Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) ggg666 válasza #29810560 (#14749) üzenetére


ggg666
őstag

(#14752) Bobbacsi válasza foxi69 (#14750) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én ezt ajánlanám (nem azért mert nekem is ez van :) )[link] DS215j

[ Szerkesztve ]

(#14753) #29810560 válasza ggg666 (#14751) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Felteszem a 192.168.1.118-as FIX IP és az a DS belső IP címe. Eddig jó.
Még a DS tűzfalát is nézd meg, hogy ezket a portokat átengedi-e?!

Aztán még egy csatlakozás ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#14754) ggg666 válasza #29810560 (#14753) üzenetére


ggg666
őstag

A tűzfalon semmilyen tiltás nem volt, most engedélyeztem rajta a windows fájlszolgáltatást, ugyanúgy csak lan hozzáférhető.

A tűzfalon minden engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#14755) #29810560 válasza ggg666 (#14754) üzenetére


#29810560
törölt tag

Be tudnád tenni a tűzfalas beállítás képét is?

(#14756) ggg666 válasza #29810560 (#14755) üzenetére


ggg666
őstag

Teljesen üres, minden át van engedve.

(#14757) #29810560 válasza ggg666 (#14756) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbából hozz létre benne egy megengedő szabályt Windows fájlszerver szolgáltatás-ra, az összes IP-re és az összes Protokoll-ra.

(#14758) #29810560 válasza #29810560 (#14757) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ja! Bocs Ezt már a DSM tűzfalában hozd létre!!!

[ Szerkesztve ]

(#14759) Rengete


Rengete
aktív tag

Bárkinek is működik a DL Station keresőjébe beállított pl. nCore találatok letöltése? Mert ugye most csak a login.php-t tölti le hiába adom meg neki a bejelentkezési adatokat csak keresni keres az oldalon. Csak akkor nem tudom mi értelme az egésznek!!! ?

(#14760) ggg666 válasza #29810560 (#14758) üzenetére


ggg666
őstag

Akárhogy is beállítottam, csak lan hozzáférhető marad, és újra is volt indítva a nas.

(#14761) Bobbacsi válasza Rengete (#14759) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link]
nCore v1.2.0 – Letöltés után csomagold ki a ZIP fájlt, ekkor egy ncore_synodev.dlm lesz az eredmény, amely feltölthető a Download Station-nek. A keresők listájában kiválasztva és a szerkesztés gombot megnyomva megadható az nCore felhasználói név és jelszó, ami nélkül természetesen nem tud keresni. A DS Download-ból indítva a találat letöltését nem működik (egy .php fájlt tölt csak le, hasonlóan, mint a Download Station-ben az nCore RSS)

(#14762) Rengete válasza Bobbacsi (#14761) üzenetére


Rengete
aktív tag

Te most leírtad a hibajelenséget! Amit én is leírtam! Nekem is csak ezt csinálja! Ezért kérdeztem, hogy valakinek működik e rendesen!?

(#14763) #29810560 válasza ggg666 (#14760) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én inkább a routert indítottam volna újra, mert lehet hogy a port forward szabályt csak akkor olvassa be.

... de, mindegy. Elméletileg menni kellene, nem értem nálad miért nem működik, mert mint írtam én már kb. fél éve használom és semmi gond vele.

(Viszont, ha nem megy töröld a portnyitásokat, mert felesleges kockázati pontok.)

(#14764) Bobbacsi válasza Rengete (#14762) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem a hibajelenséget írtam le,hanem ez alapján állitottam be és azóta is müködik !
Letöltötted amit linkeltem és alkalmaztad ?

[ Szerkesztve ]

(#14765) zoltan6 válasza Bobbacsi (#14764) üzenetére


zoltan6
őstag

azt írtad neki töltse de nem működik,legalábbis én is így értelmeztem:
"A DS Download-ból indítva a találat letöltését nem működik (egy .php fájlt tölt csak le, hasonlóan, mint a Download Station-ben az nCore RSS)"

(#14766) dzsonesz


dzsonesz
tag

Sziasztok!

