Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) Core2duo6600 válasza Ideg (#43494) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én a Symantec Backup Execet használom és a cél egy LTO egység, a cégnél állandóan megy, tape library val, otthon kézzel indítva amikor kell, nem megy állandóan a gép amiben az LTO drive van.

A CD - DVD hdd már lebögött nálam, épp a minap halt meg egy alig használt 1 TB os már a sokadig, pedig offline volt, nem is volt a gépben.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43502) #56573440 válasza Core2duo6600 (#43500) üzenetére


#56573440
törölt tag

Belső kötetnek syno nem. Volt valamikor konzolos mókolás amivel fel lehetett csatolni, de pl lemezkezelőből és filekezelőből nem látszott... Nem így és nem erre lett kitalálva.

(#43503) Borisz76 válasza Core2duo6600 (#43500) üzenetére


Borisz76
veterán

Az elképzelésedet egy külső usb-s rack és hdd párossal lehet megoldani.
Belső lemezt a nas formáz.

Tárhely bővítés másképp....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43504) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Sajna ujra kellett telepitenem wint a PC-n.
Azonban most nem latom win alatt a Synology Nas mappakat. Hogy tudom ujra elovarazsolni oket?

F.K.T.

(#43505) Core2duo6600 válasza psg5 (#43504) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Beirod az intézőbe \\nas-ip címe
és akkor be kell jöjjön, esetleg kéri a nason lévő felhasználód adatait

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43506) psg5 válasza Core2duo6600 (#43505) üzenetére


psg5
veterán

Koszi. Most mar remlik hogy hozza kell adni halozati meghajtokent.

F.K.T.

(#43507) seger válasza psg5 (#43504) üzenetére


seger
addikt

Vagy az smb1-et aktivalod

(#43508) WaterWave


WaterWave
veterán

Kijött az update 2

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43509) WaterWave


WaterWave
veterán

Fel is rakta (718+), minden rendben vele...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43510) Bence008


Bence008
tag

Üdv! Evolveo Mars DVB-T tuner működik DS218+ alatt? Gyakorlati tapasztalata esetleg van valakinek? Visszaolvastam, de csak 213j alatt láttam, hogy használják. Amennyiben nem kompatibilis újabb gépekkel, úgy van hasonló árfekvésben (5-10 ezer) biztosan működő DVB-T tuner? FTA adásokhoz kellene.

(#43511) bb.bocs válasza Bence008 (#43510) üzenetére


bb.bocs
őstag

Ha jól emlékszem Asus u3100 mini plusz is megy vele ( régi ds209+ al ment) és van még egy amit most "használtam" annak később leírom a típusát az is megy vele. Asszem pinacle de utánanézek pontosan

(#43512) csizo


csizo
tag

Esetleg erre tudna választ adni valaki?

#43453

[ Szerkesztve ]

(#43513) Dello79


Dello79
aktív tag

Syno - WordPress témában tud valaki segíteni ?

Eddig jutottam :

- DDNS beállítva , kintről látszik a NAS , tesztelve
- Router - 80 -as port nyitva
- Szükséges Programok fent vannak, PHP , Apache , Web Station , Wordpress
- Virtualis Allomas letrehozva .. WebStationban a kép szerint..
- 192.168.x.x/wordpress alól látszik minden , megy is szépen.. de hiába állítom be a wordpress-ben a DDNS címet egyszerűen nem talál ki vagy be :) :W

(#43514) Multibit válasza Dello79 (#43513) üzenetére


Multibit
veterán

LAN-on belülről tesztelsz a DDNS névvel? Nem lehet, hogy csak annyi a gond, hogy a routered nem tudja a NAT loopback-et? Csak találgatok...

(#43515) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Nálatok rendesen működik a download station?

Ráklikkelek, majd kéri, hogy válasszak ki egy cél mappát, azután pedig a művelet nem sikerült ablak ugrik fel. Nem látom a torrenteket sem... Pár napja még jó volt, ma vettem észre, hogy valami nem stimmel, mikor a DS gettel szerettem volna letölteni és kijelöltem a helyet, majd a hozzáadás gomb szürke maradt... Ekkor beléptem és ott meg ez fogadott, amit leírtam.

