Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) gyugyo79 válasza TBMC (#30250) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam a Plex nem fut csak fel van rakva hogyha valakinek valami kérdése van meg tudjam nézni (IRL ismerősnek). Így leállítva nálam befrissült a NAS úgy, hogy nem is szólt csak azért a végén, hogy el kell fogadni ezt a package center használatához.
Most, hogy olvastam a hozzászólásod megnéztem és elindult a Plex. A NAS az 216 play és mostmár DSM 6.1.1 - 15101 a Plex az 1.5.3.3580

[ Szerkesztve ]

(#30252) ERPY válasza TBMC (#30250) üzenetére


ERPY
őstag

Mostanában dsm frissítés előtt a Plex-et le kell állítani, majd frissítés, restart, és lehet indítani a Plex-et, tökéletesen fut tovább. Ez a művelet már többször le lett írva, az utóbbi időben már csak ez a járható út sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#30253) TBMC válasza ERPY (#30252) üzenetére


TBMC
addikt

nem tudtam. így tökéletes. nagyon köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#30254) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nem találtam a keresőben, ezért kérdezném tőletek:

Használjátok a nas-t homekit bridge-ként?

Van egy "okos" kütyüm, amit szeretnék sirivel vezérelni hangutasítással és azt olvastam, hogy használható erre is a nas.

Van nektek ezzel kapcsolatban tapasztalatok:R?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#30255) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

szólt a NAS, hogy leszedte a frissítést, de nem mertem felrakni, tartva attól, hogy valami nem fog működni. A friss verzió: 6.1.1-15101
amiket használok: transmission, media server, hyper backup, clod station server,

frissítés után fognak ezek működni, illetve érdemes-e egyáltalán frissíteni?
Illetve egy másik kérdés, hogy a media server valamiért nem indexeli újra a file-okat, így ha valami új file kerül a dlna-s mappákba, akkor újra kell indítani a service-t és csak akkor indexeli újra a file-okat.

Korábban ez működött, de időközönként megszakadt a lejátszás, a minidlna-val is ugyanúgy, aztán jött egy frissebb media server utána már nem szakadozott, de az "újraindexelés" csak manuálisan megy, erre van valakinek megoldási javaslata?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30256) Criton válasza TBMC (#30250) üzenetére


Criton
veterán

DSM 6.1.1 - 15101 verziót visszahívták, több modellhez már le sem tölthető mert problémák voltak vele.
Én DS916+ -hoz ellenőriztem, és már nem tölthető.

(#30257) Criton válasza Criton (#30256) üzenetére


Criton
veterán

ráadásul nas újraindítás után nekem a státusz : Költöztethető lett, így nem tudom használni, az elérhető DSM filet meg nem engedi felrakni, az új meg nincs fent.

Nincs valami support telefonszáma Synology-nak? Mert ez így nem annyira funny.

(#30258) parijani válasza Criton (#30256) üzenetére


parijani
tag

a 214+ -hoz viszont továbbra is letölthető, nekem tegnap küldte a nas az emailt, hogy leszedte ezt a verziót és frissítsem.
A hibáddal kapcsolatban pedig próbáld a synology fórumot:
[link]

(#30259) Criton válasza parijani (#30258) üzenetére


Criton
veterán

Tegnap meg tölthető volt , egymás után törlik a szerverekrol.

(#30260) azka79


azka79
aktív tag

Sajnos a programozás nem az erősségük.... :(((

(#30261) Criton válasza azka79 (#30260) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos ez nem oldja meg azt a problemamat, hogy így most használhatatlan a nas :(

(#30262) fogtunder válasza azka79 (#30260) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Használj pár hónapig QNAP-ot, más dimenzióba fog kerülni az egész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30263) Madwe válasza fogtunder (#30262) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerinted jobb v rosszabb a nap:)? Az kb a nasok androidra, a syno meg az iose leegyszerűsítve:) mindkettőnek van előnye és hátránya...

(#30264) Multibit válasza Criton (#30259) üzenetére


Multibit
veterán

Ma tettem fel a DS116-ra. Eddig semmi gondom vele. Remélem így is marad!

