Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Vole válasza Patice (#14299) üzenetére


Vole
tag

Az a baj, hogy mint irtam 2 X 6 vinyo van, marpedig 6 vinyo nehezkesen fer bele egy 4 vagy 5 bay -es NAS -ba :)

Marpedig Synology -nal nem talaltam 6 -os NAS -t, csak 5 -ost vagy 8 -ast.

Mondjuk ha nem ragaszkodom a 6 -hoz, akkor 2 db DS1515 -ost is vehetnek, de igy meg dragabb is a rendszer, raadasul 2 vinyo minusz a kapacitas.

Miert baj az, ha 12 vinyo van egy hazban? Ha jol tudom, akkor a nem hasznalt vinyokat nem porgeti a rendszer.

QNAP -nak van 6 vinyos NAS -a, de amelyikben rendes proci van az draga, joval tobbe kerulne a 2 6 -os mint az egy 12 -es.

(#14302) BaLee válasza Patice (#14300) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De a fényképek ugye a photo mappában vannak és oda is kellene szinkronizálni.

pkocsis: megnézem, köszi!

(#14303) ggg666 válasza Vole (#14301) üzenetére


ggg666
őstag

És mind nas-ba szánt winyó?

Mert ugye az nem úgy megy, hogy csak akármilyen lemezeket beleteszünk a nasba, pláne ha 12 darabról van szó.

(#14304) Borisz76 válasza ggg666 (#14303) üzenetére


Borisz76
veterán

A Desktop vinyók is tökéletesek.....

Nálam még nem NAS-ban hanem a gépben van ( meg külső házban ) de mind a 12 HDD megy non-stop 7/24-ben ...lassan 2 éve !

Egy 12 lemezes NAS-ban annyiból jobb , hogy egy kupacban van és 1 esetleg 2 db lemez hibásodása esetén nem vesznének el az adatok....szemben a jelenlegi helyzetemmel.

Nem vitatom , hogy a kifejezetten NAS-ba szánt HDD-k "jobbak" de az asztali is megy benne simán.

Eddigi tapasztalatom alapján a rossz minőségű táp és a sok ki/be-kapcsolgatás bántja leginkább a vinyókat.
Egy NAS-t pedig nem kapcsolgat az ember naponta....

Meg pont azért vesz az ember NAS-t, hogy az adatait biztonságba tudja....ergó tudatában van annak , hogy egy vinyó bizony nem örök életű .....legyen az bármilyen modell !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14305) Vole válasza ggg666 (#14303) üzenetére


Vole
tag

Nagyobb rendszerekben is hasznalnak normal vinyokat, de ha mar igy rakerdeztel, a mostaniak melle jon par WD Red. A kesobbiekben pedig folyamatosan cserelnem ki a mostani vinyokat szinten Red -ekre.

Megegyszer, hatha elkerulte a figyelmed: nem lesz torrentezes a NAS -rol, nem lesz netes megosztas, felhozes meg hasonlok. Pc -rol masolom a filmeket a NAS -ra, onnan pedig alkalmankent megnezunk egy filmet vagy sorozatot a TV -n. Nem lesz 24/7 porgetve a rendszer.

Jelenleg minden vinyo a PC -ben van, de az Obsidian 800 -as is keves ehez, hiaba vettem bele bovitokartyakat es plusz helyet a vinyoknak. 12 hdd nem fer bele, raadasul mivel mar nem jatszom annyit, ezert valami kisebb PC lesz a jovoben, valoszinuleg csak SSD -vel.

(#14306) ggg666 válasza Borisz76 (#14304) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is volt már 30 winyó is non stopban, de a lényeg,hogy a nasban a rezonancia és más egyebek mellett nem mindegy milyet raksz bele.

[link]

(#14307) Nascar válasza pkocsis (#14293) üzenetére


Nascar
csendes tag

Semmit nem nyit meg!

