Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.
Egyre több cucc van a nason.
Mailek oda is jönnek, telefon névjegyek, komplett mentés a telefonról, kényképek videók adatok word fileok stb,beállítások.kérdés a következő.
Mit ajánlotok:
1 raidbe tegyem a második vinyót. ( ha jól tudom utólag már nem lehet tükrözni, de nem is biztos hogy szerencsés lenne, bár ennyi cuccnál már...)
2 klónozzam le a vinyót kompletten egy külsö gépben egy külső vinyóra?
3 csináljak időközönként mentést külsö eszközre?(vagy belsőre) bár itt nincsen minden beállítás progik mentések mentve.
tanácsotokat előre is köszönöm.

(#43952) gyugyo79 válasza zpapp28 (#43949) üzenetére


gyugyo79
addikt

A pontok száma max merő véletlen esetén egyezne de nem a karakterek számával megegyező.

Ránéztem és nem a jelszó a probléma. Vagy van most valami az oldalon vagy változtattak valamit. De most nincs időm vele foglalkozni jobban. Annyit láttam, hogy nem rakja le a tmp -be a cookiet se.

A keresés modul nem működik jelenleg. Nem nálad van baj.

[ Szerkesztve ]

(#43953) gyugyo79 válasza zpapp28 (#43949) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az ellenőrzés részbe rossz valami.
Ha beírtad a jó fn / jelszót akkor nézd meg, hogy ha rákeresel valamire van e találat.
Ha van akkor arra jobb egérgomb menüben ha kiválasztod, hogy letöltés máshova ott van egy URL megadása rész.
Itt ha jó akkor :
https://oldalcime.cc/torrents.php?action=download&id=egy_szam&key=Passkey

és így le is tölti elvileg. Ha nem így néz ki írd meg mit látsz ott. Azt is ellenőrizd már le, hogy a fájltárolás ellenőrzése az jó e (az elvileg jól lefut) mert a jelszót azt egyforma függvénnyel kódolva tárolja ezért leírom neked melyiket hol tárolja, ellenőrizni tudod, hogy jól van e letárolva a kereső.

A Passkey -t véletlenül se másold be ide!

[ Szerkesztve ]

(#43954) BullZeye válasza gyugyo79 (#43947) üzenetére


BullZeye
veterán

PetaSpace DS215J-t nem támogatja ahogy nézem, így az kiesett.

(#43955) zpapp28 válasza gyugyo79 (#43953) üzenetére


zpapp28
csendes tag

most úgy tűnik hogy működik, de mivel nem csináltam semmit ezért nem is értem hogy mi változott meg. Lelke van ennek amit babusgatni kell...

(#43956) kgymac válasza BullZeye (#43954) üzenetére


kgymac
őstag

SMB-n is működnek a symlinkek, csak az SMB speciális beállításaiban engedélyezni kell a symlinkeket (mindkét opciót) Utána már csak létre kell hozni a symlinkeket ssh-n. Ugyanazok a korlátozások élnek, amiket gyugyo79 írt.

(#43957) BullZeye válasza kgymac (#43956) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez megvalósítható lenne, de így nem lesz lassabb az elérés? (gondolom nem, de inkább rákérdezek)

(#43958) fulton válasza #56573440 (#43945) üzenetére


fulton
addikt

Sajnos nem tudom megoldani. 2 db 4tb lesz, 1 ik biztonsagi lemez. A 3 tb meglévő adatot nem tudom átmásokni semmire a bővítés előtt. :(

(#43959) fulton


fulton
addikt

Ezt meg tudom vajon csinálni:
Adott most nekem synology ds218j.
Van benne egy adatlemez és egy biztonsági lemez ezzel kifújt.
Lesz egy hálózati IP biztonsági kamera amihez megvett WDigital Purple 2 TB hdd-t egy külső rackbe téve usb keresztül csatlakoztatnám a NAS-hoz. Azt be tudom állítani hogy erre a külső hdd-re történjen a felvételek rögzítése? Mert akkor lényegében nem is kéne négy fiókos egyelőre nekem.

[ Szerkesztve ]

(#43960) fulton


fulton
addikt

Még annyit hogy 1 db 8 megapixeles kamera felvételét bírná az említett NAS?

Ha csak egy térfigyelő ip kamerám lesz kell valamilyen license kulcsot vásárolnom hozzá vagy alapba fogom tudni használni a Nas ommal?

