Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Bobbacsi válasza aneda (#14948) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt azért cáfolnám nekem egy 2TB + 3TB WD RED van a DS215j-be itt van mellettem kb fél méterre a polcon és egyáltalán nem hallom..
WESTERN DIGITAL 3TB Red SATA III NAS HDD (WD30EFRX)
WESTERN DIGITAL 2TB Red SATA III NAS HDD (WD20EFRX)
Ezek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#14952) Sanya válasza Bobbacsi (#14951) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha neki hangos, neked meg halk, akkor vagy más a merevlemez, vagy rossz a hallásod.

Btw én notebook merevlemezzel hajtom a kis fogyasztás miatt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14953) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Segítségeteket kérném.

Beszereltem a HDD-t és rádugtam hálózatra az eszközt. Minden szép és jó. Elindítnaám böngészőből a telepítést és ezt a hibát dobja.. Mi lehet a gond?

(#14954) Megane2000 válasza Megane2000 (#14953) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nah szerkesztési időm lejárt. Routeren engedélyeztem a 23-as portot, csak nem indult újra a router. Újraindítást követően már szalad.

Ezt a 23-as portot nyitva kell hagynom a telepítést követően is vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#14955) poirot


poirot
senior tag

Szevasztok !

Egy problémám van. Készítettem egy új felhasználónak jogosultságot. Müködik minden, látszólag. Kiszoktam próbálni Total commander, meg van home könyvtára, meg amihez adtam hozzáférést. A Home könyvtárába átmásoltam pár könyvtárat, benne file-okkal. Ha "normálisan" nézem meg, vagyis simán a Total commanderrel, a NAS-on, akkor meg vannak a könyvtárak, és benne a file-ok. Viszont ha ő belép, illetve én beléptem az ő nevében, csak a könyvtárakat látom, látszólag üresen, pedig nem azok. Mi lehet a gond ?

Köszi a válaszokat.

(#14956) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenn, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy hálózaton kívülről szeretnék megnyitni egy pl exel vagy world fájlt szerkesztésre de nem akarom, hogy letöltse hanem megnyissa?

(#14957) llacee válasza aneda (#14948) üzenetére


llacee
őstag

Nekem greenek mennek kb 3 eve,halk hus,valamivel olcsobb.

(#14958) Megane2000 válasza Rengete (#14956) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Webdav protokollt kell használnod ahhoz.

(#14959) iBoli válasza Borisz76 (#14909) üzenetére


iBoli
tag

Félre ne érts, nem kritizálni akarlak az távol álljon tőlem. Csak nem biztos hogy jó, ha rossz információkat közlünk a kérdezőknek.

Szóval menjünk sorba:
1. Az internet kapcsolatnak nincs köze a belső hálóhoz. Ha megszakad a neted a szolgáltató oldalán, attól még van belső hálód.
2. Ha a router bedöglik, az más tészta. Ilyenkor azt ki kell cserélni és kész. Sokféle meghibásodás lehet, a lényeg, hogy valami nem fog menni, a routert meg kell javítani és/vagy kicserélni.
3. Írtál egy ilyet: "Ha gigabites csatlakozója van minden cuccnak akkor lehetséges az "elvi" 100mb/s kihasználása." Ezt egyáltalán nem értem. Ha minden gigabites akkor mi ez az "elvi" 100mb/s? Ha gigabit minden, akkor nem elvi, hanem gyakorlati 1000mb/s van.
4. Switch téma: ha veszel egy gigabites switchet, amire mondjuk például 3 gigabit képes cuccot kötsz. Ezt a switchet az egyik gigabites portján összekötöd a gigabites routereddel. Akkor a switch mögötti eszközöknek egyenként, egy időben mekkora sávszélesség jut a belső hálón? (ugyebár 3db gigabites portot áttolsz 1db gigabites porton, azaz egyik eszközödnek sem lesz gigabites sebessége, amennyiben egy időben hasznalod őket)
5. Még mindig switch: ha a switchre kötöd az eszközeidet, ami össze van kötve a routerrel. Azt írod, ha a router bedöglik van belső net. Nos ez nem igaz, mert a gateway (átjáró) a router bedöglött. Nem beszélve a DHCP-ről mondjuk, ami az IP címeket osztja. Ergó nem lesz belső neted.

