Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) DJ. Ru$y válasza -secret- (#80700) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Olvasd el az aláírásomat inkább... Telekom részéről bármilyen hibára, volt már hasonló, új gigabit esetén.

Parancsolj, vagy Cat6.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80702) -secret- válasza DJ. Ru$y (#80701) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

[ Szerkesztve ]

(#80703) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Hiába guglizok, de arra nem jöttem rá, hogy a T által adott D-Link DIR-842-es router IGMP képes-e? Ha valaki tudja, kérem írja meg! Előre is köszönöm! :R

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#80704) Gubek-Einste válasza Klown (#80703) üzenetére

Természetesen tudja az IGMP-t, nagy lebőgés lenne ha nem támogatná.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80705) DJ. Ru$y válasza Klown (#80703) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék.

Keresőnek: D-Link DIR-842 IGMP snooping proxy ingyen router

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80706) Gabbeee


Gabbeee
csendes tag

Sziasztok

T-Mobilnál váltottunk IP TV-s csomagra, és ezzel együtt az internethez kaptunk egy másik routert is - egy Sagecom 3686-t. Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan kell beállítani rajta a port forwardingot, hogy az uTorrent megfelelően működjön? (nem megy a feltöltés) :)

A képen látható beállítást próbáltam, de nem működik:
Port beállítás

Köszi!

Üdv,
Gábor

(#80707) DJ. Ru$y válasza Gabbeee (#80706) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a 0.100 annak a gépnek az IP-je amin a torrent fut, akkor elvileg működnie kellene... Fix IP-n van a gép, vagy MAC alapján hozzá van rendelve? Ha nincs, akkor lehet más IP-t kapott a gép, és ezért nem oda van az átirányítás, ahova kellene... Adj a gépnek fix IP beállításokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80708) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Most építik felénk a hálózatot, gondolom optikát húznak, mert eddig csak ADSL2 volt elérhető, illetve oszlopokat is cserélnek vagy raknak be pluszban.

Az lenne a kérdésem, hogy az optikából húznak ki egy gerincet és azt csak addig szokták kihúzni, amelyik oszlopról a bekötést megkapjuk?

Utána pedig megmarad majd az a kábel, ami eddig is használva volt, vagy azt is cserélni kell ami a házhoz jön be? Vagy azt már majd a T-és szerelő cseréli ha megrendelnénk majd a gyorsabb netet? Mert itt nálunk van még egy oszlop pluszban amin csak a mi kábelünk van, mert túl messze volt a másik oszlop ahonnan a leágazás van a másik szomszéd felé és most úgy látom, hogy csak odáig fognak új kábelt húzni, mivel mi vagyunk a hálózat legvégén.

(#80709) DJ. Ru$y válasza Atomantiii (#80708) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha teljes optikai hálózatot húznak, akkor az optika bemegy a lakásba. Ha a +1 oszlopot ők rakták le anno és az ő hálózatukhoz tartozik, akkor elvileg ingyen ki kellene nekik építeni arra is, ha kérsz egy bekötést, ha viszont saját állítás, saját kábelezés, akkor azt csak akkor csinálják meg szerintem, ha kifizeted.

De ez sok ismeretlenes, ha látsz vagy ismersz egy T-s szerelőt, vagy találkozol azokkal akik az optikát dobálják fel inkább őket kérdezd ilyenről, ők tudják merre viszik, és mi hova tartozik (inkább T-s szerelő).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80710) Gabbeee válasza DJ. Ru$y (#80707) üzenetére


Gabbeee
csendes tag

Köszi a tippet, beállítottam fix IP-t. Az uTorrent már azt írja hogy OK
Viszont a már letöltött torrent tracker információinál az van, hogy unregistered torrent.

Erre van valami ötleted esetleg? :DDD
Köszi!

(#80711) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#80709) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, nem saját szerelés, bekötés után pár évre ők hoztak még pluszban egy oszlopot, mert kértük, hogy ne a tetőt feszítse a kábel, mivel elég messze van a másik oszlop, csak azt már kerítésen belülre rakták.

(#80712) Gubek-Einste válasza Gabbeee (#80710) üzenetére

Ez már nem T-s kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80713) Joci93 válasza spici (#80690) üzenetére


Joci93
senior tag

Szia!

IPTV van, nem univerzális a távirányító.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#80714) DJ. Ru$y válasza Joci93 (#80713) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fogj egy telefont, kapcsold be a kamerát, tartsd a távirányító jeladó részét a kamera felé, majd nyomd le az egyik gombot, ha lila fényt ad ki a jeladó (csak a telefonon fogod látni, kamerán keresztül), akkor a távirányító működik és valószínűleg a vevő résszel van probléma, ha új elemmel sincs fény, akkor a távirányító döglött meg valószínűleg, cserélik, ha nincs rajta külsérelmi nyom.

