Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) Shady313 válasza kabelmania27 (#69248) üzenetére


Shady313
aktív tag

RTL Klub HD:

Jelszint szabályozást nem tudom hol kéne találnom, ha van.
A két TV:
Samsung UE50MU6102
Samsung UE49KU6400

[ Szerkesztve ]

(#69252) kabelmania27 válasza Shady313 (#69251) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van akkor a menüben valamelyik almenüben kell lennie, ha nem találod akkor a modem előtti csillapítót tedd át az osztó in bemenetére. 100%-os a jelerősség lehet túl erős jelet kap a tévé.

(#69253) 4Grider válasza Shady313 (#69251) üzenetére


4Grider
nagyúr

Inkább állj el amíg lehet, és válaszd azt a szolgáltatót, amit a többiek is választottak a házban...

(#69254) Shady313 válasza kabelmania27 (#69252) üzenetére


Shady313
aktív tag

Megpróbáltam a bemenetre tenni a csillapítást (egyébként 10db-essel próbálta a szerelő is) és változatlan minden, a jelerősség is maradt 100%.

A TV-n nem találtam ilyen opciót.

(#69255) kabelmania27 válasza Shady313 (#69254) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor visszateheted a modem elé, ha megtalálták a problémát rendben lesznek az adások.
Problémamentes csatornáknál is 100% az erősség?

(#69256) Shady313 válasza 4Grider (#69253) üzenetére


Shady313
aktív tag

A lépcsőház 80%-a UPC-s, a mi szintünkön van a UPC kötődoboza is, így láthattam is, hogy futkosnak kifele belőle a kábelek serényen.

A szerelő csak annyit mondott, hogy ez válószínűleg másoknál is probléma, csak olyan "birka" nép a magyar, hogy nem jelentik vagy ha jelentették is, elfogadták, hogy nincsenek HD adások. :) Egyébként most költöztünk ide és így ránézésre (kor, habitus), nem nagyon mozgatja őket, hogy legyen HD adás.

(#69257) blakey válasza Shady313 (#69251) üzenetére


blakey
félisten

Sony tv-m 38% jelszintet mutat az RTL Klubra, 100% jelminőséget és nincs ilyen kockásodás. Lehet, hogy szolgáltatási hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69258) Shady313 válasza kabelmania27 (#69255) üzenetére


Shady313
aktív tag

Mindenhol :K

(#69259) kabelmania27 válasza Shady313 (#69258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT megtudod nézni mely frekik jók.
Ha mindenhol 100% a jelerősség akkor lehet központi hiba lesz, mert erős bejövő jellel is elvileg mennie kellene akadás nélkül ismerősnél 20-21es modem vételi értéknél az sd box 80%os erősséget írt ki 100%-os minőségnél és minden stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#69260) 4Grider válasza Shady313 (#69256) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt nehezen hiszem, hogy optikával fullra lefedett településen ennyien kábeleznének. Ahány kistarcsai ismerősöm van, mind már évekkel ezelőtt otthagyta a UPC-t. Vagy a ti társasházatok nem engedte be az optikai kábelt?
Azt is nehezen hiszem, hogy a HD adások ilyen minősége csak neked szúr szemet.
És igen, a HD adók vételéért a UPC-nél minden tv-n külön kell fizetni.

(#69261) Shady313 válasza 4Grider (#69260) üzenetére


Shady313
aktív tag

DIGI-nek én is örülnék, de az Invitelen kívül más nincs itt ezen a lakótelepen :( Elvileg a DIGI-vel már folynak a "tárgyalások", de azt is csak az utca másik felén kezdenék el kiépíteni.

(#69262) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Konkurenciával kapcsolatos dolgokat legyetek szívesek ITT vagy ITT megbeszélni!

[ Szerkesztve ]

(#69263) 4Grider válasza Shady313 (#69261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor üsd (hívd) őket. A HD-ért külön fizetsz, 72 órán túl kötbér jár neked.

(#69264) ChME válasza kabelmania27 (#69162) üzenetére


ChME
tag

Igen, a TV volt az IN-ben, és a 'bejövő' volt a tetején abban, amit te tapnak hívtál (mondjuk aki tervezte ezt a kütyüt, azt biztos szeretik azok, akiknek nap mint nap ezzel kell dolgozniuk, így hozzá nem értőként nem tűnik intuitívnak).
Megcseréltem őket, gyors teszt alapján így a TV is okés és a nettel sincs gond, ha megy a TV.

