Hirdetés

2019. szeptember 19., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#43551) bozsozso válasza gyugyo79 (#43550) üzenetére

bozsozso
(őstag)

Ja hogy 64bites! Az lemaradt sima x86-ot szedtem, nem x86_64-et. Mindjárt kipróbálom.

szerk.: Ó szuper köszi így már megy. :R

[ Szerkesztve ]

(#43552) gyugyo79 válasza bozsozso (#43551) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Ezt másoknak is írom mert esetleg hasznos lehet.
A Synology-s csomagkezelőbe valamiért nem a 64 bites PLEX van aki onnan frissített vagy telepített annak érdemes az intel 64-bit tölteni innen :
https://www.plex.tv/media-server-downloads/
Szóval ne a Synology csomagközpontból és ne is a Plex alól frissítsétek. A PLEX -nél elvileg már át is írták a 32 bitest, hogy csak 415play meg 214 play only. A többi intel procis NAS -nál a Synology egy frissítése után nem fog a PLEX működni azoknak akiknek nem a 64 bites van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#43553) bozsozso válasza gyugyo79 (#43552) üzenetére

bozsozso
(őstag)

Viszont ha egyszer a 64bit ment fel a plexnél amikor figyelmeztet, hogy újabb verzió van akkor már automatikusan a 64bitest szedi. Bár ez logikus. :B

(#43554) BRobee válasza Borisz76 (#43549) üzenetére

BRobee
(tag)

Asus ac68u merlin rendszerrel.

A kabel pedig mind az, amit kaptam a synohoz es a routerhez, de ez nem jelent semmit.. Mivel tudnam ellenorizni a kabeleket? Vagy milyen tool-lal tudnam lokalizalni a problemat? Lehet, hogy a router van elkonfiguralva, azt megnezem, de nem vagyok pro a halozatos cuccokban..

Koszi Borisz!

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#43555) Borisz76 válasza BRobee (#43554) üzenetére

Borisz76
(addikt)

A pc-d alaplapján is Gigabites a csatlakozó?
Mert írtad, hogy nas - pc másolás is csak 10 MB/s.

Esetleg csréld ki a kettő között található kábelt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43556) gyugyo79 válasza Borisz76 (#43555) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

A PC -re jó a sebesség mert "csak" 100 Mbites nete van. Én úgy is értettem, hogy ha annyi meglenne a NAS -al akkor nem is lenne semmi problémája. (De lehet én értem félre de ott pont megvan az internet sebesség maximuma)
" Ha a gepre toltok a serverrol, akkor kb. 10-11 "
A Gép NAS közt persze megint nem normális amit írt.Ha gigabites a hálózat végig.
Viszont a NAS - Router -WAN részen is menni kéne akkor a 10 MB/s -nek. Ha Gépel megy Gép-Router-WAN.

[ Szerkesztve ]

(#43557) WaterWave válasza gyugyo79 (#43552) üzenetére

WaterWave
(addikt)

Nah ez lett volna a kérdésem... Mert párszor szenvedtem vele ma, istenért nem ment fel, de akkor ezért...

Kérdés az hogy ez a jövőben is így lesz vagy csak ennél a frissítésnél szúrták el? Mert eddig nem volt vele baj.

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#43558) gyugyo79 válasza WaterWave (#43557) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Elvileg ha már jó verzió van fent akkor PLEX amit felajánl letöltésre az is jó.
A Synology csomagkezelőset hanyagolni kell egyenlőre. De papíron az ezt nem is fogja felajánlani frissítésre elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#43559) BRobee válasza Borisz76 (#43555) üzenetére

BRobee
(tag)

Probaltam utananezni, amit javasoltal. A kabel ami a fal es a router, valamint a nas es router kozotti is cat5e-s.

Ethernet kabel kozvetlenul a gepbe, valoban 1 Gigabitet ir, viszont ugyanez wifin 866Mbps.Speedtest.net alapjan, 115Mbps a netem.

