Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) la_cc válasza Intelligencs (#43342) üzenetére


la_cc
addikt

Eleve modem módban van a UPC-s cucc nálam, mert van mellette egy combosabb router is. A TV egyébként úgy jelzi, mintha ki-be lenne húzogatva a kábel, írja is, hogy "csatlakoztatva / lecsatlakoztatva" gyorsan egymás után.

Most a fix IP-en még nem igen volt időm tesztelni, hátha segített a dolog. :o

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43352) Varszegig válasza la_cc (#43351) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha nem segít, akkor én kábelhibára gyanakodnék, és próbálnám cserélni az érintett kábel(eke)t.

(#43353) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, én megakadtam és semmi ötletem nincs.

Szeretném elérni távolról a NAS-t mint hálózati meghajtót, erre a WebDav nevű appot tettem fel a DS216 NAS-ra. A portok amiket használnék, http: 10103, https: 10104 A NAS-ban a usernek az engedély meg van adva az app használatához.

A Webdav beállításaiban ezt engedélyeztem és be is írtam ezeket a portokat.

A router port forwardjában a port tartományhoz és a helyi porthoz is ezeket vettem fel, IP-nek ugye a NAS belső hálós IP-jét.

Ezek után a windowsos hálózati meghajtó hozzáadás során úgy hivatkozok rá, hogy https://ipcím:10104. Ilyenkor bekéri a user/passt, de vagy kéri újra vagy kiírja, hogy sikertelen bejelentkezés, vagy hogy nem elérhető a távoli eszköz, tehát random mi történik.

Local hálóról local IP-n a NAS minden gond nélkül hozzáadható a hálózati meghajtókhoz és működik is. Teszteltem benti wifiről és külső mobil hotspotos wifiről de nem ment egyikről sem, a hibajelenség ugyan az.

OS: win 10 pro, tűzfalat kilőttem a gépen is, routeren is.

Van ötletetek, hogy mit kellene még megnéznem?

Köszi, üdv.

(#43354) Sanya válasza gyugyo79 (#43350) üzenetére


Sanya
nagyúr

de ő azt írta.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43355) la_cc válasza Varszegig (#43352) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi a segítséget! :) Elszáll a wifi is olyankor, szóval nem hiszem, hogy a TV-be dugott kábellel bármi probléma lenne, plusz a tv egy masszív szekrényen van egy fal mellett fix helyen, szóval még az sincs, hogy belerúgok és elmozdul valami. Ha meglesz a teszt, jelentkezem. :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43356) kgymac válasza la_cc (#43355) üzenetére


kgymac
őstag

Router táp rendben van? Asus wl500 sorozat 3-4 évente megevett egyet (kb.5 éve nem használom routerként, csak nyomtatószervernek a múlt hónapig, azóta a syno küzd a hp lj1020-szal /bekapcsoláskor fw módosítást kell letölteni, python scriptből/)

(#43357) gyugyo79 válasza Sanya (#43354) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet azért mert ott az is le van írva csak kicsit tovább kell olvasni a linkelt topikot ;)
Meg van még ott más hasznos link is ahol össze van szedve elég sok Administration Commands meg hiba kód.
"
1) Login as root:
2) synopkg uninstall SynoFinder
3) celebrate
"
De a sudo használatának előnyeire is kitérnek meg arra is, hogy mit kell módosítani, hogy a csomagkezelőből is eltávolítható legyen :)

A Synology válasza annak aki rákérdezett arra, hogy a Drive kivehető e:
"I cannot disable CONTENT indexing of the Drive folders.

Drive folders are only used by me for file synchronization between computer and NAS.

Settings: Universal Search -> settings ->Indexed folder list ->Drive tab: does not allow me to remove (content) indexing.

Question: How can I DISABLE (content) indexing of all files in the drive folder?