Szóval:
Feltelepítettem, portokat kinyitottam (9091, 51413)...
Telepítés előtt létrehoztam a root-ban egy "Transmission" nevű mappát, azon belül pedig egy "Torrentek", illetve egy "Watch" mappát. Telepítéskor a letöltésnek a /volume1/Tramsmission/Torrentek utat adtam meg, a figyelésnek pedig a /volume1/Transmission/Watch-ot.
Felhasználó, jelszó, mindkettő kitöltve... (a felhasználónak: XXX (a NAS-nál >> admin), a jelszónak pedig ugyanazt adtam, mint egyébként a NAS-nak).
A Transmission feltelepül, megnyitja szépen a web felületet (9091 port jó)..., de sajnos bármit másolok a "Watch" mappába, NEM indít el semmit!
A processzor Armada 370, ehhez van letöltve a telepítő.

Mi lehet a probléma???

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#14308) Magnat válasza Multibit (#14282) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg nem rossz, de én biztos nem vennék már olyan routert, ami csak 2.4-es wifit tud.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14309) Patice válasza Nascar (#14307) üzenetére


Patice
Topikgazda

Transmission WebUI-n is beállítottál mindent?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14310) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kérdés:

ha 2 lemez van a DS215J-mben (SHR kötet tükörben) de jönne valaki és elvinné a Dlink NAS-omat, akkor ha kiveszek belőle egy lemezt és átteszem a Dlinkbe akkor gond nélkül üzemel tovább amíg nem veszek bele egy másik lemezt?

Mert tervem az hogy ha elviszik az egyik vinyót akkor veszek 2x3TB-ot, ha meglesznek az újak beleteszem az egyiket, felépíti a tömböt majd mehet bele a másik 3 terrás is? Így működne a dolog?

(#14311) poirot válasza Nascar (#14307) üzenetére


poirot
senior tag

Nem a Transmission remote GUI-t használod windows-on?

Innen letöltheted a Neked megfelelőt;

http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/downloads/list

Ha jól állítod be, ez "foglalkozik" a NAS transmissionjával, Neked
csak rá kell kattintani a torrent file-ra és a felugró ablakot leokézni,
vagy még azt sem ha úgy állítod be.

(#14312) iBoli válasza Magnat (#14308) üzenetére


iBoli
tag

Én meg nem használom az 5GHz WiFit. Ez mind egyénileg kérdéses, hogy adott helyen mit használsz. Mivel az 5GHz-en a lefedettség kisebb, ezért nem mindenhol előnyös a használata. Nálam pl kevés az 5GHz és nem szeretném telerakni AP-kel a házat. 2.4GHz-en elég egy router....

[ Szerkesztve ]

(#14313) Elemental válasza iBoli (#14312) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam is csak a 2.4 jöhet számításba. Ha kimegyek a konyhába, már nincs 5g jel.

(#14314) Nascar válasza poirot (#14311) üzenetére


Nascar
csendes tag

Köszönöm!
Letöltöttem a GUI-t, beállítottam a NAS-hoz. Majd letöltöm a torrent fájlt, aztán olyan, mintha elkezdődne a letöltés, aztán: Permission denied

...és ugyanez látszik a Web-es felületen is!

Lehet, hogy valami mappa hozzáférési probléma lesz?

[ Szerkesztve ]

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#14315) pkocsis válasza BaLee (#14302) üzenetére


pkocsis
tag

Nekem megfelelően működött.
Szerintem, ha "szortírozva" akarsz menteni ez lenne egy egyszerű megoldás!
Azt nem mondom, hogy nincs más vagy jobb, de Én ezt ismerem!
Magyar nyelvű is van belőle!

http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/cobian-backup-10.html

(#14316) iBoli válasza Dragon27 (#14289) üzenetére


iBoli
tag

Nézd meg a supportált procikat ITT. Nem is találsz olyan ARM procit, amire a Plexesek fejlesztettek full transcoding képes Plexet. Általában 3GHz alatti CPU-kat nem szeretik....

Ahogy nézem az 1080P transcoding még az Atomokon sem megy Plex-el!

