Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Flashback válasza Elemental (#15850) üzenetére


Flashback
addikt

A megoldás új kliens telepítése. A CS frissítette magát.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15852) Mezga Aladár válasza Flashback (#15851) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

CS ??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15853) Patice válasza Mezga Aladár (#15852) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cloud Station

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15854) Mezga Aladár válasza Patice (#15853) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15855) Flashback válasza Mezga Aladár (#15852) üzenetére


Flashback
addikt

CS 1.6

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15856) Mezga Aladár válasza Flashback (#15855) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez ugrott be nekem is. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15857) Patice válasza Flashback (#15855) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15858) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv.

Találkoztatok már olyannal hogy egy könyvtár egyik napról a másikra eltűnik nyom nélkül?

Egyszerűen a teljes fiókomhoz tartozó könyvtár eltűnt.. :(

(#15859) Patice válasza Megane2000 (#15858) üzenetére


Patice
Topikgazda

Állítottál valamit a gépen?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15860) Megane2000 válasza Patice (#15859) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nem. Érdekes jelenség. 42nap után újraindítottam a NAS-t, most szerencsére ismét megvan a mappa.
Csinálom is a biztonságimentést :D

(#15861) Senki9876 válasza Elemental (#15850) üzenetére


Senki9876
tag

Köszi a választ. Ki is próbálom.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#15862) tobias40


tobias40
veterán

Disk Reconnection Count 6
Bad Sector Count 19
Disk Re-identification Count 0

Kezdjek el aggódni?

Milyen új vinyót vegyek és honnan?(ahonnan megéri és sok garancia van rá?)

(#15863) Patice válasza tobias40 (#15862) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kicsit kezdhetsz.
Van biztonsági mentésed? Ha nincs, akkor a fontos adatokról legyen.

Amúgy WD RED, zöld leveles boltból mondjuk, bár most sajnos a dollár/forint árfolyamok miatt elég drága minden vinyó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15864) Sanya válasza tobias40 (#15862) üzenetére


Sanya
nagyúr

cseréld ki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15865) devil-k válasza tobias40 (#15862) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi az a sok garancia? :D

Egy garancia nem jó ami évekig tart? :P
Vegyél WD RED-et onnan, ahol a legjobb árban van és a boltot sem húzzák le. Pl.: Microstore

- mozi bolondéria -

(#15866) hbruce000


hbruce000
tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy DS214+ ot és 2db 3TB WD purplet, amit egy Asus rtn66u ra kötöttem dual lannal.
Eddig kizárólag hálózati meghajtóként és filmnézésre médiaszerverként használtam, ami tökéletesen működött!
Azonban a fő felhasználási terület egy kisebb munkahelyi rendszer kialakítása lenne, főként távoli VPN eléréssel, amit a leírásoknak megfelelően elkezdtem beállítani.
Ekkor szembesültem néhány problémával, hozzáteszem a hálózati alapismereteim nem professzionális szintűek.
Fix ip kiosztás: A routerben is próbáltan a MAC hez rendelt fix ipt, illetve az útmutatásnak megfelelően próbáltam a DSM vezérlőpultjának használatával is. Egyik esetben sem jártam sikerrel.
Közben volt a routerben firmware frissítés + párhuzamosan próbálgattam a beállításokat, és egy idő után, már a DSM et sem tudtam elérni a böngészőből, illetve mikor nagy nehezen belépett, egy egy parancs után kifagyott. Aztán már a find.synology sem találta az eszközt, mintha teljesen eltűnt volna a hálózatról, a routerben a csatlakoztatott eszközöknél viszont látható volt.
Teljes reset újraindítás egy lan kapcsolattal átmenetileg megoldotta a problémát, de kb 1 óra után megint eltűnt a hálózatról, már a status led sem világít.

Bármilyen ötletet szívesen veszek, mert teljesen tanácstalan vagyok. Esetleg ha valakinek konkrétan voltak ilyen tapasztalatai ne tartsa vissza!
Előre is köszönöm!

(#15867) Patice válasza hbruce000 (#15866) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a DMS-ben adsz meg fix IP-t, akkor az akár a router tartományán kívüli is lehet!

A routerben és a DSM-ben ugyan azt a fix IP-t próbáltad a NAs-nak adni? Lehet ütközik a kettő.

