Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) TBMC válasza bosa (#13300) üzenetére


TBMC
addikt

igen igen gondoltma hogy a korul kellene ezt kutatnom, de ott sem talaltam, viszont most el kell indulnom, amint gepkozelbe leszek atnezemmeg masholis az opciokat hatha talalok valahol passthrought

:R

markbellus.hu 

(#13302) Sefter válasza Patice (#13275) üzenetére


Sefter
veterán

Ext4

Psn ID: sefter_hun

(#13303) weberzolee


weberzolee
aktív tag

Üdv.

Most üzemeltem be egy DS115J -t és nem tudom telepíteni a Java SE Embedded 7 -et (a többit se). Ezt a hibaüzenetet kapom:

Mi lehet a gond?Nagyon kéne, mert enélkül nem megy a Serviio.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13304) Patice válasza Sefter (#13302) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt pedig kezelnie kéne szerintem...

Nem tudom elképzelni, hogy külső USB eszközön ne ismerné fel az Ext4-et. Nincs pl. egy NTFS fájlrendszerű vinyód, amit rá tudnál kötni, hogy kipróbáld azt látja-e?

(#13303) weberzolee:

Minek a Serviio-val szenvedni, ha van gyári Médiaszerver progi a DSM-ben? Vagy valamilyen eszközöd csak a Serviio-val működik együtt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13305) weberzolee válasza Patice (#13304) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nem, megy a Média Szerverrel is, csak sovány a konfigurációs lehetőség. Samsung LE32B651 -es TV -m van és mappákon keresztül érem csak el a filmeket. Serviio -ban be lehet állítani, hogy CSAK a fájlokat lássam. A beépítettben ezt nem találtam + a Serviio bélyegképnek beteszi a DVD borítót és a film címét is magyarítja.

(#13306) weberzolee válasza weberzolee (#13303) üzenetére


weberzolee
aktív tag

OK 3 óra szívás után megvan a megoldás.

Ha esetleg másnak is szüksége lenne rá

1. oracle oldaláról letöltöd a Java -t : ejre-7u71-fcs-b14-linux-arm-vfp-sflt-client_headless-26_sep_2014.tar.gz
2. létrehozol egy public nevű megosztott mapát
3. ide feltöltöd a fenti java -t
4. katt, és működik az install a csomagkezelőből

(#13307) Doky586 válasza Sefter (#13302) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

USB-n semmilyen eszköz nem kezeli a dinamikus köteteket.. (filerendszertől függetlenül)

(#13308) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Szeretném törölni a régebbi hálózati nevét a gépnek. Mikor megvettem,hálózati névnek a criss-synology nevet adtam neki,de nemsokára csak simán Synology-ra váltottam. A napló központban viszont még mindig szerepel a criss-synology név. Nem tudom hogyan kellene törölnöm. Nem találok lehetöséget rá. Erröl lenne szó:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3470313/01.jpg

Tudja valaki miként lehetne törölni. Mondjuk azt sem tudom,hogy miért mutat rá 10%-ot az oldalsó grafikon.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13309) Sefter válasza Patice (#13304) üzenetére


Sefter
veterán

Minden mással ok.
Ennek az elején van egy ext2 particio, lehet az hülyiti be?

Psn ID: sefter_hun

(#13310) Immy válasza ggg666 (#13202) üzenetére


Immy
őstag

Ha a hálózati meghajtó felcsatlakozásakor a webdav-os elérést adom meg, tehát:
https://www.abc.com/webdav
Akkor van olyan intelligens, hogy ha én a helyi hálózaton közvetlenül elérem a NAS-t (1 subnetben vagyunk), akkor adatmozgáskor nem megy ki az internetre , hanem elintézi lan-on?!

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13311) Multibit válasza crissprivat (#13308) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem az csak azt mutatja, hogy a letárolt naplóbejegyzések 10%-a még criss-synology néven készült. Csak history.