[ Szerkesztve ]

(#14317) iBoli válasza Elemental (#14313) üzenetére


iBoli
tag

Jelenség ugyanez. A jó öreg 2.4 meg a kertemben is műkodik. :C

(#14318) Multibit válasza Magnat (#14308) üzenetére


Multibit
veterán

Én is dual band routert vettem, de sokaknak elég a 2.4 GHz is. Nálam (lakótelepen) szükséges az 5 GHz wifi-képes router! A nem túl nagy lakást beszórja (legrosszabb helyen, két falon keresztül is jó a vétel). Mondom ezt úgy, hogy a család többi tagja wifi-zik, én a laptopommal is kábelen kapcsolódok a hálózathoz :K

(#14319) Chrys_ válasza Nascar (#14314) üzenetére


Chrys_
addikt

(#14320) Multibit válasza iBoli (#14296) üzenetére


Multibit
veterán

Jut eszembe, Neked 500Mbites neted van, ha jól emlékszem. Na a Fast NAT kb 460-480Mbit/s sebességig volt működőképes. Utána jött a Turbo NAT. Erre még kicsit várni kell a Tomato-nál, tudtommal még nem oldották meg.
Egy modern gigabites router már tud 800-900 Mbps-t NAT-olni, a hardveres NAT-nak köszönhetően. Ezt kell megoldaniuk az alternatív firmware-ek készítőinek! Hiába okosak, hiába tudnak olyasmit, amit a gyáriak nem, amíg ezt nem oldják meg, bizonyos felhasználói körben használhatatlanok lesznek. Ez a kör pedig bővül.

Emellett a SOHO termékeknél lassan már mindenki elvárja a profi routerek teljesítményét, árban viszont a töredékét szeretnénk fizetni. Na ebből van a sok probléma.
Nem hiszem, hogy otthoni felhasználók profi Cisco, Juniper eszközök tudását várják el. Még a félprofi Mikrotiket sem tudják kihasználni! Viszont való igaz, hogy izmos ARM CPU-s routert, AC wifi-vel nem lehet szarér' hugyér' megvásárolni. Ezt tudomásul kell venni!

(#14321) Magnat válasza iBoli (#14317) üzenetére


Magnat
veterán

Miért nem állítjátok be mind a két frekit és csatlakozik amihez tud. 2.4-en a töredéke fér át annak ami 5-ön, utóbbin nem nehéz elérni a 100mb-et, ami nem jön rosszul ha sok adatot kell mozgatni, arról nem is beszélve, h sok helyen a 2.4-es csatik eléggé telítettek is. Persze ha az ember sosem mozgat adatot lanon és a net sem gyorsabb 20-40mb-nél, akkor tényleg elég a 2.4, de én már csak a jövőre tekintettel sem vennék olyat ami nem tudja az 5ghz-t.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14322) iBoli válasza Multibit (#14320) üzenetére


iBoli
tag

"Egy modern gigabites router már tud 800-900 Mbps-t NAT-olni, a hardveres NAT-nak köszönhetően."

A "Fast NAT" is hardware-es NAT, illetve a TurboNAT is az. A FW ettől független. Ha gyári FW tudja működtetni a hardware NAT-ot, akkor az alternatív firmware-ek is tudják, csak kérdés bele van-e fordítva a kód.
A "BCM_NAT" lett belefordítva a Tomatoba, ami kezeli a fast NAT-ot. Ez van benne a gyári FW-ben is. Így lesz ez a TurboNAT-al is, csak mindig kicsivel később, mint a gyáriban.

"Nem hiszem, hogy otthoni felhasználók profi Cisco, Juniper eszközök tudását várják el."

Szerencsére nem tartunk még ott, de abba az iranyba haladunk, hogy lassan egy belépő szintű Cisco router tudása (CPU, memória) kell már otthonra. Nézd meg az egyre jobban elterjedő Gigás neteket otthoni viszonylatban. Emellettegyre több otthone eszközünk net képes, sokat kívánják már a stabil VPN és QoS beállítasokat otthon (köztük én is!). A fejlődést megállítani nem, csak lassítani lehet. Ma már jól meg kell nézni milyen routert vesz az ember otthonra.

Az AC WiFi-ről az én személyes véleményem annyi, hogy jelenleg még nem kiforrott. Hetente, havonta fejlesztenek még benne és nem tudjuk még hol lesz a vége. Ha jól megnézzük még az N-es WiFi-k tudását sem aknáztuk ki (900Mbit).

