Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) iBoli válasza Gsx-rr (#14833) üzenetére


iBoli
tag

A max sávszélhez ennek semmi köze!

(#14852) Sonja


Sonja
veterán

A #14147-es hozzászólásomban írtam, hogy a Win "felébreszti" a NAS-t. Rájöttem, hogy mi csinálta! A hálózatfelderítést kellett kikapcsolni. Hogy a franc essen belé. :((( :D Itt egy leírás, hogy kell kikapcsolni, ha esetleg érdekel valakit. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14853) Multibit válasza Patice (#14850) üzenetére


Multibit
veterán

+1

(#14854) Tido válasza Sonja (#14852) üzenetére


Tido
aktív tag

ez tök jó, hogy ilyen kitartóan megkerested a megoldást :R én csak windowst használok, úgyhogy csak elfogadtam, hogy gép bekapcsolásakor mindig elindul, ha kell, ha nem.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#14855) #29810560 válasza Patice (#14850) üzenetére


#29810560
törölt tag

+1

(#14856) bigdady válasza Mezga Aladár (#14845) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meddig kell nyomni amúgy? Hosszabban röviden, egyszer? Syno függő?

(#14857) Mezga Aladár válasza bigdady (#14856) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hosszabban, egyszer, amíg a kék led nem kezd villogni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14858) bigdady válasza Mezga Aladár (#14857) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. Féltem hogy az vmi kis reset vagy ilyesmi :)

(#14859) TheProb válasza TheProb (#14827) üzenetére


TheProb
veterán

valaki erre?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14860) Borisz76 válasza TheProb (#14859) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen net van a koliban ?

Mert ha nem túl gyors akkor sok idő mire 50 GB felmegy valahová.
Esetleg a belső hálón - ami gondolom gigabites - valaki hozzáfért ?

Ez csak tipp.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14861) TheProb válasza Borisz76 (#14860) üzenetére


TheProb
veterán

Hát nincs gond az UPS-el, de nem ez a lényeg. Maga a cloud station pc kliens tölt fel ésszerűtlenül sok adatot, és ez a kérdés, hogy mi a jó istent, mert a szinkronizálandó mappákba nem került bele semmi új dolog amit fel kéne tölteni a NAS-ra (ami mellesleg otthon van, tehát a kérdésed másik fele irreleváns, meg amúgy se kapcsolódna a fő kérdésemhez), a másik kérdés meg, hogy hova, mert a NAS-ra se kerül semmi. Ezért írtam, hogy "szivárogtatja" az adatot. Direkt elkezdtem most monitorozni, hogy mi produkál ekkora UP-ot és beigazolódtak a sejtéseim, hogy ez volt a ludas, konkrétan a cloud-daemon.exe

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14862) Grougon válasza TheProb (#14861) üzenetére


Grougon
tag

Régen bugos volt az egész. Folyamatosan töltötte az adatot és a tárhelyet is ette meg a nason.

(#14863) Patice válasza Grougon (#14862) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha felfogjuk bugnak azt, hogy a CS alapbeállításon 32 verziót akar megőrizni minden egyes fájlból, akkor mondhatjuk azt, hogy bugos volt.

Szerintem inkább csak telepítés után rá kell nézni a beállításokra a DSM-ben és működni fog rendben. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14864) Grougon válasza Patice (#14863) üzenetére


Grougon
tag

Feltettem kb 200 mb cuccot cloud stationbe, pár héttel később hiányzott több mint 500 gb. Miután letöröltem a cloud stationt visszanyertem mindent. Nem beszélve arról hogy 24/7 dolgoztak a vinyók. Rengeteg ilyen panasz volt ha utánaolvasol. Azóta nem próbáltam, lehet kijavították.

(#14865) TheProb válasza Patice (#14863) üzenetére


TheProb
veterán

Ez oké, de mint írtam nem lett semmi változtatva a megadott mappákban, legalábbis ami 32x változott vna meg és ekkora méretet képviselne. + Mint írtam nem változott a szabad hely mértéke a NAS-on. Mondjuk azt se értem ez alapból mért van 32-n, totális baromság. Azt megint nem értem, hogy miért nincs naplózva, hogy mikor mit töltött fel, stb. Elég összecsapott dolog ez a CS akár ki, akár mit mond.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14866) campers


campers
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy LGlb671V típusú tv-t. Korábban is LG-m volt, (LA660s). A korábbi gond nélkül felismerte a NAS-om, viszont most az új nem nagyon birkózik meg vele. Vagyis látja a Syno NAS-t, rá is tudok kattintani, viszont semmit nem lát. Egy db mappát sem. Szerintetek mi lehet az oka?

