Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) kabelmania27 válasza Criton (#80900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Gyengék a vételi értékek, ha van bekötve felesleges osztó (mmwo) akkor vedd ki.
Saját routert tudsz használni dmz funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#80902) poli27


poli27
veterán

Megoldodott

[ Szerkesztve ]

(#80903) Morris válasza DJ. Ru$y (#80899) üzenetére


Morris
veterán

Ha a szgép ki van kapcsolva, akkor is van, hogy a wifi szarakodik. Ugyanúgy telefonon a wifi kikapcs, majd be és jó.

Criton: ugyanez van nekem is. Legszivesebben ledarálnám egy aprító gépbe. :(((

Holnap ha hazaértem, csinálok egy ilyen logot.

[ Szerkesztve ]

(#80904) DJ. Ru$y válasza Criton (#80900) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-hez, akármilyen eszközöd van nem kapcsolják be a bridge-t, hiába győzködöd őket. Azt kellene elérned, hogy adsz egy fix IP-t az Asusnak DMZ-be teszed a Sagemben ezt az IP-t. Aztán használhatod a saját routered funkcióit. IPTV-t pedig ellátja a Sagem.

Többiek, akik Sagemcom-ot használnak, nem kaptatok mostanában frissítést az eszközre? Gyanítom ilyen szinten mehetett félre most valami...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80905) spici válasza DJ. Ru$y (#80904) üzenetére


spici
tag

Nem jött frissítés már tavaly október óta.

Nálam is Sagemcom van és néha csinál olyat hogy a webes felületét nem lehet elérni, de minden jól megy.

(#80906) Okean válasza Criton (#80900) üzenetére


Okean
tag

2017.március közepén kötötték be hozzánk a kábelnetet, így a 21.században Budapest II. kerület külső részére is megérkezett.

Szintén II. kerület, három hete kötötték be. Ha jól sejtem valami nincs rendben a hálózat szintezésével, a DS értékek a tiédhez hasonlóan gyatrák.

[ Szerkesztve ]

(#80907) Gubek-Einste válasza El Gringo (#80897) üzenetére

Tesztelni kellene minden lehetőséget akkor valószínűleg kiderül, hogy hol a hiba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80908) Criton válasza kabelmania27 (#80901) üzenetére


Criton
veterán

Köszönöm a segítséget, úgy fest így most rendben megy. ASUS-t berkatam DMZ-be és Sagemen kikapcsoltam a DHCP-t. Osztó viszont csak az utcán van, én nem tudom leszedni. Aki meg ma kint volt, szerinte minden rendben van.... amíg nála nem "piros" valami a rendszerében, addig ő nem nyúl hozzá.....

(#80909) kabelmania27 válasza Okean (#80906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nálad is alacsonyak a ds értékek, ha nincs bekötve feleslegesen osztó akkor lakáson belül nem lehet javítani az értékeken.
Criton: Ha jobb idő lesz lecsökken -10 alá és már kénytelenek lesznek beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#80910) spici válasza Criton (#80908) üzenetére


spici
tag

Tipikus az a "technikus" aki nem ért a dolgokhoz illetve nem gondolkodik proaktívan.

Például mi lesz itt 30 fokba? Lehet beállítani az erősítőt, ha most megtenné akkor később se lenne gond vele, mellesleg -12/+12 nél lesz piros

(#80911) Sharkweb válasza MaxxDamage (#80882) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Már nem lehet szoftver venni a T-nél, kivezették, kérdeztem őket. Anno én is vettem W7-et.

(#80912) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Bocsi az off kérdésért de nem tudtam hol tegyem fel.

DVI-D kábelnél (2m hossz) számít valamit a ferrit gyűrű?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#80913) thugyecz


thugyecz
csendes tag

Sziasztok!

VDSL-es területen lakok, házunk előtti villanyoszlopon valami "kisközpont féleség" található. :) A Telekom rendszere szerint a 20Mbit-es csomag lett volna a max., de sikerült átverekednek az ügyintézőkön magamat és a Netmánia XL-t megrendelhettem, látva az "Attainable Data Rate" adatokat.
Fel is csavarták a maximumra és elméleti ígéretet kaptam a bondingra is, hogy ténylegesen meg is legyen az az 50/15 (bár ezzel kapcsolatban egy visszahívásra is kaptam ígéretet, egyelőre mindkettőt csak várom :D )

Viszont azóta sűrűbben kell újraindítgatnom a Speedport 724V-met (előtte is kellett időnként egy restart , hogy rendbe jöjjön a lelki világa, de mostanában sűrűbben "megy el" a net, amit csak a restart old meg).