(#14323) iBoli válasza Magnat (#14321) üzenetére


iBoli
tag

Felesleges. LAN-on nagy adatforgalmat nem generálok. Legalábbis nem WiFi-n. Ahol nagy adatforgalom kell (LAN-os médialejátszó, PC) ott Gigabit kábel van. 100Mbitet egyébként 2.4GHz-en is kényelmesen átnyomok, ahoz nem kell az 5GHz. Mivel családi házas környezetben lakom, nálam nincs telítve a 2.4. A távolságok viszont nagyobbak. Szerencsére! :D

Egyébként a routerem tudja az 5GHz-et. Le is van tiltva szépen :DD

[ Szerkesztve ]

(#14324) Nascar válasza Chrys_ (#14319) üzenetére


Nascar
csendes tag

A probléma megoldódott! :C
Én alapból letiltottam a "guest" felhasználót, hiszen csak én, mint "admin" akartam használni a NAS-t.
Na, szóval a "guest" felhasználónak is adtam jogosultságokat, és működik minden rendben!
A figyelés mappa is! :))

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#14325) Magnat válasza iBoli (#14323) üzenetére


Magnat
veterán

Aki nem használja, annak persze, felesleges. Én mondjuk csinálok pl időnként mentést a mobil eszközeimről is, néhány gigát mozgatni meg már pont az a kategória, amihez jobb a nagyobb sebesség. Persze lehet 2.4-en is 100-at csinálni csak éppen jellemzően nem gyári csatolóval. Letiltani meg végképp nem értem mire jó, de persze a te dolgod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14326) iBoli válasza Magnat (#14325) üzenetére


iBoli
tag

Hogyhogy nem gyári csatival? Ipad Air (első generációs) amiről most is írok, 150Mbitet tud elméletileg, 130Mbitet tudok mérni. Pedig gyári. 2.4-es routeren az elméleti max az 600Mbit (lásd Asus RT-N18U).

Azért tiltom le, mert nem használom. Akkor meg minek sugározzon?

[ Szerkesztve ]

(#14327) Dragon27 válasza iBoli (#14316) üzenetére


Dragon27
senior tag

tesónak TS-112P van simán futtatható a plex,. de én nem akarom használni a full transcodingot..
a sima lejátszáshoz nem kell nagy cpu .. Ha a beépített Video Station használom a böngészőn keresztüli lejátszás alig terheli le a nas-t ez egy eredeti blu ray film szerinted ezt a CPU nem bírja? itt valami más plex gond van..

Samsung TV volna akkor simán menne a Video Station a tv-n
Az LG nem készít hasonló alkalmazást?

(#14328) Magnat válasza iBoli (#14326) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy értettem, h a legtöbb mobil eszközben nincs MIMO-képes csatoló (az Airban pont van), anélkül meg jóval kisebb a teljesítmény - bár a valós 130-at még így is nagyon sokallom.
1ébként mivel mérted a 130-at? Iperffel pl át tudsz annyival tolni vezetékes eszközre pl?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14329) iBoli válasza Dragon27 (#14327) üzenetére


iBoli
tag

Félreértettél. Én nem mondtam, hogy a proci nem képes rá, mert ezt nem is tudom. Azt mondtam, hogy a Plex fejlesztői mire fejlesztenek és mire nem. ARM-re amint látod a listában nem nagyon fejlesztenek.

(#14330) iBoli válasza Magnat (#14328) üzenetére


iBoli
tag

A channel boundingot se hagyd ki a számítasból, amikor WiFi sebességet nézel, mert ez is, mint a MIMO része a 802.11n szabványnak 2009 óta. Ezek nem új szabványok már. Hogy melyik WiFi képes eszközben milyen N-es kártya van, azt egyessével meg kell nézni. De a 2.4GHz WiFi maximuma alapból 450Mbit (channel bounding és 3x3 MIMO), erre jönnek a software-es trükkök, mint pl TurboQAM (ezzel 600Mbit). Ez csak 2.4GHz!

Ipad-en még sosem iperfeztem, mert nem volt rá indok. Routerem kiírja a kliensek aktuális sebességét, ott látom 130 és 140 között ugrálni. Tudom ez nem 100%-os méres, de 100Mbit így is van és ez bőven sok is NÁLAM egy WiFi eszköznek. Mint említettem minden ami sávszél igényes kábelen lifeg. Én nem másolok Gigákat WiFi-s eszközről/eszközre. Cserébe szükséget a jó lefedettség, ami az 5GHz-nek gyengéje.

