Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) atirag válasza Bobbacsi (#30348) üzenetére


atirag
őstag

A nasról a download station-ből. Böngészöből nem is tudom hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#30352) Kommy válasza kocoska007 (#30350) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem még a nasra sem kell felmennem minden megy magától.
Böngészőben (safari Mac) leszedem a torrent fáljt az bekerül a letöltések mappámba onnan automatán átkerül a NAS-ra abba a mappába amit figyel a download station és ő onnan automatán elkezdi leszedni és amikor végzett elkezdi seedelni.

(#30353) Madwe válasza atirag (#30349) üzenetére


Madwe
nagyúr

Port forwardokat is beallitottad?

(#30354) Stanley-B. válasza Blaise (#30347) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen, így van

(#30355) Grougon válasza imrecs (#30345) üzenetére


Grougon
tag

Video station + chromecast 2 kombót használok, szerintem tökéletes. Magasabb bitrataju filmeket is siman lejátszik.

(#30356) atirag válasza Madwe (#30353) üzenetére


atirag
őstag

Azokat nem tudom hogyan kell.

(#30357) Bobolit válasza atirag (#30356) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Használ valaki iOS-es Photo Backup-ot? Nálam néha kétszer tölt fel bizonyos fájlokat, a másodikat kiegészíti egy _1 toldalékkal. Ez vajh mitől lehet?
Valamint rá lehet valahogy venni az appot, hogy a háttérben automatikusan töltse fel azonnal a képeket és ne kelljen belépni az alkalmazásba? Bár erre sejtem a választ, miszerint az iOS nem engedi a háttérben való futást :(

(#30358) Criton


Criton
veterán

Aki használ Plexet csinál olyat, hogy nem szinkronizálja be az új filmeket? Nekem megvan adva melyik mappát figyelje, és ha változás van, egy új film, akkor azt szinkronizálja. De sajnos nem teszi. Ötlet mitől lehet ez? Ha kézzel indítom a szinkronizálást, akkor meg rögtön megtalálja.

(#30359) #56573440 válasza Criton (#30358) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam a szerver beállítások/ könyvtár alatt van a felső kettő kipipálva, update my library automatically, és alatta a partial scan when changes are detected. Ezzel gyak instant megoldja ha valami változik.

(#30360) Criton válasza #56573440 (#30359) üzenetére


Criton
veterán

Ez hiányzott nekem "partial scan when changes are detected" köszi :R

(#30361) tomi5244


tomi5244
őstag

Ha már plex. Nektek megjegyzi a könyvtár elrendezéseinek beállításait? Nekem mindig be kell kattintanom, hogy az utóbb hozzáadottakat sorolja előre. Mondjuk én böngészőből nézem, mert okos tv-m még nincs. Régebben megjegyezte.

(#30362) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha letöltök egy torrentet a download stationbe, majd arra a torrentre már nincs szükségem, és/vagy hely hiány miatt törlöm, az lehetséges, hogy seedelni ezután még tudjam tovább? Vagy ha nincs meg maga a fájl (pl.film), akkor nincs mit seedelni sem?
Köszönöm szépen!

(#30363) #56573440 válasza Boost3er (#30362) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogy ?:D Ha nincs amit visszaossz akkor nincs amit seedelj. Alapvetően a ds furán működik.

Ha ugyanarra a kötetre tölt le mint amelyikre telepítetted, akkor ha törlöd a file-t alóla, akkor látszólag még bent marad seedben, egész addig amíg valaki nem szeretne belőle bármit. Akkor nálam kidobja hogy ez a torrent hibás. Viszont ha másik kötetre van megadva a letöltési mappa, akkor a saját kötetén is létrehoz egy változatot az állományból, így ha a célmappából gyomlálod attól még megvan csak te nem látod. Ha ilyenkor kiszeded seedből is a ds alól akkor nyered vissza a teljes területet.

Hogy egy kötetnél ha törlöd de látszólag seedben marad mit mond a tracker rá amíg nem szednék tőled az passz.

(#30364) felho001


felho001
tag

Sziasztok valaki felrakta már az új Syno NAS frissítést? Ez már jó? Mert ha jól emlékszem a múltkorit vissza vonták.

Felhő

(#30365) kulu22 válasza felho001 (#30364) üzenetére


kulu22
aktív tag

Fel, egyenlőre jónak tűnik.

(#30366) Stanley-B. válasza felho001 (#30364) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nálam viszont nem jó, nem tudok bejelentkezni a frissítés után.

(#30367) felho001 válasza Stanley-B. (#30366) üzenetére


felho001
tag

Akkor lehet hogy várok egy két napot köszi.