If this is not possible, it will be a deal-breaker for using the Synology NAS." De bővebben ott a topik

Érdemes azt a topikot végig olvasni akit érdekel (ez nem neked szólt közvetlen).

Szerintem akit nagyon zavar annak is jobb ha csak leállítja még ha újra indításonként meg kell tenni (de erre ott a feladatütemező) és teljesen el tudom fogadni, hogy gyengébb NAS -okon zavaró tud lenni amíg indexel míg nyílván egy erősebbet használónak sose tűnik fel hogy fut ....

[ Szerkesztve ]

(#43358) nofi


nofi
őstag

Felmerült még egy kérdés :B

DS file, ill. DS photo alkalmazásokat felraktam telefonra, miként érem el otthoni hálózaton kívülről a NAS-t? Otthon a NAS egy UPC Connectbox router(modem) mögött van és fix helyi IP-re van beállítva.

Xbox GT: nozsolt

(#43359) la_cc válasza kgymac (#43356) üzenetére


la_cc
addikt

RT-AC87U van, bő éve használom, újonnan vettem, csak nem... :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43360) gyugyo79 válasza nofi (#43358) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt fel van sorolva, hogy a Synology service -k melyik portot használják alapértelmezetten. Amit el akarsz érni kivülröl azokra beirányítod a portot a routerben.
Persze ha megváltoztattad valamelyiket akkor a megváltoztatottra ... Igen érdemes nem a szabvány/alap portokat használni .
A Synology biztosít egy synology.me -s DDNS címet vagy használhatsz más sajátot amin el tudod érni az otthoni hálózatod.(Vezérlőpult ->Külső hozzáférés)

Vagy belövöd a QuickConnect -et (vezérlőpultba megtalálod).

[ Szerkesztve ]

(#43361) nofi válasza gyugyo79 (#43360) üzenetére


nofi
őstag

A synology.me-s címemet hol találom?
QuickConnectet amúgy használok PC és NAS közti mappa oda-vissza szinkronizálására, lehet akkor innen fussak neki?

Xbox GT: nozsolt

(#43362) gyugyo79 válasza nofi (#43361) üzenetére


gyugyo79
addikt

Regisztrálnod kell a synologynál sajátot. Vezérlőpult ->Külső hozzáférés->DDNS->Hozzáadás->Synology. Innen is van link a synology fiókodhoz, és ha van QC -d akkor szerintem fiókod is.

A QC teljesen jó lehet sokan használják csak azt. Próbáld ki. Nekem nincs tapasztalatom vele. Azt kell tudni, hogy az egy p2p kapcsolat lesz a Synology szerverén keresztül ezért ha az éppen nem megy se tud létrejönni az elérés. Hátránya kb ennyi.Míg előnye, hogy nincs nyitott port, ha nem kukacoskodunk nagyon.
Mobilon az QC ID-t kell megadnod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#43363) nofi válasza gyugyo79 (#43362) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm, működik :R

Xbox GT: nozsolt

(#43364) attis1990


attis1990
csendes tag

Sziasztok,

Olyan segítséget kérnék, hogy most vásároltam egy synology nas ds118-at kimondottan médiaszervernek. Jól is működik kivéve, hogy miniatűröket (vagy thumbnail) egyszerűen nem akar generálni pedig be van kapcsolva a funkció. Tipp esetleg, hogy mit állíthattam be rosszul (médiaszerveren keresztül szeretném használni)?

Köszi.

(#43365) gyugyo79 válasza attis1990 (#43364) üzenetére


gyugyo79
addikt

A media szerveren (DLNA/UPnP) nem feltétlen kerül átadásra/felhasználásra a thumbnail vagy a borító képek. Kliens függő és van amivel ha az ég leszakad se lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#43366) attis1990 válasza gyugyo79 (#43365) üzenetére


attis1990
csendes tag

igazából olyan mintha egyáltalán nem generálna thumbnailt (pedig engedélyezve van), mert maga a video station se mutatja (a nas felületén) meg 3 másik tv-se de windows alatt se.

