Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) seger


seger
addikt

Ds videot aki használ tudna segíteni?

Valamiért rengeteg videót nem játszik le. Teker-teker aztán semmi! Vagy van hogy elindul, de hangot nem tud lejátszani üzenetet kapom...

Valami beállítás gond lehet?

Köszi!

(#43302) gbors válasza Mezga Aladár (#43299) üzenetére


gbors
nagyúr

Igazából ha nem állítasz be semmit akkor nem használ erőforrást.

Ez elméletben így van, de a gyakorlatban nekem is produkált már furcsaságokat a DSM. Látod, a kollégának is segített, hogy kikapcsolta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43303) Mezga Aladár válasza gbors (#43302) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De azért látod a képen hol található? Ha ennek ellenére problémát okoz az valami szoftver hiba.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43304) gyugyo79 válasza seger (#43301) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rakd fel az MxPlayert + ahhoz a Custom Codec -et. Vagy a VLC -t. Ez a max amit megtehetsz.

(#43305) gyugyo79 válasza Mezga Aladár (#43303) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vannak alkalmazások amik ha fent vannak akkor nem nagyon kikapcsolható talán a Drive is ilyen. +6.1.X -nél bugos is volt ezért be tudott ragadni. Amit linkeltél kikapcsolási mod a legjobb megoldás annak akit zavar. Vagy ha végez az indexeléssel is leáll de ez felhasználás függő :)

[ Szerkesztve ]

(#43306) gbors válasza Mezga Aladár (#43303) üzenetére


gbors
nagyúr

Minden bizonnyal. A DSM 5 -> 6 átállás nagyon nem volt zökkenőmentes, ki tudja, milyen állapotok maradtak ott. Gondolom, nem csak nálam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43307) RockCNC


RockCNC
senior tag

Az ideiglenes torrent fájlokat hova rakja a dsm?

(#43308) Borisz76 válasza RockCNC (#43307) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy rejtett mappába tölt a DS, a mappa pedig azon a köteten van ahová a DS lett telepítve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43309) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#43308) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pontosítsunk. Ahova be van állítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43310) gyugyo79 válasza Borisz76 (#43308) üzenetére


gyugyo79
addikt

*Azon a köteten van ahova a beállításokba be van állítva az általános fül ideiglenes hely.
A DS lehet a kötet 1-re telepítve ez meg a kötet 2-n.

(#43311) Mezga Aladár válasza gyugyo79 (#43310) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43312) Borisz76


Borisz76
veterán

Én jól írtam mert alapból az a kötet lesz ahová a DS-t telepítettük.....de azt elfelejtettem, hogy ezt meg lehet változtatni. :C :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43313) geogabcsi


geogabcsi
tag

A DS-ben hogy lehet törölni a torrent sort úgy hogy az adat is törlődjön? A Transmission tudja akkor valszeg a DS is.

(#43314) geogabcsi válasza gyugyo79 (#43287) üzenetére


geogabcsi
tag

Minden elem letöltése nekem is kiadta, nem volt kipipálva, mégis elindult pár torrent, amit én nem kértem!! Kipróbálom a második megoldást, kísérletezek vele, köszi!

(#43315) RockCNC válasza Borisz76 (#43308) üzenetére


RockCNC
senior tag

Gondolom a kötet gyökerébe tölti?- és azt hogyan látom?
Pld fut egy torrent de fél úton kitörlöm a letöltést, ettől még a sample és a többi kisebb fájlok ott lehetnek az ideiglenes mappában.- vagy nem?

(#43313) geogabcsi ez engem is érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#43316) Mezga Aladár válasza RockCNC (#43315) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

SSH-n belépsz és a beállított kötetben találsz egy @download mappát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43317) seger válasza gyugyo79 (#43304) üzenetére


seger
addikt

Bs lett. Jobb a helyzet. Mx-el sem lett tökéletes.

Köszi

(#43318) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tervezek venni egy Macbook AIR-t. A kérdésem az lenne hogyha wifin csatlakozok a belső hálóra, akkor ha felcsatolok meghajtót a Macbook-ra, ugyanúgy el tudom érni a fájlokat mint az asztali gépemen? Vagy esetleg valamit kell vele trükközni?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#43319) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Tegnap beüzemeltem első NAS-om egy DS118-at. A fényképek/videók mentésével kapcsolatban lenne két kérdésem:

1. A telefon/tabletről a "Moments" appal készítettem backupot. Sajnos az utóbbi időben mindent iOS készülékkel készítettem és ott rendeztem az albumaimat. Ebből persze semmi nem maradt. Van esetleg valami más lehetőség, hogy az iOS ökoszisztémán alakított elrendezésemet is viszont lássam? Gondolom Live photos is felejtős.