Felhő

(#30368) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Elszállt a 3tb wd red edition. Sajnos ez már a második nasom amiben a 3tb red edition elhullot.
Adatokat lelehet róla menteni valahogy szerintetek? Ilyen hangot ad :
[link]

Üdv: Csabee.

(#30369) #56573440 válasza Csabee. (#30368) üzenetére


#56573440
törölt tag

Otthon ezeket hogy? Gondolom radugod gépre se kép se hang a kattogason kívül.

Innentől bontani kéne, azt meg nem akarod szerintem te se. Max adatmentos cég, drága pénzért.

Azt meg nem is kérdezem miért kéne nasrol adatot menteni...

[ Szerkesztve ]

(#30370) Stanley-B. válasza felho001 (#30367) üzenetére


Stanley-B.
őstag

második restart + ethernet kábel ki-be megoldotta a gondot, korábban ilyen gond sosem volt még.
Az biztos hogy ezentúl várok egy jó hónapot minden frissítéssel ha ez így fog menni...

(#30371) Csabee. válasza #56573440 (#30369) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem igazán értelek.

Üdv: Csabee.

(#30372) #56573440 válasza Csabee. (#30371) üzenetére


#56573440
törölt tag

Melyik része nem tiszta? Hw hibát szoftveresen nem javitasz, innentől max valami desktop gépre lehet radugni hátha linux alol látszik valami. pendriverol futtatható a legtöbb. Ha nem, márpedig nem szokott, akkor kuka vagy kürt kft. Win alól ext filerendszer nyűgös néha, de arra is vannak programok. Pl

A végén kicsit ertetlenkedtem, hogy miért nincs meg máshol is a tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#30373) daniel2121 válasza #56573440 (#30372) üzenetére


daniel2121
senior tag

Valaki itt a pro-n foglalkozik adatmentéssel,gyanítom olcsóbb mint a Kürt.

(#30374) Csabee. válasza #56573440 (#30372) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem az enyém a hdd. Akié az meg sajnálta a dupla merevlemezt annó.. Most próbálok segíteni a helyzetén.

Üdv: Csabee.

(#30375) #56573440 válasza daniel2121 (#30373) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csak mondtam egy nevet:) de ha fontos adat, tutira nem apros srácot néznek nekik:)

(#30376) Imco válasza Csabee. (#30374) üzenetére


Imco
őstag

Topicgazdának van cége. Többször dolgoztattam már vele, probléma nélkül. Kürt töredéke.
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#30377) Csabee. válasza Imco (#30376) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi megkérdezem.

Üdv: Csabee.

(#30378) fogtunder válasza Csabee. (#30374) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk a RAID-1-et én is sajnálom otthoni felhasználásra, mikor az adat 95%-a reprodukálható, akkor teljesen felesleges, de nekem van biztonsági mentés a többiről.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30379) Madwe válasza fogtunder (#30378) üzenetére


Madwe
nagyúr

A raid nem biztonsági mentés! Csak a rendelkezésre állást növeli! Biztonsági mentés külön eszközre készül, s igen, elég csak a pótolhatatlan adatokat rátenni:)

(#30380) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom volt-e már itt erről szó, de szerintem ezt ti is csináljátok végig:

[link]

Lekerültek a Synology.hu-ról a magyar nyelvű Tudástár cikkek, és a DSM 6.1-ben már a DSM Help sincs magyarul...
Én pl. nagyrészt azért vettem ezt a NAS-t, mert volt benne magyar nyelvű leírás mindenhez.

(#30381) fogtunder válasza Madwe (#30379) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, hogy leírtad! csak nem tudom miért nekem! én pusztán annyit írtam, hogy otthonra teljesen felesleges a RAID-1, mivel a felhasználók 99%-a nagyrészt médiatárnak használja, amit duplán tárolni olyan, mintha kivinnéd az erkélyre a pénzt és felgyújtanád.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30382) Csabee. válasza fogtunder (#30378) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos a személyes képek, videók nem reprodukálhatóak.

Üdv: Csabee.

(#30383) Madwe válasza fogtunder (#30381) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert te voltál az utolsó hsz ebben a témában ami újra előkerült :D S igen, te pont jó példa vagy arra, hogy mi az az adatmentés. A raid csak arra való, ha hdd1 elszáll, attól még tudd használni a nast hdd2vel, mindent elérj, stb, nem arra, h biztonságba tudd az adataid. Akinél ez nem szempont oda felesleges a raid, sőt, aki szerint az biztonsági mentés, annak még rossz is mert hamis biztonságérzetet ad :D

(#30384) fogtunder válasza Csabee. (#30382) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván nem, de ettől még nem kell RAID-1-et használni. annak is megvan a helye, mondjuk egy céges adatbázisnál, ami nem eshet ki egy percre sem, mert áll a munka miatta.