[ Szerkesztve ]

(#43367) #56573440 válasza attis1990 (#43366) üzenetére


#56573440
törölt tag

Video station fent van? Kategorizálás meg mappák feltöltése megvolt? Szerintem nem file szinten fogja a film mellé letenni, hogy lásd.

(#43368) attis1990 válasza #56573440 (#43367) üzenetére


attis1990
csendes tag

Video station fent van igen, Azt nem tudom mi az a kategorizálás de én úgy akartam, hogy a mappa amibe a letöltések mennek a videófájlokat automatikusan indexelje ami meg is történik és le tudom játszani gond nélkül őket csak thumbnail nincs hozzá, tudom nem életbevágó de elég praktikus.

(#43369) gyugyo79 válasza attis1990 (#43366) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Video Station az a sorozatokhoz és azon belül is csak a részekhez fog thumbnailt mutatni, amúgy vagy borítót vagy semmit.
Pld.:

De van egy opció, hogy adjon át borítót és a Video Station -t is át lehet adatni.
Meg te is rakhatsz :
cover.jpg;Cover.jpg;COVER.jpg;folder.jpg;Folder.jpg;FOLDER.jpg -el megjelenítendő képeket.

Esetleg nézd meg, hogy valaminek raksz be ilyet és az megjelenik e, ha az se akor kb. mindegy hogy generál vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#43370) attis1990 válasza gyugyo79 (#43369) üzenetére


attis1990
csendes tag

Nos, ha berakok a vidófájl mellé manuálisan egy cover.png (vagy tök mindegy milyen kiterjesztésű képet) gyönyörűen hozzárendeli. és megjelenik a tv-n is, a probléma szerintem még mindig az hogy a DSM egyáltalán nem generál thumbnailt néztem ssh-n keresztül is és médiaadatot generál de thumbnailt nem.

Valami kerülő megoldás esetleg?

(#43371) gyugyo79 válasza attis1990 (#43370) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem csak a PS -be kerülőről csinál alapból és az állítható az indexelésnél a többihez a VS / AS szed borítót és infót csinál kis képet amit át tud küldeni a DLNA.

szerk.:
Rákerestem kicsit és kb más is erre jutott de sajnos neki is össze jött aztán egy VS frissítés után eltűntek a már meglévő thumbnailek is ..
Link

Én nem használom a DLNA -t amikor kipróbáltam is nálam a VS is be volt állítva a mappákra + annak az adatainak az átadása is én azt nézegettem, de mint olvasható kb. az se releváns, hogy akkor jó volt ...

Írj a Synologynak egy hiba jegyet ha nem jön össze, addig meg max manuálisan állíts be a gépeden egy generátort amit végig futtatsz az smb -n felcsatolt video mappán.

[ Szerkesztve ]

(#43372) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#43371) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy beizzítod ezt
(Az ImageMagick -et meg a ffmpeg -et alapból tartalmaz a Syno)

[ Szerkesztve ]

(#43373) Jaded válasza jozsi252 (#43318) üzenetére


Jaded
senior tag

Szia!

Nincs semmi trükk, én is így használom az Airt. Egy wifin legyen az a lényeg, megosztás pedig SMB. Nekem az Apple féle nem működött jól (AFS azt hiszem).

Renault Megane IV Limited

(#43374) attis1990 válasza gyugyo79 (#43372) üzenetére


attis1990
csendes tag

Köszönöm a tippet, délután kipróbálom :)

(#43375) Patice válasza Ideg (#43353) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az IP címed biztos az, amit a WebDAV felcsatolásnál beírsz? Nem vagy véletlenül NAT-olva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43376) Ideg válasza Patice (#43375) üzenetére


Ideg
aktív tag

Natolt net jön a szolgáltatótól is. A szolgáltatóval beszéltem, annyit csináltunk hogy a portokat megnyittattam velük. Gondolkozom a fix IP-n is egyébként mert ez így lehet nem fog működni. :/

(#43377) #56573440 válasza Ideg (#43376) üzenetére


#56573440
törölt tag

A szolgáltatót meg tudod kérni hogy ne natoljanak, és akkor nem fognak jellemzően. Onnantól meg egy ddns és kész. noip és társai ugye...

