Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

smb2

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15802) gombi1967


gombi1967
csendes tag

Sziasztok..
data.hu-rol tud a ds letölteni?
Találtam pár régi filmet és azokat szeretném leszedni.Próbáltam.de csak 35 kb-os rarrokat szed le..

(#15803) Arolotifar válasza gombi1967 (#15802) üzenetére


Arolotifar
őstag

Prémium data fiókom van, simán leszed mindent a DS.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#15804) allein válasza Elemental (#15798) üzenetére


allein
addikt

Most az történik, hogy mindent átmásol az új vinyóra :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15805) gombi1967 válasza Arolotifar (#15803) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Én prémium nélkül szerettem volna.Az.hogy lassan jön le az engem nem érdekelne..
Lehet csak prémiummal működik..

(#15806) Tido


Tido
aktív tag

Srácok, lehet hogy csak UPC szivat de ne adj isten vki használ itt SFTPt? Ma nem tudtam gyakorlatilag rácsatlakozni, mert a könyvtárlekérésnél mindig újra kezdi a % számolását. Egy 212jvel próbáltam UPCs hálózat irányába, és egy 214se-vel egy egyetemi háló irányába (az ellentétes oldalról), de mindkettővel ugyanez a helyzet..
Csak engem szivat a frissítés, vagy most a net nem az igazi?

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#15807) Multibit válasza Tido (#15806) üzenetére


Multibit
veterán

Melyik FTP szoftvert használod? Nekem itthonról Digi nettel, munkahelyről UPC-vel tökéletesen működik a WinSCP.

(#15808) McAdam6


McAdam6
tag

Frissült a DSM 4.2 :R respect to Synology.
más...
Remélem, nem war*z téma, de perfekt működik a Couchpotato és a Sickbeard.

[ Szerkesztve ]

(#15809) Tido válasza Multibit (#15807) üzenetére


Tido
aktív tag

total commander beépülő SFTP addonját. (de már egyre gyanúsabb hogy nem feltétlen a nassal lesz a hiba - [FTPSsel is kritkán aluli sebességgel kapőcsolódott, pedig ott nem is az egész adatfolyam van titkosítva...] csak kizárni sem tudom)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#15810) Doky586 válasza McAdam6 (#15808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan gyorsan jönnek a frissítések hogy nem győzöm újraindítgatni a NASt, pedig az nem tesz jót a lemezeknek.

[link] [link]

Tido: használj inkább WebDAV-ot (https).

[ Szerkesztve ]

(#15811) Tido válasza Doky586 (#15810) üzenetére


Tido
aktív tag

Régen amikor próbáltam nekem az jóval lassabbnak tűnt az SFTPhez képest. - mondjuk ez vagy már 4 éve volt - Ez azóta változott?
Illetve van jól használható webdav kliens total commander alá? :R munkahelyi gépekhez kellene, és ot ehhez vannak szoktatva a lányok :)

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#15812) Doky586 válasza Tido (#15811) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sebességet nem hasonlítgattam, de meg vagyok vele elégedve..
Nekem fontos szempont volt hogy mindenhol átmenjen (pl céges tűzfal) ahol egy web-böngésző működik, és bármire (PC, telefon, stb) legyen kliensem. TotalCommandert nem tartottam biztonságosnak ezen műveletre (jelszó kilopható).

PC-n a BitKinex-et használom. A felhős BOX webtárhely kliensek pedig a telón tesznek jó szolgálatot.. (egymás alatt a webfelhő és a saját nas-felhő egy kliensben)

[ Szerkesztve ]

(#15813) McAdam6 válasza Doky586 (#15810) üzenetére


McAdam6
tag

Nálam frissítéskor nem állítja le a lemezt.

(#15814) Doky586 válasza McAdam6 (#15813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd mint én hogy mennyi üzemóránál indultál újra..

