Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) gyulazsolti válasza qltsar (#69750) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen nálam is úgy szokott, hogy karikázik.
Most is úgy kezdte. Ráfrissítettem párszor és beengedett.
Ha nem segít, hagyom kis idő múlva próbálom megint.

Ja ilyen is van, frissítés meg szokta oldani.

[ Szerkesztve ]

(#69752) nicu71 válasza ataB (#69740) üzenetére


nicu71
addikt

oké de miért nem nézed a román tv-n? Valamelyik csak közvetiti...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#69753) jilian


jilian
addikt

Helló!

Van az App Store-ban olyan app amivel a box-ot lehet irányítani?

(#69754) Tatyla


Tatyla
őstag

Nagykállóban lakom két napja nincs se tévé (VB alatt gratulálok külön), se internet se vezetékes telefon kíváncsi vagyok ilyenkor ki azok a szervizes kollégák vagy külső cégek akik ilyenkor próbálják megoldani a problémát, de gondolom kompenzáció az nem lesz csak fizessünk mint állat...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#69755) cocka


cocka
veterán

Hello!

Megkérdezem én is.

Ezek az értékek jók?

[kép]

(#69756) Sanya válasza Tatyla (#69754) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jelentsd be mihamarabb.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69757) Gubek-Einste válasza cocka (#69755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69758) Toth_Jani válasza Tatyla (#69754) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Örülj neki hogy csak az nincs, nálunk 2 naponta esténként 2-3 órára az Áram szolgáltatás szűnik meg, de a Nemzeti közművek majd biztos fogja kompenzálni a kiesett időt. :((

(#69759) Pista622


Pista622
tag

Sziasztok!Lenne egy elég összetett kérdésem,ti mint hozzáértőkhöz.Új albérletbe költözésnél van szolgáltatás (Tulaj szerint)Nos Koax kábelen jön be a házba,azt be tudtam kötni egy fehér routerbe ,igy van net.Tv viszont nincs.Vagy legalábbis nem tudom hogyan kell összekötni.Van még egy fekete router, De gondolom mégegy router nem kell.Nekem jelenleg van egy horizont hd mediaboxom,azt ráköthetem ,vagy az nem ehhez az előfizetéshez tartozik és nem fog működni? Érdekesség ,ha simán semmi nélkül kötöm a tvbe a coax-ot akkor analogon van Prime és minimax.Előre is köszönöm a válaszokat.

(#69760) kabelmania27 válasza Pista622 (#69759) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha csak pár adás jön be akkor nincs tévé előfizetés ezért notv szűrő nem engedi át csak az internethez szükséges frekiket, 1221-et fel kell hívni és elő kell fizetni tévé szolgáltatásra, hiába fogod rákötni a boxot független hogy le van-e tiltva vagy sem, nem fog találni csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#69761) Pista622 válasza kabelmania27 (#69760) üzenetére


Pista622
tag

Köszönöm!

(#69762) pkaresz válasza 4Grider (#69739) üzenetére


pkaresz
senior tag

Így igaz!
Pontosítás képen, nem rólam van szó, nekünk van minden nagy megelégedésünkre.
Én is csak segíteni próbálok a foci vb idelyére.
Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69763) pkaresz válasza gyulazsolti (#69741) üzenetére


pkaresz
senior tag

Amint lesz infó, szólok, én is csak segítek..

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69764) Lacccca87


Lacccca87
őstag

UPC hulladék, tegnap reggel óta az V ker-be.

(#69765) gyulazsolti válasza pkaresz (#69763) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Közben már én kipróbáltam.
Nálam nem működik. Talált 12 csatornát, de nagyon "hangyás". :)

(#69766) ates2 válasza Lacccca87 (#69764) üzenetére


ates2
senior tag

Én csak ma vettem észre megint packet loss-t a GW-jüknél :U

(#69767) Lacccca87 válasza ates2 (#69766) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem a GW-nél van a gond. Nagyobb a probléma.

(#69768) ates2 válasza Lacccca87 (#69767) üzenetére


ates2
senior tag

Mesélj kérlek :R Nekem eddig mindig a packet loss-al volt gond,aztán feltöltési sebesség amit 1 hónap napi telefonálgatás után bevallottak,hogy minőségi hibák voltak, ergo valami kábel / modem / router szart be náluk amit sikerült javítani.Az megint más kérdés,hogy 1 K...A hónapba telt egy ekkora cégnek.