Csak egy helyen állítsd be! Én a routerben tenném ezt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15868) hbruce000 válasza Patice (#15867) üzenetére


hbruce000
tag

Köszi!
Erre én is gondoltam, de sajna időm még nem volt kipróbálni.
Egyébként az induló baki az volt, hogy amikor a routerben beállítottam a MAC hez rendelt fix ip-t, akkor a DSM ben kiabált, hogy nem fix az ip, és menjek a hálózat beállítás menübe kézzel konfigurálni. ott persze nem csinált semmit (ennek már viszont valszeg az ütközés lehetett a baja, mert nem írtam át a felkínált ipt)!
Ezt nem értettem én sem, h miért nem fogadja el fixnek a routerben beállított címzést.

(#15869) Patice válasza hbruce000 (#15868) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a DSM-ben simán hagytam automatikus (DHPC) beállításon, mert a router úgy is mindig ugyan azt a címet adja neki MAC alapján.

Első körben nézz rá erre szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15870) Tamarel válasza hbruce000 (#15868) üzenetére


Tamarel
senior tag

Azért nem fogadja el, mert az nem static ip hanem dhcp reservation.
Vagyis marad dhcp-n, csak mindig ugyanazt kapja a router-től, amit a kliens nyilván nem tud előre.

A fix ip az, amikor a NAS-on állítod be kézzel, cserébe neked kell figyelni hogy ugyanaz a subnet/maszk legyen ott mindig.

(#15871) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Sokan használjátok a NAS-t le/fel-töltögetésre.

Ezzel kapcsolatos észrevétel:
A vetőmagot a mag-boltból szerzem és most ahogyan beléptem "fejjel" lefelé fogadott az oldal !!!

Másnál is hasonló ?

Tréfa lenne ?....a dátum miatt kérdezem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15872) Multibit válasza Borisz76 (#15871) üzenetére


Multibit
veterán

Igen... április 1.

(#15873) Borisz76 válasza Multibit (#15872) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm ! :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15874) tobias40 válasza Patice (#15863) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,van mentésem a fontos dolgokról! :C
Majd nézek vmi jobb fajta 3-4 terrásat,melyik a legjobb ár/arány értékű?
Fordulat 5400 vagy 7200 legyen?

Ezt a régit benne hagyjam 2.nak amig bírja alapon,torrentezni stb?(fontos dolgokat meg átrakom az újba!)
Ha marad a régi akkor lehet úgy hogy egy meghajtóként lássam a kettőt,és ha behal a régi akkor csak az az adat veszik el ami a régin volt?Vagy hogyan érdemes ezt most újra rakni már a két vinyóval?
Raid nemigen kell nekem mert a fontos dolgokat mentem hetente külső vinyóra! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15875) zoltan6


zoltan6
őstag

olyan kérdésem lenne ha vennék nagyobb vinyót a sima egylemezes ds112j-be akkor át tudom valahogy klónozni a mostani rendszert az új vinyóra? vagy mindenképpen új telepítés kell neki?

(#15876) coreska válasza hbruce000 (#15868) üzenetére


coreska
aktív tag

Nálam is be van állítva mindkét helyen és nincs probléma. (routerben MAC cím alapján DSM-ben kézi beállítással fix Ip mindkettő ugyan az) Nem valószínű, hogy ez a gond.

(#15877) Mezga Aladár válasza tobias40 (#15874) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ide menj olvasgatni, koránt sem biztos h., kuka.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15878) hbruce000


hbruce000
tag

Kösz a segítséget Mindenkinek!
Tegnap hideg fejjel rászántam 3 órát és 1 lannal sikerült megoldani a problémát, életre kelt a rendszer!
Viszont lenne még egy amatőr kérdésem:
Sikerült a VPN kapcsolatot beállítani a kliens gépen (a kapcsolat hibátlanul felállt), csak azt nem tudom, hogy hogyan férhetek hozzá a NAS on tárolt mappákhoz. Az intézőben hálózati kapcsolatok között nem látszanak a VPN kapcsolatban megosztott eszközök. Esetleg valamilyen külön fájlkezelő program kell, vagy valahol valamilyen beállításom nem megfelelő?

Előre is köszönöm!
Egyébként ha valaki tud egy komplett és használható A-Z ig leírást a vpn témára azt is megköszönöm!

Üdv!

(#15879) Sanya


Sanya
nagyúr

valakinek sikerült már a PACS szervert normális működésre bírni, azaz írni rá és olvasni róla adatot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15880) Tamarel válasza hbruce000 (#15878) üzenetére


Tamarel
senior tag

Openvpn-t használsz?