(#15815) McAdam6 válasza Doky586 (#15814) üzenetére


McAdam6
tag

5 óra :)

(#15816) Sanya válasza Doky586 (#15814) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem 60 napnál újra kellett induljak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15817) Doky586 válasza Sanya (#15816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem vigyázni kell a Seagate-Samsung eco green hdd-kre, amint linkeltem már 28 000 üzemóra bennük van.. (sajnos eleinte még kikapcsolgattam a nast naponta)

[ Szerkesztve ]

(#15818) Borisz76


Borisz76
veterán

Én most magára hagytam a nas-t, bekapcsolva.

Megy a le/fel- töltögetés.
Édesanyám filmezni szokott róla...

Én meg hazajöttem Magyarországra :)
Viszlát 3 hét múlva !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15819) Patice válasza Borisz76 (#15818) üzenetére


Patice
Topikgazda

És eléred most is? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15820) Borisz76 válasza Patice (#15819) üzenetére


Borisz76
veterán

Közvetlenül nem mert nem állítottam be :B
( Többek között azért sem mert nem vagyok profi, sok dolog nem világos és várom az Összefoglaló írást ! Na persze a szolgáltatótól kapott német nyelvű router-nek csúfolt valami is közbeszólhat még....)

De ha nagyon akarom akkor megoldható.
Skype üzenet édesanyámnak, hogy kapcsolja be a PC-m.
Ezt TeamViewer-el elérem és onnan rá tudok csatlakozni a nas-ra.
Aztán ha végeztem akkor kikapcsolom a pc-t. Nas dolgozhat tovább.

Igazság szerint van nálam egy 128GB USB 3.0-s pendrive...
Mo-n optikai netem van és jóval gyorsabb mint a németben lévő ADSL.
Így ha valami nagyon égetően kellene akkor inkább itthon intézem.

Ma esti program pedig Stephen Hawking életét feldolgozó film lesz.
Inkább mint a TV :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15821) Patice válasza Borisz76 (#15820) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Többek között azért sem mert nem vagyok profi, sok dolog nem világos és várom az Összefoglaló írást !"

Épp egy audiophile kis zenekockán dolgozom. :D :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15822) Borisz76 válasza Patice (#15821) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nem akarlak siettetni de jó lenne már egy épkézláb szösszenet itt a fórum elején :K

Reménykedtem benne , hogy karácsonyra felkerül.
Most a húsvéti nyusziban és az óraátállításban bízok !

De lehet, hogy csak a nyári szünetre lesz kész ?!
Nem baj az sem....
A Balaton partján lesz mit olvasni a nyári vakáció alatt míg az asszony a tőlem kapott e-book olvasót nyüstöli :)
Türelmes vagyok na....bár az ősz hajszálaim egyre gyarapodnak !
Bár ez utóbbi Tőled és a felhasználóktól független :Y

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15823) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#15822) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

bár az ősz hajszálaim egyre gyarapodnak !

Percről percre. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15824) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Bár még nem szántam rá magam arra, hogy a Mail Server/Station témakörben összefoglalót írjak, a neten jelenleg is elérhető Hogyan alakítsunk ki minden igényt kielégítő levelezőrendszert? alapvetően jól leírja, hogy mit is kell tenni ahhoz, hogy a Syno kiszolgáljon ilyen igényeket.

Nekem igazából nem is arra kellett, hogy klasszikus levelezőszerver legyen, mert nincs domain nevem, csak egy Syno DDNS név, amivel elérem az eszközt távolról.

A megfelelő portok beállítása után - mind a Syno-n, mind a tűzfalon - a Mail Station alá belépett "mailer" (nem valós név) felhasználóm alatt felvett, Gmail, Outlook, Freemail és egyéb szolgáltatói fiókokat szépen lekéri a Mail Server.
Ezek után, egy Outlook-ba a mailer@enyimnas[NAS neve].synology.me-t beállítva SMTP szervernek, mind fogadó, mind küldő funkcióra, az Outlook szépen lekéri a leveleket, mappákba sorolva, ha a fent linkeltek szerint meg volt adva a "mailer" felhasználó neve. - ehhez adalék, hogy ha a szolgáltatónk pl. Digi, és kér azonosítást, akkor azt az SMTP Relay-nél meg kell adni.