(#13312) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérnék segítséget. Adott egy ds214 nas, amit ha a dsm-ben próbálok leállítani a kikapcsolassal, akkor nem hajlandó lekapcsolni. Látszólag a winyot kikapcsolja, mert a LED csak világít villogás nélkül, viszont a kék LED folyamatosan villog, de órák múlva se kapcsol ki. Ha hosszan nyomom a kikapcsolo gombot, az sem segít, nem kapcsol be. Ilyenkor el se tudom érni. Az egyetlen megoldás a tápkabel kihúz-bedug.

Legfrissebb dsm van rajta, nem fut semmi butykoles rajta, csak cloud station, video station, ds és ilyesmik. Csak alap progik.

Valakinek bármi ötlet? Meg anno a gyári 5.0 dsm-el nem volt probléma. Amúgy egy 3 tb wd red dolgozik benne ha ez számít.

(#13313) crissprivat válasza Multibit (#13311) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Igen a history az biztos,csak azt nem értem,hogy hogyan törölhetném. Sehol semmi opció nincs,hogy töröljem. A "napló keresése" közt mindent töröltem,mégis ott van a criss-synology. Hol lehet ez az egész elmentve?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13314) gege64


gege64
csendes tag

Üdv, néhány hete kérdeztem már, hogy hogyan tudnám beállítani a synologyt torrentezésre.
Na hát szórakoztam jó sokat, de semmire nem jutottam.

Ami adott:
Synology nas ds410
DSM 5.0
Tp-link Model No. TL-WR841N router
Download station alkalmazás

Mit adjak, hogy tudjatok segíteni beállítani?
Ncoreról szeretnék le és feltölteni.

Nagyon köszönöm. :R

(#13315) gege64 válasza gege64 (#13314) üzenetére


gege64
csendes tag

Bocsánat, rosszat mondok.
T-Homeos routerem van
Speedport W 721V

(#13316) Arolotifar válasza gege64 (#13314) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem szórakozni kellett volna, hanem a topicban olvasni :C
A viccet félretéve, tényleg olvasni kell és a keresőt használni :)
Nekem is pár hete van Synom, de a topicban olvasottak alapján be lehet mindent állítani.
Ezt ne vedd támadásnak, nem annak szántam. :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13317) crissprivat válasza gege64 (#13314) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
Elsö lépésként,nyisd meg a portokat a synologyn. Nálam ezek vannak beállítva. Ezek a gyári portok az alkalmazásokhoz:

Utánna a routernek is add meg a portokat. Advanced Settings / Forwardings / Virtual Servers alatt.

Ha ezzel megvagy,a synologyn ellenörizd a csatlakozást. Ha jól csináltad,akkor ki lesz pipálva a port,ahogy nálam is látod.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13318) Mezga Aladár válasza crissprivat (#13317) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elmondanád miért csinálsz port-fowardot két helyen?
Vagy az első kép alapján, akkor az upnp müxik.
Vagy a második kép alapján az egy normál port-foward.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13319) crissprivat válasza Mezga Aladár (#13318) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helyesebben a synology állította be a port forwandingot a routeren. Csak ellenöriznie kell,nem megadni. Bocs.
Már rég csináltam :)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13320) Mezga Aladár válasza crissprivat (#13319) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És azt a UPnP fülön kell ellenőrizni. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13321) crissprivat válasza Mezga Aladár (#13320) üzenetére


crissprivat
senior tag

Elnézést a rossz fotó linkelésért. Törlöm is azonnal mindet.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13322) mesehabbal válasza Arolotifar (#13316) üzenetére


mesehabbal
tag

Nem szórakozni kellett volna, hanem a topicban olvasni :C
A viccet félretéve, tényleg olvasni kell és a keresőt használni :)
Nekem is pár hete van Synom, de a topicban olvasottak alapján be lehet mindent állítani.