egy átlagos háztartásban, ahol nincs tükrös gép és nem készítenek fél napos 4K videókat, ennek a mentésére nem kell 100GB hely sem. csak ezért elbukni az átlagnak mondható 2TB-os HDD teljes kapacitását, hogy "biztonsgában tudd", teljesen értelmetlen. mert egyrészt egy időzített localhost rsync job duplikálja neked az eszközön belül másik volumera, ha mindenképpen ez az igény és még a tárhelyed is megmarad szabad használatra. de ettől még ha vis major van, vagy lopás, akkor ugyanúgy úszik minden, mintha egy HDD lett volna a NAS-ban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30385) gyugyo79 válasza fogtunder (#30384) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nyilván aki utólag keres megoldást az adat mentésre annak lehet, hogy kellet volna ...
A raid 1-nél nincs kényelmesebb megoldás ha fontos a folyamatos elérés (és erről menteni kell ami fontos de ez lerágott csont). Az más kérdés van e értelme ezen tárolni az utolsó sorozat epizódot is aminek a pótlása 1 perc, viszont sokaknak kb a kényelem megéri, hogy nem kell pld rsync-et beállítgatni külön könyvtárakra a duplikálás miatt, ami a raid 1-nél automatán megy..

[ Szerkesztve ]

(#30386) fogtunder válasza gyugyo79 (#30385) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szeretnék olyan órabért, ahol nem éri meg internetes leírás alapján megcsinálni egy (vagy akármennyi) rsync jobot, hanem inkább venni egy HDD-t, aminek majdnem teljesen bukom a kapacitását.

Nyilván kényelmes a RAID-1, de kicsit drága móka.

Szerintem neki sem ez kellett volna, hanem felhő tárhely, ahová automatikusan lettek volna mentve a dolgok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30387) gyugyo79 válasza fogtunder (#30386) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Szeretnék olyan órabért, ahol nem éri meg internetes leírás alapján megcsinálni egy (vagy akármennyi) rsync jobot, hanem inkább venni egy HDD-t, aminek majdnem teljesen bukom a kapacitását."
Elég vicces fizetésed lehet mert ha azt nézem, hogy az ahova az rsync -el beálítod a mentést is egy HDD amit meg kell venni és alap esetben fut is folyamatosan a folyamatos elérés miatt és megnézem az árkülönbözetet akkor lehet, hogy aki kikoplalt otthonra egy NAS árát annak nem ez fog számítani ;)

(#30388) #56573440 válasza gyugyo79 (#30385) üzenetére


#56573440
törölt tag

Otthonra megcsinálod hogy kötet 1 fontos című mappáját kötet 2 fontos backup nevű mappájába naponta szinkronizálod. És akkor nem kell raid 1-el bukni minden helyet, ha egyik vinyó borul, még mindig ott van máshol. Persze villámcsapás, nashalál, etc ellen nem véd, de elég belelapozni az adatmentős topikba, azért vannak meredek dolgok....

(#30389) gyugyo79 válasza #56573440 (#30388) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze de mindig kérdés akar e egyáltalán vele valaki foglalkozni, hol kezdődik az ami neki fontos.
Ami nekem egyértelmű a a számítástechnikában egy orvosnak nem és munka után már nem is akar vele foglalkozni nem azért mert hülye vagy esetleg nem tudná megoldani hanem mert inkább ül le a fotelba és hallgat meg valamit stb.
Az se mindegy, hogy szerinted vagy szerintem mi az a mennyiség ami fontos nekem ennyi neked annyi ...
Ha van egy négytagú család ahol a laptopoknak fel van csatolva a NAS / user része mindenkinek meg vannak a közös dolgok esetleg egy Kodi adatbázis ott hol kezdődik a fontos vagy az órabérben mérhető munka amit egy helyre állításnál el kell tölteni akár egy mentésből vagy akkor ha nem csak egy hdd csere a megoldás hanem vissza másolgatása a dolgoknak vagy mindenkinél egyszer állítani az elérést utána meg vissza miután megvette a csere HDD-t ...Sokszor sok mindenki abból indul ki, hogy itt ez a fórum ahol a jelenlévők nagyon nagy többségét érdeklik ezek és értenek is hozzá de azt nem látják, hogy mi vagyunk a kisebbség valójában.

[ Szerkesztve ]

(#30390) fogtunder válasza gyugyo79 (#30387) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Egyrészt miért futna folyamatosan? Az Rsync nem live.

