Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) gyugyo79 válasza Immy (#43750) üzenetére


gyugyo79
addikt

Főmenü -> Támogatóközpont

Weben Synology fiók és ott belépve van egy olyan, hogy Támogatás.

A webes jobb ha képekkel is meg a akarod támogatni a leírást mert ott be lehet rakni a szövegbe.
A NAS -on lévővel viszont lehet logot generálni/küldeni az alkalmazásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#43752) Melorin


Melorin
addikt

Mi történik olyankor ha a Download Station-ban ami megvan adva kötet átmeneti tárnak, betelik, de a célmappában még van bőven hely? 320GB-os az átmeneti kötet és elkezdtem letölteni egy 350GB-os sorozatot :DDD
Meg fog állni a letöltés? Mit tudok tenni ha már a felénél tart kb a torrent?

(#43753) Patice válasza Melorin (#43752) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem igen, megáll a letöltés. Mit tudsz tenni? Hát szabadítasz fel helyet.

Amúgy azt ugye tudod, hogy mivel nem azonos köteten van a letöltési mappa és a célmappa, így kétszer fog helyet foglalni...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43754) Melorin válasza Patice (#43753) üzenetére


Melorin
addikt

Nem tudok helyet szabadítani mert kisebb a HDD mint a sorozat :D

Azt tudom, hogy két helyen lesz meg (a célmappa már egy 3TB HDD-n van), eddig is így volt, már vagy egy éve töltögetek vele, de nem volt még olyan, hogy ekkora dolgot töltök le.

(#43755) gyugyo79 válasza Melorin (#43754) üzenetére


gyugyo79
addikt

A DS -ből le tudod tölteni a *.torrent fájlt (eredeti torrentfájl letöltése) a torrent adatlapjának általános fülének az alján van a link..
Miután ez megvan törlöd a torrentet ilyenkor törlődik az ideiglenes helyről, utána újra hozzá adod. Ha a letöltés helyén ott a letöltött fájl akkor csak ellenőriz ilyenkor és onnan seedeli csak. Így nem lesz meg az ideiglenes helyen csak azon a köteten amire letöltötted.

[ Szerkesztve ]

(#43756) MikeRenton


MikeRenton
tag

WD Red 6TB lemezeket használok. Két darabot. De bővítenék egy 8 terással. Viszont azt olvastam, hogy a Red szériából nagyon hangos ez a méret.
Tudtok ajánlani olyan merevlemezt ami halk működéssel bír?

(#43757) Csabee. válasza wolf13 (#43685) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. Akkor kerülöm az lg-t.

Üdv: Csabee.

(#43758) Digger válasza Melorin (#43752) üzenetére


Digger
senior tag

Bocs, lehet, hogy blődséget mondok, de ez nem úgy csinálja, hogy induláskor lefoglalja az összes szükséges helyet, aztán szépen pakolgatja a szeleteket?

(#43759) Core2duo6600 válasza Digger (#43758) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A transmissionban ezt be lehet állítani, kérdés, hogy a DS ben hogy van beállítva alapból

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43760) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

a syno által kapott havi lemezállapot jelentésben az lemez újracsatlakozások száma mit jelent? mennyire kell nagy figyelmet tulajdonítani neki? egyáltalán miért van?

"....
Csak a problémás lemezek jelennek meg.
Lemez 1

S.M.A.R.T. állapot: Normál
Lemez-újracsatlakozások száma: 29
Hibás szektorok száma: 0
Lemez-újraazonosítások száma: 0

..."

:R

markbellus.hu 

(#43761) Melorin válasza Digger (#43758) üzenetére


Melorin
addikt

DS-ben nincs ilyen opció.Megoldottam amúgy, amikor betelt a HDD megállt a letöltés. Ekkor átállítottam az átmeneti tárat a másik HDD-re, áthelyezte az ideiglenesen letöltött állományt és folytatta.