[ Szerkesztve ]

(#14331) Arolotifar válasza iBoli (#14317) üzenetére


Arolotifar
őstag

A paradicsomok is FB függők? :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14332) Magnat válasza iBoli (#14330) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, de a chanel bounding önmagában nem sokra elég. Jaaa, akkor te valamit összekeversz. Az, h a router kiír 130-at a lehetséges 150-ből nem jelenti azt, h az application layeren elérhető lesz a 130mb, sőt valszeg nagyon messze leszel tőle (100 sem lesz). Nálam nem mimo képes mobil eszközön 5ghz-n több mint kétszeres sebességet tud 2 eszköz is - app layeren 2.4-en max 40mb, 5-ön 100 körül. A hatótáv persze gyengébb, de továbbra is dilemmaként tálalod a dolgot, holott csak 5ghz-s eszköz nem nagyon van, hibridnél meg ki lehet használni a két technológia pozitív tulajdonságait user számára észrevétlen váltással.
Azt egyébként értem, h neked elég ez a sebesség, de ugye a beszélgetés abból alakult ki, h általában ajánlott-e csak 2.4-es routert venni - sztem már nem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14333) Elemental válasza Magnat (#14332) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam 2.4-en egy szobában a routerrel 12-13 MB/s a nasról a laptopra. Az egész jó szerintem. A router tp link archer c7 (régi tp link 741 volt, annál 8 volt a max). Fogtam is a fejem, hogy megvettem. Tipikus esete a vásárlás utáni tájékozódásnak. Bár, aki nem jártas a szakmában honnan tudhatná, hogy az 5g jel nem megy át ennyi falon. Én pont fordítva gondoltam. Szóval 5g letiltva, 2.4g belőve, 15-20k kidobva az ablakon.
Viszont nincs gond a telítettséggel, az enyém mellett 2 wifit látok csak :)

(#14334) Magnat válasza Elemental (#14333) üzenetére


Magnat
veterán

Az tényleg elég jó érték, de még mindig nem értem, minek letiltani. Bekapcsolod mind a kettőt, ha tud, csatlakozik a gyorsabb 5ghz-hez, ha nem, akkor a nagyobb lefedettséget adó 2.4-hez. Többet fogyaszt a router?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14335) iBoli válasza Magnat (#14332) üzenetére


iBoli
tag

"Tudom, de a chanel bounding önmagában nem sokra elég."

Hmm?! Nem sokra elég? Valóban. Csak megkétszerezi az átvitel sebességét.

Hidd el nagyon jól ismerem a WiFi hálózatok működését, nem keverek semmit. Hálózatokkal foglalkozom már 18 éve. Amit Te írsz, az a "connected speed" és "real throughput" közötti különbség. Írtam, hogy nem mértem WiFi eszközön otthon átviteli sebességet, mert nem láttam értelmét (az én esetemben). Én WiFit nem használok olyan helyen, ahol ténylegesen kell a masszív adatátvitel. Oda én kábelt tettem. Az N-es WiFi pedig nekem otthonra bőven elég, csak telefonok és tabletek vannak rajta. És bármikor másolok Neked adatot 12-13MB/s között a 2.4GHz-es WiFi hálózatomon.

Kicsit elmentünk a WiFi elméleti és gyakorlati rejtelmeinek elemzésébe. Én benen vagyok, szívesen mert szakmailag érdekel és a jövőbeli fejlődése is. Ami viszont az ÉN, SAJÁT véleményem az a következő:
Otthonra N-es WiFi jelenleg bőven elegendő, hiszen kevés olyan háztartás van, ahol ne lenne legalább 1 N-es eszköz. Megkockáztatom, hogy a legtöbb lakásban van még G-s WiFi cucc is. A következő lépés, ahogy a fejlődést nézzük majd az AC-s WiFi lesz. De az AC még koránt sem nevezhető végleges szabványnak, szakemberek még most feszegetik a határait. Lásd az N-es szabvány (ami 2009-es) ami még a mai napig sem jutott el oda, hogy minden eszköz kihasználja a maximumát.
Ha ebből kiindulva elég az N-es otthonra, akkor a 2.4GHz-es max 450Mbit (software-es trükközés nélkül) sebessége bőven elég lesz, amíg az AC ki nem forr és el nem terjed.
5GHz és nagyobb sávszél majd ráér akkor, ha stabil lesz az AC szabvány és minden gyártó AC eszközöket épít be a WiFi eszközeibe. Pontosan ezen megfontolásból készült az Asus RT N18U, amiből a beszélgetésünk elindult....

