Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) kgymac válasza quasi (#43700) üzenetére


kgymac
őstag

Nem, benne van az összefoglalóban.

(#43702) quasi válasza kgymac (#43701) üzenetére


quasi
csendes tag

Néztem, de nem találtam meg az “egy lemezes-ből egy lemezes-be” esetet :-(

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#43703) quasi válasza quasi (#43702) üzenetére


quasi
csendes tag

Helyesbítek: azt olvasom, újra kell telepíteni az operációs rendszert. Remélem ez adatvesztést nem okoz...

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#43704) Core2duo6600 válasza bb.bocs (#43697) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi a célod ezzel ?

(#43698) quasi
Dupla NAT van ?

Ajánlott lenne a szolgáltató eszközét modem módba kapcsolni, vagy kapcsoltatni, és csak egy eszközön beállítani a szükséges dolgokat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43705) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok

Szeretnék segitségeteket kérni. Vettem egy Synology DS 115j-t és hát iszonyat lassu. Az egész elérése is, amig betölt ilyen olyan menüket. De az FTP-s vagy SAMBA-s és torrent-es letöltése sebesség is eszméletlen lassu.
Nagyon zavaró, hogy van egy 500mbit-es Diginetem és kb 3-4-5 MB-al tölt csak lefelé a Download station.

Lehet, hogy nem állitottam be valamit routeren? vagy frissiteni kell valamit a NAS-ban?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43706) Alex91 válasza medvezsolt (#43705) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, hardwer upgrade kell :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43707) gbors válasza medvezsolt (#43705) üzenetére


gbors
nagyúr

Torrentben kb. ennyit tud, SMBn viszont kellene tudnia 80-100MB/sec korul. Fotoindexeles nem fut esetleg?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43708) bb.bocs válasza Core2duo6600 (#43704) üzenetére


bb.bocs
őstag

Attól függ mennyire használható alapbol...Egyenlőre csak tesztelgetnem. Linux már jobban fut egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#43709) Zippair válasza bb.bocs (#43693) üzenetére


Zippair
aktív tag

Én úgy tudom, a Wd red nem parkoltatja a fejet, tehát ezzel nincs gond leálláskor. Ha 24 órában megy akkor évente pörög 8700órát. Nekem régen is be volt állítva a hibernálás, mivel nem használom 24 órában a nast, akkor meg minek pörögjön. Kb 6-8x ébred fel naponta, ennél lejjebb eddig nem tudtam szorítani. Természetesen mindenki maga dönt , élettartam szempontjából mi a jobb: 24 órában meg de nem kap sok leállást ujra indulást a hdd, vagy kevesebbet megy de gyakrabban leáll es ujra indul.

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#43710) bb.bocs válasza Zippair (#43709) üzenetére


bb.bocs
őstag

Igen. Errőlbztos diskuráltak már más oldalon is mi a jobb a vinynak a hibernálás vagy a 0-24 (wd rednek) :C

(#43711) medvezsolt válasza Alex91 (#43706) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hali

Mármint függ a hardver árkategoriájától a sebesség? (Oké értem hogy több memó, nagyobb proci) de mondjuk a transfer speed-ek is függőek a kategoriától?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43712) medvezsolt válasza gbors (#43707) üzenetére


medvezsolt
senior tag

nem mondod hogy a fasza kis 30-40 megás letöltésemet bekell áldozzak? .. Lehet hogy a drágább NAS gyorsabb?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43713) Alex91 válasza medvezsolt (#43712) üzenetére


Alex91
félisten

Az erosebb nas ertelemszeruen gyorsabb, es altalaban tobbet is kernek erte...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43714) medvezsolt válasza Alex91 (#43713) üzenetére


medvezsolt
senior tag

oké ezt vágom, hogy prociban memóban erősebb.. de az azt jelenti hogy gyorsulnak a torrent letöltés,SMB és FTP sebességek? Nem kéne tudnia azért ezt már egy kezdő hardverrel is?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43715) Alex91 válasza medvezsolt (#43714) üzenetére


Alex91
félisten

Hazon belul mennyi a samba sebessege?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43716) medvezsolt válasza Alex91 (#43715) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Ezt konkrétan most nem tudom megnézni nem otthon vagyok.
csak ezeket tudom: 4-5 MB-al tölti lefelé a torrentet, 30 MB/s -el tölt fel a file station. helyi hálón. FTP-n asszem 10 MB körül szed le róla sima helyi winyókra .