Én nagyon javaslom azt a biztonsági beállítást engedélyezni a Mail Server-nél, hogy csak a Synology-n felvett felhasználók férhessenek hozzá a levelekhez.
A biztonságra én azt mondanám,
- próbaleveleket el lehet küldeni titkosítás nélküli portokon is - erre a célra teljesen jó lehet pl. egy androidos telefonhoz Play Áruház miatt regelt fiók, mint tesztfiók - de ha már aktívan használnánk a levelezőnket, akkor törekedjünk a biztonságos kapcsolatokra, azok portjait adjuk meg, amik azért szolgáltatói oldalon elérhetőek;
-amíg a tesztelésnek nincs vége, ne állítsuk be, hogy törlődjenek is a letöltött levelek a kiszolgálókról;

A Gmail, Freemail stb. fiókokhoz képest, én tapasztalok egy 8-10 perc késést, ha a saját egyik fiókomból küldök a saját másik fiókomra levelet - ennek az az oka, hogy a Mail Server csak a megadott időközönként fordul a beállított POP3 fiókokhoz az új levelekért(nálam 5 perc van megadva):

Én azt gondoltam, hogy ha a Mail Station-ben egy frissítést nyomok, akkor az azonnal lekéri az ott felvett POP3 fiókokba érkezett leveleket. Nos, tapasztalatom szerint, az a "frissítés" gomb a Mail Station (Roundcube) felületén, a saját Mail Server-ünkről próbál új leveleket lekérni, de lehet, hogy várnunk kell a következő, beállított Mail Server szinkron-időpontra, és ezt nem tudjuk befolyásolni.

Androidra jelenleg
- webes synoddns/mail elérés működhet, de nekem egy Note2-n sem sikerült a felületen egy új levelet írni, mert olyan szerencsétlenül tördelődik a kép, hogy nagyon kényelmetlen, a képernyő jobb 1/5-öd részén írogatni;
- a roundcube kliens nálam jól lekérdez, de már itt is ír némi hibát a login előtt, valamint küldeni egyáltalán nem tudok róla;
- a gyári 4.4.2 android e-mail kliens alá felvettem, mint IMAP szervert a Main Serveremet, de sajnos, a beérkezett üzenetek mappában lévő almappákat nem "látja" az e-mail, nem olvas bele, azok, és a további saját almappák nem olvasódnak fel;

WP-n is volt szerencsém megpróbálni beállítani SMTP fiókként a Syno Mail Serveremhez történő csatlakozást. Khm.. érdekes volt. Miután már 2 hete keresem a megoldást, hogy mégis Droidon hogyan oldjam meg, hogy rendesen tudjak küldeni/fogadni, egy Lumia 830-on amin gyári Win 8.1 Denim fut, a beépített e-mail kliensen kb. 1,5 perc alatt beállítottam - és azért volt ennyi idő, mert még nézegettem, hol vannak a további beállítások, de nem voltak - meg kellett adnom, hogy akkor ez legyen IMAP4, a saját lev. szervert, a user/pass párost, és egy checkbox volt, hogy "biztonságos kapcsolat" , semmi portszám kérdés, ilyesmi.. a bejövő/kimenő szerverhez ugyanazokat az adatokat megadtam, és így, 1,5 perc alatt.. kész volt.
Összes mappát látja, bármit szinkronizál - nincs előzetes WP tapasztalatom, ez az első a családban, de ezen elképedtem. Gyors, nekem tetszik, hogy küldő szerint csoportosítja a leveleket; a tesztlevelem is azonnal ment. Részemről így A WP - hogy maradjak a stílusnál - Különösen Ajánlott. ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15825) Zsadi


Zsadi
őstag

Chrome alatt valaki használja a Snyology Download Station bővítményt?

Ha "A Letöltés itt 192.168....."-ra kattintok, akkor elindul rendesen a letöltés a célmappába (nem tudok mappát választani)
Ha a Letöltési beállításokra megyek - ott kiválasztom a nekem tetsző mappát, akkor is kizárólag csak a DS-ben beállított célmappába megy a letöltés.