Nagyjából ezekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#14960) pomk válasza pomk (#14946) üzenetére


pomk
őstag

Letöröltem.
Hogyan tudnám meg, hogy mi az a 10 Gb amit valami felpakolt a NASra?

(#14961) iBoli válasza Multibit (#14911) üzenetére


iBoli
tag

Pedig gondolatolvasó vagy! :C

(#14962) iBoli válasza Multibit (#14913) üzenetére


iBoli
tag

És például ilyen esetekben jöhet elő az a kérdés, hogy fix IP vagy statikus DHCP cím? Mert ugye ezt a 2 megoldást gyakran szeretjük összekeverni. Én "régi vágású" vagyok, nálam a fix IP az ténylegesen fix és nem a DHCP osztja statikusan.

(#14963) nlq válasza iBoli (#14962) üzenetére


nlq
aktív tag

+1

a DHCP kenyelmes úri huncutság :)
a fix gepeimnek fix ip-t adok...

(#14964) pomk válasza pomk (#14960) üzenetére


pomk
őstag

Úgy tűnik tényleg a Cloud Station volt a ludas.
Már csak ezt a 10 gigát kéne megtalálni. :)

(#14965) Borisz76 válasza iBoli (#14959) üzenetére


Borisz76
veterán

1. igaz.
2. igaz.
3. Azért írtam "elvi 100 MB/s"-ot mert függ a raid kiépítéstől és a HDD-től is.

Akár több is lehet Link Aggregációval....csak ahhoz több port kell.

7200-as vs 5900-as fordulatú HDD nem ugyanolyan tempóval tolja a cuccot.

4. Switch : Lehet nem fogalmaztam világosan ! Bocs. Megint :

Ha a routered csak 10/100-as de a többi cuccod 10/100/1000-es EZ esetben ÉRDEMES beiktatni egy Gigás Switch-et mert akkor a belső hálózaton a gigás porttal rendelkező gépek tudnak egymás közt ezzel a tempóval kommunikálni. Tehát PC-ről mondjuk NAS-re azért jobb gigás sebességgel tolni mint routeren keresztül amit 10/100 tud.

5. Igen ezt elismertem már korábban is, hogy NEM JÓT írtam !

Nagyjából ezekre gondoltam. :))

Azért szent a béke ? :F

Mod : 4. pont....mostmár teljesen bizonytalanná tettél, hogy tényleg így van e ?! :F

Valaki erősítse már meg nekem VAGY cáfolja !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14966) Magnat válasza Borisz76 (#14965) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Nekem még mindig zavaros, h milyen elvi sebességre gondolsz a 3-as pontban...először 100mb/s-t írtál, ami 100 megabit, utoljára pedig 100 MB/s-t, ami megabyte. Viszont gigabiten elvi 1000 mbit van, aminek a gyakorlati tényleges sebessége valóban függ a raidtől, a diszkektől de még a nas-tól is. (Plusz ugye van olyan nas is, amin 2db gigás port is van, azoknál port aggregationnal -ha a switch vagy a router tudja- elvi 2000 mbitet is lehet csinálni.)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14967) Borisz76 válasza Magnat (#14966) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne őrjítsetek már meg :C

Persze, hogy a 10/100 az 100mb/s azaz 10MB/s

a 10/100/1000 az pedig 1000mb/s azaz 100MB/s

Lehet nem nagybetűvel írtam...hanem KICSIVEL :B

De ha az előző hozzászólásomban megnézed akkor láthatod : 100MB/s -t írtam !

Mod :

Na mind1....

Egy a lényeg, hogy törekedni kell a 10/100/100 ( Gigabites ) hálózat kiépítésére mert ezen gyorsabb a kommunikáció és otthoni körülmények között elég szokott lenni.
A 10/100-as háló már kevés, főleg ha sok nagyméretű állományt mozgat az ember....

Ebben egyetértünk azért ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14968) iBoli válasza Borisz76 (#14965) üzenetére


iBoli
tag

Na akkor nézzük meg ezt is:

"3. Azért írtam "elvi 100 MB/s"-ot mert függ a raid kiépítéstől és a HDD-től is.
Akár több is lehet Link Aggregációval....csak ahhoz több port kell.
7200-as vs 5900-as fordulatú HDD nem ugyanolyan tempóval tolja a cuccot."