(#43762) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

Vásároltam egy Synology DS918+ (4GB) NAS-t és 2 db 6 TB-os Western Digital Red HDD-t.
Szinte kizárólag filmek és sorozatok tárhelyéül szolgálna, de a lejátszásukat egy másik eszköz erőforrása oldaná meg.
Nyilván ezekről annyira nem fontos a biztonsági másolat, (tükörbe kötés) de lenne 1-2 TB-os partíció is, ami viszont jó lenne ha tükörben lenne, mert azokon családi fotók lennének.

Jelenleg 2 db 2 TB-os külső winchesteren vannak az adatok, amiket át kellene másolni majd a NAS vinyókra.

A kérdésem az, hogy-hogy álljak neki? :N
Melyik RAID-et válasszam? (ha később lesz 3. és 4. disk is, akkor az előző kettőt mindenképpen újra kell formáznom?)
Milyen fájlrendszert válasszak? Btrfs-t?
Lehetséges úgy megcsinálni, hogy az egyik 6 TB-os vinyón mondjuk egy 2 TB-os partíció tükörben legyen (a szenzitívebb adatoknak) a többi pedig RAID 0-ban?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43763) Core2duo6600 válasza Patrol (#43762) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megnéztem, és úgy láttam, hogy az nem megy, hogy egy lemezcsoportban vegyes felvágott van.
Tehát vagy raid 1 vagy raid 0 vagy jbod.

Tehát ha raid 5 öt akarsz akkor most tegyél be egy 3 ik hdd ét is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#43764) lewisfm válasza MikeRenton (#43756) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia,

nekem ilyen WD RED 8 TB @5400 RPM HDD-van van, s a tesztek alapján halknak számít, de a hangja miatt csalódtam benne, mert (szerintem) hangos.

Azonban a dolgát teszi, ahogy kell.

Így utólag inkább a 10 TB-osat venném meg, abból is a @7200 RPM-eset, csak az sokkal többe kerül, de az adatlapja alapján ugyan ekkora a hangja.

Én egy Synology DS118-ba tettem, ami egy egy lemezes NAS. Ebben a HDD rögzítésére sima csavarok vannak csak, nincs semmiféle rezgés elnyelő HDD felfüggesztés.
A HDD hangján úgy segítettem, hogy a NAS alá annak a csomagolásából származó polyfoam szerű szivacslapot tettem kettő (!) rétegben. Kellett a két réteg.

Így viszont egész elfogadható lett a rendszer "csendessége". Azt hozzátenném, hogy egy szekrény tetején van a NAS, ráadásul mind a szekrény, mind a tetejénél lévő üreg akusztikus erősítőként működik nálam, mégozzá elég jó hatásfokkal...

[ Szerkesztve ]

(#43765) gyugyo79 válasza Patrol (#43762) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem lehet.

Én úgy használom az enyém, hogy van 2 HDD raid1 ben azon dolgozok én és a család azon tartom ami fontos. + ezt mentem egy másik NAS-ra ami a cégnél van. Ez ext4.
Meg van benne 2 HDD külön az egyik ex4 a másik btrfs. Ezeken vannak a nem fontos dolgok erre megy a torrent stb.

Szerintem ne akard összevonni HDD-ket se raid0 se jbod. Felesleges kockázat.
Amit meg fontos és nem akarsz komplett HDD -ket tükörbe azokat tudod szinkronizálni a NAS -ban lévő 2 HDD -n is Hyper Backup -al pld. (A fontos mappákról csinálsz mentést a másik HDD-re) de ezt is érdemes ugyan úgy menteni egy külső eszközre is ...

[ Szerkesztve ]

(#43766) Kommy válasza TBMC (#43760) üzenetére


Kommy
veterán

A kérdesre nem tudom a választ, de ugyan ezekkel az adatokkal kaptam énis jelentést

(#43767) Patrol válasza gyugyo79 (#43765) üzenetére


Patrol
tag

Szia,

Akkor a lehetőségek: (ahogy én látom)

1.