Borisz, Gyugyo, normalizalni akarom a helyzetet es termeszetesen fullgazon hasznalni a cuccokat. Ez esetben a NAS - PC kapcsolat is lassu, de nem tudom mi foghatja meg. Van otletetek? Koszi!

(#43560) Multibit válasza BRobee (#43559) üzenetére

Multibit
(veterán)

Amíg hibát keresel a wifi-t felejtsd el! Sőt, úgy általában NAS használathoz is ;)
Kábel hibának tűnik a dolog. Cserélj kábeleket a teljes vonalon, ahol tesztelsz!

(#43561) Borisz76 válasza BRobee (#43559) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Nem ártana egy hálózati rajz sem....
Például az enyém most így néz ki.
Itt írtam is róla...

Ha jól gondolom :
Szolgáltató kábele bejön a lakásba , bele a routerbe.
Erre a routerre van kötve vezetékkel egy nas és egy pc is.

Ha tényleg így van , akkor a nas-router-pc vonalon a kapcsolatnak elvileg gigabitesnek kell lennie.
Ha a másolás csak 10 MB/s , akkor ott valami nem stimmel.

Ahogy Multibit is javasolta : kábeleket cseréld ki majd teszteld újra a tempót.

Ha minden kábel cserélve lett és így sem megy gyorsabban , akkor egy router restart , esetleg Reset sem árthat.
Reset esetén viszont újra be kell állítani mindent a routeren.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43562) blackrulz válasza Borisz76 (#43561) üzenetére

blackrulz
(veterán)

Vagy betesz egy switchet, mert a szolgáltatói routerek akkora határ fosok, hogy bármire is képtelenek.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#43563) seger

seger
(őstag)

Kérdésem lenne. Van lehetőség arra, hogy a synology-n beállítsam a gmailos fiókomat, telefonon pedig a dsmail-t használjam?

(#43564) Borisz76 válasza seger (#43563) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Nem is tudom....

Android van a telefonomon, alapból ott a gmail ikonja....
Minek bonyolítani ?

Persze kísérletezni lehet.

Synology MailPlus létezik.....de DSMail nem.

[ Szerkesztve ]

(#43565) kgymac válasza Borisz76 (#43564) üzenetére

kgymac
(senior tag)

[Android-DSmail]
Ugyanarról az app-ról beszéltek.

[ Szerkesztve ]

(#43566) seger válasza Borisz76 (#43564) üzenetére

seger
(őstag)

Szerettem volna kipróbálni.
Valamint eléggé össze vissza jelez a gmail nekem. De próbáltam másikat levelezőt de nem vált be...
Gondoltam kipróbálnám a synon keresztül...

(#43567) Borisz76 válasza seger (#43566) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Nem tudom , hogy nálad mi lehet a gubanc....
Én évek óta használom de 1-2 apróságtól eltekintve nincs vele bajom.

(#43568) Csabroncka válasza seger (#43566) üzenetére

Csabroncka
(addikt)
LOGOUT blog

Mailplus fiókkal meg lehet csinálni, POP3-ban és akár imap-ban is.

Nekem teljesen jó a gmail szolgáltatás (Iphone)

"in medias res"

(#43569) Macisajt3

Macisajt3
(tag)

Uraim, a véleményetekre lennék kíváncsi.
Egy 5+ éves ds212j típusú nas-t cserélnék valami fiatalabbra, modernebbre. Márkahű maradék, hosszú időre tervezek (5+év), két típust néztem ki, de kicsit dilemmázok melyik legyen.

A két kiszemelt: 218+ és 718+.

Amire jelenleg használom: adattárolás, dlna tv-re, bitorrent (gigás net), ftp szerver (max 4-5user egyszerre), valamint közvetlenül erről dolgozok photoshoppal. Később majd kipróbálnék róla egy mail szervert, illetve egy wordpress-t is rátennék. Jelenleg egy 2 és egy 4 terrás wd red van benne, ezeket nem tervezem cserélni.

