Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) kabelmania27 válasza vaakuum (#69149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban a hgw router része kikapcsol, így tudsz saját routert használni.
Előző hsz-ból kimaradt, hogy lehet jobban járnál saját routerrel.
Ha nem használod a közösségi wi-free szolgáltatást érdemes kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#69152) Toth_Jani válasza vaakuum (#69149) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem 100% hogy a Windows automatikus beléptetésének nem sok köze van a UPC internethez.
CB frissítés nálam is volt, de ez a Windowst nem zavarja.
Nem lehet hogy gy vírusirtó kijavította a biztonsági beállításokat??

[ Szerkesztve ]

(#69153) Greenbook


Greenbook
tag

Tudtok róla, hol hozzáférhető a "UPC Mobil Super Plus" mobiltelefon csomag internet sebességére vonatkozó adat, esetlegesen a korlátlan adat opciót is beleértve.
( anno a korlátlan adatmennyiség verzió 4Mbit/1Mbit sebességkorlátozással volt elérhető.
Köszönet!

http://csatlakozok.atw.hu

(#69154) tillatrilla válasza sly54 (#69137) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Az tudom,hogy a Voda rendszerét használja az upc. Most letöltöttem a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer app-ját play-ről,csak ki kell próbálni. De felhívom kedden az upc-t,hátha mondanak valami okosságot....

Üdv: Attila

(#69155) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Sziasztok
Hírekben olvasható Vodafone megvette UPC-t akkor lesz 4g hálózat azaz gyorsabb mobilnet?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#69156) ArthurShelby válasza PofaJenö (#69155) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mire végbe megy az adásvétel, az még minimum 1 év, utána lehet kezdeni lassan összevonni a dolgokat. Hogy mi lesz majd, nehéz megjósolni. Egyébként szerintem tuti lesz 4g ;) csak győzd kivárni

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69157) Intruder2k5 válasza PofaJenö (#69155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erről még korai lenne beszélni, szerintem ember nincs akinek pontos infói lennének a váltás utáni dolgokról.

(#69158) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#69157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legfontosabb jelenleg még a hatósági jóváhagyás meg lesz-e vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69160) ChME válasza kabelmania27 (#69142) üzenetére


ChME
tag

Március végén szerelték be, Compal ConnectBox van és Horizon HD mediaboxok. A mediacardos tévé egy Samsung UE46F6400.
A koax hálózat elég egyszerű, ez a két eszköz van csak a kábelek között, a hármasba megy a kábel az optikai-koax átalakító izéből (bocs, nem tudom a rendes nevét), középső és képen jobb kimenete megy a két mediaboxos tévéhez, a bal oldali tovább a kettes felé. A kettesnél a bal kimenet a ConnectBoxé, a jobb kimenet a fenti Samsung tévéé (a kettes kvázi a tévé mögött van).

Letöltés/feltöltés jelszintek, amikor nem megy a tévé.

Letöltés/feltöltés jelszintek, amikor megy a tévé és mérhetően gond van.

[ Szerkesztve ]

(#69161) Gubek-Einste válasza ChME (#69160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont a feltöltési értékek maradtak ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69162) kabelmania27 válasza ChME (#69160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a kettes osztó nincs jól bekötve.
Ellenőrizd, hogy a kettes osztónál az in-ben legyen a hármasból jövő kábel, out-on legyen a modem és tapon legyen a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#69163) Beniii06 válasza Gubek-Einste (#69161) üzenetére


Beniii06
őstag

Legörgettél a link megnyitása után?

"Got any other secret weapons?"

(#69164) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Mi van mostanában a upcvel? Nemrég a compal connect box vált használhatatlanná amíg nem reseteltem, most meg a másik lakasban egy régebbi fekete modem router kombojuk nem bír ki egy fél napot anélkül, hogy újra kellene indítani :(( végén veszek egy időzítőkapcsolót ami naponta párszor egy percre lekapcsolja az áramot

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#69165) dontpanic válasza Bdanyy (#69164) üzenetére


dontpanic
tag

Akkor szerintem központi probléma lesz, mivel most éppen nálam is vacakol. Kb 1 órája nincs upc-s netem. Újraindítás sem segít. A héten már nem először.