[ Szerkesztve ]

(#43961) Patice válasza zpapp28 (#43948) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amihez nincs regisztrációs kártya, az nem a hazai hivatalos forgalmazótól van, hanem külföldről, más beszerzési forrásból. Külön, utólag nem tudsz ilyet szerezni.

Amúgy arra jó, hogy a Mo.-i, hivatalos termékfórumon kapj hozzá támogatást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43962) bb.bocs


bb.bocs
őstag

(#43951) ? :C

[ Szerkesztve ]

(#43963) Multibit válasza zpapp28 (#43948) üzenetére


Multibit
veterán

Két Syno NAS-om van, mindkettőhöz kaptam reg kártyát. Egyik kártyát sem használom ;]

(#43964) Multibit válasza bb.bocs (#43951) üzenetére


Multibit
veterán

3.

(#43965) zpapp28 válasza Multibit (#43964) üzenetére


zpapp28
csendes tag

Az egyik kártya "használati jogát" át tudnád ruházni rám? :) Persze ha szükséged van rá akkor rögtön visszaadom. Adok elérhetőséget is (mobil, email)

(#43966) bb.bocs válasza Multibit (#43963) üzenetére


bb.bocs
őstag

és az egyik esetleg egy 218+? xD

(#43967) kgymac válasza BullZeye (#43957) üzenetére


kgymac
őstag

Működik, így használom, mert a sorozatok már nem férnek el a /volume1 köteten, csak a /volume2-n.
A létrehozott linkek könyvtárnak látszanak pc-n TC-ben, aml905x-en kodiban, ssh-n. Webdav elérés alatt nem működnek a linkek. Sebességet nem mértem.

szerk:
@bb.bocs
A 3-as opciód nem teljesen igaz, mert a dsm felületről el lehet menteni a beállításokat is, igaz nem mindet.
Ütemezett scripttel menthetőek lennének a beállításaid is (pl. tar), az eredményt pedig a hiperbackup/rsync már mentheti.

[ Szerkesztve ]

(#43968) BullZeye


BullZeye
veterán

DiskInternal Readersnek nem kéne mutatnia a Synology HDD-t windows 10 alatt?

Beraktam 6TB-os HDD-t, biztonság kedvéért a 3TB csak utólag kerül bele 1-2 hét múlva, hátha hibás az új HDD, és gondoltam asztali gépbe bedobom felmásolom, és eddig DiskInterlan Reader total commander pluginnal simán láttam mindent, itt viszont mintha nem ismerné fel.
Lemezkezelőben ott a HDD, mit nézek be?

(#43967) kgymac
Köszi, akkor így teszek én is, nem bonyolítom túl. :)

[ Szerkesztve ]

(#43969) kgymac válasza BullZeye (#43968) üzenetére


kgymac
őstag

Nem hinném, virtuális gépek diskjeihez van.Bocs, én eddig csak ezekhez használtam.

@szerk:
Live linux-ok alól láthatod, adatmentést is így lehet végezni (raid tömbökhöz mdadm kell, btrfs-hez is kell pár csomag, basic ext4-hez nem kell más csomag)

[ Szerkesztve ]

(#43970) maci25 válasza bb.bocs (#43966) üzenetére


maci25
aktív tag

Mire számítasz ott, amit itt nem kapsz meg információ terén?

Ha jó az indok és nem tiltott szívesen adok neked egy kártyát. :DD

(#43971) BullZeye válasza kgymac (#43969) üzenetére


BullZeye
veterán

Windows 10 alól nem tudom akkor sehogy működésre bírni, elég sok mindent szeretnék rendbe rakni és másolni, fél napra nem tudok linuxra költözni. :)

(#43972) zpapp28 válasza maci25 (#43970) üzenetére


zpapp28
csendes tag

gondolom ezt nekem szántad ;)

Remélhetőleg ott nem egy Synology téma van ami alatt keveredik a sok topic (plex, sickbeard, hogyan ssh-zak stb) hanem mondjuk minden téma szét van válogatva és könnyebben kereshető. Nem akarok minden kérdéssel egy új hozzászólást indítani, hanem inkább keresnék, mert biztosan feltette már más is a hülye, bugyuta és alap kérdéseimet...