Minden tiszteletem a jelenlévőké, de ezzel azért vitatkoznék. :)

[ Szerkesztve ]

(#13323) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Valakinek sikerült teljesítmény mérést végezni SMB2 vs SMB1 között? Abban az esetben ha engedélyezem a "Vezérlőpult/fájlszolgáltatások/Win-mac-nfs/Windows fájlszolgáltatás" elérési útvonalon az SMB2-őt, akkor intelligensen eldönti, hogy a kliens tudja-e kezelni az SMB2-őt és akkor azon keresztül kommunikál vagy nem tudja kezelni és fallback-el az SMB1-re?!
Tehát a kérdésem, hogy történhet bármilyen kapcsolódási probléma, ha engedélyezem az SMB2-őt?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13324) Mezga Aladár válasza Immy (#13323) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Tehát a kérdésem, hogy történhet bármilyen kapcsolódási probléma, ha engedélyezem az SMB2-őt?"

Olvasd el a súgót.
Nálam megy stabilan. Win7. A popi a400-al sem láttam problémát. A win8.x natívan támogatja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13325) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Mi a manóért lehet, hogy egyik napról a másira a másolási sebesség Windows alatt állandóan leesik nullára 1-2 perc után? :(
... és 1-3 MB/s között van a másolási sebessége addig is.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13326) Immy válasza Mezga Aladár (#13324) üzenetére


Immy
őstag

Sugó:
"A SMB (kiszolgáló üzenetblokk) 2 támogatott a Windows Vista operációs rendszertől kezdve és az SMB továbbfejlesztett verziója. A hálózati csomagok számának csökkentése és a teljesítmény növelése érdekében, egyetlen kérelembe több SMB művelet összefogásának képességével rendelkezik az SMB 2"

Windows 7 és OSX is lenne a kliensek között, de ha neten rákeresek a "smb2 synology"-re, az első 10 találatban azt látom, hogy viszonylag sok probléma van vele...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13327) Mezga Aladár válasza Immy (#13326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A támogatja és natívan támogatja, nem egy fogalom.
Többször nem írom le.
Nálam stabilan müködik. Win 7-es kliensek+popcorn a400.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13328) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

Lecserélném a mostani 212J nasomat (nem tudom a minimservert telepíteni, néha szaggat) egy erős és minden igényt kielégítő nasra. Egy hozzáértőnek tartott ismerősöm a 412+ ajánlotta azzal a kiegészítéssel, hogy az újabb 415 vagy 415 play már korántsem olyan jó.
Sajnos én nem értek hozzá így tőletek várnék segítséget.
4 lemezeset szeretnék, torrentezésre és a lakásunk médiatárolásának és kiszolgálásának lenne az eszköze.

(#13329) csabi1971 válasza Brumi (#13257) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Vezérlőpult/Műsortár/Újraindexelés

(#13330) Multibit válasza csabi1971 (#13328) üzenetére


Multibit
veterán

Kérd meg a hozzáértő ismerősödet, hogy mesélje el, milyen NAS a DS415 (én nem ismerek ilyen típust)! Mesélje el azt is, hogy miért rosszabb a DS415play, a maga modernebb CPU-jával, mint az elavult procival gyártott (és kifutott) DS412+ !

szerk:
A DS415play a hardveres transzkódolást is támogatja!

[ Szerkesztve ]

(#13331) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a photo stationban ki van kapcsolva a konvertálás, mégis ha letöltök egy képet, akkor kisebb mérete mint az eredeti, és mégis át van konvertálva?

(#13332) TBMC


TBMC
addikt

megoldodott :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13333) Doky586 válasza TBMC (#13332) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

El ne áruld hogy hogyan !
(a végén még másnak segítenél ezen infóval..)

(#13334) Bobbacsi válasza TBMC (#13332) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Gratulálok ! Azért elmondhatnád hogyan ?

(#13335) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van egy DS213J-m. van benne egy 2TB RED, minap vettem bele még egy 4TB Redet. Reggel óta csak ellenőrzi.

Ez normális?

