Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) pomk válasza M3kk (#14176) üzenetére


pomk
őstag

Született erre valami megoldás?
Itthon nincs PC, így nekem Windows kiesik.

(#14252) M3kk válasza pomk (#14251) üzenetére


M3kk
őstag

Nem, van mac es serviio is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#14253) istvan170


istvan170
aktív tag

3tb-os külső hdd volt dugva usb-n a nasra mentésnek, nas által egyben formázva. Valami ext4 fájlrendszer. Minden működött, de csak a nason.
Át kellett raknom az usb hdd-t Pc-re mentés miatt.
A PC nem látta rajta a cuccot, csak 2 ismeretlen partíciót az egy helyett. Visszadugtam a nasra, már az sem látta az adatokat, csak 2 ismeretlen partíciót. Semmi gond, minden megvan a Nason is. Viszont szeretném a 3tb-os usb hdd-t mentésre használni, de egyben. Azt írták itt, hogy formázzam NTFS-re, akkor mindkettőn használhatom. Megformáztam egyben Pc-n NTFS-re, de a nas nem látja azt fájlrendszert. Formázhatom még ext akármire, de akkor a pc-n megint nem lehet használni. Vagy formázhatom fat32-re, de azt a nas nem tudja, mert 2tb-nál nagyobb. Van megoldás, vagy hagyjam még picit fejlődni a számítástechnikát?

(#14254) llacee válasza istvan170 (#14253) üzenetére


llacee
őstag

Ntfs-el mukodnie kell,nekem is oda megy a backup

(#14255) ggg666 válasza istvan170 (#14253) üzenetére


ggg666
őstag

Magadat hagy fejlődni, és formázd le gpt-ként.

(#14256) ggg666 válasza llacee (#14254) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam se látott minden winyót a 35 darabból, ami ntfs-re volt formázva, ilyen is van, és sajnos más nem segített csak az adatmentés és az újraformázás!!!

(#14257) iBoli válasza Sonja (#14243) üzenetére


iBoli
tag

Magnat kolléga jól tudja. A WDR4300 router 800Mbit/s sebességre hitelesített. Ez nem azt jelenti, hogy esetenként nem megy 800 felé, hanem azt, hogy efelett már laggol. Gigás internetre Giga képes router javallott! :K

(#14258) iBoli válasza Multibit (#14249) üzenetére


iBoli
tag

Igazából én tényleg csak annyit szeretnék, hogy tudjam mit tud a vasam, illetve milyen esetleges korlátokat tesz bele a gyártó. Cégnél 10Gigás, otthon csak 30Mbites netem van.

(#14259) Magnat válasza iBoli (#14258) üzenetére


Magnat
veterán

10 gigás torrenthez már komoly vas kell :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14260) iBoli válasza Magnat (#14259) üzenetére


iBoli
tag

Na ott nem megy a torrent. A köcsög netwörkösök (azaz mi) letiltottuk! :DD
Egyébként ha most kéne vennem egy SOHO routert, Asus RT N18U lenne az! :K

[ Szerkesztve ]

(#14261) kokr


kokr
tag

Sziasztok!

Megjött az első NAS-om(Synology 215j).
Beleraktam 2db 2Tb lemezt.
Hol találok részletes leírást laikusoknak a telepítésről-beállításokról.
Láma vagyok a témában...:-)

(#14262) istvan170 válasza ggg666 (#14256) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszi a tanácsot a fejlődésről! Tudom, hogy kell egy 3Tb-s hddt megformázni, de úgy nem működik a nassal. Most 2 tb van meg a többi, így megy a nassal is, de egyben nem.

(#14263) ggg666 válasza istvan170 (#14262) üzenetére


ggg666
őstag

A rack kezeli a 3TB-os hdd-ket vagy az alaplapod?
Nekem mind a közel 40 winyó 3-4 illetve 5 TB-osak sharkoon dokkoló kezeli a winyókat, windows 7 64 Bit alatt megvan formázva és usb-n látja a nas is.

[ Szerkesztve ]

(#14264) Multibit válasza istvan170 (#14262) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig mennie kéne!
Nekem 3 TB-os WD és 4 TB-os Seagate-ek vannak NTFS-re formázva és látja őket USB-n a NAS. Vagyis a hiba nálad van.

(#14265) kokr


kokr
tag

Küszködöm a 215j beállításával.
A gépemre eddig utorrent-el töltöttem le nmag-ról.Most is ha kijelölök egy filmet azt használja.Hogyan tudok letölteni a NAS-ra a Download station-el?Mit hová kell állítanom?

