Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) foxi69


foxi69
tag

Üdv!

Kifejezetten itthoni használatra fejleszteném a hálózatomat. 200/50-es diginet a külső kapcsolat, a lakáson belüli kábelezés megoldva. A felhasználási terület: háttértár Win-es laptopoknak (XP, Win7 és Win8), androidos tableteknek és telefonoknak, LG "okos" TV-knek médiafogyasztáshoz és persze a torrent.

Milyen router, 2-lemezes NAS és hozzá szünetmentes táp ajánlatotok lenne, ami kevés buherával hadra fogható lenne?

Synology DiskStation DS215j a kiszemeltem, de meggyőzhető vagyok Synology DiskStation DS214play vagy Synology DiskStation DS214+ vételre is, ha megéri a szinte 2-es szorzójú ár.

Köszönöm a tanácsokat előre is :R

(#15452) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Mail Station és Mail Server témakörben lennének kérdéseim, remélem, tudtok segíteni:

Tegnap ismét rászántam némi időt, hogy megpróbáljam a jelenleg több e-mail szolgáltatónál meglévő címeinket egy egységes, távolról is elérhető platformon fogadni, ez lenne a Syno 213j.

Amiket nem értettem:
1. Ha "Lajoska" felhasználóval belépve(aki épp egy admin a Syno-n) felvettem a postafiókokat, azt másik felhasználóval belépve, nem láttam - tehát, akkor a 0. pont, hogy létre kell hozni egy levelező usert, akivel kell felvenni a több fiókot, hiszen éppen az a célom, hogy a család tagjai - mint most az MS Outlook-ban - egy helyen elérjék az összes, egymás előtt nem titkos fiókjukat. Ennek nem örültem.
Azt lehet valahogy definiálni, hogy más felhasználó is lássa a "Lajoska" neve alá érkező leveleket? Ha nem:
Át lehet valahogy mozgatni a már letöltött leveleket tartalmazó mappát másik felhasználó alá, vagy valami export/import kell hozzá, vagy ez sem oldható meg? :F

2. Több helyen van lehetőség a lekérdezések időbeniségét megadni: 1, 3 ,5 stb. percenként kérdezze le az új leveleket. Elvileg, van egy Frissítés gomb a webes felületen, ám amikor tesztlevelet küldtem, az nem érkezett meg a frissítésre kattintva - holott az Outlookban az asztali gépen már megkaptam - csak valamivel később: szerintem, a frissítési idő lejártakor. Létezik, hogy a frissítés gomb nem működik? :F

3. MS Outlookban már létező leveleket be tudom valahogy importálni a Syno levelezőjébe, ilyet csinált már valaki?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15453) MrCsiT válasza foxi69 (#15451) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szünetmentest akkor ajánlanék, ha valóban vannak áramszünetek feléd, mert egyébként csak feleslegesen fogyaszt, és persze folyamatosan.

Nekem egy Asus RT-N66U routerem van, teljesen jól teszi a dolgát.
Vehetnél AC-N66U-t, az AC-s eszközök elvileg gyorsabbak, viszont csak akkor, ha a túloldal (pl. egy Noti Wifije, vagy egy USB stick) szintén tudja az AC-s wifit, ami azért még ma sem alap, régebbi eszközöknél meg egyértelműen nincs bennük. Egy AC-s Wifi stick valahol 9-15e Ft körül kapható most, tehát, ha az előnyét ki akarod használni, nem lesz olcsó mutatvány.
NAS-ból min. 2 lemezest ajánlanék, raid 1-be kötött lemezekkel, illetve, ha megoldható,a fontosabb adatoknak még egy egyéb helyre történő rendszeres, külső mentését olyan eszközre, ami vagy nem megy állandóan (azaz, áramszünet sem fogja veszélyeztetni), vagy földrajzilag máshol helyezkedik el..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15454) AtaWrc válasza MrCsiT (#15453) üzenetére


AtaWrc
aktív tag

+1 szavazat az Asus-ra magyar nyelv, és nagyon részletesen állítható a menü.
Én RT-AC66U-t használok, és atom stabil.