Azért egy működő távirányítóval is próbáld ki a kamera tesztet, nehogy az legyen, hogy építettek bele olyan szűrőt, ami megfogja azt a tartományt is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80715) pirey


pirey
tag

Üdv!

Azzal a problémával, hogy bizonyos weboldalak néha nagyon lassan/egyáltalán nem töltődnek be lehet valamit kezdeni? Pl. soundcloudon néha a zenék lassan bufferelnek, discord, twitch néha 1-2 stream akad (bár azt egy chrome plugin megoldotta), az internet csomagom 1Gbit-es, és ezt meg is kapja a gép szóval ezzel gond nincs. A probléma telefonon, wifin keresztül is előjön szóval tuti nem a géppel van a baj. VPN segítene?

(#80716) DJ. Ru$y válasza pirey (#80715) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy DNS cserét próbálnék meg mondjuk a Google szervereire a T-s szerverek helyett. Kúgli DNS: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80717) pirey válasza DJ. Ru$y (#80716) üzenetére


pirey
tag

Úgy tűnik ez segített valamit, köszi. :R

(#80718) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#80716) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem tegnap este meg pont a google dns -el volt akadozás. A telekomos meg jó volt.

(#80719) jugeen


jugeen
addikt

Sziasztok! Ezek az értékek rendben vannak?

(#80720) kabelmania27 válasza jugeen (#80719) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ds érték lehetne több, ha nem nézel dvb-c adásokat vedd ki a koax osztást.

(#80721) jugeen válasza kabelmania27 (#80720) üzenetére


jugeen
addikt

Nincsen koax osztóm.

(#80722) kabelmania27 válasza jugeen (#80721) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, értékek rendben vannak, nincs javíthatatlan hibás csomag, max annyi teendőd van, hogy a modemnél (+ha van toldás) megnézed nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#80723) jugeen válasza kabelmania27 (#80722) üzenetére


jugeen
addikt

kb. 2 hete napjában többször is elmegy az internet. Csak a HGW újraindítás segít. Több alkalommal is több tízezer uncorrectables érték volt, de nem mindig. Csatlakozót ellenőriztem, rendben van. Ez a kép reboot után készült.

(#80724) kabelmania27 válasza jugeen (#80723) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem javul jelentsd be.
Nézd meg, hogy mely letöltési frekiken magasak a hibás csomagok.
Föld vagy légkábeles bekötés van?

(#80725) jugeen válasza kabelmania27 (#80724) üzenetére


jugeen
addikt

Ok. Köszönöm. Földkábel

(#80726) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
A mai nap időnként rosszalkodik a net, 15-25%-os packet lossom van 8.8.8.8 (google dns) és index.hu felé egyaránt, de ami a fura, hogy nem ugyanazon időpillanatban. Szóval van amikor vígan (sikeresen) pingelgetek az index.hu felé, de a 8.8.8.8 időtúllép és van ez fordítva is.
Nyomtam egy tracert-et index.hu-ra, kinéztem egy tge<számok>.er1-szeged.net.telekom.hu-t, ami gondolom a szeged környéki "kilépő" útvonal címe, azt pingelgetve nincs packet lossom (még akkor sem, ha a g-dns és az index.hu felé az van).
Így kizárható, hogy a probléma nálunk/az utcánkban lenne, ugye?

Azért fontos ez, mert félévente-évente baj van az utcánkban a lengőkábellel (légkábel), ami hasonló tünetekkel jár és 1-2 hét alatt sikerül általában megcsinálni csak.

[ Szerkesztve ]

(#80727) powerup2


powerup2
addikt

D-link HWG-nél google dns hogyan lehet beállitani ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80728) norti válasza Balazs_ (#80726) üzenetére


norti
addikt

Lehet kivitték az infrastruktúrát a futóversenyre :D
Viccet félretéve külföld nálam is eléggé akad ma, youtube meg-megáll, MS mediatoolja is csak csepegteti lefelé az adatot, nemtom mi van.

(#80730) Vilagos


Vilagos
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki infót arról hogy mikor lesznek készleten laptopok a T-nél? Általában sokat kell várni mire új készlet érkezik?

Engem a Macbook Air érdekelne igazából, de ahogy nézem szinte mindegyikből készlet hiány van.

(#80731) -secret- válasza DJ. Ru$y (#80701) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Cat5 kábelem van szóval az sem lehet a hibás. Szóljak nekik?

(#80732) DJ. Ru$y válasza -secret- (#80731) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Cat5 nem jó, Cat5e vagy Cat6, de írtam is...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80733) tope


tope
addikt

Telekom számlázás ügyében valakinek tippje, hogy egy reklamáció (bekötés és eszközvásárlás, majd újbóli bekötés) miatt a 4-én esedékes (az előtte lévő 2 hónapban mindig 4.-i a számla) számla még most sincs meg, hogy ez mitől lehet?