(#30265) McAdam6


McAdam6
tag

Erről a Csomagkezelő eula-ról az jutott eszembe : jönnek a fizetős csomagok... :F

(#30266) Criton válasza Multibit (#30264) üzenetére


Criton
veterán

Nem minden modell érintett

(#30267) fogtunder válasza Madwe (#30263) üzenetére


fogtunder
nagyúr

először azt akartam írni, hogy ez egy nem túl jó analógia, de igazából minél jobban belegondolok, annál kevésbé tudom cáfolni. mondjuk olyan szempontból tényleg nem, hogy mobilban hozzá se nyúlnék az iOS-hez ;]
ami jó benne, hogy tud pár trükköt, amit a DSM nem, pl virtualizáció, HDMI kimenet, de az optimalizációja a fasorban sincs, és valahogy közel nem volt olyan gördülékeny bekonfigurálni ugyanazt a setupot, mint DSM-en. plusz vannak apró hülyeségek, amik kiakasztják az embert, például a video station media parserje rosszabb, mint bármi, amit valaha láttam, a photo station nem kreálja meg magától az albumokat a mappákból, hanem kézzel kell és a jogosultság kezelés, albumok megosztása is nyögvenyelős.
nem szörnyű, lehet vele élni, de most inkább veszek egy 216+-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30268) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni abban, hogy LEDE (openwrt) alatt hogy kell egy synology usb station 2-n futtatott download stationnak portot kinyitni, hogy ne "passzív" -nak látszak?
6881-es port van beállítva.
Bárhogy állítom a routert, (port nyitás, forgalmi szabályok) mindig passzívnak mutat.

(#30269) Multibit válasza twingo16v (#30268) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!

Biztos, hogy nincs nyitva a port? Mivel ellenőrizted? EZZEL nézd meg!
Egyébként így kell LEDE alatt port forwardot beállítani torrenthez:

(#30270) twingo16v válasza Multibit (#30269) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Köszi a választ!
Beállítva!
Ellenőrizve, "port is open"

De így is "passzív" !
Van további öleted?

(#30271) twingo16v válasza twingo16v (#30270) üzenetére


twingo16v
tag

Megjavult, csak újra kellett indítani a nas-t!

Köszi! :C :R

(#30272) Patice válasza Criton (#30257) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha költöztethető stáuszú, akkor nem tudsz betallózni Syno honlapról letöltött DSM-et? (Mondjuk a legutóbbi működőt?)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30273) Criton válasza Patice (#30272) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos nem, mivel a legfrissebb ment fel tegnap este, amit azóta törölt a Synology, a most elérhető verziót már nem engedi visszatölteni, mert downgrade lenne. Egy user a synology fórumon megtudta osztani azt a verziót újra amit tegnap felpakolt nekem a NAS, így most újra működik. De majd csinálni fogok mindenképpen egy clean installt.

(#30274) Madwe válasza fogtunder (#30267) üzenetére


Madwe
nagyúr

Iost már én is jó ideje messze kerülöm, de synobol nem engedek, az valóban jobb média kezelésben pl. Amúgy inteles synok tudnak virtualizalni (lehet más architekturak is, azt nem tudom)

(#30275) momoxp válasza momoxp (#30214) üzenetére


momoxp
tag

Úgy néz ki megoldódott a probléma, de a hiba okát nem sikerült kideríteni. A DownloadStation letöltési sebességét le kellett csökkentenem így nem jött elő a hiba. De érdekes ha másolok a Nasra akkor nagyobb az írási sebesség mint letöltéskor és mégsem jön a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#30276) atirag


atirag
őstag

Tudom biztos volt téma . Mobilrol netezek most és szeretnek venni ma egy 2TB-os hdd-t.
Amiket olvastam például wd red az elég szép áron van. Ha csak egy kb 20-25k körüli áru Hdd-t veszek az rossz lesz nekem . Például egy Toshiba p300?

(#30277) Rick4 válasza atirag (#30276) üzenetére


Rick4
félisten

Attól függ, mit raksz rá. Ha filmet, és egy év múlva összezuhan, gariban cserélteted, a filmeket meg újra letöltöd. De ha fontos doksit, meg családi fotót, azért nem árt a biztonság, ami a meglévő, folyamatosan pörgő lemez mellett valami biztonsági mentést is tartalmazzon.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30278) Criton válasza Criton (#30273) üzenetére


Criton
veterán

sikerült a downgrade szerencsére :R
plex vagy video stationt ajánljátok?