Amit írsz az a layer 2 (mac cím) és layer 3 (ip cím) közötti különbségből fakad.
Layer 2 tunnelhez több erőforrás kell, cserébe akkor működhet a broadcast / discovery. Vagyis a dlna, hálózati mappák, stb.

Általában elegendő és egyszerűbb ip címmel dolgozni, úgyis tudod mi van a túloldalon.

[ Szerkesztve ]

(#15881) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Szeretném a tanácsotokat kérni !

Van ugye egy darab Synology 2415+-os NAS-om.
Jelenleg 10 DB 4 TB-os HDD-vel.

A jövőbeli bővítésen gondolkodom csak az irányt nem tudom még....

1. variáció : 2*4 TB bővítés
Majd később venni hozzá : DX1215-t bővítőt amibe mehet később a következő 12 db HDD.

2. variáció : A jelenlegi 2 üres helyre 2*8 TB HDD.
Aztán idővel megint 2*8 TB HDD és így tovább....
A kikapott 10*4TB-os HDD-ket pedig 2 db ilyen Sharkoon házba tenném.

Nem tudom, hogy hogyan lenne praktikusabb ?!
Ha a bővítő házikót veszem majd meg azt ugye csak a NAS-al lehet használni.
Esetleges hardveres NAS hiba miatt viszont az egész elérhetetlenné válik.

Ha a Sharkoon féle házikókat veszem azt rá lehet kötni USB-vel a NAS-ra de ha kell akkor akár közvetlenül a PC-re is.

Ti hogyan csinálnátok ?
Érveket és ellenérveket kérnék.....ha lehet.
Ez még tényleg csak elmélkedés de örülnék 1-2 jó tanácsnak !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15882) Patice válasza Borisz76 (#15881) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem kicsiben az a megoldás lett szimpatikusabb, amikor a külső mentést beüzemeltem, hogy USB-n ráakasztottam egy külső rack-ben egy vinyót és arra ment automatikusan. A külső vinyó NTFS fájlredszerű, így könnyen olvasható a legtöbb (Windowsos) gépen, ha tényleg valami gáz lenne az adatokkal.

Szerintem a nagyobb vinyók felé mozdulj majd, ha jobb lesz az áruk. Addig bírd ki valahogy. :D

Amúgy milyen eddig a "kicsike"? Hogy muzsikál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15883) Borisz76 válasza Patice (#15882) üzenetére


Borisz76
veterán

Eddig jól "muzsikál" :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15884) ggg666 válasza Patice (#15882) üzenetére


ggg666
őstag

Én most veszek 8TB-os winyót 90k-ért, az szerintem nem rossz ár.
Vagy WD PURPLE 6TB 64MB SATA3 (WD60PURX) 65k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#15885) Patice válasza ggg666 (#15884) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az valóban nem. :C

A 10.000 Ft/TB ár az iránymutató. Ha közelít az ár/kapacitás ehhez, akkor már egész elfogadható.

OK, tudom, hogy voltak/vannak ettől olcsóbb vinyók is, de átlagban én így szoktam megítélni. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15886) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#15881) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kisebbrendűségem van az összesen 6TB tárhelyemmel. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15887) Chrys_


Chrys_
addikt

Elméleti kérdés:

Van egy DS412+ NAS, benne 4x4TB HDD-vel, RAID5-ben (SHR-rel készítve, a HDD-k egyesével lettek belepakolva, bár ez lehet nem számít). A legfrissebb DSM 5.1 verzió van rajta.

Át lehet-e rakni egy DS415+-ba (ugyanaz a DSM-verzió) a HDD-ket adatvesztés nélkül?

(#15888) M3kk válasza Chrys_ (#15887) üzenetére


M3kk
őstag

Siman, migralja magat.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#15889) Snoop-y válasza Borisz76 (#15881) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ekkora tarhelyhez nem lenne jobb/lett volna jobb egy szervert epiteni inkabb?
Nyilvan a synology-t csak bekapcsolod es kb mukodik de ennyi diskhez en biztos inkabb osszeraktam volna egy gepet. A gep +meg egy par disk is kijott volna az arbol amit koltottel csak az ures NAS-ra.

Persze nyilvan azt fel kellett volna epiteni es felhuzni ra valamilyen NAS szoftvert. De ez is attol fugg hogy miket hasznalsz a NAS funkciok kozul. Pl en meglennek csak a tarhely AD-ba leptetes featurrel szoval akar microservert is epithetek.

