Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) TomAce válasza prokrueger (#30298) üzenetére


TomAce
tag

Es letezik olyan wifis IP kamera, amelyikhez nem kell aram, hanem aksirol megy?

(#30302) Criton


Criton
veterán

A nas mellett van egy Asus RT-AC88U router is, amin van két külső hdd tele filmmel. Megoldható, hogy a filmek meglegyenek osztva mint meghajtó a nassal és a plex azt is beolvassa?

(#30303) Criton válasza Criton (#30302) üzenetére


Criton
veterán

amit még elfelejtettem, a synology.me ddns regisztráció csak nálam nem megy?

(#30304) Multibit válasza Criton (#30303) üzenetére


Multibit
veterán

Maga a regisztráció nem sikerül, vagy már regisztrálva vagy, de nem éred el a NAS-odat?
Az elérés működik (legalábbis nálam).

(#30305) Criton válasza Multibit (#30304) üzenetére


Criton
veterán

maga a regisztráció nem sikerül, csatlakozás ellenőrzésénél hibát dob.
Na, most sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#30306) Criton


Criton
veterán

most már csak arra kéne rájönnöm, hogy hogyan tudom a router által megosztott mappákat bekötni a nasba.... onedrive és google drive nem probléma..... ftp és ftps sem az, de jobb lenne samba bekötés.....

(#30307) Bobolit válasza Criton (#30306) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Felmountolni, aztán mehet fstab-ba?

(#30308) Rick4 válasza TomAce (#30301) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már nem annyira topictéma, de végülis kapcsolódik a nashoz, szóval gyorsan, pár mondatban:

Létezni nem létezik, de meg tudod magadnak csinálni, egy ilyen kamcsi általában 12V 300mAh-t eszik nappal, 480mAh-t meg éjjel az infra miatt. Lehet venni 3500Ft-ért szünetmentesbe akksit, a 12V 7A-es 3500ft körül van, kiszámolhatod, ezzel mennyit tud elmenni, 14 órákat elvileg igen, tehát simán megy egész éjszaka, viszont ezt nappal töltened kell, ha más nem, napelemes töltőt kell venned hozzá, plusz ezt az egészet dobozolni, nyáron az akksinak melege lesz, télen meg fázni fog, úgyhogy lehet 2 évente cserélheted majd.
Ezt valami árammal rosszul ellátott telephelyen tudom elképzelni, egy oszlopon fent bedobozolva, ahol megoldható a 220V, oda egy 1300Ft-os adapter elég.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30309) atirag


atirag
őstag

Ha vettem egy használt synology nas-t akkor nem tudom már regisztrálni? Vagy mire jó amúgy a regisztrálás?

(#30310) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok...

Kelne egy kis segítség hátha valaki tud valami megoldást...

Tanúsítvány gondom van eddig tök egyszerű volt a dolog kiimportáltam synoból a tanúsítványt majd amelyik gépeken használtam hozzáadtam legfelső szintű tanúsítványoknál.

Eddig évek óta tök jól ment ez a módszer böngészöbe már nem ugráltak elő a figyelmeztetések hogy nem megbízható stb...

Viszont újra kelet húzni 2 gépet win 10 el ott is hozzáadtam de chrome meg kiírja ugyan úgy "nem megbízható bla bla"

Végül már minden mappához hozzáadtam... próbáltam chrome on keresztül is hátha addig nem veszi észre de úgy sem.. Nem értem eddig minden faszán ment a régebbi gépeken win 8.1 ott hibátlanúl megy is...

Kéne win 10 en valami extra beállítás esetleg?

Üdvözletem... :R

(#30311) Rick4 válasza atirag (#30309) üzenetére


Rick4
félisten

Hol szeretnéd regisztrálni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30312) atirag válasza Rick4 (#30311) üzenetére


atirag
őstag

Olvastam valamit arról,hogy regisztrálás után lehet csak bárhonnan elérni a nas-t. Nem tudom pontosan mi volt mert akkor olvastam amikor még mindenféle nas volt a lehetőségek között.