A kettő 6 terás vinyót tükörbe kötöm RAID1-ben mondjuk Btrfs fájlrendszerre formázva. (filmek, sorozatok, torrent letöltés)

Ez esetben bár feleződik a tárhelyem, minden adat védve van, még az is, amit nem fontos védeni (filmek, sorozatok)
Később ha lesz 3. vagy 4. disk, akkor jöhet a RAID 1 to RAID 5 migráció.

2.

A két 6 terás vinyót RAID 0-ba kötöm, hiszen nem fontos a filmek és sorozatok védelme, így 12 tera tárhelyem lesz. A fájlrendszer ez esetben nyugodtan lehet ext4 is.

A 12 terán lenne kb. 2 terányi szenzitívebb adat, amit ütemezett biztonsági mentésként a NAS USB-jén keresztül rádugott külső vinyóra mentenék.
Így a fontosabb adatok "tükrözése" is meg lenne oldva.

Később ha lesz 3. vagy 4. disk, akkor jöhet a Basic to RAID 1, majd utána a RAID 1 to RAID 5 migráció, ha jól értem és a "basic" a RAID 0-át takarja.

Tehát akkor a jelenlegi két diskkel nagyjából ezek a lehetőségeim vannak.
Az USB-n rádugott külső vinyót egyébként hogy kezeli a NAS? (a mérete eltér a két 6 terásétól, mert 2x2 tera külső vinyó áll még rendelkezésemre)
Sima RAID helyett érdemes a Synology saját SHR, SHR-2 -jét?
Ez esetben plusz diskek esetén működik a migráció?

[ Szerkesztve ]

(#43768) Alex91 válasza Patrol (#43767) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy elindulsz SHR-rel, ami szerintem otthonra a legjobb megoldas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43769) Patrol válasza Alex91 (#43768) üzenetére


Patrol
tag

SHR-ről SHR-2-re migráció működik?

(#43770) Alex91 válasza Patrol (#43769) üzenetére


Alex91
félisten

Minek neked shr-2?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43771) zso79


zso79
őstag

718+ -nál meg lehet oldani, hogy külső hdd-re menjen a letöltés/torrent és azt hálón kiajánlani? Lehet egy másik külső hdd-re időzítve backupolni?

(#43772) Patrol válasza Alex91 (#43770) üzenetére


Patrol
tag

Semminek, :D csak azt hittem a 4 diskhez már az kell, de most nézem a synology NAS kalkurátorában, hogy a sima SHR is játszik a 4 disknél is, és ugyanolyan hatékonysággal mint a RAID 5.

Ez esetben szimpi az SHR és akkor több disk esetén megúszható a RAID 1 to RAID 5 migráció is.
Fájlrendszerből érdemes ext4 helyett Btrfs-t használni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43773) Alex91 válasza Patrol (#43772) üzenetére


Alex91
félisten

Nem is az a lenyeg, hanem hogy kulonbozo meretu lemezek eseten kicsit tobb tarhely lesz... ha kesobb mondjuk 10 tb-os lemezt teszel a 2 db 6 tb melle...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43774) #56573440 válasza Patrol (#43772) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha a kérdés felmerült benned, akkor egyértelműen ext4. Tömören itt van egy csomó cucc. . Van egy érzésem, hogy egyik funkciót sem fogod használni, az ext 4 tökéletes lesz, az iszonyat kiforrott már.

Shr hatékonyabb. nem kell feltétlenül 5 ugyanolyan lemez, és 2 lemez cserénél is kapsz tárhelyet extrában nem csak mind a 4 cserénél. Home use nagyon nem mindegy ;)

[ Szerkesztve ]

(#43775) gyugyo79 válasza zso79 (#43771) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet, és mivel több USB portja van mehet a backup másikra.
Az USB meghajtóra vannak korlátozások pld nincs rá qouta (hirtelen más nem jut eszembe) de nem olyanok amik a letöltésben gátolnának. A rajta lévő könyvtárakat ugyan úgy lehet indexeltetni bármivel (DS Video, Plex, stb) mint a belső hdd -ken lévőket.

