Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) Magnat válasza TayRol (#30090) üzenetére


Magnat
veterán

Gyáriban lehet, h nincs, ott bűvészkedni kell, de nem tudom, mennyire stabil: [link]

Openwrt alatt van wol Luciban (webfelületen).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30102) Criton


Criton
veterán

Sziasztok!

Van egy 916+ készülékem a legújabb DSM-el. Download Station-höz lenne az alábbi kérdésem. A torrent seedelését úgy lehet beállítani, hogy "Örökre" a beállítások alatt, igaz?

A torrentnek létrehozok egy mappát, hogyan lehet megoldani, hogy a fileok oda legyenek rögtön letöltve, és ne hozzon nekem létre egy új mappát amibe letölti a dolgokat. Pld amit létrehozok film/példa viszont a download station viszont elkezdi mondjuk a film/példa/134.torrentnév...

Erre van valami megoldás?

(#30103) Patice válasza Criton (#30102) üzenetére


Patice
Topikgazda

Transmission.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30104) Criton válasza Patice (#30103) üzenetére


Criton
veterán

Köszönöm szépen, annak idején több Synology-m is volt (kis kihagyással), de ez teljesen kiment a fejemből.

(#30105) TayRol válasza Magnat (#30101) üzenetére


TayRol
veterán

Ha nagyon bonyolult akkor hagyom, de otthon majd ránézek.

(#30106) matoland


matoland
csendes tag

olyan gondom van még, hogy a böngészőben elindítok egy videót és nincsen hang (ac3) viszont ha telefonon indítom el ott van hogy lehet ezt javítani?

(#30107) Csabroncka válasza matoland (#30106) üzenetére


Csabroncka
addikt

milyen böngészőt használsz?

"in medias res"

(#30108) matoland válasza Csabroncka (#30107) üzenetére


matoland
csendes tag

opera vagy chrome mind a kettő van

(#30109) matoland


matoland
csendes tag

MEgint egy kérdésem lenne amit sehogy sem tdok megoldani.

Egy hálózaton kívüli tv vel, pl egy másik városban van, hogyan tudok bejelentkezni a ds video-ba?? milyen ip címet kell megadjak, hogy csatlakozni tudjon??

(#30110) TayRol


TayRol
veterán

Van olyan torrent kliens, amithez van ios-re program, hogy távolról is lehessen töltögetni?

(#30111) Criton válasza TayRol (#30110) üzenetére


Criton
veterán

transmission-höz volt, de ahogy látom már appstore-ban nem elérhető :(

(#30103) Patice: milyen repokat érdemes felvenni?

[ Szerkesztve ]

(#30112) Multibit válasza TayRol (#30110) üzenetére


Multibit
veterán

Download station, Transmission.

(#30113) Blaise válasza TayRol (#30110) üzenetére


Blaise
veterán

Gyári Download Station miért nem jó?

(#30114) TayRol válasza Blaise (#30113) üzenetére


TayRol
veterán

ahhoz is van? az tökéletes.

szerk: meg is találtam az app store-on. :)

ellenben a ds cloud-ot felttem, mert azt hittem hogy az egy felhőszolgáltatás a nas-hoz, erre úgy fullra rakta az iphone-om hogy 0 byte hely maradt rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#30115) Patice válasza Criton (#30111) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem a SynoCommunity-s repo-ban van a TM:

http://packages.synocommunity.com

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30116) TayRol


TayRol
veterán

Segítenétek abban, hogy feltettem a ds photo app-ot, ami szedi is le a telefonomról a képeket, így innentől mindig lesz hely rajta.
Gondoltam megcsinálom feleségemnek, de az ő telefonján nem tudom belépni semmilyen user/pass párossal (pedig neki is kreáltam egyet), azt írja hogy ellenőrizzem a hálózati kapcsolatot vagy ip címet. Pedig az app a nas-t magától találta meg.

Mit állítottam be rosszul?

Illetve a konvertálást kikapcsoltam (plusz szüneteltetem örökre), ez milyen hatással lesz a dolgok menetére?

(#30117) Sanya válasza Criton (#30102) üzenetére


Sanya
nagyúr

Seed időhöz írj be 0-t.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30118) Csabee. válasza TayRol (#30116) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nas ip cimet ird be. Párodnak csinálj hozzáférést a ds photohoz is.

Üdv: Csabee.

(#30119) TayRol válasza Csabee. (#30118) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi megvan. Megzavart, hogy beállítottam a mindenkinek legyen saját ds photo acc-ja, de ez csak bekavart.

(#30120) mackosajt


mackosajt
addikt

Új vagyok még itt, így elsőnek a vas, amit vettem (bár lehet csak műanyag), DS115j
Első NAS-om.
Tettem bele WD RED 1TB-t.
gigabites switchen keresztül kapja a netet, és ugyanezen switch adja a PC-nek és a TV-nek is.

A download station-be betallóztam 2 letöltést, de nem veszek észre hatalmas tempót.
500-as UPC-s net.
Gépen villám a letöltés, a NAS meg szüttyög 3-6 MB/sec-el.