Ha plex-et nem használok (és a jövőben sem tervezem), akkor melyiket lenne célszerűbb, ésszerűbb? 212j után tudom, hogy bármelyik megváltás lesz, de nem akarok alálőni. Inkább egyszer fizessek többet, de nehogy megbánjam amelyiket veszem :)

(#43570) gyugyo79 válasza Macisajt3 (#43569) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

218+
Előnyei :
- Olcsóbb
- Egy processzor magot használó műveleteknél erősebb

718+
Előnye:
+1 év garancia
- A jövőben ha vennél (a NAS árával megegyező összegért vagy drágábban) bővítő egységet azzal egybe lehet kezelni a kötetet így lehet RAID 5-6-10 is.
- Több processzormagot használó alkalmazásoknál erősebb

Volt egy oldal ahol tök jól letesztelték Docker alól futtatott tesztprogrammal egy Intel Celeron J3355 és egy Intel Celeron J3455 -el szerelt NAS -t meg egyéb mérések is voltak de most persze nem találtam meg :)

De amiket felsoroltál azokba jelentős különbség nincs a 2 közt.

(#43571) cigam

cigam
(félisten)

Próbálok beállítani egy OpenVPN kapcsolatot (Tunnelblick-el), ami majdnem működik. Miután rájöttem, hogy a céges, és az otthoni hálózat ugyanazon a címtartományon dolgozik, és az otthonit eltekertem egy másikra, helyreállít a világ rendje, IP címmel elérem a NAS-t, és a céges háló többi gépét tudom pingelni.
A kérdés: Mit kell tennem, hogy név szerint is elérjem az eszközöket? A ping iroda nem oldja fel a címet, és csak ping 192.168.10.11 működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43572) cigam válasza cigam (#43571) üzenetére

cigam
(félisten)

L2TP/IPSec tényleg annyira problémás? Ez a külső+1 program nem hiányzik, és nem is nagyon működik.

(#43573) Mezga Aladár válasza cigam (#43571) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Amikor tesztelgettem akkor nem volt névfeloldás openvpn-t használva. Ezek szerint még most sincs.

(#43574) lukcsimre

lukcsimre
(csendes tag)

Sziasztok

Video Station/DS Video problémám van.

Fél éve gond nélkül használom, most viszont az istenért sem akar streamelni. Próbaképp feltettem múltkor a Plex Synology verizóját, aztán úgy döntöttem maradok inkább a Video Stationnél, de igazából azóta nem akaródzik működni.

DLNA továbbra is tökéletes tv-n, de se pc-n, se tv-n, se telefonon nem streamel az app, se otthoni hálózaton, se távoli eléréssel. Ugyanúgy látok mindent, mikor elindítom a videót, csak pörög középen a kis várakozós karika, de semmi sem történik.

Az se biztos, hogy van összefüggés a Plex telepítéssel, ezt csak én feltételezem.

Tudásomhoz mérten átnéztem már mindent, de nem találom a megoldást. Esetleg valakinek valami ötlete?

u.i.: épített gépem van

[ Szerkesztve ]

(#43575) csizo válasza csizo (#43512) üzenetére

csizo
(tag)

Senki többet....

(#43576) Macisajt3 válasza gyugyo79 (#43570) üzenetére

Macisajt3
(tag)

Először is köszi a választ! :)

Van esetleg arról információ, hogy melyik alkalmazások használnak egyet, s melyek több magot?

A +1év garancia csábító, a bővítési lehetőség viszont számomra nem releváns (akkor már inkább vinyót cserélnék nagyobbra, számomra inkább a tárhelyméret fontos, mint a RAID, a fontos adatok máshol is mentve vannak).

Ha esetleg meglenne az a teszt annak örülnék. :)

(#43577) Core2duo6600 válasza csizo (#43575) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

(#43453)

Így lehet beállítani.
Igen normális, hisz ha nem figyelné a hálózatot, akkor nem is venné észre, ha használni akarod

mondjuk, ha nem te hanem más kapcsolja be a gépét ugyanabban a hálózatban, akkor is felébred, és akkor is fel szokott, ha írni akar valamit a log file okba.