Másnál is így van?

(#15826) crissprivat válasza Zsadi (#15825) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Kipróbáltam ezt a kis bövítményt. Nálam is így megy.
Plussz azt írja ki,hogy a DS összesen 100 letöltést kezel és csak az elsö százat is mutatja. Holott nálam több van és simán megy a DS-el.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#15827) allein válasza crissprivat (#15826) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Miután egy letöltés befejeződik akkor a seed az ideiglenes könyvtárból történik? Ellenkező esetben hogyan tudom törölni az ideiglenes könyvtár tartalmát? Jelenleg csak seedelek.

Az a gondom, hogy kötet1 megtelt, NAS kapott egy második vinyót. Átmásoltam a DS ideiglenes könyvtárat kötet1-ről kötet2-re, 1.7 TB foglal az új vinyón ez az új könvytár. Már nem tudom visszaállítani ezt a könyvtárat kötet1-re.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15828) Elemental válasza allein (#15827) üzenetére


Elemental
addikt

A @download mappából megy a seed, ami azon a köteten van, amit kiválasztottál ideiglenes helynek. Onnan akkor törlődik az adat, ha a DS-ből eltávolítod a torrentet.
A célmappából, amit megadtál letöltési helynek, törölheted a letöltött cuccot, a seed menni fog tovább.
Azért mondtam neked, hogy helyezd át az ideiglenes helyet a kötet2-re, mert a DS két helyen tárolja a letöltésedet. A @download mappában, ami azon a köteten van, amit megadtál ideiglenes helynek, és az általad beállított célmappa. Ha ez külön köteten van, akkor mindkét helyen foglalja a helyet, ha egy köteten, akkor (ezt nem próbáltam, a többiek elmondása szerint) linkeli, nem foglal kétszeres helyet.

[ Szerkesztve ]

(#15829) Doky586 válasza allein (#15827) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Miután egy letöltés befejeződik akkor a seed az ideiglenes könyvtárból történik?"
(DownloadStation) Igen az ideiglenes rejtett könyvtárból. Arra figyelj hogy a látható letöltési könytárból törölheted v átnevezheted v elmozgathatod a filet, de NEM szerkesztheted, mert hardlinkelve van a rejtett könyvtárhoz (azaz nem foglal dupla helyet azonos kötet esetén! de két filenak látszik) és ha szerkeszted a filet akkor aki tőled (is) tölt le annál hibás lesz a letöltött file tartalma, ami könnyen kizárást okozhat.

"hogyan tudom törölni az ideiglenes könyvtár tartalmát?"
Úgy hogy a DS ablakában törlöd a torrent(ek)et..

[ Szerkesztve ]

(#15830) Zsadi válasza crissprivat (#15826) üzenetére


Zsadi
őstag

Hm, kíváncsi lennék, hogy lehet akkor a "Letöltési beállítások"-nál rábírni, hogy a kiválasztott mappába menjen a letöltés.

(#15831) allein válasza Elemental (#15828) üzenetére


allein
addikt

A célmappából, amit megadtál letöltési helynek, törölheted a letöltött cuccot, a seed menni fog tovább.

Ez azt jelenti, hogy egy törölt filmet az adott mappában seedelni fogom továbbra is, viszont már nem nézhető meg TV készüléken :U Jól mondom?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15832) crissprivat válasza Zsadi (#15830) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát én töröltem ezt a bövítményt. A nyehera fog vele idegeskedni ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#15833) Zsadi válasza crissprivat (#15832) üzenetére


Zsadi
őstag

Nem idegeskedem :) , csak ha benne van ez opció, miért nem tudom működésre bírni. :F :)

(#15834) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Olyan gondom lett hogy mobil netről szerettem volna ránézni az otthoni kamerára,és nem ad képet a SurveillanceStation alatt!
Bejön a kezelőfelület meg minden de a képet nem láttam.(vártam 4-5 percet,hátha lassú a net,de nem)
Itthonról a belső hálón uanazzal a laptoppal simán adja a képet!
Mi lehet a baj?? :F

A NAS-ba is betudtam lépni bármit elértem de képet nem kaptam! :W

(#15835) allein válasza allein (#15831) üzenetére


allein
addikt

ÉS működik :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15836) Möhe


Möhe
addikt

Üdv srácok.