TCP/UDP portok kiengedve

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30121) Multibit válasza mackosajt (#30120) üzenetére


Multibit
veterán

Gépen villám a letöltés, a NAS meg szüttyög 3-6 MB/sec-el.
Nézd meg annak a gépnek a CPU-ját, nézd meg mi van a DS115j-ben! Hasonlítsd össze a RAM méretét is! :K

(#30122) mackosajt válasza Multibit (#30121) üzenetére


mackosajt
addikt

De nem kéne jobban mennie azért?

Oké, hogy milyen hw van benne, az adja, hogy nem lesz full sávszél mondjuk, de ez a 3-6 MB nem túl karcsú?
Vagy csak tényleg én várok túl sokat tőle? Ami nem kizárt. A jót könnyű megszokni. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30123) Multibit válasza mackosajt (#30122) üzenetére


Multibit
veterán

A jóval drágább (és jóval erősebb) Synology SOHO NAS-ok sem tudják az 500 Mbps-t kimaxolni!
Arról nem is beszélve, hogy sok mindentől függ, hogy a torrent letöltés mennyire hasít (egyéb futó folyamatok a NAS-on, partnerek száma, seed sebessége, stb, stb...). A leggyengébb Synologyt választottad, békélj meg a szerény teljesítménnyel! Talán a többi DS115j tulajdonos segít a tapasztalatai megosztásával.

(#30124) Multibit válasza mackosajt (#30122) üzenetére


Multibit
veterán

Másoknál is hasonló nagyságrenddel tölt a DS115j:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#30125) Patice válasza mackosajt (#30122) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez ennyi lesz ezzel a vassal. Többre ne nagyon számíts. Cserébe alig eszik áramot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30126) Blaise válasza Multibit (#30123) üzenetére


Blaise
veterán

916+ ki tudja maxolni ;)

(#30127) Multibit válasza Blaise (#30126) üzenetére


Multibit
veterán

OK. Szerintem mackosajt kolléga hanyatt-homlok rohan venni egyet ;]
Más gyártó - gyengébb - modelljei is képesek ilyesmire, csak hatékonyabb letöltő klienssel.

(#30128) mackosajt válasza Multibit (#30127) üzenetére


mackosajt
addikt

Naná. :)

Jó esetben, ha a 3 hónapos lányom engedi, talán heti 5-10 filmre megteszi ez is.
Azért is csak 1 TB a vinyo is.

Köszi az infókat, és a keresést.

Néha, még lefekvés előtt láttam 7-9 MB-okat is.
Most, mire felkeltem, simán leszedte amit kértem.
Előre kell gondolkodni, vagy gépen letoltes és másolás.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30129) Imco


Imco
őstag

Hi!
Lehet, hogy off leszek. De itt talán többen képbe vagytok.
Fizikálisan hova menti a TM a torrent fájlt?
Tehát ha azt mondom a böngészőben a letöltésen jobb klikkre, hogy "add in transmission", akkor helyileg hova kerül a *.torrent file.
A gépen nem találom a letöltések között. (máshova meg miért tenné. :) )
Logikám szerint a NASon kéne lennie, de nem találom.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#30130) Criton válasza Patice (#30115) üzenetére


Criton
veterán

telepítettem, de nem engedi futtatni.....

(#30131) McAdam6 válasza Criton (#30130) üzenetére


McAdam6
tag

Kell egy NAS restart...

(#30132) Criton válasza McAdam6 (#30131) üzenetére


Criton
veterán

köszönöm :R

(#30133) jozsi252


jozsi252
veterán

A DLNA-nak van valamilyen elméleti határa? Mert pl. játszottam le 4k filmet a tv-n a NAS-ról, és hibátlanul ment még wifin keresztül is. Olyan 7-9MB/s környékén ugrált a hálózati forgalom a NAS-nál.
Vagy a 4k videók simán átmennek DLNA-n, és a videó formátumokkal lehet esetleg baj, vagy a kódolással? Ha pl. nem játszaná le az adott videót, akkor az állhat a háttérben hogy a film kódolása nem jó, vagy mindegy hogy milyen az adott videó?

iPhone 13 Pro Max

(#30134) Csabroncka válasza jozsi252 (#30133) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az én tapasztalataim alapján az NFS lejátszás igényli a legkevesebb erőforrást!

"in medias res"

(#30135) jozsi252 válasza Csabroncka (#30134) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából néztem a ram proci felhasználást, de egyik se ugrott meg nagyon mikor a 4k ment a NAS-ról. Csak egyedül a hálózat, de ugye az természetes mert onnan streameltem.

iPhone 13 Pro Max

(#30136) Csabroncka válasza jozsi252 (#30135) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elsősorban hálózati forgalomra gondoltam!

"in medias res"

(#30137) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

Kintről - net felől - belépve a DMS-re, nem tudom elindítani a Photo Station-t, mert 'A keresett oldal nem található' üzenetet kapok. Az eszközig eljut, mert ezt már a Syno üzeni, csak azon belül az oldalt nem szereti. Routeren jelenleg csak a 443-as port van nyitva, ezt dobom át belül az 5001-re. Meg egy ssh van még nyitva.
Kéne még ehhez valami?