Első körben figyeljünk arra, hogy mit írunk. MB/s vagy mb/s? Mert nem ugyanaz! Az eredeti hozzászólásodban mb/s volt.
Link aggregációt jelen esetben tegyük félre, mert valóban tudják a nagyobb Synok, de a kérdező egy 209+ típus után érdeklődött 30ezer forint nagyságban. Az otthoni átlagos NAS-ok nem tudnak link aggregációt, de ha belegondolsz nem is sok értelme van otthonra.
7200 rpm vs 5400 rpm: nem minden esetben gyorsabb egy 7200 rpm, erről ITT egy nagyon jó magyarázat, a WD technikai mérnökétől. A lényeg, hogy az 5400 rpm-es HDD-k is képesek az elméleti 110MB/s adatátvitelre, emellett halkabbak, kevesebb hőt termelnek és sokkal kevesebbet fogyasztanak. A nagy file-ok használatánál, mint pl. filmek, fényképek nem fogod észrevenni egy 7200 rpm HDD sebességi előnyét, viszont összes hátrányát (hő, fogyasztás, zaj) igen.

4-es pontod: ha a routered 10/100, akkor azt szerintem már cserelni kell ;] Viccet félretéve, szerintem ha csak 100-as portok vannak a routeren, ott már más performancia gondok is lesznek. Ezesetben tehetsz be gigás switchet, de nem igazán értem miért? Hogy a NAS és egy PC között gigás legyen az adatátvitel? De biztosan elég lesz a router felé a max 100Mbit? Ezzel a setup-al csak az a gond, hogy minden a router felé menő adatforgalom így maximum összesen 100Mbit.

A béke pedig mindig is szent volt! :K

(#14969) daniel2121 válasza Borisz76 (#14929) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tyűha nem aprózod el.

(#14970) iBoli válasza Borisz76 (#14967) üzenetére


iBoli
tag

"Persze, hogy a 10/100 az 100mb/s azaz 10MB/s
a 10/100/1000 az pedig 1000mb/s azaz 100MB/s"

Naaa, ne már! 1MegaByte = 8Megabit és nem 10!!!

"Egy a lényeg, hogy törekedni kell a 10/100/100 ( Gigabites ) hálózat kiépítésére mert ezen gyorsabb a kommunikáció és otthoni körülmények között elég szokott lenni.
A 10/100-as háló már kevés, főleg ha sok nagyméretű állományt mozgat az ember....
Ebben egyetértünk azért ?!"

Na ebben egyet értünk. De pont Te hoztad fel, hogy 10/100 router mellé megéri a Gigabit switch :DD

(#14971) Borisz76 válasza iBoli (#14968) üzenetére


Borisz76
veterán

Elismerem az eredeti hsz-ban kicsivel írtam....ez az én saram de MB/s-ra gondoltam.
Mint ahogyan azt az előbb is kifejtettem.

Jó a meglátásod.
Azért vettem már meg a switch-et, hogy a pc és a nas között gigabites legyen a kapcsolat.
A routert viszont nem értem minek kellene cserélnem...mikor a netsebességem : 1.3 MB/s le és 0.2 MB/s fel.

Ehhez a csiga nethez bőven elég ez a 10/100-as csatlakozókkal megáldott német borzalom...amit routernak mernek hívni. :D

"Na ebben egyet értünk. De pont Te hoztad fel, hogy 10/100 router mellé megéri a Gigabit switch :DD "
Fentebb írtam ,hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14972) Magnat válasza iBoli (#14968) üzenetére


Magnat
veterán

"Ezesetben tehetsz be gigás switchet, de nem igazán értem miért? Hogy a NAS és egy PC között gigás legyen az adatátvitel? De biztosan elég lesz a router felé a max 100Mbit? Ezzel a setup-al csak az a gond, hogy minden a router felé menő adatforgalom így maximum összesen 100Mbit." - ez mondjuk nekem sem világos, hova máshova kéne a gigás sebesség, ha nem lanra? 100mb-nél több kifelé (mármint a netre) még mindig elég ritka.
Szerk.: ez lemaradt: közben jött egy telefon és nem olvastam végig amit írtam, szóval azt akartam mondani, h persze ha 100mb-nál gyorsabb az up vagy a down akkor kell a gigabit ha ki akarod használni, csak figyelni kell, h wan irányba is gigás legyen a router, mert anélkül ott vagyunk, mint a gigás switch esetében :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14973) iBoli válasza Borisz76 (#14971) üzenetére


iBoli
tag

"Azért vettem már meg a switch-et, hogy a pc és a nas között gigabites legyen a kapcsolat.
A routert viszont nem értem minek kellene cserélnem...mikor a netsebességem : 1.3 MB/s le és 0.2 MB/s fel.
Ehhez a csiga nethez bőven elég ez a 10/100-as csatlakozókkal megáldott német borzalom...amit routernak mernek hívni. :D"