(#80734) glacious válasza tope (#80733) üzenetére


glacious
addikt

Késik a számlázás, lehet kiküldik kicsit később, de lehet duplán számlázzák következő hónapban, lehet egy év múlva számlázzák ki az egész addigit, nem tudni.

Nekem a következő hónapban küldtek duplát.

[ Szerkesztve ]

(#80735) tope válasza glacious (#80734) üzenetére


tope
addikt

Én azt hittem hogy a reklamáció miatt van ez a cécó, de ezek szerint lehet hogy csak szimplán nem számláznak, de azért lehet hogy próbálok telefonon utána érdeklődni.

UI: Illetve próbáltam már a múlt héten, nem sok sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#80736) glacious válasza tope (#80735) üzenetére


glacious
addikt

Nálam ott volt probléma, hogy trükközve tett át az ügyfélszolgátlatos a régi rendszerben lévő max 30-as netemről 120-asra (és maradtam is benne), de előre szólt, hogy lehet ilyen.

Szóval, ha nem egygombos a történet megeshet, de lehet pár napon belül elkészül a számlád és senki se fogja tudni megmondani, hogy pontosan mikor, magam is sokat telefonáltam emiatt és csak a várjak türelemmel választ kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#80737) tope válasza glacious (#80736) üzenetére


tope
addikt

Az új szolgáltatásom Január 20-a óta él, szóval az nem lehet probléma (azóta 2 számla is volt).
Engem az zavar hogy írtam nekik emailt úgy 2-3 hete és nem válaszoltak azóta se rá.

(#80738) spici válasza tope (#80733) üzenetére


spici
tag

Az nem lehet, hogy kötbér illetett meg és így 0-ra jött ki a havi számlád?

(#80739) havri1 válasza tope (#80737) üzenetére


havri1
félisten

Nekem sincs még meg az új számlám, volt reklamációm, amit meg is ítéltek nekem.
Mivel a következőben lesz a jóváírás, kíváncsian várom, de egyelőre semmi.

havri

(#80740) tope válasza tope (#80737) üzenetére


tope
addikt

Felhívtam, kiderült 6-án írtak levelet, na az ma vagy megjött vagy holnap fog.
Számla meg a héten vagy a jövő héten lesz elviekben.

(#80741) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Routerhez amit adnak a gigabites net mellé nincs véletlen cat5e vagy cat6 kábel?

(#80742) btz válasza -secret- (#80741) üzenetére


btz
addikt

Routerek mellé általában szoktak adni egy cat5e kábelt

ⓑⓣⓩ

(#80743) DJ. Ru$y válasza spici (#80738) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor is ki kellene küldeni a számlát, maximum egy 0-ás csekkel. Különben nem tudod, hogy ki van egyenlítve a számla, ha kötbérből is, de ki van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80744) flash-


flash-
veterán

üdv már 2 hete 1gigabit helyett 700 megabitet mérek...(telekom optikai 1000-es netem van, ez idáig meg is volt a sebesség...)

nálam lehet a hiba? hol keressem?vagy szolgáltatónál??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#80745) BeZol válasza mgoogyi (#80442) üzenetére


BeZol
őstag

Hali!

Nálam is lehal a net a torrentezéstől. Twitch és wow megy tovább, de közben már nem tudok netezni, és ha zónát váltok wow-ban, akkor az nem szokott összejönni már. Eleinte azt hittem a gép a ludas, de laptopokon és mobilon is elment minden. Csak a modem újraindítása oldja meg (egyébként kábelen vagyok), és minden kb. 4-5 hete kezdődött, előtte pedig évekig soha semmi baj nem volt ilyen szempontból.
Én vmilyen rendszer szintű összeesküvés sejtek ;]

(#80746) Sharkweb válasza flash- (#80744) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nem volt mostanság vírusírtó cseréd? A Kaspersky pontosan 700 körülire fogja meg az 1000-es netet és nem lehet vele mit kezdeni, ezért száműztem.

(#80747) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy reggel óta nem jó a mobilnet a telefonomon. Nem tudom mi lehet a baj. A hálózat jelző ikonnál ott egy kis x az alsó sarokban. Próbáltam már mindent. Újraindítottam a telefont, kiszedtem, visszaraktam a SIM-t, de nem jó. A telekom app betölt, ha mobiadat be van kapcsolva, de azon kívül sem honlap, sem app(Messenger) nem elérhető.
Mit csináljak?

(#80748) viktorhu válasza #04441088 (#80747) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez mondjuk nem a mobilos fórum, de ha a telekom app betölt, más meg nem, az úgy hangzik, mintha elfogyott volna a mobiladat-kereted.

(#80749) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

a gigás nethez az "ajándék" routert milyen módon lehet megsürgetni? Mármint hogy megkapjam... :D

Üdv: Zoli

(#80750) #04441088 válasza viktorhu (#80748) üzenetére


#04441088
törölt tag

Tényleg, megirom ott.
850 MB körül van még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.