Most nézem, hogy hétfőn telepített egy frissítést, a verziója: 3.8.10-3509

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#43516) gyugyo79 válasza Dello79 (#43513) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a 80 port átirányítás jó akkor WAN irányból úgy tudod elérni mint bentről csak a belső hálós IP címet kell a ..........ddns.net -re cserélni = ..........ddns.net/wordpress
Ha a natloopback működik akkor belső hálózatból is megy így.

A virtual hostnál meg töröld azt amit beírtál mert ehhez nem kell + nem is jó amit beírtál.

(#43517) Dello79 válasza gyugyo79 (#43516) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nagyon köszi !! A megoldás az volt hogy a Virtual Host -ból ki kellett törölni azt a hülyeséget amit a külföldi oldalakon olvastam :D Hála :R :R

(#43518) bb.bocs válasza Bence008 (#43510) üzenetére


bb.bocs
őstag

PCTV HD mini Stick 80e a másik. Én kompatibilis wifi sticket vennék GBeset, de amit néztem hogy kompatibilis, a egy vagyon (20000 ft Asus USB-AC56 1200Mbps AC wifi USB adapter)

[ Szerkesztve ]

(#43519) Bence008 válasza bb.bocs (#43518) üzenetére


Bence008
tag

Sajnos ez a két tuner már nem kapható itthon, úgyhogy lehet megrendelem az Evolveo Marsot, sokat nem veszíthetek, minimális felárért cserébe 60 napon belül visszaveszi a bolt, addig majdcsak működésre bírom. Köszi az infót azért! :)

(#43520) gyugyo79 válasza Bence008 (#43519) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bedugod-> elindítod a Video Stationt megnézed a beállításait, hogy a DTV funkció ne legyen letiltva. Ha úgy látja mint eszközt akkor jó ha nem akkor max egy újra indítás és ha utána se akkor kb küldheted is vissza mert hacsak nem értesz nagyon a Linuxhoz és szerzel megfelelő kernel modult (drivert) + töltöd be manuálisan semmi se fogja kezelni Synology alatt azt amit a Video Station nem tölt be.

Ez alól csak 1 tuner van kivétel (TvButler) de az más árkategória. Annak a driverét a Synologyra készített Tv Mosaic és a PLEX telepítő is felrakja és be is töltik indításkor.

(#43521) bb.bocs válasza Bence008 (#43519) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha értem. hát bedugod vagy felismeri vagy nem. de van egy lista is valahol hogy mivel kompatibilis... mondanám hogy vidd az enyémet, de nem tudom hogy kell e még valaha :D

(#43522) Bence008 válasza bb.bocs (#43521) üzenetére


Bence008
tag

Ismerem azt a listát, de befejezték a frissítését a tavalyi modellekkel. :(

gyugyo79: Ha esetleg nem menne az Evolveo, akkor a tutira működő TVButler honnan rendelhető? A hivatalos honlapról? Kiszállítják Magyarországra is? Illetve a VideoStation is látja azt a sticket? Vagy muszáj a TVMosaicot használni? Köszi!

(#43523) gyugyo79 válasza Bence008 (#43522) üzenetére


gyugyo79
addikt

DVB-T -re nehogy vegyél olyat mert ott a DVB-C -t is megfizeted rendesen :)
Igen kiszállítják de nem ingyen, szóval azt is rá kell számolni.Shop. Este kipróbálom, hogy 6.2 alatt látja e még ez Astrometát mint DVB-T és ha igen akkor írok olcsóbb alternatívát. Azt olyan 20 $ körül tudsz venni és windows alatt DVB-C -t is tud (Még ez is drága DVB-T -ni de nekem ez a leg alja amit le tudok tesztelni és biztosra tudom mondani). Lehet más is ír még olcsóbb alternatívákat. De ha tényleg vissza tudod küldeni próbálj be bármit DVB-T -ből elég nagy eséllyel nyúlsz bele olyan chipszettesbe amit ismer.

[ Szerkesztve ]

(#43524) Bence008 válasza gyugyo79 (#43523) üzenetére


Bence008
tag

Rendben, köszi előre is!

(#43525) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

valakinek megy sok torrenttel a download station monitor?
Nekem DS1515-ön 1100 torrentnél Warning: Invalid argument supplied for foreach() in index.php on line 64 hibát dob. Ha leszünetelem a torrenteket akkor behozza.