(#43576) Macisajt3
A 4 ill. 5 lemezesek nem opciók, akkor egyszerre lenne nagy és biztonságos az adattárad, és a nas valahol erről szól.

[ Szerkesztve ]

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#43578) gyugyo79 válasza cigam (#43572) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Nem problémás csak ha Router mögött van a VPN szerver. Ami ha NAS -on fut akkor elég valószínű.
De egy google keresés :L2TP/IPsec server behind a NAT és már meg is van oldva.

VPN -n nem lesz névfeloldás (mindegy, hogy Open,L2TP,PPTP stb).

[ Szerkesztve ]

(#43579) gyugyo79 válasza Macisajt3 (#43576) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Ezt találtam meg csak:
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/4725933?baseline=4787522
Az hogy 918 és nem 718 mindegy.
Nyilván jobb a több magos és a legtöbb alkalmazás ki is használja azt, viszont hogy neked megéri e azt a + csak te tudhatod én pontosan azt se tudom mennyi az ár különbség most a 2 közt. Meg nyilván ami valakinek nem sok az másnak sok is lehet....
Amiket felhasználásnak írtál ott igazából marginális a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#43580) cigam válasza gyugyo79 (#43578) üzenetére

cigam
(félisten)

Köszi, de ezt már megtaláltam, ill. mac-en nem kell "bohóckodni" ilyesmivel, pöc röf megy a dolog ;]

Azért nem megy a névfeloldás, mert a broadcast csomagokat nem viszi át, vagy más probléma van vele?(Tök homályos ez a VPN dolog)

(#43581) Core2duo6600 válasza cigam (#43580) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Itt megoldotta a kollega :
[link]

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#43582) kiskis

kiskis
(csendes tag)

Sziasztok!
Ismét segítséget kérnék,

Problémám, DS115J NAS-on a DownloadStation minta lefagyna,
a torrent fájlok futtatása megszakad és csak a rendszer újraindításával áll helyre,
de pár óra elteltével újra leáll.

A legfrissebb verzió van fent minden programból.
Korábbi javaslat alapján UniversalSearch programot leállítottam majd eltávolítottam, de sajnos nem vezetett eredményre.

Esetleg más ötlet, javaslat?

(#43583) gyugyo79 válasza cigam (#43580) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Igen azért. Ha nem hozod viszed a gépeket és csak VPN van és nagyon kell hogy név alapjáni használat akkor a host -ba is beírhatod akár a ip -t - neve -t (Ha fix a cél IP címe). Vagy van a WINS szerver meg annak a megadása a hálózati kapcsolatnál (Ha kell) de Win alatt a WINS az már VPN nélkül is tud megmagyarázhatatlan anomáliákat csinálni amivel csak a sz@pás van, szóval lehet küzdesz vele mindent jól csinálsz aztán mégse működik.
Én azt szoktam, hogy laptopon amit hozok viszek ott hálózati helynek veszem fel a VPN -n is használt könyvtárakat ip alapján mert azt nem akarja csatolni boot után a rendszer ezért nem lassít ha nem vagyok lokális hálózatba mint ha hálózati meghajtó lenne. Mégis egy kattintással megvan utána ami kell.
Azoknak a gépeknek amiknek az elérése fontos meg fix ip- je van úgyis.

(#43584) Chosen

Chosen
(addikt)

Sziasztok!

Egy DS414j-ben szeretnék lemezeket cserélni, de bizonytalan vagyok a dologban.

Így néz ki jelenleg az elosztás:
RAID 5, 4 lemez
- 2 TB
- 2 TB
- 6 TB
- 6 TB

Jelenlegi kapacitás így: 5.4 TB, felhasznált 4,8 TB
Amit szeretnék, hogy a maradék 2-eseket is 6 TB-os modellekre cseréljem. Kérdések:

1. Ha kiveszek egy 2 TB-ost, akkor a RAID 5 miatt pillanatnyilag 4TB lesz a maximum elérhető hely, de annál több van most használatban. Nem lesz így adatvesztés?