Gyorsan hozzáteszem, hogy ez az én, privát véleményem!

[ Szerkesztve ]

(#14336) iBoli válasza Elemental (#14333) üzenetére


iBoli
tag

"Nálam 2.4-en egy szobában a routerrel 12-13 MB/s a nasról a laptopra."
:C :R

(#14337) Sanya válasza iBoli (#14336) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szép!
A környezetedben kevés az idegen wifi.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14338) iBoli válasza Sanya (#14337) üzenetére


iBoli
tag

"A környezetedben kevés az idegen wifi."

Igen, családiházas környezetben lakom. Ezt írtam is az elején. Illetve azt is, hogy a WiFi eléggé környezetfüggő. Ha valaki zsúfolt lakótelepen lakik, ott lehet létjogosultsága az 5GHz-nek.

(#14339) Magnat válasza iBoli (#14335) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, tudjuk h network expert vagy, de még mindig nem vagy hajlandó tudomásul venni/elfogadni, hogy a 450, 600 meg ilyen sebességekhez olyan kliens is kell, az jelenleg meg főleg mobil eszközökben nem sokban van. Sokkal inkább az 5ghz felé megy el a világ. Ugye g-s szabványban is voltak 108mb meg ha jól emléxem ennél nagyobb elméleti sebességek is, csak éppen a kliensek jó része nem tudta kihasználni. Nálam a Nexus 7 meg Lg G2 2.4-en nem megy 40mb fölé, 5-ön meg közel 100-at hoznak (wpa2-n). 100/50-es netem van. Tiltsam le az 5ghz-t, mert felesleges?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14340) iBoli válasza Magnat (#14339) üzenetére


iBoli
tag

"de még mindig nem vagy hajlandó tudomásul venni/elfogadni, hogy a 450, 600 meg ilyen sebességekhez olyan kliens is kell, az jelenleg meg főleg mobil eszközökben nem sokban van."

Figyu, jelenleg 100Mbit/s sebességről beszéltünk, nem is a maximumról. N-es kártyák pedig nem fognak már fejlődni, hiszen minden AC irányba megy. Akkor dobjam ki az N-es infrestruktúrámat otthon?

A WiFi (de ezt többször hangoztattam korábban) nagyon környezetfüggő. Ezt nem lehet egy tollvonással megválaszolni, mint ahogyan azt gondolod. Nem kell csak azért 5GHz, mert miért ne. Mindenki nézze meg, hogy adott környezetben (saját esete) mit lehet és mi a legjobb megoldás. Amit én leírtam, az az én esetemre volt igaz (meg ha jól értem Noklika is hasonló cipőben van). Nálam az 5GHz nem játszik, mert 1 router nem fedi le a házamat, ugyanis az 5GHz lefedettségben sokkal gyengébb. Mivel nincs kedvem emiatt telepakolni a házamat AP-kel, illetve elégedett vagyok a 100Mbit/s WiFi sebességemmel, ezért nem fogok erőlködni az esetermben sokkal drágább 5GHz megoldásban. Mixed mód pedig mint tudjuk, szintén lassabb, mint az elméleti maximum! Mindenki nézze meg milyen WiFi cuccot használ otthon, azoknak mi az elméleti maximuma, nézze meg, hogy az 5GHz lefedi-e a saját működési környezetét és ki fog jönni a képlet eredménye, hogy mit tud és mit érdemes használnia.

Nálam van 4db mobilteló és 2db tablet. Az egyik mobilom (Samu S5) tud AC szabványt (de azt is csak 2x2 MIMO-ig). Mégsem rohanok AC routert venni. Nem fogom a maradék 3 telómat és 2 tabletemet csak a legújabb telóm miatt kicserélni, hogy mindenhol AC-m legyen. Az én igényeimnek és WiFi eszközeimnek jelenleg bőven elég a 802.11n 2.4GHz.Váltani akkor fogok, ha az AC szabvány stabil lesz és megjelennek sorban az AC-s eszközök. Szerény véleményem szerint ideális állapot sosem lesz, azaz mindig lesz olyan eszközöd, ami gyorsabb, mint a többi. És ilyenkor nem a leggyorsabbra, hanem a leglassabra kell tervezned....