De rég voltam itt ( gond nélkül megy a cumó:) )
Azt hogyan tudom megoldani,hogy egy adott mappát megosztok, saját jelszóval ellátom,hogy azt az ország túlfelén le tudja tölteni kolléga?

(#15837) Mezga Aladár válasza Möhe (#15836) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

File station jobb klikk fájlhivatkozások megosztása.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15838) tobias40


tobias40
veterán

erre vki?
Senki nem használja külső eléréssel a kamerát? :F

(#15839) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Olyan kerdesem lenne ha peldaul veszek egy DS 215J-t es elhalalozik az egyik HDD akkor hasznalhato e addig a NAS amig szerzek egy masikat? masik kerdes ha mondjuk a NAS halalozik el milyen oprendszer alatt tudom olvasni a HDD-t?
ok masodikra valoszinu magamtol rajottem ( EXT4 szoval ez linux lesz ha minden igaz )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15840) Borisz76 válasza Snoop-y (#15839) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

SHR1 vagy Raid1 beállítások esetén ha a 2 HDD-ből az egyik tönkre megy attól az még használható.
DE javasolt gyorsan pótolni egy ugyanakkora vagy nagyobb HDD-vel.

Úgy olvastam korábban itt a fórumon , hogy ha maga a NAS megy tönkre akkor LINUX alatt olvashatóak a HDD-k.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15841) Snoop-y válasza Borisz76 (#15840) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia koszonom a valaszt :)
Annyira akarnam addig hasznalni hogy egybol menne mashova is backup rola.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15842) bigdady válasza tobias40 (#15838) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen eszközzel akarod megnézni?
DS cam alkalmazáson keresztül nézd.

(#15843) tobias40 válasza bigdady (#15842) üzenetére


tobias40
veterán

Írtam hogy a laptop böngészőjével a SurveillanceStation-al szeretném...
A DS cam nem csak androidra van? :U

[ Szerkesztve ]

(#15844) bigdady válasza tobias40 (#15843) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor böngésző gond lesz. Próbáld meg crome-mal.
Én Ds camet iphoneon használom.

(#15845) Senki9876


Senki9876
tag

sziasztok!

Rendelkezek egy DS214 -es synology Nas -al. Egy olyan problémába ütköztem hogy eltűnt kb 1.5TB helyem és fogalmam sincs hogy hozhatnám helyre.
A történet a következő:
Egy 4 TB -os hdd volt bekötve a nasba ami teljesen betelt. Belehelyeztem egy pontosan ugyan olyan típusú hdd-t és az összes filmemet átmásoltam a régi hddről az újra. Mikor sikeresen átmásolta (2.2TB), töröltem az összes filmet a régi hdd-ről, de csak kb 700GB hely szabadult fel.
Tudna valaki segíteni hogyan tudom vissza hozni az eltűnt kb 1.5 TB helyemet?

Előre is köszönök minden segítséget

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#15846) tobias40 válasza bigdady (#15844) üzenetére


tobias40
veterán

Chrome-t használok és ha itthonról belső hálózatról lépek be vele akkor semmi gond!Elvileg böngésző gond nem lehet sztem.. :U

(#15847) Elemental válasza Senki9876 (#15845) üzenetére


Elemental
addikt

Download station-ben nincs seedben sok torrent?

(#15848) Flashback


Flashback
addikt

A Cloud Stationom azzal fogadott ma hogy RENDELLENES ÁLLAPOT. Ettől bővebb tájékoztatást nem ad. Mi lehet a gond?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15849) Senki9876 válasza Elemental (#15847) üzenetére


Senki9876
tag

Kb 1300db torrentem fut.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.