2. Csak üres, formázott drive mehet bele, vagy lehet még rajta adat akkor, amikor beleteszem és majd törli magától a rajta lévő dolgokat?

Előre is nagyon köszi a segítséges! :R

[ Szerkesztve ]

(#43585) kgymac válasza Chosen (#43584) üzenetére

kgymac
(senior tag)

Szia,
1) és 2)
Ha kiveszed az egyik 2TB-st, berakod a helyére a 6TB-st, akkor a tárhelykezelő szól, hogy gond van a RAID5-tel, ekkor kiválasztható a 6TB-s a javításhoz. Lehet rajta bármi (dsm partíciók kivételével, az újraépítés letöröl mindent. Ha volt már syno-ban, én törölném a partíciókat). Adatvesztésed elvileg nem lesz, de a RAID5 tömb sérülékenyebb az újraépítés alatt. A raid5 tömb két hdd kiválásával szétesik, ez totális adatvesztés. Én az újraépítés alatt inkább nem használnám, bár lehet (DS, egyéb alkalmazások leállítva). A fontosabb anyagokat azért lementeném, mert a raid5 nem mentés, csak rendelkezésre állás.
Borisz76 leírásait ajánlanám előtte elolvasni.

szerk:
jó 1-2 napos procedurára számíts lemezenként. A 2. 6TB-st az első sikeres javítás után lehet betenni, az eljárás azonos az elsővel. Számíts rá, hogy bármilyen hdd hiba esetén már csak 6TB vagy nagyobb hdd-t tehetsz be javításhoz a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#43586) Chosen válasza kgymac (#43585) üzenetére

Chosen
(addikt)

Nagyon köszi a segítséget! :R

Teljes backup már készült is az egészről, éppen most készül a második backup. :D

Kérdés: A lemez cseréje előtt kell valamit beállítanom DSM-ben? Pl, hogy melyiket fogom eltávolítani? Vagy csak szimplán shutdown, egyiket lecserélem, bekapcsolom és repair volume?

(#43587) Borisz76 válasza Chosen (#43586) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Pontosan.

Kikapcsolod.
Lemezt kiveszed.
Újat beletolod.
Tároláskezelőben helyreállítod.

Ha kész van , megismétled a másik lemezzel is.

Az utolsó lemez helyreállítása után lesz kb 18 TB hasznos helyed, 1 lemeznyi védelemmel.

DS- t vagy hasonló csomagokat leállíthatod de nem kötelező.
Kicsit talán gyorsabban végez ha a csomagokat lelövöd.....talán.

[ Szerkesztve ]

(#43588) Chosen válasza Borisz76 (#43587) üzenetére

Chosen
(addikt)

Köszi szépen a leírást! :R

Kérdés: Ha az első drive cseréje megvolt, akkor eltávolíthatom a 2TB-ost belőle gond nélkül? Lehet, hogy két lépcsőben csinálnám meg a cserét.

Így csinálnám:
2+2+6+6 = 6TB RAID 5(most)
2+6+6+6 = 6TB RAID 5 (csere után)
6+6+6 = 12 TB RAID 5 (2tb eltávolítva)
6+6+6+6 = 18 TB RAID 5 (pár hét múlva, külön lépésben)

Így működhet a dolog? Azért lenne jobb, mert nem biztos, hogy 2 nap leállás beleférne. 1-1 nap viszont megoldható cserénként.

[ Szerkesztve ]

(#43589) Alex91 válasza Borisz76 (#43587) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Azt 1 kotetben le tudja kezelni...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43590) Borisz76 válasza Chosen (#43588) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Csak egyesével lehet cserélni !
Pont a raid5 1 lemez védelme miatt.
Szépen, sorban , ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

(#43591) Borisz76 válasza Alex91 (#43589) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Szerintem igen....
A régi adatlapon még max 12 és 20 TB szerepel.
De az még az akkori DSM-l volt....ami azóta fejlődött, változott.

(#43592) Alex91 válasza Borisz76 (#43591) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Szerintem meg nem, 32 bites proci miatt max. 16 TB kezelheto egy kotetben...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43593) Borisz76 válasza Alex91 (#43592) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Na az lehet.....nem is néztem az adatlapon a CPU típusát.....