2. A régi fényképeim még mappastruktúrában vannak elrendezve, tagelve események szerint. Elkezdtem feltölteni a NAS-on gyárilag kialakított fotó könyvtárba és már fél napja pörög a NAS, mert valami konverziót csinál. Ez lényegében micsoda? Nagyon nem szeretném ha a képeimhez, vagy videoimhoz nyúlna :F

Xbox GT: nozsolt

(#43320) tomic


tomic
addikt

Frissen telepített Win 10-em miért nem látja szerintetek a hálózaton lévő Nas-t? Fájl kezelőben nem jön elő a nas.
A feltelepített Kodi lejátszó pl SMB hálózaton nem talál semmit. Mit kell beállítanom ,hogy lássa?

[ Szerkesztve ]

(#43321) Multibit válasza tomic (#43320) üzenetére


Multibit
veterán

Használj SMB2-t, vagy SMB3-t!

(#43322) Valkűr


Valkűr
őstag

Van valami beállitás arra, h ne rinyáljon állandóan már 80 százalékos HDD lefoglaltság esetében?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#43323) tomic válasza Multibit (#43321) üzenetére


tomic
addikt

Szájbarágósan légyszi mert gőzöm nincs ehhez.
Eddig feltelepítettem egy Wint akkor ha beléptem a fáljkezelőbe majd a hálózatra akkor a Számítógép alatt ott látszott a NAS. De most nem. Mi nem lehet jól beállítva? Pontosabban mit kell ilyenkor beállítanom,hogy lássa?

[ Szerkesztve ]

(#43324) Multibit válasza tomic (#43323) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem tallózol, hanem csak \\NAS_IP_címe\megosztott_mappa formátumban hivatkozol a megosztásra, akkor sem jó?

(#43325) #56573440 válasza tomic (#43323) üzenetére


#56573440
törölt tag

nas oldalán tudod első körben beállítani. Control panel / file services fent meg smb fül, advanced sttings, és tedd be az smb 3-at.

(#43326) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Egyelőre még csak ismerkedek a Synology NAS-al, jelenleg épp a WebDAV plugint szeretném hozzáadni távoli elérés céljából. Az lenne a kérdés, hogy itt a mentés hatására vajon szétb*ssza -e a routerben beállított port forwardokat?

Köszi!

(#43327) #56573440 válasza Ideg (#43326) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ne kapcsold be automatán hanem kézzel tessék a forwardokat megcsinálni. Nem nehéz, és nem lesz a router egy rohadt nagy időzített bomba. A bekapcsolt upnp addig jó amíg csak a nas akar nyitni magának portot amikor te mondod. Akkor meg nagyon nem jó, amikor a hálózaton lógó bármi más tehet ilyet büntetlenül és szólás nélkül. Mert fertőzött, mert azon küld használatról statisztikát haza, mert bármi.

Ha be van nyomva eleve lődd ki az upnp-t és lehetőleg legalább kívülről ne a gyári portokat forgasd be, hanem valami 50k + portot ha nem akarod átállítani a nasban a default portokat...

(#43328) Gis86 válasza tomic (#43323) üzenetére


Gis86
csendes tag

Esetleg ez a cikk is segíthet.[link]
A "Windows szolgáltatások be és kikapcsolásá"-nál az SMB-t be kell kapcsolni, akkor már elvileg láthatja hálózatnál a NAS-t persze, ha a NAS-on is be van kapcsolva az SMB :-)

(#43329) Multibit válasza Gis86 (#43328) üzenetére


Multibit
veterán

OK, de melyik SMB-t? ;)
A Windows 10-ben biztonsági okból deaktiválták az SMB1-et. Maradjon is úgy! Ajánlott inkább a DSM-ben beállítani az SMB-protokoll minimumát SMB2-re.
Persze, ha valakinek van valami ősi eszköze, ami csak SMB1-et tud és azt mindenképpen használni akarja a Windows hálózatban, akkor - sajnos - aktiválni kell a Windows 10-ben az SMB1-et :(((

(#43330) Ideg válasza #56573440 (#43327) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszi!

Akkor a routerben beállítgatom a portokat. Itt ugye az 5005 és 5006 kell nekem elvileg. De ettől függetlenül nekem a NAS-ban a távoli elérés menüpontban hozzá kell adnom a WebDAV servert, ha a routert nem is adom hozzá?! Vagy ha fel van rakva a NAS-ba az applikáció annak már elégnek kellene lennie? Csak mert akkor is kiírja, hogy ő módosítani akar a routerben.

(#43331) #56573440 válasza Ideg (#43330) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Itt ugye az 5005 és 5006 kell nekem elvileg."