Egy kis infó, syno által használt portokról... [link]
Hátha valakinek hasznos lesz könnyebben rátalálni a kívánt port(ok)ra. :)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#14767) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Van egy DS211J-m, aminél mostanában sokszor tapasztalom, hogy 100%-os lemezfoglaltság van, ezért baromira belassul (nehézkesen érem csak el a fájlokat és a DiskStationt webes kezelőfelületét is). Proci és memória nem foglalt kiemelkedően csak a lemez. Letöltések nem mennek, a hálózati forgalom alapján.

A folyamatoknál sajnos nem írja ki a lemezhasználatot csak a procit és a memóriát, így ott sem lettem okosabb.

Valakinek lenne ötelte, hogy mi lehet a baj? Illetve honnan tudom kideríteni, hogy mi a fenét csinálhat ilyenkor a NAS?

Előre is köszi!

Üdv: Antilhu

(#14768) Rengete válasza zoltan6 (#14765) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nekifutottam az elolvasásnak megen de ismét azt vettem ki belőle mint amit én is leírtam!

(#14769) Patice válasza Antilhu (#14767) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem fut éppen egy SMART teszt vagy valami HDD diagnosztika időzítve?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14770) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok,
Egy 2 lemezes synology nasra gyúrok.
Az lenne a kérdésem, hogy abban a modelben amiben nincs beépített kártyaolvasó az képes e kezelni az usb poton csatlakoztatható kártyaolvasókat?
Melyik modellt ajánlanátok?
köszi,
Norbi

(#14771) nlq válasza Patice (#14769) üzenetére


nlq
aktív tag

vagy az antivirus

(#14772) nlq válasza kasee (#14770) üzenetére


nlq
aktív tag

elvileg igen...
ha nagy és sok (és gyors) kártyát kell feldolgoznod, akkor ajanlom azokat amiken USB3 port van es termeszetesen USB kartyaolvasot!

(#14773) kasee válasza nlq (#14772) üzenetére


kasee
aktív tag

Ez elvileg jó lehet?
[link]

(#14774) MrCsiT válasza mesehabbal (#14724) üzenetére


MrCsiT
addikt

A syno-n a usereknél talán - sry, de sosem használtam, és lusta vagyok most utána nézni :DDD - vagy a biztonság részen van kifejezetten egy checkbox, hogy távolról vehet-e fel megosztott meghajtót.
Ha ezt nem pipáltad be, akkor addig felesleges IP-kről beszélni.

Hanem, javaslom, keress rá a hivatalos tutorialra, sokszor szájbarágósan elmagyarázza, hogy működik ez az eszköz.

Sok sikert! :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14775) MrCsiT válasza ggg666 (#14737) üzenetére


MrCsiT
addikt

sry, ha előzőtől hsz-emtől nincs meg az 5 perc, de így jobban követhető most, mire is reagálok:

menj be a photo -station webes felületére, ott lehetnek nem beállított engedélyek esetleg, főleg, hogy amúgy meg keresztül-kasul eléred a NAS-t, ahogy írod..

(Mondjuk, én meg PC-ről nem tudok a photo feltöltővel a nas-ra tölteni, mert csak üres mappákat hoz létre, egy kanyi képet nem másol, szóval épp jó ad tanácsot neked.. :) )

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14776) nlq válasza kasee (#14773) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, jo de ennyiert itthon is lehet kapni...
en egyebkent ilyet hasznalok: transcend TS-RDF8K (ez kiskerben kb 5eFt lehet) ez neked is jo lehet, bár én xpenology alatt használom

(#14777) Rengete válasza Bobbacsi (#14764) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nekem is meg volt ez már csinálva amit leírtál és ugye nem működött mint azt a legelején írtam! Azért a te nCore fájloddal is kipróbáltam de azzal is csak keres és nem tölti le csak a login.php fájlt. Aztán simán kipróbáltam, hogy a DL Stationnak url-t adok meg nem fájlt és úgy sem működik! A DL Station nem indít el url-ből! Valakinek valami ötlet?

(#14778) h377


h377
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már kérdés, de érdekelne, hogy ha a NAS torrent kliensét használom, akkor milyen letöltési sebességet lehet elérni legjobb esetben? Tehát nyilván, ha van seeder, megfelelő a router, stb. 500/100-as Digi van. PC-n, routeren keresztül 530-540Mbit/s-ot mértem eddig max. Elérhető ez a sebesség a NAS-sal is?