(#30313) Rick4 válasza atirag (#30312) üzenetére


Rick4
félisten

Egy routerben beállított portforwarddal, és akármilyen ingyenes ddns szolgáltatással el tudod érni, de a synology saját ddns-ére is tudsz regelni, ott van bent a menüpontok között. Utóbbival elérhető a mobilos alkalmazásokkal, másik nassal, számítógéppel is, nem sok különbség van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30314) atirag válasza Rick4 (#30313) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Más. Ha itthon egy UPC wifi-s modem van és egy tp-link archer c9 router akkor ezek közűl melyikbe jobb kötni a nas-t?

(#30315) Rick4 válasza atirag (#30314) üzenetére


Rick4
félisten

Az attól függ, a wifis modemet mire használod, egy jó routerrel nem lesz szükség egy funkciójára sem.
Nekem egy cisco ep3925-ösöm van a t-home-tól, de én kértem rá bridge módot, és a tp link wdr 3600-as routerem van (az is openwrt-vel) egyedül rádugva, még a wifit is kikapcsoltam rajta. A lényege az egésznek, hogy van jópár eszköz, ami folyamatosan megy, 2 db switch, egy erős router egy 70 centis yagi antennával a padláson, kb 200 m-es hatótávval, 2 db kamera, számítógépek, hálózati nyomtató, linuxos műholdvevő, androidos médialejátszó, nas, stb stb, amíg a saját routerem be van kapcsolva, addig van folyamatosan belső háló is. A upc dolgait nem ismerem, de abban biztos vagyok, hogy neked is hasonló módon érdemes megcsinálni, mert ha a upc modem újraindulgat akár csak egy hálózati hiba miatt, nem hogy neted, még belső hálód se lesz, még úgy is jó, hogy duplán natolsz, a tp-linket fix ip-vel dugod a modemre, és azt az ip-t dmz-be teszed...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30316) jozsi252 válasza jozsi252 (#30300) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja és még egy kis infó ehhez, ugyanezt csinálja akkor is ha a hálózatra kábellel csatlakozik, szóval nem a vezetéknélküliség volt a gond az tuti.
Az lehetséges hogy a tv médialejátszója nem szereti az adott videót? De akkor az a fura hogyha nem pörgetek bele, akkor miért játssza le hibátlanul?

iPhone 13 Pro Max

(#30317) atirag válasza Rick4 (#30315) üzenetére


atirag
őstag

A tp-link archer c9-et használom minden fonrtosabb dologra. Gondolok itt a saját eszközeimre a tv és apple tv lejátszásra. A upc wifi-s router meg kb 1 eszköz kiszolgálására van wifin. Így arra gondoltam,hogy a tp-link-be dugom a nas-t. Bár ujraindulásai nem igazán vannak a upc modemnek.

(#30318) Rick4 válasza atirag (#30317) üzenetére


Rick4
félisten

Logikus a routerbe dugni, mert akkor belső hálón látod mindennel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30319) prokrueger


prokrueger
csendes tag

DS CAM ios alkalmazás beállításban kérnék segítséget, amikor a programban rámennék valamelyik kamerára kapok egy hibaüzenetet, hogy "Hiba" és le tudom OK-ézni és ennyi, nem mutatja a kamera képét. Mit rontok el? Szerintem valami portot nem forwardoltam vagy valami ilyesmi lehet. A nas portjai (alapból 5000 és 5001 lenne) illetve a syno oldalon talált surveillance station portok (9900,9901, TCP) át vannak irányítva a nas-ra, kell még valamit tegyek, hogy működjön a DS cam?

(#30320) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Került hozzám egy Synology usb station 2.
Android alkalmazás kellene nekem hozzá DS Get, ami kompatibilis vele.
DSM 3.2 van rajta, ennél újabb nincs rá, és ami a play store-ben van DS get, az minimum 4.0-t szeretne.
Ha valaki használ ilyen nast, és megosztaná velem, hogy honnan szerezhető be az a a DS Get ami megy vele, vagy, hogy mi a verziószáma, azt megköszönném.

