Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) TBMC válasza Patice (#14399) üzenetére


TBMC
addikt

ja neem dehogy is. pont eza baj. 1 file csak 1 felhasznalonal van nyitva. sot 1 felhasznalonak 1 mappaja van amin belul dolgozik. tehat egyszeruen epp ezert nem ertem mi a fene lehet a gond.

es egyszeruen van, hogy dolgozik benne es hiaba megy a mentesre, ezt az uzenetet kapja. mikozbe egyedul o van bent a sajat mappajaban a sajat hitelesito adataival. :U :O

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#14402) Patice válasza TBMC (#14401) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen megosztási protokollt használtok?

Winen CIFS-sel szabvány hálózati meghajtók vannak felcsatolva?
OSX-et még nem ismerem, de asszem bonjour kell neki és akkor ott is működik a hálózati mappa.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14403) zarew válasza Petykó78 (#14400) üzenetére


zarew
senior tag

Igen,nekem is fontos lenne,hogy kihasználja a netet. Nyugtassatok meg,hogy az olcsóbb modellek is tudják....

(#14404) Patice válasza zarew (#14394) üzenetére


Patice
Topikgazda

Épített NAS-t azért nem olyan egyszerű összehozni, pláne ha a gyári megoldások alacsony fogyasztását is meg akarod közelíteni.

Én is épp építésben vagyok, már csak a szoftverezés van hátra, de nagyon nem egyszerű.

NAS-nak nem használnék Win-t. Linux alapokon érdemes szerintem gondolkozni + ingyenes NAS szoftverek (pl. Nas4Fee, FreeNas, Open Media Vault, stb.)

Amúgy a 213j szerintem elég egy 50/5-ös net teljes kihajtásához Transmissionnel. Nagyobb letöltési sebességet, ennyi torrenttel már lehet döcögősen bírna.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14405) Cold5


Cold5
senior tag

Jogosultsági kérdések...

Létrehoztam 2 felhasználót a NAS-on. Az egyik én vagyok (Csaba, mindent látni akarok és használni kívéve Júlia saját mappáját), lesz egy másik felhasználó is (Júlia, aki csak adott mappákat lásson: Kapott egy saját mappát és persze a zene, kép, videó mappák).

Webdav-nál (netdrive), tudom, hogy azonosítja magát. De belső hálón keresztül egyszerű win megosztásnál?

A hálózatnál lent látni a NAS-t megnyitom és mindenki, minden mappáját látni, bármelyik gépről is nyissam meg az intézőt...

IP alapján lehet szűrni a felhasználót? Tehát adott IP adott felhasználó!

Remélem érthető voltam...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#14406) Ablakos válasza Patice (#14404) üzenetére


Ablakos
őstag

Milyen hardvert raktál össze?

(#14407) Magnat válasza Cold5 (#14405) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

amikor első alkalommal megtallóztad a NAS-t, a win nem kért user/jelszó párost?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14408) Cold5 válasza Magnat (#14407) üzenetére


Cold5
senior tag

Nem.

Van it most 2 Notebook. Az egyik az enyém a másik Júliáé. Azt szeretném, hogy Júlia csak az adott mappáját illetve a kép, zene, videó mappát lássa.

Az én esetemben is így legyen.

De most az intézőben a hálózatnál látszik a NAS és mindkét gépről minden mappa menyitható.

Távolról értem, hogy a netdrive kéri az autentikációt és ott be tudom írni a két kül. felhasználónevet és jelszót!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#14409) Petykó78 válasza zarew (#14403) üzenetére


Petykó78
tag

Ahogy Patice írta, Transmission-el valószínűleg tudja a teljes sávszélt. Nálam 215J, gyári Dowload Station 5,5MB/s max. letöltést produkál, míg ugyanaz a torrent laptopon 7,2 MB/s a 60Mbit-es neten.
Közben a proci 45-50%, RAM 35% terheléssel dolgozik. A hardver vígan bírja. Megpróbálom majd Transmission-el is, de most nem tudom telepíteni szeverkarbantartás miatt.