Mutatom a vonali adataimat. Akik jobban értenek hozzá mit látnak ezekből az adatokból? A különböző error count értékeket úgy nézzétek, hogy tegnapelőtt délután volt a legutóbbi restart.

[kép]

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#80914) spici válasza thugyecz (#80913) üzenetére


spici
tag

Azért szakadozik úgymond a neted mert ez eléggé a határon megy.
Érdekes hogy a upstreamnél 0 a csillapítás ami kb lehetetlen.

Ez így szakadni fog, lehet pár nap alatt leviszi a profilodat kisebbre a rendszer (addig csökkenti a sebességet ameddig azt stabilnak nem gondolja)

Bonding megoldja, bár eléggé generálja a hibákat is egyébként.

(#80915) Criton válasza kabelmania27 (#80901) üzenetére


Criton
veterán

Mindent úgy csináltam ahogy írtál, egy ideig teljesen tökéletes volt, de kábelen keresztül az ASUS router és a HGW közötti kapcsolat annyira szűnt meg, hogy a HGW admin oldala megint nem tölt be, de ugyan ez a helyzet ha közvetlen dugok rá egy gépet. WiFi-n keresztül viszont minden rendben, úgy el lehet érni. Olyan mint ha a lokál hálózatban blokkolna vagy nem tudom..... régi ADSL-es modemeknél volt az, hogy a LAN4 portra lehetett csak saját routert kötni, nem lehet , hogy itt is ez a baj?

[ Szerkesztve ]

(#80916) mbalint987 válasza spici (#80914) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Elvileg a 0-s csillapítás normális (forrás).

Az eredeti hsz.-hez:
A Speedport egy hulladék (saját tapasztalat, lehet hogy valakinek rendben megy), egy normális modemnek/HGW-nek össze kéne állnia egy szakadás után automatikusan is. Én felhívnám az üfsz.-t, hogy növeljék a tartalékot a vonalon.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#80917) olta


olta
aktív tag

Sziasztok,

most szembesültem egy számomra érdekes dologgal. ~ 1 hónapja hosszabítottam szerződést, és valószínűsítem, azóta nem jó a vonalas telefonom. Értem ezalatt, hogy hívni tudok, azonban ha magam hívom, akkor "Ezen a számon előfizető nem kapcsolható" tudósítást kapok :U Mi a fene? A telefon már nem a régi fali aljaztba van csatlakoztatva, hanem átdugtam azt a T által kapott modembe, ezt mondta ügyintéző a szerződés hosszabbításakor. Azon 2 csatlakozó van, ha a másikba dugom át, akkor kifele sem megy a hívás, teljesen süket a telefon. Valamit kihagytam?

[ Szerkesztve ]

(#80918) Gubek-Einste válasza olta (#80917) üzenetére

Te jól csináltad, hívd őket és jelentsd be hibára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80919) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem: Speedport w 724v type ci.

Találtam hozzá új firmware verziót. De nem akar frissülni. Betallózom és a frissítés hibaüzenettel leáll. Valakinek van erre tapasztalata? A firmware itt található.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#80920) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

gigás netnél, ha minden beállítás jó és kábellel tudja a 950-et, torrentbe mennyi lesz a legmagasabb letöltési sebesség? 400-450-el töltöttem tegnap egy filmet. Ha jól gondolom, többel nem is nagyon tud, mert nem tud olyan gyorsan írni az ssd. Vagy tévedek?

Üdv: Zoli

(#80921) dreko válasza Zoli-bácsi (#80920) üzenetére


dreko
aktív tag

szerintem 450 megabitet sima hdd is tud, az a-data ssd-m tudja az 500 megabájtot írni

(#80922) Morris válasza DJ. Ru$y (#80899) üzenetére


Morris
veterán

Ez mond valamit? Vagy nem jót linkeltem?

(#80923) mbalint987 válasza TaylorPro (#80919) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha a T adta az eszközt, akkor Te nem frissíthetsz rajta FW-t. Ha jön majd új FW, a frissítést a T rendszere távolról elvégzi.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#80924) Gubek-Einste válasza Morris (#80922) üzenetére

Túl magas az letöltési irány.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80925) spici válasza mbalint987 (#80916) üzenetére


spici
tag

Igen, igazad van. Azonban ha megnézzük a Margin-t a vissziránynál az alacsony, határon van.