(#69166) kezo0 válasza dontpanic (#69165) üzenetére


kezo0
addikt

Éjfél után kicsivel nálam is elment a net, ez kb. negyed órán át tartott, azóta újra megy.
(Bp. XIII. ker.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69167) kabelmania27 válasza Bdanyy (#69164) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#69168) turkburk


turkburk
tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Bővíttettem 250-es netet 500-ra és a régi jó fekete modemet kicserélték egy fehér CB-ra. Működik is, de nem tudom az SMTP portot forwardolni, mert az új modemen menüből le van tiltva. Piros felkiáltójel és ez a hiba:

A konfigurált port tartomány nem tartalmazhatja valamelyik lefoglalt portot az alábbiak közül(25,53,135,137,138,139,161,162,445 &1080)

ÜFSZ-t hívtam kétszer is, hitegettek, FW-t frissítettek, myupc oldalon is található SMTP opciót bekapcsolták (előtte is be volt, de majd az megoldja...) de a modem menüje nem változott. Egyébként a supportos droidok nem tudnak róla, hogy ilyen korlátozás lenne, de én látom.

Megoldható ez valahogy? Ha nem, akkor van rá lehetőség, hogy a lecserélt régi fekete cisco modemet visszakapjam? Gondolom nem sok.

(#69169) 4Grider válasza turkburk (#69168) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jól gondolod.
De mi szükséged van az smtp forwardra? Levelezőszervert üzemeltetsz változó ip címen?

(#69170) Gubek-Einste válasza turkburk (#69168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A régi eszközt már nem kapod vissza.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69171) polonic válasza polonic (#69049) üzenetére


polonic
félisten

Erre ötlet?

(#69172) kabelmania27 válasza polonic (#69049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Újratelepítést próbáld meg.
Milyen tipusú a box?

(#69173) zsiga68 válasza polonic (#69171) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ötlet: Táphiba. Miért nem jelented a szolgáltatónak a hibát?

(#69174) net91


net91
senior tag

Mi lesz a leadott régi eszközökkel a UPC-nél? Megy a kukába?
Nekem az előző modemre is azt mondták, hogy csináljak vele azt, amit akarok.
Várhatóan modem váltás lesz hamarosan. Ha regisztrálom az újat és nem vagyok vele elégedett, akkor vissza tudom regisztrálni a régit? (Cisco 3208-CB)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#69175) Intruder2k5 válasza net91 (#69174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen vissza tudod.

(#69176) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok. Valaki találkozott már azzal, hogy a upc kft ip alapján kisorsolta és 1 dolárért vehet eggy iphone x-et? Ez valami ksmu, vagy tényleg van ilyen? Perdze ki kell töltögetni mkndenféle adatot azboffers4all.cc oldalon

[ Szerkesztve ]

(#69177) szabogabor10 válasza parkasz (#69176) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezeknek tilos bedőlni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69178) blakey válasza parkasz (#69176) üzenetére


blakey
titán

Szerinted? Milyen címről jött? Abból minden kiderül.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69182) polonic válasza kabelmania27 (#69172) üzenetére


polonic
félisten

Hogy kell újratelepíteni?

PACE HD DCR 7111

(#69183) polonic válasza zsiga68 (#69173) üzenetére


polonic
félisten

Nem állandóan csinálja. Abszolút összevissza.
Mert egyelőre nem jelentem be. Csak ha nincs más lehetőség.

(#69184) adika4444 válasza turkburk (#69168) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha van saját routered, vagy elég a 3 publikus IP amit ad a szolgáltató, akkor rakd át bridged módba a CB-ot.
Ha ez nem jön össze, akkor esélyesen IPv6 módban van az eszköz, vissza kell kérni a v4-et.