(#14410) TBMC válasza Patice (#14402) üzenetére


TBMC
addikt

winen cifs. osxen pedig afp es cifs . osxen eddig meg nem volt problema csaka windowson gepeken.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#14411) Vole válasza Mezga Aladár (#14359) üzenetére


Vole
tag

"Tedd majd közzé az infót."

Nos, megkaptam a valaszt. Egesz gyorsan reagalnak a kerdesekre a Synology -nal, ez egy jo pont nekik.

"As for hibernation, any access to the system will spin the drives to ensure they are accessible. More detail please find in this link below,
https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.1&link=AdminCenter%2Fsystem_hardware_hibernation.html"

Vagyis amikor valamilyen hozzaferes miatt "felkel" a rendszer a hibernalasbol, akkor az osszes lemezt felporgeti. A linken felsoroljak, hogy mik azok a beallitasok amik mellett a rendszer folyamatosan porog es nem is hibernalja magat.

Reszemrol maradok a PC -nel, amire nekem kell, arra ugy tunik jobban megfelel, bar kisse manualisabb a rendszer ( bizonyos idokozonkent minden vinyorol mentest kell csinalni ).

(#14412) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy kis info. A DS215J-m kb. 28000 képet és 938 videót 4 teljes nap alatt konvertált le a Photo Stationnak megfelelő formátumokba. Régebben lehetett hallani ilyen hetekről is ahhoz képest azért fejlődés.

Sajnos gépről nem tudtam megoldani a konvertálást mert belefagyott, de egy 4ghz-en futó i5 mind a 4 magját fullra terhelte és fél óra alatt 3-4%-ig jutott csak.

(#14413) ggg666 válasza BaLee (#14412) üzenetére


ggg666
őstag

Nem a képernyővédő vagy az energiagazdálkodás miatt fagyott be?

30 percre van állítva a képernyőkímélő vagy a monitor kikapcsolása?

[ Szerkesztve ]

(#14414) zarew válasza Patice (#14404) üzenetére


zarew
senior tag

Az a baj az OMV vel már próbálkoztam,az összerakott Asrock P4Dual-915GL,celeron 2,4 1 giga ram gépen,de torrent klienst már már nem tudtam rakni rá. Ráadásul ,pedig mindenhova ugyanazt próbáltam írni,de folyton jelszavakat,jogusultságokat kért azt sem értettem mihez.Persze aztán be sem engedett lépni. Tudom én vagyok a béna,de ha nem segítenek,nem pálya a linux sajnos.Ezért kell drágán synologyt vennem.Persze azzal is lesz gondom,ahogy látom....

(#14415) BaLee válasza ggg666 (#14413) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Elképzelhető, a képernyő kikapcsolása be van állítva ez biztos, de mikor visszaértem a géphez láttam hogy ott a hibaüzenet, hogy a működése leáll, a képernyő nem volt kikapcsolva.
De akkor még nem tudtam mit dolgozott ennyit, átmásoltam kézzel a képeket és csak másnap olvastam, hogy azon dolgozik a NAS 1000-el hogy az előnézeti képeket legenerálja. Ha tudtam hogy ennyi meló neki tuti próbálkozok még vele, de 1 nap után már 20-22% kész volt gondoltam most már hagyom.