Illetve az miért van, hogy androidos tableten se chrome, és semmilyen böngészö alatt nem tudom megnyitni a nas oldalát, se külső, se belső hálózatból.
Csak teker a böngésző.
IOS alatt jó.

[ Szerkesztve ]

(#30321) TomAce válasza Rick4 (#30308) üzenetére


TomAce
tag

Koszi.
Hat igy lehet, hogy vhogy megiscsak megoldom.

(#30322) atirag


atirag
őstag

Osx-en nem láthatom ugyan azt az oldalt mint windows-on? Gondolok itt a arra ahol tudok állítgatni mindent.

(#30323) atirag válasza atirag (#30322) üzenetére


atirag
őstag

Ha a böngészőből beírom a nas ip cimet ott milyen felhasználó és jelszót kér,hogy be tudjak lépni a nas-ba?
Mert amivel a synology fiókba be tudok lépni arra azt mondja nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#30324) twingo16v válasza twingo16v (#30320) üzenetére


twingo16v
tag

Találtam egy DS download-ot (1.1.3) ami csatlakozna, de "Nem jogosult e szolgáltatás használatára" hibaüzenetet kapok.
A jogosultságoknál be van állítva a DS.
Nem értem mi lehet?
Van valakinek ötlete?

(#30325) atirag válasza atirag (#30323) üzenetére


atirag
őstag

Ha beírom az ip címet és kiad egy ablakot ahol gelhasználó nevet és jelszót kér oda mit kell írni?
Mert az account-om működik és a synology oldalon be is tudok lépni.

(#30326) Kommy válasza atirag (#30325) üzenetére


Kommy
veterán

Azt a felhasználónavet amit megadtál amikor beállítottad a NAS-t

(#30327) atirag válasza atirag (#30325) üzenetére


atirag
őstag

Ha reset-et nyomok a nas-nak akkor ujra be tudok majd lépni? Mert sehogyan sem tudok belépni a nasba

Kommy: Azzal próbálom. Gondolom az az amivel a synology oldalon is be tudok lépni az accountomba.

[ Szerkesztve ]

(#30328) Criton válasza Bobolit (#30307) üzenetére


Criton
veterán

más módszer akkor ezek szerint nincs?

(#30329) atirag válasza atirag (#30327) üzenetére


atirag
őstag

Újratelepitettem és most működik rendesen.

(#30330) Criton válasza Criton (#30328) üzenetére


Criton
veterán

ez alapján most sikerült is :)

(#30331) Bobolit válasza Criton (#30330) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:C

(#30332) Madwe válasza atirag (#30327) üzenetére


Madwe
nagyúr

A synos account hitelesítését más, mint ami a nason van.

(#30333) Criton


Criton
veterán

Aki használ APC szünetmentest, hátha tud nekem segíteni. Amíg a NAS volt csak rákötve, addig a becsült akkumulátor idő 2550 másodperc volt. Most rajta van a modem, router, nas, tv, settopbox is, és most csak ennyi a becsült idő. Ez lehet?

(#30334) #56573440 válasza Criton (#30333) üzenetére


#56573440
törölt tag

Becsült érték, kezeld úgy:) egyébként egy kabelre vagy a teszttol, hajrá. :DDD

(#30335) jozsi252 válasza Criton (#30333) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem 700G van (700VA), nekem 2062 sec-et ír ki. Ez tényleg csak becsült adat, ne foglalkozz vele szerintem. Nekem rá van kötve a modem meg a monitor meg a gép is a NAS mellett.

iPhone 13 Pro Max

(#30336) atirag


atirag
őstag

Sikerült nagyjából beüzemelnem a ds116-ot. A download station-ben működik a letőltés és az apple tv-n is sikerült beállítanom az eléréseket. És ahogy látom jobban működik mint a routerre kötött hdd-vel.
Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem,hogy számit milyen módon érem el a nas-t. Például hólozati meghajtóként vagy smb segítségével vagy upnp-n(Bár ez nem tudom mit jelent)
A download station-ben visszatőltés nincsen? Mert miután letőltötte nem csinál semmit. Bár opciót sem látok ahol lehetne állítani ezt.
Letőltöttem Ios-re az összes ds alkalmazást.
Nem mondom,hogy nekem mint abszolút kezdőnek egyszerű ez a nas dolog,de ahogy látom az alap dolgokat meg lehet oldani.
Amit még nem tudtam kipróbálni az a házon kívüli elérése a nas-nak.