(#69769) pkaresz válasza gyulazsolti (#69765) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69770) Lacccca87 válasza ates2 (#69768) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem tudom figyelted-e de itt nem loss-volt hanem konkrét szolgáltatás kiesés. Amit még a üf szolgálaton is bemondtak kérdés nélkül.
21-re viszont megjavult ahogy jelezték is, remélhetőleg így is marad.

(#69771) ates2 válasza Lacccca87 (#69770) üzenetére


ates2
senior tag

Nem hívtak őket ma, szóval ezt nem tudtam :)

(#69772) golfvariant


golfvariant
aktív tag

XIII kerületben Hétfőtől-Csütörökig 7-13 óra között karbantartás végeznek (sms-ben értesítettek)

Nem tudja valaki, hogy mégis mi ez a nagy szorgoskodás?

(#69773) ates2 válasza golfvariant (#69772) üzenetére


ates2
senior tag

https://www.upc.hu/segithetunk/hasznos-tudnivalok/karbantartasok/

Gondolom javítanak a szolgáltatás minőségén,vagy rontanak :D

[ Szerkesztve ]

(#69774) Lacccca87 válasza golfvariant (#69772) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szokásos betervezett karbantartás szerintem, semmi több.
Egyébként tegnap 21 után már tényleg használható volt a net, sőt teljesen jó minőségben.
Ma reggel még működött, remélhetőleg este is marad a stabilitás.
Ami furcsa volt egyébként hogy a Péntek/Szombati kimaradásoknál egyátalán nem indult ujra box, máskor ha lehala net utána resiződik a box is.

(#69775) kezo0 válasza golfvariant (#69772) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, én is a XIII. kerületben vagyok, de még soha nem kaptam karbantartásról értesítő SMS-t. Most sem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69776) Lacccca87 válasza kezo0 (#69775) üzenetére


Lacccca87
őstag

Fel lehet rá iratkozni elviekben. Azt mondjuk ne mtudom hogy hol ha éppen nem adja fel magától a területre vonatkozóan. Alaphelyzetbe nem kapsz.

(#69777) tobi'' válasza süti5 (#69698) üzenetére


tobi''
tag

Június 9-én tudtam nézni tableten horizon go-val a szlovén-magyar kézimeccset Nagyváradon, egy ottani rendezvényhely wifijére csatlakozva.

(#69778) Cr00py


Cr00py
senior tag

Urak.

Mi lehet az oka annak, hogy nem jön be a modem admin panel?

Szokásos 192.168.0.1 beírva, de csak pörög a böngésző. ( UPC vezetéknélküli kábelh.. ) Ennyi látszódik, de csak fehér háttér van. Több böngészőben + több gépen, illetve telefonon is próbáltam, de sehol nem tölt be.

Modem restart volt pár, illetve áramtalanítottam is, kb 10 percig volt kihúzva.

Internet van, tehát működik, csak épp nem érem el az admin panel-t.

Az url-nél ezt mutatja, ha ez számít valamit. :

http://192.168.0.1/cgi-bin/setup.cgi?gonext=index2

Van erre valamilyen megoldás, avagy majd egyszer megjavul?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#69779) golfvariant válasza kezo0 (#69775) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Eddig én sem kaptam sosem :U
Nem állítottam be semmit...

(#69780) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Ha nincs előfizetésem, akkor hiába dugom be a coax kábelt a tv-be nem lesz m4 hd-m sem igaz?

Köszi!

(#69781) kabelmania27 válasza Cr00py (#69778) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címet is próbáld meg.
Torry : Üdv! Ha nincs tévé előfizetésed akkor notv szűrő van fent, így nem fog bejönni.

[ Szerkesztve ]

(#69782) nandow válasza nandow (#69214) üzenetére


nandow
aktív tag

Beszéltem az ügyfélszolgálattal. Egy kedves hölgy volt az.
Azzal kezdtem, hogy érdeklődni szeretnék a lemondás feltételeiről. Jött a reakció, hogy "miért is szeretne Ön ilyet?", de olyan hangnemben, hogy egyértelmű volt, ő is tudja mire megy ki a játék. :D
Elmondtam neki azért a kötelezőeket, van digi, telekom a házban stb.