(#43973) bb.bocs válasza maci25 (#43970) üzenetére


bb.bocs
őstag

igazából nem feltétlenül kapok ott választ a kérdéseimre, viszont tanulhatok újabb dolgokat is, esetleg találok bizonyos témáról,programról átlag user manuált,megoldást. Örülnék neki ha lenne, de csak ha nem tiltott, és megoldható ez az opció. :)

(#43974) bb.bocs válasza kgymac (#43967) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem.Itt már user error jönne fel hibaként :D
A kattintok kettőt és lement minden programot és vagy beállítást, Fájlokat mappákat megoldás felé hajazok inkább xD

(#43975) kgymac válasza BullZeye (#43971) üzenetére


kgymac
őstag

Nem btrfs véletlenül? ext4 simán olvasható a plugin-nal.

szerk:
a live linux nem költözés, csak bebootolsz vele, nem kell telepíteni.
Marad az usb külső házas megoldás syno-n.

[ Szerkesztve ]

(#43976) zpapp28


zpapp28
csendes tag

Épp Sickbeard beállítással kínlódok és mivel a SB nem látja a download, video és a többi alkönyvtárat szívok mint állat. Olvastam egy halom SSH-s trükköt, de szerintem megtaláltam a legegyszerűbbet.

A sickbeard system user "sc-sickbeard-custom" nem jelenik meg a USER menüben és nem is tudom hozzáadni egyik GROUP-hoz sem, mert ott sincs.
Viszont ha a SHARED FOLDER menü alatt, a Permissions fülön van egy legördülő ahol ki lehet választani a System internal users-t és megjelenik, aztán pedig csak egy pipa és már látja is a könyvtárat :)

(#43977) BullZeye válasza kgymac (#43975) üzenetére


BullZeye
veterán

3TB adatot átmásolgatni azért jó fél nap lenne, és közben azért dolgozgatnék is, ezért írtam, hogy fél napot nem tudom nélkülözni a gépem, külső 3.5" pedig nincs itthon, ezért kéne valami megoldás Windows 10-re, hogy total commanderben vagy fájlkezelőben tudjam mountolni.

(#43978) BullZeye válasza BullZeye (#43977) üzenetére


BullZeye
veterán

Tényleg nincs megoldás Windowsból való felcsatolásra? :D
Komolyan 10-15 órát be kell áldozni a gépet azért, hogy extra eszközök nélkül vissza másolhasson pár adatot? :D

Ha most a friss 6TB vinyó mellé berakom a régi 3TB mi lesz pontosan?

Használja a 6TB lemez oprendszerét, vagy összefésüli a 2 teljesen különálló beállításokkal rendelkezőt?
Vagy csak simán mountolja a partíciót?

Ezért is vettem 6TB lemezt, hogy a pár év alatt szanaszét szemetelt oprendszeremet picit tisztítsam.

(#43979) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok
Nem tudjátok miért lehet az hogy ugyanazzal a telóval fényképezett képek közül jó pár darab a photo stationbe feltöltve nem nyílik meg nincs is mini képe sem és már a konvertaltálás is befejeződött...
Telefonon is jó, meg synoból winbe letöltve is jó a fájl de ds photo appban sem nyílik meg. :F

(#43980) kgymac válasza BullZeye (#43977) üzenetére


kgymac
őstag

Btrfs-re is írtak megoldást a fórumon, bár még nem írtad meg, hogy ext4 vagy btrfs. Mivel az ext4 megy a pluginnel, így nagy eséllyel btrfs-ed van.
A leggyorsabb módszer a nasban másolás (shr helyreállítással: disk1=3TB, disk2=6TB, vagy basic kötetekkel mc-vel ssh-n), majd a 3TB-st cserélni, ha basic volt a kötet. SHR esetén erre nincs szükség. Persze az első indításkor figyelni kell, nem csak kattintgatni a default/gyors opciókra.

szerk: ha már van syno dsm a 6TB-n, kicsit más a helyzet. Pontosan milyen köteted volt a 3 TB-n és a 6TB-n (kötet típus, file rendszer típus is) ?

[ Szerkesztve ]

(#43981) BullZeye válasza kgymac (#43980) üzenetére


BullZeye
veterán

Fog sincs mi az a BTRFS, titkosítva nem volt. X évvel ezelőtt beraktam Synologyba és megcsinálta amit kellett még DSM 4 vagy 5-el, azóta hozzá se lett nyúlva.

