Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) Watercolour válasza cigam (#68899) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"- A bejelentett hiba kijavítása több mint 30 napig elhúzódik."
Nem. Valójában a hiba bejelentésétől számított 72 órás kötelező hibajavítási idő letelte után, ha 15 napon belül nem tudják javítani a hibát, azonnali hatállyal felmondható a határozott idejű szerződés kötbér nélkül.
(Forrás: ÁSZF 12.4 Előfizető általi szerződés felmondás esetei, feltételei)

"- Elköltözöl, és az új lakcímeden nem tud szolgáltatni."
Igen, de igazolnod kell az új lakcímed.

"- Kiveszik kedvenc csatornádat(, de pl. a FOX kivonulása tippem szerint nem tartozik bele)."
Nem. Bármilyen csatorna gyakorlatilag bármilyen okból eltűnik a kínálatból (lásd Eht. 132. § (2c) bekezdés), a szerződés a csatorna kivezetéséről szóló értesítés (számlalevél alján kisbetűs szürke szöveg) kézhezvételétől számítva 45 napon belül, azonnali hatállyal felmondható a határozott idejű szerződés kötbér nélkül. Viszont felhívnám a figyelmed arra, hogy ilyen esetben csak a kábel TV előfizetés mondható fel, ha csomagod van, a többi szolgáltatásra továbbra is él a határozott idejű szerződés, melynek árát a szolgáltató a kábeltévé felmondása miatt NEM emelheti meg.
De, a FOX kivonulása is beletartozik.
(Forrás: Eht. 132. § (2c) bekezdés, valamint személyes tapasztalat)

(#68882) pinnacle
Általános tanács az, hogy ahelyett, hogy az interneten hinnél idegenek pletykáinak, nézz utána a saját jogaidnak és lehetőségeidnek, jelen esetben az ÁSZF és a vonatkozó törvények (Eht.) tanulmányozásával.

[ Szerkesztve ]

(#68902) pinnacle válasza cigam (#68899) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Watercolour arra van ez a fórum, hogy ha tudunk valamit segítsünk egymásnak, és ne a teljes ÁSZF, törvény áttekintését ajánljuk, amit lehet, nem is tudunk értelmezni.

Egyébként van egy egyszerű módszer. Minden szolgáltatást telefonon felfele kell módosítani, majd 14 napon belül lemondani. Lehet nem is kell mindent módosítani, elég egyet, az új szerződés a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#68903) Intruder2k5 válasza pinnacle (#68902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel nem mentesülsz a korábbi hűségkötelezettséged alól. Amikor megkötöd az új szerződést, kapsz mellé egy dokumentumot a hűségöröklésről is, ebben rejlenek a részletek.

(#68904) pinnacle válasza Intruder2k5 (#68903) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor ezt a kiskaput bezárták. Én régebben így mentem át a Digihez.

(#68905) TeeJay válasza norberto_th (#68884) üzenetére


TeeJay
félisten

reméljük a Voda akar majd fejleszteni
aztán kidobják a **csába az egész koax-ot és FTTH-t építenek ki egész területükön
és versenyezzenek a T-vel meg D-vel hogy kinek lesz több előfizetője optikai hálózaton

de ha marad koax akkor is talán fejlesztenek és elfelejtik végre ezt a tré ConnectBox-ot
meg lesz végre rendes weblap ahol lehet majd ügyet intézni meg számlát befizetni anélkül hogy mindig hiba jönne. árban kétlem hogy emelkedés lenne mert akkor baromi sok ügyfelet fognak veszíteni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68906) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Valami súlyos hiba van, visszaállítottak egy korábbi érvényű csatilistát, és az óra is 1 órát késik...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68907) kezo0 válasza szabogabor10 (#68906) üzenetére


kezo0
addikt

Az hagyján, de most épp pont egy órával kevesebbet mutat az EPG, mint amennyi valójában van...

Igy most nem merek holnapra (mára) felvételeket időzíteni, mert ki tudja, milyen idő szerint fog felvenni. Lehet, ez már az új, Vodafone-időszámítás. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68908) szabogabor10 válasza kezo0 (#68907) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja, utólag hozzá is írtam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68909) kezo0 válasza szabogabor10 (#68908) üzenetére


kezo0
addikt

Én is kiegészítettem a saját hsz-omat. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68910) szabogabor10 válasza kezo0 (#68909) üzenetére