Másrészt szerintem nem mindegy, hogy az amúgy tényleg megvett lemez akkora, amekkora kell a nem reprodukálható adatok mentésére, vagy sokkal nagyobb és utána média fájlok duplikált tárolásra használjuk. De lehet tényleg én gondolkodom furcsán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30391) Dr.FantastiK válasza fogtunder (#30390) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

akinek meg egy Raid1 -re SEM fussa, az inkabb felejtse el a NAS-olast ! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#30392) #56573440 válasza gyugyo79 (#30389) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az hogy esetleg nem érdekli vagy nem ért hozzá nem mentség, azért vagyunk, hogy esetenként szóljunk, de kéne érdekelje őket, és igenis minimális szinten kell ilyenekkel foglalkozni is. Aki nast vesz és beüzemel, annak nem kéne egy rsync beállítás gondot okozzon. Szerintem. Arról nem is beszélve, hogy egy vinyónál soha nem az a kérdés hogy tönkre megy e, hanem hogy amikor elhal akkor mi lesz?

A fontos adat szerintem az ami pótolhatatlan. Egy kodi adatbázis nem hiszem hogy gond lenne, aki bedrótozza a kliensekbe hogy ne sajátot hanem egy központit használjon az szerintem minimálisan képben lesz adatbiztonsággal, és csinál rendes mentést. Beállítások mentése 3 klikkből van meg, és kétlem hogy a jogosultságokat, share-eket és társait annyira gyakran matatná bárki, ha kész a cumó mentés, aztány annyi. Amit bukhatsz az pár telepített applikáció, de azokat vissza lehet lőni semmi perc alatt. Maradva a userek 99%-ánál, akiknél nincs webszerver, brutál méretű adatbázisokkal mögötte és társai.

Ne érts félre, tőlem bárki csinálhat raid 1-et meg akár 5-öt is, nálam is az volt sokáig csak shr de mindegy. Ettől függetlenül max vinyó hiba ellen véd, semmi másnál nem számít.

(#30393) gyugyo79 válasza fogtunder (#30390) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért mert akkor nem figyelmesen olvastad amit írtam.
A lényegi része amit nem vettél akkor figyelembe az ez: ha fontos a folyamatos elérés
Lehet sokaknak a media tárra is fontos de ne abból indulj ki, hogy egy NAS-t mindenki arra használja mint te.

[ Szerkesztve ]

(#30394) gyugyo79 válasza #56573440 (#30392) üzenetére


gyugyo79
addikt

DE a mentés sem egyenlő a folyamatos eléréssel, azt értsétek meg, hogy sokaknak nem fáj a plusz költség. Az ok, hogy nem veszik el a mentés miatt minden egy HDD hiba esetén de nem mindegy, hogy működik minden attól függetlenül vagy órákat kell eltölteni a helyre állítással.
Annak akinek ez nem hobbi egy picit se hiányzik, hogy ilyenekkel töltse az idejét.

[ Szerkesztve ]

(#30395) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

internetszolgáltató váltás előtt vagyok. Mekkora az a digis net ami kihasználható DS1515-vel? Nagyobb csomagot feleslegesen nem vennék. :R

(#30396) Tampa3535


Tampa3535
csendes tag

Sziasztok
ha azt írja hogy leállt a belső ventilátor azt valahogyan el lehet indítani vagy ilyenkor szervizbe kell vinnem ?
köszönöm

(#30397) Dr.FantastiK válasza Tampa3535 (#30396) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

piszkald meg egy fogvajoval.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#30398) gyugyo79 válasza Stanley-B. (#30395) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs olyan lakossági csomagjuk amit ne tudnál vele kihasználni a megfelelő hálózati eszközökkel. Persze azt nem garantálom, hogy a torrent végig gigabiten fog tölteni meg seedelni de azt leszámítva ez már az a kategória ahol nem igen van kompromisszum.

Tampa3535 ha tudsz és gondolod vegyél sűrített levegőt és fújd ki a portól (kikapcsolva) ha nem gyógyítja meg vidd el egy szakemberhez.

[ Szerkesztve ]

(#30399) Madwe válasza gyugyo79 (#30398) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pláne ha akar netezni is torrent mellett :D egyébként kb a gigabitet kihajthatja... a 916+ pl kihajtja simán.

(#30400) fogtunder válasza gyugyo79 (#30393) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gyönyörű kiemelés, javaslom, hogy ballagj vissza a saját hsz-edhez és keresd meg, hogy ez így hol szerepel benne. ha azt szeretnéd, hogy úgy értelmezzem, akkor írd úgy.

akinek a pár órán belül újra beszerezhető adat annyira fontos, hogy a redundáns helyszíni tárolására tízezreket költ, az felőlem csinálja, én senkinek nem állok az útjába, de szerintem azzal is jobban jár, ha elissza ezt a pénzt.

nekem se a NAS a hobbim, hanem a sorozatok, amihez kellett a NAS, IT képzettségem zéró, csak tudok google-t használni, ami ezért nem egy túl magas küszöb.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.