Aztán kaptam egy jó ajánlatot, amit el is fogadtam. Mondta az ügyintéző, hogy azért a régi ügyfeleknek is jár kedvezmény, nem csak az újaknak. :D
Digital gold HD adókkal (ez volt eddig is) + alap telefon (ez volt eddig is) + 500-as net (eddig 240-es volt). És mindezt 6400-ért, a korábbi 7500 Ft helyett. Szóval elégedett vagyok.
Persze connect boxot kapok, de remélem nem lesz gond vele. Igazából átlag felhasználó vagyok, nem játszok, streamelek, csak sima netezés. Nem is volt opció, hogy megtartsam a 240-es netet, kb kötelező volt az 500-as.

Viszont ami fura, hogy csak 1 éves a hűségidő, nem 2 év. Mostanában ennyi szokott lenni?

(#69783) kabelmania27 válasza nandow (#69782) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, ez egy jó kis csomag.
Csak készülékvásárlásnál van két éves hűségnyilatkozat.

[ Szerkesztve ]

(#69784) TeeJay


TeeJay
félisten

kabelmania :

megnéztem az új LG TV-n a jeltesztet és bizony a felső 500MHz feletti részen 60-62% jelerősség és 80% jelminőség van ami ugrál 80-90% között

csinálhatok olyat hogy fent a tetőtérben van 3-as osztó amiből a HGW ugye a legkisebb csillapításún van
a két TV ág meg a két nagyobb csillapításún de ugye ebből az egyik még tovább lett osztva azzal a kettes osztóval amit linkeltem.

ha a HGW-t raknám az egyik mostani TV ágra akkor kicsit romlana vonalam de a mostani modem helyére beköthetném azt a TV ágat amit ketté osztottam akkor jobb lenne?

vagy HGW-t csak a legkisebb csillapításra lehet kötni?
ilyen értékeim vannak, szerintem ez elég frankó : [link]

gondolom a 3. TV-n lesz kockásodás ha a jelerősség 60% körül van csak és a jelminőség meg 80%-ra leesik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69785) kabelmania27 válasza TeeJay (#69784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ennél a hármas osztónál a modemet célszerű az alacsony csillapítású kimenetbe kötni.
Annyira nem erősek a modem vételi értékek -4-es értékből a másik kimenetben -8 lesz ami már kevés.
60%-os erősségnél nem lesz kockásodás.

[ Szerkesztve ]

(#69786) Gubek-Einste válasza TeeJay (#69784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább maradjon a HGW ott ahol van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69787) TeeJay


TeeJay
félisten

akkor majd kiderül ha megjön a kártya hogy minden csatorna jól fog-e menni
60-62% volt a legalacsonyabb jelerősség a jelminőségből meg 80% volt a minimum

remélem működni fog frankón
sajnos 4-es osztót nem tudok a tetőtérbe tenni és onnan vinni 3. kábelt mert baromi hosszú meg a falban a csőbe nem fér sajnos 2darab koax :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69788) kabelmania27 válasza TeeJay (#69787) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában netmodem és három tévére elég szokott lenni a bejövő jelerősség.
Négyes osztót nem célszerű a modem elé rakni mert annak már 7,5dB csillapítása van, topikba nem egyszer volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#69789) ztsoft


ztsoft
őstag

Ma kaptam egy levelet (e-mail) a UPC-től, egy imitálás volt benne egy kérdőív kitöltésére. Persze a szokásos, mennyire ajánlaná ismerőseinek, barátainak, partnereinek a UPC-t kérdéssel kezdtek, de azért volt benne lényeges kérdés is (az összes szolgáltatással kapcsolatban). De volt számomra értelmezhetetlen is (kép, utolsó kérdés). Erre mit is kellett volna pontoznom, a MediaCard-ot vagy a TV-met? :F A MediaCard-ot hülyeség lett volna pontozni, mivel nincs köze a használhatósághoz, működik a háttérben. A TV-m meg nem tartozik a UPC-hez. Persze, a "nem használom"-t jelöltem, de lehetett volna jobban is összerakni a kérdéseket.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69790) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!

Múlt hónapban kötötték be a netet, most jött az elektronikus számla, gondoltam, regisztrálok a webes felületükre, kéri az ügyfélszámom, és a vezetéknevem, beírom, de nem fogadja el.
Betűre az általuk küldött e-mailből másoltam ki... wtf?
Milyen mágia szükséges ahhoz, hogy befizessek egy számlát? Nem fogok utalgatni manuálisan, ha nem muszáj, megnézném, az oldalon lehet-e gyorsabban.