(#14266) crissprivat válasza kokr (#14265) üzenetére


crissprivat
senior tag

Tiltsd le az utorrentet. Igy azután a DS-be be tudod tölteni a torrentet,anélkül,hogy az utorrent elindulna.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14267) kokr válasza crissprivat (#14266) üzenetére


kokr
tag

Azt hol tudom megtenni?

(#14268) crissprivat válasza kokr (#14267) üzenetére


crissprivat
senior tag

Azt nem tudom. Én mac-en transmissiont használtam és csak simán kilőttem a dockból. Ennyi volt. Utána nem indult automatikusan torrent betöltés esetén. Win-en nem tudom hogyan megy,de csak beállítás kérdése lesz. Majd csak valaki megmondja a pontos leírást.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14269) bosa válasza kokr (#14265) üzenetére


bosa
tag

szerintem kezd ezzel: DSM 5.1 Kezelési útmutató
Download Station

[ Szerkesztve ]

(#14270) istvan170 válasza ggg666 (#14263) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ha tudok egyben 3 tb-s partíciót csinálni, és aztán Ntfs-re formázni, akkor gondolom kezeli az alaplap is, meg a rack is. Vagy? A Nas alatt lehet, hogy mondjuk az a rack már nem megy? Más a linuxos driver?

(#14271) ggg666 válasza istvan170 (#14270) üzenetére


ggg666
őstag

Van másik 3TB-os winyód ami ugyanabban a rackben és ugyanazon a gépen működik?

Nekem is volt olyan, hogy le engedte formázni egybe, utána meg megbolondult pont úgy, ahogy nálad .

Mert a chipset nem támogatta. akár a sata, de az usb sem mindegyik támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#14272) poirot válasza kokr (#14265) üzenetére


poirot
senior tag

http://synology-forum.hu/?oldal=forum

Legalul;

Továbblépés a Synology Fórumunkra...

Regisztrálj és lépj be.

Ha sikerült,

Fájlmegosztás és letöltés topikban a Download Station, torrentezés -re katt.

(#14273) istvan170 válasza ggg666 (#14271) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nincs, de mindegy is. Valami ilyesmi lesz a háttérben, úgyhogy szétdobtam a hdd-t kétfelé a további szívások elkerülése végett. Köszönöm az eddigi tanácsokat.

(#14274) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

az USB-s HDD-k hibernálása mit jelent? Leállítja a forgást is teljesen?
Rádugtam egy A-data külsőt a hátsó USB 3.0 portra, beállítottam, hogy 10 perc után hibernálja az USB-s hdd-t, de nem történt semmi, kb. 15 perc után sem :(

Van ezzel valakinek tapasztalata?

Amire szükségem lenne:
USB HDD bedugva a NAS-ba, biztonsági mentés automatikusan menne bizonyos időközönként. Ez nem tartana tovább általános esetben pár percnél, viszont azt nem szeretném, hogy a mentési időn kívül a HDD forogjon, üzemeljen.

Köszi

(#14275) llacee


llacee
őstag

Ftpn most vettem eszre,hogy 25/5 os ottoni neten logo 213-as ra csak 5mbps el tudok masolni digis 100/50es csomagrol.Korlatozas nincs.Nem ertem..

(#14276) crissprivat válasza Statikus (#14274) üzenetére


crissprivat
senior tag

Vannak lemezek,amik nem hibernálódnak. Volt nekem is hasonló tapasztalatom.
Ugyan ezt akartam,amit Te és bármit csináltam,nem aludt el a lemez. Ez egy wd blue 500GB-as volt. Utána lecseréltem egy wd green 2TB -os lemezre és megszüntek a gondok. Szépen elindult a mentést a megadott idöben és az után pedig hibernálódott.
De azt tudni kell,ha belépsz a DSM-be,akkor is fel fog pörögni a külsö lemez,nem csak mentéskor. Persze utána el is aszik a beállított idö szerint.
Szóval szerntem itt is egy lemezcsere oldaná meg neked. Gondolom a külsö háznak nincs köze hozzá.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14277) Statikus válasza crissprivat (#14276) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi szépen a részletes választ.
Ez egy sima hordozható külső hdd, nincs külön ház, külön lemez.
Keresek valami kompatibilitási táblázatot, hátha létezik ilyen.

(#14278) crissprivat válasza Statikus (#14277) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igazán nincs mit ;)

Amúgy ITT nézz körül.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14279) #54657280 válasza iBoli (#14260) üzenetére


#54657280
törölt tag

iBoli: igazad van. Vettem egyet és el vagyok tőle ájulva, nagyon jó, főleg DD-WRT-vel. A NAS is szereti, gyorsabban torrentezik vele.