Előre is köszönöm!

(#14779) devil-k válasza h377 (#14778) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyban függ attól, hogy milyen a NAS-od hardveres teljesítménye... Azért egy ekkora letöltési sebességhez azért PC-nél is kell ám vas rendesen, akkor NAS-nál?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14780) h377 válasza devil-k (#14779) üzenetére


h377
tag

Köszi! Maradok, akkor a PC alapú megoldásnál.

(#14781) Petykó78 válasza Rengete (#14777) üzenetére


Petykó78
tag

A megoldás engem is érdekelne, mert nem látom a dolog értelmét. Biztos rosszul értelmezem, de teljesen felesleges funkciónak tartom.

(#14782) mesehabbal válasza MrCsiT (#14774) üzenetére


mesehabbal
tag

Köszi a válaszokat!

Megénezem. Meg a port beálíltásokat is.

(#14783) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám:

Cuccosom:
Synology DS213jj NAS(om)
2x3TB WD RED HDD RAID1(ben)

Sajnos a Download Station próbáltam letölteni egy torrentet és sajnos felgyorsul a letöltés max-ra majd nagyon gyorsan 700-800 kb/s lassul a 20Mb/s helyett.

Kérnék segítséget, hogy érdemes beállítani illetve mit tudnék változtatni rajta ...

Előfordultak problémáim már asztali gépnél is ilyen jellegűek... de ott az átmeneti tár növelésével megoldódott, de a Synology kliensében hasonlót sem találok.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#14784) Bobbacsi válasza Rengete (#14777) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam igy van beállitva
A Letölt mappát felcsatoltam a TC-be és ide teszem az nCor-ról letöltött torrent filét és innen autómatikusan elindul a letöltés

[ Szerkesztve ]

(#14785) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Ilyenek a beállitásaim:

(#14786) brumi1024 válasza nlq (#14544) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi a tapasztalatot jól fog jönni, az adatokat meg szeretném menteni a HDD-ről.

Más: hova lehet vinni a Synokat nem garanciális szervizre? Van egy sejtésem arról, hogy érdemesebb venni egy újat, de azért utánajárnék ennek a megoldásnak is.

(#14787) Petykó78 válasza brumi1024 (#14786) üzenetére


Petykó78
tag

Üzletet nem merek linkelni, nem tudom lehet-e. Itt a hardveraprón is hirdetnek nézd meg őket. Hivatalos Syno viszonteladók és szeviz.

(#14788) nlq válasza brumi1024 (#14786) üzenetére


nlq
aktív tag

az a fontos hogy az xpenology utemében frissitsd a syno-t es akkor van menekülési utvonal!

(#14789) Rengete válasza Bobbacsi (#14784) üzenetére


Rengete
aktív tag

Egyszerűen nem értem miket írkálsz!!! Amit meg most leírtál az mappa figyelés. Semmi köz ahhoz, hogy a DL staionban szeretnék elindítani egy a BT- keresésben megkeresett fájlt, és az ne csak a login.php fájlt töltse le hanem azt amit megkerestem!!!

Összegezném!

Az eredeti kérdésem!

"Rengete"
Bárkinek is működik a DL Station keresőjébe beállított pl. nCore találatok letöltése? Mert ugye most csak a login.php-t tölti le hiába adom meg neki a bejelentkezési adatokat csak keresni keres az oldalon. Csak akkor nem tudom mi értelme az egésznek!!! ?

"Bobbacsi"
[link]
nCore v1.2.0 – Letöltés után csomagold ki a ZIP fájlt, ekkor egy ncore_synodev.dlm lesz az eredmény, amely feltölthető a Download Station-nek. A keresők listájában kiválasztva és a szerkesztés gombot megnyomva megadható az nCore felhasználói név és jelszó, ami nélkül természetesen nem tud keresni. A DS Download-ból indítva a találat letöltését nem működik (egy .php fájlt tölt csak le, hasonlóan, mint a Download Station-ben az nCore RSS)

"Rengete"
Te most leírtad a hibajelenséget! Amit én is leírtam! Nekem is csak ezt csinálja! Ezért kérdeztem, hogy valakinek működik e rendesen!?