(#15455) Borisz76


Borisz76
veterán

Tegnap délután 17-18 óra magasságában indítottam a NAS feltöltését.
SHR2-es raid konfigurációban 2*4TB szabad tárhelyem volt.

A PC-hez kötött HDD-kről egész éjjel másolt.
KB 18-19-20 óra hossza alatt átment a kb 8TB

A megüresedett 2 db 4TB-os HDD-t formáztam Win8.1 alatt...aztán még a partíciót is töröltem.

Ezután a NAS-t leállítottam és beletoltam a 2 db üres HDD-t.

A tároláskezelőben most indítottam a kötet bővítést.
Elég lassú a folyamat....

Nem baj ha befejezte megint mehet a másolás tovább !
Eddig pöpec kis cucc !!! :))

Mod : Mikor felébredtem akkor vettem észre , hogy nincs net !
Mint kiderült édesanyám rendet rakott az asztalán ahol a router van...és mivel a csatlakozónak a biztonsági pöcke le van törve ezért kicsúszott a kábel. Abból a routerből jön át hozzám a kábel, bele egy 5 portos switch-be. Mivel a pc és a nas erre a switch-re csatlakozik így a másolás nem állt le !

Amúgy Total Commanderrel másoltam ( miután a nas-t csatoltam a géphez mint hálózati meghajtót ) és a gigabites kapcsolat szinte teljes egészében ki volt használva.
100-120 MB/s közötti értéken ugrált a tempó...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15456) Patice válasza MrCsiT (#15452) üzenetére


Patice
Topikgazda

Előre jelezném: nem használtam még soha a Mail Station és a Mail Servert, csak elméletben lenne pár ötletem, hátha..

1. A Mail Station csinál mappát a leveleknek? Mert ha igen, akkor Lajoskával adni kellene jogot a többi usernek ezekhez a mappákhoz. Akkor szerintem látniuk kell. Vagy nincs a Mail Stationben valahol jogosultság állítási lehetőség?

2. Szerintem ez szolgáltató függő dolog is. De csak tippelek.

3. Passz. Angol súgó esetleg nem adna rá választ? Vagy akár a beépített?

(#15455) Borisz76:

Egy ilyen erős géptől el is várnám, hogy otthon kimaxolja a hálózatot. :C

Amúgy igen, amíg az adatok és a vinyók át nem kerülnek, addig kicsit időigényes, de utána rádköszönt majd az unalmas elégedettség. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15457) M3kk


M3kk
őstag

Fiuk, szerintem nincs limit (softveres) a letoltesnel, legalabbis nem ilyen ~10-20 MB/s nel.

Tesztelgettem itt a hazilag epitett Synologymat (XPenology + Gen8 + Pentium G2020), es Transmissionnal sikerult kihajtanom 49-50MB/s re, viszont igy mar 3 korul volt a load az "uptime" parancsnal, ami egy ket magos procinal mar sok. Egyszeruen nem birja a vas. Kiprobalom erosebb procival, ugyanigy Synology + Transmission parossal..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#15458) llacee válasza M3kk (#15457) üzenetére


llacee
őstag

Virtualizalt vagy onmagaban fut az xpenology?

[ Szerkesztve ]

(#15459) M3kk válasza llacee (#15458) üzenetére


M3kk
őstag

Onmagaban.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#15460) llacee válasza M3kk (#15459) üzenetére


llacee
őstag

Akkor ennel kevesebbre szamithatok ugyan ilyen komboval hyperv-n

(#15461) M3kk válasza llacee (#15460) üzenetére


M3kk
őstag

Igazabol az volt a szandek, hogy eloszlassuk a mitoszt, miszerint a synology limitalja a letoltest softveresen. Mivel ez dual core, x64 es proci, igy joval gyorsabb mint a SOC procik, amikkel a kisebb gyari genuine Synologyk vannak felszerelve, es amiknel jelentkezett az esetleges limitalas miszteriuma :).