[ Szerkesztve ]

(#14280) iBoli válasza #54657280 (#14279) üzenetére


iBoli
tag

Jelenelg ez a legjobb választás otthonra, ha az N-es wifi elég (legtöbb meglévő wifi cuccom N-es csak) és nem akarsz horror árat fizetni. A maga 20ezres ára elfogadható és tudja teljes biztonsággal a gigás netet kezelni. Mondjuk én személy szerint a Shibby féle TomatoUSB FW-t szeretem. De DDWRT is teljesen jó, nem azért mondtam, hogy leszóljam. Ez személyes preferrencia kérdése szerintem.

Viszont érdekelne ez a NAS-torrent sebesség, amit írsz. Milyen NAS? Milyen internet? Korábban milyen router volt és milyen sebességgel? Most az Asus-al milyen lett a sebesség?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#14281) Borisz76


Borisz76
veterán

Csak felmerült bennem egy hülye kérdés :

Alapból ( általában ) 2GB mem van a legtöbb NAS-ban amit lehet bővíteni másik modullal.

Mi van ha 2 db 4GB-os modult tennénk bele ?
Megeszi ?
Valaki próbálta már ?
Csak ECC-s ramot fogad el ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14282) Multibit válasza iBoli (#14280) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban remek router az RT-N18U, de a javasolt alternativ firmware-ek csak azoknak jók, akiknek nincs szükségük hw NAT-ra!

[ Szerkesztve ]

(#14283) nlq válasza Borisz76 (#14281) üzenetére


nlq
aktív tag

lehet cserelni (valahol olvastam rola) de cimkezve van a memoria kiszedés ellen tehat garancia bukó lesz
szerintem a 6GB s elég bőven

ecc nem ecc-t nem tudom google mit mond?

(#14284) Borisz76 válasza nlq (#14283) üzenetére


Borisz76
veterán

A gyártó saját oldalán ezt találtam.

Úgy látszik , hogy modellfüggő a dolog.
Van amelyikbe sima és van amelyikbe ECC-s ram modul megy.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14285) pkocsis


pkocsis
tag

Kérdésem a következő lenne!

Szeretnék két Synology NAS között ip kamera felvételeket szinkronizálni! ( hátha a NAS-t is viszik a felvétellel együtt) :-(

Az jelenthet-e gondot, hogy az egyik NAS egy olyan netre van kötve ahol natolják az ip-t?

Válaszokat előre is köszönöm.

Péter

(#14286) Multibit válasza Borisz76 (#14281) üzenetére


Multibit
veterán

Azok a modellek, amelyek alaplapjába nincs beforrasztva a memória, rendszerint bővíthetők. Ezekben általában szabványos SO-DIMM modul van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14287) iBoli válasza Multibit (#14282) üzenetére


iBoli
tag

DDWRT-t már nem ismerem, csak régen használtam. Tomato tudja a broadcom fast NAT-ot. Viszont ha engedélyezed, akkor nincs bandwidth limiting és QoS. Ez mondjuk sajnálatos is.

Szerk: mindez 100Mbit/s feletti download speed esetén....

[ Szerkesztve ]

(#14288) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!

Még új vagyok NAS ügyben. Nemrég leptem meg magam egy Synology DS115j készülékkel.
Nagyjából sikerült mindent belőnöm: FTP-t, DDNS-t, portokat, stb., stb...

Viszont meggyűlt a bajom a Transmission-nel! :O Letöltöttem, manuálisan feltelepítettem, engedélyeztem a portokat (9091, 51413). Készítettem hozzá figyelő mappát (telepítésnél megadtam az elérhetőségét), ahová a torrent fájlokat bemásolva, elvileg automatikusan indul a letöltés.
Elvileg... De nem indul! :O Esetleg ötletek? Hálás lennék érte!

[ Szerkesztve ]

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#14289) Dragon27


Dragon27
senior tag

DS 215j valahogy nem foglalkoznak hogy legyen plex ** érdekes hogy van régebbi nas ami 1 magos proci van,. arra lehet telepíteni ,. ami erősebb arra meg nem :C
Mert egyszer azt írják hogy gyenge a procia máskor meg a takarítónak nincs ideje foglalkozni a problémával. :DDD Nem egy operációs rendszert kell készíteni csak egy nyamvadt alkalmazást. Aki ért hozzá egy nap alatt összerakja ,.- én nem :DDD
[link]

(#14290) Multibit válasza iBoli (#14287) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a "fast NAT" akkor lesz az igazi, ha korlátozások nélkül hozza a gyári hw NAT teljesítményét (akár DigiNet 1Gbps csomaggal).

(#14291) Patice


Patice
Topikgazda

A plex lehet hogy kényelmes megoldás, de erőforrás igényes, ha átkódolnia is kell.