Elvileg igen, gyakorlatilag meg mondom, valami jóval magasabb kell neked. A botok járják a netet, és ha látja, hogy 5005-ön vagy 21-en vagy akármilyen elterjedt port nyitva van, bepróbálkozhatnak botnettel... Vagy valami ismert, nem ismert akármilyen trükkel. Aztán vagy nyavajog a nas hogy megfogta vagy nem. Jobb a békesség.

"De ettől függetlenül nekem a NAS-ban a távoli elérés menüpontban hozzá kell adnom a WebDAV servert, ha a routert nem is adom hozzá?! "

Most ezt nem értem. A routerben megvan a port forward. Ami annyit csinál, hogy egy adott port kommunikációját egy megadott ip megadott portja fele továbbítja. Miért akarsz hozzáadni bármi mást? Routert pláne. Jelenleg ha jó a forward, bejön az 5005-ön a kérés, az megy a nasod ipjére a szintén 5005-ös porotn.

"Csak mert akkor is kiírja, hogy ő módosítani akar a routerben."

Ezt megint nem értem. Hol írja ki? Telepíted a webdav-ot, és elindítod, ott a config hogy milyen porton akar menni, eleve mondjuk https-t kéne ha már -tanúsítvány sokszor előkerült itt keress rá hogy hogy kell- és annyi. Nekem sehol se szólt hogy hozzányúlna bármihez...

[ Szerkesztve ]

(#43332) Ideg válasza #56573440 (#43331) üzenetére


Ideg
aktív tag

A kérdéseidre nem válaszolok mert a válaszodból sikerült előrelépnem. :) Köszi szépen!

(#43333) nofi válasza Ideg (#43332) üzenetére


nofi
őstag

Erre a fénykép/videó konverzióra tudtok valami okosságot? Miért csinálja, hozzányúl-e a tartalmamhoz? Rákerestem a fórumban de csak egy vitát találtam erről :DDD

Bocsi, erre ment: (#43319) nofi

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#43334) gyugyo79 válasza nofi (#43333) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak annyira nyúl hozzá, hogy felhasználja. Csinál belőlük egy kisebb verziót amik gyorsabban betöltődnek különböző felhasználás mellett mint az eredeti nagy. De az eredetit nem változtatja meg.
Vezérlőpult-> Indexelési szolgáltatásnál tudod finom hangolni és ott találsz egy kis leírást is, hogy mit miért és kb mire számíts.

[ Szerkesztve ]

(#43335) nofi válasza gyugyo79 (#43334) üzenetére


nofi
őstag

Ez jó hír, köszönöm! :R

Xbox GT: nozsolt

(#43336) la_cc válasza geogabcsi (#43313) üzenetére


la_cc
addikt

Ez engem is érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43337) jozsi252 válasza geogabcsi (#43313) üzenetére


jozsi252
veterán

DS sajnos nem tudja. Kitörölni csak a folyamatot tudod, viszont ha az adatot is akarod akkor sajnos kézzel kell.

iPhone 13 Pro Max

(#43338) seger


seger
addikt

Ds video kérdés!

Hogyan lehetne azt megcsinálni / beállítani, hogy ha van egy mappába 5 mese, azt folyamatosan indítsa a következőt ha végére ér!

Mert ha elindítom az elsőt és vége, akkor megáll és kilép a lejátszóból vissza a ds-be.

Köszi

(#43339) geogabcsi válasza jozsi252 (#43337) üzenetére


geogabcsi
tag

Az gáz, ez van! :K

(#43340) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Gyerekek a mai frissítéssel a Domotz N.M. folyamatosan újraindulgat, eléggé belassult a 1517+

Újratelepítés megoldotta, de elég sok furcsaságot csinál a gép...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#43341) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Van egy misztikus problémám, amivel kapcsolatban segítséget szeretnék kérni. Mostanában a kb 1 éves DS118-am újra indul időnként, mintha elmenne az áram majd vissza jönne. Szünetmentesre van kötve, szóval ez nem lehetséges és mégis azt írja, hogy "DISKSTATION gazdagépen nem megfelelő leállítás történt".

Mi lehet? Hol találhatok valami közelebbi infót arról, hogy mi történhet ilyenkor az eszközzel? Valaki tapasztalt már hasonlót?

Előre is köszönöm! :R

What else?

(#43342) Intelligencs válasza la_cc (#43228) üzenetére

Nekem pontosan ugyanez a problémám volt. K. nehezen jöttem rá arra, hogy a probléma forrása az UPC-s modem-router kombó. Ugyanis ez a csodálatos szerkezet ha zajosodik a vonal, akkor úgy védekezik ez ellen, hogy újraindítja magát. Ami azt jelenti, hogy a belső hálózat is leáll 5-10 percre, amíg ez az ipari hulladék újraindul! :Y Tehát nem elég, hogy nincs net, de még a belső hálózat is beáll, mint a szög.