Amennyiben a routereden nincs semmilyen eszköz csatlakoztatva csak a switchen, akkor ez így rendben. De én ilyen esetben jobban szeretem az 1 eszköz használatát a 2 helyett. Kevesebb a meghibásodás esélye. Tudom anyagiakban kicsit drágább, de tudásban is többet hoz egy jó router. Nem beszélve arról, hogy ha ismét visszatérünk a fogyasztáshoz, akkor 1 eszköz kevesebbet fogyaszt mint 2, illetve kevesebb hőt is termel.

Mondjuk említsük meg azt is, hogy mindez 100Mbit alatti internet elérés esetén igaz. UPC-s 120-as neteseknek ez már nem is opció.

[ Szerkesztve ]

(#14974) iBoli válasza Borisz76 (#14971) üzenetére


iBoli
tag

"mikor a netsebességem : 1.3 MB/s le és 0.2 MB/s fel."

Azért nem semmi beruházás egy ds2415+ ehez a netsebességhez. Emellé beleférhetne egy "rendes" router is! De ezt már csak csípkelődésnek szántam, bocs! :DD

(#14975) Borisz76 válasza iBoli (#14973) üzenetére


Borisz76
veterán

Na akkor leírnám a rendszer felépítését.
Adott ez a "gyönyörű" 10/100-as router.
Édesanyám szobájában van az asztalon.
Édesanyám laptopja az asztalon kábellel csatlakozik a routerre.
( Direkt nem wi-fi-t állítottam be neki mert ez stabilabb és gyorsabb is. )
Routerből egy kábel jön át az én szobámba...bele a gigás switch-be.
Switchből kábellel csatlakozik :
- PC-m
- Házimozi erősítőm
- Samsung "okos" TV-m
- ....leendő NAS.

Annó gondoltam én is arra, hogy kicserélem a routert :

Választattam , hogy 140 euróért megveszem a szolgáltatótól az új gigabites routert ( 1 db modellük volt mindössze ! ) ...vagy 12 euróért veszek egy 5 portos switchet.

Áram :
Albérletben lakom....( Édesanyám mellett ) ha mindent kikapcsolok akkor is ugyanannyit fizetek mintha minden éjjel-nappal menne.

Melegedés: most odasétáltam és rátettem a tenyeremet ( nincs nagy kezem de eltakartam vele a kicsikét ) ...szóval idéznék egy filmből...remélem kitalálod miből való !
- Sssssssz
- Mi az Doki ? ......................Forró ?
- Hideg ! Jég hideg !

:D

Mod : Pont a lassú net miatt örülök ha egyszer leér valami...így aztán inkább tárolom.
Ez a hobbim már évek óta megvan és bizony sok-sok anyag összegyűlt már.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14976) iBoli válasza Borisz76 (#14975) üzenetére


iBoli
tag

Na elég bonyolult a helyzet ott az idegen orszagban :) A havi fix áram dolgot utoljára amerikában hallottam. Ott divat a négyzetméter (azaz négyzetláb) után fizetendő fix áram díj. Oszt csodálkozunk miért is nincsenek arrafele energiatakarékos háztartási gépek! :Y

Édesanyád laptopja neked már lényegtelen? :)) Gondolom Ő csak az internetet használja a laptopjáról, más belső hálót nem nagyon. Erre viszont nem értem miért is nem jó a WiFi? Miért kell kábel? Miben gyorsabb a kábel ha csak internetezik vele?
Lehet én inkabb nálad tenném le a routert de valami stabilat, nem kell 140Euróért venned a szolgáltatótól, boltban kapsz 40körül mar remek darabot. És inkább Édesanyádhoz vinném át a netet 1 kábelen, nem?