(#43526) gyugyo79 válasza Bence008 (#43524) üzenetére


gyugyo79
addikt

Működik. Ilyen. Nem pont ettől a vevőtől vettem én csak azért linkeltem, hogy lásd milyen, veheted akár AliExpresen is én is onnan vettem utoljára ismerősnek ...
Van topikja amúgy itt

(#43527) MikeRenton


MikeRenton
tag

Amennyiben egy szünetmentes tápegység nem szerepel az eszközöm által támogatott szünetmentesek hivatalos listáján, attól még lehet vele kompatibilis?

(#43528) Multibit válasza MikeRenton (#43527) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet - a tapasztalataink alapján :)

(#43529) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van egy DS 718+-as NAS-om és egy Shield TV-m (Android TV), ezek UPC Connect Box-on, gigabites Etherneten keresztül csatlakoznak a belső hálóra. Év elején csak összedugtam őket, és most jönnek a problémák. Elkezdtem megoldani őket, viszont a hálózati protokollokkal kapcsolatban kérdeznék, hogy normális-e, amit tapasztalok.

- UPnP: Alapból ezt használtam, de a 4K HDR streamek észrevehetően szaggattak, a Kodi ki is írta, hogy nem elég gyors a forrás. A metaadatok (borítók, médiainfó) sem töltődtek le, a fálj szekcióból kellett kiválasztani adott filmet. Visszagondolva, mindenütt írták, hogy az UPnP nem jó. De tényleg, ennyire nem? :)
- SMB: A leírások alapján ez egy értelmesebb protokoll, W10-es PC-n futó Kodival egyszerre működött is. A gyenge Wi-Fi-n is folyamatos lett a lejátszás, metaadatokat letöltötte. Shield TV-n viszont nem működött. Eszembe jutott, hogy az ajánlásoknak megfelelően tiltottam az SMB1-et a NAS-on, amit visszakapcsolva az Android TV-n is egyszerre beolvasta a filmeket a Kodi. A lejátszás szép gyors, folyamatos, de metaadatokat ezen keresztül sem tölti le. :(
Ez normális, és Android TV-n tényleg csak az ellenjavallt SMB1-et támogatja a Kodi?
- NFS: Az engedélyeket beállítva pikk-pakk beolvasott mindent, metaadatok vannak, lejátszás gyors és folyamatos.

Késő volt mire idáig eljutottam, így nem teszteltem nagyon, de az NFS tűnik a befutónak. A fent tapasztaltak normálisak, vagy valami más is félremehetett? (Még dinamikus IP-n van a NAS. A fix IP-t, portforwardot, HTTPS tanúsítványt majd a hétvégén megolvasom és beállítom, ha már nekiálltam foglalkozni ezekkel. Csak azt gondolnám, a lejátszás sebessége ezektől független dolog, ezért írtam meg ezt a hozzászólást.)

Köszi a segítséget, és bocs, ha hosszú lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#43530) Patice válasza #72042496 (#43529) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mindent jól csináltál, és tök jó, hogy eljutottál az NFS-ig. És maradj is itt!

Igen, ilyen ez a biznisz, nemhiába mondjuk folyton, hogy az NFS a legproblémamentesebb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43531) claire78


claire78
senior tag

Tudtok rá módot hogyan lehet kilőni a Drive indexelést? Frissítés óta két napja megy..
Nem szüneteltetni szeretném..

Találtam itt valamit gugyo79 kollégától: [link]
Megnézem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43532) claire78 válasza claire78 (#43531) üzenetére


claire78
senior tag

root@DiskStation:~# synopkg uninstall SynoFinder
Failed to uninstall package: SynoFinder, 268

:(

Lekellene a Drive-ot állítanom? Próba. :)

[ Szerkesztve ]

(#43533) claire78 válasza claire78 (#43532) üzenetére


claire78
senior tag

Nos, kérdésem továbbra is áll. :O

Módosítottam a SynoFinder.t, leállíthatóvá. Leakartam állítani, írta h a Drive függ tőle. Drive-ot leállítottam (Momentet előtte, mert az is függ tőle). Leállt a SynoFinder, akkor elindítom a Drive-ot, de kell hozzá az Universal Search. :W
Viszoont miután minden újra elindítottam nem indexelt újra tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#43534) #72042496 válasza Patice (#43530) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, örülök neki, hogy akkor sikerült kilogikáznom a dolgokat.

