Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) zoltan6 válasza ggg666 (#14499) üzenetére


zoltan6
őstag

annak mi a trükkje?mert nekem áthelyezésnél is olyan mintha másolnám,nem csak pitty-putty átrakja mint windowson.

(#14502) Multibit válasza zoltan6 (#14501) üzenetére


Multibit
veterán

Előtted linkeltem be.

(#14503) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

VPN szervert szeretnék futtatni egy DS114-en. A szerverprogram telepítve, portok kiengedve (1701,1194,500,4500), a kívánt fiókok jelszóval hozzáadva a felhasználókhoz.
A nas címével ( ####.synology.me) plusz saját névvel, jelszóval póbálnak csatlakozni de nem megy, nem látják. Digi kábeles net.
Van valakinek véleménye, ötlete?

Jön még boardosra lavina! :D

(#14504) Magnat válasza Spy89 (#14503) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mikor pár éve bekötötték hozzám a kábelmodemes Digit, akkor első alkalommal mikor be akartam lépni a melóhelyemre vpn-nel, ugyanez volt a gondom ... felhívtam az üsz-t és kiderült, h a vpn-t vmiért külön engedélyeztetni kell. Nem tudom, h ez azóta is így van-e, meg azt sem, h lanon is kell-e engedélyeztetni, plusz ugye nálad a szerver oldal van a digin, de egy telefont megér.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14505) llacee válasza llacee (#14275) üzenetére


llacee
őstag

Erre tud valaki esetleg valami jót?

Kérdés

[ Szerkesztve ]

(#14506) Patice válasza llacee (#14505) üzenetére


Patice
Topikgazda

50mbit-es feltöltéssel 5 MB-os sebesség az egész jó szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14507) llacee válasza Patice (#14506) üzenetére


llacee
őstag

Az otthoni T 25/5 ös csomagnál, ha azon van a Syno, akkor a letöltés sebbességgel töltök rá, szerintem 25mbps-el kellene, hogy menjen.

Ha róla töltök le akkor 5.

Ezért nem értem, ha egy digi 50mbps uploaddal rendelkező előfizetésről másolnék haza,a kkor mért csak 5mbps (650kb/s)

(#14508) Spy89 válasza Magnat (#14504) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Rékérdezek náluk.

Jön még boardosra lavina! :D

(#14509) Patice válasza llacee (#14507) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az tényleg lassú. Más adatforgalom nincs a háttérben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14510) M3kk válasza pomk (#14344) üzenetére


M3kk
őstag

Nezz szet itt. :)

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#14511) llacee válasza Patice (#14509) üzenetére


llacee
őstag

Semmi mas nem fut es hajszalra annyi mint a feltoltes sebessege..

[ Szerkesztve ]

(#14512) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Ds115 Nas-t. Előtte az USB Disc Station 2 volt amin csak 3.2 Os volt és most az 5.1 kicsit fura. Két napos, még próbálgatom mielőtt kérdezgetek. :) Van benne egy 1 TB-os WD Red. Ma próbaképp csatlakoztattam hozzá egy USB 3-as házban lévő merevlemezt és nem jelent meg a Külső meghajtóként. Áttettem az USB 2 portba és ott rögtön megjelent. Próbáltam még 2 különböző USB 3-as pen driveot, de azok sem jelentek meg csak ha az USB 2-be dugtam. Viszont egy USB 2-es pen drive az USB 3 portra dugva megjelent. Most ez mi? Tapasztaltatok ilyet? Vigyem vissza a boltba?

(#14513) pomk válasza M3kk (#14510) üzenetére


pomk
őstag

Köszi, de nem szenvedek már vele. Marad a dedikált média lejátszó. :)

(#14514) brumi1024


brumi1024
veterán

Ma újraindítás után érdekes jelenséggel fogadott a DS213-am. A Power led villog, LAN visszajelzője villog-világít (mintha forgalom lenne), a Status illetve a HDD a ledek pedig egyáltalán nem világítanak. Ilyenkor a Synology Assistant nem látja a NAS-t, és sem a DSM, sem a megosztások nem elérhetőek. WD Red lemez van benne, kiszedtem, Windows alól a HDSentinel szerint 100%-os (belső SATA csatira kötve), illetve a Synology fórumos tanácsok alapján megnéztem, hogy üresen (HDD-k nélkül) is villog a power led. Mi lehet a hiba oka? Tegnap este még működött, a mai újraindítás óta produkálja ezt.

(#14515) Patice válasza brumi1024 (#14514) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem boot loop, nem tud elindulni. Próbálj meg egy rövid resetet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14516) brumi1024 válasza Patice (#14515) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs reakció a resetre, nem sípol. (Az itt leírtak szerint csináltam.)