(#30279) Stanley-B. válasza kleinguru (#30254) üzenetére


Stanley-B.
őstag

csak néhány modellel működik, 2 hónapja én is meg akartam csinálni, de az én DS1515 modellemmel nem megoldható. Meg egyébként sem megy 0-24-ben, szóval vettem inkább egy Raspberry Pi 3-at és azóta is tökéletesen fut rajta.
ennek meg van az az előnye hogy homebridge-hez van Synology plugin, szóval Sirivel/Control Centerből/az Otthon appból ki/be kapcsolható a NAS, távolról is. A hőmérsékletet és tárhelyhasználatot is lehet látni.

(#30280) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Használt DS214play vagy DS216play?
Melyik a jobb vétel, 4K nem fontos..

Köszi!

(#30281) atirag válasza Rick4 (#30277) üzenetére


atirag
őstag

Filmek igen . De sok képet akarok tartani rajta. Akkor valami jobbat kell vegyek.
Köszönöm szépen

(#30282) gyugyo79 válasza Criton (#30278) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha neked mindegy (kliensek szempontjából) akkor VideoStation (99% Plex az is csak a Synon jobban támogatott). DE csak ha jól tudom és a Plexhez még mindig csak a Plex Pass -osoknak van hardveres támogatás intel procikhoz. Mivel neked a NAS-os elég erős bármelyikhez szigorúan nézve amelyik szimpatikusabb is jó válasz ;)

szrobert
Én ha egymás mellé lenne rakva a kettő és egyiket elvihetném a a 214 -t választanám viszont venni a 216-ot vettem otthonra játszani aminek az oka, hogy újonnan a 214 már nem volt kapható.

[ Szerkesztve ]

(#30283) Criton válasza gyugyo79 (#30282) üzenetére


Criton
veterán

vagy van még a ds video is, amihez a samsung tv-re még alkalmazás is tölthető le.

(#30284) ERPY válasza Criton (#30283) üzenetére


ERPY
őstag

Plex is van Samsung tv-re. A plex sokkal jobban személyre szabható szerintem, szebb is, és nálam a dts-t is normálisan kiküldi erősítőre.

(#30285) tomi5244 válasza Criton (#30283) üzenetére


tomi5244
őstag

Én is a Plexet ajánlanám. Pár napig kipróbáltam a video stationt is, egész jó. De egy idő után beragadt az indexelés. Akárhogy próbálkoztam nem sikerült kijavítani. Az újonnan hozzáadott filmeket nem akarta betölteni, de még a listába sem rakta bele.

Mondjuk egy ideje meg a plexel van egy kényelmetlen hiba: A megjelenítési sorrendet minden megnyitáskor át kell állítanom. Nem jegyzi meg a beállítást :U Régen ezzel nem volt gond. Szeretem ha az újonnan hozzáadott filmek elől vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30286) szrobert válasza gyugyo79 (#30282) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, mennyire megbízhatóak ezek a kütyük, érdemes használtban gondolkodni, gari nélkül,
vagy csak új, garival?
Te a gari miatt választottad a 216-ot?

(#30287) TomAce


TomAce
tag

Hasznal vki IP kamerat?
Wi-fi-set?
Es milyen aramelleatas kell nekik?

(#30288) Criton válasza tomi5244 (#30285) üzenetére


Criton
veterán

Rendben, akkor marad a plex. Előfizetni egyébként érdemes rá? Ahogy néztem akkor még több dolgot tud.

(#30287) TomAce: WiFis kamera engem is érdekelne, mint beltéri és mint kültéri jó lenne. Csak nem tudom mit érdemes megvenni. Beltéri elsősorban a gyerek miatt lenne jó, másodikként viszont a ház biztonságát szolgálná, a külső is hasonló feladatot látna el.