(#69791) kezo0


kezo0
addikt

Tök jó, hogy a foci VB miatt a magyar vízilabdások Világliga-meccseit a Duna World adja, ami a UPC-nél csak SD-ben látható. A folyamatosan hullámzó, csillogó, nagy vízfelületet még HD-ban is kihívás normálisan közvetíteni, ha nincs hozzá kellő sávszélesség, de SD-ben konkrétan olyan, mintha egy 1983-as videoklippet néznénk a YouTube-on, 360p-ben... (Mindeközben az M4-en full HD-ban szakértenek a magyar futballisták a stúdióban, na igen, tudjuk, mi a fontosabb. :P )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69792) Intruder2k5 válasza kezo0 (#69791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenkinek más... Én például semmilyen sportműsort nem nézek, kivéve a Forma 1-et. És persze nyilván látom a különbséget a HD és az SD közt, és mivel van HD így azt nézem, de ha SD-ben kellene nézni, akkor sem dőlnék kardomba.

(#69793) kezo0 válasza Intruder2k5 (#69792) üzenetére


kezo0
addikt

A hsz lényege az volt, hogy a Duna World is egy olyan csatorna, aminek létezik HD változata, de a UPC csak SD-ben továbbítja. Ahogy pl. a napokban elindított Epic Drama-t is. És ha már nem akarják az istennek sem beszüntetni az analóg sugárzást, legalább azzal nyerhetnének nem kevés sávszélességet, hogy mindazon csatornáknak az SD-ben történő továbbítását megszüntetik, amelyeknek a HD változatát is továbbítják.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69794) ataB válasza nicu71 (#69752) üzenetére


ataB
csendes tag

Miért néném román tévén, ha magyar vagyok és van lehetőségem magyarul nézni? Amúgy a román kommentátorok túl latinok: sokat kiabálnak és kevés információval szolgálnak.

(#69795) ztsoft válasza kezo0 (#69791) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem kell messzire menni, az F1 is költözött már más csatornára a foci miatt. Igaz, ott is HD-ben ment, mert a szerződésük HD továbbításra szól, ahogy a reklámok alatt sem szakíthatják meg a kép stream-et. Ennyivel szerencsésebb az F1.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69796) Cr00py válasza kabelmania27 (#69781) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én már mindent végigpróbáltam, de semmi.

Eddig a 0.1-el jött be mindig.

Ötletem sincs, hogy mi lehetett vele. Net legalább van. :D

(#69797) Gyurka6 válasza Cr00py (#69796) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megnézed mi az átjáró és a dns kiszolgáló ip és azt írod be.

Gyurka

(#69798) kabelmania27 válasza FoxiestFox (#69790) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Fizesd beITT bankkártyával.
Lehet egyszerűbb ha regisztrálsz dijnet.hu oldalra.
Cr00py: Milyen tipusú modem van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#69799) Jadro válasza kabelmania27 (#69798) üzenetére


Jadro
veterán

Nálam minden befizetési lehetőség 404-re visz. Komolyan vicc, hogy minden hónapban külön tortúra ennek a rohadt számlának a befizetése. Próbáltam mindenféle böngészővel, inkognitó módban de egy számlámat sem tudom megnézni pláne nem befizetni az utolsót.

Kész vicc az oldaluk. Pl belépek és éppen hogy bedob már írja is ki hogy túl sokáig voltam inaktív. WTF?

(Nem, nem akarom egyedileg utalni. Macerás és többe kerül. A díjnetet meg szeretném kihagyni a történetből, mert minek vonjak be még egy szolgáltatót a történetbe?)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#69800) Cr00py válasza kabelmania27 (#69798) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ubee van.

(#69797) Gyurka6: A hálózati kapcsolatnál mind3 sorban : 192.168.0.1 van. Ezzel is léptem be korábban, nem változott semmi, ezért szerettem volna ezzel belépni. Próbaképp megpróbáltam a 100.1-el is, de a helyzet ugyanaz, mint 0.1 esetében. Fehér háttér, a fülnél fent pedig csak pörög a karika.

Korábban is ezzel jött be ( legutóbb kb 2-3 hete néztem, azóta nem, így nem tudom megmondani, hogy mióta áll fent ez a "hiba" , most 3 napja próbálgatom folyamatosan, de hiába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.