Mindkettőn van oprendszer, mert eddig nem volt probléma linuxos EXT4 meghajtókat felcsatolni total commanderbe és simán másolgatni teljes sebességgel.

6TB SHR azt láttam, a régiről viszont ez az egy képem van:

Ha nem TC pluginos Diskinternal Readerrel próbálom, hanem a telepítettel, akkor felismeri, és használni is tudom, viszont 40mb/s a "save" opcióval átmásolni dolgokat, ez így 2,7TBnál 20 óra~ lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43982) fulton


fulton
addikt

Senki nem használ IP kamerát NAS-ról?
(az érdekelne, be lehet állítani neki 1 a Nas-hoz usb-n keresztül kapcsolt HDD -t hogy arra mentsen)

(#43983) kgymac válasza BullZeye (#43981) üzenetére


kgymac
őstag

Ez nem igazán ad infót.
tároláskezelő/kötet adja meg a kért infókat.

@szerk:
Kevesen, talán mert drága a licensz. Én spec dedikált NVR-t használok, 8 kameráig tud rögzíteni
Miért nem próbálod ki?

[ Szerkesztve ]

(#43984) fulton válasza kgymac (#43983) üzenetére


fulton
addikt

De úgy tudom 2 kameráig ingyenes a licensz.
Még vannak vak foltok előttem, ki szeretném próbálni azért kérdem. Csak még nincs meg a kamera, és előtte körbe járom hogy ne legyen zsákutca.

(#43985) kgymac válasza fulton (#43984) üzenetére


kgymac
őstag

4 kamerám van (6 kell), így nem volt opció.

Telepítsd fel az SS-t, teszt pendrive be, csak be lehet konfigurálni kamera nélkül is :)

szerk:
gugliztam helyetted

[ Szerkesztve ]

(#43986) fulton válasza kgymac (#43985) üzenetére


fulton
addikt

KÖzben kutakodom bőszen, nagy nehezen találtam egy hsz-t miszerint nem megy külső hdd re a rögzítés, csak belsőre a Surveillance-el. Na mégiscsak venni kell egy 418play-t.

De jól tudom, hogy a Surveillance 2 kamerát ingyen használhatok? nem kell venni licenszet

[ Szerkesztve ]

(#43987) BullZeye válasza kgymac (#43983) üzenetére


BullZeye
veterán

EXT4

Mivel tudom ezen infók alapján felcsatolni Windows 10 alá, hogy tudjak másolni, törölni ?

(#43988) kgymac válasza BullZeye (#43987) üzenetére


kgymac
őstag

Mert ez nem ext4. mdadm a megoldás, a topicban is le van írva (keress rá: mdadm persze nem gugli, csak a topicban). Azt nem tudom, hogy win10 ubuntujában is megoldható-e, de valószínűleg igen

(#43989) BullZeye válasza kgymac (#43988) üzenetére


BullZeye
veterán

Fájlrendszer EXT4 akkor mit jelöl?
Win10nek milyen ubuntuja van? O.o

(#43990) kgymac válasza BullZeye (#43989) üzenetére


kgymac
őstag

Elkerülte a figyelmedet az SHR. Ha rákerestél volna, olvashattad volna a topicgazdától a megoldást (2 postja is van).
Win10-et nem használok. Egy tavaszi frissítés óta van benne ubuntu is, olvasgass egy kicsit.

(#43991) BullZeye válasza kgymac (#43990) üzenetére


BullZeye
veterán

LTSB-t használok, itt nincs ubuntu. Ha az új kötet is SHR, akkor nem tudom RAID nélkül berakni a 2. kötetet?
Csak mert akkor még mielőtt hülyére szívatom magam még egyszer elölről kezdem, de nem rémlik, hogy kérdezte volna bárhol is, hogy kérem e az SHR-t most sem.

(#43992) BullZeye válasza BullZeye (#43991) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez komoly, szóval alapból SHR-re készítette Synology a 6TB vinyómat, és ha belerakok egy 3TB HDD-t, akkor 6TBosból 3TB üreesn marad, mert a 6TB félbe megbomlik? Vagy rosszul értelmezem a kalkulátort?

Amúgy mi az istenért erőltetik egy szutyok 2 lemezes nasnál ezt az SHR-t alapból?

Tényleg nem tudom visszadobni Basic-re, csak ha wipeolom az egészet?