(#13336) Arolotifar válasza AndrewTdi (#13335) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az nem baj :) Nálam a 2TB-os lemezzel is elvolt 5-6 órát :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13337) AndrewTdi válasza Arolotifar (#13336) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Oks, köszi

(#13338) TBMC válasza Bobbacsi (#13334) üzenetére


TBMC
addikt

amit beirtam az iment, az oldodott meg, mert ujabb problemaba utkoztem...

az eddigi problema tovabbra is fenntal sajnos, ha tudnam hogyan oldodhatna meg higyjetek el en lennek a legboldogabb s mindnekivel megosztanam szivesen :K

tehat AP-kent beallitottam az asus routert(ahogy javasolta coreska kollega - (neki is asus router+speedport konfig van), a speedporton mac cimek alapjan kaptak statikus fix ipt a nas is, az imac is es amiket meg fontosnak tartottam.

ezt kovetoen forwardolva lettek a portok is a speedporton. a dhcp bekapcsolva van a speedporton.

az ez internet varazslo most mar teljesen hibatlanul vegigfutott. DE

a kulso ddns hivatkozasrol meg mindig nem elerheto a nas, illetve a download station tovabbra sem akar seedelni a fenenek sem (ennek a portja is nyitva van) :( :O

van valakinek tovabbi 5lete? :F

markbellus.hu 

(#13339) AtaWrc válasza AndrewTdi (#13335) üzenetére


AtaWrc
tag

3TB-al kb 6-7 órát piszmogott a 213j

(#13340) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Na akkor megnyugodtam.

(#13341) ggg666 válasza AndrewTdi (#13340) üzenetére


ggg666
őstag

Én a 4TB -os winyóra a hds-t eresztettem rá, röpke 28 óra alatt végzett is.

(#13342) TBMC


TBMC
addikt

DSen belul hogyan tudom beallitnai, hogy lathassam a seedes peers es az uploaded cellakat?

illetve nem tudjatok az mi fenetol lehet, hogy pl kickass re egybol seedel de ncorera nem? - pedig ha imacen inditom az u torrentet ott egybol elkezi seedelni u.ezen torrenteket.

:F

(a kepen lathato (leallitott) apple final cut pro-t csak azert toltottem le, hogy megbizonyosodjak a kickassra egybol elkezdett visszatolteni)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13343) coreska válasza TBMC (#13342) üzenetére


coreska
aktív tag

Indítsd el újra az ncore torrenteket.
A fájlnév melletti háromszögre kattintva a lenyíló menüből a hasábokat választva tudod bejelölni mi látszódjon.

(#13344) TBMC válasza coreska (#13343) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom! mukodik!

MAS:

hogyan tudnam vegre mukodesre birni a DDNS-t?

- egyszeruen nem mukodik sehogysem a tavoli hozzaferes, hogy tudjam halozati meghajtokent csatolni OSXen es windowson egyarant (kulso halozatrol) - mert nem mukodik a DDNS.
- gondolom ezert nem mukodik az ftp se csak helyi halozatrol :F

:R

markbellus.hu 

(#13345) mesehabbal


mesehabbal
tag

Van néhány megosztásom, melyeket Win8.1 alatt csatoltam hálózati meghajtóként. Induláskor azt az üzenetet kapom, hogy nem minden hálózati meghajtót sikerült csatolni, viszont -ha piros X-el is-, de látszik mind és tökéletesen működnek... Ez normális?

Ilyen paritás tesztet működés közben, néhány százalékát belakva a NAS-nak is lehet művelni, akár mikor?

(#13346) TBMC válasza mesehabbal (#13345) üzenetére


TBMC
addikt

igen ez normalis.tudtommal :K

markbellus.hu 

(#13347) mesehabbal


mesehabbal
tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13348) TheProb


TheProb
veterán

Szeretnék moodle-t hegeszteni a nas-ra, de a következő fogad telepítés közben, nem tudja valaki, hogy hogyan tudok admin jogot adni neki? Vagy rosszul értelmezem, hogy nincs írási joga a telepítőnek? Kerestem a userek közt, de nincs hasonló nevű user, így nemtom miként akar telepíteni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13349) Raz3r


Raz3r
tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a DS-en keresztül csak nagyon ritkán seedel vissza a torrent?
PC-n utorrenten pedig egyből indul több száz kbpsel, viszont DSen pedig el sem indul, csak nagyon ritkán és akkor is atom lassan.

(#13350) AndrewTdi válasza Raz3r (#13349) üzenetére


AndrewTdi
addikt

port nyitva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.