(#30337) Bobbacsi válasza atirag (#30336) üzenetére


Bobbacsi
veterán


a visszatöltést itt tudod beállítani

(#30338) atirag válasza Bobbacsi (#30337) üzenetére


atirag
őstag

Köszi beállítottam. Most konvertálja a fényképeket amiket hozzáadtam a ds foto alkalmazásban.
Ha belépek a photo station-be és az ott látható fotokat csak én láthatom igaz?

(#30339) Bobbacsi válasza atirag (#30338) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[kép]
Ha itt nem adtál meg másnak elérhetőséget akkor csak te.

(#30340) kocoska007


kocoska007
csendes tag

Sziasztok,

Ha nem fut torrent, sőt a kliens is le van épp törölve akkor a nas miért ébredhet fel a hibernálásból?

Köszi előre is a segítséget!

(#30341) Csabroncka válasza Bobbacsi (#30339) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez csak a nyilvános hozzáféréshez!
Felhasználó szinten be lehet állítani az egyes mappákat/képeket, kinek mennyi jogosultsága van hozzá megtekintés/feltöltés/szerkesztés..stb

"in medias res"

(#30342) atirag válasza Bobbacsi (#30339) üzenetére


atirag
őstag

Kikapcsoltam mindent csak az admin-t hagytam meg. Köszi.

(#30343) atirag válasza atirag (#30342) üzenetére


atirag
őstag

Tudom nem ide tartozik,de azóta van ez a gondom mióta használom a nas-t. Az ncore-ról töltenék le,de olyat hibát ír,hogy accses denied,leeching forbidden. Miért lehet ez? Elvileg az ncore account-ommal semmi baj nincs bár azért írtam nekik.

Tárgytalan. Megvan a hiba:)

[ Szerkesztve ]

(#30344) atirag válasza atirag (#30343) üzenetére


atirag
őstag

Le lettem tiltva mert nem töltöttem vissza semmit. És hiába állítottam be,hogy töltsön vissza nem működik. Kell valamit még csinálni,hogy elinduljon?

(#30345) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Sima(nem okos) samsung lcd tv-hez mit ajánlotok lejátszónak/letöltések kezelésére?
Gyereknek kellene,hogy ne kelljen az asztali gépet is zúgatni a maga kis 650w-os tápjával és összes perifériájával,de tudjon filmet nézni,és kényelmesebben is mint a monitorom.

Cromecast jó e,vagy androidos mini pc hdmi-n keresztül?Ezek árban se vészesek,meg fogyasztásban sem.

Vagy esetleg egyéb költséghatékony,de működő megoldás is létezik?

(#30346) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Egy DS1515 saccra mekkora netet tud kihajtani?

(#30347) Blaise válasza Stanley-B. (#30346) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen szempontból? Download Station letöltésre gondolsz?

(#30348) Bobbacsi válasza atirag (#30343) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Mi volt,hogy más is okuljon belőle ?

Honnan indítod a letöltést a NAS-ról vagy a böngészöből ? (Firefox..Chrome )

[ Szerkesztve ]

(#30349) atirag válasza Bobbacsi (#30348) üzenetére


atirag
őstag

Le lettem tiltva mert nem töltöttem vissza. És most is azzal szenvedek,hogy működjön. Mert most sem tölt vissza.
Eddig pc-n simán müködött itt viszont nem. Amiket a forumban találtam beállításokat a BT menüponban azok jók és még sem müködik.

Kocoska007: És azt hogy csinálod? Mert nem látok ilyen opciot .

[ Szerkesztve ]

(#30350) kocoska007 válasza atirag (#30344) üzenetére


kocoska007
csendes tag

A magam részéről letöltés után külön el kell indítanom, hogy seedeljen... Automatikusan nem megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.