Komolyan gondolkodom most, hogy veszek inkább egy másik NAS-t, QNAP-al érdekes módon hasonló művelet pillanatok alatt megvolt, és még csak nem is vagyok teljesen kezdő, akinek fogalma sincs dolgokról, azok hogy meg szívja egy ilyennel? Egy ilyen művelet másolás nélkül egy negyed óra alatt meg kellene legyen....én meg 6. órája szopok vele.

(#43993) kgymac válasza BullZeye (#43991) üzenetére


kgymac
őstag

Kérdezi, az összefoglalóba bele is írta borisz76.
Jó lenne azt is tudni, mit akarsz. Ha 1db SHR kötet, 3TB+6TB-vel
Ha a 3TB-d SHR része volt (2 diszkkel, nem csak SHR 1 lemezzel), akkor inkább le kéne mentened a 6TB-st (feltéve, hogy kevesebb mentendő adatot tartalmaz és NEM SHR kötet), úgy, hogy csak ez legyen a nasban.
Mentés után pc-n törölni a partícióit, majd betenni a nasba az egyik 3TB-s mellé 2. lemeznek.
A rendszer szólni fog, hogy szétesett a kötet, a tároláskezelőből hozzá kell adni a kötethez a 6TB-st, majd helyreállítás fog futni kb. 1 napig, de közben a nas használható marad (én nem írnék rá, hanyagolnám, mert lassítja a helyreállítást). Ha helyreállt a kötet, visszamásolnám a 6TB-ről mentett adatokat, a maradék 3TB-sről törölném a partíciókat, majd használni meg ott, ahol szeretnéd.
Ha két alap kötetet szeretnél, akkor beüzemelnék egy xpenot, az összes hdd-del (először csak a 6TB-s, majd a dsm felállása után már 3 hdd-vel), ssh-n átmásolnám az adatokat mc-vel, majd újra létrehoznám a rendszert,
annak ismeretében, hogy pontosan mit szeretnél. 1SHR (3+6)/ 2 db SHR (3 és 6 külön kötetként)/ 2 basic vagy ezek kombinációjával.

szerk:
nem kellene a gyors opciót használni telepítéskor, el kell olvasni, hogy mit is csinálsz. A syno szimulátort is biztosít, hogy össze tudd hasonlítani a lehetőségeket. De erről már elég sokszor volt szó, user error tipikus esete.
Az SHR egyébként jó, én ezért tértem át - egyebek mellett - zyxel-ről. De mint minden informatikai rendszernél, nem kéne csuklóból nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#43994) BullZeye válasza kgymac (#43993) üzenetére


BullZeye
veterán

Nagyon egyszerű amit szeretnék:

2 basic 2db HDD:
6TB fő kötet Volume 1 - jelenleg kb 300gb adat van rajta, így akár nulláról is kezdhetném, valószínűleg ezt fogom tenni.
3TB mellék kötet Volume 2 - amire backup és temp megy, mappa amit használok linkelve lesz a főkötet mappájába, így használat közben 1ként felcsatolva az általatok javasolt módon mintha egybe lenne.

DS215J max 1 diskkel működött, egyszerre 2 disk sosem volt benne.
Mindkét disken van egy oprendszer (régi és új), de Synology alapból, kérdés nélkül SHR köteteteket hozott létre (gyors módot választva, pedig ez sztem fontosabb lett volna felhasználói szemmel, mint hogy "hazaküldhet e adatokat a NASomról").

Amit tenni fogok:
1) Berakom Windows 10-be a 6TB kötetet, törlöm róla az egészet, mert most még csak 2 órát másoltam rá.
2) 3TB kiveszem Synoból, és berakom helyére a 6TB kötetet, nem gyorsba végigcsinálom a BASIC kötetnek.
3) 3TB sataán Windows 10 alól Internal Disk progival "Save" és ezzel ha lassan is, de át tudom pakolni az adatokat 1-2 nap alatt.
4) Megvárom míg kijön az új Qnap 2 lemezes, veszek egyet meg még egy 6TB lemezt, és elfelejtem synot, mert user error ide vagy oda, ott érdekes módon ennyit nem szívtam ugyanezzel a művelettel, mert minden adta magát, és nem úgy ált neki a NAS a felhasználónak, hogy rabolja az idejét. 1 lemeznél, hogy ne lehessen SHR-ből Basicbe adatmentés nélkül gyárilag konvertálni, nem értem..