A problémát úgy orvosoltam, hogy visszaraktam a deaktivált Asus routeremet, a modem-router kombót meg átraktam modem módba. Azóta ha lerohad, akkor legalább csak a net megy el, de tudom nézni a filmemet este. Meg már háromszor felhívtam a UPC-t, hogy csinálják meg a kurva netet, különben felmondom az egészet a francba.

The Amiga, Born a Champion

(#43343) Dello79


Dello79
aktív tag

Nektek a tűzfal hogy van beállítva ?
1. ill. használjátok ? vagy elég a router tűzfala ?
2. ha rsyncet használok, annak meg kell nyitnom a 22 -es portot.. annak van biztonsági kockázata ?

(#43344) Multibit válasza Dello79 (#43343) üzenetére


Multibit
veterán

Hol kell a 22-es portot nyitni? NAS tűzfalán, vagy a router tűzfalán. Az utóbbi lehet gond, szeretik a botok.

(#43345) kiskis


kiskis
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék,

DS115J NAS-om kb egy hete kezdte el (talán az utolsó frissítés óta), hogy a DownloadStation minta lefagyna,
a torrent fájlok futtatása megszakad és csak a rendszer újraindításával áll helyre,
de pár óra elteltével újra leáll.

Párszor kiírta rendszerüzenetként, hogy a kötet kapacitása alacsony, de a 2TB-os winchesteren 300GB szabad hely van.
Elképzelhető, hogy van egy rejtett kötet ami megtelt?

A Synology fórumon láttam, hogy valaki indított a múlt héten egy ilyen témát, de azt sajnos nem tudom megnézni: "Help !! nem seedel a download station",

Ötleteket, segítséget előre is köszi!

(#43346) Sanya válasza kiskis (#43345) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem hasonló volt a DS214-gyel, azon a download stationt kellett frissíteni, és minden ment tovább.

A 6.2-vel az universal search-csel bajok vannak, mert gyenge vason nagyon sok memóriát és process-t használ, emiatt tanácsos leállítani.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43347) kiskis válasza Sanya (#43346) üzenetére


kiskis
csendes tag

A DownloadStation-ből a legfrissebb verzió van fent,
a Universal Search-öt nem tudom/lehet leállítani.

Megpróbálom, hogy minden általam nem használt programot leállítok amit lehet,
de most közben újra küldte az üzenetet, hogy a kötet kapacitása alacsony...

(#43348) gyugyo79 válasza kiskis (#43347) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért küld figyelmeztetést mert be van kapcsolva, hogy küldjön. Vezérlőpult->Értesítés->Speciális
. Itt belső tároló résznél van 20%-tól van alapértelmezetten figyelmeztetés.Szerintem a rendszer üzenet nem is kikapcsolható csak az, hogy küldjön e + t
Universal Search-ről pár hozzá szólással ezelőtt volt szó ha nem akarsz vissza olvasni akkor használd a keresőt az is kidobja Mezga Aladár linkelte, hogy lehet leállítani.

[ Szerkesztve ]

(#43349) Sanya válasza gyugyo79 (#43348) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az az érdekes, hogy Mézga Aladár linkjében lévő parancssor csak leállítja az universal search-t, de nem távolítja el.
eltávolításhoz:
ssh-n be kell lépni admin jogú felhasználóval:
majd
sudo -i
ekkor be kell írni a felhasználó jelszavát megint és root jogot kapsz.
synopkg uninstall SynoFinder
ez eltávolítja a magát a programot. Az alkalmazáskezelőből a program bármikor újratelepíthető.
kilépéshez:
exit
exit

csak leállításhoz:
ssh-n be kell lépni admin jogú felhasználóval:
majd
sudo -i
ekkor be kell írni a felhasználó jelszavát megint és root jogot kapsz.
synoservice --disable pkgctl-SynoFinder

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43350) gyugyo79 válasza Sanya (#43349) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az is írtam, hogy leállítani. Letörölni semmi értelme mert nagyon sok mindenhez függőségként kell és elég sok hibát okozhat az eltávolítása ha olyan teszi aki nem teljesen tudja, hogy mit csinál. A legjobb amúgy kiszedni mindent amit csak lehet az indexelésből és hagyni, hogy menjen azon ami nem kiszedhető.
Amikor hibás volt és be volt ragadva se terhelte a procit (legalábbis nálam) agyon csak ha valósan indexel okoz terhelést ...
Én eddig amúgy csak a Drive user home mappáit találtam amit nem tudtam kivenni az indexelésből aminek a használatát amúgy is kerülöm csak sajnost azt se lehet teljesen megkerülni mert a CSync csak azon belülre volt beállítható régen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.