Patrol
Én csak azt javasoltam, hogy ne akarj raid0 -t vagy jbod -ot használni meg azt írtam le én, hogy használom. Te úgy használod majd a sajátod, ahogy csak szeretnéd. ;)
Akár használhatod mindenféle raid nélkül úgy, hogy csak benne van a 4 HDD 4 kötetként és ami fontos azt másoltatod egyik hdd-ről egy másikra, hogy meg legyen 2 helyen ....

[ Szerkesztve ]

(#43776) kgymac válasza zso79 (#43771) üzenetére


kgymac
őstag

Igen, gyugyo79 adta erre a kérdésre a választ a múlt héten (én rosszul tudtam, telepíteni nem, de letöltési könyvtár lehet). Állítsd be DS/TM-ben. Ha csatlakoztatva van a külső hdd, megjelenik a megosztott mappák között, de a jogosultságokat be kell állítani, utána elérhető lesz).
Backupolni is lehet.

szerk:
Patrol
SHR: azt se felejtsük el, hogy a következő min hdd ebben az esetben 6TB lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43777) Patrol válasza #56573440 (#43774) üzenetére


Patrol
tag

Köszi, meggyőztél :)

(#43778) Patrol válasza gyugyo79 (#43775) üzenetére


Patrol
tag

Rendben, RAID0, jbod elfelejtve ;)
Köszönöm

(#43779) Patrol válasza kgymac (#43776) üzenetére


Patrol
tag

Valószínűleg maradnak a 6 terások a jövőben is, bár kétlem, hogy a nézhető/megtartandó sorozatok/filmek + fontos adatok mérete valaha is 24 terára hízna :D

[ Szerkesztve ]

(#43780) Patrol válasza Patrol (#43779) üzenetére


Patrol
tag

* pontosabban 18 terára :)

(#43781) Borisz76 válasza Patrol (#43780) üzenetére


Borisz76
veterán

Öcsémnek állítottam be egy DS918+ modellt, adattárolásra.
Írtam a telepítés menetéről, érdemes átnézni.

Otthonra 4 lemezes NAS esetében én minimum 1 lemezes védelmet ajánlok.

Az 1 lemez védelem lehet RAID5 vagy SHR.

A 2 variáció közül az SHR a rugalmasabb, felhasználóbarátabb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43782) Dello79


Dello79
aktív tag

Volt már valakinek olyan problémája hogy a Video Station :W úgy néz ki mintha jó lenne de nem az ? nem játszik le semmit.. csak homokórázik.. de a filmeket és a katalógusokat tökéletesen mutatja a borítókat is tökéletesen letölti.. csak épp nem játszik le semmit...

(#43783) Csabroncka válasza Dello79 (#43782) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az első telepítés után kukáztam, mert nekem ez a probléma 80%-ban fenn ált...

"in medias res"

(#43784) zsolt501 válasza Dello79 (#43782) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is volt ilyen, és végül a plex-nél kötöttem ki, azzal nincs bajom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43785) seger válasza Dello79 (#43782) üzenetére


seger
addikt

Nekem androidon. Telepítettem másik lejátszót. Bs

(#43786) Dello79 válasza zsolt501 (#43784) üzenetére


Dello79
aktív tag

Rendben, nekem is PLEX -lesz. De azzal pl. lehet nyilvános megosztást csinálni ? hogy pl. a szomszéd is tudjon rólam filmet nézni ?