(#14517) crissprivat válasza Lalee (#14512) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Hát ez tényleg érdekes jelenség. A vezérlöpult / külsö eszközök / beállítások-nál nincs valami letiltva?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14518) Tido válasza brumi1024 (#14516) üzenetére


Tido
aktív tag

Húzd ki áram alól, és próbáld meg úgy elindítani. Nekem egyszer csinált hasonlót 212j-n egy frissítés után, igaz akkor minden zöld lett, de power led villogott. Ez megoldotta. Egyébként a kék power led villogás sajnos akár alaplaphibát is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14519) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok most olvasgatván jutott eszembe ha esetleg meghal az eszköz ott a 2 vinyo rádugom windowsra ... van progi ugyi ami kezeli az ext4 et ahhoz hogy adatot lementsek róla kell exportálnom valami key file t az adat visszaolvasáshoz vagy csak a rejtett mappákhoz kell?

Elöre is köszi

(#14520) Lalee válasza crissprivat (#14517) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia!
Nincs letiltva semmi. Viszont sokadik próbálkozásra rájöttem, hogy az Usb 3 port alatt van közvetlen a tápcsatlakozó. Ha már 1-2 mm-rel szélesebb a pen drive akkor hozzáér és csak erőltetve lehet betolni. A két pen drive közül az egyiket felismerte, de csak úgy ha lefelé, a tápcsatira nyomtam. Usb 3 merevlemeznél meg ha teljesen ütközésig betolom akkor a vinyó felpörög, a Led világít, de nem villog, nincs adatforgalom. Ha kb. csak féli dugom be akkor elkezd a Led villogni és a Nas felismeri. Több kábellel próbáltam és mind ilyen volt.
Viszont a sima Usb 2 portba dugom akkor semmi trükközés, minden rendben megy. Ez igaz a Nas Usb 3 portjába dugott Usb 2 pen drive esetén is. Ez most hiba vagy mi a fene?

(#14521) brumi1024 válasza Tido (#14518) üzenetére


brumi1024
veterán

Sajnos erre sincs reakció. Írjak a supportnak? Garanciális még az eszköz ha jól emlékszem.

(#14522) Tido válasza brumi1024 (#14521) üzenetére


Tido
aktív tag

Akkor gyorsan írj! Mert ennek azért helyre kellett volna pofoznia. Annyi szerencséd lehet a dologban, hogyha ugyanolyat kapsz, akkor a merevlemezeket be tudod helyezni ugyanúgy, és akkor ha jól migrálod, akkor semmilyen adatod nem veszik el.

Egyébként Assistant így sem látta? hátha csak az OP rendszert kell újra raknod. Mondjuk én akkor is gariztatnám az tuti.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14523) crissprivat válasza Lalee (#14520) üzenetére


crissprivat
senior tag

Próbáld meg kicseréltetni egy újra. Ez így biztos nem normális.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14524) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, elakadtam kicsit serviio témakörben.
Synology ds213j-m van, felraktam a serviiot, pcre pedig konzolt. Próbáltam már szerintem mindent, de nem látja az lg házimozim a movies mappában lévő filmeket...esetleg ötlet javaslat? :))
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14525) M3kk válasza partytime25 (#14519) üzenetére


M3kk
őstag

Ha meghal a rednszer, akkor ajanlom egy masik gepen beinditani egy XPEnologyt, es ott elinditani a rendszert (annak megfelelo DSM et, ami volt az adott NAS on), majd menteni az adatokat.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#14526) M3kk válasza muranyig (#14524) üzenetére


M3kk
őstag

A movies mappanak adj jogosultsagot user/group szerint is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#14527) brumi1024 válasza Tido (#14522) üzenetére


brumi1024
veterán

Assistant nem látja. De pontosan mit értesz az alatt, hogy húzzam ki és indítsam el?

Megnéztem egyébként, sajnos 1 év garis, ami tavaly májusban lejárt. Ilyenkor hova lehet vinni és mire lehet számítani?

(#14528) muranyig válasza M3kk (#14526) üzenetére


muranyig
tag

Köszi, ránézek, ha hazaérek. Addig is: láttam a konzolban, hogy ez 15 napos verzió... Ha lejár meg kell venni, vagy tudom használni csak úgy, vagy esetleg egyéb megoldás? :P

[ Szerkesztve ]

(#14529) Tido válasza brumi1024 (#14527) üzenetére


Tido
aktív tag

Hol vetted? Mert a legtöbb helyen két év garis. Úgy értettem, hogy 220ból ki, hagyod pár percet pihenni, majd bedugod, és bekapcsolod (magyarul, hogy nem resetből indítod, hanem hidegindítással).