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43717) Core2duo6600 válasza medvezsolt (#43705) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen HDD van benne ?

Más :

Miért van az, hogy ha 2 syno nast "összelövök" úgy, hogy az egyiken "telepítek" egy távoli mappát, ami a másikra mutat, user / pass-t megadom amikor kéri, akkor az istennek sem megy 20 Mbyte/sec fölé a file másolási sebesség.
Holott, ha a gépen keresztül, a Total kommander egyik ablakában az egyik a másikban a másik van akkor megy vagy 60- mbyte/sec el, többet a hdd nem tud, ez rendben.
Mi ennek az oka ?
Hisz ha a gépen keresztül megy, és ráadásul akkor az egyik kábelen oda - vissza megy az adat, akkor a 2 nas közt miért nincs mega tempo ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43718) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Ugy döntöttem eladom. nem tetszett a tapasztalatom vele. Érdekel valakit? (synology DS115J)
Felrakom hardveraprora. :)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43719) Multibit válasza Core2duo6600 (#43717) üzenetére


Multibit
veterán

az istennek sem megy 20 Mbyte/sec fölé a file másolási sebesség
Telepített távoli mappából (NFS) én is szoktam másolni (1 HDD-s, torrentező NAS a forrás). Igaz, hogy ingadozik a másolás sebessége, de azért nem mondanám lassúnak: [link]. Nyomozz, hálózati gond lesz nálad valahol!

(#43720) gbors válasza medvezsolt (#43714) üzenetére


gbors
nagyúr

Az SMB meg az FTP ezzel a hardverrel is közelíti az 1Gbit sebességet (saját tapasztalat), ha Nálad nem, akkor ott valami egyéb gond van. A torrent viszont meglehetősen erőforrásigényes dolog, a 256MB memória és a 800MHz-es ARM CPU túl sokat nem fog produkálni. Ha a torrentezés prioritás, akkor vegyél valamilyen Intel CPU-s megoldást.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43721) medvezsolt válasza gbors (#43720) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Simán csak egy ilyennel szemezek:
ASUS RT-AC66U B1
elvileg 2 magos 1 gigaherzes procija van. Nem találtam több infót a prociról vagy a memóról.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43722) Borisz76 válasza medvezsolt (#43721) üzenetére


Borisz76
veterán

A nas legyen Intel procis.
Ds218 , 918+ stb...

Összefoglaló DS részt olvasd át.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43723) Alex91 válasza medvezsolt (#43721) üzenetére


Alex91
félisten

Azt most ezt mire irtad? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43724) gbors válasza medvezsolt (#43721) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez egy router, nem NAS.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43725) kgymac válasza gbors (#43724) üzenetére


kgymac
őstag

Amivel lehet torrentezni. Van routernek van topicja a PH-n. Syno project valószínűleg sülyedt. Teljesen offtopic itt.

(#43726) medvezsolt válasza gbors (#43724) üzenetére


medvezsolt
senior tag

jójó tudom hogy router. :) Bocsi. Csak azért mondtam mert erősebb a hardvere mint a DS115J-nek, jóócskán.
és 218+-os meg még drágább NASra nincs pénzem és lehet igényem se. Ezért inkább gondoltam veszek egy erősebb routert azt annyi :)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43727) atirag válasza medvezsolt (#43726) üzenetére


atirag
őstag

Én is így kezdtem . Vettem egy c9 tp-linket. A végén nas lett mert nem volt elég . Pedig akkor meg csak full hd volt.