Érdekes, hogy rákeresve az SMB mintha népszerűbb lenne (talán mert egyszerűbbnek találják sokan, hogy nem kell mappa szinten engedélyeket adni hozzá?), de máshol meg azt írják, hogy az NFS a robosztusabb, és Linuxon natív hálózati protokoll. De akkor marad az NFS, köszi még egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#43535) Bence008 válasza gyugyo79 (#43526) üzenetére


Bence008
tag

Köszönöm mindenki segítségét, jelentem, hogy kaptam kölcsön egy ilyen $8.99 értékű tunert, amivel elindult a VideoStation-ben és a Tvheadend-ben is az adás, már meg is rendeltem a magam példányát, így megúsztam a történetet 2500 forintból. :))

[ Szerkesztve ]

(#43536) WaterWave válasza #72042496 (#43529) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem az SMB jött be.... nasunk ugyanaz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43537) #72042496 válasza WaterWave (#43536) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Windows PC-n futó Kodi nálam is SMB-n éri el a NAS-t, működik is vele szépen, ahogy kell. :) SMB2 and Large MTU, SMB3 az engedélyezett a NAS-on. A Shield TV-n futó Kodi viszont csak SMB1-gyel menne, az előbbi beállítással nem is éri el a hostot. SMB1-gyel pedig a metaadatokat nem tölti le. Úgy kell betallózni a filmeket, mint UPnP-nél.

A Shield TV-n ezért állítottam be NFS-t a Kodinak. Első blikkre jó, aztán remélem, hosszú távon is jó lesz. :)

Te min futtatod a Kodit? Illetve Kodit használsz? Gondolom, a kliensen/lejátszón is múlik.

[ Szerkesztve ]

(#43538) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Egyik NAS ról szeretnék a másik nas ra másolni.
Na most, ha a Windows on keresztól indítom akkor 55 000 körül megy, a Total Commander ennyit ír ki kbyte/sec ben.

Viszont, ha az egyik nas on, telepítem a távoli mappát, vagyis megadom a másik nas ip címét, és az adott megosztott mappa nevét, akkor lényegesen lassabb, miért ?

Kb 20 MB/s-el megy, ennyit ír ki a DSM

Mit kellene csinálnom, hogy gyorsabb legyen ? Hisz ha a számítógépen keresztül, gyors, akkor maga a nas tudja a gyorsabb tempot.

Egy DS410 az egyik, a másik meg egy Xpenology - és egy Core i5 ös pc én fut.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43539) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

416play-em van. Eddig gond nélkül futott a plex szerver rajta, amit kodi alól is használtam. Most azt vettem észre amikor kodiba beléptem, hogy nem jelentek meg az új filmek. Na gondoltam böngészőben ránézek a plex-re ekkor döbbentem le, hogy nem látja a plex szervert. Nas-ba belépve látom a plexet, hogy fel van telepítve, de le van állítva. Gondoltam elindítom ekkor ért a másik döbbenet. Próbálja indítani, de nem sikerült a csomag futtatása üzenet. Megpróbáltam eltávolítani majd újra telepíteni, de így sem jártam sikerrel. Mit kellene tennem ,hogy működjön?
Logban ezt találtam:

Full name of the user [plex] was changed to [Plex User].
E-mail address of the user [plex] was changed to [ ].
Access right of the shared folder [Plex] was set.

Viszont én nem változtattam semmit.

Most amit még találtam az értesítések között:
A(z) MariaDB 10 root jelszó üres. A jelszó módosításához lépjen a következő helyre: MariaDB 10.
MariaDB-be belépve 3 választásom van:Jelszó módosítása, root jelszó visszaállítása illetve adatbázis helyreállítása(ezt pirossal mutatja)

Itt milyen jelszót kellene megadnom? Van köze ennek a plexhez? Úgy látom 2napja amikor frissítettem a NAS-t azóta nem elérhető. DSM 6.2-23739 UPDATE 2

Légyszi aki tud segítsen.