szabogabor10
veterán

Épp a konkurencia tv előfizetésem használtam, mikor feltűnt, hogy a Cisco box 1 órával kevesebbet mutat...bekapcsolom a boxot, akkor látom, hogy káosz van. Először azt hittem a box hülyült meg, de miután a tv tunere is ezt a régi listát hozza, és ott is késik az idő 1 órát, megnyugodtam, hogy nem. Ez még a jobbik eset. Sírva fakadok, ha a Cisco tönkremegy. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68911) kezo0 válasza szabogabor10 (#68910) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem 2 db Cisco van, ezért én meg rögtön bekapcsoltam a másikat is, így csekkoltam, hogy a box kergült-e meg, vagy „csak” a UPC. És mivel a másik box is hibás időt mutatott, így tudtam, hogy nem nálam van a gond. :)
De most már helyreállt az óra.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68912) kezo0 válasza kezo0 (#68911) üzenetére


kezo0
addikt

Update: a rendszer órája ugyan jó, de még mindig egy régi csatornalista van az EPG-ben, pl. olyan csatornákkal, mint AXN White és Black vagy Sundance. A 69-esen megint a Fox... az AMC HD meg sehol. Vagyis ott van, amit az EPG Sundance-nek nevez: a 83-as helyen. De ugye most már a 69-esen kéne lennie, a Fox helyén. Ott viszont azt írja ki, hogy a csatorna nem tartozik a programcsomagomba, pfff.
Remélem, reggel észbekapnak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68913) ztsoft


ztsoft
őstag

Talán most már sikerült rendbe tenni Nekik.
Épp most akartam írni, hogy szakadjon rájuk az ég, szétcseszték a kedvenceket, most állíthatom be újra. :W

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68914) Bdanyy válasza Bdanyy (#68804) üzenetére


Bdanyy
addikt

Végül factory reset megoldotta.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68915) #54715584 válasza #54715584 (#68713) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kicsit elsiklottam a topik felett, nem tudom erre jött-e válasz?

A honlapjukon van a netnél, hogy van 6 mailcím + 6x5 alias. Ha jól értem, akkor 6 olyan mailcímem lehet, mint amit legelőször kaptam? Külön jelszóval?

(#68916) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#68760) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Volt kint a UPC-től egy ember, kicserélte a modemet egy másikra, meghúzott pár csatlakozót, de sajnos a kálvária tovább folytatódik.
Tehát amit tudok, hogy nem modem hiba. A letöltési sebesség hektikus, 50 és 500 között váltakozik, és továbbra is újraindulgat a modem.
Nem tudom, hogy milyen úton induljak tovább..

---

(#68917) Intruder2k5 válasza _t0Mi_ (#68916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modem log-ban nincs valami érdemleges?

(#68918) _t0Mi_ válasza Intruder2k5 (#68917) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Nem vagyok otthon, este jövök a válasszal. Amit még hozzátennék, hogy javasoltak egy kábelcserét, mert hogy csak kettes árnyékolású coax van a lakáson belül, és kellene a hármas. De akkor mégis miért működött 3 hónapig tökéletesen? :)

---

(#68919) kabelmania27 válasza _t0Mi_ (#68916) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#68920) _t0Mi_ válasza kabelmania27 (#68919) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

A TV/Modem elosztóra gondolsz? Elvileg az is frissen lett cserélve. Csillapítóról pedig nem tudok.Az elosztó után a modem előtt kellene lennie?

---

(#68921) Intruder2k5 válasza _t0Mi_ (#68918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az kéne, de végülis a jelszintek nem rosszak, még az SNR is megfelelő, így nem hiszem, hogy ez lenne a hiba oka. Bár a 15-ös DS csatornán rengeteg az error, nem tudom ezt mi okozza, és nem tudom mennyire normális, minden esetre elég kiugró a többihez képest.

Új eszköz esetleg nem került a háztartásba? Telefon, tablet, laptop? Sajnos néha előfordul, hogy egy-egy WiFi adapter páros nem kompatibilis egymással, és szakadozik a kliens, esetleg más kliensek is szakadna miatta, szélsőséges esetben újra is indulgathat tőle a router.

Egyébként a CB router, vagy modem módban van? Ha router, lehet érdemes lenne saját routerrel megpróbálni a modem üzemmódot.

(#68922) _t0Mi_ válasza Intruder2k5 (#68921) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ez sem megoldás sajnos, semmi új eszköz nincs a lakásban, illetve kipróbáltam kikapcsolt WIFI-vel (2.4 és 5 Ghz egyaránt), és szintén produkálta a hibát. A modem módot még megnézem, annyira nem létszükség a WIFI. Modem módban csak egy LAN csatlakozó aktív, vagy ilyenkor működik mind a 4?
Köszönöm!

---

(#68923) canniball


canniball
nagyúr

Extra opció lett a UPC-nél a korlátlan mobilnet

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68924) ztsoft


ztsoft
őstag

Ma kaptam egy e-mail-t a UPC-től a MyUPC profil szolgáltatásairól, használatáról. Amin megakadt a szemem, az a Horizon Go szolgáltatás leírása (idézet a levélből).