(#14341) crissprivat válasza iBoli (#14340) üzenetére


crissprivat
senior tag

Én még mindig G-vel nyomom :D
Telókhoz,tabletokhoz még az is elég. Volt ASUS RT-N18U-m is,de visszaküldtem. Egyszerüen nem tudtam kihasználni a tudását és sima AP-nek meg egyelöre visszaiktattam a Linksys WRT54GL-t. Szerintem maradok még egy darabig ennél.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14342) iBoli válasza crissprivat (#14341) üzenetére


iBoli
tag

Nekem is van még egy G-s telóm a rendszerben. :D De miért dobjam ki, ha bőven elég arra, amire használjuk. Nincs masszív adatforgalom a telók, tabletek és a LAN-om között.

Egyetértek Veled abban, hogy ha nincs szükséged az N18U tudására jelenleg, akkor ne is vedd meg. Mindenki döntse el meddig ér a takaró és milyen előnyökkel járna ha cserélne. Én sem fogk routert cserélni egy jó darabig, csak azért mert van már jobb a piacon.
Viszont ha valakinek mindenképp kell új router, akkor remek választás az N18U (persze ha megelégszik a 2.4GHz-el) AC routernek egyenlőre nem látom még létjogosultságát. Persze lehet olyan eset is, ahol előnyös. De hosszú távon tuti cserélni kell majd.

Ez egyébként egy NAS-os fórum, és a NAS-nak pedig Gigabit Ethernet javasolt. :))

(#14343) crissprivat válasza iBoli (#14342) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,fö routernek egy gigabites van a synon :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14344) pomk válasza Dragon27 (#14327) üzenetére


pomk
őstag

Egy ilyen LG alkalmazás engem is érdekelne.
Serviio-val szenvedtem pár napig, de a célegyenesben elakadtam. Nincs otthon PC, így nem tudom mappákat tallózni. Mobil eszközökről webes felületen nem lehetésges. :F Congratulations!! :W

(#14252) M3kk
Nekem csak mobil eszköz van... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14345) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na látom rossz topicba írtam be nem a Synology-ba szóval akkor ide is:

Egy fontos kérdésem lenne. Látom hogy írja a specifikációknál a DS215J-hez, hogy hardveres titkosító motor. Ez ugye azt jelenti, hogy az adatok titkosítva vannak a vinyón? Azaz ha kiveszem és eladom a régi vinyót akkor nem fér hozzá senki az adataimhoz ugye?
Azért kérdezem mert van valaki aki megvenni a régi NAS-omat egy vinyóval de előtte kipróbálja meg bla bla, addig nem szívesen törölném a tartalmát amíg nem biztos az üzlet, ha viszont kell neki akkor nyugodtan otthagyhatom a vinyót amit kivettem a Synologyból mert nem fér hozzá ugye?

(#14346) nlq válasza BaLee (#14345) üzenetére


nlq
aktív tag

ha titkositast bekapcsoltad akkor igen, titkositva vannak az adatok...
ha nem kapcsoltad be akkor a winyot bele a gepedbe aztan egy wipe delete merettol fuggoen akar 0,5-1 nap is lehet

(#14347) nlq válasza iBoli (#14340) üzenetére


nlq
aktív tag

en tobb helyen ugy oldottam meg a G es N(AC) eszkozok problematikajat, hogy a regi G-s routert atallitottam ap modra (ip cim atallit 2 es vegure dhcp kikapcs wan port leragaszt ) az adja a G wifit
az uj routert N onlyra (vagy AC/N re) ahhoz meg kapcsolodhatnak a gyors eszkozok...

(#14348) Magnat válasza iBoli (#14340) üzenetére


Magnat
veterán

"Figyu, jelenleg 100Mbit/s sebességről beszéltünk, nem is a maximumról. N-es kártyák pedig nem fognak már fejlődni, hiszen minden AC irányba megy. Akkor dobjam ki az N-es infrestruktúrámat otthon?" - Ezt ki mondta, h dobd ki? Én azt mondtam, h hiába lehet kihozni jó klienssel többet a 2.4-ből, ha nem errefelé mennek a gyártók hanem az 5ghz felé.