(#14867) Grougon válasza campers (#14866) üzenetére


Grougon
tag

Videó stationbe van mappa berakva?
Nekem is ilyen tvm van, elsőre nem ment, másodszorra szoftver frissítés és 30 perc várakozás után simán jön minden.

(#14868) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Synology NAS-t. Azt még nem tudom hogy használtan vagy újba de ilyet szeretnék.
A vinyóim frissítése folyamatban van! Most sikerült eladnom az 1TB greent.

Mi a célszerű?
Egy rackes NAS-t venni egy 3TB vinyóval, vagy 2 rackes NAS 2 nagyobb vinyóval?
Mi a tapasztalat, melyik variációt használjátok többen? Nyilván 3TB azért írom mert nekem az elég mindenre.
Sosem kellesz 5-6TB tárhely.
Ami fontos hogy cloudozni szoktam, copy.com, gdrive, vagy dropox. Mennyire jól müxik a Synology rendszere ezekkel a szolgáltatókkal? OneDrive támogatás van?

(#14869) bigdady válasza SG3rg0 (#14868) üzenetére


bigdady
nagyúr

Onedrive gdrive dropbox box badu hubic van.

[ Szerkesztve ]

(#14870) Bobbacsi válasza SG3rg0 (#14868) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én mindenképp a 2 rackes mellett szavaznék pl: [link] DS 215j ezt javasolnám.
Ha késöbb megnőnek az igényeid akkor ez egy jó darabig kiszolgál téged.
Hidd el tárhelyből sosem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#14871) Elemental


Elemental
addikt

Nekem most jól jönne a 2 helyett 4 rekeszes.

Ahhoz, hogy bővítsek, egy lemezt ki kell iktassak. Szóval marad a del.

[ Szerkesztve ]

(#14872) Magnat válasza Bobbacsi (#14870) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem 2 lemezes van egy db 3 terás diszkkel meg backupnak egy külső 500-as, és kb 2/3-ig van tele már jó ideje... más kérdés, h mivel a 215j nem csak annyival több pl a 115j-nél, h két lemezes hanem erősebb is, " is megfontolnám a 215j-t, vagy a 214se-t, bár az már kb a 115j szintje hardverben.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14873) nlq válasza Elemental (#14871) üzenetére


nlq
aktív tag

még van szabad USB portod :)

(#14874) Bobbacsi válasza Magnat (#14872) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Azért ajánlottam a DS215j-t mert nekem is az van,és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele :)
5TB -helyem van azzal jó darabig elleszek vele

(#14875) nlq válasza Bobbacsi (#14874) üzenetére


nlq
aktív tag

Lassan nekem is takaritani kell...

(#14876) bigdady


bigdady
nagyúr

A nas bejelentkezőn mi értelem az emlékeztető gombnak, ha sosem emlékszik hogy korábban bejelentkeztem és nem is tölti ki automatikusan a user password részt? Vagy csak nálam nem jó vmi?

(#14877) kmik


kmik
csendes tag

Sziasztok!

Ujdonsült DS415 Play tulajdonosként a segítségeteket kérem. Végigolvastam a fórumot nénány nap alatt de nem találom a választ a kérdésemre. Szóval, a jelenlegi státusz:
- NAS-nak fix IP cím a rooteren beállítva és működik
- DSM feltelepítve, 1 admin user és 2 nem admin user beállítva jogosultságokkal
- Media Server (DLNA miatt) Video Station stb feltelepítve
- Hálózaton lévő ezközök PC, TV media player látják a NAS-t.

Problémám a következő: szeretnék a 2 nem admin user számára más-más filmes könyvtárakat beállítani (ezeket a könyvtárakat a FIle Stationban az egyes Userek \Homes\User\ alatt létrehoztam megfelelő? jogosultságokkal). Azonban amikor szeretném ezeket a könyvtárakat leindexelni ahogyan írtátok akkor csak a default 3 könyvtárat (music, video, photo) látom és hozzáadni sem enged mást. Ha új könyvtár létrehozását választom akkor azt nem a fennt megadott útvonal alá teszi be. Mit csinálok rosszul?

A segítséget előre is köszönöm!