És értem, hogy SHR jó dolog, de nem egy belépő 2 lemezes NASban, itt konkrétan semmi értelme ez alapján, csak hátráltat:

(#43995) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

DS 215J-be szeretnék 2. merevlemezt venni.
Jelenleg 1 db 1 tb-os lemez van benne, emellé szeretnék 1 vagy 2 tb-ot attól függően, hogy:
Jól értem, hogy az SHR úgy fogja kezelni, hogy az 1 Tb-ot tükrözi, a maradék 1 tb-on pedig egy új kötet hozható létre, így gyakorlatilag összesen (a 2 tb-os verzió esetén) 2 tb helyem lesz a NAS-on?
Ha az 1 tb-os verzió lenne, akkor pedig 1 tb lenne a teljes méret, mert ugye a 2. merevlemez az 1-t tükrözi.

Vaagy valamit rosszul értelmeztem?

:R :R

We were here

(#43996) kgymac válasza BullZeye (#43994) üzenetére


kgymac
őstag

A raid0 totális adatvesztés már 1 lemez kiesése esetén is.
Ugyan statisztikákkal nem rendelkezem, de a zyxelt is raid1 módban használom, ami 2 lemezig SHR alatt kb. ugyanaz (csak könnyebben javítható, ha gond van).
Mellesleg a kétlemezes syno is működhet 2 SHR kötettel (biztonság nélkül persze, ami nagyjából basic kötet, csak a syno is tudja automatikusan az átmásolást, ha teszel bele csere lemezt a kötet javításhoz - nálam ez is szempont volt).

(#43997) BullZeye válasza kgymac (#43996) üzenetére


BullZeye
veterán

Pontosan! Szóval tökéletesen elég lenne a default BASIC kötet, és telepítő tisztában van vele, hogy 2 lemezes NAS, szóval minek erőlteti az SHR-t?

Egyébiránt ezért nem is szeretnék RAID 0-t, hanem simán 2db BASIC kötetet, különálló mindennel és ahogy írtad korábban pár mappát átdobálok linkbe (pl feleségem Animéit rajtahagyom régi lemezen, azokért nem kár. Munka mappámat meg szinkronizálom mind2 lemez között.

Csak ha Syno 3-4 éve alapból Basicet csinált volna a 3TB HDD-re, amikor azt se tudta, hogy eszik e vagy isszák a NAS-t, és akkor ma megspórolok 7!! óra szopást vele.

(#43998) BullZeye válasza BullZeye (#43997) üzenetére


BullZeye
veterán

És ha jól értem, akkor ha BASIC-et csinálok 6tb-ból akkor azt rákötve a gépre tudok rá másolni minden további nélkül TC alatt, ha NASban 3TB van addig? :)

Mert nekem végül is mindegy, hogy melyik HDD hol van abban a 16 órában D:

(#43999) BullZeye


BullZeye
veterán

Érdekesség képen:

A felső a Basic, az alsó az SHR, de itt nem írja le melyik melyik :)

És grat megint Synologynak, tök szűz 6TB lemezt optimalizálnia kell :)
Összesen volt rajta 80gb adat talán a format előtt, és kb 3 órát ment a HDD. Tudom ez is biztos user error (az, mert lusta voltam kivenni NAS-ból és bootolni egy partition managert, hogy töröljem nullára, és szűzen kezdjem installálni..)

(#44000) gyugyo79 válasza BullZeye (#43997) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az is baj, hogy továbbra se érted meg az egészet.
Tök mindegy hogy 3-4 éve 1 lemez BASIC vagy SHR lett pláne ha most mellé szeretnél rakni egy lemezt külön kötetnek. Mert azt lehet egy 2 lemezes NAS -ba : 2 SHR vagy 2 BASIC vagy 1 SHR- 1BASIC egymás mellett.
Az egésznek csak akkor van jelentősége ha bővíteni szeretnéd valamilyen RAID tömbbe ...

Ja amíg 1 DB lemezből áll a kötet mindegy, hogy a Synology ott SHR -nek vagy BASIC -nek hívja ha azt kiveszed és átrakod egy gépbe csak az számít, hogy a használt fájlrendszert kezelje az amibe át lett rakva mert az SHR se RAID még ....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.