Szerintem a lejatszo.hu szervizeli is. De ha nem garis, akkor fizetős lesz. És lehet, hogy jobban jársz ár értékben 2 év garival egy 214se-vel. Csak gondolom ez téged nem boldogít, mivel plusz költség.
Tudtommal nem gyakran szokott maga az elektronika meghibásodni, de mondjuk x millió darabból sajnos előfordulhat, és sajnos te fogtad ki ezt. :(
Illetve a túlfeszültség is kikészítheti persze, de az meg nem szokott csak az elektronikánál megállni, ha az volt.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14530) brumi1024 válasza Tido (#14529) üzenetére


brumi1024
veterán

iPonnál vettem. Sajnos az a sejtésem, hogy ebből fizetős szerviz lesz, de akkor már továbbhaladok az épített NAS tervemmel. :(

[ Szerkesztve ]

(#14531) M3kk válasza muranyig (#14528) üzenetére


M3kk
őstag

Az a konzol lesz, en addig ugykodtem (nemtudom mar hogy, mert ugykodes kozben ugyanugy probaverziot irt), hogy a tegnap nezem es "Serviio Pro v 1.4.1.2 Unlimite License" lett belole :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#14532) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Aki használja a samba2 large mtu opciót, tesztelgesse egy kicsit, nálam nagyon instabillá vált.

Természetesen a win regisztriben az alábbi értékeknek is szinkronban kell lenniük.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanWorkstation\Parameters]

"DisableLargeMtu"=dword:00000000 (0 nagy mtu bekapcsolva, 1 kikapcsolva.)

Csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14533) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Engedélyeztem a guest felhasználót és adtam neki olvasási jogot a photo stationbe de nem engedi be a ds photo a mappába csak admin-t. Mi lehet a gond?

Szerk: mappára? Hogy érted? Hol is nézzem?

[ Szerkesztve ]

(#14534) pomk válasza bigdady (#14533) üzenetére


pomk
őstag

Mappára milyen jogosultsága van?

(#14535) bigdady válasza pomk (#14534) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olvasási jog van a photo mappára beállítva a megosztási mappa nevű beállításokban ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#14536) pomk válasza bigdady (#14535) üzenetére


pomk
őstag

Igen, erre.

(#14537) bigdady válasza pomk (#14536) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem enged be sajnos akkor sem :(

Illetve leszedtem a cloud station mert szeretnék pc és nas között szinkronizálni de nason elindítva nem birom elindítani sem. oda mit kell megadni? hiába adom meg a quick connect id-met meg az admin fiókom azt irja helytelen... Vihetem át pendrivon :)

[ Szerkesztve ]

(#14538) pomk válasza bigdady (#14537) üzenetére


pomk
őstag

Több tippem sajnos nincsen.
Cloud Station-t Nem használok. Nincs itthon PC. :)

(#14539) Multibit válasza brumi1024 (#14527) üzenetére


Multibit
veterán

Ez érdekes és egyben szomorú! Én is az iPonnál vettem a Synologymat és 3 év garit adtak rá.

(#14540) Patice válasza bigdady (#14537) üzenetére


Patice
Topikgazda

Photo Station esetén nem elég a photo mappához jogot adni egy usernek, be kell lépni a photo station alkalmazásba is adminként és ott is engedélyezni kell az adott user hozzáférését.

Mondjuk ezt nem értem miért így kell, de csak így fog műkődni.

Usernek amúgy van engedélye a Photo Station-höz az Alkalmazásengedélyeknél?

Cloud Station-t ha felraktad a Csomagkezelőből, akkor a "Start menüben" meg kell nyitni a CS-t és itt kell bepipálni, hogy melyik usernek van joga használni, hány változatot őrizzen meg, stb.

Ha a QuickComnectet is használod a csatlakozáshoz, akkor a QC-ben enhedélyezni kell, hogy a CS-hez is akarod használni. Ezt a beállítást szintén a Start menüben találod majd.

CS-höz a megfelelő portokat ki kell nyitnod a routredben és ha tűzfalat is használod, akkor ott is ellenőrizd le, hogy a tűzfal átengedi-e.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14541) crissprivat


crissprivat
senior tag

Érdekelne,hogy milyen ip kamerákat ajánlotok a synohoz. Jó lenne ha tudna 720p,éjjel látó és tudjon PoE-T. Olyan max 200€/drb még belefér.
Kültéri és beltéri is érdekelne.