Ez azért is érdekes mert ugye a visszirány alacsonyabb sávokban dolgozik így kisebb a csillapítása, a down pedig magasabb sávokban tolja, VDSL2 meg fentebb mint az ADSL2+.
Szóval ha a "up margin" hasonló mint a "down margin" akkor ott nem egészséges a vonal, akkor jó ha az up margin magasabb mint a down.

Illetve FEC-el elég szépen, hiába ez a javítható error.
Ma megnézném megint az értékeket mert éjszaka dolgozik a profil optimalizáló rendszer, valószínűleg visszahúzta a sebességét, hogy stabil maradjon.

(#80926) Zoli-bácsi válasza dreko (#80921) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Aha, szóval akkor mennyinek is kellene lenni a letöltésnek? :D

(#80927) Hoorus válasza Zoli-bácsi (#80920) üzenetére


Hoorus
őstag

SSD-re megfelelő számú seeder esetén 110 MB/s körül van a max..

(#80928) Morris válasza Gubek-Einste (#80924) üzenetére


Morris
veterán

Az mit jelent?
Tudok valamit tenni én vagy hívjak szakit?

(#80929) Criton


Criton
veterán

Na én most teljesen feladom. Minden lehetséges opciót kipróbáltam, és mostantól addig fogom hívogatni az ügyfél-szolgálatot míg valami értelmes választ vagy megoldást nem adnak. Bármilyen eszköz, asztali pc, notebook, nas közvetlen a hgw-re van csatlakoztatva, a 192.168.0.1 meghal, elérhetetlen..... az iptv-n kívül szinte semmit sem lehet beállatni, mert még a router is kifagy.... a dmz megoldással sem megy....

[ Szerkesztve ]

(#80930) Zoli-bácsi válasza Hoorus (#80927) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

a 110MB/s az nem több mint az ezres net...?

(#80931) thugyecz válasza spici (#80925) üzenetére


thugyecz
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ, ezt sejtettem én is, hogy addig zaklattam őket az alacsony feltöltési sebességgel és hogy válthassak nagyobb csomagba, amíg megunták, és felcsavarták maximumra. :)

Akkor az egyetlen megoldás az lenne, ha végre megjönne a várva várt bonding, és akkor nem lenne ennyire max.-ra járatva egyik vonal sem.

Itt egy kép a mostani állapotról (növekedett rendesen a FEC error, úgy, hogy se torrent, se nagyobb letöltés nem is ment se éjszaka, se azóta egyáltalán, csak általános böngészgetés 2-3 eszközön).

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#80932) Criton válasza Criton (#80929) üzenetére


Criton
veterán

Nos a Telekom szerint a Sagemcom készülékkel semmi baj...Én vagyok szerintük az első akinek problémája van...

(#80933) adika4444 válasza Zoli-bácsi (#80930) üzenetére


adika4444
addikt

Ha átmenne az 1 Gbps akkor 125 MBps lehetne a max sebesség. De mivel csak 900-950 körül megy át, ezért 110MBps az reális, valahol 115--120 MBps körül lehet a gigás net teteje. De ehhez mindennek stimmelni kell hw, a feltöltő kiszolgáló(k) sebessége, stb...

üdv, adika4444

(#80934) adika4444 válasza Criton (#80932) üzenetére


adika4444
addikt

Teljes factory resetet csináltál rajta?
Azt amúgy szereti Telekom csinálni meg a többi is hogy az adott eszköz csak most csak annál hibás aki épp bejelenti. Nyilván így le lehet koptatni mert párakkal megetetik h biztosan náluk van a hiba...

üdv, adika4444

(#80935) DJ. Ru$y válasza TaylorPro (#80919) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Magyar T által adott eszközre nem fogod tudni feltenni tuning nélkül a német T által kiadott szoftvert. Felejtsd el az egészet, automatikusan frissül a HGW, ha a magyar T kiad rá bármilyen frissítést.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80936) Criton válasza adika4444 (#80934) üzenetére


Criton
veterán

csak a webes felületén toltam neki eddig egy gyári beállítások visszaállítását

(#80937) spici válasza Criton (#80936) üzenetére


spici
tag

Mindkettő eszközben be van kapcsolva a DHCP?

(#80938) kabelmania27 válasza Morris (#80922) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A 100-as tartományban lévő ds frekik kicsit erősebbek ha nincs szakadás nem kell vele foglalkozni, lehet nyáron állították be az erősítőt.