Ajanlom, hogy akinel nem tudja maxolni a vas a netet, az engedelyezze az SSD -t, lepjen fel, kezdjen tolteni, idokozben a "top" vagy "uptime" parancsal monitorizalja a vas terheleset.

Te miert virtualizalva hasznalod?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#15462) TheProb válasza TheProb (#15449) üzenetére


TheProb
veterán

UP!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15463) mesehabbal


mesehabbal
tag

Transmission kérdés: A finished mappából szeretnék rakat cuccot átmozgatni egy másik mappába úgy, hogy a TM ezekkel már ne is foglalkozzon. Tehát a .torrent-fájlokra sincs szükség. Hogy a legegyszerűbb? Letörlöm a torrent fájlokat és áthelyezem a fájlokat?

(#15464) Megane2000 válasza M3kk (#15461) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem maximum sebességgel tölt. Nem vettem észre lassulást.

(#15465) Multibit válasza mesehabbal (#15463) üzenetére


Multibit
veterán

Én Transmission Remote GUI-t használok, amiben csak simán törlöm az adott torrent sorát. Ezután átmozgatom a kívánt helyre a fájlokat/könyvtárakat.

(#15466) mesehabbal válasza Multibit (#15465) üzenetére


mesehabbal
tag

Jah, a lényeget kihagytam. Nekem is van Remote-om. :K Szóval akkor Remote Gui-ban 'remove torrent', majd a nason átmozgatod.

Azt még had kérdezzem meg, hogy a TM-et úgy állítottam be (a .json-t írtam át), hogy mikor az arány eléri a 2-őt, akkor elméletileg be kéne fejezze a feltöltést az adott torrentnél. Viszont, mikor Remote Gui-ban rábökök oldalt az 'inactive' torrentek megjelenítésére, akkor azt látom, hogy olyan torrentek is vannak itt, melyek még frissek. Ugyan így, mikor szűrök az 'Active' torrentekre, olyanokat is mutat, melyek aránya túllépte a 2-őt. a Remote Gui nem feltétlenül a pontos adatokat jeleníti meg?

(#15467) Multibit válasza mesehabbal (#15466) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert alkalmazok automatikus leállítást. De nem értem, miért kellett buzerálni a json fájlt? A GUI-ban is be lehet ezt állítani:

(#15468) mesehabbal válasza Multibit (#15467) üzenetére


mesehabbal
tag

Mert ott mindent be lehet állítani. :)

(#15469) pkocsis


pkocsis
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom!

Betelt a merevlemezem a nasba.
F6-at TC-ben atmázgattam jópár filmet a videók mappába és eközben betelt a winyó.
Valamiért nem törölte a régi helyéről.
Az összes lomtár ürítését megcsináltam. A torrent megoszátst töröltem.
Ha simán törlök TC-ben, akkor felszbadúl a hely!
Csak F6-nál nem!

Van valami ötletetek?

Köszi!

(#15470) Multibit válasza pkocsis (#15469) üzenetére


Multibit
veterán

[link]

Ugyazen a helyzet, ha nincs definiálva a Windowsban logikai drive a NAS megosztásoknak.
Használj MC-t!

[ Szerkesztve ]

(#15471) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Pc-ről váltottam Mac-re. Látja a Nas-t, bekapcsoltam a maces file megosztást, minden ok. A minin futó Kodi/Xbmc alá viszont nem tudom betolni a videókat, zenéket tartalmazó mappákat. Milyen hálózati protokol kell egyáltalán neki? Van vagy 8 féle lehetőség, melyikkel kellene kísérleteznem?

(#15472) rjg válasza istvan170 (#15471) üzenetére


rjg
őstag

Használd az AFP-t, de az SMB-nek is mennie kell.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15473) Patice válasza istvan170 (#15471) üzenetére


Patice
Topikgazda

Harapottalama Unix alapú, ami közelebb áll a Linuxhoz, ezért szerintem adj minden eszköznek fix IP-t a belső hálódon és használd (az AFP mellett) az NFS-t (is). :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15474) pkocsis válasza Multibit (#15470) üzenetére


pkocsis
tag

Köszi, hogy próbálsz segíteni, de nem tudom, akkor most mit kell tennem, hogy visszakapjam az "elveszett" tárterületet és hogy gyorsabban menjen az áthelyezés?!