Szvsz. egyszerűbb külön, dedikált eszközökkel megoldani ezeket és akkor a DS215j is elég lesz sokáig. Tudom, hogy ez így drágább, de nem hiába találták ki a hálózatos médialejátszókat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14292) Dragon27 válasza Patice (#14291) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen tudom hogy a médialejátszó lehet a megoldás. csak drágább :)

(#14293) pkocsis válasza Nascar (#14288) üzenetére


pkocsis
tag

Soha egyetlenegy torrent sem indult el még rajta?
Nekem is néha szokott ilyet csinálni, de egy újraindítás meg szokta oldani a problémát!

(#14294) Vole


Vole
tag

Sziasztok,

Mint leendo Synology tulaj szeretnek erdeklodni. A kereso nem talalt semmit ezen a forumon a DS2413-al kapcsolatban, de azert remelem valakinek lesz bovebb infoja ezugyben.

Szoval egy DS2413 megvetelen torom a fejem. Otthoni felhasznalas, filmek es egyebek tarolasara. Torrentezni nem fog, viszont az otthoni halozat valahogy igy nezne ki:

PC - NAS - TV

A PC -rol toltom a NAS -ra a filmeket, amiket kozvetlenul a NAS -rol szeretnek a TV -re lejatszani ( BD25 es 1080p filmek egyelore ). Nem fog akadozni a lejatszas?

6db vinyorol van szo + meg 6db amire biztonsagi masolatot csinal a NAS, vagyis RAID1 kotetek lennenek a NAS -on belul.

(#14295) iBoli válasza Multibit (#14290) üzenetére


iBoli
tag

A "BCM_NAT" az, amit a leírásban "Fast NAT"- nak hívnak. Ez az a modul, amit a gyári FW-k is meghívnak. Ezt csak egy az egyben befaragták a Tomato FW-be. Azaz amit a gyári FW tudott, így már a Tomato is tudja. Annyi a hátulütője, hogy ilyenkor nincs extra Tomat szolgáltatás, mint pl: QoS, ami a gyari FW-ben alapból sincs.

[ Szerkesztve ]

(#14296) iBoli válasza Multibit (#14290) üzenetére


iBoli
tag

Jut eszembe, Neked 500Mbites neted van, ha jól emlékszem. Na a Fast NAT kb 460-480Mbit/s sebességig volt működőképes. Utána jött a Turbo NAT. Erre még kicsit várni kell a Tomato-nál, tudtommal még nem oldották meg.

Igazából egyre jobban fejlődnek a SOHO routerek is, mivel a hálózatok sebessége is gyorsul folyamatosan. Emellett a SOHO termékeknél lassan már mindenki elvárja a profi routerek teljesítményét, árban viszont a töredékét szeretnénk fizetni. Na ebből van a sok probléma.
Emellett beindult az AC WiFi szabvany is, ontják a gyártók az AC-s routereket is, de ha megnézitek az AC szabvány még nem végleges, fejlődik napról napra az is. Szerintem a gyártók nem győzik a fejlesztéseket....

Synology is spórol, lásd procik teljesítménye. Egy Windows alapú MiniPC (ami kb $100 eladási áron mozog) CPU-ja quad core Intel 2,13GHz manapság.....

(#14297) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mondtok valami egyszerű módszert arra, ha a NAS-on lévő fotókat és a számítógépemen található fotókat szeretném szinkronban tartani?
Úgy gondoltam a Cloud Stationnal ez megoldható, de nem sikerült több mappát hozzáadni, meg a NAS-on sem tudom kiválasztani a mappát ahova szinkronizáljon.
A Data Replicator 3 már egy elég régi fejlesztés de azzal sem sikerült konkrétan a mappájába frissíteni.

Hogyan tudnám ezt megoldani? Annyi lenne a lényeg ha a számítógépen a fotók mappában változtatok valamit vagy új fotókat töltök fel azt csinálja meg a NAS-on os...

[ Szerkesztve ]

(#14298) pkocsis válasza BaLee (#14297) üzenetére


pkocsis
tag

Használj cobiant!
Vagy valami más ingyenes mentőt!
Nekem működött!

(#14299) Patice válasza Vole (#14294) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ilyen ár esetén, otthoni felhasználáshoz inkább elgondolkodnék két kisebb 4-5 lemezes NAS beszerzésén. Az egyik lenne a fő NAS, amit használsz, a másik meg a mentés célhelye, ami csak a mentés idejére kapcsolna be.

Ha kell az adatbiztonság, akkor ennyi lemezt nem pörgetnék egyszerre, pláne nem ugyan abban a dobozban.

Amúgy bőven jó egy ilyen NAS, és még túl is lősz vele a célon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14300) Patice válasza BaLee (#14297) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig a Cloud Station pont erre való, én ií erre használom.

CS-nek kell egy mappa a PC-n, amit szinkronizál és azt a megadott user 'home' mappájába fogja rakni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.