Köszi a válaszokat/segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#69265) Shady313 válasza kabelmania27 (#69259) üzenetére


Shady313
aktív tag

Mindegyik frekvencián előfordulnak zavarok, a legjobbak a 338 és a 610MHz.

(#69266) kabelmania27 válasza ChME (#69264) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, lehet a technikus splitternek nézte ezt az osztót (azt is lehetett volna használni), mert annál felül van az in és alul van a két out.
Nézd meg, hogy milyenek a modemértékek.

[ Szerkesztve ]

(#69267) Shady313 válasza 4Grider (#69263) üzenetére


Shady313
aktív tag

Igen, az lesz, a HD-s infókat pedig köszönöm, meglepett ugyan, de elfogadtam, ha esetleg megjavul az adás akkor igényelni fogom, addig nincs értelme. A 72 órán bőven túl vagyunk, ugyanis a bekötés óta rossz (múlt hét péntek óta) és a hibajegyet mindig aznap felvettem ismét, hogy lássák a hiba folyamatos fennállását. (Én már a "majd küldöm a Sanyit oszt' ő jó megnézi" kijelentéseknek nem hiszek....)

(#69268) Shady313 válasza kabelmania27 (#69259) üzenetére


Shady313
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni és időt szakítottál rám! Jobb híján várok, hátha a technikusok megoldják.

Minden jót!
:R

(#69269) kabelmania27 válasza Shady313 (#69268) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, viszont. Írd majd le a fejleményeket.

(#69270) Celtis


Celtis
veterán

Harmadik napja nincs internetem a XXII. kerületben.
A csütörtök esti villámlás óta.
A droid szerint központi hiba és az egész kerületet érinti. Tud valaki bővebb infot? A 1221 egy vicc. Bemondja, hogy fennakadások vannak, de holnapra kész. Mindig holnap...

(#69271) kabelmania27 válasza Celtis (#69270) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene nézni a modemen mely ledek ég/villog.

[ Szerkesztve ]

(#69272) 4Grider válasza Celtis (#69270) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az egész kerületet érintené, akkor nálunk sem lenne net. Itt (Budatétényben) viszont van.

(#69273) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Nem úgy van hogy az összes csatorna jele bent van a kábelben a HD adás is, és a előfizetői kódkártya felel azért hogy mit látunk?
Nálam is a TV vagy 170 csatornát lát, de 100 körüli az ami kódolt a részemre.

(#69274) 4Grider válasza Toth_Jani (#69273) üzenetére


4Grider
nagyúr

De úgy van. Alapból az összes csatornát lehet fogni, kivéve, ha csak netre fizetsz elő, mert akkor a tv frekiket leszűrőzik.

(#69275) blakey válasza 4Grider (#69272) üzenetére


blakey
félisten

Szerinem a 11. kerületet is érinti, mert, bár nálam van minden de jelentösen csökkent a jelszint, 5-6dbmV-el kevesebb és a tv-ken is látni, hogy gyengébb, konkréten a Sony sok adó esetében 40% alá esett, hozzáteszem, hogy ha nem nézem az értékeket akkor fel sem tünne, többé, kevésbé hibátlan, nettel meg semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69276) Teaway válasza Celtis (#69270) üzenetére


Teaway
veterán

Az helyi hiba, mert a más részeken szakadásmentes a net.

Nincs itthon csokid??

(#69277) cigam


cigam
félisten

Csak érdekességképpen: Tegnap ezt a levelet kaptam a UPC-től:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69278) 4Grider válasza cigam (#69277) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az pozitív, hogy rászűrtek a néhány napja bejelentett problémára. Konkrétan milyen routert használsz?

(#69279) cigam válasza 4Grider (#69278) üzenetére


cigam
félisten

Egy régi tp-link-et, amin OpenWRT(LEDE) fut.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69280) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap beesett hozzám egy UPC üzletkötő, de épp menőkében voltam, így hétfőre beszéltünk meg találkozót, viszont itt hagyott egy tájékoztató lapot az elérhető ajánlati csomagokról.

Nekem jelenleg net szolgáltatásom van UPC-től, ami 120Mb/s-es és 3490 Ft-ot fizetek érte havonta. Nincs is szükségem nagyobb sávszélességre - sőt a korábbi 30Mb/s is bőven elegendő vot, de ugye arról fentebb dobtak +1..2százasért cserébe.