"Bobbacsi"
Nem a hibajelenséget írtam le,hanem ez alapján állitottam be és azóta is müködik !
Letöltötted amit linkeltem és alkalmaztad ?

Hol írtad le, hogy működik? Te is azt írtad, hogy nem működik!!! Az általad linkelt fájl is be van téve, hisz ha ez a fájl nem lenne benne akkor nem is tudnék keresni az nCore-n. Direkt a tiedet is betettem, hátha különbözik az enyémtől ami már benne is volt. Hozzáteszem, hogy a DL station ha bármit url-ből akarok elindítani csak egy php-t tölt le vagy semmit!

(#14790) Sanya válasza Rengete (#14789) üzenetére


Sanya
nagyúr

leírom neked, hogy értsd meg:

AZ NCORE BŐVÍTMÉNY SZAR

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14791) Rengete válasza Sanya (#14790) üzenetére


Rengete
aktív tag

Sanyika!!!!!!! Nem kell osztani az észt,pláne nem ebben a stílusban!!! De mivel ő állítja, hogy nála működik, hadd érdeklődjem már! Ha olvastad volna akkor azt is láttad volna, hogy írtam, SEMMILYEN url hivatkozást nem nyit meg, így a DL station a szar!!!

[ Szerkesztve ]

(#14792) dzsonesz válasza Rengete (#14791) üzenetére


dzsonesz
tag

Szia!

Nálam is működik rendesen. Ahogy írtad leszedi php-fájlt, ezután bekerül az inaktívak közé, majd pár másodperc és elindul a torrent letöltése.
Győződj meg róla, hogy a ncore search és a host file is hozzá van adva a beállításaidba, illetve add meg a felh név/jelszavakat mindkettőnél(olvastam, hogy megadtad, de ellenőrizd le azért). Működnie kell.
Írj vissza ha nem menne, akkor linkelek képes útmutatót is!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#14793) Rengete válasza dzsonesz (#14792) üzenetére


Rengete
aktív tag

ÁLJ ÁLJ ÁLJ!

Először is köszönöm, hogy segítesz!!!

Sehol nem volt szó 2db fájl hozzáadásáról!
Host fájlom sosem volt "asszem". A login.php-t letölti de nem kezdi el a film letöltését.
Megköszönöm ha linkelsz hozzá valamit

(#14794) dzsonesz válasza Rengete (#14793) üzenetére


dzsonesz
tag

innen lekapod a host fájlt(a search gondolom megvan), kitömöríted és a DS beállításaiban a "fájltárolás" menüpont alatt betallózod.
ugyanúgy megadod a felhnév/jelszavad, nyomsz egy OK-t, készen is vagy.
Teszteld le!

[ Szerkesztve ]

(#14795) Rengete válasza dzsonesz (#14794) üzenetére


Rengete
aktív tag

Ez már be van téve és a felhnév/jelszo is meg van adva hisz anélkül nem is keresne az nCore-n.
Nekem mindig is csak ez volt feltéve de nem is beszélnek másról sehol! BT-kereséshez van hozzáadva! Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#14796) bigdady válasza Rengete (#14793) üzenetére


bigdady
nagyúr

"Állj"

(#14797) Rengete válasza bigdady (#14796) üzenetére


Rengete
aktív tag

ÚÚÚRISTEN!!! Sorry ilyen hibát talán sosem vétettem, ha visszanézed az irományaimat. ;) De ott a pont!

(#14798) dzsonesz válasza Rengete (#14795) üzenetére


dzsonesz
tag

Ment privát!

(#14799) Rengete


Rengete
aktív tag

Szeretném megköszönni dzsonesz segítségét!

Összefoglalnám annak akit érdekel vagy annak aki azt gondolja, hogy az nCore fájl SZAR és azért nem működik!!! ;)

2 azaz kettő darab fájl kell hozzá!

Kell egy host illetve egy shearc fájl.

Mind a kettő megtalálható ITT

BT-keresésbe betallózod a shearc fájlt, megadod a felhasználónevet és jelszót
Fájltárolásban betallózód a host fájlt és itt is megadod a felhasználónevet és a jelszót

ENNYI

Keres és már tölti is :C :C :C

(#14800) devil-k válasza Rengete (#14797) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez szarvas hiba. :P

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.