(#43540) weeweew


weeweew
csendes tag

Ha egy torrentet könyvtárastul törlök a file stationben, de letöltési feladatként a DS-ben marad, akkor ismét letöltődik?

(#43541) WaterWave válasza weeweew (#43540) üzenetére


WaterWave
veterán

ds csinál egy duplikációt a torrent fileból...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43542) weeweew válasza WaterWave (#43541) üzenetére


weeweew
csendes tag

tehát ha törölni szeretnék, akkor mindkét helyen tegyem?

(#43543) Borisz76 válasza weeweew (#43542) üzenetére


Borisz76
veterán

Töröld az általad megadott letöltési ” célmappából " valamint a DS-ből is a feladatot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43544) seger


seger
addikt

Dscam frissítés elég jó lett. Gyorsan felépíti a kapcsolatot. Minden bajom megoldódott vele!

[ Szerkesztve ]

(#43545) gyugyo79 válasza bozsozso (#43539) üzenetére


gyugyo79
addikt

PLEX-hez nem kell a MariaDB. Ha az a baja, hogy a jelszó üres akkor az = nincs jelszó.
Adj meg egy jelszót. A Jelszó módosítása résznél

PLEX-nél ha nem zavar, hogy újra le kell mindent keresni/ be kell állítani akkor töröld a PLEX-et és a könyvtárat is. A PLEX -től letölthető Intel 64-bit -est telepítsd.
A log amit írtál normális, de még kellene a végére egy frissítés sikerült üzenet is.
Az, hogy miért nem indul max PLEX logokba látszódik már max. (/volumeX/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Logs) amit a File Stationba is elérsz a PLEx mappába.
De azokkal hamarabb fognak a saját fórumán segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#43546) WaterWave válasza weeweew (#43542) üzenetére


WaterWave
veterán

pontosan

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43547) BRobee


BRobee
tag

Sziasztok!

Megerkezett a ds218+ es lenne egy kerdesem vele kapcsolatban.(Es ezuton is koszonom a segitseget a dontesben!)

Szoval van egy seedserverem, ahonnan adatot szeretnek ftp-n keresztul a nasra tolteni. (100 Mbites net) Ha filekezelobol intezem, severrol a nasra, 3 mega korul masol. Ha a gepre toltok a serverrol, akkor kb. 10-11 megaval tepi le, tehat a szuk keresztmetszet nem a server. Miert ilyen lassu, ha a nasra masolok egybol?

Illetve geprol nasra is csak 10mega/sec, ami szinten gyanusan lassu, hisz ethernet kabellel van a routerbe dugva..

Koszonom a segitseget!

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#43548) bozsozso válasza gyugyo79 (#43545) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

A plex-ről letölthetőt használtam eddig is. Már próbáltam eltávolítani és újratelepíteni, de az sem segített. Plex mappa meg nincs.

(#43549) Borisz76 válasza BRobee (#43547) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen a routered ? ( Pontos tipus )
Mert a 10 MB/s arra utal, hogy Fast Ethernet a sebessége.

Gigabit Ethernet elvi sebessége 125 MB/s ( Gyakorlatban 100-110 MB/s )
Fast Ethernet elvi sebessége 12.5 MB/s ( Gyakorlatban 10-11 MB/s )

Tehát ellenőrizni kellene , hogy MINDEN komponensen Gigabites csatlakozók legyenek.

Valamint minimum Cat5E ( vagy nagyobb Cat6 ) osztályú kábelek kellenek.

Ha ez mind jó akkor a NAS-Router-PC között illene 70 MB/s vagy többet mutatnia.
Ez ugye függ a merevlemezek töredezettségétől, típusától, korától.
Ideális esetben simán hozza a gigabites háló 100-110 MB/s-s maximumát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43550) gyugyo79 válasza bozsozso (#43548) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pedig elég sokaknál jött elő ez a nem indul és a többségnek megoldás volt a 64 bites telepítése (Azóta olvastam ezt PLEX fórumon, hogy neked írtam). Nézd meg hátha találsz hasznos infót. Ha az ott írtak alapján parancssorból indítod ssh-n akkor az ott visszakapott hiba is segíthet többet a megoldásban. Vagy kérdezz rá logokkal ott.
https://forums.plex.tv/t/plex-media-server-not-starting-after-latest-update-on-synology/284519/103

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.