üdv, adika4444

(#69185) kabelmania27 válasza polonic (#69182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Útmutató alapján újra tudod telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#69186) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Július elején lejár a hűségem. Működik még a 1221 és lemondás gomb módszer? :D Van a házban Digi, szóval tudok mire hivatkozni.
Jelenleg 240-es net van, Technicolor 7200-as modemmel. Ha esetleg 500-as netet akarnak ajánlani, a modem maradhat? Nagyon meg vagyok vele elégedve, nem szívesen cserélném bizonytalanabbra. Ha másikat akarnak adni, milyenek a mostaniak?
(bocs ha alap kérdések, jó ideje nem követem már a topikot)

(#69187) Gubek-Einste válasza nandow (#69186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kellően erélyes vagy akkor ki tud harcolni kedvező árat.
500-as nethez csak CB jó, más nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69188) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tegnap is hívtak újra akciós ajánlattal, pedig csak novemberben jár le a hűségem.
Voltak a szokásos körök, nevem, érdekel e...mondtam hogy érdekel, de csak akkor ha olcsóbb, drágább több nem érdekel. Erre mondta, hogy hát sajnos olyat nem tud mondani, így elbúcsúztunk. :)
Nem tudom miért hívogatnak ennyire. Szerintem van egy listájuk, hogy ki milyen környéken lakik, mennyit fizet, és abból szemezgetnek.
(mint mikor a prof lefoglalja a Rózsadombról érkező beteget, mert onnan vastagabb boríték várható)

Most meg este nincs net, remélem csak karbantartás (minden modemérték 0).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69189) kabelmania27 válasza nandow (#69186) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Június elején felhívhatod, működik.
Ha nem szeretnéd a modemet cserélni a jelenlegi csomagra kérjél ügyfélmegtartót.
Összefoglalóban linkelt videókban láthatod hogy működik a cb modem a gyakorlatban.
legelek: Engem is hívtak többször, 500-as csomagot ajánlottak drágábbért ezért nem fogadtam el.

[ Szerkesztve ]

(#69191) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Adott egy LG smart led tv, tartalmaz műholdvevőt is. A kérdésem az lenne, hogy előfizetett szolgáltató (gondolok itt DIGI, UPC...) nélkül is belehet úgy állítani, hogy pár szabadon fogható csatornát lehessen nézni műholdon keresztül?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#69193) kabelmania27 válasza ACAB95 (#69191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, elvileg tudsz fta (kódolatlan) csatornákat keresni, ilyenkor csak azokat tárolja el ami nem kódolt, vagy teljes keresést csinálsz és ha van türelmed kitörlöd a kódoltakat. Az a lényeg, hogy a megfelelő műholdat válaszd ki, ha van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#69194) ates2 válasza kabelmania27 (#69193) üzenetére


ates2
senior tag

A mostani CB-vel mi a gond letudja valaki írni? olvastam a puma6 chipset gondokat de azonkívül is van velük probléma ?

(#69195) kabelmania27 válasza ates2 (#69194) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azon kívül max az van ami az összes hgw-vel, azaz router üzemmódban előfordul, hogy kevésbé stabil, ettől független itt a topikba többeknél stabilan megy router üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#69196) ates2 válasza kabelmania27 (#69195) üzenetére


ates2
senior tag

:R

(#69197) Clever0 válasza ates2 (#69194) üzenetére


Clever0
senior tag

Olvasd el ezeket a hsz-eket: CB

(#69198) pjen válasza ACAB95 (#69191) üzenetére


pjen
félisten

Ha van kint parabola,akkor a szabadon foghatókat igen.

(#69199) ACAB95 válasza kabelmania27 (#69193) üzenetére


ACAB95
tag

Köszönöm a választ. Legalább 30 műhold közül tudok választani, szóval nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb.

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#69200) snpetit válasza ArthurShelby (#69188) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nekem is novemberben jár le, új UPC optika és hívtak 1 hónapja. Mint kiderült jön a T is optikával majd :). Eddig szinte alig volt "net" most meg lassan tobzódunk itt vidéken egy kis településen. Nagyobb bajom sosem legyen. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.