Más: A MailPlus egyébként kezeli a Gmailt is? Ha fizetős nem annyira nagy gond, csak tudja azt amire nekem kell. Domaint is szeretnék majd regisztrálni, mert fix IP címem van, arra pld van valami jó leírás, hogyan oldható meg, hogy én üzemeltessek egy domain nevet?

[ Szerkesztve ]

(#30289) kleinguru válasza Stanley-B. (#30279) üzenetére


kleinguru
addikt

Jól néz ki.

Igazából épített gépem van, amin xpenology fut. Pont a rpi3+doboz 17K-s árát akartam megspórolni. Nekem a nas éjjel nappal megy, az értékeire sem vagyok kíváncsi, más eszközt irányítottam volna vele.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#30290) tomi5244 válasza Criton (#30288) üzenetére


tomi5244
őstag

Fizetős rézét nem használom.

Ip kamerához nekem is jól jönne az infó. Wifis jöhet szóba nálam is, viszont konnektort tudok biztosítani az adott helyre.

(#30291) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Erre a kérdésre tud valaki válaszolni?
[link]

(#30292) Blaise válasza Stanley-B. (#30279) üzenetére


Blaise
veterán

Mit használsz a Pi-n?

(#30293) prokrueger


prokrueger
csendes tag

Sziasztok,

Surveillance station-ben kérném a segítségeteket. 4 kamerát kötöttem rá és egy dolgot nem tudtam még beállítani, a privacy masking-ot. Szükséges lenne, mert bizonyos részeken rálát közterületre, amit elvileg nem lehet rögzíteni. Be tudom ezt valahol állítani a programon belül? Vagy nincs erre lehetőség. A kamerára direktbe rákapcsolódva betudom állítani, de a syno progiban lenne az igazi.

Előre is köszi a választ.

(#30294) prokrueger válasza tomi5244 (#30290) üzenetére


prokrueger
csendes tag

Én Escam Brick QD300WIFI-s kamerákat üzemeltem be nemrég és eddig nagyon tetszenek. Bár csak HD-s, de nappal és éjszaka is elfogadható a kép beltéren és kültéren is. ONVIF-es, nas gond nélkül megtalálta. IP66 szabványos, így kültéren is használható. Ez a típus fix, tehát nem mozgatható távolról. Biztonsági szempomtból (betörők elriasztásához, stb.) szerintem jó választás. Természetesen több típut is árulnak, érdemes utánuk nézni.

http://www.escam.cn/en/product/product-34-914.html

(#30295) Rick4 válasza prokrueger (#30293) üzenetére


Rick4
félisten

A surveillance station-ön belül az ip kamera ikonra katt, ott megjelennek a kameráid, az egyikre katt egyet, elkékül, ekkor alul a nyíllal jelölt ikonra katt, ott pedig a felismerési terület szerkesztése, amit nem akarsz venni, azt simán kiveszed, ami kell, azt bent hagyod. Nem csak a szomszéd telkéről van szó, szélben mozgó faágakat is érdemes kivenni a figyelésből.

Szerk: Persze ehhez nem árt, ha a beállítás fölötte az, hogy a surveillance station szerinti érzékelés alapján induljon a felvétel. :D

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30296) prokrueger válasza Rick4 (#30295) üzenetére


prokrueger
csendes tag

Meg is van, köszi a helpet, pedig megvolt ez a menüpont csak valahogy átsiklottam felette.:)

(#30297) tomi5244 válasza prokrueger (#30294) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi, ez egész korrektnek tűnik és az ár sem vészes. DC tápot is adnak hozzá, ugye?

(#30298) prokrueger válasza tomi5244 (#30297) üzenetére


prokrueger
csendes tag

Igen, lehet választani milyen táppal kéred.

(#30299) Rick4 válasza prokrueger (#30296) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, az új SS-ben átpakolták, pár centivel volt arrébb, de én is kerestem. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#30300) jozsi252


jozsi252
veterán

Volt már olyan nektek hogy a NAS-ról játszottatok le filmet a tv-n DLNA-n, és amikor beletekertek akkor néha előfordul hogy a tv csak tölt és tölt?
A lejátszás ugyanúgy megy tovább, viszont pörgetni már nem tudok, meg hangot feliratot se tudom átàllítani.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.