Köszönöm!

(#30138) jozsi252 válasza Csabroncka (#30136) üzenetére


jozsi252
veterán

Jah értem, azt hittem hogy a többi komponens terheltségére is érted.

Lenne egy másik kérdésem. Ismerős is nemrég cserélte le a tv-jét egy újabbra, és az eddigi DLNA-s filmnézés a Syno NAS-ról jól ment, de mostanában 2x is dobott olyat filmezés közbe, hogy a kapcsolat megszűnt az xy NAS-sal. Előtte soha nem dobott neki ilyet.
Szerintetek lehetséges hogy az új tv olyan csatornán kommunikál a routerral amin más eszköz is csatlakozik a routerre, ezért lehet ez a interferencia, és ez okozhatja a lecsatlakozást? Van hogy 10perc után jött elő ez a lecsatlakozás, de van hogy 40perc.

Érdemes kábellel összekötni a tv-t meg routert, hogy ezeket elkerüljük?

Vagy esetleg a NAS-on van olyan log ami kijelzi hogy miért történt meg a lecsatlakozás?

Illetve most jut eszembe hogy ez akkor is lehet ha az új tv-nek nem állított be fix ip címet, és amikor váltás van akkor történik lecsatlakozás?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30139) e90lci válasza matoland (#30109) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A DDNS név:port
Felhasználónév
Jelszó
Így mennie kell!Legalább is nekem megy én németbe nézem az otthoni nasról a filmeket 800km.

(#30140) e90lci válasza Criton (#30132) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Itt le van írva.

(#30141) Csabroncka válasza jozsi252 (#30138) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ne erőltesd a DLNA-t ha lehet smb vagy nfs lejátszás a TV-n akkor azt állítsd be, sokkal gördülékenyebben, gyorsabban megy!

A TV-nek (ahogy a NAS-nak is) adj fix IPcímet!

"in medias res"

(#30142) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Plex szerver beállításában szeretnék kérni segítséget!

Letöltöm az alkalmazást, elindítottam (synology icon), csináltam accountot-de nem tud csatlakozni a szerverhez.
Ennek mi az oka? (egyelőre csak belső hálózatról beszélek)

"in medias res"

(#30143) mackosajt


mackosajt
addikt

Hogy pozitív legyek:
Marhára tetszik a mobilos alkalmazással való nézelődés.
Most épp miközben már a második filmet nézem a nasrol DLNA-t használva a tv-n, egy 4k film töltődik lefelé.

Kívülről is könnyen értem el.

Ergo ha kitalalom, mit akarok nézni, akár meló közben is elinditom a letoltest.

Tetszik.

Ha nagyon bele lendülök, lehet tényleg kevés lesz az 1 TB meg a ds115j.

Jól kitalált cucc ez.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30144) Csabroncka válasza mackosajt (#30143) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mielőtt kifelé szabaddá teszed a bejáratokat, mindenképpen nézd át a biztonsági beállítok tanácsait! Szerintem a DSM-et kitenni alapértelmezett porton szűrés nélkül felér egy öngyilkossággal ;] , szóval az erős jelszavak mellett az országokra bontott IP cím szűrés, aktív tűzfal és egyebek kötelező.....

"in medias res"

(#30145) Criton válasza McAdam6 (#30131) üzenetére


Criton
veterán

Nos megcsináltam. Bármilyen torrentet rakok be, a transmission mindig elszáll , hogy "connection refused"...
A logban ahogy látom, "permission denied" üzenettel el is szál.

Valamint adott egy 916+ 2GB RAM-al. Ebben a masinában van 3db wd red hdd és a nasra rákötve egy 120gb-os ssd valamint egy 1tb-os hdd is. A kérdésem, mibe érdemes rakni a három darab hdd-t? RAID5 vagy maradjon SHR-ben? A későbbiekben szeretnék egy negyedik wd redet is betenni.

[ Szerkesztve ]

(#30146) jozsi252 válasza Csabroncka (#30141) üzenetére


jozsi252
veterán

TV-nél nincs lehetőség NFS-re.

Amúgy itthon próbálgattam 1-2 dolgot és azt tapasztaltam ha a tv-t kábellel kötöm össze a routerral, akkor a NAS-on levő médiaszervert nem látom. Ez normális dolog vagy nem? Szóval elvileg akkor is kellene látnom a médiaszervert ha wifin van összekötve a router, illetve akkor is ha kábellel?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30147) e90lci válasza Criton (#30145) üzenetére


e90lci
senior tag

Portot nyitottál a routerben?Szerintem maradhat SHR-ben.

[ Szerkesztve ]

(#30148) Csabroncka válasza jozsi252 (#30146) üzenetére


Csabroncka
addikt

elvileg tök mindegy!

"in medias res"

(#30149) Criton válasza e90lci (#30147) üzenetére


Criton
veterán

Port nyitva, a hdd-re nem engedélyezi az írást.

(#30150) mackosajt válasza Csabroncka (#30144) üzenetére


mackosajt
addikt

Csak egy próbát tettem a quickconnectre. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.