(#43728) medvezsolt válasza atirag (#43727) üzenetére


medvezsolt
senior tag

ok de torrent szempontjából egy valamire való NAS kb 70ezer + (amin esetleg megközeliti azt a download speedet amit az asztali PC-m utorrentje)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43729) gbors válasza kgymac (#43725) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyrészt off, másrészt eddig a történet a torrent mellett a sima filemásolásról is szólt, hadd ne én találjam ki, hogy pontosan mire is gondol a posttal :)

(#43726) medvezsolt: szerintem olvass először utána, mit bír torrentben, mert könnyen lehet, hogy ismét csalódás lesz a vége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43730) Multibit válasza medvezsolt (#43726) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd el, hogy a töltikézésen kívül annak a routernek van még egyéb, “mellékes” feladata is ;) Meg aztán, szerinted milyen lesz a lemezkezelése a nyamvadt USB-n keresztül, egy NAS SATA vezérlőjéhez viszonyítva? (Ne számíts valódi USB3 átviteli sebességre!)
Hidd el nem leszel boldog azzal az all-in-one megoldással. Nincsenek csodák :N

(#43731) medvezsolt válasza Multibit (#43730) üzenetére


medvezsolt
senior tag

a DS115J 4-5MB/sec-nél minden jobb. Drágább NASra meg nincs "kedvem"

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#43732) Alex91 válasza medvezsolt (#43731) üzenetére


Alex91
félisten

Egyszer kell normalisat venni, a vegen a masik megoldas dragabb lesz :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43733) quasi válasza Core2duo6600 (#43704) üzenetére


quasi
csendes tag

Köszi a választ.

Igen, két NAT van.
A szolgáltató eszközének a wifi-je elég gyenge és nehézkes az adminisztrációja. Ezért van a mögé kötött Linksys, ami mindkét kérdést jól megoldja. Ha a szolgáltató modem-routeréből a routert ki lehetne kapcsolni, az valószínűleg tökéletes megoldás kenne. Ennek a beállításait nem tudom :-(.

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#43734) Alex91 válasza quasi (#43733) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem probald ki ezt:

A sajat routered wan portjat osszekotod a szolgaltatod routerenek lan portjaval. A sajat routered wan-jara beallitasz dinamikus ip-t. A szolgaltatod routerenek dhcp-jeben reservalod a sajat routered. Aztan a sajat routered reservalt ip-jet a szolgaltato routereben dmz-be teszed. Ezek utan csak a sajat routeredet kell piszkalni portok teren.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43735) Immy válasza gyugyo79 (#43667) üzenetére


Immy
őstag

Hi, ez még a kisebbik gond lenne, hogy nem működik a teszt üzenet. A nagyobbik problémám, hogy az értesítések se jönnek, ha a download station letölt valamit...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#43736) Core2duo6600 válasza quasi (#43733) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hivd fel az üf-et lehet csak ők tudják állítani.
Nem tudom, hogy melyik szolgáltatónál vagy, a Diginél pár óra volt.
kora délután szóltam, estére már át lett állítva.

Telekomnál, ha nincs ip tv- éd, akkor sima ügy, ha van ip tv akkor nem hajlandóak megcsinálni, nyilván nem mondják meg, hogy mit kellene beállítani a saját eszközön, hogy menjen az ip tv. (mivel a box van felregisztrálva, lehet simán műkődne, de nem kapcsolják át) UPC nél vagy te magad tudod állítani, vagy az ÜF, modemtől függ.