"A WiFi (de ezt többször hangoztattam korábban) nagyon környezetfüggő. Ezt nem lehet egy tollvonással megválaszolni, mint ahogyan azt gondolod." - ööö, sztem pont te voltál aki azt mondta, h az 5ghz felsleges, ezzel szemben én azt mondtam, h én már -a jövőre való tekintettel sem- vennék csak 2.4-et tudó eszközt.

"Nem kell csak azért 5GHz, mert miért ne. Mindenki nézze meg, hogy adott környezetben (saját esete) mit lehet és mi a legjobb megoldás." - és ezt hogy lehet kivitelezni anélkül, h letesztelnéd mind a két frekvencián?

"Nálam az 5GHz nem játszik, mert 1 router nem fedi le a házamat, ugyanis az 5GHz lefedettségben sokkal gyengébb. Mivel nincs kedvem emiatt telepakolni a házamat AP-kel, illetve elégedett vagyok a 100Mbit/s WiFi sebességemmel, ezért nem fogok erőlködni az esetermben sokkal drágább 5GHz megoldásban." - megint úgy teszel, mintha a két dolog nem működne egymás mellett hanem kizárnák egymást, illetve mintha bárki azt mondta volna, h a 2.4 olyan szar, h semmiképpen sem szabad már használni.

"Mixed mód pedig mint tudjuk, szintén lassabb, mint az elméleti maximum!" - ebben nem vagyok biztos, de sztem ebben az esetben nem így van, mivel két külön NIC dolgozik a két külön frekvencián.Szóval sztem ez nem olyan mint a BGN mix.

"Nálam van 4db mobilteló és 2db tablet. Az egyik mobilom (Samu S5) tud AC szabványt (de azt is csak 2x2 MIMO-ig). Mégsem rohanok AC routert venni. Nem fogom a maradék 3 telómat és 2 tabletemet csak a legújabb telóm miatt kicserélni, hogy mindenhol AC-m legyen." - ismét csak azt tudom mondani, amit eddig: nem zárja ki egymást a két technológia, szépen működnek egymás mellett, amit nyilván te is tudsz, pont ezért nem értem, miért jön le minden második mondatodból az, h ha 5ghz-s routert veszel, használhatatlanok lesznek a régi kliensek.

"Szerény véleményem szerint ideális állapot sosem lesz, azaz mindig lesz olyan eszközöd, ami gyorsabb, mint a többi. És ilyenkor nem a leggyorsabbra, hanem a leglassabra kell tervezned...." - az én 5ghz-et is tudó routerem tudja még a B-s szabványt is, ahogy gyanítom a legtöbb másik is.

Szóval még egyszer: nem mondom, h ki kell dobni a csak 2.4-es eszközöket, azt sem, h a 2.4 szar vagy hogy a 5ghz jobb, viszont állítom, h a 2.4+5ghz egyesíti a két technológia előnyeit és ha belefér a büdzsébe, én már nem vennék csak 2.4-et támogató eszközt a fentiek okán.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14349) Vole


Vole
tag

Korabban mar emlitettem, de nem erkezett valasz, ezert nyugtalanit a dolog:

"Miert baj az, ha 12 vinyo van egy hazban? Ha jol tudom, akkor a nem hasznalt vinyokat nem porgeti a rendszer."

Szoval akkor a NAS is csak azokat a vinyokat porgeti amik epp hasznalatban vannak ugye?

A pelda kedveert, a PC es a NAS is egesz nap be van kapcsolva, de ha aznap nem masolok semmit a NAS -ra ( lekerdezes sincs ) es nem akarok aznap filmet nezni, akkor a vinyok egesz nap allnak, ugye?

(#14350) Magnat válasza Vole (#14349) üzenetére


Magnat
veterán

Régebben én azt az infót kaptam itt ckitől, h külön-külön nem tudja altatni a NAS a belső diszkeket akkor sem ha nincsenek raidben. Ki nem próbáltam, de ha az összesen rajta van a rendszer akkor meglehet, h amiatt. Bár én csak 2 lemezes esetében tettem fel a kérdést.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.