Idézet ismerős, Vissza a jövőbe :))

(#14977) Borisz76 válasza iBoli (#14976) üzenetére


Borisz76
veterán

A havi fix-el szerencsém van , mert nincs külön mérőórám semmire !!!
Fogyasztok amennyit fogyasztok....fizetni meg fixen.
Ha elköltöznék akkor ez biztosan megváltozna.

A router-nek fix a helye...sok meló lenne átvinni a telefonkábelt.
Fúrni-faragni más házában nem nagyon akarnék.
Tulajdonos beleegyezése is kellene.

Édesanyám laptopját azért kábellel kötöttem rá a router-re mert az én gépemre csatolt HDD-ken vannak a megosztott mappák.....szinte mind FHD film aminek azért kell némi sávszélesség.
Elbírja a wi-fi is mert már próbáltam de úgy gondoltam, hogy jobb lesz a kábeles kapcsolat.
Szeret filmet nézni de ezt csak akkor tudja ha az én gépem be van kapcsolva.
Többek között erre is megoldás lesz a nas.

Mod :
Lehet lassan OFF-ba kellene rakni a beszélgetésünket :DDD

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14978) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Tegnap beüzemeltem a 115j WD 1TB merevlemezzel. Szerencsére a HDD-m nem hangos. Sőt.. teljesen halk a korábbi HDD-mhez képest.

A Dlink nashoz képest hogy is mondjam.. Sokkal jobb. Arányaiban a Dlink-en gyárilag kb 10-15 dolgot lehetettt beállítani, itt ahhoz képest kb 1000 dolgot meglehet csinálni. Sokal komolyabb a rendszer és halkabb.
A belső hálózaton már szépen bekonfiguráltam mindent, jogosultsáot is stb, már csak a DDNS-t kéne belőnöm.

Kérdés:
Ott tartok hogy a NAS-on rákapcsolódtam a DDNS-re, a router forwardolva van a NAS irányába, azonban még sem lép be.. Tudtok segíteni még mit kéne beállítanom?

(#14979) Multibit válasza poirot (#14955) üzenetére


Multibit
veterán

Egy kicsit zavaros. Tehát - ha jól értem - Te, a saját usereddel hoztál létre X user home könyvtárában mappákat és bennük fájlokat. Ő bejelentkezik, és csak a mappákat látja üresen. Nézd meg, hogy milyen jogosultságok vannak az általad létrehozott fájlokon. Két dolgot tehetsz: vagy módosítod a fájlok hozzáférési jogosultságait (chmod), vagy átállítod a fájlok tulajdonosát X userre (chown). Attól, hogy X home könyvtárában hoztad létre a fájlokat, azok a Te fájljaid, X nem kap hozzájuk automatikusan hozzáférést!

(#14980) Multibit válasza Megane2000 (#14978) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a routerben valóban forwaldolva vannak a szükséges portok a NAS felé, akkor már csak a NAS tűzfalán kell beengedni a forgalmat ezeken a portokon.

(#14981) Megane2000 válasza Multibit (#14980) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nos úgy tűnik hogy a NAS vezérlőpult külső hozzáférés menüpont alatt a Router beállításoknál az összes programot most engedélyeztem, és már működik is a távoli elérés.

Még utánanézek hogy éppen ezek közül miket nem használok, és azokat kiveszem a későbbiekben.

Köszi a helpet! :R

(#14982) pomk válasza pomk (#14964) üzenetére


pomk
őstag

Erre valaki?
Kell az a 10 gigaaaaaaaaa. :DDD

(#14983) poirot válasza Multibit (#14979) üzenetére


poirot
senior tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Mint rendszergazda, a NAS webes felületére bementem és készítettem egy új felhasználót. Sima, szokványos dolog, mondhatni. Máskor is a Total commander-rel szoktam átmásolni file-okat, NAS valamelyik felhasználójának a home könyvtárába. Ha most így teszek, akkor átmásolja Total commander, ellenben FTP kapcsolódáskor csak a könyvtár neveket lehet látni, viszont a file-ok fizikailag ott vannak. Ha FTP kapcsolódással másolok, belépek az user nevével jelszavával, akkor sikeres lesz a másolás, látható minden file a könyvtárban. Máskor sosem kellett ezt tennem, elég volt csak FTP kapcsolódás nélkül a megfelelő user home könyvtárába rakni a file-okat.