Az első ajánlott csomag az érdekes számomra, ami 101 digitális 33 HD csatornával + 120MB/s net + UPC hálózaton belüli díjmentes telefonálást tartalmaz és utalással rendezve 3899.- Ft-os árat mutat a papír.

Telefon része nem érdekel mobilozok úgyis. Net ugyanaz mint most, tehát bőven jó. TV rész ami érdekelne, mert jelenleg műholdas DIGI + MindigTV Extra (spílertv miatt) van előfizetve. MindigTV hűség október környékén fog lejárni és a csatornakiosztás alapján a 101-ben benne van a spílerTV (no mondjuk a 33 HD csatorna a neten elérhető csatornakiosztásnál is "csak" 31, meg az itt hagyott papíron is 31, de lehet csak én nem tudok számolni...kisügy)

Ami kérdés felmerült bennem amire hátha tudtok válaszolni: 2 TV-re lenne kötve, az egyik Full HD-s Samu UE40C6000 (összefoglalóban lévő nem hivatalos lista alapján Mediacard-ot tudja kezelni és működik) a másik csak HDready LG 32LG3000, amire nem lenne szükség HD minőségre és szerintem DVB-C-t sem tudja (csak DVB-T mpeg2). Ezen a TV-n a nem HD 68 csatornás kiosztás fogható lenne? Vagy ehhez kellene egy mediabox mindenképpen?

A Connectbox-os bohóckodást is szívesen elkerülném (mivel nekem tökéletesen megfelel a mostani cisco modem), de egy szerelő biztos ki fog jönni, hogy a TV-khez kiépítse a hálózatot, aki ezt a CB csodát bizonyára be is akarja majd üzemelni

read-only mode on the forum

(#69281) 4Grider válasza AtHoS (#69280) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha 120-as maradsz, nem biztos, hogy ragaszkodni fognak az új modemhez (CB).
Ha nincs a tv-ben DVB-C tuner, akkor a UPC csatornái közül maximum az analógokat tudod vele fogni box nélkül.
A második tv-hez tehát kell box, az havi 900 Ft körül lesz (HD csatornák nélkül).
Ezt a csomagot egyébként olyan helyen kínálják, ahol van Digi...

[ Szerkesztve ]

(#69282) kabelmania27 válasza AtHoS (#69280) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amelyik tévé nem tudja a médiacardot (nincs benne CI+ modulfogadó) ott a boxot csak akkor tudod kihagyni ha megelégedsz az analóg adásokkal, van 26kódolatlan dvb-c csatorna de ha nem tudja az mpeg4-et nem tudod nézni csak az analógot. Boxot és a modemet az interaktív funkció miatt össze kell kötni utpkábelleli, ha ezek a funkciókat nem szeretnéd használni kérheted a technikust, hogy ne rögzítse a falhoz az utp kábelt.
Ha egy osztóval meglehet oldani az osztást akkor egy hármas osztóval lesz elosztva a koax alacsonyabb csillapítású kimenetre megy a modem a két -7dB csillapításúra mehet a két tévé.

(#69283) Lazarski válasza 4Grider (#69281) üzenetére


Lazarski
kezdő

3899.- Ft-ért csomagot? Ilyen jó ajánlatot még senkitől se hallottunk szerintem. 5-6ezer körül volt a legjobb emlékeim szerint, de lehet tévedek... :D

(#69284) AtHoS válasza Lazarski (#69283) üzenetére


AtHoS
nagyúr

4Grider és kabelmania27

Köszönöm a tájékoztatást :R átgondolom még ezek fényében a lehetőségeket, mert a HD box-ot igénylő TV helységbe nem is kellett eddig net, így nincs kiépítve, míg a másik TV (CI+ és DVB-C-t tudja) helységében van a modem és saját router (AC68U)

Lazarski
Ezt hagyta itt az üzletkötő (nevét, elérhetőségét GDPR miatt lecenzúráztam :B )

ui.
Miskolc, családi házas külvárosi környék, DIGI NINCS ezen a területen kiépítve

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#69285) headhunter válasza blakey (#69275) üzenetére


headhunter
addikt

"...de jelentösen csökkent a jelszint, 5-6dbmV-el kevesebb és a tv-ken is látni, hogy gyengébb, konkréten a Sony sok adó esetében 40% alá esett, hozzáteszem, hogy ha nem nézem az értékeket akkor fel sem tünne, többé, kevésbé hibátlan, nettel meg semmi gond..."