(#14878) kmik válasza kmik (#14877) üzenetére


kmik
csendes tag

Közben megoldottam, csak fordítva kellett csinálni, mint ahogyan én csináltam :DDD

(#14879) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Tapasztalatok szerint ez a NAS bírhatja az igényeimet? Természetesen a synology ra gondolok. 30-ért van az aprón. Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#14880) Arolotifar válasza zarew (#14879) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem valószínű. Az igényeidhez kevés lesz az összeg, amit rászánsz és a vas is.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14881) zarew válasza Arolotifar (#14880) üzenetére


zarew
senior tag

Értem ,szerinted milyen proci,memória bírná ? De mi a sok a 20 torrent aktiv?

(#14882) Arolotifar válasza zarew (#14881) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem csak az, hanem szerintem a net is kevés lesz, ha mellette még HD-ben akarsz filmet is nézni.
Az enyém jóval combosabb gép és a netem is 120/10-es, de nem hiszem, hogy bírna 1000 torrentet.
Igaz, még nem teszteltem :) De majd a szakértők megmondják a tutit :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14883) Borisz76 válasza zarew (#14881) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt tudsz hasonlítgatni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14884) zarew válasza Arolotifar (#14882) üzenetére


zarew
senior tag

De ha az 1000 torrentből csak 20 aktív az nem majdnem ugyan az mintha 100 ból menne 20?

Borisz76: köszi,de ebből én nem bírok kiokosodni!
Remélem van valaki aki hasonlóan használja,és megmondja a tutit. Szerintem csak az számít ,ha valaki próbálta,az adatok csak irányadók. Jelenleg egy régi pc megy hibátlanul. Nehogy már azt kiváltani 100000 ft

[ Szerkesztve ]

(#14885) Arolotifar válasza zarew (#14884) üzenetére


Arolotifar
őstag

Vedd számításba, hogyha 20 torrent menne az elvárásaid szerint, maximális le- és feltöltéssel, akkor nem marad sávszél a filmnézésre :) Le kell korlátoznod a sebességet, hogy maradjon is :)
Nálam most 350 torrent megy (kb. 15 aktív), plusz a Médiaszerver és a Video Station,a használt RAM 48 %.
És nálam 1 GB a NAS memóriája.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14886) Bobbacsi válasza zarew (#14884) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Pedig ha nem használtat veszel nem sokkal kevesebb a 100.000 Ft-nál
a DS215j - 59e Ft
egy 2TB Red vinyó (minimum ) 29e Ft és még akkor ez még csak egy vinyó .

[ Szerkesztve ]

(#14887) zarew válasza Arolotifar (#14885) üzenetére


zarew
senior tag

Na jó a 20 torrent futása szélsőséges eset legyen 10. De nem értem a netnek mi köze a belső hálózaton való filmnézéshez?

(#14888) yossarian14 válasza zarew (#14887) üzenetére


yossarian14
tag

Jól látod. A korlátot max a CPU és a RAM jelentheti. Mivel 5 Mbps a feltöltési sebességed, ezért bőven marad sávszél belső hálózaton való filmnézésre.

(#14889) crissprivat válasza zarew (#14887) üzenetére


crissprivat
senior tag

Semmi köze sincs. Nem tudom miért is keverik ezt a két dolgot össze :F

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14890) Borisz76 válasza crissprivat (#14889) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán azért van némi "köze" hozzá mert ugyanazzal az utp kábellel kapcsolódsz a netre és a belső hálóra.

Gigabites kapcsolat esetén - az egyszerűség kedvéért - számoljunk 100 MB/s elvi sebességgel.

Ha a netkapcsolat feltöltési sebessége 5MB/s akkor a belső hálózatra marad 95MB/s.

Ez bőven elég arra , hogy kiszolgáljon - a torrenten kívül - még minimum 3-4-5-6 média fogyasztót.
Feltéve ha bírja a nas processzora , memóriája és merevlemeze ezt a tempót.
Ugyan is ez esetben már inkább a HDD a szűk keresztmetszet.
Bár ez megint függ a használt RAID tömbtől is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14891) campers


campers
tag

Sziasztok!

Erre valaki?

Grougon ötlete sajnos nem vált be. :(
Talán a NAS-on lehet valami beállítási paraméter amit engedélyezni kell, hogy a Tv lássa a fájlokat?

(#14892) crissprivat válasza Borisz76 (#14890) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor én a 2Mbps feltöltésemmel mit szóljak. Még mindig nem értem,hogy a wan (internet) kábelomnak,mi köze a lan (belső) kiépítésemhez. Ezekszerint,ahogy írod,ha nincs internetelérésem,akkor belső hálózatomnak sem sem szabad lennie?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14893) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

Segítenétek nekem a megfelelő nas kiválasztásában?