(#14416) Mezga Aladár válasza Vole (#14411) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX. Nem számítottam másra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14417) Vole válasza Mezga Aladár (#14416) üzenetére


Vole
tag

En azert remenykedtem, de ugy tunik ezek a NAS -ok mindenaron porgetni akarjak egesz nap az osszes vinyot :)

Sebaj, fejben mar elkezdtem osszerakni az uj PC -t :)

(#14418) Mezga Aladár válasza Vole (#14417) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A logika komolyabb eszközöknél, shr lemezek+tartalék ha valamelyik meghibásodik.
Shr konfigban a legnagyobb az elérhető lemezterület. Persze ez változik az aktuális rendszertől függően.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14419) BaLee válasza Vole (#14417) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Éjszakára be lehet programozni, hogy kikapcsoljon a NAS akkor nem mennek a vinyók sem. Amúgy meg lehet többet árt egy vinyónak ha naponta 6-8x ki-be kapcsol mintha pörög folyamatosan.

Amúgy még egy olyan dolog ami a D-Linknél nem volt probléma, az simán hibernálta a vinyókat 5 perc után. Bár azon nem is futottak ilyen extra programok. :)

(#14420) Magnat válasza Cold5 (#14408) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, ez érdekes ... gondolok sima smb megosztás... a home könyvtárakba is belelátsz?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14421) Magnat válasza Magnat (#14420) üzenetére


Magnat
veterán

...gondolom...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14422) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm megkért, hogy nézzek utána neki Dropbox alternatíváknak - Googleözés után a Synology tűnik a legjobb megoldásnak számomra; meg tudnátok ebben erősíteni/cáfolni, szerintetek fel tudja váltani a Dropboxot teljes egészében??

Egy 10fős irodába kellene, ami fontos az az, hogy menjen a szinkronizáció az oprendszerbe integráltan Win és OSX alól is, szóval ne kelljen mindig külön klienst nyitogatni + ne csak az irodából működjön, hanem elérhető legyen távolról is. (Pár giga adatot tárolnak Dropboxban, valamint projektenként a kollaboráció is azon belül történik.)
Az egész megoldható egy közös, új mappa létrehozásával a Synologyn, majd beállítva annak a szinkronizálását a gépekre egyesével? (Ezt elvileg tudja a Cloud Station, ugye?)

:R

(#14423) samuki


samuki
tag

Sziasztok.
Kezd megrendülni a hitem a synoba (vagy csak fakezü vagyok). Megint teljesen elérhetetlen lett a nas (115j), se kivülről, sem pedíg belső hálóról. A dobozon úgy tünik minden rendben van, de hálozati kapcsolat nincs vele. Ha kikapcsolom és újra be, akkor minden rendben, ezt már harmadszorra játsza el velem. A legutobb azt tanácsolták, hogy regisztráljam újra a ddns-t, ami tökéletessé tette cirka 2 hétre ( bár akkor is ki-be kapcsoltam és az segített szerintem). Az utolsó üzenet a nastól hajnalban emil formájában érkezett, miszerint nem sikerült regisztrálnia magát a ddns-re. Újrainditáskor a naplófilében hajnalban történt egy bejegyzés, miszerint: system failed to get external ip.
Aztán: system failed to find upnp-supported gateway (ip-cím)
De ennek ellenére minden megy, elérem, letölt stb.
Szóval el vagyok keseredve, mi lelhette a nast? Ha nem sikerült regisztrálni egyszer, akkor elvileg újrapróbálja, nem. Mit nézzek meg, napokig működik, nem nyomogatom és akkor 2 hetente megviccel. :(((

(#14424) Patice válasza Cold5 (#14405) üzenetére


Patice
Topikgazda

Júliának úgy állítsd be a jogosultságait, hogy azokat a mappákat, amiket nem, szeretnél hogy lásson azokra tiltsd le a hozzáférést. A megosztásoknál pedig pipáld be azt, hogy a jogosulatlanok ne lássák!

Win alatt, belső hálón én hálózati mappákat használnék, ahol van olyan opció a csatolásnál, hogy használjon azonosítást.

Ha ez nem járható, akkor esetleg lehet azonosítás nélkül is: a PC-knek otthoni hálón adsz fix IP-t a routerben (MAC cím alapján). A PC-knek létrehozol egy-egy felhasználónevet és ezekre állítod be a megfelelő jogokat. Így nem kell a hálózati mappa felcsatolásánál azonosítást használni külön, mert adott (nevű) gép már csak azokat a mappákat fogja látni, amikhez van joga és engedélyezted, hogy lássa.