(#80939) Criton válasza spici (#80937) üzenetére


Criton
veterán

csak az ASUS-ban, de ha a router ki van iktatva, és csak a hgw-re csatlakozom közvetlen laptoppal vagy asztali géppel, akkor ugyan ez van, ha be van kapcsolva a dhcp ha nincs a hgw-ben

Az eseménynapló ilyenekkel van teli

[ Szerkesztve ]

(#80940) kabelmania27 válasza Morris (#80928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb kimaradt, hogy 40felett van az SNR ami azt jelenti hogy nem zajos a jel, amíg nem akad az internetkapcsolat nincs teendőd, télen úgy is feljebb megy akkor majd leveszik a ds irányt.
Criton: Ha ipv6os módban megy a hgw kikapcsoltatva jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#80941) Criton válasza kabelmania27 (#80940) üzenetére


Criton
veterán

nincs ipv6 lehetőség

(#80942) kabelmania27 válasza Criton (#80941) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem resetelés után sem tudsz belépni?

(#80943) Criton válasza kabelmania27 (#80942) üzenetére


Criton
veterán

belépni be tudok, annyi az egész, hogy egy idő után az adminisztrációs oldala kifagy

de most közvetlen rádugtam megint egy laptopot, asus router is megy, és most nem fagy ki.....de ha a routerről próbálok rámenni, akkor megint kifagy....

hgw a 192.168.0.1-en van, dhcp kikapcsolva
asus router a 192.168.1.1-en van, dhcp bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#80944) kabelmania27 válasza Criton (#80943) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg bekapcsolt dhcp-vel is működnie kellene, ipcímek nem ütköznek a hgw 192.168.0.x-et oszt a router 192.168.1.x-et.
Vannak megmagyarázhatatlan jelenségek.

[ Szerkesztve ]

(#80945) Criton válasza kabelmania27 (#80944) üzenetére


Criton
veterán

2x egymás után ? már cseréltek, és mind a kettőn a legfrissebb firmware van....
De azt tegnap is meg ma is elmondtam, hogy a Beállítás menü alatt nekem nincs DHCPv6 opció....csak sima DHCP

[ Szerkesztve ]

(#80946) wmati válasza kabelmania27 (#80940) üzenetére


wmati
addikt

T-nél dualstack mód van amit előfizetői kérésre se kapcsolgatnak + info a Sagem nem fog ipv6 címet kapni.

(#80947) kabelmania27 válasza Criton (#80945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem lenne iptv kérhetnéd hogy a modem bridge módban működjön akkor lehet kevésbé akadna.
wmati: Értem.

[ Szerkesztve ]

(#80948) spici válasza Criton (#80945) üzenetére


spici
tag

IPTV-s boxok melyik eszközre vannak csatlakoztatva?

(#80949) Criton válasza spici (#80948) üzenetére


Criton
veterán

powerline-on keresztül, de azokkal nincsen gond és mint írtam, most ha közvetlen a hgw-re csatlakozom, szóval asus routert megkerülve, akkor minden OK, de ha a Asus routeren vagyok és onnan akarom elérni a hgw-t, akkor belépni még be tudok, majd egyszerűen kifagy....

(#80950) N2O999


N2O999
tag

Érdekességképpen beszúrok egy összehasonlítást a jelenlegi, ill. a 4 évvel ezelőtti vonali adatokról, akkor kötöttek át VDSL2-re.
Jól látható az 512. vivő feletti SNR csökkenés, köszönhetően (feltételezésem szerint) az előfizetők újabb technológiára való átpakolása miatt, azaz sat --> iptv, adsl2+ --> vdsl2. Körülbelül 6 Mbit/s-mal lett kevesebb a maximális elérhető letöltési sebesség, bár így is bőven van tartalék. A bekötés óta 24/7-ben fut a ZTE 931 VII, eddig nem volt vele különösebb probléma.
Elvileg van bonding, de nem hiszem hogy iptv nélkül szívesen megcsinálnák.

Pár nappal ezelőtt 1 utcával arrébb húztak egy újabb rézkábelt a meglévő mellé a telekomosok, gondolom kapacitás bővítés miatt. SZIP keretében végzett fejlesztés kivitelezésének tervezett kezdéséig van még kb. 1,5 hónap, elképzelhető hogy nem lesz gpon-ra váltás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.