Berettyóújfaluban is észlelhető jelszint csökkenés. (90% helyett 70-74%)

Múlt : [link]

Jelen:

Travel Channel HD...

Sony Bravia KDL-55W829B

Jelerősség: 74%
Jelminőség : 100%

Sony Bravia KDL-43W807C

Jelszint: 34%
Jelminőség : 100%

[ Szerkesztve ]

(#69286) Gubek-Einste válasza AtHoS (#69284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

(nevét, elérhetőségét GDPR miatt lecenzúráztam :B )
Azt hiszed, hogy elhisszük? Csak irigy vagy és nem akarod, hogy mi is rá tudjuk repülni erre a jó ajánlatra :((

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69287) kabelmania27 válasza headhunter (#69285) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a jó idő miatt gyengébb a bejövő jelerősség vagy valamit átállítottak, télen lehet megint 90%körül lesz.
100%-os minőségnél nem kell kockásodástól tartani.

[ Szerkesztve ]

(#69288) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Csütörtökön beszéltem ügyfél szolgálattal a lemondás miatt, ma kerestek hogy érdekelne-e a csomagom fejlesztése.... Pedig akkor is elmondtam hogy ahova költözöm ott nincs UPC.

(#69289) pjen válasza Lacccca87 (#69288) üzenetére


pjen
félisten

lehet,hogy mire oda Költözöl,már lesz. :C

(#69290) Lazarski válasza pjen (#69289) üzenetére


Lazarski
kezdő

A szerelő meg egy kellemes illatú úriember lesz, aki előre köszön és nem utolsó sorban pontosan érkezik... :DD

(#69291) ChME válasza kabelmania27 (#69266) üzenetére


ChME
tag

(#69292) kabelmania27 válasza ChME (#69291) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#69293) ChME válasza kabelmania27 (#69292) üzenetére


ChME
tag

Köszi, akkor kisebb belenyúlással megúsztam pár kör UPC szerelő hívást/egyeztetést :)
Egyébként hasít a net, itt a 29-es körzetben ez nagy szó.

(#69294) kabelmania27 válasza ChME (#69293) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Igen, a kábelnetet az ADSL-el nem lehet összehasonlítani, új hálózattal ugyan azokat a szolgáltatásokat lehet használni mint a 29-es körzeten kívüli területeken.

[ Szerkesztve ]

(#69295) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Frissítettem az írásom az új firmware-ről rendelkezésre álló információkkal.

Spoiler:
- DoS sebezhetőség nincs javítva, az eszköz továbbra is sérülékeny.
- Latency spike első ránézésre jobb lett, de nem tudni, hogy a két "javítás" közül melyik került implementálásra: egyik valóban javít némileg a teljesítményen, bár nem tökéletes, a másik csak megpróbálja elrejteni a problémát úgy, hogy az ICMP csomagok kezelésén változtattak, hogy azokat ne érintse a megugró késleltetés. (Mivel a valódi adatforgalom TCP és UDP protokollokon történik, ezért azt ugyanúgy érinti.)

Ha szeretnéd tesztelni a problémák valamelyikét, szívesen várom a teszteredményeket privátban. A teszteléshez tudsz puskázni a cikkben látható videókból. (Sajnos én egyelőre nem tudom tesztelni, mivel nincs már Connect Boxom.)

[ Szerkesztve ]

(#69296) Lazarski válasza kabelmania27 (#69294) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ez azért nem teljesen igaz, mert ahol optika van, ott tudomásom szerint nincs analóg tv adás (ez mondjuk nem akkora veszteség, de még mindig létezhet olyan akinek szempont).

(#69298) ChME válasza Lazarski (#69296) üzenetére


ChME
tag

Igen, nincs, ezért kellett a 2 mediabox (legalább is egyből ezt mondták). De még olyanok is gyorsan megszokták, akik elsőre nagyon húzták a szájukat, minek kell még egy távirányító, minek kell két eszközt kapcsolgatni, stb.
És még kedvezmények nélkül is olcsóbb lett volna egy új csomag +2 mediabox, mint amennyit a régiért fizettünk.

[ Szerkesztve ]

(#69299) kabelmania27 válasza Lazarski (#69296) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Viszont van kódolatlan dvb-c adás.

(#69300) net91 válasza AtHoS (#69284) üzenetére


net91
senior tag

Azt hittem egyéni ajánlatot kaptam, de a belinkelt árajánlat szerint az 5 csomagot.

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.