Lépj be a Horizon Go-ba My UPC fiókoddal és élvezd kedvenc műsoraidat bárhol, bármikor!

• nézz vissza bármilyen műsort akár 7 napig a Műsorvisszanéző segítségével Horizon Go-n is,
• készítsd el saját lejátszási listádat a MyPrime filmtárban,
• bárhol nézheted: mobilon, tableten vagy laptopon - az EU országaiban is!

Nincs apró betűs rész, eddig mindig volt (nem kattintottam a linkre, gyanítom ott van). Vagy módosítottak a szolgáltatáson (amit kétlek), vagy egy félre vezető levelet sikerült küldeni.

Igaz, a levél alján található a következő szöveg, Ezt a levelet a UPC Magyarország Kft. küldte tájékoztató jelleggel., de ez is ott szerepel, A levél tartalmáért a Szolgáltató felelős..

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68925) kabelmania27 válasza _t0Mi_ (#68920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen az osztó tipusa kellene (ha tudsz csinálhatnál egy képet), csillapítót vagy a modem elé vagy az elosztó elé kötik be, mivel van tévé előfizetés ezért lehet nincs, általában akkor kötik be a modem elé ha nincs elosztva a koax.

[ Szerkesztve ]

(#68926) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Van egy Sony XE9005 okostelevízióm és szeretném a WI-FI-hez csatlakoztatni, de azt írja ki, hogy "Connected, no internet" és nem tudom az okosfunkciókat, illetve appokat használni.

Rákerestem a neten a problémára és állítottam a dátumot, kikapcsoltam a Wi-Fi Directet, de sajnos azokkal nem jártam sikerrel.

Fiber Power 500 UPC internetem van a fehér modemmel (Cisco márka azt hiszem) és arra gondoltam, hogy a router beállításaival lehet gond. A Wi-Fin egy androidos telefon, egy iphone és vezetéken egy asztali számítógép van az internetre kötve.

Van ötletetek, hogy mit lenne érdemes állítanom rajta?

Köszi szépen!

Különc

(#68927) blakey válasza KüLÖNc (#68926) üzenetére


blakey
titán

Valósznűleg az ipv6-ot nem szereti, kérd vissza az ipv4-et és nem lesz gondod.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68928) Intruder2k5 válasza _t0Mi_ (#68922) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg működik mind a 4, de csak az első három eszköz fog kapni IP címet, mivel a UPC egy előfizetéshez 3db publikus IP címet ad. Ezért ha háromtól több eszközöd van, akkor kell mögé egy router.

(#68929) csabi63 válasza ztsoft (#68924) üzenetére


csabi63
senior tag

A Horizon Go-nak kampec, ha a Voda lesz a UPC góré. Át nem veheti, mert a Liberty és a Horizon Go más országokban továbbra is marad ezen a néven. Esélyes, hogy saját megoldást hoz helyette. Vagy kifésüli, és átnevezi UPC Play-re. :)

(#68930) z67 válasza csabi63 (#68929) üzenetére


z67
őstag

Miből gondolod, hogy a UPC név marad?

(#68931) ztsoft válasza csabi63 (#68929) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem igazán fog hiányozni a Horizon Go, csapnivaló a mögötte lévő kiszolgálás.
Pár napja teszteltem az Android-os box-on a hálózati lejátszás, hátha sikerül elfogadható szintre emelni, ekkor jött egy frissítés a Horizon Go-ra. Gondoltam megnézem miben változott, nem igazán vettem észre semmit. Kíváncsiságból megnéztem, hogy milyen minőséget tud a Travel Channel HD, indulás után a felbontás talán volt is 360p, esetleg 480p. Gondoltam hagyom egy kicsit, hátha később jobb lesz. Kár volt, fél óra múlva is ugyan az volt, pocsék (egy 8 magos, 3 GB RAM-mal rendelkező eszközön ennél többet kellene nyújtani).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68932) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos ma bekötötték a net mellé a tv bronze csomagot.Érdekesség kép nekem eddig cseh-re volt állítva az ország a samsung tv-n mert így működött csak a mindigtv stream meg hasonlók.Teljes keresés után rtlklub hd és eurosport hd nem volt de minden más igen.Sőt egy csomó teszt adás melyek között az astra uhd csatornája is ment természetesen uhd-ban.
Viszont a családnak fontos a retek klub így átmentem magyar régióra ahol eltűnt azt uhd adás de meg lett minden viszont itt meg nem engedi a tv szerkesszem a csatornákat.Ez így ultra gáz mert cseheknél simán engedte.Mi lenne a megoldás?Médiacardos a cucc.

(#68933) kabelmania27 válasza bigdigit (#68932) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Automatikus csatornafrissítést kapcsold ki.

(#68934) bigdigit válasza kabelmania27 (#68933) üzenetére


bigdigit
addikt

Mégis hol találok ilyet?Médiacard nem box.