(#15475) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja vettem észre, hogy mikor belépnék a böngészőből a DSM-be akkor ez fogad: kép1
Ez az oldal a névvel és jelszóval el volt mentve és már régóta használom. Ugyanez fogad ha nem a ....no-ip.org címről hanem a ....synology.me címről próbálok belépni. Viszont ha a 192.168......címról lépek be akkor beenged. A DSM-ben mindkét DDNS név zöld ( normál ). Viszont telefonról vagy tabletről be tudok ezekkel lépni, tehát a név, jelszó jó. Mi lehet az oka?
Más. Miért van az ha a File Stationben egy mappának a letöltési linkjét beírom akkor nem a letöltést ajánlja fel hanem ezt mutatja: kép2 ha viszont betömörítem a mappát akkor egyből a letöltést ajánlja fel?

[ Szerkesztve ]

(#15476) mesehabbal válasza Multibit (#15470) üzenetére


mesehabbal
tag

Ugyazen a helyzet, ha nincs definiálva a Windowsban logikai drive a NAS megosztásoknak.

Én mindenre total commandert használok és, bár van MC is, de nem akarnék mindig be ssh-zni, mikor át kéne helyezni valamit. Egyéb plusz szoftvert sem akarok telepíteni, szóval keresgélek a témáról valamit. Ha valaki tud egy linket dobni, azért ne fogja vissza magát.

(#15477) Mezga Aladár válasza mesehabbal (#15476) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Belépsz a file stationba, és ott müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15478) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

ezzel a kamerával kompatibilis lehet a syno sztetek?
Jó lenne a wi-fis mert nem akarok kábelezni megint mint az első kameránál...

Van itt sok fajta és 720p-set akarnék venni a jó képminőség miatt!(egy foscam FI8904W már van de az csak sd..)
A wifin simán átjön ez a felbontás és nem fogja terhelni nagyon a synomat? 212J-m van csak de nekem eddig megfelelt mindenre...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15479) istvan170 válasza Patice (#15473) üzenetére


istvan170
aktív tag

Már mindent bekapcsoltam a Nason. Megadom a Kodiban a Nas ip címét. Megadom elérésnek, hogy

afp://DiskStation._afpover._tcp.local/Nas

Gondolom ez lesz rossz, de a Finderben így éri el a mac a nast.
Megadom még a nas usert meg a jelszavát és ennyi. Nem megy.

Szóval mit kell magadni elérési útnak?

(#15480) Patice válasza istvan170 (#15479) üzenetére


Patice
Topikgazda

NFS-t próbáltad?

Kodinak az jobban feküdne...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15481) bigdady válasza tobias40 (#15478) üzenetére


bigdady
nagyúr

Senki nem tudja. Próbáld ki vagy vegyél olyat ami a támogatott listán van.

(#15482) istvan170 válasza Patice (#15480) üzenetére


istvan170
aktív tag

Megpróbálom. Csak be kell kapcsolni a nason az Nfs-t és megadni a tartományt, vagy engedélyek is kellenek?

(#15483) Patice válasza istvan170 (#15482) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért írtam, hogy adj minden eszköznek fix IP-t, mert az NFS megadásához kell a fix IP, erre adod meg az engedélyt.

Vagyis a NAS adott mappájára adhatsz NFS engedélyt, adott IP-nek. Igaz, be kell akkor állítani akár több mappára is, de onnantól kezdve nem kér semmit, csak működik, stabilan....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15484) istvan170 válasza Patice (#15483) üzenetére


istvan170
aktív tag

Fix ipn van minden. De nem úgy van, hogy ha oda csillagot írok, akkor minden ipt beenged? Merthogy a mappáim már látszanak: music, video, torrent... Csak belelépni nem lehet. Egyikbe se. ???
Küzdök tovább.