(#43594) Chosen válasza Borisz76 (#43590) üzenetére

Chosen
(addikt)

Rendben, köszi ismét! :)

(#43595) BRobee válasza Borisz76 (#43561) üzenetére

BRobee
(tag)

Igen, igy nez ki a tortenet. Falbol jovo kabel be a pc, gigabites. Be a routerbe, es onnan kabel a pc-be, szinten gigabites. Viszon kabel ki, egybol leesett 150 mbit/-re, holott ket napja 700 korul volt.

Volt egy factory reset, de nincs javulas, az asus router tajan kell keresgetnem, mert valami nem stimmel vele. Egyebkent, 2-3 meterrol, 5G-n, n-es kapcsolattal egy pc/mac to Nas sebesseg kb. mennyi? Mennyinel mondhatom azt, hogy na ez kb. ok. Ahogy irtam, nyilvan nem gigabitet varok, de tegnap pl. a 3 mega helyett 1.5-en csorgott, tehat haladunk szepen. Csak pont a rossz iranyba :D

(#43596) Borisz76 válasza BRobee (#43595) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Falbol jovo kabel be a pc, gigabites. Be a routerbe, es onnan kabel a pc-be, szinten gigabites. Viszon kabel ki, egybol leesett 150 mbit/-re, holott ket napja 700 korul volt.

Borzalmasan és össze-vissza fogalmazol....

Légy kedves érthetően fogalmazni.
Ezzel nekünk segítesz...azaz magadnak mert hamarább kapsz értelmes választ.

Milyen szolgáltató ?
Milyen netsebesség ?
Szolgáltatói eszköz típusa ?
Saját routert használsz ?

Amúgy , hogy mérsz 150 MBit-et ha a kábelt kihúzod ?
Mert ez ellentmondás.

Ha a wifi-re gondolsz , akkor azt már leírtuk, hogy felejtsd el a teszt során.
Minden kábellel legyen összekötve és ha jó a gigabites belső hálód , akkor 100-110 MB/s tempónak kell lennie.

(#43597) tobias40

tobias40
(addikt)

Sziasztok!

Egy ideje nem látom az usb-s külső vinyómat.Ritkán használtam nem figyeltem ezért nem tudom,de 1-2 hónapja még tuti ment..
Ki-be kapcs már megvolt a vinyón és a NAS-on is (212J)

A külső eszközök között sem látom.

Mit ellenőrizzek vagy állítsak be?

Vagy lehet hogy behalt a vinyóm? :(

(#43598) Borisz76 válasza tobias40 (#43597) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Ha NTSF-re van formázva és úgy van rajta adat, akkor dugd rá egy WIN-es gépre.

Ha ott jó , akkor lehet valamelyik DSM frissítés okozta a galibát.
NAS restart és dugd rá megint.....talán segít.

(#43599) Digger

Digger
(senior tag)

Sziasztok!
Remélhetőleg a jövő héten kapok egy DS213J NAS-t!
Egyenlőre tájékozódom a lehetőségekről. A szokásos adattároláson kívül az egyik cél, a zenelejátszás lesz. Csak átlagos minőség az elvárás! USB hangkártyát Közvetlenül a NAS-ba dugva fog tudni lejátszani rajta? Esetleg megoldható valamilyen eszközzel egy BlueTooth hangszóró meghajtása? Ha igen mi szükséges hozzá?
Internet rádióként funkcionál egy ilyen összeállítás?

(#43600) tobias40 válasza Borisz76 (#43598) üzenetére

tobias40
(addikt)

Ez egy külső tápos ház benne a vinyó.
Rádugtam win-es gépre de ott is semmi.
Kivettem a házból,rádugtam a belső kábelekre és jó a vinyó.
Lehet meghalt a ház elektronikája?

Tudtok jó és nem túl drága 3,5-es házat, ha lehet külső táposat az megbízhatóbb sztem,vagy nem,,? :U

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.