- Telekom optikával menne 120/50, gigabites router és gigabites switch csillagpontba kötve
- Torrentezés ( nem masszívan csak alkalmanként töltök le viszont seedbe bennt szoktam hagyni amiket letöltök elég sokáig). El tudom-e indítani a torrentet távolról, hogy mire hazaérek letöltse pl.
- Ez a Dlna képesség annyira nem világos, most a nas végzi a lejátszást és a tv megjelenítő, vagy mintha szgről menne és plexet használnék?
- Adatmentés nem fontos mert csak filmeket tárolnék rajta. Itt jön képbe, hogy elég lenne-e nekem az egylemezes 115J, mert hát fele annyiba kerül mint a kétlemezes. Van-e valami hátránya a 215j-hez képest.
- Úgy tervezem, hogy 7/24-ben menne
- Ha később vennék médialejátszót az usb 2.0 nem lenne lassú? Bár azt sem tudom, hogy azt hogy kell majd bekapcsolni az otthoni hálózatba, szóval ez lehet hülye kérdés.

Előre is köszönöm ha segítetek!

(#14894) Multibit válasza berbatov2 (#14893) üzenetére


Multibit
veterán

A teljes 120 Mbps-t kihasználnád torrentre? Mert akkor egyik sem lesz elég a két kinézett típus közül. Fogd vissza a torrent sávszélességét és akkor megfelelőek a kinézett NAS-ok!
DLNA-t nem használok, mert médiaplayerem van. Tudom, hogy most még nem hiszed el, de hamar ki fogod nőni az egy lemezes változatot. A NAS-oknak az a dolguk, hogy 7/24-ben menjenek.
Ha médiaplayert akarsz, akkor nem kell foglalkoznod az USB-vel, mert úgyis a hálózatba lesz kötve. Azaz a médiaplayer és a NAS is a routerre kapcsolódik UTP kábellel (tehát nem USB-vel). USB-t csak külső vinyókkal használnál, ekkor viszont bőven elég az USB 2.0 sebessége.

(#14895) Borisz76 válasza crissprivat (#14892) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlenül.

Általában a NAS-t és a "fogyasztókat" a routerre kötjük.
Ha gigabites csatlakozója van minden cuccnak akkor lehetséges az "elvi" 100mb/s kihasználása.

Azt nem tudom, hogy ha nincs netkapcsolat attól még működik e a belső hálózat.
Lehet szolgáltató hiba de attól még megy a belső háló....ez biztos.
Lehet ha rossz a router akkor viszont nincs semmilyen hálózat.

Ezt leginkább egy gigabites switch segítségével lehet biztosan megkerülni.
Mindent : Nas-t és "fogyasztót" a switch-re kell kötni.
Majd a switch egyik csatiját a routerbe.
Ha a router be is adja a kulcsot attól még a switch-en keresztül zajlik a kommunikáció és van belső háló.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14896) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Van egy HG8245(H) modem amin jön a net, ebből bedugom a dir 825 ruter a wan portba a kábelt. Dhcp-t ha kiveszem 825-ből akkor a rácsatlakoztatott gépek nem látják a netet. Viszont ha bekapcsolom mennek. A lan portba dugom a kábelt akkor sem látják a gépek a netet.
Mi lenne a pontos sorrend? HG8245(H)-ből a lan portba, 825-ben dhcp kivéve(így swicsként működne) a többi gépnek kellene kátni a netet ill. a neten portot nyitni a HG8245(H) elég lenne és így lenne mindenhol net ill. torrentnél nem lesz passzív a feltöltés.
Köszi

Fentebb írt dolgokat sikerült megoldani, viszont most nem megy a le és feltöltés a nas-on :(
Portok megnyitva de így sem megy.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#14897) dzsonesz válasza Komi28 (#14896) üzenetére


dzsonesz
tag

Statikus IP-t adtál a nasnak, illetve a megfelelő portokat nyitottad meg?

[ Szerkesztve ]

(#14898) Komi28 válasza dzsonesz (#14897) üzenetére


Komi28
senior tag

Fix ip-t adtam neki, portokat is a megfelelőeket.

(#14899) Grougon válasza Borisz76 (#14890) üzenetére


Grougon
tag

Szerintem nem 5mb/s hanem 30/5mbit és akkor 995 mbit marad a belsőre hálóra.

(#14900) Borisz76 válasza Grougon (#14899) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak példának hoztam fel.

Tudom sajnos otthon még sokan használnak aranyért "betárcsázós" netet.

Nekem szerencsém van...otthonomban optikán jön a net.
Gyors és stabil.

Itt kint németben viszont nekem is 1.3 MB/s a le és 0.2 MB/s a fel sebességem a telefondróton.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.