Meg ha lenne valakinek véleménye a surveillance station-ról annak örülnék. Mennyire elégedett stb.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14542) bigdady válasza Patice (#14540) üzenetére


bigdady
nagyúr

Photo stationban pontosan hol? Mert a felhasználói fiókok a beállitásokban teljesen üres, nem tudok kiválasztani guestet sehol...
Alkalmazásportálra gondolsz? Ott nincs photo station csak file, audio, download, surveillance meg video :U

[ Szerkesztve ]

(#14543) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Ide lettem irányítva, igazából nem tudom melyiket válasszam, és mi alapján:
Synology D213j vagy Qnap TS-212P (vagy ezekhez hasonló valami)?
Megnéztem a demokat, de gyakorlati tapasztalat érdekelne inkább, pl valamelyik könnyebben kezelhető, logikusabb a használata, stabilabb, gyorsabb, mobillal könnyebb elérni, stb...
Köszi.

(OFF)Patice, köszi a választ!(/OFF)

(#14544) nlq válasza brumi1024 (#14530) üzenetére


nlq
aktív tag

doglott syno tapasztalat..

multkor 1 ugyfelemnel volt hogy ledoglott a nas (DS414 3 winyo SHR ben) persze amig a gar szervizben volt addig is szukseg volt az adatokra...
probaltam az 5021 es rendszer alatt hasznalt egy 4528 as xpenology ala feltolni (ott elvileg van downgrade)
de az xpenology formazni akarta a rendszert igy az kiesett...
csinalhattam volna linuxot es az alatt osszerakni a raidet aztan igy lementeni, de vegul gondoltam egyet es egy masik ugyfelem1511+ synojába dugtam be
itt egybol felajanlotta hogy migranom kellene, ami rendben meg is tortent, es lementettem az adatokat...

mikor visszajott a gar szervizbol (4 het volt igaz a karacsony is beleesett)
fogtuk az eredeti winyokat, bele az uj nas-ba es ujra migraltuk a DS414 re es minden adat megvolt ..
(a konfig azert nem, mert az eredeti nas hibaja az volt hogy install utan 1-5 percen belul elkezdett sipolni es konfiguracio elveszett alapotot mutatta a rendszer)

en az alabbiakat vontam le az egesz dologbol:
1., syno nem syno...
2., en nem updatelem magasabb verzioszamura a rendszerem mint amilyen az aktualis legfrisebb xpenology

brumi: neked most pont a legjobb idoben halalozott el a cucc (sic!), hiszen xpenology verzioszama most egyezik a legujabb syno verzioval...

(#14545) nlq válasza nlq (#14544) üzenetére


nlq
aktív tag

"de az xpenology formazni akarta a rendszert igy az kiesett..."

akarom mondani: az adat particiot is

(#14546) llacee válasza crissprivat (#14541) üzenetére


llacee
őstag

Nekem hikvision ds2cd 2032 van.Mindent tud es kicsi.

(#14547) crissprivat válasza llacee (#14546) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,meglesem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14548) xors


xors
senior tag

Letöltöttem a Synology Data Replicator 3 nevezetű programot, hogy biztonsági mentést csináljak a laptopomról. Már be is állítottam mindent, hogy melyik mappákat mentse le, és hova. A kérdés, hogy ugye jól gondolom, hogy ez ilyen fejlődő biztonsági mentés lesz, tehát ha valami új kerül az egyik mappába, akkor azt ki tudja szűrni, és csak azt áttölteni, nem újra az egészet. (~100GB)

(#14549) Petykó78 válasza iBoli (#14203) üzenetére


Petykó78
tag

Most tért észhez a Syno szerver, le tudtam tölteni a Transmissiont és volt időm az összehasonlítgatásra.
A gép Synology 215j, internetsebesség 60/6 Mbit.

A Transmission-ön keresztüli letöltési sebesség koppra megegyezik a gyári Download Station sebességével. Mindkettőnél 6MB/s max. sebességet mértem, ami kissé elmarad a laptopon keresztüli 7,3MB/s állandó értéktől.
A lassabb letöltésnek szerintem nem hardveres oka van, mivel a processzorhasználat 50%, RAM 36% volt.
Valószínű szoftveres limit miatt a NAS nem használja ki a teljes sávszélt, de ezzel már megbarátkoztam, mert szolgáltatásokban és kezelhetőségben elsó osztályú a cucc.

Csak érdekességképpen a Zyxel 325V2 NAS Transmission-el tudta a 7,3 MB/s folyamatos letöltési sebességet. Igaz csak 2 napig, aztán elromlott és vihettem vissza.

(#14550) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Transmission.
Állandóan hozzáférés megtagadva, letöltés közben. Ötlet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.