(#14406) Ablakos:

Ezt dobtam össze. :D

Asus H87I-Plus alaplap
Intel Pentium 3450 (Haswell Refresh)
8 GB 1600 MHz DDR3 Kingston RAM
Alpenföhn Brocken procihűtő (csak a borda)
Fractal Design Node 304-es ház, előlapi ventik cserélve Noctuákra
Be Quiet! System Power 7 300W táp
Samsung 64 GB 830-as SSD
WD RED 2 és 3 TB-os vinyók.

(#14414) zarew:

Tudom, nem egyszerű a téma, nekem is szoknom kell, de a pénz nagy úr és én inkább ezt az utat választottam. Más párhuzamosan futó projektem miatt is ismerkedem erőteljesen a Linuxos világgal és egyelőre nekem tetszik. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14425) crissprivat válasza samuki (#14423) üzenetére


crissprivat
senior tag

Csere egy újra nem játszik :F
Én megpróbálnám. Ez nem normális,hogy ezt csinája.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14426) samuki válasza crissprivat (#14425) üzenetére


samuki
tag

Nem lehet, hogy valami beállítást cseszerintettem el? Újraindításkor minden teszt rendben, kapcsolatok OK. Egyettlen hibát ír ki az adatútválasztó beállításánál: hálozati környezet ellenőrzése (piros háromszög)
:((( :((( :(((

(#14427) Cold5 válasza Patice (#14424) üzenetére


Cold5
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

Odáig eljutottam, hogy a hálózaton mindenki csak azt látja amit szeretnék.

Az én hálózati meghajtóm elérése megy! DE! A Julcsi nevű felhasználónak nem megy, ez az üzenet jön vissza:

A windows nem tud kapcsolatot létesíteni a xxx összetvővel. Nincs engedélye az xxx eléréséhez. Kérjen hozzáférést a hálózat rendszergazdájától.

Mi lehet a probléma?

Julcsi a User csoport tagja. A Julcsi nevezetű mappa, csak Julcsi számára írható/olvasható, és User csoport számára írható/olvasható.

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#14428) kokr


kokr
tag

Sziasztok!

Mire érdemes beállítani 2 HDD-t synology 215j-ben:
-hagyni synology hybrid RAID-ben,ahogy magától formázza a gép
-vagy RAID1-be megcsinálni
Külön-külön szeretném használni a 2 lemezt,tehát ha gond van,akkor csak az egyikről vesszenek az adatok.
Gondolom akkor a második...igaz?

(#14429) Tido válasza kokr (#14428) üzenetére


Tido
aktív tag

szerintem első, mert az kb ugyanaz mint a második, csak később ha bővítenéd a helyet, akkor rugalmasabb.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14430) Tido válasza samuki (#14426) üzenetére


Tido
aktív tag

FIX IP címet adj a NASnak, annak elviekben meg kéne oldani a problémát, ha nem, akkor gari.
nálam is így van megoldva, meg a routerben van a MAC cím alapján statikus DHCP beállítva, biztos ami biztos :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14431) crissprivat válasza samuki (#14426) üzenetére


crissprivat
senior tag

Próbáltad már másik routerrel?
Talán nem is a NAS cseszekedik veled.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14432) samuki válasza Tido (#14430) üzenetére


samuki
tag

Ip mac alapján fixen be van állítva a rúúúterben. :O :O
A rúúter is egyidős a nas-sal. Minden, mindenkit lát, másol, letölt, wifin, androidon stb. Aztán egyszercsak hajnali 2 és se kép se hang a nastól. Madzsg cserélve volt a multkori eset után. Szünetmentes van a rendszerben, nas-rúúúter-szviccs :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#14433) kokr válasza Tido (#14429) üzenetére


kokr
tag

Köszi,akkor úgy hagyom!