(#43728) medvezsolt
A Routert felejsd el torrentre, nem arra való.
Ha fontos a sebesség, a torrenten, akkor építs egy kis mini servert, és tegyél rá egy linux kiszolgálót, és ssd vel, és akkor bírni fogja.
Próbálkozz : itt
Esetleg itt

Vagy ha nem akarsz lemondani a syno élményről akkor itt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43737) gyugyo79 válasza Immy (#43735) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát ha már a tesztet nem küldi akkor utána elég egyértelmű, hogy akkor se fogja amikor kellene (Mert ugye állítható a másik fülön, hogy chaptcha,complet,faild re küldjön) :)
Sajnos ... A vicc, hogy az értesítésekhez oda írja, hogy küldött mailt.

[ Szerkesztve ]

(#43738) maci25 válasza Alex91 (#43732) üzenetére


maci25
aktív tag

"Egyszer kell normalisat venni,"

JA -ja. Persze ha nem max 5 év volna a támogatása még a drágább típusoknál is.

Szerintem is inkább építs ha a torrent a fontos.

(#43739) Mezga Aladár válasza maci25 (#43738) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne beszéljünk már zöldségeket. Itt olvashatsz a támogatás állapotáról.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43740) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: adott egy Syno nas, valamint egy Xpenology nas (ha nem tilos itt említeni). Előbbi adott mappáiról szeretnék meghatározott időközönként az Xp-re backupot készíteni. Rengeteg apró file van (kb 150.000), így ha létezik, akkor olyan megoldást keresnék, aminél egyszer átmásolok minden filet a célnasra, majd mondjuk hetente egyszer összeszinkronizáltatnám a megváltozott file-okat. A cél az, hogy a heti mentéseknél már ne kelljen az összes file-t másolni, csak a megváltozottakat. Örülnék, ha a célnason is ugyanaz a könyvtárszerkezet lenne, mint az eredetin.
Kivitelezhető ez?

(#43741) nimfas válasza pn4hvq (#43740) üzenetére


nimfas
addikt

PC-re van erre egy nagyszerű program.

(#43742) maci25 válasza Mezga Aladár (#43739) üzenetére


maci25
aktív tag

Hát az x10 es modelek 5 év után emlékeim szerint korlátozott státuszuak lettek. Bár lehet ez is zöldség.

(#43743) nimfas válasza pn4hvq (#43740) üzenetére


nimfas
addikt

Ez lenne a program, elsőre tovább tart a folyamat míg elkészül, de utána (beállitás függő) csak a változások lesznek mente/módosítva.

(#43744) seger válasza nimfas (#43743) üzenetére


seger
addikt

Ez pcre jó, van ennél jobb is, de ő két nas között keres. Pc nélkül...

(#43745) pn4hvq válasza seger (#43744) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a válaszokat seger, nimfas :R .
Közben kipróbálom rsync-kel a dolgot. Most folyik az első adatmásolás. Esetleg ha ezzel próbált már hasonlót valaki, és arra nem jó, akkor jelezhetne, hogy ne fussak felesleges köröket :).

(#43746) Core2duo6600 válasza pn4hvq (#43740) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen,

Használhatod pl. a beépített megosztott mappa szinkronizálást

A cél helyen engedélyezed a szolgáltatást

A forrás helyen meg beállítod hogy mit akarsz szinkonizálni, majd megadod a cél nas ip címét és a szükséges azonosítási adatokat.

És már mehet is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43747) pn4hvq válasza Core2duo6600 (#43746) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Neked is köszönöm, jelenleg ez van folyamatban :R .

(#43748) quasi válasza Core2duo6600 (#43736) üzenetére


quasi
csendes tag

Köszi, az Invitel is megoldotta a bridge üzemmódba kapcsolását a ZTE modem - routernek, mert nagyon szépen kértem :-).

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#43749) quasi válasza Alex91 (#43734) üzenetére


quasi
csendes tag

Köszi a választ, ha az Invitel nem kapcsolta volna bridgbe a modemjüket, akkor valószínűleg ez lett volna a nyerő megoldás!

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#43750) Immy válasza gyugyo79 (#43737) üzenetére


Immy
őstag

Hol lehet hivatalos úton bug-ot bejelenteni? Megpróbálom jobbá tenni a terméket:)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.