Hosszutavon a gepnek megvan az az elonye hogy jajj ez mar nem eleg hopp bele egy kis memoria meg
hopp csereljuk a lapot erosebbre.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15890) ggg666 válasza Snoop-y (#15889) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem most 95TB van megoldva, de cserélem 8TB-os winyókra a régieket, így 240TB-ot tudok belerakni egyetlen gépházba, amit csak rá kell kötni a NAS-ra.

Illetve akármilyen gépre és laptopra is rá tudom így kötni.

(#15891) zoltan6 válasza ggg666 (#15890) üzenetére


zoltan6
őstag

istenem,ti letöltitek az egész netet,hátha megszünik? :Y van 1000 filmem 3TB-on,szerintem még élek nem nézem végig azt sem.

(#15892) devil-k válasza zoltan6 (#15891) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokan elfelejtik (filmek terén), hogy a mennyiség és a minőség nem ugyanaz. ;]

- mozi bolondéria -

(#15893) MrCsiT válasza hbruce000 (#15878) üzenetére


MrCsiT
addikt

A NAS-on van súgó, elég jól leírja, mi mire való.
E mellett, van online súgó, ami - számomra meglepően - részletesebb, pl. a csomagok tulajdonságairól is ír, majd linkelem később, ha megtalálom a könyvjelzőt rá :D
Bár én még VPN-t nem csináltam, van egy beállítás arra, hogy adott user csatolhat-e fel távolról mappát, én erre nézelődnék elsőre. Ha ez nem jó irány, akkor a google-ben egy keresés pl. konyhanyelven egy "how to connect synology directores via VPN" -re biztosan lesz találat.
Ha meglett a megoldás, azért írd le légyszi, mi segített megcsinálni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15894) Borisz76 válasza Snoop-y (#15889) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen. Abban igazad van , hogy ennyi pénzből simán lehet építeni is ...szebbet , jobbat, nagyobbat.

Ha elém szórnak egy pc-t darabokban attól nem esek pánikba és simán összerakom, húzok rá egy wint, beállítom és használható DE a linux alapú rendszerekkel semmilyen tapasztalatom nincs és raid kártyát sem láttam még élőben....

Ezért is vettem a "kulcsrakész" megoldást.
És eddig azt kell mondjam tökéletes...sőt van olyan funkció is amit lehet sosem fogok használni.

Más :

A hobbimból adódóan kell a nagy tárhely.
Nekem is rengeteg filmem van.....XviD, DivX kb 5000
FHD .mkv -ből kb 1000
Ezen kívül rengeteg dokumentumfilm, forma1, előző évben adott foci VB összes meccse.
Na és persze a HD, FHD formában nagyon sok sorozat...

Családi fotók, videók....

A fene sem gondolta volna évekkel ezelőtt, hogy így el szalad a ló velem :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15895) Snoop-y válasza Borisz76 (#15894) üzenetére


Snoop-y
veterán

Oh my god azt hittem ez a munkadhoz kell vagy kis cegnel shared drive. :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15896) ggg666 válasza Borisz76 (#15894) üzenetére


ggg666
őstag

Szerintem hozzám képest, ami kb 150Tb,velem elszaldt a ló!

(#15897) Sanya válasza Mezga Aladár (#15886) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem 2 :DD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15898) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, vettem egy DS215J-t

Minden rendben az eszközzel, a hálózatot az EZ internet segítségével bekonfiguráltam, BT portokat megnyitottam. A torrent letöltés max sebességgel megy, de a feltöltés nagyon gyeszora... 2-3 torrent van seedben (népszerűek) és még is 70-100kb a feltöltési sebesség. 2-3 peer tud csatlakozni.

Router firm DD-WRT

NAS beállítás:
IP cím: 192.168.0.112
hálózati maszk: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.0.1
DNS kiszolgáló: 192.168.0.1

Mi az amit nem jól állítottam be?

(#15899) Patice válasza azka79 (#15898) üzenetére


Patice
Topikgazda

Portot nyitottál a routeren a torrentre?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15900) azka79 válasza Patice (#15899) üzenetére


azka79
aktív tag

Igen!

192.168.0.112
TCP 16881
UDP 6881

Quickconnectet tegnap aktiváltam,esetleg az nem kavarhat be?

A nas tűzfalán is beállítottam a BT engedélyezést

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.