(#14984) Multibit válasza poirot (#14983) üzenetére


Multibit
veterán

A probléma az, amit korábban írtam. Rendszergazdával hoztál létre fájlokat, amit X user (mindegy, hogy FTP-vel, vagy más alkalmazással) nem lát. Ha X userrel belépsz és ő hozza létre a fájlokat, nyilván látja, mivel azok a saját tulajdonú fájljai. Ha szeretnéd, hogy X user mások tulajdonát is automatikusan használja (írás, olvasás, futtatás), kellően erős jogokat kell adnod X-nek. Amennyiben ez a megoldás biztonsági kockázatot jelent számodra, marad az utólagos fájl jogosultság módosítás.

(#14985) Komi28


Komi28
senior tag

(#14986) Grougon válasza Komi28 (#14985) üzenetére


Grougon
tag

download stationbe nézd meg mire van állítva.

(#14987) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv,

Tudtok javasolni ár-érték arányban melyik vezetéknélküli ip kamera éri meg az árát?
Esetleg személyes tapasztalat ezzel kapcsolatban?

(#14988) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

WebDav-on keresztül meghajtóként csatlakoztattam NetDrive programmal az irodai gépemre az otthoni szerveremet. Működik de egy exel fájlt opl 20másodperc mire megnyitok. 20 megás feltöltésem van otthon. HD filmeket szoktam kívülről zökkenőmentesen nézni. Mi lehet a gond?

(#14989) Megane2000 válasza Rengete (#14988) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Milyen oprendszerről nyitod meg? Futtatás rendszergazdaként lehetőséget választod?

(#14990) Rengete válasza Megane2000 (#14989) üzenetére


Rengete
aktív tag

Win 7 Mit futassak rendszergazdaként? A Mappákban úgy lépked mintha a saját gépben lépkednék. H egy exel vagy world fájlt nyitok meg, az nyílik meg nagyon lassan.

(#14991) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Valami okosság arra,hogy a Synom DSM jelszavát elmentse a Chrome. (mac alatt használom)
Változtattam IP címet a nason és azóta nem akarja megjegyezni a felhasználót sem a jelszót. Már Chromeon belül töröltem az elözményeket,sütiket stb. Ezek sem segítettek. Valamit kellene engedélyezni a nason?
Köszi. :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14992) Megane2000 válasza Rengete (#14990) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Bocsánat valamiért exe-nek olvastam az excel-t.

(#14993) Megane2000 válasza crissprivat (#14991) üzenetére


Megane2000
aktív tag

A chrome-ban a jelszavakat is tudod kezelni. Onnan kéne kitörölnöd szerintem a szükségtelen sort.

(#14994) crissprivat válasza Megane2000 (#14993) üzenetére


crissprivat
senior tag

Már töröltem.
Az IP cím változtatás elött simán megjegyezte. Most nem. Biztos valami bezavar,de nem tudom micsoda lehet a ludas :(((

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14995) Mezga Aladár válasza crissprivat (#14994) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az volt a véletlen.
Én sem tudom chrome alatt a ds user/pass-t menteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14996) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!

DS112j.
Download Station Fut, de nem hajlandó letölteni mától. A letöltési listába beteszi, de nem kezdi el tölteni. DSM vagy csomag frissítés mindkettő naprakész.
Download Station-t már leállítottam/újraindítottam. A NAS-t is újraindítottam, de nem használt.

Mi lehet a probléma?

(#14997) crissprivat válasza Mezga Aladár (#14995) üzenetére


crissprivat
senior tag

Rohadjon meg az egész chrome :W
Miért nem lehet olyan opció benne,hogy manuálisan be tudjam írni magamnak az elmenteni kívánt jelszavakat ??
Nem tudom megérteni,ilyen alap dolgok a ku...... :((

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14998) Bobbacsi válasza Oneforall (#14996) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem lehet hogy a torrent oldallal van probléma ? (nCore) Nálam az összes torrentre az írja hogy :stopped.

[ Szerkesztve ]

(#14999) Arolotifar válasza Oneforall (#14996) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem lehet, hogy tracker probléma? Mert nálam sincs leech a Magon...

Most indult el...

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#15000) Mezga Aladár válasza crissprivat (#14997) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem hiszem h., a chrome a hibás, semelyik próbált böngészővel nem menti.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.