy vírusirtó is bekavarhat, nehéz objektíven mérni.

(#69133) z67 válasza viktorhu (#69132) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, őszintén szólva ennyit nem ér az egész, hagyom a csudába.

(#69134) Laza... válasza z67 (#69130) üzenetére


Laza...
addikt

Nem tudom hogy ment az 500 wifin, nekem nem ment még sosem. Ahogyan írod, 2-300 között a max, akkor is ha 1m-re vagyok a routertől. Egy tesztoldal sebességmérése:

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#69135) Gubek-Einste válasza Laza... (#69134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak router, hanem kliens eszköz is kell, legalább 2x2:2 MIMO képességgel (867 Mbps link sebesség) de inkább 3x3:3 (1300 Mbps link sebesség) mindkét oldalon és akkor összejöhet (környezeti tényezőktől függően) az 500 Mbps mért sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69136) z67 válasza Laza... (#69134) üzenetére


z67
őstag

Úgy vélem a routernek a kisujjában van a sebesség. A UPC meg olyan, amilyen. Azért nem drámázok, csak néha ezen, mert a 240 is elég volt, de az 500 olcsóbb. A nagyméretű fájlok meg soha nem mentek 16 fölé letöltésnél, se 240-en, se 500-on.

Intel Dual Band Wireless-AC 7260 + RT-AC88U

[ Szerkesztve ]

(#69137) sly54 válasza tillatrilla (#69104) üzenetére


sly54
tag

Szia,aUPC nem a T.hálózatát használja,próbáld meg egy Vodás parkolós appal(azt hiszem ezt használja a upc)

(#69138) blakey válasza z67 (#69136) üzenetére


blakey
félisten

SSD vagy HDD? Syno RT1900AC-val és Asus RT- N18U-val (Tomato) 29-30 MB/s a letöltés, 240-es nettel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69139) Toth_Jani válasza z67 (#69136) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nagyméretű fájloknál az igazi sebességet a Google drive tudja produkálni, a torrent például mire begyűjti a gyors feltöltőket addigra kész is van.

(#69140) ChME


ChME
tag

Hello! 500/20-as Fiber Power csomagunk van, két mediaboxos és egy mediacardos tévével. Azt tapasztaljuk, hogy ha a mediacardos tévé megy, akkor a 20-as feltöltésből marad úgy 2, megnő játékokban pl. a ping, és pl. TS3 17-20% packet losst regisztrál kimenő forgalomra. Ha nem megy a mediacardos tévé, de akár megy mindkettő mediaboxos, akkor megvan mind a 20 Mb felfele, és 0% packet loss TS3-ban.

Gondolom ez nagyon nem normális? Mi lehet a gond?

(#69141) Gubek-Einste válasza ChME (#69140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen HGW és box-ok vannak használatban?
A kártyás tévé milyen típusú?
Változnak a jelszintek a a kártyás tévé használata során a HGW-ben?
Hogyan van felépítve a koax hálózat? Honnan hova mennek a kábelek és milyen osztók/leágazok/csillapítók/szűrők vannak használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69142) kabelmania27 válasza ChME (#69140) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez nem normális.
Gubek-Einste által leírtakat ha megnézed megtudjuk írni, hogy lakáson belül lehet-e segíteni a problémán.
Nézd meg a modem oldalán a haladó beállítások/hálózat állapota/ menüpontben a letöltés és feltöltés füleken az értékeket.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Lehet az osztók átkötésével vagy kicserélésével lehet javítani a problémán.

[ Szerkesztve ]

(#69143) net91


net91
senior tag

Lejár a szerződésem és felhívtam az ügyfélszolgálatot a lemondás menüpontban.
Hosszas beszélgetés után új ajánlatot kaptam. Az internet sebességét megemelik 240-ről 500-ra és a többi marad, nem változik (Tv, internet, telefon, box, kártya, HD csomag) de a havi előfizetési díjat 30 %-al csökkentik.
Kb. 10 éve került kihúzásra a lakásban az UTP kábel, amely már akkor is használt, több éves volt.
Felmerült bennem a kérdés, hogy a magasabb internet sebességhez jó lesz-e, a jelenleg meglévő ezeréves kábel?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#69144) pjen válasza net91 (#69143) üzenetére


pjen
félisten

Gratulálpk. :) A kábel meg majd kiderül,szerintem nem lesz gond.

(#69145) Gubek-Einste válasza net91 (#69143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a mostanin ment a teljes sebesség, akkor az új nettel is menni fog szinte biztosan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69146) vaakuum


vaakuum
addikt

Segítsetek legyetek szívesek!

UPC net van idehaza, a routert is ők biztosították. Gyakorlatilag a gyári beállításokkal üzemel, a telepítésnél a szaki azt mondta, néha célszerű újraindítani, hogy a központ felé rendszeresen frissítse a kapcsolatot. Korábban több kütyü is el-eldobálta a netet, és újra kellett indítgatni. Elfogadtam, emiatt kapott egy időzítős dugaljat a router, és minden hajnalban van neki 15 perc üzemszünet.
Viszont:

Az otthoni gépek (mind win10, bár az utolsó még nincs aktiválva, majd a jövő fizuból)
rendszeresen össze-vissza látják egymást. De főleg nem. Eredendően az én asztalimat kellene látni a többinek, mert ebben van hdd, amire mentegethet mindenki, de most ott tartok, hogy a mellettem lévő asztalon lévő gépnél hiába nyitom meg a hálózatot, az nem látja az én gépemet. Mminden más net műxik, böngészné és multizni is tud vele a gyerek.
Pedig néhány napja még látta, és mikor csatlakozni akartam és logint+jelszót kér, beírtam neki az én gépemhez szükséges jelszót és logint, amivel működött is. Most megint kellene a kapcsolat, mert fotókat kellene másolgatni, de az a nyomorult még csak nem is látja az én gépemet. A másik szobában lévő laptopot meg látja, csak arra nincs miért csatlakozni.

Mi lehet a hiba? Arra rájöttem, hogy a helyi hálózaton a tűzfalat nem szabad bekapcsolnom, mert akkor is eltűnik a gépem, de most a helyi tűzfal is ki van kapcsolva minden gépen, mégsem látszik!

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#69147) vaakuum válasza vaakuum (#69146) üzenetére


vaakuum
addikt

Ehh, lejött valami frissítés reggel, azóta az automatikus belépés sem működik, pedig a netplwiz-zel elvileg ismét beállítottam, elmentettem, egyszer újraindítottam, és működött. Most meg megint nem megy az sem, elfelejtette, hogy be kellene lépnie.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#69148) kabelmania27 válasza vaakuum (#69146) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem akkor 1221-en csak internethiba menüpontba kérd vissza az ipv4-et.

(#69149) vaakuum válasza kabelmania27 (#69148) üzenetére


vaakuum
addikt

Mit jelent ez a modem üzemmód? hol kell keresni?
A modembe belépve fent csak
Status, Basic, Advanced, Parental control, wireless, system és Wifi4all menüpontok vannak.
A Systemben van egy Switch mode almenü, ahol lehet állítani
Router mode és Bridge mode között. Eddig mindig router mode-ban volt.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#69150) Gubek-Einste válasza vaakuum (#69149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Bridge mode lesz a modem mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.