(#43378) kiskis válasza Sanya (#43349) üzenetére


kiskis
csendes tag

Helló!
Köszi a segítséget,
sikerült leállítanom a kereső programot és azóta nem fagy le a download station.

(#43379) Gijon


Gijon
senior tag

DS118-ra elérhető a Plex! :D

(#43380) nofi válasza Gijon (#43379) üzenetére


nofi
őstag

Remek, csak pár napot kellett kibírnom nélküle :R

Xbox GT: nozsolt

(#43381) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A Plex nem helyettesíti a normális médialejátszót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43382) gyugyo79 válasza Gijon (#43379) üzenetére


gyugyo79
addikt

NAS -on jelent meg ? Mert a PLEX-től még PlexPass -al sincs ARMv8.

Az alpha tölthető a fórumból de oda azt írták, hogy kell a PlexPass.

(#43383) la_cc válasza Mezga Aladár (#43381) üzenetére


la_cc
addikt

Ahogy olvastam a topikot sokszor azzal is csak a baj van. Aki nem akar baszakodni azzal (is), szerintem simán jó megoldás egy normálisabb TV belső lejátszója.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43384) Sanya válasza la_cc (#43383) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem egy philips tv-m van androiddal.

VOlt vele kinlódásom, mire rájöttem hogy megy a legjobban a ds video rajta, mx playerrel, codeccel, stb, de azóta mindent visz. Ehhez a tv-hez egyelőre nem kell medialejátszó, semmilyen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43385) Csabroncka válasza Sanya (#43384) üzenetére


Csabroncka
addikt

De azért megválogatod a fájlokat, mert gondolom a bd.iso és társai, hovatovább magasabb bitrátás mkv filmek biztosan kilövik a TV lejátszóját......

"in medias res"

(#43386) Sanya válasza Csabroncka (#43385) üzenetére


Sanya
nagyúr

mx master a lejátszója. 4K tv, eddig vitt mindent.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43387) Ideg válasza #56573440 (#43377) üzenetére


Ideg
aktív tag

VPN lett a megoldás inkább, így egyszerűbb volt. :)

(#43388) Multibit válasza Csabroncka (#43385) üzenetére


Multibit
veterán

:K
... mint ahogy a kódolási és muxolási trükkökkel megáldott releasek sem fognak lecsúszni a torkán (magas ref frames érték, header stripping, stb.). Azaz, ha valakit nem zavar, hogy ő van az eszközéért és nem az eszköz ő érte, akkor tegyen a készülék kedvére és válogasson számára ;)

(#43389) Mezga Aladár válasza la_cc (#43383) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne a topikot olvasgasd hanem próbáld ki. Szerinted simán jó, szerintem simán sz@r. Veszel egy pl x96 lejátszót rátolod a libreelec progit, az egész kijön 10 e forintból, kész müxik. Ennyiért én nem fogok bohóckodni a plex-el.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43390) Gijon válasza gyugyo79 (#43382) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen a NAS-on jelent meg..., Reggel frissítettem a File Stationt és csak unalmamban végig pörgettem a csomagkezelési központot. Viszont csak a külső merevlemezeket tallózza be. Látja a "gyári" video, meg a music könyvtárakat, de a tartalmát már nem, szóval nem kerek a történet. Egy filmet próbáltam, (1080p mkv) azt szépen lejátszotta felirattal együtt.