(#15485) Patice válasza istvan170 (#15484) üzenetére


Patice
Topikgazda

"De nem úgy van, hogy ha oda csillagot írok, akkor minden ipt beenged?"

Ezt nem értem. :U

Jogosultsági problémának tűnik. Ez egy NAS, mindent PONTOSAN kell neki megadni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15486) Sogi74


Sogi74
tag

Sziasztok!

Kérnék Tőlletek egy kis segítséget!
Van egy ds214se nas-om, és az a problémám, hogy lassan betelt mind a 1,5 TB., és hiába törlök adatokat a nas- ról, nem szabadul fel tárhely! Mi lehet a probléma miért nem szabadul fel a tárhely ha az adat letörlődik azaz nem látom? Van valami lomtár féle? Azt hogyan tudom törölni illetve hogyan tudom beállítani, hogy az adatok egyből törlődjenek?

Köszönöm a segítséget!

(#15487) mesehabbal válasza Mezga Aladár (#15477) üzenetére


mesehabbal
tag

Te minden egyes alkalommal bejelentkezel a NAS-ra, mikor egy lepke Kínában elf*ngja magát? Nem egyszerűbb intézőben, vagy TC-ben elvégezni a fájl műveleteket? Lenne. Mert ezek szerint nem tökéletes a dolog sajnos és ez elég bosszantó.

(#15488) Mezga Aladár válasza mesehabbal (#15487) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Egyéb plusz szoftvert sem akarok telepíteni,"

Semmi nem jó?
Ha kipipálod a bejelentkezési ablakban az emlékezzen rám, akkor amíg a nast nem indítod újra, nem kér jelszót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15489) Patice válasza Sogi74 (#15486) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van Lomtár, ha engedélyezve van, akkor oda kerülnek a dolgok. Keress rá!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15490) pkocsis


pkocsis
tag

Nekem is ez volt a probléma, hogy nem szabadult fel a tárhely a törlés ellenére sem!
Én töröltem az összes torrent megosztást. Ürítettem a lomtárt.
Ekkor sem szabadult fel. Végső lépésként újraindítottam a NAS-t ( DS213j)
Ez oldotta meg.
Mire újraindult felszabadult a már letörölt fájlok helye/tárterülete.

Most minden okés...

(#15491) Borisz76


Borisz76
veterán

Jelentem tisztelettel :
- 6x4 TB a tárban
- 2x4 TB kötet bővítés folyamatban.

Kép...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15492) Megane2000 válasza Borisz76 (#15491) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Helyben nem fogsz szűkölködni az biztos. :)

(#15493) M3kk válasza Megane2000 (#15492) üzenetére


M3kk
őstag

Latod lassan igy is tele van :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#15494) Arolotifar válasza Borisz76 (#15491) üzenetére


Arolotifar
őstag

Aztaaa :Y Kicsit irigykedem :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#15495) Megane2000 válasza M3kk (#15493) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Biztos sok a dukument :D

(#15496) Patice válasza Megane2000 (#15495) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy a természetfilm.... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15497) Elemental válasza Patice (#15496) üzenetére


Elemental
addikt

Natural big... forest.

(#15498) vond


vond
MODERÁTOR

Lassan mi is bővítjük a 1813+-t. Tudom, hogy elvileg hot-swap, de azért megkérdem: inkább kapcsoljam ki a NAS-t arra a pár percre, míg benyesem az új lemezeket, vagy felesleges, mert mehet nyugodtan üzem közben is? Kötnék rá plusz külső vinyókat is, biztonsági mentéshez.

Előre is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#15499) Mezga Aladár válasza vond (#15498) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én lekapcsolnám.
Legalább a port ki tudod takarítani belőle.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15500) M3kk válasza vond (#15498) üzenetére


M3kk
őstag

Ha csak + hardot raksz bele, akkor meht ment kozben is, de ha valakrod portalanitani, vagy olyan helyen van, hogy nem fersz hozza rendesen, akkor kapcsold ki, es egyuttal portalanitsd.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.