(#43787) seger válasza Dello79 (#43786) üzenetére


seger
addikt

Letrehozhatsz neki egy saját fh nevet jelszóval

(#43788) zsolt501 válasza Dello79 (#43786) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Persze hogy lehet, fel lehet barátokat venni, és akkor azt fogja látni amit te oda megosztasz, és csak megnézni tudja törölni és letölteni nem, már több mint 1 éve így használom, az ország több pontján is van ismerős és ők így nézik az általam megosztott anyagokat pl a tv-n.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43789) nimfas válasza zsolt501 (#43784) üzenetére


nimfas
addikt

218play-et nem támogatja a Plex.... csak a +-ost 😟

(#43790) claire78 válasza Dello79 (#43782) üzenetére


claire78
senior tag

Azért egy oprendszert illene megjelölni, hiszen a NAS-on lévő Video Station önmagában nem egy lejátszó program. Ha a videó transzkódolás be van állítva, akkor meg mindegy milyen oprendszerren próbálod használni, az adott eszközre konvertál.

(#43791) bb.bocs válasza Dello79 (#43782) üzenetére


bb.bocs
őstag

nálam akkor csinál ilyet hogyha pl olyan formátum a hangformátum amit nem tud lejátszani alapból. ha azt átállítom már megy is. ha csak ez a gond és nem a netkapcsolat vagy a nas képessége. aztán lehet még az is opció hogy milyen erőforrást használ a nas, az is belassíthatja.

[ Szerkesztve ]

(#43792) lewisfm válasza nimfas (#43789) üzenetére


lewisfm
aktív tag

De van már alpha változat a PLEXből erre a NAS-ra is, csak neked kell letölteni és manuálisan kell telepíteni:
https://forums.plex.tv/t/armv8-platform-alpha-testing-synology-and-qnap/275940

Nekem a PLEXel a következő gondjaim vannak:
- Ha a Download Station-el letöltöttem valamit, akkor az a Video Station-nek szólt, hogy indexelje le, viszont a PLExnek nem szól, a PLEX ütemezetten indexel.
Erre tud valaki megoldást?

- A PLEX kliens programjában a hangsáv és a felirat váltása számomra nehézkes, vagy csak én nem ismertem meg a programot?

- PLEX pass kell a normális használatához (a több felhasználó támogatása miatt), ami elég drága...

(#43793) ERPY válasza lewisfm (#43792) üzenetére


ERPY
őstag

A plex nem csak ütemezetten tud mappát ellenőrizni, hanem amint bekerül valami már rögtön csinálja.

A beállításokban pipáld be a Scan my library automatically részt, az időzítés elől meg vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#43794) Patrol válasza Borisz76 (#43781) üzenetére


Patrol
tag

Nagyszerű, köszönöm!
El fogom olvasni és az alapján haladok végig a folyamaton.
Még egyszer köszi a munkádat.

(#43795) TBMC válasza TBMC (#43760) üzenetére


TBMC
addikt

erre valaki? :F

markbellus.hu 

(#43796) zex


zex
aktív tag

Photo Station-el van gondom. Ha ugyanazon böngészőben a DSM felületre be vagyok jelentkezve, majd belépek a PhotoStation-re mindegy milyen fiókkal, akkor folyamatosan azt a hibát kapom, hogy "Az adatok nem tölthetőek be" és nem is tudok egy képet sem megnézni/megnyitni. De ha kilépek a DSM felületről akkor meg minen frankón működik! :F

Kipróbáltam több géppel, böngészővel, töröltem már a WebStation-t, majd újratelepítettem, valamint az indexelt adatbázist is töröltem már, de nem segített.

Találkozott már valaki ilyen problémával? :W

(#43797) claire78 válasza zex (#43796) üzenetére


claire78
senior tag

Ugyanazon böngészőben csak egy felhasználóval tudsz belépni, két különbözővel nem.

[ Szerkesztve ]

(#43798) zex válasza claire78 (#43797) üzenetére


zex
aktív tag

Sajnos ugyanazon felhasználó esetében is ugyanez a hiba. :K

(#43799) Immy válasza gyugyo79 (#43751) üzenetére


Immy
őstag

Feladtam, kíváncsi leszek a visszajelzésre: #2057226

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#43800) nimfas


nimfas
addikt

Feldobtam a Plex-et a 218Play-re, telefonról el is érem szépen, de tv-n keresztül ezt kapom. Kábellel van összekötve a switch-el, nem Wifi-n. Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.