(#43391) gyugyo79 válasza Gijon (#43390) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az jó. Lehet kevés volt a vissza jelzés ezért béta teszttert csináltak mindenkiből :)

(#43392) la_cc válasza Csabroncka (#43385) üzenetére


la_cc
addikt

Tavaly vett (szerintem) alsó-közép kategóriájú 4K UHD LG tv-m van a rá elérhető legújabb OS-el, ha tehetem, remux-okat szoktam nc-ről szedni rá, eddig mindent mkv vitt. 49", kb. 2.5 méterről nézhetem, szerintem kurva jó, imádom. :)

(#43389) Mezga Aladár

Plex-et is nagy szarnak találom, annó baszakodtam vele, de feladtam. ;)

(#43384) Sanya

DS video minek rá? Az alap lejátszó nem viszi a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43393) Gijon válasza la_cc (#43392) üzenetére


Gijon
senior tag

A Plex és a DS video főként arra jó, hogy távolból elérhesd különböző eszközeiden az otthoni filmjeidet, zenéidet, képeidet viszonylag jó minőségben. Nem használom napi szinten egyiket sem, de a lehetőség adott és élek vele ha szükségem van rá. Otthon én is dedikált média lejátszót használok.

(#43394) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

szerintetek ha készítek egy mentést a @download mappáról és egy teljesen új DSM telepítésen visszaállítom, akkor megmarad minden ahogy volt? Torrentek és azok adatai (mennyit seedeltem, stb).

(#43395) la_cc válasza Gijon (#43393) üzenetére


la_cc
addikt

Értem, köszi! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43396) gyugyo79 válasza Stanley-B. (#43394) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem. Van egy postgres adatbázis (download) amiben a download_queue tartalmazza, hogy a @download melyik könyvtára tartalmazza a destination (hova töltötted) és a task_id -t (ez a @download -n belüli könyvtár neve ami egy szám).

Ha egy könyvtárba szedtél le mindent akkor vissza lehet mindent seedbe állítani könnyen. Ha nem akkor szívás.

Ha egy helyre szedtél mindent és ott is van minden még akkor elég a @download -ból kimásolni a torrent fájlokat (név mindegy) és utána az újon figyelt mappát beállítani és oda vissza másolni az egészet. Így ellenőrzés után seedbe kerülnek a meglévők. Az adatok meg úgyis a trackernél lényegesek ;)

Vagy átrakod az adatbázist. Még sose próbáltam elvileg működnie kéne. De ehhez már érteni kell hozzá azért (leírást még nem is láttam).
A db az a download user az postgres és nincs jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#43397) Csabroncka válasza la_cc (#43392) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elhiszem, de ha megfigyeled, itt kimondottan stream alkalmazásokról van szó. A TV beépített lejátszója mint média lejátszó funkciónál, ami valakink vagy elég, vagy nem...

"in medias res"

(#43398) BullZeye


BullZeye
veterán

Ismerkedem NFS-el, mert állítólag picit pörgősebb, és egy ideje a SMBn keresztül csatolt meghajtó elég lassú.
Beállítottam a mappát, beállítottam a hozzáféréseket, de honnan tudom, hogy az SMBn vagy NFS-en keresztül van felcsatolva egy ilyen paranccsal?

net use F: \\Synology\Downloads /USER:felhasznev jelszo /p:no

(#43399) Csabroncka válasza BullZeye (#43398) üzenetére


Csabroncka
addikt

NFS esetén a szerver oldalon állítod be, hogy milyen IP című kliens csatlakozhat (felhasználónév és jelszó nincsen, csak adott IP cím tartományban kell lennie mindegyiknek).

SMB esetén a kliens jelentkezik be felhasználónévvel és jelszóval, és azt hiszem jöhet más tartományból - de ebben nem vagyok most biztos.

röviden, lényegre törően

"in medias res"

(#43400) weeweew válasza kgymac (#42912) üzenetére


weeweew
csendes tag

Értem, és ott hol? Mert problémámra nem találtam meg a megoldást az összefoglalóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.