(#14434) crissprivat válasza samuki (#14432) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor passz.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14435) Patice válasza Cold5 (#14427) üzenetére


Patice
Topikgazda

Julcsi gépének mi a neve? (Ha azonosítás nélkül akarod csatolni a hálózati mappát, akkor a user name = a gép nevével. Ha a NAS-on nincs ilyen user, akkor persze, hogy nem engedi a csatlakozást.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14436) Bobbacsi válasza crissprivat (#14431) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az elsö megoldást választottam én is .Igy van 5TB-om

[ Szerkesztve ]

(#14437) samuki válasza crissprivat (#14434) üzenetére


samuki
tag

Lassan tökön szúrom magam :) . Sajnos direktben nem tudom produkáltatni a hibát, amikor meg elöjön, akkor meg csak az újraindítás segít. :(( :(( :((
Ha beállítás lenne a hibás, akkor gondolom naponta csinálná...de neeeeem.
Ha visszaviszem, akkor a vinyót kivehetem belölle?
Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#14438) Cold5 válasza Patice (#14435) üzenetére


Cold5
senior tag

JULCSINB a gépnév és van egy Julcsi (User) nevű felhasználó akinek csináltam egy Julcsi nevezetű mappát az enyém mellett.

Akkor nekem, hogy mükődik? CSABANB a gépnév, Cold5 a felhasználó név (Admin és User), Csaba a mappa neve a NAS-on.

:F

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#14439) Patice válasza Cold5 (#14438) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win-en hálózati mappa csatolásánál adtál meg a gépeken felhasználónevet?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14440) TBMC válasza TBMC (#14410) üzenetére


TBMC
addikt

valakinek otlet? :F :O

markbellus.hu 

(#14441) Patice válasza TBMC (#14440) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win-es gépeken az Office beállításokban esetleg még szétnéznék. Pl. temp fájlok mikor törlődnek, hova menti a gép...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14442) samuki


samuki
tag

Na pont most jött egy err. bejegyzés: system failed to find upnp-supported gateway (ip-cím)
Ez most mi a csöcs?
:( :( :(
A DL station tötöget közben... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14443) Patice válasza samuki (#14442) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez nekem router gyanús.

Routeredben engedélyezve van az UPnP?

Jól láttam a korábbi hsz-edben? NAS --> router --> switch? Miért nem NAS --> switch --> router?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14444) samuki válasza Patice (#14443) üzenetére


samuki
tag

:( Nincs, most néztem. Disabled.
Ruter-switch-minden egyéb (nas, tv, MP)

[ Szerkesztve ]

(#14445) Patice válasza samuki (#14444) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a routerbe kötném a NAS-t és a switch csak osztaná a net elérést a TV környékén, ahol több eszköznek kell a vezetékes háló.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14446) samuki válasza Patice (#14445) üzenetére


samuki
tag

Na átdugtam. De most mit nézzek, ha kell valamit nézni? :)

(#14447) samuki válasza samuki (#14446) üzenetére


samuki
tag

HA-HA és mégegy err. ugyan az. Egyenesen az(ürből). :F :F :F

(#14448) crissprivat válasza samuki (#14447) üzenetére


crissprivat
senior tag

Restartold a routert és a synot is.
Azután végezz egy csatlakozás ellenörzést a synon.
vezérlöpult / külsö hozzáférés / router beállítása / csatlakozás ellenörzése

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14449) samuki válasza crissprivat (#14448) üzenetére


samuki
tag

Ok, restart után visszajövök... ;] ;] ;]

(#14450) samuki válasza crissprivat (#14448) üzenetére


samuki
tag

Gyött egy err. ugyan az az upnp. Nem. Kettő jött 2 perc különbséggel. A syno a router beállításra OK-t irt ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.