(#68935) kabelmania27 válasza bigdigit (#68934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tévé beállításainál, menü gomb után. Ha megírod a tipust tudunk segíteni.

(#68936) bigdigit válasza kabelmania27 (#68935) üzenetére


bigdigit
addikt

55JU7000.

(#68937) kabelmania27 válasza bigdigit (#68936) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT 91,93,105. 109 oldal. csatornaszám szerk. lehetőséget engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#68938) bigdigit válasza kabelmania27 (#68937) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát igen itt (91.oldal)tényleg lehet csatornaszámot szerkeszteni de ha magyar régióra van állítva a tv inverz marad a menü.Gondolom upc akármilyen beállítása miatt.
Szóval itt nem lehet a csatornalista automatikus frissítését állítani még ha pc-n szerkesztettem volna is valószínű vissza fog állni majd.

(#68939) kabelmania27 válasza bigdigit (#68938) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet másik országra kell beállítani, vagy talán a cam beállítás törlése, de ez nem biztos, hogy jó, lehet az törli az egész konfigurációt és újra kell keresni az adókat, látom kiírtad samsung tv topikba a kérdést, lehet kapsz erre választ.
Sokan használnak samsung tévén médiacardot.

[ Szerkesztve ]

(#68940) bigdigit válasza kabelmania27 (#68939) üzenetére


bigdigit
addikt

Kedvencekben sem enged áthelyezni.Olvasgatok utána és egyenlőre az látszik megoldásnak ha lementem és pc-n szerkesztem majd az országot átállítom más országra ne frissüljön vissza.Csak nem tudom minden csatorna megmarad-e így.

(#68941) kabelmania27 válasza bigdigit (#68940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Auto csatornafrissítés kikapcsolása nélkül újra a gyári sorrend lesz idővel, minden tévében szokott lenne ilyen beállítás. Még azt tudod csinálni, hogy megkérdezed a Samsung ügyfélszolgálattól hol ez a beállítási lehetőség.

(#68942) Soulfly842 válasza csabi63 (#68929) üzenetére


Soulfly842
addikt

Miből gondolod, hogy nem lesz?

Max átkeresztelik Gigatv-nek.

(#68943) ztsoft


ztsoft
őstag

Mit szóltok az új UPC reklámhoz ([link])? Ezeknek tényleg elgurul a gyógyszer! Nem olyan rég láttam, csak pislogtam. Ilyen esetben eszembe sem jutna a szolgáltatóm.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68944) Gubek-Einste válasza ztsoft (#68943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Délután már linkelve lett a hír róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68945) ztsoft válasza Gubek-Einste (#68944) üzenetére


ztsoft
őstag

Az láttam, meg olvastam is, de én most konkrétan a reklám tartalmára, szövegére gondoltam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68946) Gubek-Einste válasza ztsoft (#68945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van egy stílusa ami a tagadhatatlan, nem tudom sírja vagy nevesek rajta :F

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68947) cigam válasza #54715584 (#68915) üzenetére


cigam
félisten

Igen

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68948) Beniii06 válasza Gubek-Einste (#68944) üzenetére


Beniii06
őstag

Nekem csak ez a sor keltette fel az érdeklődésemet: "Korlátlan adatforgalom belföldön és Roaming Zóna 1-ben." [link]
Ezek szerint akkor EU-ban is unlimited net van, csak a buktató meg az, ahogy a cikkben is írták [link], hogy 20 GB után 1/1 Mbps re korlátoznak, ami waze-n és netes rádión kívül semmire sem elég, így max a UPC Mobil Start érheti meg annak, aki előre tudja, hogy fix mennyiséget fog felhasználni byte-ból és percből is, de itt is csak pár száz ft előny van egy feltöltős kártyával szemben és ott ugye nincs 12 hónapo hűség sem. Plusz ezek az árak egy nem UPC-s vezetékes előfizetőnek abszolút nem érik meg.

Hiába az új csomagok és jó irányba mentek el(20 GB-ig teljes 3G+ élmény) ez még kevés, legalább is nekem ettől még az ügyfélmegtartó ajánlatok is vonzóbbak.

"Got any other secret weapons?"

(#68949) cigam válasza ztsoft (#68943) üzenetére


cigam
félisten

De mi értelme kikapcsolni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68950) kezo0


kezo0
addikt

Mi lesz a UPC-sekkel? - Megszólalt a cég

Azért vannak itt vicces kijelentések. Pl. amikor a Connect Boxot „a UPC prémium minőségű wifi szolgáltatást biztosító eszközének” nevezik, vagy mondjuk ez: „a UPC felvásárlásával szakértelmet is vásárolt a Vodafone“ – hát ja, gondoljunk csak az ügyfélszolgálatosok némelyikére...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.